Beagle

ursa · 1475823

terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 10 Februar 2008, 09:39:59
oo kaj ste frajerji  :o Še kakšno slikco norenja...

Pa vse najboljše Bili-ju :-* :-*



hesta

  • Gost
Odgovori #691 : 11 Februar 2008, 09:55:08
Terry!Heste še nismo parili,jo bomo pa kmalu.Poznam Frodotovega vzreditelja in bo zdaj sodil na CACIB ZG.Tudi jaz težko čakam novega člana v naši družini, bo zaenkrat edini predstavnik te pasme pri nas.Beaglov je trenutno v SLO rodovno knjigo vpisanih 309, od tega je pravih beaglov mogoče ena tretina, ostali so jim le podobni,postali so preveč komercijalna pasma,skoraj ne najdeš več standardnih beaglov(tudi v tujini vedno man).



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 11 Februar 2008, 10:55:00
No, potem pa bo nekaj časa "miru" pred novimi razgrajači.  ;) Ja, Bispo sodi oba dneva, tako da en dan bom zagotovo v Zagrebu...samo se še nisem odločila ali bo šel Frodo z mano ali ne. Ko sem malo se zanimala pri vzrediteljih je tudi pri bostonih tako, da se najdejo od takih, ki imajo doma po 30 psov, vsi v kletkah itd., do takih ki res skrbijo za svoje pesjankote in jim to ne predstavlja le vir zaslužka. Me prav zanima katero številko bo dobil pri vpisu v rodovno knjigo - Andreja pravi, da jih je okoli 25.

Kdaj pa pri vas pričakujete novega člana?
Glede na to, da so že toplejši dnevi...a je že določen datum srečanja?  :o



hesta

  • Gost
Odgovori #693 : 11 Februar 2008, 12:33:01
Mi bomo za "tanovega" na vrsti šele naslednje leto, je treba zelo dolgo čakat.Na žalost je pri vseh pasmah tako;imamo vzreditelje in rejce oziroma zaslužkarje.če hočeš kaj prečohat divjake pohiti,doma so do naslednje srede.
Srečanje bo verjetno 14.6. na običajnem mestu.Upam da pride tudi Frodo, pa bomo povabili še Andrejine bostonke za družbo.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 11 Februar 2008, 15:10:29
hesta: mi bi prisli mulce pogledat (lahko brez Xsare), pa te ne dobimo na telefon! kdaj lahko pridemo, da jih se ujamemo?



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #695 : 12 Februar 2008, 19:17:32
a že naslednjo sredo gredo? joj kako gre čas hitro  :o Bom sporočila, če mi bo čez vikend uspelo najdi "varstvo" za naša falota, ampak pomoje da bolj slabo kaže :-\  :( Drugače bom pa tamle na srečanju prečohala, če mi zdaj uidejo  ;)

Drugače pa na srečanje seveda pride tudi Frodo - težko je pustiti enega doma, drugi pa gre na lepše  ;) No, zdaj še gre, ko je tamal še ne more z nama z Benom na dolge sprehode hodit. Drugače se pa super razumeta, Ben je tako nežen do njega...enkratna sta.

Še nekaj slikic:
Tako je Ben otročji


Mala zverca





Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 12 Februar 2008, 21:42:42
terry, tamalcka lahko meni pripeljes  :D No sej, Bena tudi :o

