Mlada kužka je prehlajena kako ji pomagati ?

mat xxl · 5501

mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
: 06 Oktober 2008, 23:11:53
Torej naša mala 6 mesecev stara toy pudljica se je prehladila, je sicer silno živahna a občasno par krat na dan veselo pokašljuje in tudi plune ven kakega "ta mastnega" skoraj tako, kot pri ljudeh.   Jasno, da jo sedaj malo bolj pazimo, ko je mraz zunaj gre ven samo v oblekici, pa malenkost C vitamina v obliki Estra (Ester C - brezkislinski c vitamin) cca 30 mg smo ji dali za pomoč, ali svetujete še kaj ???  Sicer je normalno preveč razigrana a kaj moremo je še mladiček .



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #1 : 06 Oktober 2008, 23:18:09
Lahko da je kužni kašelj...
Bodite pozorni, če se bo poslabšalo, vam svetujem obisk pri veterinarju...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 07 Oktober 2008, 06:31:07
Ce je prehlajena ji lahko date kaksno zlico medu, C vitamina bi ji pa jaz dala malo vec..Pa v lekarni lahko kupite slezov sirup proti kaslju.

Vse zgoraj nasteto velja, ce ni kuzni kaselj.



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 07 Oktober 2008, 10:25:59
Torej naša mala 6 mesecev stara toy pudljica se je prehladila, je sicer silno živahna a občasno par krat na dan veselo pokašljuje in tudi plune ven kakega "ta mastnega" skoraj tako, kot pri ljudeh.   Jasno, da jo sedaj malo bolj pazimo, ko je mraz zunaj gre ven samo v oblekici, pa malenkost C vitamina v obliki Estra (Ester C - brezkislinski c vitamin) cca 30 mg smo ji dali za pomoč, ali svetujete še kaj ???  Sicer je normalno preveč razigrana a kaj moremo je še mladiček .

mi smo se ravno rešili prehlada zaradi hitrega padca temperatur. kuža je predvsem na jutranjih sprehodih, ko je zrak še mrzel, nekajkrat pokašljal, čez dan pa le, če si je nadražil sapnik.
veterinar mu je izmeril temperaturo. ker ni bila povišana je predlagal le uporabo PANATUS tablet za pomiritev kašlja. 1/2 navadne (ne forte) 20 mg tablete 2-3x na dan. naš kuža ima malo več kot 5 kg.
najbolje, da psu izmerite temperaturo. ponavadi je povišana, če gre za kužni kašelj. v tem primeru je smiselno peljati kužka k veterinarju, ki bo preveril tudi dihala in žrelo.
držim pesti, da gre le za obliko prehlada.
mi smo našega ob jutranjih sprehodih oblačili v tanjšo oblekico. je pa dobro, če se v tem obdobju izogibate druženju z drugimi kužki in svojega preveč ne izpostavljate, da se v tem obdobju, ko ima oslabljen imunski sistem ne naleze česa hujšega.
nam je vet svetoval, da se vrnemo nazaj, če bi se kašelj stopnjeval. a je že v 3 dneh bilo ob jemanju teh tablet res mnogo bolje.
vso srečo!



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #4 : 07 Oktober 2008, 12:35:00
Sem skoraj prepričan, da gre za navaden prehladek in ne kužni kašelj, ker dejansko samo 2 - 3 x na dan malo pokašlja vmes pa lahko tudi 4 ure nič, če bi bil kužni bi bilo drugače, pa tudi energija je na višku vročine pa ni !

Hvala za nasvete za Panatus sem se pa spomnil, da mi je že enkrat veterinar svetoval in slezov sirup tudi !  :-\



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #5 : 02 November 2008, 00:43:58
No da nekako zaključim kaj je bilo na koncu. V glavnem Ester C (brezkislinski c vitamin) in malo slezovega sirupa direktno v gobček, kužica se ni niti bunila ampak je sirup lepo popila je naredilo čudež že v par dnevih in potem ni več kašljala, je pa res, da smo jo ponoči dali par dni v "pižamco" body za dojenčke da se ne bi še bolj prehladila in po nekaj dnevih se je povsem otresla prehlada, jasno ne spi več v oblekci.  Samo ko tole z "pižamco" pišem, je še meni smešno, a taki pač smo pravi ljubitelji kužkov !  :o