Beagle

ursa · 1475928

Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #420 : 06 Januar 2008, 18:37:00
Kupi smo ga v Kopru.
Hvala za dobrodošlico.

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #421 : 06 Januar 2008, 18:42:16
A je mama Gaya, oče pa Hooch? Če je, potem je Bili Kalin brat, sam da je Kala eno leglo prej.



Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #422 : 06 Januar 2008, 18:50:48
Točno. Si bila mogoče lani na CACIBU?
Lp,
Polona

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #423 : 06 Januar 2008, 18:56:12
Ja. Bila sem v nedeljo, na CACIB Tromostovje.
A vi letos kej pridete na razstavo? Jaz pridem samo pogledat. Kje pa se drugač kej sprehajate? Midve se na PST-ju, relacija Vič, Grba-Koseze, Rožnik, včasih pa v Tivoliju (ampak to zelo redko).



Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #424 : 06 Januar 2008, 19:00:14
Se te spomnim iz razstave, bili ste skupaj z Hoochem in Mikom.
Drugače sem iz Kranja, tako da na sprehode v Ljubljano bolj malo zahajamo.
Lp.

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #425 : 06 Januar 2008, 19:01:52
Pa še to, v soboto tudi midva s fantom prideva malo pofirbcat ostale beagelčke.

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #426 : 06 Januar 2008, 19:06:31
Mogoče se potem vidimo v soboto. A kej veste če prideta Hooch pa Mik?
Škoda da ne bomo mogli iti skupaj na sprehod.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #427 : 06 Januar 2008, 19:28:03
Kako je Bili luštkan, polbratec od Arija ;D Mogoče se pa v soboto kaj vidimo na razstavi ;)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #428 : 06 Januar 2008, 19:31:14
Če je Bill kupljen v SLO, je sigurno žlahta, saj so večinoma vsi ,ki so se skotili v zadnjih dveh letih.
Ferry!Sodnik, ki sodi v soboto je OK, gospod da tudi nekaj na hendling,v nedeljo je prišlo do zamenjave sodnika, ki je bojši od predvidene sodnice(vsaj tako sem bila obveščena)
Sara!uživaj na razstavi, priporočam pa ti ,da s seboj ne pripelješ psa(in vsi ostali,ki boste prišli samo gledat tudi ne),ker bo grozna gužva, pa da nebi kaj "nabasal".Lani je ogromno psov dobilo kužni kašelj, ki so ga privlekli Rusi, letos pa jih je tudi ogromno.Če me kje srečaš,me pocukaj,me boš sigurno prej opazila kot jaz tebe.V soboto sem v ringu 28, v nedeljo 25.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #429 : 06 Januar 2008, 19:40:39
Na razstavo bom prišla sama, da bom lahko v miru pogledala in počohala kužke :) Verjetno se v takšni gneči tudi ne bi ravno dobro počutil. Sem slišala, da jih je na razstavah že veliko dobilo kužni kašelj. Če vas kje vidim vas pa sigurno pridem pozdravit.

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #430 : 06 Januar 2008, 19:55:41
No, potem se pa vidimo.
Lahko pa povem, da že planiram naše letošnje prvo srečanje, v kratkem se bom šla dogovorit za poligon.V načrtu imam spet nekaj novega.



Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #431 : 06 Januar 2008, 20:04:02
Upam da se kaj srečamo.

Kala:
Mogoče prideta tudi lastnika od Mika za Hocha pa ne vem. Za sprehod v Lj se pa tudi lahko dogovorimo.

Sara:
Ali je Arijev oče Hooch? Kje si ga pa ti kupila?

Lp

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #432 : 06 Januar 2008, 20:33:55
Ja, Arijev oče je Hooch. Kupili smo ga pa v Zvirčah pri Tržiču.

