Zahodno Višavski Beli Terrier [West Highland White Terrier]

**Jackie** · 225311

Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #120 : 14 Avgust 2007, 08:18:53
Hej!  :)

Mene pa zanima kje ste kupili svoje terierčke? Kajti kolegici je ta pasma zelo všeč, trenutno ima 7let starega mešančka. Pa sva se pogovarjali in je rekla, da bo naslednjega psa kupila belega višavskega terierja.  :)
Tako da bi bila vesela kakršnekoli informacije, da ji posredujem.  :P

LP, Maja

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #121 : 14 Avgust 2007, 21:43:49
mttara lepo da so ti všeč slikce  :D   ja ni slaba ideja da bi šle za koledar  8)  in pa očitno so res vsi lastniki šli na dopust...   :)
okrog hrane že nimam več debate - sem šla nazaj na Royal Canin in se je v dveh tednih popravla situacija z dlako  ;)  kupujem mini - light verzijo zato da je lahk več poje.. zaradi učenja in trikcev in tega..



majchy ne vem če ti bo moja informacija kaj koristla, ker zagotovo ne bo prišla v Šmartno pri Slovenj Gradcu po psa  ;D  tukaj ima ena vzrejo teh višavcev..   drugače pa vem še za psarno West in show (iz lastnih izkušenj sicer ne poznam, je pa mislim da super slovenska psarna, vsaj kolikor sem sodelovala pri pogovorih na westy forumu  :) ).. je treba mal pogledat na internetu, majo svojo spletno stran, mal poklicat pa uprašat  :)   ker višavci so tako imenovana 'popularna' pasma..  in je veliko preprodaje s temi psi.. ker bi ga radi vsi imeli itd..   zato je treba res pazit da vzameš zdravega psa pri priznanem vzreditelju, čeprav je cena nekoliko višja  ;)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #122 : 16 Avgust 2007, 13:41:48
Moj nasvet bi bil, naj se dogovori pri večih vzrediteljih, jih obišče in si sama ustvari sliko kdo ji je najbolj všeč.
hkrati, vsaj mi imamo takšen običaj, je obisk pri nas obvezen, saj moramo tudi mi biti 100% prepričani, da je višavski terier prava pasma za osebo in da dovolj dobro poznajo njegov karakter oz. po domače v kaj se spuščajo oziroma so se vsaj pripravljeni o njem dovolj dobro podučit.

Če se želi oglasiti pri nas mi lahko pošlje [email protected]

Predvsem pa naj ne naseda raznim čistokrvnim brez rodovnika.



Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #123 : 16 Avgust 2007, 22:35:36
Hvala obema za odgovore.  :)

Jana*, saj ta kolegica je oz Štajerske.  :P Pa tudi se mi zdi da če si psa zares želiš, da razdalja ni nobena ovira. ;)

McKruster, bom posredovala e-mail. Kolegica se bo odločila za psa v roku vsaj nekaj let, ker ima trenutno še starejšega psa in po njem bo kupila višavca. Tako da ima časa še dovolj, sva se slučajno pogovarjali o tem in je rekla če se lahko tudi jaz kaj pozanimam.

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #124 : 17 Avgust 2007, 10:58:38
ima časa vsaj 7 let-odvisno od zdravja in velikosti tega sedanjega psa...jaz že zdaj gledam za škoti in samojedi...mi je tud westi všečč, ampak ni za moj življenski stil, zaenkrat ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #125 : 17 Avgust 2007, 11:05:33
Ja saj pravim da ima časa še ogromno, odvisno od zdravja tega psa ki ga ima sedaj. Ima trenutno mešančka, velikost višavca, tudi na videz podoben le temu, le da je črno-siv... Ampak se že sedaj zanima za višavčka. Da bo čimbolj seznanjena s tem, pasmo, karakterjem in vzreditelji. :P

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #126 : 23 Avgust 2007, 21:12:52
No pa sem še jaz tukaj z enim vprašanjem kdo ve mogoče če so kaka rodovniška legla na voljo trenutno :)