Luna je bila zdaj dva dni nekaj cudna, danes ponoci je dvakrat bruhala - samo rumeno sluz in ppotem ob 3h ponoci penasto. Zgleda je spet nekaj takega pozrla. Vceraj zjutraj sploh ni hotela vstat in it jest, pa slabo je spala in skoz ji je bilo vroce. Na sprehodih je bila normalno zivahna, se prevec! Me je tako vlekla v gozd (Mostec), da sem jo komaj dohajala. Sva bili v manj kot eni uri cel krog od nas, cez Mostec in po daljsi poti domov. Ampak jest je hotla pa kar naprej! In ko je ob 1h ponoci bruhala, sva jo s sestro spravili ven samo s pol piskota - se ji je ful nekaj pretakalo po trebuhu, tako kot ponavadi pri driski. In je sestri zunaj se papircek od mafina pozrla! Nemogoc je ta pes. Danes je pa popoldne se bila vsa apaticna, ko sem pa jaz prisla iz sole, je bila pa ze cisto stara Luna in je ze se igrala danes v Tivoliju. Potem je pa iz Tivolija vse do doma nesla novo igraco, ki ji jo je prinesla mami - prasica, ki piska  ;) In smo bili spet s svetlobno hitrostjo doma, ker je tako vlekla .. psov se pa na 2m izogiba, ko ima kak "ulov" v gobcu, da ji ja kdo ne bi vzel.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #697 : 13 Februar 2008, 10:10:57
Xsara!Več ali manj se ne oglašam na številke, katerih nimam v telefonu, ker me vsak dan klicari ogromno ljudi za mladiče in parjene, pa še doma me ni veliko, zdaj ko imam varstvo(je Saša doma za kratek čas).Će hočeš videti še vse lahko prideš v petek dopoldan, čez vikend pa me ne bo.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #698 : 13 Februar 2008, 15:17:39
No, pa je Luna spet na antibiotikih. Po tretji neprespani in drugi bruhajoci noci je dones jo peljal oci dopoldne k veterinarju - neka viroza razsaja, na varianto gastritisa, je dobila dve injekciji, pa zvecer ima neki dve tableti in antibiotik (tak kot vedno). Poleg tega ima pa se oba usesa zapacana - desnega ful vnetega, do bobnica. Ampak zdravila za to dobi v soboto, ko ima kontrolo, da se najprej to z zelodcem popravi. Zanimivo, da je imela tezave samo ponoci, zunaj je bila pa normalna.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Bili_07

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #699 : 13 Februar 2008, 17:46:08

=== Your beagle is bigger than my beagle ;) ===


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #700 : 13 Februar 2008, 20:49:19
Xsara!Več ali manj se ne oglašam na številke, katerih nimam v telefonu, ker me vsak dan klicari ogromno ljudi za mladiče in parjene, pa še doma me ni veliko, zdaj ko imam varstvo(je Saša doma za kratek čas).Će hočeš videti še vse lahko prideš v petek dopoldan, čez vikend pa me ne bo.

potem pa shrani mojo stevilko  ::)
v petek dopoldan lahko pridem, ampak sama ker gasper dela.



hesta

  • Gost
Odgovori #701 : 14 Februar 2008, 09:25:22
Xsara, pridi, te bom čakala.Tvojo številko imam shranjeno in iz nje ni bilo nobenega klica, gotovo sta klicala iz Gašperjevega telefona,njegove cifre pa nimam v spominu.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 14 Februar 2008, 15:00:57
gotovo sta klicala iz Gašperjevega telefona,njegove cifre pa nimam v spominu.
ups - to je pa mozno, ja. se vidimo jutri dopoldne!



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #703 : 14 Februar 2008, 18:36:06
Ali ima kdo podatke od kakšnega dobrega vzreditelja beaglov, lahkot tudi na Madžarsekm ali Hrvaškem? Hvala! GG


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 15 Februar 2008, 08:07:55
Xsara!Več ali manj se ne oglašam na številke, katerih nimam v telefonu, ker me vsak dan klicari ogromno ljudi za mladiče in parjene, pa še doma me ni veliko, zdaj ko imam varstvo(je Saša doma za kratek čas).Će hočeš videti še vse lahko prideš v petek dopoldan, čez vikend pa me ne bo.

huh, vidim, da mi potem ne bo uspelo priti malčke prečohat, ker med tednom je pri meni bolj misija nemogoče še po obiskih hodit.  ;) No ja, upam, da se vidimo vsaj pred srečanjem kaj...

Ribica, vidve pa res nimata sreče....upam, da je že kaj boljš s tvojo malčico...  :D



hesta

  • Gost
Odgovori #705 : 15 Februar 2008, 08:56:35
Na Hrvaškem ni nobenega vzreditelja beaglov, ki bi bili v tipu standarda,razen Ivane v Splitu, ki pa nima nobenega legla.Tudi madžarski psi niso kaj prida, edino tisti, ki imajo uvožene,kaj dosežejo z njimi.
Terry, jih boš pa videla na srečanju, razen če prideš v torek popoldne, bo manjkal samo Enri.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #706 : 15 Februar 2008, 14:37:30
Evo nekaj novih slikic Brakadinih mulcev: http://www.moj-album.com/uredi/xsarcika/11049120/

hesta: ali je kaksna sansa, da bi v torek popoldne pripeljala sestrico na hitro pogledat bube? saj bo pridna samo nikoli se ni bila pri vas pa ji res ze dolgo obljubljam ...



