Zahodno Višavski Beli Terrier [West Highland White Terrier]

**Jackie** · 225297

Irena in Ron

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • RON JE CAR
Odgovori #90 : 19 December 2006, 21:28:33
Helou!

Sem nova na forumu, prijavila pa sem se zato, ker mislim, da mi bo v veliko pomoč 8)

Namreč postala bom lastnica westija ;D Rodil se je 7.7. in mu je ime Smartie, trenutno zanj skrbi še njegova mamica Pika in lastnik Rasputin  ;D

Zdi se mi, da sem že toliko prebrala o teh kužkih, da mi počasi že vse beži iz glave :)

Zdi se mi, da mu bo zelo všeč pri nas in sem 100%, da bo imel najbolj ljubeč domek, edino kar me skrbi je to, kje in kaj bo počel, ko bo sam doma :'( ??? Ker parkrat na teden, bo po 7-8 uric verjetno sam...
Nočem da bi lajal in da bi starše to motilo ::), da bi zaradi tega nastal problem v hiši, ker živijo nad nama s fantom. A se to tudi da odvadit, da nebo lajal, ko bo sam v stanovanju, pa slišal nekoga hodit po hiši?

sicer se moram pa vsak dan sproti zadrževat, da ne grem že kar v trgovino po 100000 pripomočkov za Smartia :) Kar vse bi mu kupila...ampak v vsaki trgovni ko sem, se mi zdi, da ni dovolj lepa ali pa dobra stvar zanjga. Ja vem, kompliciram :P

A morda lahko kdo svetuje kako trgovino, kjer imajo dobro izbiro? V Zootic v BTC-sem že bila...nič mi i bilo všeč :(

Lep pozdrav

Kuku
Jz sm tud nova na forumu! Mam višavca starga 3,5 let, ful je zakon. 8) Glede tega da je sam ni težav, res pa je da smo v hiši sami in ni nad nami nikogar. Načeloma ne laja ko je sam, ker nima nikogar za obvestit o prihodu in ropotanju, dopoldne prespi popoldne pa je zato bol aktivn. ::) Mal so sam težave zdej par dni kr se je revček zalubu in skoz joka :( drugač pa carsko napreduje!! ;D

*Irenca*


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #91 : 19 December 2006, 21:36:48
Irena in Ron,dobrodošla na forumu   :)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #92 : 19 December 2006, 23:19:29
Res tile višavčki so prav posrečeni :o


Irena in Ron

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • RON JE CAR
Odgovori #93 : 20 December 2006, 21:00:16
Živ, midva z Ronom sva z vami. Mam pa eno vprašanje, če ma  slučajno kdo kake izkušnje z gonitvijo psov? Tale nš je zarad sosedove psičke čist želostn, kr naprej neki joka pa cvil. Pred časom mi je nekdo omenil neke tablete za blažitev te nadloge, pa me zanima če to res obstaja ter kakšni so efekti???

*Irenca*


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #94 : 21 December 2006, 10:28:18
Edina res ucinkovita metoda, ki jo poznam jaz je, da vasega Rona posteno zaposlite, poskusi z ucenjem kaksnih trikcev, pelji ga na sprehod, nekam stran od vase soseske, itd. Skratka zaposli mu mozgane in to dejansko potem deluje.

Zelim vam da cim boljse prezivite tale dva tedna, potem pa bo bolje. :)



Irena in Ron

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • RON JE CAR
Odgovori #95 : 08 Januar 2007, 14:39:42
Živjo kužkarji  ;D
Evo midva z Ronom se vračava, tokrat nč več zalublena ampak k nova!! Ron je spet stari veseljak in razgrajač in spet je najbol važn in pomemben sploh ko sreča svojo ljubezen  ;) nč več ga ne zmede  :P
Ful hvala Majchy za lepe pozdrave in McKrusterju za dobr nasvet, mal pozn sm prebrala ampak deluje, ker nama ni druzga preostal sva točno to nardila, polno sva bla zaposlena in je šla kriza mimo  ::)
Bodte fajn pa radi mejte svoje kepice tko kot majo oni vas!!
Lp

*Irenca*


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #96 : 09 Januar 2007, 09:49:48
Me veseli da sta prebrodla krizo in da je nasvet pomagal. Ampak zavedat se moras da bo taksen po vsej verjetnosti vedno ko se bodo psice gonile, kar pomeni najmanj 2x letno in ko nekateri mislijo da bo boljse ce psa parijo, vam povem iz prakse, da ko pes enkrat pari, je se slabse, tako da dolgorocna resitev taksnih tezav je zgolj kastracija in si problemov resen.