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #127 : 30 Avgust 2007, 15:02:24
V zadnjem kinologu ni bilo nič objavljeno, avgusta pa ga ni bilo. Vem, da so se pri Brigoree-jih kotili v torek, pri nas smo pa noseči. :)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #128 : 31 Avgust 2007, 08:57:27
McKruster hvala za info, sem pa potem dobila informacijo za Brigoree psarno, tako da moram zdaj kolegico vprašat kako je zdaj na stvari ;) Najlepša hvala pa vseeno, če slučajno še nimajo kaj rezerviranega ji bom pa posredovala še tvoj meil.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 05 September 2007, 13:30:16
Počasi napovedujemo, da v sredini oktobra pričakujemo mladičke iz kombinacije:

Oče - Showtime della riva d'arno, Ch.J-SLO in Ch.J-HR
Mama - Lady Arwen Brigore

Mladiči bodo za oddajo na voljo predvidoma v drugi polovici decembra.
Za vse nadaljne informacije pokličite na te. 041/589-197 ali pišite na [email protected]



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #131 : 10 September 2007, 19:31:04
hehe ful so šikane slikce  :P


moj sicer ni razstavni - zna pa tole (klik)  imama posnet delček proste vodljivosti (pri odpoklicu so mu pa očitno bremze crknile  ::) ) ter nekaj trikcev  :)  (posneto prejšnjo nedeljo)
škoda da ni več majhnih psov v temle, sploh višavca bi še rada kakšnega vidla  :'(  (tekmovanja v poslušnosti)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 18 Oktober 2007, 10:19:47
Tokrat imam za objavo dve dobri novici. Naši višavci so se odlično odrezali na specialni razstavi in CAC Maribor. Uma je osvojila 2x CAC v razredu odprtih, naša bodoča upa Flora in Jack pa oba dneva zelo perspektivno v razredu najmlajših. Še enkrat tudi hvala Lani za hendlanje v nedeljo.

Druga dobra novica je, da se nam je v torek v zgodnji jutranjih urah skotil čudovit samček s kombinacije Show Time della Riva d'arno in Lady Arwen Brigore z imenom ONE AND ONLY of McKRUSTER.

Samček je na voljo za oddajo, cena je 1000 EUR. Za vse informacije pokličite 041/589-197



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #133 : 18 Oktober 2007, 14:43:02
Čestitke!!!! :-* :-*



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #134 : 23 Oktober 2007, 16:41:49
meni so tile psi po izgledu zelo lepi a so zame premajhni  :P (sem ljubiteljica večjih pasem)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #135 : 02 November 2007, 10:46:19
Jana, čudovito tole kar vidva delata  :o



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #136 : 02 November 2007, 17:25:27
hehe, hvala  :-[ :)

se trudima ja  :)  zdaj nama gre vedno bolje tudi s frizbijem, pa ostale trikce sma že ful izpilila  :)  zdaj mislim da se mu že celo svita tudi oblizovanje na povelje  >:D ;D   ja, čez zimo boma vadla še trikce.. spomladi se boma pa resno lotla spet poslušnosti, da ne bo kakih polomij na tekmah  8)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #137 : 02 November 2007, 19:09:42
Se tudi jaz pridruzujem temu, da je res pozitivno, da se tudi visavce vedno vec vpeljuje v solanje. Ko sva midve s najstarejso psico za solanje zacele in opravile B-BH izpit so visavci nazalost veljali za pasmo, ki je za solanje popolnoma neprimerna in v "klasicnih" solah so smeli samo do kaksne male sole. hkrati pa so veljali za neumne in neucljive. Stvar se k sreci spreminja, ceprav je visavcev z B-Bh se vedno v Sloveniji zgolj pescica, mislim, da jih ni vec kot 5, maksimalno pa kaksnih 10. Se pa vsaj za osnovno solanje ljudje vse bolj odločajo, kar je tudi ze napredek.

mimogrede, naš samček je še vedno na voljo. Vsi interesenti pišite na e-mail [email protected]



