Beagle

ursa · 1475849

hesta

  • Gost
Odgovori #720 : 20 Februar 2008, 15:12:00
Ta psička je žal taka,da boste zanjo težko dobili dobrega plemenjaka.Vprašajte Hoocha, on pa pari ni važno kaj je.



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #721 : 20 Februar 2008, 15:44:46
So je že uspešno parili včeraj... Hesta.. ali ste to psičke že videli??  GG


Ferry

  • Gost
Odgovori #722 : 20 Februar 2008, 17:52:40
GG,

če bi vse potekalo fer v naši prelepi Sloveniji, najbrž nebi smela dobiti vzrejnega dovoljenja, saj je preko dovoljene višine. Je pa namesto prepovedi dobila prav dobro oceno in pa dovoljenje za vzrejo.

Drugače, pa je za slovenske psičke, še kar lepa, če gledamo na tisto, kar nas je klicalo za paritev. Najlepša psička do sedaj v Sloveniji je bila Amelie, katere višina je res super - mislim, da je nekje okoli 35cm, res super.

Lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #723 : 20 Februar 2008, 18:21:22
Torej problem pri beagli je samo višina???GG


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #724 : 20 Februar 2008, 22:11:30
Ne, se spicast gobec, nepravilno zobovje, hrbtna linija, rep ni pokoncen in kosat itd.

Iz kje pa je ta Amelie? A ima kdo slikco? Sem firbcna  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


enri

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • enri
Odgovori #725 : 20 Februar 2008, 22:46:48
lep pozdrav vsem skupaj!jaz sem novopečena ponosna lastnica našega malega enrija in morem rečt da sem presrečna da sem se odločila za to pasmo saj mi je enri v petih dneh obrnil svet na glavo,da sem čisto zaljubljena. seveda je že prvi dan bil glavni,tako da smo hitro razumeli kje smo.neverjetno pogumen in pameten ta kuža.pravi veseljak vendar smo na zelo dobri poti z ubogljivostjo in poslušnjostjo pa z vsem na sploh zelo hitro dojema stvari.komaj čakamo da se srečamo tudi z ostalimi  >:D

hesta!res neverjeten kuža ta naš enri a veš.jaz ti čestitam za takega korenjaka.kaj mi priporočaš ti?naj ga peljem na razstavo u šentjernej?ali je še prezgodaj?jaz mislim da se bova hitro učila kolikor sem videla v teh dneh.no zelo bi bila vesela tvojih nasvetov...vi ste vsi vredu upam.scotty pa je pojava res ;D

lep pozdrav vsem!



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #726 : 21 Februar 2008, 08:50:39
Hesta, Ferry..ali ne poznate pravil forumov, ki prepovedujejo "vojno med vzrediteji", in tudi kritiziranje drugih psov ni v pravem duhu forumov...ker to povzroča samo prepire... in še to Ferry.. ali se ti ne zdi tale izjava huda :   
Citiraj
najbrž nebi smela dobiti vzrejnega dovoljenja, saj je preko dovoljene višine. Je pa namesto prepovedi dobila prav dobro oceno in pa dovoljenje za vzrejo.

ali pa tale izjava Hesta
Citiraj
Vprašajte Hoocha, on pa pari ni važno kaj je
..Uživajte naprej! GG


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #727 : 21 Februar 2008, 10:49:04
če bi vse potekalo fer v naši prelepi Sloveniji, najbrž nebi smela dobiti vzrejnega dovoljenja, saj je preko dovoljene višine. Je pa namesto prepovedi dobila prav dobro oceno in pa dovoljenje za vzrejo.

V cem je potem smisel vzrejnih pregledov, ce lahko partijo vsi psi, tudi tisti, ki imajo slabsko kvaliteto. Kupci itaq ne vprasajo s kaksno oceno je pes paril, legla pa se prodajajo po enaki ceni kot tistih psov, ki so po razstavah dosegali postene visoke nazive. To se mi ne zdi fer!

In tudi to ni posteno, da pes pari popolnoma vsako psico, ki pride mimo. Sem mislila, da so vzrejne komisije zato, da pozegnajo ali prepovejo paritve, ce to ni v interesu kvalitetnih mladicev. Ali pa je vsaj lastnik samca toliko posten, da presodi ali bodo mladicki kvalitetni ali ne, ne pa, da gleda samo iz financnega vidika!

