Ali se mikročip otipa?

TOBI · 11299

TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
: 28 Oktober 2008, 13:05:06
Pozdravljeni!

Sem nova na forumu in upam, da ne bom tratila vašega časa z nekoliko trapastim vprašanjem ;). Prijateljica je pred kratkim našla psa (star cca. 1-2 leti, verjetno križanec z nemškim ovčarjem, srednje velikosti), dala oglas na radio in po enem tednu se je pojavil lastnik in kuža ga je prepoznal. Preden ga je lastnik odpeljal, sva s prijateljico psa pretipali in nisva nikjer zatipali mikročipa, zato sva lastnika opozorili, da mora psa čipirati. On je bil začuden, češ da je pes vendar že čipiran in da danes praktično ni več mladega psa, ki ni čipiran.
Sedaj me zanima, ali se pri vaših kužkih (sploh podobnih temu najdenčku) lahko otipa mikročip ali ne? Mislite, da se je lastnik zlagal, ker mu je bilo nerodno, da pes ni čipiran? Ali je res, da so praktično vsi psi v SLO mikročipirani?
 


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 28 Oktober 2008, 13:07:23
Mikročip se lahko načeloma otipa, samo to ti popolnoma nič ne pomaga. Psa/mačka se odpelje k veterinarju, da s čitalcem odčita mikročip, hkrati, če imaš srečo, tudi izveš, kdo je lastnik. Ne vidim nobenega smisla v pretipavanju psa, če ima mikročip ali ne.


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #2 : 28 Oktober 2008, 13:08:24
Naši tamali.. ki je bila včeraj čipirana se čip ne čuti.. sosedovi psički pa se zelo čuti :) zdaj pa nevem v čem je razlika :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #3 : 28 Oktober 2008, 13:17:17
Pri mojemu se sigurno ne čutiv ::) ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 28 Oktober 2008, 13:41:10
Pri moji se ga tudi ne cuti..



Chanel.

  • *
    • Prispevkov: 687
    • Točke: 3
  • Hovawarti ex Horto Albo
Odgovori #5 : 28 Oktober 2008, 13:53:37
Pri naši Alessa se čip lahko zatipa..
So pa že bili primeri, ko je čip "potoval" pod kožo in so ga našli v tački ali pa kje drugje.  :-\


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #6 : 28 Oktober 2008, 14:04:25
Nekaj o mikročipu je že na Pesjanarju:  http://pesjanar.si/index.php/2007/593

Pri moji se ga ne čuti...



zoya

  • *
    • Prispevkov: 222
    • Točke: 0
  • Oliver
Odgovori #7 : 28 Oktober 2008, 14:29:40
tudi pri naši yorkici se ga čuti in ima ga skoraj tam kjer je bil vbod; pri rottiki pa se ga tudi približno ne da občutiti  :P

če je pes res čipiran se lahko preveri le pri veterinarju, ki ima napravico za prepoznavanje čipov; čipirani naj bi bili vsi psi - ob cepljenju za steklino, pri cca. treh do štirih mesecih;

lp, T.


italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 28 Oktober 2008, 14:44:11
mikročip je zakonsko predpisan...
pri moji labradorki, ki ima veliko tolšče, se mikročipa ne da otipati. pri italijanskem hrtu, ki je brez maščobnih oblog pa se lepo najde. pri večjem psu je pomoje mikročip za katerega ne veš mesta vboda, tudi težko najti.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 28 Oktober 2008, 14:45:16
Ali je res, da so praktično vsi psi v SLO mikročipirani?
 
Ne, ni res.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #10 : 28 Oktober 2008, 15:37:33
morali bi biti pa niso. Čipirani so pač tisti psi, ki so cepljeni proti steklini, kar je po zakonu obvezno.  Pri nekaterih psih ze lahko čuti na dotik, pri drugih ne. Je pa tudi možnost, da se čip prestavi in je treba biti malo bolj vztrajen pri iskanju. Ampak to seveda ne gre s prsti, temveč s čitalcem.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 28 Oktober 2008, 17:51:02
Jaz ga pri Jolly komot otipam. Se pa pomoje pri kratkodlakih psih lazje otipa kot pri dolgodlakih.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 29 Oktober 2008, 11:15:14
morali bi biti pa niso. Čipirani so pač tisti psi, ki so cepljeni proti steklini, kar je po zakonu obvezno.  Pri nekaterih psih ze lahko čuti na dotik, pri drugih ne. Je pa tudi možnost, da se čip prestavi in je treba biti malo bolj vztrajen pri iskanju. Ampak to seveda ne gre s prsti, temveč s čitalcem.
Problej me tudi če je pes čipiran, ni pa vnešen v register ker je potem tisti čip res samo za okras.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #13 : 29 Oktober 2008, 20:11:11
Če je pes čipiran pri veterinarju potem mora biti vpisan v register, ker drugače itak nima smisla. Pa je dosti primerov takšnih?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 30 Oktober 2008, 08:37:47
Obvezno čipirani morajo biti samo psi, ki so se skotili po 1.1.2005, starejši ne rabijo bit in za njih tudi čip ni brezplačen kot za mlade, zato veliko starjših psov ni čipiranih, četudi so redno cepljeni.

