Beagle

ursa · 1476124

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #930 : 10 Marec 2008, 21:58:45
Cez nikogar ne pljuvam, jaz sem samo dobila tak vtis, ne recem pa, da imam 100% prav.  :)

Moram potem prilepit eno fotko od Lune, kako je ležala, ko sem kuhala .. zdajle je fotoaprat se predalec, ker sem se ravnokar najedla  :-[


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #931 : 11 Marec 2008, 10:22:58
V vednost- delam skoraj na vseh razstavah pri nas in ne hodim po širni Sloveniji gledat prijavnic, še najman pa en mesec pred koncem sprejemanja, kot me obtožuje Simi in mi je prav malo mar koga imam v krogu.Sicer pa je za to gospodično znano, da se vtika v vse stvari o katerih nima pojma.
Buček! ali se ti res delaš norca, ali pa je tvoje ime res pravi pomen besede Buček(mali je treba odvzeti).Trenutno imajo lepo leglo v priznani psarni v Belgiji in če želiš, te lahko seznanim z njimi, če res iščeš kvalitetnega psa,Od kod pa si, če ni skrivnost, da nikakor ne najdeš beagla, ali je problem cena?
Karmen!Kar pridno obiskujta tečaj.Kam pa zdaj hodita, k jagrom ?Upam, da je Rudi že okreval in jo bo vzel malo v lovišče.Morda se vidimo naslednji vikend, bom sporočila, bi rada videla tudi malega lumpa Eccota.
Bistra!kako kaj napredujeta?Ali vaju bom že lahko v Selcah videla na parkurju?Če se boste odločili,za telesno oceno(kar bi bilo nedvomno pametno)mi sporočite, še najbolje pa bo, da me oče pokliče.
Ribica, veliko uspeha na maturi, bomo držali pesti.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #932 : 11 Marec 2008, 10:51:44
V vednost- delam skoraj na vseh razstavah pri nas in ne hodim po širni Sloveniji gledat prijavnic, še najman pa en mesec pred koncem sprejemanja, kot me obtožuje Simi in mi je prav malo mar koga imam v krogu.Sicer pa je za to gospodično znano, da se vtika v vse stvari o katerih nima pojma.

Ko mački stopiš na rep zacvili. Ko to storiš človeku najprej žali, potem širi nepreverjene kvazi informacije, potem pa laže.........

Kaj sem res nekomu stopila na repek.....sorry, nisem holta :'( :-[ ::)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #933 : 11 Marec 2008, 11:53:44
Se umikam!

Pol pa se daj že, nevem kaj še čakaš  ???

Beagli so zakon!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #934 : 11 Marec 2008, 12:30:24
Umik je iz vašega privat dela javnega foruma, ki niti ni v vaši lasti.

Umika pa ni, ko nekdo blati tvoje ime na javnem forumu!

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


hesta

  • Gost
Odgovori #935 : 11 Marec 2008, 13:01:57
Nikoli ne raztresam dezinformacij, kot naprimer ti,Simi,zlagala si se ti, da imam vpogled v prijave in res ne vem kaj "šopaš". tvoje tečajnike in delaš preplah med njimi.Tisto o vtikanju, se mi je pa oglasilo že več ljudi, lastnikov različnih pasem in ni nobena laž.
Lahko cviliš mirne volje še naprej, saj te ne jemljemo resno.Če misliš, da boš utišala mene, si se hudo zmotila!



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #936 : 11 Marec 2008, 13:29:50
Nikoli ne raztresam dezinformacij, kot naprimer ti,Simi,zlagala si se ti, da imam vpogled v prijave in res ne vem kaj "šopaš". tvoje tečajnike in delaš preplah med njimi.Tisto o vtikanju, se mi je pa oglasilo že več ljudi, lastnikov različnih pasem in ni nobena laž.
Lahko cviliš mirne volje še naprej, saj te ne jemljemo resno.Če misliš, da boš utišala mene, si se hudo zmotila!


