Zahodno Višavski Beli Terrier [West Highland White Terrier]

**Jackie** · 227197

Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #480 : 23 April 2011, 18:50:47
Coco je pravi cuker! (:
Jana, vidva s Terryem sta pa prav ustvarjena drug za drugega! (:
In pa čestitke McKruster! (:

No danes sva midva dala skozi prvo agility tekmo :D
2x disk! Skupno nardila 6 ovir ^^ pri jumpingu je preskok polulal, nato pa po peti oviri pobegnil :D pri agilityu pa je že po prvi oviri pobegnil :P CAR! :)
Ampak sem čisto zadovoljna (: Naslednjič ciljamo na 7 ovir :P

Pride tuti video :D



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #481 : 23 April 2011, 20:20:50
Nimrod. zdej pa vem katera sta. :D

No, jaz sem s Panom rabila 2 leti, da mi preteče cel parkur brez večjih oslarij. Vendar še vedno meni, da sodnika pa je le treba pozdraviti.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #482 : 26 April 2011, 09:23:06
McKruster, čestitam!  :)



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #483 : 26 April 2011, 10:23:18
McKruster, čestitam!  :)

Hvala.  ;D

Torej imamo eno psičko, skoteno na veliko noč z imenom Treasure of McKruster.  :-*



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #484 : 26 April 2011, 21:15:40
Psička in mamica sta super, je pa po današnji odpovedi rezervacije psička spet na voljo.  :)



nata

  • Gost
Odgovori #485 : 26 April 2011, 21:49:48
a se zezaš??? .... pa kaj je folku no ... a ne ve kaj je to pes??? pravzaprav je boljše, da jo prodaš komu, ki ji bo nudil vso potrebno ljubezen, ne pa nekaj na silo .... ah folk .... kako že pravijo .... človeška neumnost je brezmejna  :(



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #486 : 26 April 2011, 22:17:35
Še vedno boljše, da se premislijo sedaj, ko pa potem, ko imajo kužka par mesecev pri sebi.....
Upam, da bo mali "zakladek" dobila ljubeče skrbnike in bo uživala v novem domu!

Naš Coco ima pa od danes novo frizuro kot se spodobi za višavčka in je super lušten! Pošljem sliko ob priliki ....  ;D



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #487 : 27 April 2011, 17:42:30


Evo naš mali zakladek star 3 dni.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #488 : 29 April 2011, 09:01:23
Čestitke za malo pikico  :-*

lastnike pa sem prepričana, da boste našli taprave zanjo  ;)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #489 : 19 Maj 2011, 17:15:05
Malo za lušte  ;D




Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #490 : 23 Maj 2011, 10:59:16
Pa še mal slikc našga Tigy-a  8)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #491 : 24 Maj 2011, 16:52:12
Midva pa sva končno na poti snemanja novih filmčkov.  :)  sicer je v načrtu da se naredi en mix vseh trikcev, ampak tule je prvi poizkus, če fotič dobro snema  ;D

Pihanje mehurčkov

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #492 : 24 Maj 2011, 22:13:59
Čao,

joj, Tigy in Terry sta prava cukra! Pa kaki trikci, vau. Jaz pa našga bučmana ne morem navadit niti kakih bolj "osnovnih", he he... danes je končno, po ne vem kokem času, skapiral "daj glas". Mali zakladek je pa tak bonbonček mali. Držim pesti, da najdete ustrezne in ljubeče lastnike za njo.

Drugače pa je naš Coco kar u redu, pač imamo nekaj težav oz. napak, s katerimi bo pač moral živet, a nimamo kaj. Sedaj ga ne dam stran za nič na svetu....

Pa še ena fotka, ni ravno frišna. Ga je kar težko poslikat, ker kadar bi jaz rada, da pozira, mu ni do tega, ko začne s svojimi forami, pa ni fotkiča pri roki.... pa saj to že veste....  :P



Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #493 : 14 Junij 2011, 15:13:56
Jaz vedno bolj razmišlam da bi Capija na kratko postrigli :P
Naprimer eni postriženi westiji:
http://www.equinat-usa.com/pages/pics/wendyafter1.jpg
http://petmotelandsalon.com/images/pictures/phase1/westie-personality.jpg
http://www.supercuddles.com/wp-content/uploads/2009/07/congee.jpg
Eni so prav smešni :D
Ampak bo treba mamo prepričat :)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #494 : 14 Junij 2011, 15:25:59
Jaz vedno bolj razmišlam da bi Capija na kratko postrigli :P
Naprimer eni postriženi westiji:
http://www.equinat-usa.com/pages/pics/wendyafter1.jpg
http://petmotelandsalon.com/images/pictures/phase1/westie-personality.jpg
http://www.supercuddles.com/wp-content/uploads/2009/07/congee.jpg
Eni so prav smešni :D
Ampak bo treba mamo prepričat :)

Ajooooj, tole pa prov grozn izgleda!!!!  :'(
Okej, če mu malo bolj skrajšaš po tačkah, kot je običajno po standardu, to že, ampak tole je pa katastrofalno.....



