Beagle

ursa · 1475834

enri

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • enri
Odgovori #780 : 24 Februar 2008, 20:39:18
hesta!a si mislila enri ali emo?a prideš na primorsko marca?upam da ja :o



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #781 : 24 Februar 2008, 22:09:47
Ferry je visok 41 cm, psica pa je višja od njega in meter s katerim je bil izmerjen Ferry točno kaže.Ne vem pa če ta tvoj prijatelj zna pravilno zmerit psa.Tudi njen prejšnji lastnik jo je za malo denarja prodal prav zaradi določenih napak,ki jih psica ima.Tisto, da je ocena prav dobro zaradi 39 cm je pa res humoreska.Pa naj bo dosti čvekanja o tej psici, kakršna je pač je.
Emmo je pa res faca,boste imeli kar pestro in živahno, ga marca sigurno pridem pogledat

Neva, zmeraj dobrodošla....oba!!!!

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


hesta

  • Gost
Odgovori #782 : 25 Februar 2008, 07:52:28
Če mi bo čas dopuščal pridem k obema, verjetno pa najprej k Emmotu, ker moram iti v Topolščico.Eti je zelo dogčas po bratih in sedaj je njena tarča Scotty, ki se jo že kar malo izogiba.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #783 : 25 Februar 2008, 19:01:23
Sem gledala na sosednjem forumu, kjer so obljavljene slikce iz Celja, sem vidla da je beaglica prišla na stopnice...aja pa še pri najmlajših tudi. Drugače pa med izborom fotk, mi ni čist jasen tale beaglček...ne vem ali tako hecno stoji, samo na tej sliki je precej čuden. Tace ima tako močno in pa vrat tudi kot bi kakšen baset mimo letel  ::) ??? ???

http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?album=918&pos=15

Drugače pa enri in saonaion vidva kar lepita fotke vajinih razgrajčeh. Slikc malih beaglčkov ni nikoli dovolj  :P :-*

lp Eva



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #784 : 25 Februar 2008, 22:59:22
V Celju sta bila tudi brat in polsestra od Ice-a iz Ceske. Meni vizualno ti beagli niso najbolj vsec, pa je baje vzreditelj rekel, da so ful ok  :-\

Ne vem pa kaksni so ostali, jaz poznam le Ice Pirate-a.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #785 : 25 Februar 2008, 23:01:07
Ampak tisti beaglcek na stopnickah je pa meni vsec, mi ima ful lepo glavo.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #786 : 26 Februar 2008, 07:45:50
Eva, tisti, ki je nasliki je res nekaj čudnega, na stopničkah(prvo mesto med najmlajšimi ali mladiči ne vem točno)je prekrasen zelo obetajoč samček od moje prijateljice iz Italije, pripeljan iz Avstralije in z njim bomo, takoj ko bo možno parili eno od naših psic.Psica Gala Coca Cola(pripeljana iz Madžarske)doma na hrvaškem (2mesto BOG)pa ni nič posebnega, le višino ima OK,sem bila že na razstavah kjer je dobila zasluženo prav dobro.
Ribica, a misliš psi od Petra Urbanova?Nič ni z njimi, vsi so previsoki, z neravno hrbtno linijo in prelahke konstitucije za beagla.Gospoda osebno poznam in tudi njegove pse.K nam pridejo na razstavo, ker običajno nimajo nobene konkurence in jim včasih rata dobiti kak CAC(doma imajo vsaj 10 psov v konkurenci skoraj na vsaki razstavi v vsakem razredu)
Na CACIB Celje bom delala v ringu pri beaglih in upam, da tujci pripeljejo kaj lepega za videt.Obeta se precej prijav(predvsem ostalih pasem, ki jih bo sodila)saj je gospa zelo priznana sodnica v svetu, predvsem pa vzrediteljica in poznavalka beaglov.Kaj dosti SLO psov v tem ringu verjetno ne bo, kajne, predvsem tistih od naših vrlih sodnikov ne?!