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #433 : 06 Januar 2008, 23:20:04
Tudi mi bomo sigurno prisli na razstavo - ce pridemo v soboto, bomo brez Xsare, v nedeljo imamo pa predstavitev agilityja tako da smo itak tam, ce mi bo le sluzba dopuscala. Hesta, vem da bos zelo zaposlena, ampak za eno pijaco za moj rojstni dan si bos pac mogla vzet cas  :P

aja - glede lajanja pa tako: nasa Xsara je sicer na splosno bolj med pridnimi beagli (imamo hesto na sumu, da je v resnici mesanka s kaksnim ovcarckom ali cem tako pridnim  :o), smo pa v njeno vzgojo vlozili ogromno truda in potrpezljivosti - sicer je velika kradljivka (ravno zadnjic je ukradla celo tablico cokolade, ko sem si sla zobe umit jo je baraba s pulta povlekla, to sem bla huda!), ampak laja brez razloga ne. In tudi ne laja za vsako figo - v igri se dere kot jeshar, med agilityjem je pravo deriste (Polona pravi, da ce beagle laja, pomeni, da se ima fino, kar pri njej cisto drzi), kadar smo doma se pa zelo redko oglasa. Ce jo pustimo samo sicer malo zacvili, ker izsiljuje, ampak jo lepo ignoriramo in cez pol minute neha in gre spat. Na splosno kadar tezi za pozornost cvili kot kaksen razvajen otrok, ampak ni glasna. Ko je bila cisto mala je pa tulila, ampak smo se hitro zmenili, da se to ne pocne in zdaj je mir. Kolikor vem je tudi Sena zelo tiha, kadar se nic posebnega ne dogaja (ce izvzamemo njenega namisljenega roparja, ampak to se je zgodilo samo enkrat). Verjamem pa, da so kaksni beagli lahko bolj glasni.



Ferry

  • Gost
Odgovori #434 : 07 Januar 2008, 07:08:43
Ja, očitno res postaja vse resnica, Hooch je dejansko zaplodil celo Slovenijo beaglov in to mi je povedal tudi lovec, od katerega je tudi en kužek na tem forumu, ko je klical za skok našega Ferrija.

Tudi sam je priznal, da išče novo kri, ker je vse od Hoocha in, da hoče to spremeniti in da išče novega plemenjaka. Žal je bilo njegovo popvraševanje čisto zastonj, saj mi za pogoj postavljamo tudi lepoto psičke in ker je po daljšem pogovoru ugotovil, da nam ni do denarja, ampak nas tudi skrbi, kakšni bodo Ferrijevi mladički, sva potem zaključila pogovor. Najbolj verjetno pa je, če ne bo najdel novega plemenjaka, da se bo spet obrnil na Hoocha in nastalo bo še na kupe novih bratcev in sestric. Dejansko se krvni krog v Sloveniji vedno bolj tesno zapira, ŽAL.

LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #435 : 07 Januar 2008, 07:44:21
Hey Ferry,namesto predvidene Dorote Witkowskw bo beagle en dan sodil Kliebstein iz Nemčije,drugi dan pa Zvi Kupferberg iz Izraela.Sicer nisem prepričana,vendar bom po vsej verjetnosti svetila prav tam.So mi namreč rekli,da bom delala pri lovskih pasmah-kar je pa precej širok pojem.Upam vsaj da bom pri goničih,da bi videla čim več bassetov.Mislim,da bo tam letos pestro.Vsekakor se vidimo.
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #436 : 07 Januar 2008, 10:30:10
Ja, Lojze, super, jaz tudi upam, da se vidimo  :o!

Žal smo mi prijavili samo k nemcu, ker smo mislili, da je v nedeljo Dorota, no pa saj, če dobimo v soboto, potem itak v nedeljo, ne rabimo, če pa ne bomo dobili, potem pa gremo v Celje.

Bassetkov je pa letos kar veliko, tako, da bo kaj videti.

KO



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #437 : 07 Januar 2008, 11:07:53
Ja,fino se vidimo.Imam novice za vas.
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #438 : 07 Januar 2008, 12:35:28
Super, upam, da so dobre novice!!!!  ;)

LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #439 : 07 Januar 2008, 12:42:29
Ja,fantastične.Je bil že skrajni čas.Matjaž je rekel,da sem že ta prava koklja ratala.
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #440 : 07 Januar 2008, 12:49:49
No super, potem se nam pa že malo dozdeva, kaj bi to lahko bilo!!

Čestitamo!!!  :o

LP



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #441 : 07 Januar 2008, 12:56:50
ha ha...sem se prav nasmejal in sproti ugotavljal koliko bo njegov sinek Emmo imel po njem, se moramo kar dobro pripravit ( pa s tem ne mslim zaloge tablet za živce :o).
Sicer je še prehitro razmišljati o šolanju pa vendarle bo na spomlad pravi čas za to, sicer se še nisem pozanimal kako poteka šolanje v našem koncu, vidim pa da bo treba tudi to dati na plan opravil..

