Beagle

ursa · 1475817

Marsovc

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1140 : 07 April 2008, 00:14:52
Ola.

:o Dons so pa M-jevčki 1 let stariiiiiiiiiiiiiiiiii :o...Vse najboljše vsem.
Bo treba dons neki Marsu prpravt za to   ;D

Pazite se, Mars napada ! :)


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1141 : 07 April 2008, 06:57:13
Mak, Mars, Moon, Mary Lou in Matja so danes upihnili 1. svečko - mulci vse najboljše!  ;D 8)

Beagli so zakon!


belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1142 : 07 April 2008, 12:07:50
Vse najboljše vašim M-jevčkem! ;D

pa seveda tudi moji Beli, ki tudi danes praznuje svoj drugi rojstni dan.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1143 : 07 April 2008, 13:51:59
Vse najboljse M-jevckom in Belci!  :o

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1144 : 07 April 2008, 14:17:17
Vse najboljše M-jevčkom in Beli :-*

Ribica*, točno takšno igračo je mami kupila Ariju...zdržala je slab dan- je tudi odtrgal stran blago.potem pa je še tisto vrv čisto zgrizel. Drugače se pa zelo rad igra, in se zelo razveseli novih igrač, da jih potem lahko uniči ;D

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1145 : 07 April 2008, 14:37:52
Vse najboljše M-jevčkem in pa Beli  :-*

Glede igrač sem pa izgubila upanje, da bi kakšna ostala cela. Zelo me je presenetila tale igrača  :o

samo smo jo nekam založili  :'(



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1146 : 07 April 2008, 17:38:18
M-jevčki in Bela Vse najboljše za roj. dan.!

Žana, tudi Živa si najraje nabere lesene palčke, včasih si nese tudi po tri naenkrat, ker ji je vsake škoda. Bo še kdo mislil da nabiramo za kurjavo  ;).Pa potem tudi išče razna skrivališča po grmovju.Drugače ima pa najraje vozelj, če se hoče igrat ga prinese ampak ga ne spusti, ima rada, da se cufaš z njo.Drugače se je pa pri moji prejšnji psički najbolj obnesla igračka iz polne gume, tista se pa res težko zgrize, je bolj trda.

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1147 : 07 April 2008, 18:41:52
Ribica,

Dvomim, da je kdo od E-jevckov  ??? Meni pa ni vizualno najbolj vsec, na vseh fotkah zgleda prav zalostno, na eni od strani ima pa skor taka usesa k basset  :) Ce a hitro pogledas.

Pa kje imajo ljudje glavo? Evo, MaliBaucek, kar nekaj beaglov prodajajo na bolhi  >:(

Zelo dobra ocena, vidim, da že znaš pogledati beagla, čeprav je še majhen, res ima ušesa kot basset in rep ozek in najbrž tudi nizko nasajen (žal so slikice bolj slabe za take ocene), vendar me so me res najbolj zmotila ušeska (res so predolga).

To pa 100% niso E-jevčki, kala, runo, bela, hvala za skrbi, vendar so vsi E-jevčki odšli v skrbne in ljubče roke.

Se popolnoma strinjam s Saro, tudi jaz ne hodim več na bolho, ker je potem edini rezultat moja jeza.

Lp




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #1148 : 07 April 2008, 18:44:55
Aho!

Sem dvomila da bi to lahko bili Ejevčki, vsaj kolikor vas spremljam, a po starosti in po eni fotki se mi je zdelo da sem tega mladička nekje že videla  :-\ ( mogoče je pa tudi bila fotka samo podobna )
No vseekakor upam da dobi čimboljši dom tale malček, saj si ga prav tako zasluži  :)

Lp
Ana


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1149 : 07 April 2008, 22:48:06
A je kdo ze pekel sam psu piskote? Jaz imam ocitno prevec casa  :) No, v bistvu sem prisla na to idejo, ker sem ji zadnjic v Avstriji kupila ene ful dobre piskote in mi je ful zal, da jih nisem vec, pa bi ji zdaj jih sama spekla, za posebno nagrado sem in tja. Samo tole mi ne deluje prevec primerno za psa:

1 jajce
1 jušna kocka
130g mleka v prahu
250 ml vode
300g polnozrnate moke
180g ovsenih kosmičev
60g margarine

Pa se precej redilni so  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1150 : 08 April 2008, 07:42:26
jaz se nisem pekla piskotov niti za Xsaro niti za koga drugega, ampak bi vzela kaksen recept prav za pse, ne pa cloveskega. Vem, da en pri nas na agilityju pece priboljske iz riza in jetrc in Xsara vedno fehtari in mu skace v zepe (pa velikokrat se ji obrestuje, ker je fant zelo prijazen :)). malo po-googlaj, bos sigurno kaj nasla.

zadnjic sva sli z aso potem se na roznik in smo srecali enega beaglecka, ki je bil vecji, s spicastim gobckom. pa je gospa vprasala, zakaj sta nase tako nizke in je asa rekla, da pac sta. potem je pa gospa rekla, da obstajata dve vrsti - eni so spicasti in malo visji, druga vrsta pa je nizje rasti in z bolj okroglimi gobcki  ::) midve sva bile tiho in sva samo kimale  :-X



hesta

  • Gost
Odgovori #1151 : 08 April 2008, 07:57:24
Belča! Škoda....Res si dobila pravega svetovalca, D......., ni niti član vzrejne komisije, povrhu vsega pa še preprodajalec psov, je povezan s tistim KD Muta.Ga zelo dobro poznam.
Boxijevo pravo ime je Luks in je iz naše vzreje, na žalost malce previsok(vzrejno dovoljenje imajo psi ki so precej višji od njega).
Tisti malček ni od naših Ejevčkov.
M-jevčki VSE NAJBOLJŠE.)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1152 : 08 April 2008, 14:36:05
Xsara, saj to naj bi bili pasji piskoti, sem ze googlala. Pa nekako mi meso tudi ne gre prevec v piskote  :-\ Jaz bi kaj takega, kot imam za Luno te zivalice, ki sem jih lani Seni prinesla za RD.

Hesta, a res? Mi lahko poves kaj vec o njem (lahko na privat, ce ni za sem gor). Luna sicer mu ni nic podobna, ceprav sem upala, da bo bolj ocku, kot mamici. Takrat itak nisem imela pojma o nicemer.  :( Samo meni je bilo receno, da ne Boksi ne Juta nimata vzrejnega pregleda, razloga pa ne vem tocnega.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #1153 : 08 April 2008, 15:14:56
O kom, naj ti povem, lahko kar tukaj, saj veš da sem brez dlake na jeziku.?Jute pa ne poznam.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1154 : 08 April 2008, 17:52:15
hesta: po mojem Ribica* sprasuje po Boksiju, ki je ocitno ocka od njene Lune.

Ribica*: sorry sem narobe razumela. jaz o receptih nimam pojma in mi v kuhinji vse eksplodira. ampak bi pa na tvojem mestu probala najti recept z manj margarine.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1155 : 08 April 2008, 21:44:45
O Boksiju ja me zanima  :)

Xsara, sem nasla enega z arasidovim maslom, enega pa bolj vege, z baziliko in petersiljem. Bom poskusila enega od teh dveh jutri, pa porocam, ce bo uspelo.

Sem pozabila prej komentirat .. zanimivo, zanimivo. Nova vrsta beaglov. Se pravi so zdaj Elisabeth beagli, beagli beagli, beagli harrierji in taki malo visji, s spicastimi gobcki?  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1156 : 08 April 2008, 22:31:29
O Boksiju ja me zanima  :)

Xsara, sem nasla enega z arasidovim maslom, enega pa bolj vege, z baziliko in petersiljem. Bom poskusila enega od teh dveh jutri, pa porocam, ce bo uspelo.