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #787 : 26 Februar 2008, 07:55:44
Malček ima zelo lušno glavco. Sem celo našla njegov rodovnik in ima kar veliko Daragojeve krvi notri....Mi je pa nekaj hecno, sicer ne vem do katerega kolena se gleda, da niso v sorodu. Ker po očetovi strani se v 2. kolenu in po mamini v 3. kolenu pojavi isti pes. a je to že dovolj narazen, da ni sorodstvenih povezav...
A tisti beagle na linku se je razstavljal? a kdo ve? me prav zanima kaj mu je sodnik napisal, če se je razstavljal... ::)

Kdaj pa je CACIB celje? a pa lokacija bo ista?



hesta

  • Gost
Odgovori #788 : 26 Februar 2008, 08:49:49
ja,ista lokacija,19.in 20.4..Teh sorodstvenih povezav naj praviloma ne bi bilo,a nekateri načrtno to delajo.Za tistega ne vem ali se je razstavljal ali ne, na daleč pa sem videla(spotoma)kar nekaj psov, ki si komaj zaslužijo ime beagle.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #789 : 26 Februar 2008, 11:02:46
hesta, ne vem, tole je njihova spletna stran, na eni slikci je tudi Luna, ko se igra z Ice Pirate-om:

http://www.beagles.cz/English-version/AktualityENG.htm

Aha, zdajle vidim, da je to ta, ja. Eden se je razstavljal iz tega legla: http://www.beagles.cz/ Ice Pirate pa nima ok zob al neki, nisem imela casa se vceraj kaj vec pogovarjat.




It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #790 : 27 Februar 2008, 13:44:38
Kako se vam zdi ji psi iz te psarne ? http://www.g0rqf.demon.co.uk/index.html

GG


maLi BaUceK

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #791 : 27 Februar 2008, 21:21:55
Jaz pa imam eno vprašanje.. Kaj te majhne pse kdo prodaja ali pa je kakšna psička breja? Zato ker mi si zelo želimo enega majhnega psa! Upam, da mi bo kdo odgovoril...



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #792 : 27 Februar 2008, 21:25:11
Ti, ves, beagli pa niso tko majhni psi (no, za mamo prepricat so, ampak so pa sicer srednje velikosti)  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #793 : 27 Februar 2008, 22:07:28
No, danes je bil naš Emmo ( trenutno mu je ime "krokodil") prvič sam doma 2 ure, žal drugače ni šlo in če bi imel možnost druge izbire bi jo vsekakor izbral, ampak ni šlo. Sicer pa mislim, da se naj navadi na te stvari. Cel čas me je skrbelo kako in kaj bo...predvsem...eh...takole je bilo, zaprli smo ga v kuhinjo kjer imamo drsna vrata, kletko sem postavil tako ( nisem ga zaprl v kletko ...ker mi srce ni dalo:::::NAPAKA), da po "človeški" logiki še slučajno nebi mogel odpret vrat...preden smo šli od doma, sva šla ven...seveda ni lulal niti kakal zunaj in sem vedel, da bo to naredil ko bo sam...in čez dve ure se vrnem in si mislim, da bom tuljenje slišal do spodnjih vhodnih vrat bloka...za čuda tišina... le pri vhodu v stanovanje čujem jokcanje, ampak nič drastičnega in vstopim....in koga zagledam v predsobi. ??? ???..Emmo-ta, seveda ki je padel v histerični jok ko me je zagledal, seveda sem ga pomiril in sva takoj šla ven...igrala sva se kar nekaj časa, potem pa šla gor počistit kuhinjo ki je bila in poscana in pokakana, hvala bogu vse na ploščicah, čeprav papir je mel 1 meter stran....
Ja, take mamo te dni....pa še ena bolha ga žre, kljub kisu pred in po sprehodu...

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #794 : 27 Februar 2008, 22:15:02
No, danes je bil naš Emmo ( trenutno mu je ime "krokodil") prvič sam doma 2 ure, žal drugače ni šlo in če bi imel možnost druge izbire bi jo vsekakor izbral, ampak ni šlo. Sicer pa mislim, da se naj navadi na te stvari. Cel čas me je skrbelo kako in kaj bo...predvsem...eh...takole je bilo, zaprli smo ga v kuhinjo kjer imamo drsna vrata, kletko sem postavil tako ( nisem ga zaprl v kletko ...ker mi srce ni dalo:::::NAPAKA), da po "človeški" logiki še slučajno nebi mogel odpret vrat...preden smo šli od doma, sva šla ven...seveda ni lulal niti kakal zunaj in sem vedel, da bo to naredil ko bo sam...in čez dve ure se vrnem in si mislim, da bom tuljenje slišal do spodnjih vhodnih vrat bloka...za čuda tišina... le pri vhodu v stanovanje čujem jokcanje, ampak nič drastičnega in vstopim....in koga zagledam v predsobi. ??? ???..Emmo-ta, seveda ki je padel v histerični jok ko me je zagledal, seveda sem ga pomiril in sva takoj šla ven...igrala sva se kar nekaj časa, potem pa šla gor počistit kuhinjo ki je bila in poscana in pokakana, hvala bogu vse na ploščicah, čeprav papir je mel 1 meter stran....
Ja, take mamo te dni....pa še ena bolha ga žre, kljub kisu pred in po sprehodu...

