Samojed [Samoiedskaďa Sabaka,Samoyed]

ursa · 480970

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1740 : 03 Februar 2014, 13:34:34
Lanabela boljše pozno kot nikoli  :)
Imam eno vprašanje a vaše psice  veliko lajajo oz. če so nagnjene k temu ?  :) Sem jaz imela kar nekaj preglavic, da sem mojo odvadila  :P  ::) Ne vem ali so vsi samojedi takšni "bevskači" namreč v naši okolici imamo tako nepoterpežljivega samojeda, da laja kadar čaka, da gre preko prehoda za pešce, vse kar poznam so fajni bevskači. Mojo sem odvadila, ker me je res ful motilo.

In še moja faca  :-* in njeni "poredni" trikci  :D


- Tace na mojo rit  :-[
-Tace na joške  :D
- Odpiranje/zapiranje predala
- Priklon na stolu....

http://www.youtube.com/watch?v=9sPzOCv7Eho


LP




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1741 : 03 Februar 2014, 14:34:54
Doma so tiho, zunaj, ko se dogaja pa lajajo.
Lušni trikci!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1742 : 14 Februar 2014, 14:36:13
Športni dan - šolski pohod in informativci   :)
Svetovno bloo   ;D
Moja Nala me pozitivno presenetla   happy

Moja nekdanja psihično uničena psica  :P[/b]


Šibali sva  midve iz betnave proti kamnici  ob sedmih zjutraj proti šoli  happy (6 kilometrov)  :)



screen capture windows 7

Psička od sošolke z Nalo  :)


screenshot captor


print screen windows 7


print screen windows 7



PRED ŠOLO  :)


image upload


image share


screen shot on a pc


screen shot windows

POHOD PO CELOTNEM MESTU  :)


open source screen capture


screengrab


INFORMATIVNI DNEVI NA ŠOLI  :)
Žal nimam slik ko sva bili V šoli saj je bilo pretemno in prevelika gneča, sva pa bili prava atrakcija, obenem pa sem prišlekom svetovala glede naše šole  :)
TALE ČEHEC JE BIL Z NAMA V ŠOLI  :)


free photo hosting


greenshot


jpg images



VČERAJŠNJA VOŽNJA Z AVTOBUSOM IN MESTO  :)



open source screen capture


screenshot captor


imag

Sva spet bili atrakcija  :D


LP


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1743 : 22 Marec 2014, 15:30:51
Ker me večkrat dodajo ljudje, ki jih zanima kaj uporabljam za nego SAMOJEDA prilagam fotke. Nisem našla vseh, tako da, približek.













screenshot captor


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1744 : 04 April 2014, 14:13:49
Pol pa naj nam lastnikom polarčko še ENO BUDALO reče, da se jih ne da ničesas naučiti, da so tumpasti, niso za v šolo ( no sicer moja tudi ni bila - sama šolala ) in podobne bedarije  ::)

Nov video od naju
ostali so na youtubu
https://www.youtube.com/watch?v=MgDdRAPCneo


WhiteSammy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1745 : 04 April 2014, 18:05:35
Oprosti, ampak te krtače služijo bolj za trganje samojedove dlake kot za nego...

Sliker in glavnik sta OK, dobr je tudi PIN-BRUSH (npr. 27mm).



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1746 : 04 April 2014, 19:27:39
S tem se ne strinjam...
Od malega imam te krtače, če si kdaj videl kakšne fotke ima povsem čudovito dlako, edino furminatorja ne uporabljam več, saj jo je "oskupil" in rezal dlake kot opisuješ  ::)  ;) Ostalo ji prav nič ne populi....

Te krtače vem, da uporabljajo povsem podobne na razstavah, malo daljši glavniki sicer, videla saj sem bila tam z dvema vzrediteljicama  iz  psarn  :)


Meni se zdi ok  ???












adult image host


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1747 : 04 April 2014, 19:35:56
Jaz imam samo glavnik (daljši in redkejši zobci kot na sliki) in pin brush za kratko dlako. Drugega ne rabim. Pravzaprav bi brez težave shajala samo z enim glavnikom. Luksus  bi bila  krtača z dolgimi ravnimi zobci, a so tiste, ki so kaj vredne tako drage, da raje nabavim kaj bolj koristnega ali zabavnega. Tiste dostopne iz pet šopov so zanič.

