Beagle

ursa · 1475874

sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #660 : 31 Januar 2008, 12:06:44
Hvala Hesta! Ja, verjetno je res kakšen cm prevelik. Sem ga že sama merila, pa ne vem če je pravilno. Saj ga ne mislim nikoli voditi na razstave, me pa resnično zanima koliko točno je velik.

Lp, Sara in Ari

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #661 : 31 Januar 2008, 12:17:54
najbolj točnao se zmeri z prav v ta namen narejenim metrom, ki ga(kot sem omenila)pravokotno stisneš na viher.
Za razstave višina ni nek velik problem, saj zadnje čase prevladujejo preveliki psi, tu so še druge stvari, narobe pa je, ker pri nas žal taki psi dobivajo vzrejno dovoljenje, v glavnem psice, no zato moraš seveda imeti "taprav"priimek, po pravilih FCI standarda je pa to vzrejna prepoved, ki žal v SLO velja le za nekatere posameznike.
LP in veliko lepih trenutkov z vašimi kosmatinci, naše male mrcine so sedaj utrujene popadale, jaz pa bežim v službo.



Ferry

  • Gost
Odgovori #662 : 31 Januar 2008, 17:22:44
Ravno danes sem govorila z gospo, ki se je zanimala za skok (zanimivo, da vedno kličejo žene od lovcev in nikoli oni sami) in ko mi je začela razlagati, zakaj bodo oni sparili psičko, sem se morala v jezik ugrizniti, da ji nisem kakšno pošteno povedala  :(.

Razlog je, da si vnučki tako želijo mladičkov!! Res ogabno, da človek to naredi zato, da imajo otroci IGRAČE >:(! In potem ti ista oseba na koncu še prijavi, da ji je pa v bistvu vseeno, če ne bo v tem kratkem času našla čistokrvnega beagla za skok, bo pač sparila s sosedovim, ki nima vzrejnega dovoljenja! To se pravi, da bodo načrtno delali MEŠANČKE!!! GROZAAAA >:(! Kaj se dogaja v tej sloveniji z lastniki beaglov!!!

Lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #663 : 01 Februar 2008, 06:49:24
Ferry pomiri se.To se v naši ljubi Sloveniji ne dogaja samo pri beaglih temveč pri vseh pasmah.Meni je ravno včeraj razlagal gospod ki ima "kvazi"bernko,da so takšni psi brez rodovnika in vzrejnega dovoljenja veliko bolj tipični predstavniki svojih pasem,ker so rodovniški psi vsi degenerirani.Potem pa si me kreten še upa vprašati po koliko naj mladičke prodaja.Seveda sem mu povedala.Odgovor je bil,da jih jaz sigurno ne bi dala od hiše izpod 1500 Eur.Malo zabodeno me je pogledal,potem je bil pa rajši tiho.
sem pa imela zadnjič primer še boljšega štosa.Pribljižno 70-letnega gospoda,ki ima rodovniško No brez vzrejnega dovoljenja je hotel možakar,ki ima prekrasnega "volčjaka" nasrati,da bi parila,lastnik psice bi  vzredil mladičke,ki jih ima lastnik samca že vse v naprej prodane.V končni fazi bi tako imel lastnik psice en kup stroškov z mladički,lastnik samca pa bi lepo pokasiral denar tujih žuljev.Na svet pa bi spravila en kup bodočih verigarjev.
Veš,prav je da so ljudje prepričani,da so njihovi psi najlepši,vendar pa bi morali biti malo bolj osveščeni,kaj je za vzrejo in kaj ne.Na žalost pa spoznavam,da smo slovenceljni zelo veliki materialisti in bi si tudi luknjo v koleno dali vrtat, samo če bi za to pokasirali nekaj denarja.
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #664 : 02 Februar 2008, 07:27:26
Ja, Tjaša, prav imaš glede slovencev, mogoče je pri kateri pasmi to še bolj poudarjeno, ampak načeloma je res povsod tako. Samo te pa vedno pojezi, ko slišiš razloge za paritev in tudi eden od teh ni, da bi se skotili lepi-kvalitetni mladički, no razen pri hesti, ki ne gleda na denar, ampak le na kvaliteto  :).

