Beagle

ursa · 1476031

simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #900 : 09 Marec 2008, 11:27:40
Simi,

prvič, bi morali imeti lastniki beaglov toliko samokritike, da bi lahko vedeli ali je njiho pes primeren za razstavo ali ne (vendar večinoma te samokritike nimajo), zanimivo je, da npr. pri tekmovanju za Miss ali Mr. Slovenije pa se najbrž nebi prijavili, ker imajo samokritiko in si najbrž priznajo, da le niso Bratt Pit oz. Claudia Schiffer. Tudi pri beaglih bi moral že lastnik sam presoditi ali je njegov pes primeren, da se pokaže v izboru najlepših ali ne.


LP

Govorim o psih, ki so se prvič prijavili na razstavo, ne o teh, za katere praviš, da se šlepajo pri kvazi sodnikih. In novopečeni lastnih psa res ne more vedeti ali njegov pes je za razstavo ali ne, ker konec koncev ima psa z rodovnikom, kar pomeni, da bi pes moral biti v skaldu s standardom in zaradi tega je primeren za razstave, sploh če že na rodovniku ne piše, da ima vzrejno prepoved in lahko iz tega sklepa da je nekaj res narobe.



Drugič, je pa hesta podala le svoje realno mnenje, ki pa niti slučajno ne bo oz. verjetno ne bo rezultat, ki ga bo ocenila sodnica Marion, hesta pa ni nikoli opravljala izpita za sodnico, ker je kaj kmalu ugotovila kakšna umazana kuhinja je to in se je od tega distancirala. Če si prebereš še enkrat njen komentar, tudi ni nikjer omenila njihovih imen, čeprav jih ve, torej, kako jih lahko s tem spravi v slabo voljo (če pa sami ugotovijo, da govori o njih, potem pa imajo samokritiko, pa se poizkušajo nekako preko slabih sodnikov prešvercati v šampionat, kar pa je res žalostno :().

Na žalost se ni distancirala od tega, ker je lepo povedala, da bo vodja kroga, in da je že videl prijavljenje pse. Torej ni distancirana, ampak je zelo vpletena v vse skupaj, kot strokovni sodelavec na razstavi. Se strinjava tukaj?

Predno komentiraš moje izjave si jih preberi še enkrat, ker sem napisala da če že naj potem izpostavi imena, ne pa da govori na splošno in ljudje, ki v ta svet vstopajo dobijo napačno predstavo o vsem tem.


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ferry

  • Gost
Odgovori #901 : 09 Marec 2008, 12:08:17
Simi,



Govorim o psih, ki so se prvič prijavili na razstavo, ne o teh, za katere praviš, da se šlepajo pri kvazi sodnikih. In novopečeni lastnih psa res ne more vedeti ali njegov pes je za razstavo ali ne, ker konec koncev ima psa z rodovnikom, kar pomeni, da bi pes moral biti v skaldu s standardom in zaradi tega je primeren za razstave, sploh če že na rodovniku ne piše, da ima vzrejno prepoved in lahko iz tega sklepa da je nekaj res narobe.

takih neumnih izjav sploh ne bom več komentirala , vendno se izkaže, da se ljudje vendo skrivajo za svojo nevednostjo. Ojoj, pa nisem vedel, da moram v mestu voziti samo 50km na uro. Prosim, simi, preberi si vse nazaj (ker si očitno nisi!!!!) in glede na to je čutiti, da nisi ravno poznavalec beaglov in ne samo na prodročju beaglov, ampak očitno na celem pesjanarskem svetu.

psa z rodovnikom, kar pomeni, da bi pes moral biti v skaldu s standardom in zaradi tega je primeren za razstave

To pa ena najbolj neumnih izjav tega foruma. NO, comment!

Na žalost se ni distancirala od tega, ker je lepo povedala, da bo vodja kroga, in da je že videl prijavljenje pse. Torej ni distancirana, ampak je zelo vpletena v vse skupaj, kot strokovni sodelavec na razstavi. Se strinjava tukaj?