In pri beaglih se mi zdi, da ni problem samo v eksteriernih napakah glede paritev ampak so tudi karakterne napake. To govorim samo iz laicnega vidika.

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #728 : 21 Februar 2008, 12:41:05
Prvo vprašanje je ..ali kupci sploh iščejo kvaliteto, večinoma ne,  drugo vprašanje je ali je pes bolj kvaliteten iz vzrejnega vidika
če je "po razstavah dosegali postene visoke nazive"...

Kar se pa tiče vzrejnih pregledov so pa zahteve...

Na presojo o primernosti psa za vzrejo vpliva:
•  Značaj (obnašanje psa)
•  Telesna kondicija in sposobnost za vzrejo
•  Skladnost psa s standardom.


VP se lahko udeležijo psi s telesno oceno najmanj DOBRO (3)....

Torej.. ;) GG



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #729 : 21 Februar 2008, 13:42:09
GoldenGirl,na žalost imata Farry in hesta prav.Beagle je trenutno moden pes.Ker pa so naši predragi lovci zavohali denar, pa sploh ni pomembno kakšnega izgleda je pes,samo,da se dobro prodaja.Večina njihovih novopečenih lastnikov psov itak nima pojma, kaj je standard pasme.Vzrejna dovoljenja in telesne ocene se na veliko šenkavajo,predvsem zaradi tega,ker držijo člani zelene bratovščine skupaj.Vsi ostali,ki so izven konteksta običajno zvisijo.Razen če pride na vzrejni pregled nov samec,po možnosti kakšne nove linije,da imajo potem spet za pokrivat psice.Običajno je tako,da najprej vsi vozijo k enemu samcu,ko pa so že njegove hčere zrele za pripust,je pa potrebno najti drugega samca,da lahko spet vsi trumoma derejo parit k njemu.
Poleg tega,če bi lovci kaj dali na izgled psa,bi bili veliko več prisotni na razstavah.Ker jim je to špansko selo,se jih ne udeležujejo.Za njih je najpomembnejša stvar da pes dobro dela,če pa vmes proda še kaj mladičev pa še toliko boljše.Za kaj pa misliš,da imajo lovski psi ceno cca.250-300 Eur.Ker ti nobeden lovec za psa ni pripravljen več dati,čeprav bi svoje mladiče najrajši prodal po 1500 Eur.
LP Tjaša



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #730 : 21 Februar 2008, 14:14:29
To je pa še ena žalostna zgodba...  :'( GG


Ferry

  • Gost
Odgovori #731 : 21 Februar 2008, 15:39:43
GG,

ne vem zakaj se tako razburjaš, tu se pač pogovarjamo in dajemo svoje argumente in poglede, kar se tiče določene pasme.

Kar pa se tiče tvojih komentarjev o kritiziranju vzrediteljev, pa mi povej, če smo katerega vzreditelja kritizirali - pa samo en namig, ker očitno ne ločiš vzreditelja od rejca oz. od lastnika psice. LASTNIK PSICE ALI PSA, ŠE NI VZREDITELJ!!! - samo v vednost. Torej, katerega vzreditelja smo kritizirali????

Pa zakaj bi bila moja izjava prehuda, je samo komentar na dovoljenje vzreje psici, ki presega 40 cm. Samo opažanje dogajanja v naši Sloveniji in poudarek, da to ni osamljen primer, tako kot je to povedal Lojze, pač nič osebnega.

Kot si že v prejšnjih komentarjih razbrala, je cela beaglovska slovenija na izredno slabem nivoju ravno zaradi razlogov, ki jih je omenil Lojze, ki izredno dobro pozna celotno sceno, ravno tako, pa tudi hesta, ki pa je edini človek v Sloveniji, ki se mu reče VZREDITELJ BEAGLOV!! Ona je edina samokritična in če bi imela v lasti psico, ki ne ustreza standardu beagla, je nikoli nebi vključila v vzrejo (kljub temu, da bi brez problema dobila vzrejno dovoljenje) in to je tisto pomembno, kar se ceni, ker gleda na kakovost. Verjemi mi, da smo se samo v mesecu Januarju srečali z  najmanj 10-timi psicami (samo ena ni bila hčer od Hoocha) in čisto pri vseh smo ugotovili, da niso v tipu standarda in to je res žalostno, tako kot je rekel Lojze - VAŽEN JE SAMO DENAR in rezultat je viden in izredno žalosten.

