Beagle

ursa · 1475889

Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #840 : 02 Marec 2008, 07:32:43
IIIII cortki  ;D


Tole so pa M-jevčki v leglu, a niso knedlčki  8)




Mamica Hesta in Mak
(ta slika mi je zelo lepa)



Tale fotka je nastala letos - Mak kontrolira kaj se dogaja na dvorišču ( v takem stanju je lahko celo uro  :o)



Čuvaj motorjev  ;D



Beagli so zakon!


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #841 : 02 Marec 2008, 07:55:33
Kako so srčkani :-* Res je lepo obujati spomine, ko so bili naši beaglčki majhni. Še dobro, da imam veliko slik in filmčkov, ki me spominjajo na to ;D

 
Beaglčke definitivno rešujejo njihove učke in nedolžen pogled. Le kako naj bo človek jezen na njih  ::) ???
LP
eva

Eva, s telim stavkom se pa še kako strinjam ;D Le kako si lahko jezen na tako malo kepico, ki te tako nedolžno gleda. Moram priznati, da smo zaradi tega pogleda velikokrat popustili, kar je seveda napaka. Ta nedolžen pogled izkoristi še danes...sploh ne moreš biti dolgo jezen nanj. Največji problem pri nas je hrana. Ko jo vidi se kar trese, po mojem bi jedel dokler ne bi počil. Pri nas se pozna, ker je babi vedno doma in z njim dela kot z majhnim otrokom.Vedno mu kaj porine v gobec,( čeprav zanika) in potem Ari misli, da bo dobil od vseh.

No, pa še dokaz, da je bil tudi naš frajer nekoč majhna kepica. :-*

Ta dan je bil zame najsrečnejši dan, saj sem ga prvič držala v naročju :o Zraven je njegova mamica






Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #842 : 02 Marec 2008, 07:57:07
Kakšne lepe slikce nastajajo, dajte še kakšno prilepit  8), jaz jo bom tudi. Zdaj pa greva z Makcem na sprehod  ;D

Beagli so zakon!


soncek.01

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #843 : 02 Marec 2008, 21:47:45
Živjo!!
Sem nova na forumu in vam pošiljam en topel pozdravček.  ;D

Čez dober mesec dobim beagle-a, in bi rabila par vaših nasvetov   :-\ ... če ste zaa?  :D

Drugače pa.. vaši beagli so super.. kar ne morem se jih nagledat  :-[



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #844 : 02 Marec 2008, 22:49:29
Hehe, standardno vprasanje - od kje ga pa dobis?  ;D

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #845 : 02 Marec 2008, 23:45:24
Današnji fotki iz Šmarne gore:





A je imel še kateri beagle danes toooooliko energije? Jaz res ne vem, od kod jo jemljejo. (več pa piše na blogu, se mi ne da še enkrat, hehe)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


bistra

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
  • BISTRA
Odgovori #846 : 03 Marec 2008, 14:04:42
Pa še dve slikici od Bistre iz včerajšnjega sprehoda






lp.Lara, Bistra, Billy in Brina


soncek.01

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #847 : 03 Marec 2008, 15:13:14
Hehe, standardno vprasanje - od kje ga pa dobis?  ;D

od starih starsev prijatelj (lovc je) ima leglo(rodovniški ofcourse)

sicer psička je zeloo lepa, ima lepo oblikovano glavo in ima višino 34cm.  ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #848 : 03 Marec 2008, 15:27:32
Ocka?  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


soncek.01

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #849 : 03 Marec 2008, 16:04:41
uff..zdej si me pa dubila... njega sm pa js vidla samo 1x...se je bolj mami zanimala za to  :-X
kot mladica so ga pripeljal iz češke... je zelo domač na razstavah in je tut neki nagrad pobrou...
rodovniškega imena zdej točno ne vem... kličejo ga Tax.