Predno komentiraš moje izjave si jih preberi še enkrat, ker sem napisala da če že naj potem izpostavi imena, ne pa da govori na splošno in ljudje, ki v ta svet vstopajo dobijo napačno predstavo o vsem tem.

Ne strinjava se v nobenem primeru. Kot vodja kroga ne more vplivati na odločitev in tega ni storila v svojih nevem koliko letih izkušenj. Vodja kroga ni tam zato, da sodniku šepeta kako naj sodi!!!!!!!!!!!!

Simi pa še nekaj, če že ti misliš, da veš za katere pse gre, ti že sedaj povem, da se motiš, pa še nekaj, govoriti o imenih in priimkih ljudi teh psov, ki na forumu sploh ne sodelujejo, pa je zadnja stvar, ki normalnemu človeku pade na pamet. Sicer pa jim hesta vedno pove resnico, če se kje srečajo in hočejo njeno strokovno mnenje, nikar ne misli, da si ne upa.

Sicer pa se mi zdi, da se nekako čutiš prizadeto na te hestine komentarje, a si ti ena izmed teh lastnikov, ali pa si se enkrat srečala s "hestino resnico" in to zna boleti.

Lp



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #902 : 09 Marec 2008, 12:20:49
Simi,



takih neumnih izjav sploh ne bom več komentirala , vendno se izkaže, da se ljudje vendo skrivajo za svojo nevednostjo. Ojoj, pa nisem vedel, da moram v mestu voziti samo 50km na uro. Prosim, simi, preberi si vse nazaj (ker si očitno nisi!!!!) in glede na to je čutiti, da nisi ravno poznavalec beaglov in ne samo na prodročju beaglov, ampak očitno na celem pesjanarskem svetu.

To pa ena najbolj neumnih izjav tega foruma. NO, comment!

Ne strinjava se v nobenem primeru. Kot vodja kroga ne more vplivati na odločitev in tega ni storila v svojih nevem koliko letih izkušenj. Vodja kroga ni tam zato, da sodniku šepeta kako naj sodi!!!!!!!!!!!!

Simi pa še nekaj, če že ti misliš, da veš za katere pse gre, ti že sedaj povem, da se motiš, pa še nekaj, govoriti o imenih in priimkih ljudi teh psov, ki na forumu sploh ne sodelujejo, pa je zadnja stvar, ki normalnemu človeku pade na pamet. Sicer pa jim hesta vedno pove resnico, če se kje srečajo in hočejo njeno strokovno mnenje, nikar ne misli, da si ne upa.

Sicer pa se mi zdi, da se nekako čutiš prizadeto na te hestine komentarje, a si ti ena izmed teh lastnikov, ali pa si se enkrat srečala s "hestino resnico" in to zna boleti.

Lp


Ne boš verjela res je nisem v svetu beaglov, le dva tečajnika imam, ki sta se prijavila na razstavo in ki staužaljena ob tej izjavi. En je že bil na razstavi v Ljubljani in je ceo Hesto zanimalo kdo ta psička je.
In res je, to je čisto tako, kot da bi napisala s vso svojo kredibilnosjo, ki jo kot licinciran vodja osnovnega šolanja imam, da nimajo beagli kaj delat v šoli ker so vsi lastniki padli na njihovo lepoto in se zgovarjajo, da so nevzgojeni, ker so goniči. Sorry to namreč poslušam v šoli. Pa ni tako ni pa daleč od resnice.

Zato prosim Da se ti malo distaniciraš pri svojih izjavah in najprej pomisli, da mogoče le govoriš s človekom, ki kaj ve v kinoligiji in ima za seboj malo več kilometrov, kot enega psa.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ferry

  • Gost
Odgovori #903 : 09 Marec 2008, 12:34:30
Zato prosim Da se ti malo distaniciraš pri svojih izjavah in najprej pomisli, da mogoče le govoriš s človekom, ki kaj ve v kinoligiji in ima za seboj malo več kilometrov, kot enega psa.