Hudiča si se našla v mojem stavku?????
Svoboda govora nam je bila dana, pa tudi volilno pravico imamo, bodi brez skrbi mi ni v intersu kogar koli utišat.

Zakaj že?

Jaz šopam svoje tečajnike? Od kot ti ideja da jih? Moji tečajniki niso prestrašeni, imajo karakter nemca in vstrajnost beagla :P


http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #937 : 11 Marec 2008, 13:49:13
Potem pa ni nujno, da so pretirano vztrajni, odvisno kateri "del" beagla pogledas  :P Ce se gre npr. za hrano, potem so zelooo vztrajni, pri vsemu pa zal niso  ;)

Se vidi, da je slabo vreme ...

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #938 : 11 Marec 2008, 13:53:27
Ok. Kaj če bi se vi o takih zadevah pogovarjali po zasebnih sporočilih in pustili temo temu čemur je namenjena? Ker kadar želim kaj izvedeti o vaših kužotih, moram vedno iskati med takimi kregi, ki jih pa ni malo. Po mojem forumaševcev ne zanima iz kje take pa take informacije o določenih osebah, gledanje očitajočih stavkov  itd. itd., ampak želijo brati o dogodivščinah z beaglčki, občudovat slikce vaših nagajivčkov...

lp, petra


Marsovc

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #939 : 11 Marec 2008, 15:21:55
Juhu... marsek je tuuuu :)

Evo sem se še jest mal spomnu, pa vs pršu pogledat kaj ste kej lepga napisal o beaglih.
Za Marsa morm rečt, da je dons kr mau slabe volje, k se je cel sneg stopu :)

Se še kej slišmo, greva počas se zment za agility.

LP

Pazite se, Mars napada ! :)


Ferry

  • Gost
Odgovori #940 : 11 Marec 2008, 19:06:29
Simi,

tukaj ne tem forumu smo ljudje, ki se pogovarjamo, včasih malo bolj zagrizeno in o vročih temah, včasih manj in vsekakor je vsak dobrodošel, neglede ali ima beagla ali ne.

Moti pa nas, ko oseba, ki po načinu pisanja že takoj, da vtis, da o beaglih nima pojma in potem na tem forumu napada ljudi, ki so že desetletja pravi LJUBITELJI te pasme z vprašanji, ki "bodejo". Vsak normalen človek se odzove in seveda ne ravno najbolj prijazno, zaradi tega pa še ne pomeni, da moramo končati z umikom iz foruma oz. z zmerjanjem vse povprek. Pač včasih je treba priznati, da ima nekdo več znanja in se od njega naučiti.

Prvo pravilo vsakega novinca foruma pri tej pasmi pa je PREBERI SI VSE OD 1 STRANI NAPREJ in verjemi mi, da boš zasledila veliko takih ljudi, kot si ti in normalna reakcija, nas stalnih obiskovalcev tega foruma je tak, kot ga doživljaš, ravno to doživlja tudi mali baucek. In vsi na tem forumu tudi vemo, da bosta za vama spet kmalu prišla nova "simi" in nov "mali baucek", ki bosta imela čisto enake komentarje in vprašanja kot ti, enkrat ima vsak človek dovolj tega neprestanega ponavljanja, a je tako????

Ne dolgo pred vama se je pojavila na podoben način GG, ki si ravnotako ni prebrala tem, ki smo jih diskutirali v preteklosti, vendar smo ji po kar dolgem pogovarjanju razložili dejansko stanje in je to sprejela, ker očitno verjame ljudem, ki se spoznajo na to sceno. Plus za njo, spoznala je nekaj novega, ker se beaglov tiče in ni trmarila pri svojih trditvah.

VERJEMI MI, NE DA SE NAM VEČ RAZLAGATI STVARI, KI SO BILE ŽE 1000x RAZLOŽENE!