Z orodjem kakršen je na sliki, sa sama samojedove dlake ne bi lotila, a če nekomu dobro služi, potem je vse ok.

PS: trikci so zelo luštni, bi pa jih bilo dobro dodelati, tako da vaba ne bo več potrebna.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1748 : 04 April 2014, 19:46:42
Anabela ponavadi delava povsem brez priboljškov in naredi vse  :) A trikci, ki so na slikah ( razen preval, sedi, prostor, čakaj, prosi...) sva poskusili prvič ( brez same vaje)  ampak ker je moja pesa dojemljiva  sem ob 1. poskusu posnela, ker itak vse pokapira in sem vedela, da ne bo težav in zgrešenih posnetkov  :P
Imela pa sem jih za začetek - učenje in večjo motivacijo,.
Drugače priboljškov sploh ne uporabljam - razen pri učenju novih stvari, ali pa redkeje ob povsem končanih vajah.

lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1749 : 04 April 2014, 19:56:03
Saj je ok, samo mislila sem, da so na posnetku kao že narejeni trikci. Sicer s priboljški ni prav nič narobe, jaz moje bogato nagrajujem in mi na kraj pameti ne pade, da bi je za dobro delo ne nagradila. Problem je samo, če se predolgo uporabljajo kot vaba.
Aj, še to: Nala ima za psico zelo dolgo in gosto dlako (ali je sterilizirana?), lepo negovano, vendar bi s primernejšim priborom (predvsem rabiš za dolgo dlako dolge redke zobce, če se vrtijo je sploh luksus) dosegla boljši učinek. S takimi kratkimi in gostimi zelo težko dlako povsem razčešeš do kože (če pa že jo, potem v to vložiš nesorazmerno veliko truda in dlako bolj poškoduješ, kot je to nujno potrebno.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1750 : 04 April 2014, 19:57:18
Samoyed lover, potem sva se pa midve srečali v Mariboru na informativnem dnevu, pred šolo ( škot in mali črni mešanček )  :D


WhiteSammy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1751 : 04 April 2014, 20:33:21
Nisem rekel, da je z Nalino dlako kaj narobe. Super zgleda in če ti glavniki dobro služijo jih uporabljaj.
Logično obstaja veliko različnih pripomočkov in Vsak vrjetno najde svoje najljubše orodje :))

Jaz uporabljam chris christensen krtačo z 27mm dolgimi zobci brez bunkic po kopanju in med fenanjem (če bi bili daljši nebi bilo nič narobe).
Jekleni glavnik za temeljito razčesavanje.
Velik sliker za finiš in rep, Mali sliker za tačke.

Dlaka se super razčeše če jo predhodno malo navlažiš - pošpricaš z vodo.
Še boljše pa če uporabiš vodo za razčese vanje npr. PlushPuppy OMG / PlushPad Grooming spray.

Drugače sem pa pri osvajanju slovenskih šampijonatov imel tudi jaz priloložnost spoznati sem pa tja kakšnega vzreditelja ;)




Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1752 : 04 April 2014, 21:30:59
Opala se opravičujem če sem napačno zvenela  :-[

Najlepša hvala za vaša mnenja!!! Bom  nabavila omenjene krtače, hvala  :o A je možno, da zaradi vsega tega ima bolj ostro dlako? Ko jo skopam (redko) je sicer bolj mehka, puhasta  :) A opažam, da imajo rodovniški samojedi res puh kot bi bili mladički, moja ima bolj ostro dlako ko ni sveže skopana, ponavadi na hrbtu.
Hvala vam  :-* :-* :-*

Kala, Runo, Bella  :o
Kako dobro  :-* Me veseli!!! Joj, vaš škotek je tako čudovit!!!  :) A nimate vi še maremsko abruško ovčarko?? Me veseli, da smo se spoznali  :) Sem ravno iz šole prišla s psičko, res sreča  :)

lp


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1753 : 04 April 2014, 21:34:14