Ribica, Amelie ima v svoji psarni hesta in je mamica teh malčkov na forumu - Enri je eden od njih!

LP



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #732 : 21 Februar 2008, 16:14:00
Nisem vedela, da je zadeva tako kritična..ker beaglov ter standarda pasme sploh ne poznam! GG 


Ferry

  • Gost
Odgovori #733 : 21 Februar 2008, 18:17:28
GG,

tako se zgodi pri vsaki popularni pasmi, žal. Mislim, da bi morali vsi gledati predvsem na to, da imamo svoje kužke radi, neglede na to kakšni so in seveda ne samo razmišljati v smeri, kako mi bo kužek prinesel denar, ampak kako bom na splošno pripomogel k boljšemu življenju vseh kužkov. In ko nas bo enkrat vsaj večina tako razmišljala, bo na svetu veliko manj kužkov, ki so namenjeni samo reprodukciji in služenju denarja, lovu, ... in s tem bo tudi vedno manj kužkov z prirojenimi genskimi napakami, boleznimi, nepravilnostmi, ... :-[

Vsak se pri nakupu lahko zmoti, vsi smo pač zmotljivi in to ni nič narobe  ;), vendar največjo škodo storiš takrat, ko si ne priznaš svoje zmote in namesto, da bi imel kužka rad in užival z njim do konca njegovega življenja, ga začneš uporabljati za razplod in s tem širiš svojo napako na naslednike :(. Tudi midva sva bila ob nakupu najinega prvega beaglečka nevedna in kljub temu, da sva se zelo trudila kupiti kvaliteto (iskala sva po celi Evropi in se potem na podlagi pedigreja staršev odločila za nakup pri dolgoletni vzrediteljici beaglov v Nemčiji, kjer sva že pred 3 leti plačala pošteno ceno + pot do tja in nazaj), sva danes kar kritična nad najinim nakupom :-[, saj je malo manjkalo pa bi naš Ferry prerasel mejo, s tem, da nima ravne hrbtne linije in ravnega repa, pa tudi ni kvadratičen. Zato pa sva zaradi tega veliko bolj previdna pri njegovem razplodu, saj poizkušava vedno poiskati psičko, ki teh pomankljivosti nima (npr. psička mora biti majhna - nekje okoli 35cm, kratka in pa ravne hrbtne linije) in tako imajo mladički večjo možnost, da bodo v tipu standarda. Do sedaj smo zaradi tega zavrnili cca 90% vseh interesentov.

Večina pa pač ne deluje tako. Večinoma pri nas nakup poteka takole: vidijo beagelčka - ful jim je všeč, radi bi ga imeli, po možnosti takoj, najraši bi nakup opravili 5 m od doma, če pa že ne pa vsaj v Sloveniji oz. bližnji okolici, kar pa je najbolj žalostno, da nobenega ne zanima rodovnik staršev - od kod izhajajo in ena najpomembenjših zadev, da si pred nakupom ne preberejo standarda in si ogledajo slik pravega beagla in si na podlagi tega ustvarijo oceno o kvaliteti staršev od katerega kupujejo beagla  :(.  Moram priznati, da pri nas je v večini legel možno videti samo psičke, vendar poudarjam, da so ravno te v Sloveniji izredno slabe in zanimivo je, da to kupcev ne odvrne od nakupa. Žal ne pomaga, če je oče 100x prvak, saj prispeva k izgledu naraščaja tudi mama in večinoma je tako, da v večjem % kot oče.

Seveda je tudi pomembno, da se pred nakupom pozanimaš v katerih državah je določna pasma kvalitetno zastopana in tisti, ki iščejo kvalitetne beagle J od naše Slovenije (kjer je kvaliteta beaglov ravno tako slaba ali še slabša kot v SLO) oz. na Madžarskem, kjer obstaja samo en lep beagel (ne vem ali je bila sreča pri vzreji ali pa mogoče so kvalitetni vzreditelji pa psov ne razstavljajo, čeprav v to dvomim) ali pa v Avstriji, kjer ravnotako obstaja le eden kvaliteten beagel, ki pa je ameriškega tipa, potem je že prvi korak napačen. Če hočeš dobrega beagla pojdi v državo, ki je najmočnejša v kvalitetni vzreji lovskih psov in to je definitivno Češka, pač boš plačal pošteno ceno, vendar bo vse odtehtalo s tem, da si kupil pravega beagla :). Seveda pa lahko tudi na Češkem kupiš slabo, če gledaš na ceno in kupiš poceni.