Pri naših je pa tako, pri najstarejši se otipa, pri ostalih treh pa tudi ne.



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 30 Oktober 2008, 10:53:38
Podobno sem razmišljal, da po kmetijah, kjer veterinarji pridejo na obisk, nimajo čipiranih psov, ali se motim?



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 Oktober 2008, 11:07:38
O, dali ste mi veliko pojasnil-hvala!
V bistvu sem začela to debato, ker imava s prijateljico malo slabo vest, da nisva peljali najdenčka kar k veterinarju, da bi pogledal, če ima čip ali ne. Nama se je pač zdelo, da ga sigurno nima, ker ga nisva otipali in se nama je zdelo brezzveze, da ga voziva na pregled glede čipa. Naju je pa potem nekaj časa skrbelo, kaj če je psa odpeljal človek, ki sploh ni bil njegov lastnik!?! Sicer sem napisala, da ga je pes prepoznal, ampak kuža je bil zelo prijazen do vsakega človeka... Nama s prijateljico tisti človek ni bil preveč všeč, bil je nekako zadržan, skoraj neprijazen, praktično se nama ni niti zahvalil, psa je sicer poklical po imenu (Reks, kar ni prevelika umetnost glede na to, da je podoben nemškemu ovčarju), kuža je tekel k njemu in ga pozdravil, ampak ni se nama zdelo, da bi bila ali pes ali gospodar preveč navdušena en nad drugim... Na vem, no, jaz bi bila presrečna, da sem našla svojega psa... Res pa je, da je potem pes brez oklevanja skočil v njegov avto. Tako da upam, da je bilo potem vse ok... Sedaj pa se tolčem po glavi, da psa nisem peljala k veterinarju, da bi pogledali, če ima čip in kdo je pravi lastnik  :(  Sicer morda res ni bil čipiran in ne bi ugotovili nič in je vseeno bolje, da ga je nekdo odpeljal, kot pa da bi končal v zavetišču... So me starši potem tolažili, da tisti človek ni sam kriv, če mi ni bil všeč in če je bil slabe volje in da to še ne pomeni, da ni bil lastnik, pa da mogoče mu pes non-stop uhaja, pa ga vsepovsod išče... No, sedaj je, kar je, potem tega psa ni več nihče iskal, mene pa zanima, kaj mislite vi: ali je pametno povsod razglašati, da ste našli psa (npr. po radiu), ker se zna zgoditi, da ga odpelje kakšen kmet, ki rabi čuvaja na verigi, pa še nič ne rabi plačati? (To je verjetno problem bolj na deželi). Ali mislite, da so ljudje dovolj pošteni, da ne lažejo o lastništvu...?


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #17 : 30 Oktober 2008, 11:24:06
Brezplačnih čuvajev je polno po zavetiščih :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


ajka**

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 22 November 2008, 10:24:55
Ja se strinjam, če kdo rap čuvaja nj gre v zavetišče se jih tm na žalost polno najde... :( Drgač smo pa tut mi enkrat najdl enga goldija k smo že glih pesjak pustavl..tko d smo ga dal pol v pesjak pa mu dal zajest pa zapit pol smo pa strica poklical(k je pr reševalcih s svojo psico)tko d ga je on odpelu h veterinarju..na srečo je mel čip sam pol smo klical na tisto telefonsko številko pa se je ena ženska uglasla pa rekla d se je tista družina glih nekam preselila pa d neve kam..pa v imeniku smo iskal unga človeka sam ga ni blo noter ;).No sej nakonc sva dale z mami oglase na radije pol je pa ena ženska poklicala d je pes njen pa vse razlužila...pol k ga je pršla iskat je bla pa res fullll....vesela d smo ga najdl.Ampak tega seveda še ni blo konc k pol smo psa dal te ženski pa je spet ušou pol sva ga pa šle luvit. :D :D No sej če se nebi najdu lastnik bi ga mi obdržal,ker itak smo misnli psa kupt(sicer husky-ja ampak tut goldija bi obdržal če nebi blo drgač..).Bedn pa je kr je neki dni zatem klicla ena gospa pa je rekla d če še nismo najdl lastnika ga lahko ona vzame ker hoče met psa...kr neki nj ga gre v zavetišče iskat če ga tok hoče met.. >:(


