Beagle

ursa · 1475961

Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #540 : 15 Januar 2008, 11:34:23
Spi v svoji postelji v hodniku, mogoče kdaj v spalnici, kjer ima še eno ležišče. Pri nama v postelji ni nikoli, od malega na posteljo ne sme.

Trenutno ga hranimo z briketi Canidae Jagnjetina in riž 2x na dan, zjutraj in zvečer. Občaso zjutraj zraven briketov dobi še malo hrane iz pločevinke. Eno pločevinko ima za 3 dni. Čez dan pa kakšni pasji priboljški.

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #541 : 15 Januar 2008, 12:47:10
Na portalu 24ur je fotoreportaza z razstave. Kar 2x jim je uspelo v objektiv dobiti eno zelo zelo lepo beaglico  ::) enkrat na palisadi in enkrat, ko skace po meni.

Hesta: v nedeljo sem imela ogromno dela, smo sicer prisli za kaksno uro in pomagali nosit ovire, po kratkem treningu sem pa morala it. Se bomo kdaj oglasili, da pogledamo bube (ko bodo cepljeni), ce se ne motim je pa februarja spet tekma v Zeleznikih.

Jaz bom nekaj dni brez interneta, ker imamo doma keramicarja in greva s Xsaro h Gasperju. Se slisimo!



hesta

  • Gost
Odgovori #542 : 15 Januar 2008, 14:13:28
Zarja!A izhaja tvija psica iz Šmartna ob Paki? po sliki sodeč je zelo podobna tistim.Svetujem pa ti, da jo hraniš s kakimi dietnimi briketi, ker je res debela(pa prevelika tudi), da ne bo kakih težav, saj je že v letih.Definitivno pa ukinite hranjenje iz mize, čeprav bo težko.

Kuža pač spi tam, kjer mu prostor odredi njegov gospodar.Če pa ga hoče pri sebi v postelji, je pač tam.

Xsara, prosim, če mi sporočiš, kdaj bo tekma v Železnikih.Tamalo bodo začeli odhajati po 21.2..




sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #543 : 15 Januar 2008, 15:05:25
Tudi mi ga hranimo z briketi Canidae -Jagnjetina in riž. Smo imeli že skoraj vse brikete, Canidae pa so edini, ki jih res z užitkom poje. Sicer najprej počaka do večera, ker upa da bo dobil kaj boljšega...ko pa vidi da ne bo nič, vse pohlasta. Včasih dobi vmes kakšno konzervo, tune, zelenjavo,... Nor je tudi na korenje, papriko in solato - zelenjavo ima zelo rad :D

S spanjem je pa takole:en mesec nazaj smo mu kupili novo Rogzovo ležišče, vendar v njem spi samo takrat ko želi mir. Drugače pa večinoma spi v postelji pri mami...včasih gre ponoči pit, in se mu ne da nazaj pa pride k meni. Posteljo imam veliko, vendar me zbudi (nekaj med renčanjem in cviljenjem), ker želi k meni pod oddejo. Potem se stisne čisto k meni, globoko vzdihne (ja, res je bogi :)) in zaspi.  In potem me vse boli, zbudim se z mravljinčasto roko, ker si gospod prilasti moj prostor. Še dobro, da se to zgodi bolj redko. ;D Poleti spi pa v kopalnici na ploščicah, ker mu je vroče.


A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


bistra

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
  • BISTRA
Odgovori #544 : 15 Januar 2008, 15:38:52
Hesta! Tekma je 23. februarja.

Kok so mladički luštni.

Bistra spi na svojem ležišču ali pa na postelji. Hranim jo z nutro choice - jagnjetina in riž 2x na dan, vmes pa še nagradice.

lp.

lp.Lara, Bistra, Billy in Brina


hesta

  • Gost
Odgovori #545 : 15 Januar 2008, 15:41:57
Hvala, Bistra!A bosta vidve tudi že tekmovali?Sigurno pridem kaj pogledat.