LP

+1



hesta

  • Gost
Odgovori #734 : 21 Februar 2008, 20:30:01
Mša, čestitam vsaj nekdo, ki še pametno razmišlja.
GG sem brez komentarja na tvoje pripombe, ker vidim, da ti ni znano kaj se sploh dogaja, pa nima smisla več razlagati stvari, že tisočkrat povedane in razložene ljudem, ki jih ne razumejo.Če bi bila na tvojem mestu, bi se najprej pozanimala o stvareh, predvsem pa se kaj naučila o pasmi o kateri bi se spustila v pogovor s poznavalci , preden bi začela koga obtoževati.Če ne bii imela spoštovanja do svojega plemenjaka, sebe in pasme,bi samo letos lahko parila vsaj z 15 psicami in lepo pokasirala denar,za drugo pa mi ne bi bilo mar.Tudi psi moje vzreje niso vsi idealni, pa sem toliko fer in takim povem, da njihovi psi pač niso za razplod in še nihče ni delal panike,Verjemi pa tudi, da vem kakšna je realna ocena beaglice pri nas ocenjene s prav dobro oceno.Le ta bi dala tudi praviloma vzrejno prepoved, ki jo bi moralo v SLO imeti vsaj dve tretini beaglov.Če se ne bi držala PSD-ja in Zakona o varstvu živali, ter ne bi imela rada svojih psic, bi lahko imela na leto po 50 mladićev, ki bi jih z lahkoto prodala.Ne more biti vzreditelj nekdo, ki nič ne ve o pasmi, genetiki in vzreji v širšem pomenu besede.Če je pri tviji pasmi drugače(v kar dvomim, ker poznam precej priznanih vzrediteljev,ki se ukvarja z njo)ne vem, vem pa, da za vzrejo niso pomembne le tiste tri stvari, ki si jih navedla.Vsekakor čestitam k uspešni paritvi, ki niti slučajno ni bila pravilna, saj bi drugače poiskali nizkega, kvadratnega samca, pa četudi bi za skok morali odšteti lepo vsoto denarja in se odpeljati kam 500 ali več km daleč.Brez zamere, tako pač je.
Enri, naši psi se raztavljajo pri renomiranih sodnikih, zato na dolenjsko kar pozabi.Bomo skupaj naredili plan.Prva razstava za E-jevčke naj bi bila CACIB Celje 19.in 20.4.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #735 : 21 Februar 2008, 20:59:26
no, jaz se ne bom spuscala v te debate, hotela sem samo povedat, da nas ne bo na tekmo v Zeleznike, ker si je Xsara danes na treningu poskodovala noht in so ga morali izpulit (v bistvu si ga je ze sama na pol izpulila). Na sreco prst ni poskodovan. Ni mi jasno, kako je do tega prislo, ker je cisto normalno laufala do konca parkur (se ful je bila pohvaljena), ko je pila vodo smo pa opazili, da ima dvignjeno zadnjo tacko. Zadevo je prenesla zelo hrabro, samo pri veterinarju je enkrat zacvilila, ni bilo pa treba nobenih pomirjeval, samo antibiotik in mirovanje. Ce bo Hesta v soboto doma, bomo sli na tekmo malo pogledat in rect zivijo, ce boste imeli prevec dela z drugimi obiski (mislim, da pridejo po lepoticko Eto), bom pa Gasperja pripeljala kdaj drugic.
LP, B