Žalostno, da če imaš toliko km v kinologiji, da daješ v javnost take izjave. Sicer pa si še vedno le licenciran vodja osnovnega šolanja in ne priznani sodnik pasme beagle, a ne. To je tako kot  bi jaz imela izpit za avto, pa bi solila pamet nekomu, ki ima izpit za ladjo, res oboje sodi v promet, sta si pa zadevi izredno različni in zdi se mi, da je tako tudi v tvojem primeru. Če si imaš in si imela kar nekaj beaglov na tečaju, pa še ne pomeni, da se na njihov izgled in standard spoznaš 100%.

Pa samo toliko, da se ne boste še naprej po nepotrebnem razburjali, hesta v tem primeru, ko je govorila o prijavljenih beaglih na razstavo, ni mislila na slovenske beagle, ampak na tujce, ki bodo prišli na to razstavo. Ona prijav sploh ne more videti (za to pač nima pristojnosti), ampak so ji lastniki teh beaglov sami povedali, da pridejo. TOREJ!!! Zakaj potem nekoga lahko nekaj boli, če sploh ne ve, o čem se govori??????

Lp



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #904 : 09 Marec 2008, 13:15:44
Veš ob takih izjavah mi je jasno zakaj so slovenski beagli taki kot so.
V tale peskovnik ker nisem sodnik če se ne motim tudi ti nis,i se ne grem igrat, ker mi je bolj važno da vzgojim še kakšnega beagla več, pa mi je vseeno ali je po standardu ali ne.
V tistem momenti, ko mi nedko reče, da se na nekaj 100% spozna se umaknem nazaj, ker 100% ni in tisti, ki si zamišlja to si le domišlja.

Ja ni čundo, da so beagli tam kje so, če imajo take lastnike kot si med drugim tudi ti, ker tvoje pisanje je tako kot moje odraz človeka.

Se umikam! in uživajte naprej. Samo bodite prosim etični in moralni!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #905 : 09 Marec 2008, 13:35:50
Eno čist neumestno vprašanje ... kako pa postaneš kinološki sodnik?

Najprej moraš opraviti tečaj za vodjo kroga oz. zapisničarja. Potem vsaj 5x pomagaš na razstavah po Sloveniji in se lahko odpraviš na izpit za sodniškega pripravnika. Tam moraš pokazati znanje zgodovine kinologije v Sloveniji, anatomije psa in standarda pasem, ki jih želiš soditi (to so največ tri na začetku). Potem moraš še nekajkrat pro bono zapisovati ali voditi krog (mislim, da 5x), in opraviti določeno število stažiranj. Potem greš lahko na izpit za kinološkega sodnika. Kasneje lahko dodajaš še poljubno število pasem, ki bi jih rad sodil. Od vsakega posameznika je pa odvisno, koliko časa bo v to vložil in koliko znanja si je pripravljen pridobiti.

Ferry, jasno mi je, da ti očitno mnogo stvari pri sodnikih ne štima in da meniš (zaradi takih in drugačnih vzrokov), da so vsi sodniki kar povprek tesla. Ampak ponovila bom še enkrat: ti izpiti niso čisto nič drugačni kot ostali izpiti. Lahko se, z malo sreče, da popolnoma na lahek način priti skozi. Samo kdor ima vsaj malo odgovornosti do samega sebe in do pasme, ki jo namerava soditi, si površnega poznavanja pasme ne bo dovolil.

Lp Neža

Los je car.


Ferry

  • Gost
Odgovori #906 : 09 Marec 2008, 13:54:18
A je kdo tukaj omenil, da se spozna 100%????? Drugače pa standard poznati 100%, ni težko, tako dolg pa spet ni.