LP



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #941 : 11 Marec 2008, 19:55:36
helou marsovc  :o si me prehitel...sem ravno hotla povedat, da imamo še enega agi navdušenca  ;) :D Prov lušno, da se bomo zdaj pogosteje videval in da bo imel ben končno med kupom babnic, malo moške družbe  :P



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #942 : 11 Marec 2008, 21:48:32
Ojla

Končno še eden M-jevček  8), prilimaj kakšno slikco od Marsovčka.

Danes sva z Makcem srečala beaglico Bistro, stara je 3 leta - Makec se je takoj zaljubil, tako da sva se morale kar obe zelo potruditi da smo šli vsak svojo pot  :o. Kupili so jo nekje v Zgornjesavinjski dolini.

@Hesta ti kar pokliči, v soboto delam do 14 ure pol sem pa fraj. Tako da se komot oglasiš.

Drugače si Makec zna odprti že vsa vrata tudi na omari tako da imamo kar pestro zadnje čase  :o

Beagli so zakon!


Zarja

  • Gost
Odgovori #943 : 11 Marec 2008, 22:01:11
haha, kako mu pa to uspe?  :D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #944 : 11 Marec 2008, 22:48:27
Takole stresno je za Luno spremljanje kuhanja kosila  ;)




It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #945 : 12 Marec 2008, 09:21:53
Petra, strinjam se s tabo, na forumu naj bi se res pogovarjali bolj pametne stvari.Pride pa tudi do prepirov, prav zaradi tega, ker ljudje ne zasledujejo vse situacije, potem pa se vtikajo v stvari o katerih nič ne vejo(kot je omenil Ferry in ostali, ki smo skupaj od prve do zadnje strani tega foruma).Definitivno se ne mislim več spuščati v take bedne debate, saj je dovolj drugih stvari o katerih se normalni ljudje lahko pogovarjamo.
Marsovc!Dobrodošel, končno si se nam pridružil.Kot opažam , bo naših agi navdušencev kmaku za eno ekipo.Lepo, lepo, nam boste pa na srečanju prikazali eno mini tekmovanje.Ribica, lahko se pridružiš naši agi ekipi, saj bo takrat že manj učenja za maturo.
V ZG je prispel zelo lep samček iz Belgije, povsem nove krvne linije iz zelo priznane psarne.Priliko ga bomo imeli srečevati na večjih razstavah.Rojen je na isti dan kot naši E-jevčki, s katerimi bo kdaj konkurenca v ringu.
Tina, te pokličem, tam bom po 16.uri, če pa bi še Eva našla kake minute časa, da vidim še njena mulca, bi bilo pa sploh super.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #946 : 12 Marec 2008, 09:30:54
helou marsovc  :o si me prehitel...sem ravno hotla povedat, da imamo še enega agi navdušenca  ;)
Super :o


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #947 : 12 Marec 2008, 20:11:37
Za soboto je meni ok, kje pa naj bi se dobili?

Lp
Eva



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #948 : 12 Marec 2008, 20:21:50
waaa kako se Luna zna stegnt  :o :o hihi ona tud na žabico leži, tako kot moja  ::)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #949 : 12 Marec 2008, 22:52:50
Luna itak vecinoma lezi samo v treh pozah - krofek (cist zvita, kot lisica, na angl. Wikipedii so to poimenovali krof), "super hero sleep" (kot pravi Xsara  ;) ) in kot zaba  :)

Hesta, samo, ce ne bo gume na parkurju, hehe  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Marsovc

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #950 : 13 Marec 2008, 20:52:37
Jp, tudi midva s Marskom sva zlo navdušena nad agi, sva pa tudi navdušena v lovski smeri. Tako, da sm kar malo v dilemi ker oboje ne bo šlo. Nevem res za kaj bi se odločila. Mogoče bo res delal Benu družbo pa podil babnice naokoli oz. prej one njega :D
Imam pa sledeče vprašanje: Mars zadnje cajte mau "štrajka" oz. ne je briketov. Mislim, včasih je takoj celo skledo pojedu k si mu jo pomolu pod nos, zdej pa kr mal pa po mal in nevem kaj bi blo narobe. Sej drgač vse poje, sam ne takoj. Pa danes sem šel po novo hrano in je isto. Če mu dam pa nevem salamo, kruh, ... pa takoj pohrusta :) A je možn, da je zberčn ratu? Sam glede na to, da je beagle nebi to reku :D
Slikce bom pa jutri poiskal in jih prilimal.