Vem da ti bolj malo pove  :-\



hesta

  • Gost
Odgovori #850 : 03 Marec 2008, 19:05:08
Tax, ni do sedaj pobral na raztavah nobenih nagrad, da bi bilo to v registru KZS, vzrejni pregled je bil pa tudi gotovo kar po domače narejen.Sonček, nočem te plašiti,le toliko ti lahko povem, da se boš o izgledu beaglov morala še veliko naučiti, za poznavalca je res vsak lušten,tisto o višini in lepo oblikovani glavi je za rokav privlečeno.Baje je ta psica "tako lepa"da ni za javno ocenjevanje(kot je bilo rečeno)...bom raje nehala, da se spet komu ne bom dala v zobe!
Eva, zdaj vem kdo je bil tisti beagle na sliki-Boss Oštra Luka- da ti pride slabo, dolg kot basset, zapestja izvržena za 180 stopinj. vleknenj hrbet, strmi koti,podgrlina, glava-vse netipično za beagla(sigurno je bil kje vmes kak basset).No in ta zadeva je včeraj v ZG dobila CACIB.Res ni bilo kaj zbirati, ker niti eden ne bi zaslužil ocene odlično, samo tako potrjevanje neznanja pa je absurd za sodnika.
Ribica!Eka je v LJ.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #851 : 03 Marec 2008, 19:24:31
Sem ravno hotla vprašat kako je blo v Zagrebu. Sestra mi je rekla, da je šla v soboto mimo beaglskega ringa in da je bilo obup...spičasti gobci, grozne konstitucije, podobni basetom, pa še da je bil nek dvobarven prov čudno obarvan.  :-\
Se mi zdi res škoda te prelepe pasme. Mam občutek, da še par let pa ne bo nobenih pametnih predstavnikov več.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #852 : 03 Marec 2008, 19:29:55
Sem šla pogledat, če je kje še kakšna njegova slika. Se mi zdi, da je precej velika razlika, če je slikan iz svojega "dobrega" profila oz. hendlanja kot pa slike, ki je bila slikana v Ljubljani. Kolk so slike varljive  ???

http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?album=918&pos=15

pa še uradna



soncek.01

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #853 : 03 Marec 2008, 19:34:54
Tax, ni do sedaj pobral na raztavah nobenih nagrad, da bi bilo to v registru KZS, vzrejni pregled je bil pa tudi gotovo kar po domače narejen.Sonček, nočem te plašiti,le toliko ti lahko povem, da se boš o izgledu beaglov morala še veliko naučiti, za poznavalca je res vsak lušten,tisto o višini in lepo oblikovani glavi je za rokav privlečeno.Baje je ta psica "tako lepa"da ni za javno ocenjevanje(kot je bilo rečeno)...bom raje nehala, da se spet komu ne bom dala v zobe!
Eva, zdaj vem kdo je bil tisti beagle na sliki-Boss Oštra Luka- da ti pride slabo, dolg kot basset, zapestja izvržena za 180 stopinj. vleknenj hrbet, strmi koti,podgrlina, glava-vse netipično za beagla(sigurno je bil kje vmes kak basset).No in ta zadeva je včeraj v ZG dobila CACIB.Res ni bilo kaj zbirati, ker niti eden ne bi zaslužil ocene odlično, samo tako potrjevanje neznanja pa je absurd za sodnika.
Ribica!Eka je v LJ.



sedaj me je pa res strah...
vem da se bom morala še veliko naučiti saj sem še začetnik.


Glede vzrejnih pregledov... Če pes ni v standardu, če ima veliko napak  kako potem dobi dovoljenje za parjenje? Saj takemu psu pa že ne moreš dati dovoljenja  ??? ???



Ecco

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #854 : 03 Marec 2008, 19:47:19
En lep pozdrav vsem skupaj! Najprej naj se opravičimo, ker se tako dolgo nismo javili. Zadnjih deset dni odkar se nam je pridružil Ecco je bilo tako razburljivih, da nismo imeli nič časa sedeti za računalnikom  :) V glavnem mi pridno rastemo, malce že grizemo in povsod po stanovanju lulamo  ;D Ecco je izredno bister ter vztrajen, zanimajo ga vse stvari, zunaj ima gobček stalno na tleh.