Simi, kakšni bodo šele psi v prihodnosti, če bodo vsi tako razmišljali kot ti: "da vsak pes z rodovnikom ustreza standardu", to bo pa res žalostno stanje.

Pa še nekaj, hesta si sigurno nebi upala komentirati tvojih opazk glede šolanja in učenja beagla, tako kot si ti napadla njenjo oceno o beaglih za katere sploh nisi vedela kateri so. Ona ve kaj govori, vsaj na prodročju izgleda beaglov in to vemo tisti, ki jo poznamo.

Žal so beagli tam kjer so (in bodo še na slabšem) ravno zaradi takega mišljenja kot ga imaš ti "če ima rodovnik, je beagle po standardu" in to je tisto, kar vleče vse navzdol in v popolnoma nekvaliteten razplod in seveda sprenevedanje ljudi na način kot ga ti opisuješ "ja kako naj pa vedo kakšen mora biti beagle" PROSIM!!! Ti si pokazala popolni odraz po večini cele beaglovske Slovenije, zato pa je stanje tako porazno.

Če se užaljena umikaš prav, ampak tukaj smo zato, da se pogovarjamo (včasih o bolj vročih temah, včasih manj) in če te to tako spravi s tira, potem je res najbolje, da si zatiskaš oči in ušesa.

Neža, ne vzeti narobe, obstajo dobri oz. odlični sodniki, ki znajo so etični in znajo tisto pasmo, ki jo sodijo, odsoditi fer in tako kot je treba (ne me narobe razumeti), samo moj komentar je, da je teh vedno manj, kot pri vseh stvareh v tem človeštvu - poštenje, iskrenost, pravičnost izginja in prihaja pohlep, hinavščina, skorumpiranost ... in tudi v pasjem svetu je tega vsak dan več, ali si priznaš ali pa ne. Tisti, ki smo v tem že kar nekaj let to čutimo, pa to ni mišljeno le na Slovenijo, ampak je to splošni pojav tudi v tujini.

Lp



Agnes

  • Šema
  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 21
Odgovori #907 : 09 Marec 2008, 14:15:56
Neža, ne vzeti narobe, obstajo dobri oz. odlični sodniki, ki znajo so etični in znajo tisto pasmo, ki jo sodijo, odsoditi fer in tako kot je treba (ne me narobe razumeti), samo moj komentar je, da je teh vedno manj, kot pri vseh stvareh v tem človeštvu - poštenje, iskrenost, pravičnost izginja in prihaja pohlep, hinavščina, skorumpiranost ... in tudi v pasjem svetu je tega vsak dan več, ali si priznaš ali pa ne. Tisti, ki smo v tem že kar nekaj let to čutimo, pa to ni mišljeno le na Slovenijo, ampak je to splošni pojav tudi v tujini.

Glede na to, da razstave bolj ali manj aktivno spremljam že skoraj 20 let, mi je to kristalno jasno. Želela sem le opozoriti na tistih nekaj svetlih izjem, ki so sodniškemu cehu v čast. Nekoč mi je pa starosta slovenskih sodnikov, ko sem kot smrklja prišla delat na neko razstavo in me je kar razganjalo od pomembnosti, rekel: Kinologija je prostitutka, ukvarjaj se raje s psi. In čedalje bolj ugotavljam, da je imel prav.

Lp Neza

Los je car.


Ferry

  • Gost
Odgovori #908 : 09 Marec 2008, 14:29:24
Neža,

se strinjam s tabo in tudi temu gospodu dam popolnoma prav. Res, ko vstopiš v kinologijo se ti zdi vse tako lepo, s časoma pa spoznaš, kaj je realnost. Moram priznati, da imam na svoji listi res nekaj zelo častnih sodnikov, ki mi še vedno vlivajo upanje, da se bo le enkrat vse obrnilo na boljše, le razžalosti me, ko velikokrat opazim, da se ravno najbolj pošteni pesjanarji velikokrat odločijo za nesodelovanje na sodniški sceni oz. če pa si že želijo delovati na tem področju, pa ne dobijo priložnosti za sojenje, pač je le konkurenca prevelika (kdo pa odloča o tem, kateri sodniki bodo sodili, pa žal ne vem, najbrž se ne izbira le po kvalititi, a ne?)