Mimogrede, ali ima kdo izkušnje z ograjicami za kužke ( to mislim na tiste s katerimi mu omejiš gibanje) kje se dobijo, kako zgledajo...cena?

Hvala za pomoč!

Si mislil na kaj takega: http://www.hisniljubljencki.com/product_info.php?products_id=3656



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #442 : 07 Januar 2008, 13:46:11
Si mislil na kaj takega: http://www.hisniljubljencki.com/product_info.php?products_id=3656

Hja...ne nisem mislil na to..čeprav ograjica je ( kljub temu hvala za link) mislil sem na ograjice za v stanovanje, tole pa verjetno ni najbolj primerno...ali pač?

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ferry

  • Gost
Odgovori #443 : 07 Januar 2008, 14:18:47
Saonaion,

kot sem že prej napisala, bolje, da razmišljaš o kakšni sobici, ki bi mu bila namenjena, ker če bo v njem vsaj pol Ferrija, potem take ograjice, ki bi ga zadržala skoraj ni. No, glede na to, da nam že v stene luknje dela, ampak, pustimo to, upam, da do teh skrajnosti vajin malček ne bo šel.

No mi smo tudi v avtu enkrat uporabili tisto kočo iz platna in ko smo se vrnili v avto, je bilo Ferrija po celem avtu dovolj. Seveda je uspel z glavo, kremplji in zobki narediti luknjo in potem je bilo veselje!

Beagli so res pametni, pravi vražički in včasih te pošteno presenetijo s tem, kaj vse so sposobni narediti! Zato vama svetujem, vedno izberita najbolj varno, trdno, močno varianto stvari, kar jih lahko dobita. Če že razmišljata o ograjicah, potem ga postopoma raje navadita na kletko - kovinsko oz. žičnato ali pa na sobico, ki se mi zdi najboljša varianta. Previdna bodita tudi pri povodcih, naš Ferry je že strgal dva izredno močna karabina (tam kjer se ga pripne za ovratnico - kovinski del) in to na najbolj neprimernih krajih (avtocestno počivališče in pločnik ob cesti), res so izredno močni!!!

Lp 



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #444 : 07 Januar 2008, 15:16:27
Saonaion,

kot sem že prej napisala, bolje, da razmišljaš o kakšni sobici, ki bi mu bila namenjena, ker če bo v njem vsaj pol Ferrija, potem take ograjice, ki bi ga zadržala skoraj ni. No, glede na to, da nam že v stene luknje dela, ampak, pustimo to, upam, da do teh skrajnosti vajin malček ne bo šel.

No mi smo tudi v avtu enkrat uporabili tisto kočo iz platna in ko smo se vrnili v avto, je bilo Ferrija po celem avtu dovolj. Seveda je uspel z glavo, kremplji in zobki narediti luknjo in potem je bilo veselje!

Beagli so res pametni, pravi vražički in včasih te pošteno presenetijo s tem, kaj vse so sposobni narediti! Zato vama svetujem, vedno izberita najbolj varno, trdno, močno varianto stvari, kar jih lahko dobita. Če že razmišljata o ograjicah, potem ga postopoma raje navadita na kletko - kovinsko oz. žičnato ali pa na sobico, ki se mi zdi najboljša varianta. Previdna bodita tudi pri povodcih, naš Ferry je že strgal dva izredno močna karabina (tam kjer se ga pripne za ovratnico - kovinski del) in to na najbolj neprimernih krajih (avtocestno počivališče in pločnik ob cesti), res so izredno močni!!!

Lp 

Ojla...najprej...v soboto pridem pogledat Ferrija ( upam da bo zneslo), kar se pa ograjice tiče...saj sploh nevem če jo bomo nabavljali, sem pač odgovoril uporabniku Doro.
Verjetno mu bomo dali na razpolago kar kuhinjo ( tam je še najmanj kaj za uničiti in predvsem najmanj kakšnih predmetov kjer bi se lahko poškodoval, razen če bo salte s stolov delal...ali pa iz pultov ( bog ne daj)...res pa je da se še nismo odločili...namreč konec koncev kuža bo nekje moral spati ( če vprašaš mojo ženo, bi ti že vedela odgovoriti kje - v postelji) ampak sem rekel da ne - nimam sicer nobenih predsodkov do tega, zato ker so do sedaj vse živali našle mesto ob naših nogah ali kje višje če jim je pasalo, le red bi rad imel pri našem Emmo-tu ( ampak glede na napisano bo to bolj težka naloga...ha ha), bomo videli....
Sicer pa kljub vsemu napisanemu ( men osebno so na trenutke šli lasje pokonci) res komaj čakava " razgrajača" in upam , da bom uspel v svoji nameri ga vsaj do neke mere izšolat v "bolj ali manj" ??? ubogljivega kužka...Težka bo, sploh zato ker vem KOGA :P bo s svojim pogledom spravil na kolena...in adijo šolanje :o ;)