Kala, Runo, Bella  :o
Kako dobro  :-* Me veseli!!! Joj, vaš škotek je tako čudovit!!!  :) A nimate vi še maremsko abruško ovčarko?? Me veseli, da smo se spoznali  :) Sem ravno iz šole prišla s psičko, res sreča  :)

lp

Tako ambruška ovčarka, kot nemška doga sta žal že odšla na drugo stran mavrice  :( . .. sedaj imam samo še škota in sedaj 4mesečnega mešančka  ;) ... tudi mene veseli da smo se spoznali, priznam da nisem povezala, sem pa danes slučajno zasledila tvojo objavo in sem vaju prepoznala  :) :-*


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1754 : 04 April 2014, 21:35:19
Nisem rekel, da je z Nalino dlako kaj narobe. Super zgleda in če ti glavniki dobro služijo jih uporabljaj.
Logično obstaja veliko različnih pripomočkov in Vsak vrjetno najde svoje najljubše orodje :))

Jaz uporabljam chris christensen krtačo z 27mm dolgimi zobci brez bunkic po kopanju in med fenanjem (če bi bili daljši nebi bilo nič narobe).
Jekleni glavnik za temeljito razčesavanje.
Velik sliker za finiš in rep, Mali sliker za tačke.

Dlaka se super razčeše če jo predhodno malo navlažiš - pošpricaš z vodo.
Še boljše pa če uporabiš vodo za razčese vanje npr. PlushPuppy OMG / PlushPad Grooming spray.

Drugače sem pa pri osvajanju slovenskih šampijonatov imel tudi jaz priloložnost spoznati sem pa tja kakšnega vzreditelja ;)

Am aja, lahko samo še vprašam kje si kupil to krtačo, mi izgleda super zadeva, hvala za nasvete in piporočila  :) Sem gledala na spletni strani pasje mesto a mislim, da je več ni na zalogi? Kolikšna je pribl. cena? ( ni neke panike imam štipendijo)

LP


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1755 : 04 April 2014, 21:39:05
Tako ambruška ovčarka, kot nemška doga sta žal že odšla na drugo stran mavrice  :( . .. sedaj imam samo še škota in sedaj 4mesečnega mešančka  ;) ... tudi mene veseli da smo se spoznali, priznam da nisem povezala, sem pa danes slučajno zasledila tvojo objavo in sem vaju prepoznala  :) :-*

Moje iskreno sožalje  :'(  Res je hudo ko te zapusti tako zvest prijatelj. Meni bo zmešalo ko bo moja šla na drugo stran mavrice, skupaj odraščava, skupaj je v mojih najlepših, najbolj grenkih in hudih, presmejanih, prelepih trenutkih, bolj zveste spremljevalke si ne bi mogla zaželeti...

1x sem  zanjo sama napisala tole:


