Akvarijske ribe

anana · 276888

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #30 : 19 Marec 2006, 12:25:12
Ne, ne saj ne mislim zraven teh dveh dodajati še ne vem koliko rib  ;D Jaz bi samo namesto teh dveh dala kakšni dve drugi. ;) . Pa se ne bi ta lesen pokrov nič napil vode ( jaz imam zmeraj malo moker pokrov)?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #31 : 19 Marec 2006, 12:30:06
Kam bi pa tedve dala?
Glede lesenega pokrova res ne bi vedela  :-\. Mogoče lahko izmeriš svoj akvarij in v kakšni akvaristični trgovini pogledaš, če imajo za tvoj akvarij ustrezen pokrov. Če jih sploh prodajajo posebej brez akvarija.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #32 : 19 Marec 2006, 13:27:23
Veš de da jih ne bi kar ubila :D Dala bi jih dediju ki ima na Rakitni vikend in ma zraven tudi ribnik, v katerem so tudi zlatke  ;D Ja bom še malo povprašala v kakšni trgovini za živali  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #33 : 19 Marec 2006, 17:53:38
Za zlatke bi bil pa ribnik idealna rešitev  :D

Koliko litrov pa ima tvoj akvarij? Iz slik se ne da točno videti. Glede na to, da je bolj majhen bi mogoče prišla v poštev jatica gupijev, ki ne zahtevajo toliko prostora.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #34 : 19 Marec 2006, 19:16:43
Joj zdaj si me pa dobila :D Res nimam pojma koliko litrov ima , lahko ti pa povem mere, če ti to kaj pomaga :-\ Upam da je sploh razločno :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #35 : 19 Marec 2006, 20:24:41
saj to se pa da izračunati potem  ;) 0,5x0,25x0,3=0,0375m3 kar je potem 37,5 litrov. Hm.. zelo veliko to ni... Imaš mogoče kakšno možnost kupiti večji akvairj?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #36 : 19 Marec 2006, 20:40:18
Tudi jaz imam ročno izdelan 70 l akvarij in sem ga dobila brez pokrova. Sem pa mere akvarija nesla k enemu steklarju in mi je odrezal pokrov po meri. Edina napaka je ta, da mi stene pokrova štrlijo čez akvarij. Če bi imela možnost, bi z notranje strani naredila dve stekleni polički in bi potem pokrovček slonel na njih. No, pa tudi tako je dobro. Lučko pa imam naslonjeno kar na vrhu pokrova, z zunanje strani. Poizkusi še ti, meni se to zdi najcenejša varianta.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #37 : 21 Marec 2006, 17:28:13
Imaš mogoče kakšno možnost kupiti večji akvairj?

lp

Zaenkrat bo na žalost moral ostati kar ta (že tega mi je dala soseda ker ga ni več rabila). Ne vem samo jaz bi res počasi imela še kakšne bolj zanimive ribice kot so zlatke :-\ . Kakšni so pa tile gupiji? Koliko jih pa mora biti v jati?

Miša, kakšno lučko pa imaš ti?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #38 : 21 Marec 2006, 17:41:29
Joj morm mal spremenit ker sem videla da je nekaj o gupijih napisano že na prejšnih straneh. :)



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #39 : 21 Marec 2006, 23:07:44
S čim pa se izmerijo vrednosti za vse tiste prejle omenjene zadeve (Ph, NO..)  :-[ Se dobi kakšna priprava v trgovinah?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #40 : 21 Marec 2006, 23:16:08
Ja, v akvarističnih trgovinah se da kupit te testerje  ;) Vsak stane nekaj čez 1000 pa ga imaš za okoli 60 testov, kar je precej  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #41 : 23 Marec 2006, 13:57:57
Ja res je luči nimam ker ne vem kako in kam naj jo namestim ??? Ti akvariji iz trgovine imajo luč že na pokrovu, moj akvarij pa je narejen pri steklarju. Ali je dovolj če bi namestila samo manjšo ne premočno lučko zraven akvarija? Kamne bom pa le dodala (če ne bo prostora bom dala pa gradek ven :) ) Saj drugače se pa ribici lahko skrijeta za tisto školjko (na slikci se ne vidi ravno najbolje). No če bom imela že grelec dam lahko pa v akvarij še kakšno drugo ribo mogoče? Do zdaj sem imela samo zlatke ravno zato, ker jih večina rabi vsaj malo ogrevano vodo :(

No to z lučko sem jst enako naredil pri mojih želvah ;).

