Beagle

ursa · 1475916

hesta

  • Gost
Odgovori #270 : 05 December 2007, 16:12:33
Nii panike, itak je pa to prva ljubezen, še tista iz šole, upam, da nam bo kaj lepega dala.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #271 : 05 December 2007, 23:26:18
Tudi mi imamo doma cel zur - ne morem verjet, da je minilo ze 6 mesecev od prejsnje gonitve! Zaenkrat ni vecjih tezav, samo seske se mi zdi da ima vsako gonitev bolj vnete. Masiramo s kisom in malo pomaga, ampak ne cisto. Pa seveda markira na sprehodih na vsakem koraku :)



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #272 : 06 December 2007, 07:38:57
Vsi so isti, naš Laky smrči ko en star pijanc, tako, da ga je včasih treba prav malo strest, da preneha.
Luna je iz dneva v dan bolj okrogla, pa bi bil že čas, da jo ljubček pride kaj obiskat, kajne Ferry?
Spet bomo imeli "praznične" malčke, že razmišljam o nihovih imenih in seveda dveh Botrih.
Tina81!A je bil Mak v nedeljo na jagi?še do konca meseca, potem se bodo pa naši jagri morali malo ohladit.
LP vsem

Živijo

@Hesta
Mak ni šel na lov, ker je tast zbolel (gripa) tako da je odpadlo. Bodo pa šli ob prvi priložnosti.

Glede smrčanja pa je pri nas takole,  Mak včasih tudi zaspi pri nama samo jaz ne zdržim dolgo ker začne tako smrčat - mislm huje kot kak človek  :o in ga kar hitro odnesem v njegovo posteljico. Sem ga pa včeraj komaj spravila na sprehod sva se kar matrala da se je skobacal izpod njegove tople odejice  ;D. Malo se je umiril in mu čohlanje in crklanje zelo prija, ker prej je bil mali hiperaktivc no da o požrešnosti ne govorim  ;D

Tina


Beagli so zakon!


hesta

  • Gost
Odgovori #273 : 06 December 2007, 09:02:25
Xsara!Jaz bi ti svetovala, da bi dala psičko sterilizirat.zelo pomaga masiranje z žganjem(res malo smrdi) in to večkrat na dan, ko prideš ti bom pa pokazala eno kremo, ki sicer ni za pse (je za ene druge živali) in zelo zelo pomaga, saj si videla, da se Hesti po 2kratnih mladičih in navidezni brejosti(ko je imela res hudo nabrekle seske)sploh nič ne pozna.



Ferry

  • Gost
Odgovori #274 : 06 December 2007, 09:09:25
Xsara, jaz ti tudi priporočam, ker stvari se znajo z leti še poslabšati in če ste se odločili, da ne boste imeli malčkov, je to res priporočljivo. Zasledila sem tudi, da je veliko več možnosti, da psica oboli npr. rakom, če nikoli ni imela mladičkov.

Spomnim se psice mojega strica, z leta v leto je bilo stanje slabše in na koncu si je delala gnezdišča in vanj nosila vse kar je bilo malo kosmato. Ni hotela jesti, ravno toliko, da je šla lulat in se po cele dneve ni premaknila z gnezda. Res so imeli velike probleme!

Lp



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 06 December 2007, 09:16:48
Xsara drugih tezav med gonitvijo nikoli ni imela. O sterilizaciji pa razmisljam ze zelo dolgo, ampak mi je tezko se odlocit za ta korak.



Ferry

  • Gost
Odgovori #276 : 06 December 2007, 09:31:51
Xsara, vem, ni lahka odločitev, ampak kužica bo dobro prenesla. Res, ful se hitro poberejo, čeprav, ko kužka dobiš od veterinarja, te skoraj kap, ampak, ko vidiš, kako hitro si opomore, je vse Ok.

Mi pri Ferriju nismo mogli vejeti, da je po 1 dnevu z zlomljeno nogo in nasledji dan še operaciji, 3 dan že veselo capljal za nami, kot, da mu nič ni. Edina stvar, ki ga je najbolj motila je bila tista "trobenta" na glavi.

