Beagle

ursa · 1475840

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #180 : 12 Oktober 2007, 17:45:23
Saj vem, da ni garancija samo zanima me.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 12 Oktober 2007, 20:11:31
Naju jutri žal ne bo, ker nimam prevoza :( Se bom pa potrudila priti na naslednjo tekmo, da se naši beaglčki spoznajo ;)

Terry, kako lepe slikce, najboljša mi je tista z rešilnim jopičem ;D

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #182 : 13 Oktober 2007, 09:43:00
Pri nas bomo čez 10 dni parili Luno.Mladički naj bi se skotili okrog 20.12.07.
Če človek živi v stanovanju ni nobene ovire, da ne bi mogel imeti beagla.Kolikor vem trenutno ni nobenega primernega legla.Psi, ki niso socializirani že pri vzreditelju zelo težko živijo v stanovanju, saj ne poznajo drugaga kot ceneno hrano in "cvinger" v katerem živijo dogler jih ne odreši nov lastnik.
Imen psaren ne bom naštevala, ker si ne zaslužijo tega naziva, njihovi lastniki pa ne imena vzreditelj, kar lahko pove tudi Sara.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #183 : 13 Oktober 2007, 10:42:56
Aha, ja no saj potem je ubistvu Brakada edina psarna pri nas, lahko tako rečemo.
Jaz vem še za Halicanum in Napotnikovo, ki pa obe ne vzrejata več.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #184 : 14 Oktober 2007, 07:16:23
Še par slikc od včerajšnje agi tekme :)




in še lepotička Bistra, ki se ni in ni hotela slikat ;):





lp


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 14 Oktober 2007, 20:29:23
aska: hvala za slikice  ;D



hesta

  • Gost
Odgovori #186 : 15 Oktober 2007, 15:09:50
Šarmerka Bistra, lepe slike, pa Xsarine tudi.
Psarna Halicanum obstaja samo na spletu, pa še to je zastarano.Lastniki so popihali čez mejo, psi pa končali v  MB azilu.Mladiče so imeli dvakrat in njihova najvišja ocena je bila dobro.
Ker bo na našem srečanju 27.10. srečelov, katerega izkupiček bo namenjen družini, ki jih je hudo prizadela ujma, smo se odločili, da se srečanja tokrat lahko udeležijo beagli, ki niso naše vzreje.Za informacije: gsm 041 873 633



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #187 : 15 Oktober 2007, 16:34:18
A je možno da sem danes (malo prej) videla Xsaro in blond, dolgolaso lastnico z eno starejšo, temnolaso gospo, psička pa se je podila po travniku? Ime mi je zvenelo kot Xsara

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 16 Oktober 2007, 10:47:06
A je možno da sem danes (malo prej) videla Xsaro in blond, dolgolaso lastnico z eno starejšo, temnolaso gospo, psička pa se je podila po travniku? Ime mi je zvenelo kot Xsara

Čisto možno, če si se potikala kje v okolici Črnuč



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #189 : 16 Oktober 2007, 14:00:04
emm v okolici BF-rožna dolina in potem ob potočku navzgor, kjer so travniki. Vič-Rožna dolina.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 17 Oktober 2007, 00:19:48
Tam se pa vceraj nisva potekali. Kolikor vem pa na Vicu zivi beaglica Sara. Mogoce je bila ona?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #191 : 17 Oktober 2007, 18:13:20
Ja pol je bla pa Sara.  :) Sem mislila, da se Xasara izgovori Sara  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #192 : 17 Oktober 2007, 21:14:03
Xsara je ksara najbrš. ;)

A ni Sena tut iz tistih koncev?



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 17 Oktober 2007, 21:41:37
Sena je doma za Bezigradom.

Na PSTju je tudi Kala al neki takega, od Hoocha. Samo je trobarvna. Pa Inki zivi nekje na Vrhovcih oz. tam nekje pac.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #194 : 17 Oktober 2007, 23:18:36
Xsara izgovarjamo Ksara, ampak ce se ne motim bi bila pravilna izgovorjava Zara glede na to, da je citroen francoski. Se pa slisi zelo podobno kot Sara, tako da nic cudnega, da kdaj pride do napake. Mozno da si videla Saro - tista psicka je bila soseda od Gasperja na Grbi. Sicer je na Vicu in v Rozni kar veliko beaglov, tako da je izbire veliko. Ali je bila tudi dvobarvna? To precej zoza opcije ...