Lp



maLi BaUceK

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #909 : 09 Marec 2008, 15:00:13
Lahko zvem kje se prodajajo beagli?



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #910 : 09 Marec 2008, 15:37:43
maLi BaUceK pobrskaj malo pointernetu,pokliči na KZS in povprašaj za psarne,daj malo sama pomigaj in se potrudi da se boš dokopala do podatkov ki jih rabi.Pa daj nehaj s takimi posti kerr je iz tvojega pisanja razvidno kot da so ti psi kot predmeti.





saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #911 : 09 Marec 2008, 16:16:04
Lahko zvem kje se prodajajo beagli?

No danes jih imajo pa v Šparu na polici z marmelado...pa ne sekiraj se če boš zamudil ker bodo naslednji teden v Hoferju v akciji....pobrskaj med avtomobilsko opremo pa ga najdeš, sicer pa pričakuj letak s ceno in osnovnimi navodili....aja pa pazi da ga neboš pral na 100 stopinj, se skrči precej, pa potem fejt grize....

Tole tako off topic...

Drugače bi pa bil že čas da se malo zresniš in vprašaš lepo normalno, prebereš malo te strani in hitro ti bo jasno kje boš našel odgovore na vsa vprašanja...če se ti ne ljubi prebrat vseh 32 strani....pa ti žal nemorem pomagat...in bojim se da tudi kdo drug ne, pa ne zato ker nebi znal, pač pa zato kr nihče nebo hotel...žal si pokazal zelo malo interesa za pasmo kot tako, predvsem pa mislim da je bolje da si kupiš plišasto igračo...

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #912 : 09 Marec 2008, 16:22:16
Drugače pa vsem skupaj lep pozdrav....bil sem odsoten z neta nekaj dni....
Zakaj....nič posebnega, Emmo je ugotovil da je kabel za internet zelo žvečljiva zadeva in si ga je privoščil :P :P

Vidim oz. berem da se je razvila zelo vroča debata, ne bom je komentiral zato ker stvari ne poznam, da bi lahko rekel zraven kaj. Edino si bom dovolil reči to, da Neva (Hesta) že ve kaj govori ( koliko je to prav ali pa ne ,se pa nebom spuščal) jaz kot laik o pasmi, sem z njenim poznavanjem in nasveti zelo zadovoljen, stvari mi ni zavijala v celofan, povedala je tako kot je in tudi sedaj ko se slišiva stoji za svojimi besedami...če je to za nekoga slabost ..prav, mislim pa da je na tem svetu premalo takšnih ljudi...

Pozdrav od....Grizlija :P

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #913 : 09 Marec 2008, 17:57:26

Ne boš verjela res je nisem v svetu beaglov, le dva tečajnika imam, ki sta se prijavila na razstavo in ki staužaljena ob tej izjavi. En je že bil na razstavi v Ljubljani in je ceo Hesto zanimalo kdo ta psička je.


Oh, naj gresta kar v jok pa na drevo pa naj ne pozabita vseh igrac vzet s sabo! Kako sta lahko uzaljena, ce se jim ne sanja, o kom hesta govori?  ???


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #914 : 09 Marec 2008, 18:41:50
Jaz pa ne razumem zakaj se tisti, ki nimajo nobene veze z beagli vedno vtikajo v naš forum in nekaj pametujejo  >:(, naj nam dajo že mir, ker nobenega ne zanima kaj si mislijo  >:(

Beagli so zakon!


Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #915 : 09 Marec 2008, 19:36:23
Haj!

