Beagle

ursa · 1476200

Ferry

  • Gost
Odgovori #390 : 05 Januar 2008, 11:58:40
No, jaz tudi vedno tako pravim, da kar se hrane tiče, pač naš Ferry ni tipični predstavnik pasme. In če ugotovi, da bo moral za hrano nekaj narediti, sploh pa če to ni doma in on ugotovi, da je to šola, potem se na razna vabljenja s hrano sploh ne odzove  :'(. Sem poskusila tudi tako, da sem mu košček hrane (npr. kuhane hrenovke, malo prekajene salamice, sir, ...), dejansko vtaknila v gobec in ga je frajer izpljunil, kot češ: "kaj me podkupuješ s temi stvarmi, če te nočem ubogati, nočem in pika!!".

Res to je bila bolj šola za nas in dejansko smo tudi šele v šoli ugotovili, kako trmast in pameten je in vem, da bi z njim lahko veliko dosegli (kar se tiče ubogljivosti), samo vztrajni bi morali biti (hrana ne pomaga, ampak ga zlomiš s tem, ko ne odnehaš), vendar pa nam žal za to velikokrat zmanjka časa, včasih pa tudi potrpljenja in zato imamo doma velikega večinoma neubogljivega razvajenca!  ;)

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #391 : 05 Januar 2008, 12:15:23
Še nekaj, kar je najbolj zanimivega pri beaglih. Sedaj ko imam možnost primerjati, karakter beagla z neko drugo pasmo, resno opažam, kako veliko truda, dela, angažiranosti, potrpljenja, ..., zahteva beagel, ravno zaradi svoje trmavosti in to ne samo za čas šolanja, ampak praktično celo življenje.

Npr. naš Ferry je opravil šolo za poslušnost, da ne govorimo o treningih, vajah, ki smo jih izvajali izven šole itd., kjer se je naučil vse stvari, ki naj bi jih šolan kužek počel (od odpoklica, hodenja ob nogi, ....) in dejansko te stvari zna, samo ali bo to naredil, ko mu ukažeš, to pa je vprašanje?  :-\ Ko smo našemu Ferriju kupili prijateljčka hrta, so se in se še sedaj veliko ljudi zgraža, ko rečemo, da ta kuža pa ne bo šel v šolo. Vendar ko jim razložim, da ko pokličem hrta k sebi, pride, ko rečem fuj, preneha, ko hodimo, hodi mirno poleg nas, ko ga pustimo v avtu, leži na sedežu, če naredi napako, ga okregamo in tega ne bo več naredil, medtem ko Ferry stvar ponovi takoj, ko se odstraniš .... in to brez kakršnegakoli učenja, potem začnejo počasi ugotavljati, kako so si pasme in karakterji kužkov različni in da ni enakega recepta za vse kužke (niti za beagle ne).

In sedaj, ko gremo na sprehod, spustimo hrta, ki se ob klicu takoj vrne k nam, Ferry pa pač ostaja na vrvici, ker nam je že večkrat pokazal, da pač nima ušesk, posebno, če se po tleh vali kakšen izredno zanimiv vonj (kar pa je skoraj vedno).

LP



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 05 Januar 2008, 13:27:19
Še nekaj, kar je najbolj zanimivega pri beaglih. Sedaj ko imam možnost primerjati, karakter beagla z neko drugo pasmo, resno opažam, kako veliko truda, dela, angažiranosti, potrpljenja, ..., zahteva beagel, ravno zaradi svoje trmavosti in to ne samo za čas šolanja, ampak praktično celo življenje.

Npr. naš Ferry je opravil šolo za poslušnost, da ne govorimo o treningih, vajah, ki smo jih izvajali izven šole itd., kjer se je naučil vse stvari, ki naj bi jih šolan kužek počel (od odpoklica, hodenja ob nogi, ....) in dejansko te stvari zna, samo ali bo to naredil, ko mu ukažeš, to pa je vprašanje?  :-\ Ko smo našemu Ferriju kupili prijateljčka hrta, so se in se še sedaj veliko ljudi zgraža, ko rečemo, da ta kuža pa ne bo šel v šolo. Vendar ko jim razložim, da ko pokličem hrta k sebi, pride, ko rečem fuj, preneha, ko hodimo, hodi mirno poleg nas, ko ga pustimo v avtu, leži na sedežu, če naredi napako, ga okregamo in tega ne bo več naredil, medtem ko Ferry stvar ponovi takoj, ko se odstraniš .... in to brez kakršnegakoli učenja, potem začnejo počasi ugotavljati, kako so si pasme in karakterji kužkov različni in da ni enakega recepta za vse kužke (niti za beagle ne).