Zaenkrat bo na žalost moral ostati kar ta (že tega mi je dala soseda ker ga ni več rabila). Ne vem samo jaz bi res počasi imela še kakšne bolj zanimive ribice kot so zlatke :-\ . Kakšni so pa tile gupiji? Koliko jih pa mora biti v jati?

Miša, kakšno lučko pa imaš ti?

Evo,gupije klik!

Drugače pa se samec in samica razlikujeta po repu in po barvi .

Evo, samec http://www.zoohaussenti.ch/bilder/guppy.JPG


Samica http://www.zyworodki.akwarysta.pl/html/galeria/foto/poecilia_reticulata5.jpg

(se oproščam, ker so slike res obupne :-\...ampak se najbolj prepozna :-[...)

Drugače so pa zelo lepe ribice :-*...sam ti priporočam, da če imaš samico potem ne imej več kot 1 samca! Ker meni so se zaradi samice že pobili :'(.(pa tudi, če imaš 3 samce in 3 samice!)
Al pa samo samce in nobene samice ;).

Zdej pa jst ravno mojo zlatko selim ::)...(iz krogle v akvarij,ki ima nekaj čez 100 L.) ;)

lp Jure

slike sem spremenila v povezavo; zoe



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #42 : 23 Marec 2006, 19:06:52
Hvala yure  :) Samo so pa meni fantje lepši (ja sej tako mora biti, če hoče osvojiti samičko  ;D )



lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #43 : 20 April 2006, 17:31:33
mene pa zanima, kje kupujete ribice? predvsem mislim na tiste, ki jih ne kupujete v trgovinah.


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #44 : 20 April 2006, 18:07:09
Živjo lorry! Mi kupimo kakšno ribico in opremo za akvarij v trgovini Korala v Brezovici, kjer se ukvarjajo samo z akvaristiko :): http://www.akvaristika.si/.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #45 : 20 April 2006, 19:02:01
Jaz sem svooje prve ribe kupila od Bojana Dolenca (njegove podatke najdeš na www.akvazin.com;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #46 : 20 April 2006, 22:27:35
aha, poznam! hvala
nisem preveč navdušena nad "trgovinskimi" ribicami. kaj vse morajo reve prenašat!  :'(


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #47 : 21 April 2006, 09:28:31
Anana, pa te ribice potem dolgo živijo (mislim da ne poginejo skoraj takoj kot večina trgovinskih ribic  :-\ )



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #48 : 21 April 2006, 14:20:22
Mi smo zlatke kupili novembra 2002 v trgovini, kjer sploh niso vedeli prodajalci kaj prodajajo, samo da čimveč prodajo. Akvarij smo dobili nov čez en mesec pri gospodu iz trgovine Korala (domov nam ga je prinesel in pomagal uredit), kmalu pa še tri ancistruse, ki imajo sedaj že kar nekaj mladičev :).
Dve zlatki imamo še zmeraj in sta zelo zrastli in se zredili ;D.

Lp, Ana



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #49 : 25 April 2006, 17:27:46
Mi smo zlatke kupili novembra 2002 v trgovini, kjer sploh niso vedeli prodajalci kaj prodajajo, samo da čimveč prodajo. Akvarij smo dobili nov čez en mesec pri gospodu iz trgovine Korala (domov nam ga je prinesel in pomagal uredit), kmalu pa še tri ancistruse, ki imajo sedaj že kar nekaj mladičev :).
Dve zlatki imamo še zmeraj in sta zelo zrastli in se zredili ;D.