enri

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • enri
Odgovori #736 : 21 Februar 2008, 22:58:51
hesta!hvala lepa za odgovor.jaz sem se ozirala na tisto vabilo pa sm najbrž vse narobe  razumela :-[.no se bomo še zmenili kako in kaj vendar sem jaz zelo optimistična glede enrija in mislim da bi najbrž bilo dobro tudi zanj čimprej kaj poskusit.uglaunem smo zaljubljeni te dni je mene spremljal v službo in se hitro učimo.nevem koliko si ga ti že uvajala ampak zna tudi išči prinesi pa poleg pa da ne sme...kdaj se vprašam ali je nakjučje ali res tolko hitro razume.ve kdaj ga bom kregala in potem se še on jezi name ker ga okregam.mislim oz. vem da bom nanj še zelo ponosna.no pa mi sporoči glede prijave pa vsega potrebnega ker veš da sem na teh področjih čisto nova pa mi bo vsak nasvet še kako lepo prišel prav.lepo se imej pa hvala...enriju pa se godijo nebesa ne skrbi ni mu dolgčas od vsega pohajkovanja in dogajanja in spoznavanju kužkov(tudi 20krat večjih : :))pogumen da je kaj, bo kuhal še dobre juhice ta naš enri prav ponori od veselja kdaj.se pa dobro razumemo jaz sem zadovoljna z nim.

lep pozdrav vsem!



enri

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • enri
Odgovori #737 : 21 Februar 2008, 23:15:55
ferry!ti si pa najbž naš tata a ne?

lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #738 : 22 Februar 2008, 06:58:00
Ja, enri, bo kar držalo! ;)

Pa lepo vzajajte malčka, prinesel vam bo veliko veselja in vam vračal izredno veliko ljubezni.

Upam, da se kmalu vidimo. Naš Ferry je malčke prejšnjo soboto tudi obiskal, a je žal Enri že odšel v svoj novi domek.

Lp



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #739 : 22 Februar 2008, 08:07:30
Hvala vsem za ta pojasnila...reagirala sem tako, ker je bila lastnica psičke zelo žalosta ko je brala te vaše primpombe o njeni psički.. Mene samo moti osebno kritiziranje enega določenega psa ali osebe... Hvala za pojasnila, ampak poudarjam spraševala sem za prijatelje... GG


Ferry

  • Gost
Odgovori #740 : 22 Februar 2008, 10:01:59
GG,

ni problema, smo tukaj, da se pogovarjamo o svojih psih in ostali beaglovski sceni, kar se pa tiče pripomb o njeni psički, pa kot pravim nič osebnega, nihče na tem forumu nima perfektnega psa in predvsem (vsaj upam), da jih imamo vsi zaradi ljubezni in ne zaradi razploda. Pripombe pa so bile le na to, da pač če so psičko parili, jim očitno manjka samokritike in si napak na svoji psici nočejo priznati (kar nekaj na tem forumu nas je, ki napake na svojih psih javno priznavamo in se o njih pogovarjamo, pa ni nihče žalosten, ker pač vemo, da je to res). Npr. hesta je za nekaj beaglov svoje vzreje zahtevala sama vzrejno prepoved, ker so bili preveliki in to je tisto pravo obnašanje, ki pripomore k kvaliteti beaglov - SAMOKRITIKA. Veliko nas forumovcev je prvič kupilo beagelča (boljšega, slabšega) in se danes se dobro zavedamo, kaj smo kupili in imamo kužka izključno prvo, kot prijateljčka in ne za razplod in to so pravi lastniki psov, ki pač ne škodujejo pasmi :).

Zato ne razumem žalosti lastnice ???, vzame naj meter in standard beagla, pa bo ugotovila, kaj manjka njeni psički, nič lažjega.

Pa še eno zanimivo vprašanje - Zakaj so kupili na Hrvaškem, če so razmišljali o nadaljnjem razplodu psice? Nasplošno je poznavalcem beaglov znano, da imajo slabe beagle (samo na par razstav je treba pogledati, pa tako vidiš stanje), da ne govorimo o psarnah, ki so prisotne na internetu. Na lanskem zimskem CACIB-u v Zagrebu se je po ringu sprehajala sama žalost od beaglov.

Žalostno je mogoče le za vse nas ljubitelje beaglov, da bo najbrž v Sloveniji še eno leglo beaglov, ki ne bodo po standardu (če je psica prevelika in pes na meji, je velika verjetnost, da bodo mladiči vsi za vrzejno prepoved). Mi smo že ob srečanju svetovali, da naj paritev opravi v Grosupljem (če pač že mora pariti), ker je pes visok nekje okoli 35cm, vendar je očitno problem predstavljal zdravniški pregled psičke, ki ga zahteva lastnica psa. 