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #195 : 18 Oktober 2007, 08:33:19
Mene pa zanima, ce pozna kdo beagla iz Zelene jame  :) Sem ze na mojpes.netu sprasevala, pa nihce ne ve, zgleda ..

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


zajec

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #196 : 06 November 2007, 09:54:24
Pozdravljeni pesjanarji!
Glede na to, da se zanimam za nakup beagla,oziroma sem že skoraj zmenjen,pa me vseeno zanima ,čeprav boste rekli, da gledam samo na ceno,približne cene od do,šlo bo za uporabo psa za lovske namene!Oziroma če je kateri od vzrediteljev ki ga uporablja za lov se naj javi,ker me zanima še nekaj stvari,oziroma so dobrodošle novice!
lp



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 07 November 2007, 00:56:17
pri hesti so lovci - cene mladicev pa so zelo razlicne. recimo od tam nekje 250 evrov do ene 1000 evrov. seveda priporocam, da se pozanimas o vzrediteljih, ker je pri nas zadnje case ogromno beaglov, ki sploh niso podobni pasmi, niti fizicno niti po karakterju. zal!



hesta

  • Gost
Odgovori #198 : 07 November 2007, 11:13:16
Kaj pomeni to: ŽE SKORAJ ZMENJEN?.Ne vem kakšne so to manire, da se nekje že zmeniš za mladiča potem pa povprašuješ po cenah.Če si nekaj želiš in je zadeva dobra, potem naj cena ne bi igrala nobene vloge.Vsekakor pa se je o vsem treba najprej prepričati, ogledati leglo, starše, vsaj mamo(če je sploh v tipu standarda), zdravju psov...potem sledi šele cena.
Nekateri se tudi zelo hitro znebijo mladičev, vendar Zakon o varstvu živali narekuje, da gre mladič od vzreditejla pri starosti 9 tednov, kar je edino prav.



Ferry

  • Gost
Odgovori #199 : 08 November 2007, 07:13:34
zajec,

še enkrat - bodi previden pri nakupu, ker je res tako kot je rekla Xsara, ker tudi če boš kupoval od lovca leglo in bosta pes in psica imela telesno oceno I. in opravljen PZN z I., to še ne pomeni, da si to zaslužita.

Jaz osebno sem prav od lovca slišala, da si PNZ in telesne ocene kar delijo, pa ni nujno, da pes sploh goni, tako, da če boš kupoval za lov, raje kupi kvaliteto, kot pa, da ti potem kuža na lovišču ne bo delal.

Lp



zajec

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 08 November 2007, 08:18:35
No in vi ki verjetno veste kje so tej vzreditelji mi priporočite!



Ferry

  • Gost
Odgovori #201 : 08 November 2007, 08:25:10
Npr. jaz vem trenutno samo enega vzreditelja beaglov, kjer vem iz osebnih izkušenj, da so odlični lovci in tudi redno lovijo (ne da samo napravijo PNZ za razplod, potem pa konec) in to so hestini beagli, samo mislim, da so ravno zaradi kvalitete dražji kot pri ostalih vzrediteljih, vedar gredo brez problemov v dobre roke, ljudem, ki res hočejo kupiti beagla.

Lp



nada

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 08 November 2007, 12:53:53
zdravo,

sem malo brala ta forum in imam eno vprašanje in hkrati komentar.
vsi svetujete nakup beagla, ki je iz preverjenega legla. nekjer nisem zasledila kakšno je vaše mnenje o vdomitvi beagle-ov na katerimi so delali razne eksperimente. jaz bi namreč vzela enega od tistih. kontakt sem si prepisala-hvala.

mislim, da si tudi tisti psi zasluzijo skrb in pozornost, ce ne vec kot ostali.. zakaj jih noben ne priporoča??



Ferry

  • Gost
Odgovori #203 : 08 November 2007, 13:18:23
Nada,

mi svetujemo tistim, ki bi jih radi kupili, če pa kdo vzame beagla, ki je bil žrtev ...., vendar se moraš zavedati, da moraš biti na takega kužka dobro pripravljen, ker kužek ni doživljal le fizičnega trpljenja, ampak tudi psihično in življenje z njim ni vedno lahka oz. pot do socializacije pa zna biti dolga in težka.