Klečim na kolenih. Veter mi mrši lase, mrzle dežne kaplje pa spirajo bolečino iz mojih oči. V daljavi kjer se nahajam, brez mestnega vrveža, brez ušesa parajočih zvokov, brez nerazumevajočih ljudi, brez nepotrebnih opazk in žalitev, sem tukaj, v temi, na sredini travnika, klečim na hribu in jočem.
A nisem sama. ONA je tam, sedi zraven mene in mi daje občutek, da skozi vsa ta leta nisem bila nikoli sama, tudi ko sem že mislila, da so mi vsi obrnili hrbet, se je prikazala za menoj in storila to, kar stori zvest prijatelj. Na svoj pasji način mi je brisala solze z oči. Kljub temu, da ni mogla nikoli spregovoriti, se je potrudila, pokazala kanček empatije in mi položila glavo v naročje ali mi dala njeno veliko belo šapo. So ljudje, ki niso bili nikoli sposobni videti bolečine v mojih očeh, solz, ki so izžarevale bolečino tega sveta, solz razočaranja in velikokrat zlomljenega srca.
Ona je bila pa tista, ki me ni nikoli obsojala, bila me je vesela ko me ni bil nobeden, moj prihod domov je vedno nakazala s čakanjem pred vrati in z mahajočim repom v pozdrav. Ona je psica, a seveda ni le to. Ona je bitje, ki je sposobno tolikšne mere ljubezni, ki je ni sposoben vsakdo. Pravijo » Saj je samo pes« NE! Zame je veliko več kot le »pes« ona je moja prijateljica v težkih trenutkih, v vsej bolečini, sreči, najlepših trenutkih mojega življenja, skozi vsa leta se me ni nikoli sramovala, ali me imela kaj manj rada, tudi ko sem jo »prizadela«, s svojimi vzgojnimi napakami, tudi ko je skoraj vsak dan poslušala moje prepiranje z nekdanjim fantom, ko sem jokala cele noči…
Šla k njej in jo ob petih zjutraj objela in se na njej zjokala, kajti vedno je bila edino bitje vredno zaupanja. Rada me je imela prav takšno kakršna sem, ne glede na slabo počesane lase, kakšno kilo preveč, razmršene lase ali razcapane obleke.
TO JE LJUBEZEN, ljubezen, ki mi jo je dajala do konca njenega življenja. To ljubezen sem in ji bom jo vračala do konca mojega življenja.

*********************

Ona bo definitivno psička, ki mi bo strla srce...

Držite se in naj ostajajo lepi spomini  :-*


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1756 : 04 April 2014, 22:04:58
Se vidi, da sem nenaspana, nespečnost že tri tedne se opravičujem pozabila odpisati Anabela, ja Nala je  bila sterilizirana pred prvo gonitvijo. Je pa res, da ni rodovniška in je prevelika za samico, ko sem šla k Marti Bandur je bila največja med psicami, skoraj enaka kot Nikki (samec) prav tako ima 35 kg. A nekaj je zaradi tega saj se mojim doma po šestih letih še vedno ne da nič dopovedati. Je pa res, da zdaj ko je z dedejem hudo (rak) jo manj hranijo res manj, skoraj nič, končno je vse na meni  :P

lp


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1757 : 05 April 2014, 20:38:07
Dlaka je za sterilizirano psico ok (te imajo znatno daljšo in gostejšo dlako od nesteriliziranih). Tudi to, da je zgornja dlaka trda je prav, saj taka tudi mora biti. Psi na razstavah so ponavadi sveže skopani. Koliko je prevelika je po sliki težko reči (psice s 56 cm so še v standardu, samci s 55 cm pa tudi), je pa zanesljivo krepko pretežka, če ima res 35kg (53 cm psica ima normalno cca 20kg ali malo manj) za kar pa pravgotovo ni kriv (ne)rodovnik ampak sterilizacija (ki je lahko kriva tudi za kakšen dodaten cm, če je bila sterilizirana prezgodaj) v kombinaciji z metabolizmom (recimo da psice ne šopate kot za zakol in da se dovolj giblje)


WhiteSammy

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #1758 : 06 April 2014, 11:07:15
Kar se krtač tiče se največ ''profi'' opreme dobi na razstavah. Predvsem na indoor CACIBih.
Cene so pa kar zasoljene...

Mislim da je pinbrush od CC nekje 25€ al pa še kaj več.
Glavnik 25cm, pa tudi tam nekje. Točno se žal ne spomnim.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1759 : 07 April 2014, 22:19:32
Za njene odvečne kg definitivno ni kriva sterilizacija ampak moji, ki jo res prekomerno hranijo  :-\ Imamo spore že leta in leta.
Te mesece sicer manj, hvalabogu. Mi uspeva te mesece  :)
Glede njenih cm je mislim, da višja od 56 cm  :) Merili smo jo pred mislim, da več kot tremi leti in je imela toliko oz. malo več?   ??? Ja poznam rodovniško samojedko, ki je po sterilizaciji tako zrastla, da je moja pesa izgledala kot njen mladič  :D