Nevenka, moram ti povedat, da se je Živa zelo umirila, da je pridna in da sem presrečna, da imam tako luštno in prijazno psičko.
Zdaj naju čaka še en tečaj za dokončat in če bo po sreči gremo potem še na enega.Pa seveda potem pridemo še na kakšno razstavo, če ne prej pa v Trbovlje sigurno  ;D.

LP



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #916 : 09 Marec 2008, 19:54:27

Z današnjega sprehoda.



eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #917 : 09 Marec 2008, 20:00:16
Jaz pa ne razumem zakaj se tisti, ki nimajo nobene veze z beagli vedno vtikajo v naš forum in nekaj pametujejo  >:(, naj nam dajo že mir, ker nobenega ne zanima kaj si mislijo  >:(

Pa daj Tina81 ne skači takoj.Zmotilo me je samo to na kakšen način spršuje malI baucek kje dobiti beagla.Če tebe tako pisanje ne zmoti...potem nimam besed
Res ti ni treba skakat za vsako stvar.

lp



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #918 : 09 Marec 2008, 20:37:40
Pa daj Tina81 ne skači takoj.Zmotilo me je samo to na kakšen način spršuje malI baucek kje dobiti beagla.Če tebe tako pisanje ne zmoti...potem nimam besed
Res ti ni treba skakat za vsako stvar.

lp

Eva saj nisem mislila tebe ampak tiste, ki se vedno pritožujejo nad Hesto in njenim mišljenjem glede beaglov poleg tega pa govorijo še čez nas lastnike beaglov. Kdo toraj zdaj skače  ???

Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #919 : 09 Marec 2008, 21:09:03
Zmotilo me je samo to na kakšen način spršuje malI baucek kje dobiti beagla.

Ja, saj to moti vse, le malegabaucka ne. Zalostno.

PA se vedno nisi prebral/-a vseh 30ih strani, malibaucek, a ne?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #920 : 09 Marec 2008, 21:25:12
Tina81 potem se ti pa opravičujem  :-\ .Res je zgledalo kot da je bil tale post meni namenjen(nimam beagle,vmešavam se v vašo temo)




Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #921 : 10 Marec 2008, 01:07:38
Tina81 potem se ti pa opravičujem  :-\ .Res je zgledalo kot da je bil tale post meni namenjen(nimam beagle,vmešavam se v vašo temo)



Ce je tvoj kuza na sliki - a je Weimaranec?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


eva

  • *
    • Prispevkov: 1.325
    • Točke: 3
  • Živa in Dru
Odgovori #922 : 10 Marec 2008, 05:28:57
Jap na sliki je moja psička.In ja je weimeranec.



hesta

  • Gost
Odgovori #923 : 10 Marec 2008, 09:30:52
Simi!Ne vem kaj te je moja izjava tako prizadela in se vtikaš v stvari, ki ti niso poznane.Tisti 4 so mi sami povedali ,da so prijavili, pa tudi v katere razrede, poznamo se že dolgo in sem jim povedala kaj je dobrega in kaj zelo slabega je na njehovih psih in tudi  kakšno oceno pričakujem od te sodnice, ker vem kako gospa dela.Oni se glede tega niso razburjali, ne vem zakaj se ti!?
Zarja!Tisti sodnik, ki je ocenil tvojo psičko, takrat res ni vedel nič o beaglih, saj v SLO razen Krkinih teh psov sploh ni bilo, po tujini pa ni hodil.Ko sem začela preučevati to pasmo sem naredila zapiske s lepo ponazorjenimi skicami na katerih so lepo vidne pravilnosti in hibe.To sem dala med drugim tudi temu gospodu in mu stvari pokazala tudi na živih psih, ker sem ga nekajkrat vzela s seboj na razstave v tujino, kjer je lahko videl marsikaj.Danes ta človek, če ocenjuje sam(ne na vzrejnem, kjer je zraven še polno debilov,ki nimajo pojma)dodeli psu res realno oceno.Takih, ki so bili pripravljeni iti tudi čez mejo in se kaj naučiti, pa je bore malo.Mnogi med njimi imajo tudi šenkano licenco in ne poznajo niti anatomije psa, kaj šele standard pasme, ki jo nikoli v življenju niso videli.
Res so razstave ena velika kuhinja.Kdor ne prenese porazov je res bolje, da se jih ne udeležuje.Še većja kuhinja pa je pri telesnih ocenah,vzrejnih pregledih in preizkušjah, le s to različico, da na njih s svojim neznanjem uničujejo posamezne pasme.
Tina,Mak je pa res lump.V soboto popoldan bom na Brezovici te pokličem če boš imela čas, da vidim mulca.
         