Sem pozabila prej komentirat .. zanimivo, zanimivo. Nova vrsta beaglov. Se pravi so zdaj Elisabeth beagli, beagli beagli, beagli harrierji in taki malo visji, s spicastimi gobcki?  ;)

ja, ker pocket beaglov prakticno ni vec, tako da so samo se te stiri vrste  ;D

jaz bi na tvojem mestu probala recept s petrsiljem - Xsara se pa javi za degustatorko, da ti pove, ce so ratal  ::)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1157 : 08 April 2008, 23:16:38
Ok  ;) Jutri grem kupit se polnozrnato moko, drugo imam pa vse doma. V receptu je sicer koruzni zdrob, samo razmisljam, da bi dala raje psenicnega (gres), ker sem spodaj na prehrani prebrala, da kao koruza nekaterim psom ne naredi dobro. Luna jo sicer cisto normalno ''konzumira'', neslano polento, skuhano na vodi, ima itak ful rada.

Sem si ze zamislila, kako torto bo imela za 3. RD. Samo se ne vem, kam se bomo dali. Sem hotla vas povabit domov, pa mi je A. to odsvetoval   ::) Najbrz se kakih vadbisc za eno uro ne da najeti, ne?  :(

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1158 : 09 April 2008, 07:21:13
Nekatere se da...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


hesta

  • Gost
Odgovori #1159 : 09 April 2008, 09:26:28
Vadbišća se seveda dajo najeti, res pa ne vem, kdo bo šel čez eno uro domov, ko pa je vedno tako luštno.Mi že leta najemamo vadbišče in to za cel dan, šele ko se začenja mračiti se komaj "spokamo" domov.
Boksi je lep predstavnik svoje pasme.Bil je tudi na razstavi in dobil R.CAC, njegov brat Lan pa CAC in BOB.Lastnika sta bila malo užaljena, ker sem potrdila sodnikovo odločitev, saj se je njima verjetno zdel Boksi lepši.Rekla sem jima naj ga ne vozita na vzrejni pregled, ker je pes malo prevelik, ćeprav, bi kot vidite, da dobivajo dovoljenja psi, ki so podobni estonskim goničem, le tega sigurno dobila.Na razstavah pa bi lahko marsikaj dosegla če bi le malo gledala na ring dresuro,pošteno pa sem jima tudi povedala, da brez delovnega izpita, ni šampionata (pa še to se da dobit, če potrkaš na prava vrata in si nepošten).Edino oni tudi nikoli niso prišli na srečanje.No, če je Boksi Lunin oče, me je zelo razžalostila ta novica, da sta lastnika izbrala drugo pot in zavestno sodelujeta pri produkciji nerodovniških psov, torej mešancev.Sorry, tako je.Će hočeš kake njegove slike, ti jih lahko pošljem, ravno včeraj sem gledala "pasje" albume, pa imam nekaj podvojenih slik prav iz tiste razstave na Hrušici.
Elizabet beagle od FCI ni priznan, je pa beagle harrier, ki ima tudi svoj standard.Večino "beaglov" v SLO pa je nažalost podobno nemškim trobarvnim goničem, še bolj pa estonkim goničem.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1160 : 09 April 2008, 10:24:10
Elizabet beagle od FCI ni priznan, je pa beagle harrier, ki ima tudi svoj standard.Večino "beaglov" v SLO pa je nažalost podobno nemškim trobarvnim goničem, še bolj pa estonkim goničem.
saj naceloma to veva, samo pohecale sva se na racun gospe, ki je trdila, da je njen previsok in spicast kuzek druga vrsta beagla  ;) ;) imas pa prav, je treba to poudarit za ostale, ki berejo to temo, da ne bo kaksne zmede.

Ce torej prav razumem to pomeni, da je Xsara Lunina teta? Zanimivo! Res skoda, da so se odlocili za paritev brez ustreznih papirjev, ampak vseeno upam, da so tudi drugi kuzki iz legla dobili taksne ljudi kot Luna.