Pa še par slikic (upam da mi bo uspelo):

[attachment deleted by admin]



Ecco

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #855 : 03 Marec 2008, 19:59:30
Se opravičujem za slikice - se še malce "lovim" na forumu  :( Ko se naučim, kako prilepiti slike, jih pošljem  ::)



Ferry

  • Gost
Odgovori #856 : 03 Marec 2008, 20:20:35
Sonček,

preberi si vse strani v tej rubriki nazaj in boš videl, da te ima biti za kaj strah in glede na to, da si kupil beagla za katerega niti ne veš, kakšno je njegovo poreklo, potem te mora biti definitivno strah, kaj bo zraslo iz njega. Ali se mogoče nisi vprašal, ali bo iz njega sploh zrastel beagel (pozabi kaj piše v rodovniku, kar nekaj psov je v Sloveniji, ki jim v rodovniku piše beagle, pa mu niso niti najmanj podobni). Pa samo en namig - vsi mladički so lepi beagelčki, smo ko pa zrastejo so nekateri beagli, nekateri pa mešanci (verjemi, da ti z lahkoto prodajo basseta, ti pa boš mislil, da kupuješ beagla).

Pa še glede na tvoje pripombe, ki absolutno ne držijo, potrjujejo, da kupuješ mačka v žaklju. Psic, ki so velike 34cm v Sloveniji NI!!! Ta veleuspešni plemenjak Tax, še ni bil viden na razstavah, kaj šele da bi katero zmagal, pa smo na vsaki, ki obstaja, v Sloveniji in tujini. TOREJ? Svetujem ti nakup z glavo, kar pa iz tvojih prvih oglašanj ni razbrati!

Vsak pameten kupec, ki res hoče kupiti beagla, se bo najprej spusil v proučevanje rodovnika in porekla staršev  (vejemi mi, če bi hesta hotela biti nesramna, bi tukaj hitro dokazala, da je 80% beaglov v sloveniji mešančkov, ki izhajajo iz Krkinih beaglov, vendar nima srca, da bi to naredila. Ima pa doma rodovnik, ki pove vse - kako so se delali slovenski beagli, ki so vsi prišli iz pogojnih rodovnikov - to pomeni iz mešancev).

Več o teh "prelepih" temah preberi nazaj, smo že veliko pisali o tem.

LP



Ecco

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #857 : 03 Marec 2008, 20:33:17
ponovni poizkus :)



Ecco

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #858 : 03 Marec 2008, 20:37:57
Ole, uspelo mi je



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #859 : 03 Marec 2008, 21:39:51
En lep pozdrav vsem skupaj! Najprej naj se opravičimo, ker se tako dolgo nismo javili. Zadnjih deset dni odkar se nam je pridružil Ecco je bilo tako razburljivih, da nismo imeli nič časa sedeti za računalnikom  :) V glavnem mi pridno rastemo, malce že grizemo in povsod po stanovanju lulamo  ;D Ecco je izredno bister ter vztrajen, zanimajo ga vse stvari, zunaj ima gobček stalno na tleh.

Pa še par slikic (upam da mi bo uspelo):

O Ecco lep pozdrav...Emmo tukaj, pa kje si ti bratec, da te ni nič za slišat še manj pa videt...končno si se pa le oglasil....sem te pogrešal :P :P :P....manjkajo le še naše sestrske češplje pa smo kompletni...

Vidim oz berem da ti tud delaš "malček" sive laske lastnikom...( no jaz jim rad še kakšnega pojem - sploh če imajo sklonjeno glavo... 8) )

Lepo te pozdravljam in vsekakor se še kaj javi...

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #860 : 03 Marec 2008, 22:56:42
Ooo, hesta, a res? A potem sem Eto videla? Joj, skoda, ker nisem 'zatezila' lastniku in jo malo pocohala.  ::)

Pozdravljen Ecco. Se en cukrcek.

Joj, kako bi jaz se enega malega beaglcka imela. Pa vem, da ni variante, ampak sanjam pa lahko vseeno. Ceprav, po pravici povedano, se mi ne bi dalo ta moment se enkrat vzgajat (tokrat bolj primerno) takega vrazicka, je bolj prirocno Luno obvladovat, ko ze vsaj kaj obvlada.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #861 : 03 Marec 2008, 23:17:14
Se to prilepim, potem grem pa spat  ::)

Tole je bila ena od Luninih idej v prvih mesecih - vsakic, ko sem odprla omaro, ce sem pustila dlje odprto, so pa kake nogavice dobile noge:


O telih pozah smo se pa ze pogovarjali, a ne?  :D




It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


maLi BaUceK

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #862 : 04 Marec 2008, 10:36:50
lahk vprašam kaj je KZS?