Irena in Ron

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • RON JE CAR
Odgovori #97 : 09 Januar 2007, 13:14:26
Pozdravljen
Kaj naj rečem glede mojga Rona??Se zavedam, da se bo to dogajal  2x na leto, in vem da sva sam začasno rešla težavo, sam kr nekak se ne morm odločt za kastracijo. U bistvu se tud nism kej dost pozanimala v zvezi stem, ker še ne razmišlam v tej smeri. Bom si vzela cajt in o tem mal več prebrala!! Kokr se pa pogovarjam z lastniki kužkov kateri so to že uredili, mam pa nekak mešano mišljenje. Vičinoma pohvalijo kastracijo saj trdijo, da se s tem pes tudi nasplošno umiri, baje so tud bolj ubogljivi?!
Jaz osebno nism najbolj vesela kadar se goni, ker verjetno takrat  trpi, vsaj kadar joka mam tak občutek, vendar pa si ne želim mirnega ljubljenčka.  :-\Glede na to, da je star dobre 3 leta in pol in je res v najboljših letih, se mi tok fajn zdi ker je poln energije,  razigran in nasplošno vsesljak, spet po drugi strani pa je v trenutkih ko ga potrebuješ zelo priden in ubogljiv.  :PRes se bojim, da bi s kastracijo podrli njegov ritem  :(. Če imaš ti osebno izkušnje z svojim kužkom glede kastracije bi bla zelo vesela obsežnejše razlage oziroma nasveta!! :).
Uživajte, lp!!!

*Irenca*


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #98 : 09 Januar 2007, 13:21:06
Jaz osebno imam samo psice, izkušnje pa z druge roke, torej od znancev, katere pse poznam. Mnenja o kastraciji so dejansko razlicna, tudi med veterinarji bos naletela na taksna in drugacna mnenja. Jaz osebno imam pozitivno mnenje o kastraciji psov, mnenje pa si mora ustvariti vsak sam. Edino kar mislim je, da v kolikor si ga ustvarjajo, naj si ga ustvarijo na podlagi realnih argumentov, ne pa zgolj, bogi kuza bo brez jajck in podobne floskule, ki sem jih ze slisala. V kolikor je ta pogoj izpolnjen, respektiram tudi odlocitev proti kastraciji.

Pri visavcih je pa sploh tak, da je v Sloveniji vec kot 80% visavcev nerodovniskih in se parijo psi, ki nimajo z visavcem vec veze, da o boleznih in karakternih pomanjkljivostih sploh ne razglabljamo. Jaz tudi za rodovniske, ki jih ljudje mislijo imet samo za na kavc svetujem, da se kastrirajo oziroma psice sterilizirajo.



Irena in Ron

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • RON JE CAR
Odgovori #99 : 09 Januar 2007, 14:18:10
Hm, ja spet mam del z razmišljanjem. No kot rečeno, vzela si bom cajt in zadevo še mal uradno preučila. Moj Ron ni glih za na kavč, ni pa tud za razstave, ker ga tud nismo kupl s tem namenom, je pač naš ljubljenček s katerim se res precej ukvarjamo in ogromno časa porabimo za nego ter igro s katero se tud velik nauči on in mi.
Vsekakor hvala za dober nasvet, doma bomo skupi vse prespal in vidl kakšna bo odločitev.
Lp