Drugače pa Lanabela hvala za odgovore  :-* :-* :)

White Sammy najlepša hvala!  :)

lp


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1760 : 07 April 2014, 22:26:59
Še tukaj  :)

Sem združila najboljše trike v en kratek video ( 2 minuti)
Od skakanja skozi hula hop, odpiranja predalov, skakanja čez roko in nogo, prevala, zapiranja pralnega stroja in vse do učenja osmice med nogami

Pa lep pozdrav vsem   :-* :-*

https://www.youtube.com/watch?v=zmniQUwZQ1A




mitja987

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1763 : 30 Avgust 2014, 09:57:23
Pozdravljeni,
pri mojem samojedu imam težave z podočniki in popam še tu link, če mi lahko pomagate... hvala!

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=14136.new#new



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1764 : 30 Avgust 2014, 10:26:20
Pomaga lahko samo veterinar.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1765 : 03 September 2014, 05:56:03
Juhu! Naj povem, da je moja pesa iz 36 kg, shujšala na 26!!!!  :P
Uspelo nama je!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1766 : 03 September 2014, 07:30:49
To je 40%. Ogromno se mi zdi. Dejansko je bila za 10 kg predebela? Saj je bila kot pitan pujs, če to drži.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1767 : 03 September 2014, 13:33:36
Ne za 10 ampak (če ne gre za izredno visoko psico) za najmanj 14. Vsekakor čestitam za uspeh, a težko verjamem, da je bila res tako debela. Na slikah niti ne zgleda.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1768 : 03 September 2014, 15:26:11
Vprašaj mojega veterinarja pa boš videla  ;)
Še naslov ti dam hehe  :)

Sem dost krat omenjala, da imava te težave, tehtala sem jo vsako leto na kliniki za živali na Pobrežju ob rednem cepljenju, zdaj več ni potrebno.

Na fotkah se ne vidi tako, zaradi dlake, a vsak, ki jo je videl v živo me je zasul s psovkami češ kko je debela, zakaj jo toliko hranim, zazglagam vsakemu, da je to zasluga mojih staršev in dedka, ki so jo skoraj 7 let v eno hranili.

Dosegla sem z 2x -3x povečano aktivnostjo, domače po tolkih letih pripričala da jo nehajo (dobesedno ) krmit, ukinila vse priboljške in menjla hrano, Arden Grange, LIGHT za pse nagnjene k debelosti.

Kile so kar šibale dol  v 4 dneh kar 3,5 kg.

Ne vem zakaj bi bilo to tako prekleto nemogoče?  ???

Mene bolj skrbi če je to sploh zdravo....

P.S te fotke so slikane po njenem hujšanju 6kg  :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1769 : 03 September 2014, 15:55:27
Vprašaj mojega veterinarja pa boš videla  ;)
Še naslov ti dam hehe  :)

Sem dost krat omenjala, da imava te težave, tehtala sem jo vsako leto na kliniki za živali na Pobrežju ob rednem cepljenju, zdaj več ni potrebno.

Na fotkah se ne vidi tako, zaradi dlake, a vsak, ki jo je videl v živo me je zasul s psovkami češ kko je debela, zakaj jo toliko hranim, zazglagam vsakemu, da je to zasluga mojih staršev in dedka, ki so jo skoraj 7 let v eno hranili.

Dosegla sem z 2x -3x povečano aktivnostjo, domače po tolkih letih pripričala da jo nehajo (dobesedno ) krmit, ukinila vse priboljške in menjla hrano, Arden Grange, LIGHT za pse nagnjene k debelosti.

Kile so kar šibale dol  v 4 dneh kar 3,5 kg.

Ne vem zakaj bi bilo to tako prekleto nemogoče?  ???

Mene bolj skrbi če je to sploh zdravo....

P.S te fotke so slikane po njenem hujšanju 6kg  :)


Plus samojed iz klinike kjer sem delala je imel skoraj 55 kg, fasal diabetes, tumor, hude težave s kolki in srcem... Tako, da se sploh ne čudim. Poznam 2 takšna samojeda, eden je že pokojen.