Lp, Ana


Jst nikoli nisem imel sreče s "trgovinskimi" zlatkami :-\.Ampak imam pa zdej eno ::)...je nažalost tud iz trgovine pa je taka micena ;D.Pa jo imam zdej huh ::)...
(največ časa do zdej)

No pa sej vem, da to zdej ne paše v to temo...sam a ima kdo kakšno želvico za kupit, ali, da se je hoče znebit, ker bi jo z veseljem sprejel/vzel/kupil.

lp Jure


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #50 : 25 April 2006, 23:41:23
moji skalarki sta stari že več kot 7 let... tako, da je odvisno "kakšne" ribice kupiš
in tudi nekatere druge ribice so stare okoli 5 let


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #51 : 03 Maj 2006, 14:29:23
No zdej jst "prenavljam" akvarij in bodo v njem spet ribice(zdaj je že 2 leti prazen) :-\...in me zanima kakšneribice mi priporočate ::)...(sam ne naštevat neonk ter gupijev,ker te sem do zdaj vedno imel ;)...)

Drugače pa naj bodo ribice, ki jih bste našteli čimbolj zanimive(ali pa tudi ne) ::) in ne prevelike, ker zdej akvarij ni dost velik, da bi v njem plavala 15-20 cm velika riba :), mislim velik je sam imela bi premalo prostora za gibanje ;).(plavanje)

Komaj že čakam na vaše predloge!

lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #52 : 03 Maj 2006, 17:20:07
Evo še za vse tiste, ki nakupujete ali pa se samo zanimate za ribice sem našel eno fino stran na kateri so (SKORAJ)vse ribice po abecedi od A - Ž klik! :).(Tam na vrhu imaš črke potem pa klikneš na eno črko in se ti pokažejo vse ribice na tisto črko npr."N" ---> Neonka(paracheirodon innesi) ;), nato pa, če vas še zanima več o posamezni ribici... klikneš nanjo!)


lp Jure


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #53 : 03 Maj 2006, 18:41:51
Jure, kako velik pa je akvarij, mislim prostornino? Se opravičujem, če je to že kje zapisano, nisem zasledeila.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #54 : 23 Maj 2006, 09:55:42
Kateri?

Ker zdej začasno so gupiji v malem akvariju, ker je ta velik začel spuščati :-\, in ga moramo popraviti...

drugače pa :

velik - 50,60 litrov

mali - 15,20 litrov


lp Jure


basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #55 : 01 Junij 2006, 18:00:23
živijo!
vidim da imaste vsi precej velike akvarije...
jaz imam enega 54 litrov,ki je poln gupijev,modrih rogatcev,neonk,zebric...
imam pa še nov akvarij 100 litrski,samo je še prazen ker se ne moremo odločiti kakšne ribe bi kupli...



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #56 : 01 Junij 2006, 20:57:35
Kaj pa če daš v tanovega neonke in cebrice, v 54 litrskem pa pustiš gupije? Gupiji v naravnem okolju živijo v trdi in bazični vodi, medtem ko živijo neonke in cebrice v kisli in mehki vodi.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 02 Junij 2006, 15:08:36
ma nevem...
ker zdaj se vse tri vrste med seboj dobro razumejo...
kislost in trdoto vode pa jaz niti ne merim,ker so mi v trgovini rekli da te ribice niso tako občutljive in tega ne rabijo...



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #58 : 02 Junij 2006, 17:33:34
Basenji, to ti v trgovinah vedno rečejo :).(Samo, da bi se odločili za nakup te ribice), ker se jim gre samo za denar in ne zato, da bodo imele ribice prijetno življenje :-\.

Tudi sam imam 5 gupijev(3-samce,2-samici) in moram priznati, da jim samo občasno merim trdoto vode :-[.
Drugače pa se zelo dobro razumejo čeprav so drugačnih vrst in barv.


lp Jure



basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 02 Junij 2006, 20:26:33
ma če jih imam že eno leto in mi še nobena riba ni umrla... ;)