Zarja

  • Gost
Odgovori #546 : 15 Januar 2008, 15:56:48
Zarja!A izhaja tvija psica iz Šmartna ob Paki? po sliki sodeč je zelo podobna tistim.Svetujem pa ti, da jo hraniš s kakimi dietnimi briketi, ker je res debela(pa prevelika tudi), da ne bo kakih težav, saj je že v letih.Definitivno pa ukinite hranjenje iz mize, čeprav bo težko.

ne, ne izhaja iz tam. Hja, glede hranjenja z mize skorajda ne morem nič. Ampak res nič. Če bi živela jaz sama z njo, bi že šlo, tako pa so doma še drugi člani družine, ki se jim tega ne da dopovedati, pa čeprav se trudim. Ravno zato sem ji zmanjšala obroke in "prešaltala" na Nutro senior, ki (naj bi) bili bolj primerni za njeno starost in so tudi dietni.

Drugače pa jaz ne bi rekla, da je prevelika, verjetno izgleda tako na sliki. V primerjavi z ostalimi beagli, ki jih srečujeva, je iste velikosti oz. včasih še za par cm manjša.



Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #547 : 15 Januar 2008, 16:29:31
Hesta, ali beaglico Zarjo poznate ali ste njeno velikost ocenili na podlagi slike (mogoče v avatarju???)?

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #548 : 15 Januar 2008, 18:26:44
Kala spi na postelji. Hranim jo s kuhano hrano, pomešano z konzervami Hills, ali pa z briketi Natures Best (Hills). Je pa samo popoldne, vendar obrok delimo na dva dela (pol dobi ob enih, pol pa ob dveh), ker je preveč požrešna in hrano pravzaprav pogoltne. Čez dan pa še kej naprosi.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #549 : 15 Januar 2008, 19:55:11
Nisem čisto 100% ampak mislim,da mu je ime Hamilton.Pes,ki se je davil po ringu,se je resnično zaradi tega,ker mu lastnik zategnil ovratnico popolnoma pod grlo.
Hesta,psička iz razreda mladih je bila resnično lepa in je bila celo v sodnikovem ožjem izboru za BOB,vendar pa je na koncu rekel,da je v defile ne more poslati,ker rabi še trening.Sta bila z atom prisrčen par,po mojem pa oba prvič na razstavi.Drugače pa je imela dobro višino,lepo,nič špičasto glavo in dobro okotenost.
LP Tjaša

A rodovniško ime je Hamilton?



hesta

  • Gost
Odgovori #550 : 16 Januar 2008, 09:14:57
Billi!Zarje ne poznam, zato pa sprašujem, če je od tam, ker takrat v SLO ni bilo drugih beaglov s špičastim gobcem, razen tistih  in seveda Krkinih,ali kuplenih pri švercarjih.Poznam vse beagle, ki so po uradni poti opravili telesne ocene in vzrejne preglede(tudi tri rodove od mame tvojega psa,o katerih bi se dalo diskutirati), v zadnjih 10 letih(tudi hrvaške ).



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #551 : 16 Januar 2008, 10:30:05
Mucika,oprosti lapsus lingue.Psu,ki je bil v soboto pri Beaglih BOB je ime Masterpiece.Ja to je rodovniško ime,saj se na razstavah pse prijavlja pod uradnimi imeni.
LP Tjaša



Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #552 : 16 Januar 2008, 10:38:34
Hesta. Torej Zarje ne poznate, a ste jo vseeno ocenili da je prevelika preden ste dobili odgovor lastnice. Na podlagi česa??? Kraja kjer živi ali slike v avatarju? ::)

Lp!

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #553 : 16 Januar 2008, 10:59:10
Hesta. Torej Zarje ne poznate, a ste jo vseeno ocenili da je prevelika preden ste dobili odgovor lastnice. Na podlagi česa??? Kraja kjer živi ali slike v avatarju? ::)

Lp!

Bili, brez zamere, samo a ti tole malo provociraš... ???