LP



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #741 : 22 Februar 2008, 10:17:47
Ferry..jaz celo zgodbo sploh ne poznam, tudi vzreditelja ne, ampak zdi se mi da so psičko kupili v Sloveniji...lastnica je bila pa presečena samo zaradi tega, ker so psico hvalili člani ocenjevalne komisije... da bi si celo zasluži telesno oceno odlično..samo višina 39cm, je bil razlog za PD...Jaz beaglov in standarda ne poznam..psičko sem pa videla samo 2X...in to je to..

Ampak če bi vsi vzreditelji vseh pasem bili tako vestni bi v SLoveniji bilo zelo malo legel in psov... Zame je primarno zdravje in da se z napačno vzrejo dedne bolezni ne nadaljujejo... GG


enri

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • enri
Odgovori #742 : 22 Februar 2008, 10:53:22
ferry!seveda da se že zdaj trudim da bo naš enri lepo vzgojen in mi je mal težko bit stroga do njega vendar se zavedam da zdaj ali nikoli,kot pa sem že omenila je zelo priden glede učenja in poslušnosti je pa seveda mladiček ki hoče vse poskusit in tako testira tudi mene do kam lahko gre :)imela pa sem dva kužka  že v življenju ki sta spoštovanja vredna tako sta bila pametna...mešančka,vendar je vse od lastnikov odvisno kaj hočejo in zahtevajo od psa pa seveda kako mu vse to vračajo,moja ljubezen do vseh živali je iskreno čista in smo zato imeli odnos kot bratje in sestre.za čistokrvnega sem se prvič odločila in ni mi žal da sem počakala dve leti in premislila kaj hočem

priznati morem da tudi sama nisem vedela da obstaja tak problem z beagli...šele ko sem pred časom prebirala na forumu izjave  poznavalcev se mi je posvetilo da stvar ni tako nedolžna..tudi sama upam da se bojo ljudje osvestili in se zavedli da veljajo živali isto kot mi za vse vrste in vse pasme povdarjam

no tudi jaz upam da se čimprej srečamo vsi skupaj.to mi je bilo všeč ko mi je hesta že prvič omenila srečanja sem vedela da je to to in da sem dobila kar sem iskala,kužka narejenega z ljubeznijo in in njihove lastnike ki jih že zdaleč vidiš da kot jaz živijo za živali.mene osebno brez njih manjka pol zato pa imam polno hišo živali in ni lepšega kot skrbet zanje.ker mi na triplo tudi povrnejo vso ljubezen. ;D

lep pozdrav vsem skupaj!




Ferry

  • Gost
Odgovori #743 : 22 Februar 2008, 11:37:06
Ljuba GG,

Moj komentar na vse skupaj je sledeč. Psička je iz Hrvaške, kje je bila kupljena je vseeno. Kar se tiče vzrejne komisije, si preberi vse komentarje članov formuma nazaj (npr. Lojzeta, heste) pa boš ugotovila kakšna je ta komisija, ki bi še veverici dala vzrejno dovoljenje za begla. Če pa ti ta komisija, da celo prav dobro (večinoma vsi psi, veveričke, miške, podganice, ... dobijo odlično, tudi če so krepko čez mejo po standardu, tudi če so brez zob, tudi, če imajo ozke gobce ... - sem jih osebno srečala, kar nekaj), torej je bil rezultat prav dobre ocene te psice - ne 39cm, ker jih ima več (ampak so tako morali zapisati v uradne papirje, da jim nihče ne more dokazati njihovih svinjarij), ampak je rezultat prav dobre ocene, samo to, da lastnik pač članov vzrejne komisije osebno ne pozna, če bi jih bi z lahkoto dobil ne samo pohvale, ampak tudi odlično oceno. Vprašaj hesto in Lojzeta, ki te ljudi osebno poznata, vendar bolje da ne, ker bos slišala preveč grdih strvari.