*Irenca*


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #100 : 09 Januar 2007, 14:34:22
Dejansko moras dobro razmislit, odlocitev nikakor ne sme pasti z enega dneva na drugega.
To sta recimo 2 linka, tujih pa se da ogromno dobit, malo po googlu prebrskaj.
http://www.klinikaloka.com/kastracija_psa.htm
http://www.klinika-malezivali-mb.si/kastracija.htm



rončy

  • Gost
Odgovori #101 : 09 Januar 2007, 15:10:37
Hvala za linke-grem takoj zadevo prečekirat  ;D, itak rabm več glav in več mnjenj da bo odločitev lažja  ::)
Papa zaenkrat



rončy

  • Gost
Odgovori #102 : 11 Januar 2007, 21:18:17


Pozdravljeni, sam tok da vidte našga voznika, papa



rončy

  • Gost
Odgovori #103 : 11 Januar 2007, 21:34:28


Pozdravljeni, sam tok da vidte našga voznika, papa
Ko bi vi vedl kok sm se namučla da sm to sliko spravla tle gor, cela procedura, za drugič si bom pa več cajta vzela pa zbrala več slikc, tud od njegovga otroštva. No če to sploh koga zanima, kr jz osebno ful rada slikce gledam, tko da ne vem kaj čakate s fotkami!?



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #104 : 28 Januar 2007, 22:25:32
Da se tukajle sporočim.

Skotili so se nam 3-je mladicki, 2 punci in 1 fant. Vec informacij in link na slikice najdete pod rubriko legla!



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #105 : 05 Marec 2007, 18:28:53
V tej temi se nisem oglasila že kakih 5 mesecev. Noo vas bom pa zato razveselila s fotkicami od mojega višavca. Res niso najboljše, ker so slikane s kamerco.

Pri osmih mesecih (1teden pred striženjem):


In z novo frizurco (s čopkom  :P ):






pred tipkovnico  :P




Več slik še pride  ;) Lp Manca&Bor



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #106 : 15 Junij 2007, 19:04:05
Hej!
Js sm tud nova na forumu  :)  hehe
Hmm ja mam pa enga ful šikanega pa zeeloo ubogljivega višavca Teryja  ::)   na moji slikci je  ;D
okeei lepo se mejte usi!!
  caw caw*

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #107 : 15 Junij 2007, 19:45:50
Oj!
Ja, res so pojave tile višavčki, jaz enega na sprehod občasno vozim. So pa (kot pravite) res trmasti in moraš biti dosleden pri njihovi vzgoji...  :) Jana*; dobrodošla na forumu in čestitke za 100% opravljen B-bh izpit  :)

Lp,Tjaša



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #108 : 15 Junij 2007, 21:59:33
hvala Tyashy     ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #109 : 16 Junij 2007, 10:40:11
Živ, midva z Ronom sva z vami. Mam pa eno vprašanje, če ma  slučajno kdo kake izkušnje z gonitvijo psov? Tale nš je zarad sosedove psičke čist želostn, kr naprej neki joka pa cvil. Pred časom mi je nekdo omenil neke tablete za blažitev te nadloge, pa me zanima če to res obstaja ter kakšni so efekti???

Pri nas niso zalegle. Pomaga samo kliker in učenje-to psa zmatra, vesel je ker papca nagrado in se ti ukvarjaš z njim...jaz sem presrečna ker imam ponoči mir.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #110 : 16 Junij 2007, 19:29:20
js sm tud poiskala kake luštne slikce od Teryja :D


If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #111 : 16 Junij 2007, 19:32:55
še ene par slikic  ::) :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #112 : 16 Junij 2007, 19:34:26
oki dost slikic hehe sam tole še  :-[ :P   sta slikana Tery pa moj papagaj Jaki :)   se kr dobro razumeta odkar je ptič kljunil psa :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #113 : 16 Junij 2007, 20:19:46
Aho,o višavčku pa še ni olpisa!? :o

Skupina:FCI 3

Kratka zgodovina pasme:predniki višavskih terierjev so gomilarji oz. cairinski terierji.
Uporabljali so ga za lov.Zdaj je družabnik in spremljevalec.