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #707 : 15 Februar 2008, 15:54:02
Xsara.. en  moj prijatelj išče za nakum samčka beagle.. ali so ti mladiči na prodaj ? GG 


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #708 : 15 Februar 2008, 16:26:16
Xsara, napacen link si dala - pravi je http://xsarcika.moj-album.com

Terry, ja, je ze ok, danes ponoci prvo noc ni bruhala. Cez dan je normalno zivahna (in pozresna), ponoci smo imeli pa zurke. Jutri je treba pa usesa zrihtat, se ful praska in otresa z glavo.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #709 : 15 Februar 2008, 16:28:13
Joj, kaki knedli .. luskani, ful  :o

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #710 : 15 Februar 2008, 17:06:39
Sej link je taprav...ta, ki so ga ti dala te pripelje v osnoven album ona je dala pa direktno povezavo na leglo.
Lepi mladički!



Ferry

  • Gost
Odgovori #711 : 15 Februar 2008, 17:25:37
GG,

vedno je pri nakupu psa vprašanje cena, če išče poceni nakup, potem je čisto vseeno v kateri državi kupi, ker bo kupil slabo. Če pa seveda cena ni važna, naj ne hodi na Hrvaško. Obstaja pa na Madžarskem en dober in zelo kvaliteten vzreditelj beaglov, vendar ti lahko že kar takoj povem, da je cena teh psičkov večja kot v Sloveniji oz. ni nižja od cene hestinih psičkov, ki edini dosegajo kvaliteto - to pomeni, da so beagli po standardu.

LP



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #712 : 15 Februar 2008, 18:56:15
On želi imeti psa kasneje za plemenjaka..sedaj ima 2 leti staro psičko iz Hrvaške s katero je naredil vzrejni pregled... sadaj bi si pa želel še samčka dobre kakovosti.. prosil me je če malo pogledam na Madžarskem ker sem slišala da imajo tam dobre pse.. ali imaš podatke od madžarskega vzreditelja? Hvala" GG


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 16 Februar 2008, 00:00:06
Ja, sele zdaj vidim, da link dela  :-[ :-[ :-[

Ponavadi, ce kdo prilepi link z uredi, ne deluje. Sorry Xsara  :-[

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #714 : 16 Februar 2008, 07:52:49
Boga Luna, samo da je že boljše! Ari jo lepo pozdravlja ;D Malčki so pa tako luštni...si kar ne predstavljam, da bi jih imela doma in bi jih morala potem oddati :)

Lp, Sara


A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #715 : 17 Februar 2008, 13:12:06
Beaglasi, pozdravljeni!

Da se jaz prislonim svojo mastino ritko k vasim beagelckom. Nasa mopsa Saska je dobila na obisk svojo najboljso prijateljico:







Nasa Saska je hiperaktivcek in beaglica je precej hitra zato so slike motne. Tezko jih je ujeti v mirujocem stanju.

Pozdrav za vse iz nase pasje trdnjave!

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


hesta

  • Gost
Odgovori #716 : 18 Februar 2008, 15:31:36
Če ni skrivnost, iz katere hrvaške vzreje pa je tista psica?A je mogoče tam nekje iz Zasavja doma in možakar že sedaj išče samca za paritev?



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #717 : 18 Februar 2008, 15:45:48
Ja to je to.. psička je hrvaške vzreje.. in on je pa iz Izlak! GG


Ferry

  • Gost
Odgovori #718 : 19 Februar 2008, 18:04:44
Ja, smo se srečali, nam je pripeljal pokazati psičko. Škoda, ker je naš Ferry tako norel ob pogledu na punco, da ga nismo mogli pomiriti, da bi ga postavili poleg nje, da bi lahko videli ali je tako velika kot Ferry ali je večja, vendar mislim, da je večja kot Ferry, res škoda. Velikost pri beaglih očitno postaja vedno večji problem in res ne vem, kam bo to pripeljalo.

Sicer pa je slabšanje kvalitete beaglov prisotna po vsej Evropi, pred kratkim smo na Češkem na CACIB-u Brno, kjer je bilo prijavljenih preko 70 beaglov opazili, da tudi Čehi, ki so sloveli po dobrih beaglih, močno padajo s kvaliteto. Pač je to popularna pasma in to se zgodi vsaki popularni pasmi, da pade čisto na dno.

Žal je opaziti, da ljudje gledajo predvsem na denar in kako bodo mladičke dobro prodali in nič na to, da mogoče sploh nimajo psice primerne za nadaljnjo vzrejo (zanemarimo to, da so kljub velikim pomankljivostim dobili vzrejno dovoljenje, ker ga pri nas dobi tako vsak beagle oz. "kvazi" beagle).

LP



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #719 : 20 Februar 2008, 12:50:09
Ferry..ali je res ta psička tako slaba??? Jaz se na beagle sploh ne spoznam! GG