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #554 : 16 Januar 2008, 12:19:35
To seveda ni provokacija, samo zanima me kako na "daljavo" oceniti velikost beagla. :-[

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #555 : 16 Januar 2008, 12:53:03
To seveda ni provokacija, samo zanima me kako na "daljavo" oceniti velikost beagla. :-[


Bil, mislim da ti je Hesta odgovor podala.

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #556 : 16 Januar 2008, 13:24:48
hesta: bomo prisli tamale pofirbcat pred 21.2., nujno!



Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #557 : 16 Januar 2008, 14:39:33
Ali svojim psom kopujete govejo kito in koliko plačate zanje? Inflacija se namreč ni izognila niti njih saj so se pri nas podražile za okrogel evro.



=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #558 : 16 Januar 2008, 15:28:48
Kali ne kupujem kosti že pol leta, ker se jih je naveličala grist in jih ma še dost na zalogi. Goveje kite pa ji sploh še nisem kupila.



Ferry

  • Gost
Odgovori #559 : 16 Januar 2008, 18:07:42
Posteljo imam veliko, vendar me zbudi (nekaj med renčanjem in cviljenjem), ker želi k meni pod oddejo. Potem se stisne čisto k meni, globoko vzdihne (ja, res je bogi :)) in zaspi.  In potem me vse boli, zbudim se z mravljinčasto roko, ker si gospod prilasti moj prostor. Še dobro, da se to zgodi bolj redko. ;D

Sara, včasih se mi zazdi, kot, da bi govorili o istem psu.

Tudi našemu Ferriju smo kupili posteljico, vendar večino časa ostaja prazna, naš Ferko pa veselo kraljuje na pojstelji in nas opozori, da hoče pod odejo tako, da te z noskom buta in potem sledi vse tako, kot si opisala, ... in na koncu globok vzdih - življenje je težko  ;D. Zjutraj pa je on čez polovico pojstelje midva s Tomažem pa bolj po kotih, vsa zlomjena in neprespana. Potem ko mu sredi noči "zakuha" pod odejico, se pa spravi nanjo in potem je tako težek, da niti odeje ne moreš več potegniti nase, skratka, zabavno, ... :o

Mi ga hranimo z Nutro Choice - z dietnimi briketi, ker je trenutno tak kot "michelinko", pa morava par lepotnih gubic zgubit :(.

Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #560 : 16 Januar 2008, 18:13:57
Na portalu 24ur je fotoreportaza z razstave. Kar 2x jim je uspelo v objektiv dobiti eno zelo zelo lepo beaglico  ::) enkrat na palisadi in enkrat, ko skace po meni.

Hesta: v nedeljo sem imela ogromno dela, smo sicer prisli za kaksno uro in pomagali nosit ovire, po kratkem treningu sem pa morala it. Se bomo kdaj oglasili, da pogledamo bube (ko bodo cepljeni), ce se ne motim je pa februarja spet tekma v Zeleznikih.

Jaz bom nekaj dni brez interneta, ker imamo doma keramicarja in greva s Xsaro h Gasperju. Se slisimo!
A daš link? :-[ :P



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #561 : 16 Januar 2008, 18:36:18
Očitno imamo vsi iste probleme s spranjem v pojstli, pod kovrom, na kovtru itd.  :o :o REveži so pa itak vsi  :P

evo še link, kjer je dvakrat Xsarica

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/zanimivosti/20080113_3114819.php



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #562 : 16 Januar 2008, 19:27:59
kok je lepa no... [ ne morm se je nagledat ;) ]

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #563 : 16 Januar 2008, 20:06:02
Ja, očitno imamo res vsi iste scrkljančke :o

Bili, goveje kite mu še nisem kupila, ima pa zelo rad tiste koste, ki se topijo ob žvečenju...pri teh še nisem opazila, da bi se podražile.