Ampak če bi vsi vzreditelji vseh pasem bili tako vestni bi v SLoveniji bilo zelo malo legel in psov... Zame je primarno zdravje in da se z napačno vzrejo dedne bolezni ne nadaljujejo... GG

Zadnji stavek je pa obžalovanja vreden. Zato pa je pri nas toliko sfiženih predstavnikov določenih pasem - ravno zaradi takih mišljenj, kot ga tu prezentiraš ti. To, da bi bilo z vestnostjo zaradi tega manj legel, se motiš. Legel bi bilo lahko enako veliko, samo za razplod se je treba ozreti tudi čez meje (seveda s tem mislim na države, ki imajo boljšo kvaliteto kot mi) naše male Slovenije (sploh, če je pasma v naši državi izredno slabo zastopana oz. je že vsa v sorodu, ker se dogaja pri naših beaglih). Res pa je, da se to pri nas večinoma ne dela, ker to pač stane in da je večina legel izredno slabih in to je to kar mi kritiziramo, ker pač hodimo po svetu (seveda večinoma po celi Evropi) in potem znamo tudi oceniti, kam in na kakšen nivo sodi naša Slovenija. In pri beaglih je čisto v podnu, rezultat je seveda pomanjkanje denarja (pač če denarja nimaš, se z razplodom NE UKVARJAJ!!!!!, ker je to hobi, to ni stvar, ki te bo naredila bogatega). In ker je hobi zadeva ljubiteljev, ponavadi svoj hobi opravljajo z odliko - to se pravi če igraš golf imaš najbrž cilj, da boš zadel luknjo in se k temu tudi trudiš. Tako se tudi takoj vidi, kateri vzreja beagle iz ljubezni, ker ima interes vzrediti beagla in ne mišk, podganic, ... . Seveda pa je pri nas večina legel ustvarjena samo z enim namenov - SLUŽITI DENAR!!

Pri nas pa je moto vsakega lastnika psice : "Psico imam, zadaj jo bom pa čimboj poceni paril, pa potem dobro mladičke prodal, ker so tako popularni!" in dejansko drugih skrbi nima, nisem še srečala lastnika beaglice, ki bi samokritično rekel, moja je pa npr. prevelika in je ne bom paril! Tega ni. Naj bo škrbasta, špičasta, dvometrašica - za nas je vse OK - tako kot ti praviš - samo, da je zdravo - KOZLARIJA! Gdo pa ti jamči, da bo zdravo, a ni izredno velika verjetnost, da s slabo genetiko izgleda, deduješ tudi slabo genetiko zdravja, a nisi opazila, koliko ljudi ima bolane rodovniške pse (alergije, vnetja oči, izcedki iz oči, kožene bolezni).  Samo namig, s slabo gensko preteklostjo, ne pride samo slab izgled kužka, ampak tudi bolezen, čudno, da tega še nisi opazila, glede na to, da si lastnica kužka. Sprehodi se po forumu drugih pasem in boš videla, kako je z zdravjem rodovniških psov.

Pa še en komentar, kako je kuža lahko zdravega izgleda in zdrav, če mu že ob rojstvu manjka polovico zob oz. ima tako nepravilen ugriz, da ga to moti vsak dan ko živi in da košček hrane v usta??????

LP



Ferry

  • Gost
Odgovori #744 : 22 Februar 2008, 11:52:57
Enri,

super, le veliko potrpljenja je potrebnega, pa bo šlo!

Mi tudi upamo, da se bomo čiprej srečali, in tudi izredno nas zanima, kako bodo odraščali naši malčki!! Tam nekje okoli 5-6 meseca se kar potegnejo v višino in se bo počasi tudi videlo, ali bo višina OK ali ne. Upamo, da bo v mejah, saj je mamica izredno majhna.

Uživajte z malčkom!

LP



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #745 : 22 Februar 2008, 12:21:30
samo višina 39cm, je bil razlog za PD

zdaj bom pa nekaj trapastega vprasala, ker mi ni cisto nic vec jasno, ampak a ni standard do 40cm? 39 cm je potem se cisto OK visina, noben razlog za slabso oceno ???



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #746 : 22 Februar 2008, 14:16:09
Ferry še enkrat hvala, da si mi opisala slovensko kinološko sceno.. žalostno.. v tej "moji" zgodbi, je pa žalostno to, da vzrejna komisija ne pove lastnikom, da je psica "za nič", oziroma, da ni primerna za vzrejo... Če je oseba neuk glede pasme in standarda se tega ne zaveda in se mi zdi nefer, da mu pomaga vzrejna komisija ne pomaga, ali???