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #277 : 06 December 2007, 10:12:03
Sterilizacija ni nič hudega, tudi naša ella bo šla v kratkem, ker se je njena materinska kariera zaradi starosti zaključila,materinski nagon pa še vedno ostane, pa da ne bo kakih problemov.Tudi okrevanje je hitro, tako ti svetujem, da jo pelji takrat ko je mrtva sezona za tekme,na trenige pa se bosta lahko kmalu vrnili, Xsara je pametna punca in z nekaj dnevi počitka ne bo nič zamudila.



Ferry

  • Gost
Odgovori #278 : 06 December 2007, 10:44:02
Hesta, veš kaj sem opazila pri sodnikih na 2x CACIBU v Lj. januarja 2008, da smo povabili, kar dobre poznavalce beaglov, a žal ne sodijo beagle, ampak HRTE!! A ni to žalostno? Mi pa imamo Kliebensteina (D), ki je imel od dog, do nemških ovčarjev, sedaj ima bassete, niti duha ne sluha o beaglih. Da ne govorim o Dorotei Witkovski, kjer še na uradni strani te razstave, nimajo o njej kaj povedati.

Lp



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 06 December 2007, 12:22:10
Saj vem, kako hitro si je nasa mucka opomogla po sterilizaciji, samcek pa je imel malo vecji poseg, ker se mu eno modo ni spustilo in je se malo bogi (operiran je bil v torek). Danes sem ga peljala na kontrolo in po antibiotike pa sem se zmenila, da Xsaro pripeljemo jaunarja, ene 3 tedne po gonitvi. Je tudi Lidija rekla, da bi nam to res svetovala. Res mi je tezko, ampak je verjetno to za njo res najboljse. Meni je pa njeno zdravje na prvem mestu.



hesta

  • Gost
Odgovori #280 : 06 December 2007, 14:27:21
Pamezno si se odločila, to bo za Xsaro najbolše.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 10 December 2007, 23:37:47
Mi s samo sterilizacijo nismo imeli nobenih tezav, Luna je sicer prve tri dni bila izredno mirna, je samo lezala. Prvi dan je bilo hudo, potem pa vedno boljse. En teden je bila potem se blazno mirna, potem pa divjak se naprej. Najbrz je dovolj zgovoren podatek ta, da niti enkrat ni imela ET kroznika na glavi (samo za slikat), pa ti B. itak ves, kaksna je Luna  :)

Pa se lepo ima zasito, se sploh ne opazi. Edini problemi kar so, so problemi z lulanjem po stanovanju, kar je pa v 90% posledica izsiljevanja. To pa tudi ze vse ves.

Aja, pa Luna ni nic spremenila karakterja, bo pomoje itak vecni otrok.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #282 : 11 December 2007, 07:56:06
Ribica,

prav imaš, tvoja psička ni spremenila karakterja, razen v tem smilu, da je ne mučijo problemi v glavi, kar se tiče otročičkov, ženitev, ..., kar je seveda za psico in lastnika veliko boljše.

Kar pa se tiče pooperativnega stanja, pa je seveda odvisno od kužka do kužka in njegovega karakterja, npr. naš Ferry je moral imeti trobento, ker takoj ko smo mu jo sneli, se je začel takoj lizati po rani. Da ne govorim, da je trobenta zdržala le 2 dni, ker jo je polomil, ko je tako drvel po stanovanju in se zaletaval s trobento v vrata, podboje, tepih, ... in potem nam je morala hesta posoditi svojega. Najbolj smešen pa je bil, ko je hotel ovohavati tla in se je zapičil s trobento v tla in potem je le s težavo spet dvignil glavo, zanj je bila to prava mora, za nas pa smeh!  :D

Lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 11 December 2007, 15:43:04
Luna pa sploh hodit ne zna z ET kroznikom  :D Je vsa nesrecna, ko ji to nataknes na glavo in kar ''okameni'' na mestu. Sem ji zadnjic gor dala, da si ni rane na tacki lizala. Z nagobcnikom je pa isto. Ali si ga uspe besno sneti, ali pa lezi na tleh - je lezala sredi plocnika ob Celovski, jaz pa tri metre stran, vrvica na tleh .. pa se niti premaknila ni  ::)

Meni ni zal, da smo jo dali sterilizirat, mladicev tko ne bi imeli, ker nima rodovnika (pa se dat jih ne bi mogla stran), gonitev je bila pa zame nocna mora, pa ceprav me 7 dni vmes ni bilo doma. Gonila se je pa 16 dni.