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


hesta

  • Gost
Odgovori #445 : 07 Januar 2008, 15:24:06
Xsara!Mogoće bo čas med defilejem,drugače bomo pa že nazdravil, saj moramo še E-jevčke zapit, pa sploh je samih novic za feštat te dni na sporedu.
Ferry!Tisti, ki te je klical je prej že mene, čeprav ve kdo pri nas lahko pari in kaki so pogoji.To so pać ljudje brez obraza, ki imajo v glavi samo to kako bi ljudi okoli prinašali.Pod tako plehkimi pogoji ko je paril Hooch, ne bojo našli več samcev, no mogoče enega, ki še dolguje protiusluge (kot prej imenovani)na žalost pa ni več Krkinih revežev, kamor je tisti človek včasih peljal skakat, saj je bilo zastonj, v prijavo paritve se je pa že nekaj napisalo, saj pri nas ni problem, ker tako ni nobene kontrole, mešetarjev pa iz dneva vdan več.Jaz sem še zmeraj zato, da bi se naredila ena revizija med beagli,če se mi bo pridružilo še nekaj ljudi , mi bo verjetno to uspelo.imam ljudi na mestih, ki mi bodo v veliko korist(tudi na FCI, če bo treba),seveda če bom še pri volji reševat to pasmo.
Lojze!ČESTITKE že v naprej, čeprav Saša pravi,da se to ne sme.Se vidimo v beznici in upam, da greš zvečer k meni, na eno dobro večerjo, da ne bova ostali brez(kot lani).Moram ti zaupat, da sem se spet zagledala v enega malčka, sem že v dvomih, če bo šel od bajte, saj veš Lakiček je že v letih.....



hesta

  • Gost
Odgovori #446 : 07 Januar 2008, 15:29:31
Saonaion!Mislim, da z malim ne bo težav, saj se bo že tukaj precej navadil, le popušćati ne boste smeli. niti enkrat.Poišči me v soboto.Tam okrog 14.ure bi se lahko kje dobili.Te bo Ferry pripeljal do mene.



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #447 : 07 Januar 2008, 15:36:04
Saonaion!Mislim, da z malim ne bo težav, saj se bo že tukaj precej navadil, le popušćati ne boste smeli. niti enkrat.Poišči me v soboto.Tam okrog 14.ure bi se lahko kje dobili.Te bo Ferry pripeljal do mene.

To pa itak...če bom le uspel priti do LJ, se obvezno oglasim... ;D ;D ;D,

P.S. Upam le da me bo Ferry hotel pripeljati ...Ferry, kaj porečeš na to?? :P

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ferry

  • Gost
Odgovori #448 : 07 Januar 2008, 16:42:21
Brez problema, Ferry je izredno dobrosrčen kuža, veliki lumpek z izredno velikim srčkom  ;)!

Lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #449 : 07 Januar 2008, 19:47:20
Vidim da nas bo kar nekaj beaglašev v soboto brez svojih pesjanarjev tam.

Drguače saonaion, Ferry ti je samo povedala najhujše stvari, da slučajno kdaj ne boš rekel, oh to pa nisem vedel  :P :P. Tako pa si pripravljen na najhujše in boš pol presenečen kako priden je tvoj Emmo.  ;) Svojo ženo pa kar pripravi na ljubke beaglčkove učke....ker če nisi dovolj močen, ga ne morš kregat tudi če je še tak lump  :o :o Imamo mi isti problem doma, samo da sem jst ta "grda" ponavadi  ::)

Pa še nekaj kaj beagli znajo  :o Moram najdet še filmček kaj znajo v kuhinji  ;)
http://www.youtube.com/watch?v=y3YR_DfnYpE


Bomo navijal za Ferry v soboto..