Višina:Zrastejo okoli 29cm

Teža:7 -10kg

Karakter:kot vsi terierji(in psi)so tudi oz. predvsem westyji lahko ob neprimerni in nedosledni vzgoji trmasti in neubogljivi.
Ni primeren za otroke,bolje je da jih učijo odrasli.(so pa tudi izjeme)Pri višavčku gre drugače za prijaznega,igrivega,pogumnega...LJUBKEGA psa!!!
 
Dlaka:dlaka je gosta,resasta,potrebno je razlesavanje in trimanje.(znanci ga tudi strižejo)

Barva:bela(druge barve niso dovoljene)

Ni tak pes da bi,ko vidi tujca,ravno skakal od veselja.Je nekoliko zadržan.

Ko pa vidi mačko zadržanost več ni njegova stvar.Tudi če je večja,je neustrašen,PREGANJA JIH!(nekateri  :P )

Z nekaj besedami:višavček je velik pes v majhnem telesu!!!

 :-[  :-[   :-[



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #114 : 16 Junij 2007, 20:30:35
se strinjam z opisi alye :D

mogoče je moj rahla izjema :D   ko sm si ga kupla (sama! :D) sm bla stara 13 let :)  pa sm ga tud sama izšolala :P
do tujcev je izredno nezaupljiv..   drugače pa kar poka od energije (ko gre za brikete hehe, veeeliiiik požeruh je :D)  sicer pa ni ga čez dober počitek..  večino časa počne ravno to - lenari :D

ja višavci so izredno bistri psi hitro se učijo sam so trmasti ko vrag  8)   ne bi rekla da so psi za začetnika (pač terier) čeprav to je bil moj prvi pes :)   sem pa že od malega z živalmi (predvsem konji) pa tudi preden sem si ga kupla sem celo knjižnico premetala pa tud druge lastnike sm uprašala o teh psih :)


no lep dan
čaw čaaw

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #115 : 16 Junij 2007, 20:43:32
Hehe,potem je pa tvoj westy prav tak kot Chappijev prijatelj Dosy in višavček od očetovega sodelavca.Joooo sta res trmasta!!!Chappi je poleg njiju angelček. :P
Pa brez zamere,govorim samo o njiju. :D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #116 : 16 Junij 2007, 21:02:17
hehehe  ;D  ja so koj posrečeni višavčki :D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #117 : 15 Julij 2007, 17:56:06
a ta tema je pa čist zaspala  :(

am js pa mam eno uprašanje.. namreč kaj jedo vaši višavčki?  Ker se mi zdi da sem po mesecu uporabe hrane Pro Plan Lamb&Rice opazila, da se je mojemu teryju dlaka obarvala.. Slišala sem tudi da se pri Eukanubi znajo pojaviti lise na belih psih.. Prej sma uporabljala hrano Royal Canine za majhne pse ampak me moti da so tako mali briketki  :-\  ker za šolanje uporabljam kar navadno hrano in ta pro plan je imel ravno pravšnje briketke za nagrado... Je pa res - pri hranjenju z royal canine je imel snežno belo dlako..


lp, jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #118 : 13 Avgust 2007, 22:10:48
spet obujam tole temo od mrtvih....


upam da jo zdaj zbudim  :)


nekaj slikic iz današnjega potepa po avstrijskih bregih  ;D












pa še nekaj slikic višavca z vrtnico  :P








lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #119 : 14 Avgust 2007, 08:14:07
He he, očitno so vsi lastniki višavčkov na dopustu. :D
Lepe fotke Jana*, še posebej ta z vrtnico v gobčku! :o A bo šla za koledar? ;D

Tvojemu je torej Pro plan obarval dlako. :-\ Sama trenutno iščem novo hrano za mojo miško, ker Hills nima preformance-a oz. energy-ja oz. kaj takega za aktivne pse (vsaj ne, da jaz vem) in mi je prodajalka zelo priporočala to hrano in prav to naglašala, da so od Hillsa npr. že prihajali z "rdečimi psi", da pri Pro planu pa ni problemov z rdečimi madeži. ??? Hm ... :-\

lp