Mislim, da večina ljudi danes ni pripravljena za tak korat, tisti, ki pa imajo korajžo, čas in seveda sposobnost, znanje, voljo in potrpežljivost pa so seveda zelo dobrodošli. Seveda pa svetovanje vsakemu, ki ima interes za beagla, da naj vzame takega, ki so ga celo življenje trpinčili, mislim, da res ni primerno.

Danes je že nakup psička (zdravega - duševno in fizično) za marsikoga prevelik zalogaj in se sooča s številnimi problemi, kaj šele, da bi vzel psička, ki pa rabi posebne pozornosti. Mislim, da je to izredno zahteven korak, ki ga pač ne more narediti vsak, tisti, ki pa ga lahko se mora za to definitivno odločiti sam, pa edino kar lahko rečem - upam, da bi bilo takih več.

Npr. kot je pri g. zajcu, on išče begla, ki ga bo uporabljal za lov, tukaj definitvno odpade beagel, ki ste ga omenjali vi, kajti tak kužek se bo kar nekaj časa učil sprejemati ljudi, okolje, hoditi na povodcu, ..., in tak kuža nikakor ni primeren za lov.

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #204 : 09 November 2007, 15:06:38
Beagli, ki so se uporabljali v raziskovalne namene so večinoma starejši psi( mislim, da je Živko med najmlajšimi) in so brez rodovnikov.
Tak pes je lahko le hišni ljubljenček, kakor katerikoli pes iz zavetišča.Poznam kar nekaj teh psov, ker sem si jih šla ogledat živeli so v nemogočih razmerah, prav Živkota pa smo dvakrat našli in mu postrigli nohte, ker je imel že dvakrat zavite, ga veterinarsko oskrbeli in vrnili tedanjemu skrbniku, za kar mi je še danes žal.Ko bom imela vse dokaze kako so nastajali slovenski beagli(nekateri so potomci tistiih za piskuse)pa bom dala vse v javnost in mogoče s strokovno pomočjo zahtevala revizijo med beagli pri nas, kajti res se dogajajo že prevelike svinjarije, pasma kot taka pa vedno bolj nazaduje v izgledu.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #205 : 09 November 2007, 23:05:47
Pasma ne nazaduje samo v izgledu...predvsem karakterno pa tudi zdravstveno. To je največji roblem. Plašni in agresivni predstavniki.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 10 November 2007, 02:22:29
Jaz se oglasam le toliko, da se pohvalim z Lunino spletno stranjo: http://www.beagleluna.net

Zdaj moram it pa komentirat Xsarin blog :o)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #207 : 10 November 2007, 10:19:20
Ja res je, pasma nazaduje v vseh pogledih, kar se lahko zahvalimo predvsem ljudem (med njimi je na žalost največ kinoloških sodnikov), ki parijo vsevprek brez kakšnega nazora in upoštevanja standarda pasme.
Ravno take, plašne, popadljive, odstopajoče od standarda in še z vsem ostalim, pa potem dobiš z vsemi "štempli" PNZ...
A JE TO POŠTENO???
Sprašujem se zakaj ti psi (skoraj vsi so na zadnjem vzrejnem dobili I/I) nikoli niso ocenjeni ali vsaj pokazani kakemu renomiranemu poštenemu sodniku ?
Se sploh ne utrujam več z njimi, pač ne bomo imeli več beaglov, ali pa naši psi ne bodo imeli več slovenskih rodovnikov.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #208 : 10 November 2007, 22:53:06
Zdaj moram it pa komentirat Xsarin blog :o)
Pa saj ne bo noben razumel te interne sale :P :P :P :P
Sicer imata pa (kot sem ze povedala) zelo lepo stran, pohvale!



Ferry

  • Gost
Odgovori #209 : 12 November 2007, 07:58:36
Ja, se popolnoma strinjam z Čaro in Hesto. Najbolj zanimivo je, da je bil predvčerajšnim na CACIB Vrtojba v razredu delovnih beagel, ki je izredno plašen, kako je tak pes lahko v razredu delovnih, lahko le uganemo? In potem bodo ljudje, nezavedajoč se, kupovali od njega potomce - tudi za lov in rezultat zna biti izredno slab, saj bo te gene najbrž prenesel.

Lp