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #138 : 02 November 2007, 22:16:54
Jaz sem prav žalostna ko se pogovarjam s kakšnim lastnikom višavca in tako mimogrede vprašam - kaj pa šolanje?  Trikci?  Karkoli?   In potem: ja saj zna, uleže se pa tačko da  ::)  za drugo je pa pretrmast..     ah ja  ::)

pri nas v pasji šoli sem do sedaj (3 leta sem že včlanjena) videla hmm..  4 višavce mogoče (vključno z mojim), ampak izpit sma delala samo midva  :-\

na tekmovanjih seveda nisem videla še nobenega  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #139 : 03 November 2007, 05:09:48
Vse skupaj vas vabim, da si ogledate našo novo spletno stran. Sicer je zaenkrat še nekoliko v povojih, vendar se bo vseskozi dopolnjevala.

www.mckruster.com



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #140 : 03 November 2007, 10:07:06
Zelo lepa stran! :-*



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #141 : 19 December 2007, 13:06:42



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #142 : 14 Januar 2008, 09:57:28
Da tale tema nebo tako zamrla in cisto na dnu  ;) ;D se moram malo pohvalit, da se je nas Jack (Leonhard's Jack Brigoree) izkazal na razstavah v LJ, oba dneva je dobil PRM, v nedeljo pa tudi Best Junior.  :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #143 : 14 Januar 2008, 13:13:08
Čestitke! 8) :-*



zirafa

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 14 Januar 2008, 21:16:41
a ima kdo kakšne fotke višavčkov iz razstave mogoče?



Zara

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 19 Januar 2008, 15:00:31
Cau!

4 samci iz vrhunskega legla na prodajo ljubiteljem pasme!

http://www.twinklefirth-westies.com/

Lp, Ana



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #146 : 22 Januar 2008, 11:59:56
zirafa jaz nazalost na razstavah nikoli nimam casa fotografirat, sem nekako prevec zaposlena z urejanjem in razstavljanjem.

Zara, a si ti Andjelka ali od kdaj se dela reklamo za tuje pse na forumih? Ce zacnem jaz pisarit za vse ljudi okoli kdo vse ima kvalitetno leglo, pol lahko itak 12 strani postov porabim, samo za to. Sicer pa je temu namenjena posebna rubrika Vzreja, legla, kjer se taksne stvari objavijo nekoliko detaljneje.



Zara

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 22 Januar 2008, 12:45:39
kaksna reakcija?!  ???
nisem mislila nic slabega, prijateljica od vzrediteljice me je prosila, ce lahko dam informacijo na slo forum. nobenemu nisem mislila delat konkurence, samo glede na to, da berejo ta forum ljubitelji westijev, bi se mogoce nasel kdo, ki isce mladica.
mckruster, poglej na kak tuj forum, pa bos videl koliko je slovencev gor.
lp, ana



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #148 : 22 Januar 2008, 14:04:02
Gre se samo za princip, po sistemu prijateljica od prijateljice od vzrediteljice. Andjelko poznam in z njenimi visavci ni cisto nic narobe, samo s principom. Tudi tuji vzreditelji se logirajo na nase forume, tako kot se mi na njihove ce zelimo tam oglasevati svoje mladice. V tem primeru so mladici res ok in iz vredu kombinacije, samo princip foruma je, da je nekdo sposoben tudi odgovarjat na morebitna vprasanja, ki se ticejo legla, temu pa je namenjena rubrika vzreja - legla, kamor sem te tudi napotila. Mislim pa, da je samo vzreditelj sam pristojen odgovarjati na vprasanja o svojem leglu in dajati podatke o njem na forume, pa ce so to domaci ali tuji forumi, nima veze.



Zara

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 22 Januar 2008, 15:36:50
jaz sem ravno zato, ker nimam pojma o visavcih in nimam nobenega namena o njih razpravljat, dala link sem in nisem odpirala nove teme. samo kot informacijo. mislim, da je na njeni strani kontakt, kamor se zainteresirani lahko obrnejo. sem se dolgo upirala temu, da bi se mesala, pa sem se na koncu in mi je zal!