Lahko noč.

Pazite se, Mars napada ! :)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #951 : 13 Marec 2008, 21:44:26
Luna kot mladic tudi ni bila nek strasen jedec briketov (niti z zelenjavo ne) - smo jo futrali iz roke, pa z zlico, pa zajtrka ni pojedla do 14h, ko sem jaz iz sole prisla in take. Potem smo jo za nekaj casa razvadili, da mora nujno bit nekaj gor, zdaj pa poje tistih 75g briketov dvakrat dnevno v minuti. Sicer strajka kdaj pa kdaj zjutraj, ampak ce ji ene tri vrzem ven iz sklede, pa pocasi pride do sklede in zacne sama jest.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #952 : 14 Marec 2008, 07:35:55
Marsovc!Nič ne skrbi glede briketov.To je samo izsiljevanje.Še bolje, da malo viha nos in jih poje lepo počasi.
Eva in Tina!Pokličem vaju jutri, ko bom točno vedela kdaj bi se lahko dobile.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #953 : 14 Marec 2008, 07:43:45
Hesta, lahko se tudi pri nas dobimo...bodo mulci lahko še noreli....sicer mi je pa vseeno. se slišimo.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #954 : 14 Marec 2008, 08:23:02
Marsovc!Nič ne skrbi glede briketov.To je samo izsiljevanje.Še bolje, da malo viha nos in jih poje lepo počasi.
Eva in Tina!Pokličem vaju jutri, ko bom točno vedela kdaj bi se lahko dobile.

Velja!  ;D

Beagli so zakon!


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #955 : 14 Marec 2008, 08:31:30
Jp, tudi midva s Marskom sva zlo navdušena nad agi, sva pa tudi navdušena v lovski smeri. Tako, da sm kar malo v dilemi ker oboje ne bo šlo. Nevem res za kaj bi se odločila. Mogoče bo res delal Benu družbo pa podil babnice naokoli oz. prej one njega :D
Imam pa sledeče vprašanje: Mars zadnje cajte mau "štrajka" oz. ne je briketov. Mislim, včasih je takoj celo skledo pojedu k si mu jo pomolu pod nos, zdej pa kr mal pa po mal in nevem kaj bi blo narobe. Sej drgač vse poje, sam ne takoj. Pa danes sem šel po novo hrano in je isto. Če mu dam pa nevem salamo, kruh, ... pa takoj pohrusta :) A je možn, da je zberčn ratu? Sam glede na to, da je beagle nebi to reku :D
Slikce bom pa jutri poiskal in jih prilimal.

Lahko noč.

Ojla

Pri Makcu je bilo isto, poizkusila sem vse in na koncu obupala  :).  Jaz mu zmešam v briketke čisto malo mesa iz konzerve "Cezar", pa ni problema. Moram pa pripomniti da ga komaj dvignem, tako je že težak ampak ni videti debel. Imava pa še en problem pa sem tudi že vse poizkusila - ko gremo npr.  h kosilu ga prej vedno nahranim da slučajno  ne bo molili njegovega smrčka na mizo in težil ampak nič ne pomaga  :). Jaz lahko rečem samo, da je moj beagel lumpi  ;D

Beagli so zakon!