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #495 : 14 Junij 2011, 16:46:51
Agava...pa veš koliko je takšnih, mene tudi srce boli, ko pride kakšna stranka, pa reče, da bi imela tako postriženega, ampak kaj čem, saj je njihov pes, ne moj.  :(

Jaz se pri takšnih frizurah vedno vprašam, zakaj si pol nabavite tega psa, zakaj ne kakšnega kratkodlakega, recimo jack Russla ali pa Parsona ali pa šnavcerja belega pritlikavega no. Pa to ne velja samo za tega psa, še za marsikatero drugo dolgodlako pasmo.



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #496 : 14 Junij 2011, 20:48:53
Ja, res je, prav grozno so nekateri "obdelani". No, če povem po pravici, še nisem srečala, od kar imam Cocota in sem zato na višavčke bolj pozorna, niti enega, ki bi bil "pravilno" poštiman, torej triman, ne pobrit. Pri nekaterih ga res spoznaš samo bo bučki. Tudi meni se zdi škoda njihove čudovite dlake škoda za kaj takega. Saj ne rečem, če ima kuža kakšne težave z dlako, kožo, potem že, ampak kar tako.... Sto ljudi, sto čudi, prav res!  ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #497 : 15 Junij 2011, 08:19:03
Meni je pa bil najbolj všeč en, ki je imal glavo enko na kratko postriženo kot telo. Šele takrat sem opazila,da so prav lušni psi . Predpisana frizura bučke mi je prav ogabna. Zgledajo kot "vodenoglavci". Pa ne vzet za slabo ta opis, je bolj šaljivo mišljen. Hočem rečt, da nekateri psov ne strižejo na predpisano frizuro tudi, ker jim enostavno ni všeč. Osebno bi ga trimala celega, vključno z glavo, pustila bi mal bradice in resic po nogah in trebuhu.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #498 : 16 Junij 2011, 11:41:47
Sej ga ne bi toooook kratko ><
Meni osebno so naprimer taki višavci grozni: http://3.bp.blogspot.com/_JW79uJ96ca4/SdwS34GVTDI/AAAAAAAAHsQ/yAerxsAq_kU/s400/westie_getty_160412s.jpg Da imajo glavo okroglo postriženo pa to...
Drugače pa bi Capiju glavo postrigli tako kot vedno, samo spodaj po trebuhu bi mu dali na kratko...

Takšen je ponavadi ko ga postriže... Itak pa nikoli ne bo izgledal kot ostali višavci, ker ima drugačno dlako.... (ni rodovniški-mešanc)


En višavc ki je meni zeelo všeč:

Rodovniško je Ainu klicno pa Beno.

Pa še Capi na tak način slikan:




Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #499 : 17 Junij 2011, 01:13:57
Ja, take show frizure so za nas, ki se ukvarjamo s kakim športom, prej polom kot dobra stvar. Pa ajde no, čisto dol ga pa tudi ne bi pobrila. Zlata sredina - wannabe višavska frizura z mičkeno krajšo po tacah, in trebuhu (še vedno ostane par cm resic)  :P  sicer nimam kake fotke od celega Terčka, je včeraj, ko me je prišel obiskat v LJ  :D , nastalo samo par portretkov..  :)


If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #500 : 17 Junij 2011, 12:11:59
Ja ja, sej takšnale frizurca, kot jo ima Terry, je čist fajna - bučka še vedno podobna višavčku, po telesu in tačkah striženo malo bolj na kratko (športno) , po hrbtu trimano. Idealno zame. Niso mi pa všeč pobriti, žal. Sem včeraj enega videla, pa ni bil ravno na kratko - ne hvala. Potem bi pač imela drugega kužka, višavček je kot je, takšni so. No, saj to velja za vse kužke.

Se pa strinjam - tisti razstavni, natupirani na okroglo (vodenoglavci, he he)  in z daljšo dlako spodaj po rebrcih in tačkah tudi meni niso višek lepote. Saj tako je pri vseh pasmah. Samo kaj čmo, pravila oz. standardi so takšni - če npr. pogledaš kakšnega pudeljčka je na razstavi tudi bolj kot en vesoljec kot pa kot kuža.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #501 : 17 Junij 2011, 22:50:16
Točno tako.  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #502 : 23 Junij 2011, 21:12:42
Evo se dve razstavni.................... .........terierski ;)





Nikoli mi ne bo cisto jasno ob taki popularnosti pasme (saj veste, pakiranje ni poglaviten razlog....) zakaj.......................g omilarja pa skoraj kot da ni ::)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #503 : 23 Junij 2011, 21:27:20
He he, ja kr dobr je natupiran. Sicer pa ne vem, če je pasma res tako zelo popularna, jaz jih ne vidim prav dosti. Mislim, kake druge pasme so bistveno bolj pogoste.