Ojla

Ta scena pa je tudi meni zelo znana  :o + njegove nedolžne učke ko sem prišla domov  ::)

Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #795 : 27 Februar 2008, 23:50:35
Jaz sem nekje brala (sem pozabila kje), da kao ko psa navajas, da je sam, da ne smes pokazat navdusenja, ko prides domov, ampak da je to pac cisto nekaj obicajnega. Ja, me zanima, ce se kdo lahko upre navdusenim ockam in migajocim repkom (in lajezu, in skakanju, in slinastim poljubckom in dirkah gor in dol po stanovanju .. )  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #796 : 28 Februar 2008, 08:40:54
Jaz sem nekje brala (sem pozabila kje), da kao ko psa navajas, da je sam, da ne smes pokazat navdusenja, ko prides domov, ampak da je to pac cisto nekaj obicajnega. Ja, me zanima, ce se kdo lahko upre navdusenim ockam in migajocim repkom (in lajezu, in skakanju, in slinastim poljubckom in dirkah gor in dol po stanovanju .. )  ::)

Ja, samo to je čist res, men se je tolk smilil včeraj ko je cvilil in jokcal, da sem se skor še sam razjokal ker sem bil tolk nesramen, da sem ga pustil samega....nimam blage veze kako je tulil vmes....sosedi so rekli da niso slišali nič ( kaj pa vem, mogoče se mi nočejo zameriti) sicer pa bo se moral navadit, ni druge

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 28 Februar 2008, 08:56:20
Mal pretiravam :P :P. ???
No, danes me je "aufnal ob 6.00 in ker se nisem podvizal se je pokakal v predsobi ( hvala bogu da nima kake driske) potem me je pogrizel....sedaj pa spi, midva pa delava in pospraljava za njim, vmes se pa miljonkrat vprašam kje je smisel saj se bo čez 15 minut zbudil in ravlekel vse na novo....

ja....tudi na sex mu že udarja...(moraš pazit kako držiš roko ;) ).samo, a pri tej starosti  ??? ???

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #798 : 28 Februar 2008, 09:18:35
Ja, samo to je čist res, men se je tolk smilil včeraj ko je cvilil in jokcal, da sem se skor še sam razjokal ker sem bil tolk nesramen, da sem ga pustil samega....nimam blage veze kako je tulil vmes....sosedi so rekli da niso slišali nič ( kaj pa vem, mogoče se mi nočejo zameriti) sicer pa bo se moral navadit, ni druge

Zaradi tega je moja mati ene parkrat doma ostala, ker bi pa pes jokal. Ja in? Mu das kostko, palcko ali pasji cips, reces, naj bo pridna in da prides takoj in gres. Samo se moras spokat preden pes pojé  ;)

No ja, zadnjic sem tudi jaz morala nazaj, ker najprej po vhodnih vratih praskala, potem je zacela lajat, nato cvilit, za piko na i pa se tuuuuuuuulit. In glede na to, da imamo veliko sosedov, sem jo morala it nafutrat se k kako palcko.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


maLi BaUceK

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #799 : 28 Februar 2008, 18:12:59
Ve kdo ? Kje lahko dobiš mladička ? Mi nikjer ne najdemo.... ??? ???



Zarja

  • Gost
Odgovori #800 : 28 Februar 2008, 18:21:45
Predvsem bo treba mal spremenit vprašanje, če želiš kakšen konstruktiven odgovor ...



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #801 : 28 Februar 2008, 18:33:10
Živijo

No danes sem pa jaz doživela "surprise" od Makca  >:D. Ko sem prišla domov iz službe, je bila cela dnevna soba v perju (razcefral je 2 povštra  :D)  - mislim da bi lahko kar knjigo napisala z naslovom "Dogodivščine mojega Beagla"  :o :o :o


Beagli so zakon!