In sedaj, ko gremo na sprehod, spustimo hrta, ki se ob klicu takoj vrne k nam, Ferry pa pač ostaja na vrvici, ker nam je že večkrat pokazal, da pač nima ušesk, posebno, če se po tleh vali kakšen izredno zanimiv vonj (kar pa je skoraj vedno).

LP

ha ha...sem se prav nasmejal in sproti ugotavljal koliko bo njegov sinek Emmo imel po njem, se moramo kar dobro pripravit ( pa s tem ne mslim zaloge tablet za živce :o).
Sicer je še prehitro razmišljati o šolanju pa vendarle bo na spomlad pravi čas za to, sicer se še nisem pozanimal kako poteka šolanje v našem koncu, vidim pa da bo treba tudi to dati na plan opravil..

Mimogrede, ali ima kdo izkušnje z ograjicami za kužke ( to mislim na tiste s katerimi mu omejiš gibanje) kje se dobijo, kako zgledajo...cena?

Hvala za pomoč!

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #393 : 05 Januar 2008, 14:01:28
O šolanju se pravzaprav začne razmišljat preden pride kužek, tako da ni prehitro. Ko je kužon v hiši pa se takoj začne navjanje na delo s človekom in enostavne vaje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ferry

  • Gost
Odgovori #394 : 05 Januar 2008, 15:05:46
Saonaion,

Ja, če bo Emmo malo po Ferriju, potem pa kar začnita trenirati živčke in nujno v šolo, lahko tudi večkrat, pa neprestano ukvarjanje z njim tudi, ko ni več v šoli.

Kar se tiče ograjic, ..., te mislim, da pridejo v poštev samo pri mladičkih - do 3 mesecev, preden gredo od staršev, potem pa je vsaka ograjica za beagelčka premagljiva, so izredno bistre živalice in tako enostavno ga ne ustaviš. Mogoče je bolje, da razmišljata o prostoru, ki bi mu ga namenila, ko vaju ni (predsoba, kakšna manjša sobica, ki jo lahko preuredita, da bo čim manj uničil oz. da se ne bo poškodoval, ...).

Npr. V avtu, NUJNO priporočam boks, zaradi varnosti kužka in zaradi varne vožnje. Npr. ko sva midva Ferrija vozila v avtu še brez boksa, je trajal boj z njim tudi po več ur, v bistvu čisto celo pot, pa ni važno kako dolga je bila. Imel je izredno veliko veselje, da je lezel po avtu, na zadnje sedeže, polico, pa pod sedeže, med sedeži k vozniku, pod pedala, ..., najbolj pa je užival pri vozniku s prednjima tačkama na volanu :D. Če pa sva se vozila oba in ga je eden pač brzdal, pa je začel nagajati in je samo gledal naokoli, kam bo zapičil svoje zobke, skratka BOKS!!!!!!

Mi sedaj ravno razmišljamo, da če se slučajno zgodi, da bi morala biti kužka sama doma (načeloma je to zelo redko, saj sta moja oba starša v penziji in sta skoraj vedno doma), da bomo Ferrija začeli zapirati v večjo kletko, ki jo uporabljamo na razstavah. To pa samo zato, ker ko smo bili parkrat odsotni vsi, je Ferry izkopal luknjo v zid (enostavno je tako dolgo praskal steno, da je nastala za dobro pest velika luknja in priznam, da grem lahko že za zidarja, ker sem se že pošteno naučila, kako se fugira stene in brusi in barva vrata, ki jih spraska Ferry (pa to kljub temu, da ima doma prijateljčka hrta. >:()