Jana, eno vprašanje - kaj delaš, da je Terry tako snežno bel, sploh okrog oči, smrčka, gobčka? Naš je po bučki že čisto rjav, pa sploh ne morem odstranit.... :-\



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #504 : 24 Junij 2011, 18:03:48
Jana, eno vprašanje - kaj delaš, da je Terry tako snežno bel, sploh okrog oči, smrčka, gobčka? Naš je po bučki že čisto rjav, pa sploh ne morem odstranit.... :-\

U bistvu nič.  :)  ni važno kje taca, kje rije, nekako se do konca sprehoda sam sčisti, če je suho. Če je pa mokro, pa ga počešem ko je suh in vsa umazanija stran pade. Tako da z belino dlake nikol nisem mela problemov (kopam ga cca 2x na leto, plus če se mi kje po kaki svinjariji povalja). Kar pa je rjave dlake okrog gobca, in Tery ima včasih še po konicah tačk - pa naj bi bilo od sline (po tacah je imel takrat ko si jih je nekaj lizal, zdaj nima več toliko). Torej on tudi ima, ampak odvisno - kdaj več, kdaj manj, ne morem pa sčistit, ne. Sem nekdaj poskušala s šamponi in nevemčim, pa ni pomagalo. Tako da sedaj pač počakam, da samo mine, ko dlaka izzraste - in postrižem..  :)  drugače po celi glavi da bi bil rjav, pa ne..

še ena mojega ušesmana  :P


If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #505 : 25 Junij 2011, 18:02:07
Jaooo, kako je luškan  :o :)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #506 : 31 Julij 2011, 11:32:26
No, še malo glasu od nas. Jutri bo naš mulo dopolnil osem mesecev in z njim se imamo prav fino. Se zna prav lepo obnašati, tako da lahko gremo naokoli brez problema. Zelo sem vesela, da je začel končno jesti. No, manj vesela pa sem tega, da mora naslednji teden na operacijo, da mu poiščejo in odstanijo tisti del, ki bi moral biti tam spodaj, pa ni hotel ven, ampak nimamo kaj..... upam, da bo vse okej.
Prilagam še nekaj slikic.....










Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #507 : 01 Avgust 2011, 22:26:01
Ooooo kakšen gospodič je že!!  :-*

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #508 : 02 Avgust 2011, 17:39:31
Hej, Agava,

sem se spomnila... Meseca marca je tekla debata o Cocotovih zobkih. Veterinar je "diagnosticiral" hudo podgrizavost...

Joj, šele zdaj vidim, kako čas hitro mineva. Coco je star (mlad ) že 8 mesecev. In me res zanima, kako je z zobki... Če se še spomniš, debata je bila kar burna... Jaz sem  zatrjevala, da se ugriz ne "popravi", punce pa so  me "prepričevale drugače... Da spodnja čeljust raste hitreje kot zgornja (v kolikor se ne motim).. 
In me res zanima, kako je s Cocotovo  podgrizavostjo...

Vesela bom, če sem se motila.

Pa lepo bodita.



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #509 : 02 Avgust 2011, 22:05:31
Ja, res je, je bila ena debata tudi o Cocotovih zobkih. Stanje se do sedaj ni nič izboljšalo, še vedno je spodnja čeljust izrazito manjša in "skrita" pod zgornjo. Zaenkrat kaninusa (ne vem, če sem prav napisala) še ne pritiskata v nebo, ampak tudi to mu bodo pogledali na kliniki in se bomo pogovorili, kako naprej (verjetno puljenje ali pa brusenje, če bi prišlo do tega). Bolj me skrbi to, da ima prva dva para spodnjih zobkov malo prekrita, ker pač ni dovolj prostora v gobčku. No, da je ves čas slinast, da ostaneje lužica, tam kjer spi in da je malo bolj počasen pri prijemanju stvari in hranjenju pa najbrž ni potrebno posebej razlagat.... Pa ko smo ravno pri tem, ima tudi nepravilno pigmentacijo po gobčku, ustnicah in tačkah. Ja, tak je naš mali mulc, ampak saj me razumete, da je najlepši, kajne?  ::)  In tako zelo sem vesela, da končno je z apetitom in mi ni potrebno več s skledo za njim skakat. Je postal orenk dec, tak luštno kompakten, ko se stisne k meni.
No, kar pa moram pohvalit, da ne bom govorila samo pomanjkljivosti, in kar pohvalijo tudi poznavalci - ima zelo lepo, gosto in resasto dlako. Tako da škoda, da ga ne bom mogla nikoli pokazat na kakšni razstavi. Pa tako sem si želela tega....  :'(