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #863 : 04 Marec 2008, 11:28:15
lahk vprašam kaj je KZS?

KINOLOŠKA ZVEZA SLOVENIJE
[/color]

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #864 : 04 Marec 2008, 11:33:11
lahk vprašam kaj je KZS?

Glej, najprej si preberi VSAJ tale clanek (ja, cel, ceprav je dolg) http://www.pesjanar.si/index.php/2007/745 in ostale linke na levi, potem pa klikni na prvo stran teme in ko bos prebral/-a do zadnje, 29., ti bo marsikaj jasno.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


maLi BaUceK

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #865 : 04 Marec 2008, 15:44:28
zdravo.. jas sem si prebrala že vse mogoče , klicala vse mogoče in še zdaj nevem kje ga naj dobim ... sploh pa sem neki brala da je to zlo redka vrsta tko da... jas res ne vem kaj že naj naredim .. želim si pa družinskega psa za mojega sinka




hesta

  • Gost
Odgovori #866 : 04 Marec 2008, 16:37:21
MaliBaucek! pes ni igrača, sploh pa ne beagle, ki je lovski pes gonič.Če bi prebrala vseh teh 29 strani bi ti bilo marsikaj jasno, skoraj vse, če bi le hotela razumeti in ti je res kaj do pravega beagla , v pravem pomenu besede.To ni redka pasma,je pa res.da je zelo malo beaglov v tipu standarda.Ogromno je legel in jih bo v prihodnosti še več, katerih po vseh pravilnikih sploh ne bi smelo biti in za take res ne delamo reklame, saj  je že tako preveč naivnežev "nategnjenih".Z vzrejo beaglov se ukvarjam deset let, precej sveta so že videli moji psi,dosegli mnogo šampionatov, družim se z vzreditelji te pasme. ki so res poznavalci, renomirani sodniki, nekateri so napisali že knjige o beaglih,prihajajo iz vseh koncev sveta in od njih sem se res veliko naučila, zato mi verjemi, da res vem kaj je beagle(to velja tudi za Sončka).
Ribica, ne vem, če si videla Eko.Ne vejamem, da bi se gospod sprehajal po centru LJ.Moram pa res javno priznati še tole:tvoja Luna je "MISS SVETA" v primerjavi z vsemi temi izrodki, ki imajo sedaj in bodo imele v bližnji prihodnosti mladiče.Sem prišla do zaključka, da takšni, ki so tebi prodali Luno in vsi ŠVERCARJI, delajo pasmi veliko manj škode, kot taki, ki načrtno pse.ki si ne zaslužijo vzrejnega dovolenja in za njih celo dobijo rodovnike, med njimi pa je precej dolgoletnih kinoloških sodnikov, ki zaradi tržnosti pasme naredijo več škode, kot koristi, kar je DOKAZLJIVO.
Ločanka!Res mi je všeč tale Bistra in vsak dan bolj mi je žal, da je šla od hiše.Se kaj vidimo?
Ecco!Dobrodošli na forumu, se vidimo še ta mesec.
Eva!Je tvoja sestra kar prav videla.Kar sem videla v ZG, bi komaj upala peljati podnevi čez našo vas, kaj šele na razstavo.Glede na dobljene ocene(od nepoznavalca)pa lastniki zrastejo do nebes, ko pa naletijo na poznavalca je pa ogenj v strehi, saj jih ne moreš več postaviti na realna tla.

 



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #867 : 04 Marec 2008, 18:41:52
No, mi smo pa danes pobrali sive ven, ovratnik mora imeti pa se par dni (kadar sem z njo ji ga dam itak dol in pazim, da se ne liže). Rana se zelo lepo celi, tudi noga je cisto nic ne boli, ampak ji vseeno se ne pustim skakat in po stopnicah tudi ne prevec. Zelo tezko jo je drzat na miru, tako da smo kar veseli slabega vremena. Za sprehode mora pa se nekaj casa nositi ceveljcek, ker se ta rozenica res pocasi celi.
Ecco: meni je zelo zal, ampak ne vidim slikic  :'(



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #868 : 04 Marec 2008, 18:53:12
Poskušam še jaz eno prilepit,eno morsko
[



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #869 : 04 Marec 2008, 18:56:10
Mogoče bo zdaj bolje ;)