Tukaj je pa še nekaj slikic iz razstave :)

Ferry












Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #564 : 16 Januar 2008, 21:58:51
Mucika,oprosti lapsus lingue.Psu,ki je bil v soboto pri Beaglih BOB je ime Masterpiece.Ja to je rodovniško ime,saj se na razstavah pse prijavlja pod uradnimi imeni.
LP Tjaša

Hočeš rečt lapsus calami. ;D
Zato sem vprašala, če je rodovniško ker je kratko, no najbrš ni iz nobene psarne.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #565 : 17 Januar 2008, 06:33:54
Lahko tudi da je,poznam kar nekaj ljudi,ki vzrejajo pse,pa nimajo uradno registrirane psarne,kar se meni ne zdi pravilno.Sem pa že večkrat opazila,da ima veliko italijanskih psov samo "imena" ne pa tudi"priimka".
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #566 : 17 Januar 2008, 10:36:37
Lojze,

izgleda, da italija ni daleč pred slovenijo, vedno več je podobnosti in tako kot v sloveniji je očitno tudi tam postala navada, da že vsak štepa mladičke, zato pa se je tudi kvaliteta psov v italiji izredno poslabšala. To kar je bilo videti v Ljubljani, je bila prava žalost, glede na prejšnja leta, ko so imeli italijani, kar lepe predstavnike beagelčkov.

Npr. v Nemčiji je obvezno, da se poleg imena psa, zapiše še priimek lastnika psice!

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #567 : 17 Januar 2008, 11:56:09
Bili!Bi rekla ,da o beaglih vem kar nekaj ,zato sem podala od kod moja predvidevanja, glede zarjine višine.Ker ne poznaš zadeve , niti verjetno FCI standarda 161 , gotovo tudi nimaš pojma kako se pes ocenjuje, bolje, da ne zastavljaš takih. provokativnih vprašanj.Izgleda, da res vse preračunaš ko kaj kupuješ, verjetno je bilo tako tudi takrat , ko si kupovala psa.
V Italiji je glede vzreje vse čisto enostavno, pri nas sicer imamo neke vzrejne preglede, ki bi bilo vseeno če jih ne bi bilo, saj se jih večino naredi po prijateljskih vezah, parijo pa itak brez pameti vsepovprek, brez vsake kontrole.Rezultat je pa znan.
Xsara, če ne prej se vidimo ko bo tekma.



Zarja

  • Gost
Odgovori #568 : 17 Januar 2008, 12:22:43
hesta: mislim, da tukaj ni vprašanje o tvojem poznavanju beaglov, bolj se je šlo za to, da kako po eni sliki (glede na to, da moje psičke nisi videla v živo) vidiš, da je prevelika.  :)

in ne, tole ni mišljeno kot provokacija, da ne bo spet kaj narobe ...



Ferry

  • Gost
Odgovori #569 : 17 Januar 2008, 12:41:43
Zarja,

mislim, da je bilo to od heste predvidevanje, da je tudi prevelika, saj pri beaglu to danes ni redkost, oz. danes je redkost, da je begle še v mejah dovoljenega. Tudi na razstavah je že tako, da je večina beaglov nad mejo dovoljenega, zato mislim, da je bil tak komentar.

V primerjavi z ostalimi beagli, ki jih srečujeva, je iste velikosti oz. včasih še za par cm manjša.

S tem komentarjem je pa tako, glede na to, da je tudi naš Ferry tam nekje 40-41 cm, pa je večina beaglov, ki jih srečava, kar pošteno večjih, bi bilo napačno soditi po teh, ki jih srečaš ali je psička prevelika ali ne. Najboljši pokazalec višine je METER ;)!

Kar se pa tiče teže, super, da uporabljaš Nutro-diet - tudi mi jih, samo, vendarle poizkusi starše odvaditi tega, ker prekomerno hranjenje živali vzrokuje prezgodnjo smrt in to pojasni staršem. Vsak košček, ki pade z mize - je en korak bližje smrti  :(- mogoče pa bosta potem razumela in tega ne bosta več delala!

Lp