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #802 : 28 Februar 2008, 20:19:55
ja....tudi na sex mu že udarja...(moraš pazit kako držiš roko ;) ).samo, a pri tej starosti  ??? ???

To mu ne udarja na sex, ampak si te hoče podredit, tega mu ne smeš dopustit, če hočeš ostati alfa.



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #803 : 28 Februar 2008, 20:41:24
To mu ne udarja na sex, ampak si te hoče podredit, tega mu ne smeš dopustit, če hočeš ostati alfa.

Ma saj mi še na pamet ne pride, da bi mu dovolil...smrkavc mali....

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


enri

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • enri
Odgovori #804 : 29 Februar 2008, 10:04:40
pozdravljeni!ja mi pa z enrijem nimamo takih problemov hvala bogu ;D.no jutri bo že dva tedna kar je prispel k nam in smo ga že prejšni petek pustili samega doma za par uric...prve 4 dni je bil z mano v službi in je blo kar pestro dokler ni ugotovil da so vse noge iste in niso več tako zanimive da bi za vsakim tekal..prav se mi je zdelo glede na to da je bilo  mogoče da sem ga vzela s sabo v službo da si je pridobil zaupanje vame in spoznal veliko ljudi ob tem ki ga zdaj ne zanimajo več tolko kot prve dni...no potem pa smo ga v petek pustili samega z odprtim balkonom in vsem potrebnim pa je bil pridn,lulal in kakal je odzunaj, uniču pa ni nič(kletke nimamo in je tud nebomo imeli)tako da ta teden je bil že dvakrat sam pol dneva in ni bilo nič narobe pa tud jezi se ne name ko se vrnem,sicer pa se mu vedno opravičim in mu povem da tako je in da bo še bil sam .potem me poljupčka celo in greva na dolg dolg sprehod.

polulal pa se je samo enkrat na posteljo(ker mu zvečer ko ga očistim dovolim malo crtanja in proti jutru ko se zbudi pride takoj prosit za malček stiskanja u postelji seveda)drugače pa razume ko nesme gor.no uglaunem sem ravno menjala posteljnino in ker najbrž ni dišalo po njemu več je seveda mogu označit teritori >:D.je pa pred 15 min odzunaj lulal tako da tiščalo ga lih ni ne.. :'(

tako da nimamo groznih problemov zelo je pridn.je pa zvečer čist nor in se obnaša kot pobesnela muca,,nas grize, dela saltote mortale z višine(drugače je puc puc dej me dol)laja in se zaganja u naju kot nor.to se dogaja zvečer samo.potem se igramo in ga zmatramo pa spat...

no saonaion srečno! pa lep pozdrav vsem

kar se naskakovanja tiče je to že prvi dan poskusil pa sva se uprla oba tako da zdaj poskuša na gostih svojo dominantnost,kar seveda ne dovoliva
ni mi pa bilo gršega kot da sem šla kam na obisk in se kuža sploh ni ustavil in je tudi po par ur vztrajal okoloi nog vse letne čase vse dni vedno isto.res zoprno,pa za lastnike tudi najbrž da vseh nadleguje :D



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #805 : 29 Februar 2008, 10:31:11
Enri, saj nimamo problemov, Emmo je pač živ kuža, navihan, radoveden itd. Ko mu rečeš uboga, da grize je v tej starosti to popolnoma normalno in naravno ...žal za nas ljudi malo boleče...da se polula mimo papirja pa ni taka groza, mu je pač ušlo in ga okaramo zato naslednjič naredi tako kot je treba...
kakanje je pa res malo moteče ker nikakor mu ne znese priti na papir, ko vidimo znake ( laufanje in šnofanje po tleh) je ponavadi že prepozno da bi ga dol nesli ker smo v bloku in predno se oblečeš je že storjeno...Kljub temu da gremo približno 20 min po obroku ven se zunaj ne podela ( zakaj, nimam pojma).
In tako kt mi je pred kratkim nekdo rekel, hvala bogu da je kuža živahen, vsaj veš da ni nič narobe z njim, vsekakor bolje kot da imaš napol mrtvo coto doma in preverjaš vsake 5 minut a še diha.
Sicer pa prava narava Beaglov se kaj hitro pokaže in nisem še srečal lastnika ki bi rekel da ga njegov Beagel 100% uboga u nulo. Sicer se pa mala šola začne prav kmalu!!! :P :P