Še eno butasto vprašanje? zakaj je višina pri beaglih tako kritična? Uživajte! GG


Zarja

  • Gost
Odgovori #747 : 22 Februar 2008, 15:47:40
Sicer je že večkrat omenjeno, pa še enkrat: zato, ker večina beaglov presega standard, v katerega je vključena tudi točno določena plečna višina. Pes, ki ne ustreza standardu pasme (v tem primeru: beagle je prevelik) ni "pravi" predstavnik pasme in se naj ne bi uporabljal za nadaljno vzrejo. Ker naj bi vzreja (če bi blo vse tko kot mora bit) temeljila na stremenju k "približku popolnosti" primerkov posamezne pasme.


vsaj po mojem opažanju je to bistvo te debate, ki se vleče že par strani. 



Ferry

  • Gost
Odgovori #748 : 22 Februar 2008, 15:48:43
Xsara,

k nam so se hodile kazati beaglice, ki so imele odlično vzrejno oceno - višino lastnik ni želel povedati po telefonu, ko pa smo jo videli, jih je imela krepko čez 40cm- par cm večja of našega Ferry-a (pa sem že prej omenila, da je naš Ferry, nekje na meji dovoljenega). Torej, če je naredila vzrejno dovoljenje z odlično oceno, komisija v papirje ne sme zapisati dejanske višine, potem bi moralo v papirjih pisati npr. 43cm, kar pa bi zahtevalo prepoved vzrejnega dovoljenja in bi se ljudi v komisiji avtomatično lahko kaznovalo in tega ne bodo naredili sami sebi. V teh papirjih ni realnih podatkov, o tem se prepričamo vsak dan. Če je psica, ki jo postaviš ob Ferrija večja od njega, pa ji v telesni oceni piše 39cm, potem ne vem kdo laže - mogoče se je pa naš Ferry malo skrčil????

Sicer pa, kakšen je problem vzreti meter in izmeriti svojega psa???

GG,

Ferry še enkrat hvala, da si mi opisala slovensko kinološko sceno.. žalostno.. v tej "moji" zgodbi, je pa žalostno to, da vzrejna komisija ne pove lastnikom, da je psica "za nič", oziroma, da ni primerna za vzrejo... Če je oseba neuk glede pasme in standarda se tega ne zaveda in se mi zdi nefer, da mu pomaga vzrejna komisija ne pomaga, ali???

Še eno butasto vprašanje? zakaj je višina pri beaglih tako kritična? Uživajte! GG

V tem pa se popolnoma strinjam s tabo, ljudje ne vedo kaj se dogaja in mislijo, da so ljudje v komisijah pošteni, strokovnjaki itd. Tudi jaz sem od začetka tako mislila, vendar bolj ko spoznavam to sceno na lastni koži, bolj se mi gabi, pa sem tudi od začetka bolj po strani gledala hesto in lojzeta, zakaj se tako razburjata, zdaj pa vem.

Res ni fer, do ljudi, ki imajo beagle in zato je tudi vedno slabše stanje na tem področju. Verjemi mi, meni so ubili vse veselje, do ukvarjanja z razplojevanjem, vzrejanjem, .... in naslednji beagle, ki ga bom imela, bo izključno samo še za na kavč in vzrejna komisija me ne vidi nikoli v življenju več!!!!

GG, najbolj varno in preprosto in 100% drži, da se sam - po knjigah, internetu, ...., sam poučiš, kakšen mora beagel biti in to je to, čez to sem šla tudi sama (tudi specialka beaglov na Češkem - kjer je sodelovalo preko 150 beaglov je lepa šola, kakšen mora beagle izgledati). Npr. naš Ferry je bil na specialki v razredu med 17 beagli tretji in še to je bilo zaradi višine, ker je res na meji ali malo čez, pa verjemi, da še zdaleč ni najlepši predstavnik te pasme. In ne mine dan, ko po spletu ne iščem lepe primerke beagla, pa ti povem, da so že vedno bolj redki in to je ravno zaradi prevelike popularizacije te pasme.

Kar se tiče višini - TO JE NAJVEČJI PROBLEM TE PASME in ta problem bo iz leta v leto večji, ker vedno več ljudi tolerira to napako - zaenkrat standard za beagla, ki še vedno velja, določa da je meja 40cm. Vem pa iz prve roke, da nemški vzreditelji striktno izključujejo prevelike pse iz svoje vzreje, ker je tam vzrejna komisija zelo stroga in poleg tega zahteva še pregled krvi in pa slikanje kolkov.

Zarja, natančno tako!

LP



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #749 : 22 Februar 2008, 16:55:16
Vesela sem, da nimam lovske pasme  ;) GG