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #924 : 10 Marec 2008, 13:22:44
Jap na sliki je moja psička.In ja je weimeranec.

in ce bi Ribica malo bolj pridno hodila na tekme, bi Zivo tudi poznala  ;)

Vceraj smo srecali Snoopyja, tamala je pa cisto navdusena nad kuzki. Tale Makec je pa taksen lump kot Xsara - tudi ona je pojedla ze nekaj  ??? nenavadnih stvari (je bila pac lacna). Na sreco je slo vse ven, samo enkrat smo ji morali povzrocit drisko, ker ni mogla vsega pokakat (0.5 kg priboljskov).



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #925 : 10 Marec 2008, 14:12:46
in ce bi Ribica malo bolj pridno hodila na tekme, bi Zivo tudi poznala  ;)


Ribica ne bo nic bolj pogosto se zaenkrat hodila na tekme, ker ima maturo in ker jo pretirana tekmovalnost v "agility je samooo zabava" moti  ;) In dokler bo na vadbiscu blatno jezero namesto trave, tudi ne bo sla trenirat.  ;) Tako da naju pred julijem na tekme ne bo  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Zarja

  • Gost
Odgovori #926 : 10 Marec 2008, 14:33:50
Zarja!Tisti sodnik, ki je ocenil tvojo psičko, takrat res ni vedel nič o beaglih, saj v SLO razen Krkinih teh psov sploh ni bilo, po tujini pa ni hodil.Ko sem začela preučevati to pasmo sem naredila zapiske s lepo ponazorjenimi skicami na katerih so lepo vidne pravilnosti in hibe.To sem dala med drugim tudi temu gospodu in mu stvari pokazala tudi na živih psih, ker sem ga nekajkrat vzela s seboj na razstave v tujino, kjer je lahko videl marsikaj.Danes ta človek, če ocenjuje sam(ne na vzrejnem, kjer je zraven še polno debilov,ki nimajo pojma)dodeli psu res realno oceno.Takih, ki so bili pripravljeni iti tudi čez mejo in se kaj naučiti, pa je bore malo.Mnogi med njimi imajo tudi šenkano licenco in ne poznajo niti anatomije psa, kaj šele standard pasme, ki jo nikoli v življenju niso videli.         

Aha..no, me veseli, da je vsaj kdo fer (čeprav je to majhen procent).  :)

Drugače ni bilo mišljeno žaljivo, hotela sem samo rečt, da nekako ni bil prijeten občutek če tvojega psa ocenjuje nekdo, ki se na pasmo ne spozna. To je tako, kot da bi npr. mene pri izpitu iz angleške slovnice izpraševal nekdo, ki drugače uči npr. zgodovino.  ;D



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #927 : 10 Marec 2008, 14:56:24
ah, daj no - matura je lazja od kateregakoli izpita v gimnaziji. ce naredis 4. letnik, naredis tudi maturo. jaz sem prakticno celo gimnazijo presedela v pevskem zboru, ker smo imeli po cele dneve vaje, pa nisem imela nobenih tezav. tako da se ti res ni treba sekirat, sem sigurna, da bos razturala in se vpisala na fakulteto, ki si jo izbrala.