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #395 : 05 Januar 2008, 16:24:22
Coopy!ja jaz vzrejam beagle in jih seveda tudi prodam, samo ne komerkoli.Ne vem komu je bilo namenjeno vprašanje, da bi si šli  pogledat pse, kajti na tem forimu nas je kar nekaj.Definitivno od mene dobi mladiča le tisti, ki se mi zdi za to primeren, na srečo imam dar za hitro presojo ljudi, kar lahko potrdijo lastniki naših mladičev.
Beagle ni pes za vsakogar.Res je luštkan, vendar za to podobo se skriva marsikaj.Je zelo pameten pes včasih  tudi modrejši od gospodarja-poznam kar nekaj primerkov)Sara pravi ,da beagle veliko laja, no jaz se s tem ne strinjam, je pa res da veliko lajajo psi iz 9.FCI skupine, med katerimi je tudi čivava.Beagle pa je povrhu vsega še gonič, kar tudi dosti pomeni.
Dragi Coopy, ne zameri, a res mislim, da pes ni za v vašo družino.
Glede šolanja pa mislim, da mora osnovne stvari malček že začeti spoznavati pri vzreditelju, vsaj pri nas je tako.Kdor je s psom delal naprej kot smo mu priporočili, se še nihče ni pritoževal, nasprotno, imamo kar nekaj uspešnih mladičev(ki so zdaj že odrasli), ki dosegajo zavidljive uspehe na raznih področjih, na kar smo zelo ponosni.Res pa je da so mladiči, s katerimi se vzreditelj ne ukvarja in ima le zaprte v cvingerju(kot pitane piščance), čisto drugačni v novem okolju, ker razen, da človek prinaša hrano o njem ne vejo ničesar.Jaz iz svojih izkušenj lahko povem, da se povežem z vsakim mladičem posebej in še danes , po mnogih letih me vsi poznajo, kar lahko potrdijo tisti, ki hodijo na naša srečanja, večinoma pa tudi k nam domov, kjer so jim vrata vedno odprta,



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 05 Januar 2008, 17:10:44
Naš Ari zelo rad laja, mi pravimo da se rad pogovarja :D

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #397 : 05 Januar 2008, 18:18:31
Živijo

Malo prej sva z Makcem prišla iz sprehoda. Prvič je srečal konje (3 jahači so pač šli na sprehod in to po pločniku, kjer konji nimajo kaj iskati >:(), revčka sem komaj pomirila  :-[in še pol ure za tem ko sva prišla domov  je bil nemiren hodil je k vhodnim vratom in lajal  :(. Pomoje se jih bo bal do konca življenja  :'(

Beagli so zakon!


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 05 Januar 2008, 20:20:10
Haha Ferry, vi pa imeta razgrajača in pol  :o :D Sem se prav nasmejala dogodivščinah v avtu, za to da vam pa stene "ruši" si pa res ne bi mislila.  ;) To je itak čisto odvisno na kakšnega psa naletiš. Pri Benu ni problema ne v avtu, ko je sam doma spi, če pa ima "taporedno" pa zgricka kakšno stvar, ki ni na običajnem mestu.  ::) Morem potrkat na les, ker glede uničevanja nismo imeli nobenih problemov. Mogoče je svoje fantazije že vse izživel pri hesti.  :P
Glede lajanja....Ben ni doma lajal, dokler ga Klemen ni provociral v igri in od takrat naprej laja, ko izziva, da bi se kdo z njim igral. Dobi prov poredne učke, pa ušeska nazaj, ker ve da je lump. Kar v brez veze pa ne laja.

Tina81, predlagam, da gresta pogledat kam konjčke, ki so v ogradi, da počasi spoznava ta nova bitja. Mogoče če se začneta sprehajat ob kakšnih konjčkih/kravcah (verjetno je to zdaj ob teh temperaturah misija nemogoče,). Boš vidla, da slej ko prej bo videl da niso nič hudega.



Ferry

  • Gost
Odgovori #399 : 06 Januar 2008, 07:50:30
Ja, naš Ferry je od hudiča, res pa je, da se tudi beagli zelo razlikujejo po karakterju in se ne da posploševati.

Kar se pa tiče lajanja, naš Ferry zelo veliko laja, sicer bi mogoče lahko rekla, da ne brez veze, ampak za vsak drek. Pač, ne zna govoriti in nam tako sporoča svoje želje. Laja, če hoče ven, če se hoče igrat, če hoče katero stvar, ki je ne doseže, če ga kdo prestraši, če se s kom ravsa, če sliši čudne zvoke ponoči, če vidi pse na TV, če moja starša kadita, če je lačen, če je žejen, ...., skratka tega je veliko.