Marsovc

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #956 : 14 Marec 2008, 14:16:43
Aha no vredu. Jaz sem že mislil, da je kaj narobe... Uf, nš je tud lump kar se tiče tega da moli smrček na pult, mizo :)

Pazite se, Mars napada ! :)


Marsovc

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #957 : 14 Marec 2008, 17:31:28
Joj tale Marsek, same skrbi mi povzroča :-\ Zdajle, ko sva bla zunaj je videl srne in seveda gas za njimi. Čakal sm ga 2h nato sm se pa odloču, da grem domov po avto in naokrog pogledat kje je. Hvala bogu, k sm prišel domov, me je poklical bratranec in povedal da ga je videl. Seveda sm takoj šel po njega tako da sedaj na srečo že smrči na kavču :)

Pazite se, Mars napada ! :)


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #958 : 14 Marec 2008, 18:37:58
Ojla...Emmo tukaj....pravzaprav 3 mesečni lump na m2.... :P :P
Imam se fino, rastem tudi...sem že prav "kerlc", navdušujem vse ki me vidijo in spoznajo...to je sicer moje mnenje...

vam bo še Sašo nekaj povedal... :o :o

Rabim eno majhno pomoč oz prej nasvet...
Kljub temu da ga je Neva naučila osnov čistoče in je bil pri njej priden, pri nas to sploh ne "pali", nevemo več kaj počnemo narobe...lula vse povsod, čeprav ima še vedno nastavljen papir in tudi gre nanj ( takrat ko se mu zazdi) in takrat je tudi obilno pohvaljen, ven gre po obroku, tudi zunaj se polula....pokaka pa ne, pa smo lahko zunaj 2 ure pa se nebo pokakal, lulal bo....kakal ne....Naj mi nekdo pove kaj počnemo narobe, če je treba me popljuvajte, da s psom ne ravnam prav, ampak mislim da mu dajemo obilo ljubezni tudi popustljivi nismo kaj preveč ( edino kaj smo mu do sedaj dovolili je spanje v postelji - pa to bi se prej ali slej zgodilo), pridno je , ne skače k mizi za dodatki, priden je pač toliko kolikor je 3 mesečni kuža lahko, faza radovedosti, grizenja in nagajnja je še vedno prisotna...ampak to ni nič narobe...Predvsem me moti to lulanje...Kaj storiti..???? ???

Drugače pa lep pozdrav....kmalu pošljem nove fotke gizdalina.

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #959 : 14 Marec 2008, 18:59:33
zaradi srnic, ki so vsak dan prisotne na naših sprehodih, je pač moj Benček obsojen na "zapor". BI me pomoje pobral, ko bi ga čakala, da neha gonit srne  :-\ :(

Saonaion:
To je čisto splošen napotek. Kot prvo čim več ga ven vozit, po hrani, po igri in ko se zbudi. Odvisno kje živiš, od tega je pol tud odvisno kolk pogosto je to izvedlji. Če si v hiši, je seveda to tik tak urejeno, če si pa v bloku pa je to malo bolj zahteven projekt.

Za doma bi jst kar po celem stanovanju dala časopis in potem postopoma območje pokrito s časopisi zmanjšuješ. A pa ima mogoče kakšne standardne koščke stanovanja kamor hodi opravljat svojo potrebo  ;) Pomoje, da boš z veliko vztrajnosti dosegel kar hočeš.  ;)

Za kakanje zunaj bi ti pa samo predlagala veliko hoje. Psu se namreč, ko hodi, začne pospešeno premikati prebava in na ga vrag, da ga ne bi prijelo kakat. Sej pol ko bo videl, da kakanje na travici ni noben bav bav, bo vedel za zmerej  :o

Drugače pa ne zgubljat živcov z lulanjem.... 8) Pa slikc tudi že dolgo nismo videli  :P

Lp
Eva

Aja Marsovc glede hrane: Benčuha je fant tudi uspel tako razvaditi, da morjo briketi vsaj malo dišat po konzervici. Prej če sm mu dala jaz same brikete, se je mirno obrnil in odšel...tako da so to tudi naši razvajenci, katere smo mi sami razvadili  :-[