kar se pa tekmovalnosti tice - ocitno si imela z nekom slabo izkusnjo, ampak ni cisto fer, da vse meces v isti kos. agility je zabava, je pa hkrati tudi tekma in sport. kar pomeni, da je za psa najbolj varno in zdravo, da redno trenira in je v dobri telesni formi. tako da pod pojmom "za zabavo" vecina ljudi ne misli tega, da grejo enkrat na kvatre s psom skakat po vadbiscu "za zabavo", ampak je nekako cilj v tem, da probas cimbolje odtect parkur in odvodit psa. "za zabavo" pa pomeni, da se vseeno ne sekiras, ce pri tem naredis napako (ali ce se ti zgodi, da vseeno izpades kot klovn) in da to pocnes, ker v tem uzivas s svojim kuzkom, ne pa zaradi rezultatov. in mislim, da v to kategorijo spada zelo veliko agilitasev, ker redko kdo pri nas zivi od agilityja. Gotovo so tudi taksni, ki so ze po naravi prevec tekmovalni, pa tudi taksni, ki imajo do psov grd odnos, na zalost. taksni ljudje so pa pac povsod.

tega zdaj ne pravim zato, ker bi te hotela prepricevat, da moras prit na kaksno tekmo, to je pac cisto tvoja odlocitev. me pa res moti to, da izpade, da se vsi agilitasi samo pretvarjamo, da nam gre za zabavo, v resnici bi pa samo radi pobrali cimvec pokalov in se z njimi bahali naokoli. pa brez zamere!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #928 : 10 Marec 2008, 17:07:26
Tak vtis sem jaz dobila na tekmi oz. na tekmah. Ce pa hoces dosegat rezultate, pa vem, da moras malo bolj resno trenirat, kot to jemljem jaz, to mi je jasno. In kaj naj lazim na vsako tekmo, ce se mi pes na vsaki diskvalificira. Ce treniram vec kot enkrat na teden, potem se ji ne da in potem po tej logiki med tekmami vsak vikend niti ne morem trenirat. Kaj naj, moj pes pac ni streniran v nulo in grem raje na trening, ko greva, da je tam vseeno, a odtece prav ali ne ... Da sem pa jaz pred startom vsa zivcna in se sekiram, kako me bodo drugi gledali, ker se mi pes zeza na parkurju, pa ne hvala. Agility kot sport mi je fajn, ampak tekmovalno mi pa ni prevec vsec. Pac, moje mnenje ...  ;)

Luna na Iliriji uziva, jaz pa tudi, drugje pa niti ne prevec.  :-\

Da pa do konca mature ne bom tekmovala je pa povsem moja odlocitev in me nihce ne preprica drugace, ker pac vikende namenim cemu drugemu, kot agilityju. In na nasi soli je pac zdajle ta dva meseca naporno in zakljucujemo z vsemi testi in sprasevanji.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #929 : 10 Marec 2008, 17:58:54
saj te ne probavam prepricevat, ce ti ne sede, ti pac ne sede. samo sem prebrala ze nekaj tvojih postov, kjer pises o tem, da tekmovalci agilityja ne delamo za zabavo, pa se pac ne strinjam s tabo. ce vama ne sede hodit na tekme, ampak uzivata v treningu, ni v tem cisto nic slabega - tudi meni so treningi veliko bolj pri srcu, ker lahko vec naredim, ampak z veseljem hodim tudi na tekme in gledam druge, predvsem bolj izkusene vodnike, ker se mi zdi, da se tudi tako ogromno naucim. ni ravno treba pljuvat cez vse agilitase, ker se mi zdi, da si nas vseeno premalo spoznala, da bi lahko rekla, da ne tecemo za zabavo.

tisto glede mature sem pa napisala samo zato, da se ne bi prevec sekirala, ker vem, da znajo v solah strasiti z maturo kot da je nek bavbav, pa ni. ne pa zato, da bi ti nekaj vsiljevala.

zdaj bi bilo pa lepo, ce bi se naprej pogovarjali o beaglih.