LP



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #665 : 04 Februar 2008, 10:43:09
Joj, a tudi pri vasi pasmi se dogajajo taksne svinjarije  ??? Zalostno!

A ima mogoce kdo izkusnje z sladkorno boleznjijo pri beaglih?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hesta

  • Gost
Odgovori #666 : 05 Februar 2008, 19:41:39
Miša!Žalostno, vendar resnično, po dogodkih zadnjih dni, pa dokazano, da bo iz dneva v dan slabše, res škoda za pasmo.
No, naši malčki so bili danes tetovirani, prave face, vse je šlo lepo,pogumno , brez cmeranja.Sledilo je izdatno divjanje, zdaj pa so omagali.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #667 : 06 Februar 2008, 23:53:33
hesta, je kdo prisel kaj na obisk in kaj pofotkal malcke? Zdaj so sigurno pravi lepotci  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #668 : 07 Februar 2008, 07:39:35
hesta, je kdo prisel kaj na obisk in kaj pofotkal malcke? Zdaj so sigurno pravi lepotci  ::)

Ojla, midva sva bila včeraj pri Hesti, tamali so pravi cukrčki jaz bi jih kar vse odpeljala  ;D. Pravi lepotci so  8)

Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #669 : 07 Februar 2008, 14:36:54
Slikce?  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #670 : 07 Februar 2008, 21:05:21
ojla!

Včeraj se je naša "družinica" povečala še za enega člana.  :o Po dolgem razmisleku in pa še dolgotrajnejšem iskanju pasme in primernega vzreditelja sva se odločila za "podomače" Frodota, ki je včeraj končno prišel nam delat družbo. Benček ga je super sprejel...skoz ga gleda, bi se igral z njim, zunaj samo gleda kam bo šel, tamal ga grize za uhe, ampak še ni ratal preveč pogumen...definitivno ga je pa Benko najbolj vesel zato, ker se mu je število obrokov kar naenkrat povečalo  :P :P

No še nekaj današnjih slikic
ime mi je Frodo




Takole strpen bratec je Ben

Izzivanje malega, ker ne more na posteljo  :P

Še dobro, da ima Benko tudi repka  :D


In še igrivi pogledi, kdo bo koga  :P



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #671 : 07 Februar 2008, 21:09:38
Eva tamal je za požret sweet!!  :o :o :-* :-* Kumi čakam da ga še Bebs spozna  ;D


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #672 : 07 Februar 2008, 21:49:11
Zgornji post je absolutno prevelik....ampak ga nemorem zbrisati
tukaj so slikice bolj vidne..








Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #673 : 07 Februar 2008, 22:20:03
Kok je luškan Frodo! Iz kje pa je? Pa ušeska ima zalepljena?



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #674 : 08 Februar 2008, 13:02:15
katere pasme pa je Frodo?  :-[

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #675 : 08 Februar 2008, 13:05:47
Kako je Frodo luuškan! :-*



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #676 : 08 Februar 2008, 13:24:31
Oi!
Frodo je res lepotec!Mislim da je pasme Boston terier ali?

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #677 : 08 Februar 2008, 14:45:18
Hvala za lupčke, jih bom prenesla naprej  ;)

Urša in Balu ima pravi, Frodo je predstavnik bostoncov  ;) ali po domače Gremlinčkov  :P



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #678 : 08 Februar 2008, 18:56:06
Se mi je zdel, pa nisem bla ziher  ;) Lunin najboljsi prijatelj je tudi bostoncek, Buddy  ;) Pomojem se bosta Frodo in Ben super ujela, so oboji taki hiperaktivcki.

Ce bo kdo jutri okrog 14, 15h v Tivoliju, se nas dobi ene par z beaglcki - desno od "promenade", tam kjer so poleti vrtnice, pa en vodnjak je na sredi.

LP

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #679 : 08 Februar 2008, 20:04:25
To bo norenja.
Še to, jutri ima Bili rojstni dan tako da, ............................. ..........................rad   ima vse pasje dobrote :P :P


Lp!

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #680 : 08 Februar 2008, 21:24:10
To bo norenja.
Še to, jutri ima Bili rojstni dan tako da, ............................. ..........................rad   ima vse pasje dobrote :P :P


Lp!

