Napadalnost...

Toia. · 1477

Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
: 31 Oktober 2008, 20:22:41
Takole je:
Kadar greva zvečer ven s Pupo [staffordko, stara je 1 leto in 2 mesca] renči na ljudi ki jih ne pozna. 2x je že hotela ugrizniti. Drugače je prava carta in podnevi ne bi nikogar napadla. Tako je samo ponoči, kadar ne vidi človeka v obraz in včasih ima kdo bolj globok glas in se ji zdi čudno [ali kaj?!?].
Problem je tudi, če vidi psa...začne cvilit & renčat, vleče kot nora, sliši se pa kot, da se davi.
Zakaj se tako obnaša?!?!?
Drugače uboga [razen povelje POLEG jo malo matra].
Prosim pomagite mi, kako jo naj ukrotiva??? Res jo nočem dat stran :'( :'( :'(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 31 Oktober 2008, 21:02:05
preko neta ne bo nič...  :-\

H kakemu strokovnjaku bo treba.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #2 : 31 Oktober 2008, 22:53:45
Tako vedenje za AST-e ni značilno...spet bom izkoristila priložnost in še enkrat poudarila pomen rodovniške vzreje in nakupa rodovniških psov.
In zakaj bi jo pravzaprav želela dat stran?  ::) Ker imaš psico, ki se očitno nečesa boji in kaže preko agresije svojo plašnost in nesigurnost?
Treba bo pljunit v roke in zavrtet kak telefon, za posvet z nekom, ki ti bo lahko v živo pokazal kako in kaj.
Sploh pa...kakor čudno se tole sliši - to še ni tak velik problem in res ne vem, zakaj bi jo morali dat stran. Predvidevam, da ne hodite cele noči po sprehodih, da bi bilo to tako pomembno. Sploh pa mora bit pes na povodcu in tako ne bo mogla narest škode.

Jaz bi po prebranem svetovala, da jo postopoma navajaj na te situacije. Ponoči, ko sta zunaj, naj se vama približa prijateljica in ko Pupa začne lajat, ji poskušaj preusmerit pozornost. Če ti to uspe, naj pride prijateljica do vaju in ji ponudi kak priboljšek.
Pri Gaji, ki se dere ko zmešana, če jo kaj preseneti(tudi ponoči), to rešujem tako, da opazim to ''presenečenje'' prej in ji začnem govorit: ooo, Gaja, gleeej, kdo pa je to? Ja, kdo pa jeeee? in cvilim in se nasploh bedasto obnašam, ampak dosežem to, da tamala začne mahat z repom in da bi šla rada povohat, kar je popolno nasprotje tega, kar bi želela naredit, če ne bi jaz prej posredovala  >:D
Na podoben način smo rešili(oz. omilili) probleme s klobuki in kapami, pa očali in brki pa dežniki pa...

Pri psih pa...meni je tukaj pozitivna motivacija odpovedala, ker pač preusmerjanje ni šlo, niti ni bilo časa klikat, zato zadostuje oster NE in pa sprememba smeri. Če še ne gre, potem pali priboljšek pod nos in pa pohvala. Sčasoma smo dosegli, da se ne vleče več k psom toliko in da se ne obnašamo, kot da smo podivjani, s steklino okuženi medvedje  ::)



Toia.

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • *Pupa*
Odgovori #3 : 01 November 2008, 09:20:36
Saj ne renči na najine prijatelje, ki jih pozna. Na tiste, ki jih ne pozna. In če se hoče kdo od njih približati začne skakati vanj. Glede psov je pa tako: rada bi se igrala ampak to kaže kot da bo napadla...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 01 November 2008, 10:17:29
Kot je že bilo rečeno - poišči strokovno pomoč, preden ti bo zadeva res zrasla čez glavo. Če hočeš težavo odpraviti, moraš najprej dobro vedeti, kaj je vzrok za napadalnost (vzrokov je lahko veliko, lahko jo je strah, lahko je zaščitniška...) Potem pa se je treba zelo natančno držati navodil. Ponavadi uspe. Sama po nekih ad hoc receptih pa ne boš naredila nič. In nazadnje bo psica res morala od hiše.