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #806 : 29 Februar 2008, 10:36:26
aja, kletka pri nas ne služi za kaznovanje ampak jo je Emmo vzel za svoj brlogec in prav rad je v njej, seveda vrata nikoli niso zaprta , notri si zvleče vse živo kar mu je všeč tako da se tudi ne buni....in ko mu rečeš "prostor" točno ve kam mora iti.. Aja, še nekaj Emmo zaenkrat ne laja....jokca to že....laja pa ne.
Predvsem je pa kletka za njegovo varnost.
Drugače pa z sedežne ne sme skakat saj ima še zelo mlade kosti in se bojimo da se ne poškoduje, tudi po stopnicah ne hodi ampak se gospod nosi..
ja tako pač je..pestro in zanimivo te dni pri nas, radi ga imamo in on nas. Ve da mu bo pri nas super, na razstave ga nebomo vlačli ker ga s tem nočemo obremenjevat pa niti časa nimamo da bi se s tem ukvarjali. Kupili smo ga predvsem zato, da nam dela družbo, da nas ima rad in predvsem da ga imamo radi mi...vse drugo je popolnoma nerelevantno.

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Zarja

  • Gost
Odgovori #807 : 29 Februar 2008, 11:00:18
Oh, jz sm pa že skor pozabila kakšni so ti prvi dnevi  ;D 

Moja pa ima to srečo (nesrečo?), da praktično nikoli ni sama doma, ČE pa že je, pa točno pokaže da je ona zdej "taglavna v bajti" 8) ... Nazadnje sem prišla popoldne domov, gospa je lepo spala na moji postelji (seveda - glava na povštru, itd.  ::) ), grem v kuhinjo in mi sledi kot da bi želela videt mojo reakcijo ... in seveda zagledam prevrnjen koš za smeti in seveda po tleh razporejene smeti, ki izgledajo kot bi bile matematično natančno razporejene pod natančno izmerjenimi koti in sestavljajo nek (samo njej znan, očitno  ???) vzorec ... in se postavi zraven, maha z repom  in me vsa vesela gleda in kot bi želela rečt: "A ti je všeč?  :o

Takrat niti ne morem biti jezna nanjo, pač je dokazala svoj "point", da hoče in potrebuje pozornost in to tko pač je.  8)

No, vsaj pojedla ni nič, zdaj ko ločujemo organske odpadke  ;D



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #808 : 29 Februar 2008, 13:11:19
no, Xsara je bila v torek sterilizirana. vse je OK, samo tezko jo prepricujemo, naj pociva, ker ona bi kar norela, dokler ni tako utrujena, da kar dol pade in sede zaspi. moram pohvalit, da so na postaji res lepo poskrbeli za njo. sem mislila, da jim bo zamerila in da ne bo vec hotela tja, pa je vceraj na kontroli celo parkrat z repom pomahala.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #809 : 29 Februar 2008, 13:57:43
Bravo Xsara!

No, mi s kakanjem nismo imeli tezav, se je pokakala samo dvakrat notri. Lulala je pa do skoraj 8. meseca (ampak priznam, da delno tudi po moji krivdi). No, pa lani poleti, se mi zdi, mi je pokakala celo posteljo - mami ji je namrec dala govejo kost in ko je psa ocitno napenjalo al kaj med spanjem, je bila cela postelja pokakana po delckih. Od takrat naprej imajo prepoved dajat Luni kakrsnekoli kosti, razen tiste iz koz. Jo ful zapre ali pa dobi drisko, itak.

Sicer pa nic novega  :) Edino mogoce to, da sva sli v sredo z rolerji po dolgem casu, do Tivolija. Je prav lepo tekla, nazaj je bila pa ze malo utrujena. Je to poseben postopek - na povodec je treba navezat igracko (tako zogico z vrvjo .. vse narejeno iz vrvi za vlecenje pac), da ona to nosi in grize, sicer grize povodec in je enega ze skoraj strgala. Pa se po tleh potem ne voha, ker ni casa in je tako manjsa nevarnost, da jaz padem po dolgem in pocez  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]