Aja, tisto, da naj bi pes imel enkrat mladicke in da je to dobro itd., baje sploh ne drzi, ze nekaj casa (let) ne.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #284 : 11 December 2007, 15:52:46
Citiraj
Aja, tisto, da naj bi pes imel enkrat mladicke in da je to dobro itd., baje sploh ne drzi, ze nekaj casa (let) ne.

No, na to se ne spoznam, nisem še imela psice, vem pa, kaj se lahko dogaja psici, ki jih ni nikoli imela - to sem videla pri mojem stricu in res je mučno.

LP



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #285 : 11 December 2007, 19:07:53
Mi dva z Makcem pa imava en problemček. Na levem stegnu znotraj se mu je naredlia rdeča bulica (1 cm), pa na otip ga zaboli. A bo minilo ali naj greva k veterinarju :(?

Beagli so zakon!


Ferry

  • Gost
Odgovori #286 : 11 December 2007, 19:47:10
Tina,

svetujem ti, da še malo počakaš in zadevo opazuješ in če bulica ne bo izginila tudi po par dnevih in ga bo še vedno bolelo oz. se bo zadeva še poslabšala, potem ti svetujem, da greš k veterinarju.

Ali je bulica bolj površinska ali je bolj globoko v koži? Ali mogoče veš kdaj se mu je približno naredila? Ali ste kaj takega počeli, kje bili???

Lp



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #287 : 11 December 2007, 20:10:43
Bulica je površinska, brez nadzora ne gre nikoli ven, ko greva na sprehod ga spustim na velikem travniku nikoli ga ne izpustim izpred oči. Bom počakala še nekaj dni,, upam da bo izginila je pa živo rdeča. Opazila pa sem danes ko sem prišla iz službe.

Beagli so zakon!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #288 : 11 December 2007, 20:50:42
No, na to se ne spoznam, nisem še imela psice, vem pa, kaj se lahko dogaja psici, ki jih ni nikoli imela - to sem videla pri mojem stricu in res je mučno.

LP

Kaj se pa lahko dogaja? mislim psici,ki jo daš sterilizirat ne da bi imela prej mladičke..



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 11 December 2007, 22:00:15
Nasi se nic ne dogaja, ne kaze nobenih materinskih cutov do nikogar. Vsak dan vsaj 10 min laufa po stanovanju gor in dol in se mece na kavc, da ga prestavlja za pol metra vcasih  :o 


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #290 : 12 December 2007, 07:04:45
Tina, počakaj,

lahko ga je tudi kaj pičilo, če se bo izboljšalo, potem nimaš kaj skrbeti.

Držimo pesti, da bo OK.

Lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 12 December 2007, 21:47:04
Bah, sem hotla filmcek posnet, kako Luna nori po stanovanju, pa mi je med igro fotoaparat iz rok zbila pa se ni nic posnelo. Divjak mali ..

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #292 : 13 December 2007, 05:36:30
Bah, sem hotla filmcek posnet, kako Luna nori po stanovanju, pa mi je med igro fotoaparat iz rok zbila pa se ni nic posnelo. Divjak mali ..
upam, da vseeno fotič dela, da filmček kdaj drugič narediš :)


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 15 December 2007, 09:17:12
VSE NAJBOLJŠE ARI!!  :-* :-* :-* :-* :-*

Danes moj Ari praznuje drugi rojstni dan :o In še sneg je zapadel, verjetno je to zanj najlepše darilo ;D  Slikce pa sledijo kasneje.

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #294 : 15 December 2007, 09:36:55
Vse nai nai za Ari-ja
A bo dobil torto/darilo?

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #295 : 15 December 2007, 09:43:44
VSE NAJBOLJŠE ARI! :-* :-*



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #296 : 15 December 2007, 09:53:11
Pa še eno darilce: :-*



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #297 : 15 December 2007, 10:20:11
Hvala!!

Ja, bo dobil torto, pa kavalirček Quido pride popoldne na praznovanje :o

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #298 : 15 December 2007, 10:20:36
Super! :o  :P



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 15 December 2007, 10:26:52
Alya, hvala za tako lepo čestitko!! :-*

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/