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 10 December 2008, 09:43:17
Ja,  ;D
Torej se res lahko nekaj takega dogaja! Ej, Ajka, tvoja zgodba je še bolj smotana od moje!
Eni ljudje se mi zdi, da so pač malo čudni in ne upajo iti v zavetišča, ker če tam vzameš psa, sprejmeš tudi neko odgovornost zanj; osebje v zavetišču ve, kdo je prišel po psa in ga tudi izprašajo, če je vse ok...Temu se izogneš, če enostavno greš po psa, ki ga ponujajo na radiu! Čeprav bom sedaj jaz za vsakega psa, ki se bo zatekel k meni, ubrala drugačno akcijo: najprej seveda do veterinarja, če je pes čipiran, če to ne bo delovala, bom klicala na zavetišča, če je kdo javil, da pogreša takega pa takega psa. Potem bom malo povprašala sosede okrog nas, če kdo pozna najdenega psa, potem bom spremljala obvestila na radiu, po internetu, če ga kdo pogreša, ker se mi zdi, da če kdo, ki ima rad svojega psa, pa ga pogreša, ga verjetno sam od sebe išče in ne čaka, da bodo najditelji nekako prišli v kontakt z njim. Če pa se še vedno ne bo našel lastnik, pa se potem poišče drugega skrbnika, morda tudi preko radia, oglasov, zavetišč...


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #20 : 10 December 2008, 16:49:49
Pa koliko jaz vem, moraš v zavetišču plačat neko malenkost...Vsaj pred leti, ko smo mi vzeli kužka od tam, je bilo to tako.
En tak najdenček pa je še gratis, pa še daleč se ne rabiš peljat po njega :(

Glede psov, ki pa so lastnika veseli...Dvakrat sem že vozila nazaj lutajoče pse, pa se niso svojih lastnikov nič kaj veselili, pa so bili pravi, ker smo čip preverili.



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 11 December 2008, 09:21:23
Oj, sibila ;) ;)
Ja, to je res, ja! Dandanes ni tako lahko posvojiti psa iz zavetišča: če so odgovorni ljudje, ga ne bodo kar tako dali nekomu, ki bi pač samo imel psa...
A ti si svojo belčico dobila v zavetišču???
Drugače se pa pri moji novi psički mikročip tudi ne otipa... ;D ;D ;D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #22 : 11 December 2008, 09:40:44
Ne, ne.Naš/moj prejšnji kuža je bil zavetiščnik, bil je res prava faca.Pa natur lepo vzgojen :o :D



delfinčika

  • Gost
Odgovori #23 : 06 Februar 2009, 21:36:12
a ni tko da mikročip prtrdijo in se pol ne čut? ??? ??? ??? ??? ??? ???



Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 07 Februar 2009, 15:22:36
Pri moji psički, ki je manjše pasme, se ful otipa, takoj ga najdem.



nussika

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 07 Februar 2009, 15:50:20
Našemu kužeku mikročip potuje po celem telesu...Smo vprašali vetirinaj pa je rekel da ni nič hudega ampak da so le redki primeri da se to zgodi... ???

No lahko bi se zgodilo da tudi njemu potuje po telesu... :)



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #26 : 15 Februar 2009, 23:24:52
Po celem telesu ??? Kako je pa to mogoče?

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 27 Februar 2009, 17:39:58
mikročip je zakonsko predpisan...
pri moji labradorki, ki ima veliko tolšče,....

Potem le Abby ni edina labradorka, ki je bajskasta... ::) Drugače se ga pri Abby tudi ne otipa...



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #28 : 28 Februar 2009, 10:51:30
No naši Nelly je pa prvi čip, ki ga je dobila, hja - smo mislili, da ga ima oz. da normalno dela, pa vbistvu skoraj po enem letu ugotovimo, da čitalec čipa ne zazna  :-\ Tako, so mi pol na vet.kliniki rekli, da je po vsej verjetnosti, padel skozi luknjico v koži ven. Zdaj ima nov čip notri, ki ga ne zatipam, ampak recimo, da ga ima še vedno notri  ::)  Lahko rečem le, da sem imela srečo, da je niso nikjer preverjali  ;D


woody789

  • *
    • Prispevkov: 116
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 05 Marec 2009, 20:58:03
pri woodyju se čip ne čuti pa ga useno ima :-\

lp.Tadeja