Vem pa 100%, da je beagel pasma, ki se uvršča v kategorijo psov, ki veliko lajajo in to tudi piše v večini karakteristik te pasme, če imaš pa srečo, pa mogoče tvoj beagelček laja manj. Npr. mi imamo hrta sedaj že leto in pol, pa če smo ga vsi skupaj slišali, da je 2x zalajal odkar ga imamo, je veliko! Potem šele, ko izkusiš še kakšno drugo pasmo, lahko presodiš, ali beagel res veliko laja in moj odgovor je JA. Tako, da zase lahko povem, da smo mi imeli zaradi Ferrijevega lajanja že kar nekaj problemov z sosedi in še vedno, ko se z ljudmi srečamo na sprehodu, sprašujejo, ko vidijo Ferrija, če je to tisti kužek, ki toliko laja.

Zato tudi vedno bodočim kupcem beagelčka izpostavim ta problem, ker če bodo imeli kužka, ki veliko laja, naj se na to pripravijo, da potem ne bo razočaranj.

Lp



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 06 Januar 2008, 09:01:38
Kar se pa tiče lajanja, naš Ferry zelo veliko laja, sicer bi mogoče lahko rekla, da ne brez veze, ampak za vsak drek. Pač, ne zna govoriti in nam tako sporoča svoje želje. Laja, če hoče ven, če se hoče igrat, če hoče katero stvar, ki je ne doseže, če ga kdo prestraši, če se s kom ravsa, če sliši čudne zvoke ponoči, če vidi pse na TV, če moja starša kadita, če je lačen, če je žejen, ...., skratka tega je veliko.

Ferry, saj ne morem verjet, kot bi imeli istega psa :o Ari najbolj laja ko se gre za hrano, potem ko se igra z nami ali pa s pasjimi prijatelji, če mu v vodo pade briket laja, ker hoče da jo zamenjamo, laja ko je vesel, čisto se mu zmeša če pride kdo na obisk, laja če vidi katerokoli žival na tv, laja ko ga je strah, laja če se mu kdo zdi "sumljiv"...in še in še bi lahko naštevali. Najbolj zanimivo pa je to, da ima za vsako stvar drugačen lajež, zato že točno vemo ali ga je strah, ali je vesel itd :) Prijateljica ima Cavalierčka, ki veliko časa preživi z Arijem. Ari med igro kar naprej laja, Quido pa nikoli.

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 06 Januar 2008, 09:32:53
Ali mogoče kdo ve koliko beaglov je prijavljenih za sobotno razstavo, in ob kateri uri so na vrsti? Bom šla malo pogledat, pa ne bi rada zamudila.

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 06 Januar 2008, 10:36:04
v soboto:
9:18 - 10. 03

Psi:7
Psice: 8

Bo treba kar zgodi vstat  ;)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #403 : 06 Januar 2008, 11:10:49
terry a prideta z Bekotom kej u nedeljo pogledat??  A lahko računam da se vidimo al ne?  ::)


Ferry

  • Gost
Odgovori #404 : 06 Januar 2008, 11:39:04
Sara,

ja očitno imata Ferry in Ari to lajanje, res zelo podobno. Ampak mislim, da je kar veliko beagelčkov takih, kot sta najina, to je pač njegova tipična lastnost in jo pač moramo sprejeti, jaz vedno pravim, da laja zato, ker ne zna govoriti in je kuža, ki bi rad veliko povedal.  ;)

Najbolj zanimivo pa je to, da ima za vsako stvar drugačen lajež, zato že točno vemo ali ga je strah, ali je vesel itd :) Prijateljica ima Cavalierčka, ki veliko časa preživi z Arijem. Ari med igro kar naprej laja, Quido pa nikoli.

Tudi s tem se popolnoma strinjam, tudi Ferry ima različne vrste lajanja in takoj ugotovimo v čem je problem, ali kaj hoče, ali ga je strah, .... Pa tudi to, ko se igra z drugimi ali z našim hrtkom, večinoma laja samo Ferry, razen, če ni v družbi beaglov.

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #405 : 06 Januar 2008, 11:46:43
Živijo

Malo prej sva z Makcem prišla iz sprehoda. Prvič je srečal konje (3 jahači so pač šli na sprehod in to po pločniku, kjer konji nimajo kaj iskati >:(), revčka sem komaj pomirila  :-[in še pol ure za tem ko sva prišla domov  je bil nemiren hodil je k vhodnim vratom in lajal  :(. Pomoje se jih bo bal do konca življenja  :'(

Kako pa si regirala? Upam, da ga nisi božala in tolažila, s tem nagrajuješ vedenje. Čimprej si uredi "meeting" s konji in ignoriraj njegovo lajanje, bezlanje, pusti da se sam umiri in mu pokaži, da niso nevarni tako, da stopiš do njih in njih božaš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 06 Januar 2008, 11:52:16
A bo kdo s foruma pripeljal svojega na razstavo?