Ja zgodaj poves, a ne  :P No sej, piskote imamo vedno na zalogi  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #681 : 09 Februar 2008, 12:56:26
Terry!Lušten tale mali.Tudi moja prijateljica vzreja bostone in pride včasih z njimi na obisk, da gremo na špancir.Z njimi se druži bolj Scotty.Od kje ste ga pripeljali?
Ribica!Pri nas je obiskov, da si kar kljuko podajajo, vendar jih ni na pesjanarju.Danes so bili mulci cepljeni, zdaj pa veselo divjajo na zunaj na soncu.Kar prehitro bo napočil dan, ko bodo odšli vsak v svoj novi dom.Nekaj časa bo kar prazno v hiši, potem bodo pa že Hestini mladiči.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #682 : 09 Februar 2008, 13:32:26
huh, sem šele zdaj opazila, da sem spregledala Muckino vprašanje.
Malček je iz Portugalske iz iste vzreje kot od Čučnikove  ;) Sva bile ves čas na vezi pri izbiranju in ko sem povedala, da imam bealga iz Brakade, je povedala, da sta prijateljici ;) in da se njene bostonke prav dobro razumejo z vašimi beagli. Da so pa bolj prijateljice od Scottya pa ni povedala  :P

Malčki so super luštni...prav mali bajski  ;) Kdaj pa ima Hesta rok?

Aja ušeska mu je zalepil pa vzreditelj za na pot, zdaj pa čakamo, da se lepilo posuši, ker drugače mu lahko celo kožo potrgam, tako močno se drži  ::) Kakor sem dobila navodila mi v prihodnje jih ne bo treba več lepit.

Tudi mi smo ravno iz sončka..naprej z Benom na dolgem sprehodu, potem pa še na dvorišču s Frodotom, ki pa je mali zmrzljivec, če ni na sončku  ;)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #683 : 09 Februar 2008, 17:45:04
Tisti, ki ste bili v Tivoliju .. jaz bi slikce!  ;) Jaz jih imam bolj malo, jih je pa moj fant baje 150 poslikal  ::) Jih se cakam.

Mi smo ostali v Tivoliju do 17h, je Luna potem norela se z Buddyjem, njenim bostonckom. Zdaj pa spi in upam, da bo spala se eno uro in potem cel vecer, ker mene ne bo  ;)

hesta, lustni so malcki.

Jaz pa se vedno ne vem, ce naj grem v Zeleznike na tekmo ali ne  :( Sem bila ze odlocena da grem, sploh ker je dvoranska tekma, pa kar oklevam, me je prav strah it.  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #684 : 09 Februar 2008, 17:50:40
Bili__07 vošči Biliju v mojem imenu za rojstni dan!


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #685 : 09 Februar 2008, 19:38:25
terry, kako je Frodo srčkan :-*

Ribica*, jaz imam tudi 150 slik ;D Jih bom jutri v moj album naložila, da si jih lahko izmenjamo ;) Drugače je bil pa Ari navdušen nad Luno, bi šel za njo na konec sveta: :o Sem vesela, da smo se končno spoznali :)

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #686 : 09 Februar 2008, 19:39:39
Bili, še enkrat vse najboljše :-* :-* :-*

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #687 : 09 Februar 2008, 19:52:21
Hvala vsem za čestitke in še posebej darila :-*
Upam, da se naslednjič zberemo še v večjem številu.

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #688 : 09 Februar 2008, 23:45:24
Drugače je bil pa Ari navdušen nad Luno, bi šel za njo na konec sveta: :o Sem vesela, da smo se končno spoznali :)


Je bilo opazit ja ..  ;) Lahko 3x ugibate, kdo je pobegnil in kdo je bil pobudnik za pobeg  :-[

Jaz bom kar po mailu poslala tamale (imam mail od Sare, Mika, Hoocha in Bilija), ce bi pa kdo imel tavelike, boste pa povedali. Ena bo pa tudi na blogu, tista, ko so vsi lepo na klopci  8)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #689 : 10 Februar 2008, 00:25:48
evo, ena slikca:


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]