hesta

  • Gost
Odgovori #407 : 06 Januar 2008, 12:04:33
Sara!
A si prijavila psa na razstavo?Če si, te moram opozoriti, da ne boš preveč razočarana.
Organizatorji so vsaj začeli vabiti renomirane sodnike za goniče, ki vejo kaj je razstava, ne pa klovne(ne bom jih imenovala),ki niti ne poznajo standardov, še manj PSD(lahko jih boste spoznali na telesnih ocenah,vzrejnem pregledu, ali pri ene parih celo kupili beagla)in ocene talajo po osebah, ne po izgledu psa, ali po potrebi(kar trenutno rabijo).



hesta

  • Gost
Odgovori #408 : 06 Januar 2008, 12:16:44
Ja, bo.Jaz imam v svoji predstavi že izbranega prvaka pasme in upam, da se ne motim preveč, vsaj pri psicah.Pri samcih pa razen Ferrja ne bo nič kaj interesantnega.Škoda, ker ne bom imela priložnosti spremljati ocenjevanja,bo mogoče zabavno, sploh če pride v ring v razred delavnih samec, ki se boji še samega sebe, mogoče še drugi, ki ne pusti pregleda zob,pa še ven tujec.Mogoče boste priča tudi kakemu pobegu iz ringa.
No nom imela tam osebo od "foha", tako da bom o vsem na tekočem.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #409 : 06 Januar 2008, 12:24:50
Kako pa si regirala? Upam, da ga nisi božala in tolažila, s tem nagrajuješ vedenje. Čimprej si uredi "meeting" s konji in ignoriraj njegovo lajanje, bezlanje, pusti da se sam umiri in mu pokaži, da niso nevarni tako, da stopiš do njih in njih božaš.

Ne nisem ga božala, šla sva za sosednjo hišo, da so šli mim.

Beagli so zakon!


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 06 Januar 2008, 12:34:50
Hesta,
ne nisem ga prijavila na razstavo. Arija nikoli nismo imeli namena razstavljati in ga tudi ne bomo. Na razstavo bom šla, ker je blizu mojega kraja in ker imam rada kužke :)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ferry

  • Gost
Odgovori #411 : 06 Januar 2008, 12:54:54
Ja, mi gremo na razstavo, vendar samo v soboto, sicer sodnika ne poznamo, upamo pa, da ve, kaj je beagle, glede na to, da je Nemec in da imajo tam še kar nekaj primerkov angleškega beagla.

V nedeljo pa sodi sodnica, ki ne kaj je to beagle oz. preferira ameriške beagle in nas nebo nikoli več videla  >:( !

Lp



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #412 : 06 Januar 2008, 13:50:48

Beagli so zakon!


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #413 : 06 Januar 2008, 13:52:01


Tole je pa moj Mak  ;D

Beagli so zakon!


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #414 : 06 Januar 2008, 13:54:42
Najlepše mu je na najini postelji (slika mogoče malo slabša ker je z mobitela)


Beagli so zakon!


Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #415 : 06 Januar 2008, 18:10:21
Pozdravljeni!

Pridružuje se vam še ena članica in lastnica beagla in sicer 11 mesecev starega Bilija.
Še enkrat lep pozdrav vsem in čim več konstruktivnih debat.

Lp,
Polona

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #416 : 06 Januar 2008, 18:14:04
Pa še dve slikci:




=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #417 : 06 Januar 2008, 18:19:13
O kako je luštkan Bili :D


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 06 Januar 2008, 18:24:30
terry a prideta z Bekotom kej u nedeljo pogledat??  A lahko računam da se vidimo al ne?  ::)

A ti si na JH in predstavitvi agija samo v nedeljo? za soboto definitivno pridem dopoldne pogledat, samo ne bom cel dan. za nedeljo me pa še sestra prepričuje  ::) Greš v soboto z mano  ;)

Prov luškan je Makec. Sem dva vikenda nazaj srečala Marseka in se je ful potegnil...tako da mislim, da na naslednjem srečanju ne bo več med najmanjšimi  :o



Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 06 Januar 2008, 18:29:19
Bili, dobrodošel na forumu.

Kje pa ste ga kupili? Bili je prov luštkan, po prov podoben moji psički. Mogoče sta kej v žlahti.