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1161 : 09 April 2008, 10:52:25
Potrebujem pomoč  :P - IŠČEM KRIVCA :o :o

Tole je CORPUS DELICTI:

Dokaz št.1


Dokaz št.1 ( druga perspektiva)


OSUMLJENCI :-\ :-\ ???

Osumljenec "A":


Osumljenec "B": ( tale je sicer preveč radoveden - je pa zanimivo, da neketeri njegovi sorodniki skočijo v luft ob odpiranju hladilnika, tale tukaj pa ob odpiranju pomivalnega stroja :D :D :D


Osumljenec "C":


Osumljenec "D":


Osumljenec ( še ne preverjen) "E":


No....mi ga boste pomagali najdit??


Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1162 : 09 April 2008, 11:40:15
Jaz sem skoraj 100%,da je to osumljenec "E":
LP Tjaša



cina.si

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1163 : 09 April 2008, 11:48:12
Treba je še motiv kaznivega dejanja najdt...  ;D



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1164 : 09 April 2008, 11:54:02
Treba je še motiv kaznivega dejanja najdt...  ;D

Hja....motiv ....to bo treba raziskat.....
mislim pa da vem kaj je.....

Dolgčas mu je bilo.....ker se nisem mogel z gospodom ukvarjat takrat ko je to pasalo njemu (službene obveznosti...press), pred tem je pa "hrgolil in smčl" na kavču ko tak star dec.... :-[ :P

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


cina.si

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1165 : 09 April 2008, 12:24:00
Se pravi se lahko sklicuje na olajševalne okoliščine, ker je bil zapostavljen :D



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1166 : 09 April 2008, 12:36:32
Ah, taksni kosi imajo pac svojo zivljenjsko dobo, potem pa narava opravi svoje. Jaz mislim, da krivca ni, ampak je pac napocil kosev cas. Zalostno, ampak ...

Emmo je nedolzen - samo poglej ta obrazek, vidi se mu, da ni nic narobe naredil!



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1167 : 09 April 2008, 12:58:28
Mene je pa včeraj skoraj kap...

vsak večer po hrani gresta Ben in Frodo na dvorišče lulat, s tem da Ben ostane še zunaj in še malo prevohlja naokrog in pogleda, če je treba kakšno rožico uničit  ;). In včeraj ga po ene 10 minutah pokličem in njega nikjer. Se mi je zdelo fejst čudno, saj ponavadi se zelo hitro prikaže...včeraj pa nič. in dobim slab filing, grem pogledat ven in vidim, da so bila vrata, ki mejijo na soseda odprta  ???  >:( (imamo namreč vrata, da lahko pridejo k nam na obisk). Takoj poberem vse stvari, Frodota v varstvo in grem pogledat kje je Ben. Ga kličem in nikjer. Sem pustila dvoriščna vrata odprta, da lahko pride med tem domov. Jaz sem šla po poteh, kjer ponavadi hodimo na krajši sprehod, klemen pa po sosednjih ulicah z avtom....In me po ene 15 minutah klemen pokliče, da ga je našel...je bil pri sosedu, ves prestrašen sedel pod streho, domov pa ni mogel, ker so se mu med tem vrata zaprla  ??? Sta me prišla iskat in potem smo šli skupaj domov...naprej neizmerno vesel nas, potem svojega brata , potem pa je pa kar od veselja skakal in laufal po stanovanju kot zmešan.  ::) Se je očitno tudi on kar fejst ustrašil, ko je vidil, da ne voha več svojega poznanega dvorišča. Jaz pa sem neizmerno vesela, da je tak razvajenc in usrane, da ga ni prjel, da bi šel na daljši potep  :-\

Saonaion: sej si si že odgovoril. ti si kriv  :P



Ferry

  • Gost
Odgovori #1168 : 09 April 2008, 13:05:18
Saonaion,

ko bo prešaltal na stene, ti bomo pa mi svetovali, katera fugirna masa je najboljša za določeno dimenzijo luknje ;).

Lp



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1169 : 09 April 2008, 13:05:49
... :P mislim da se bom kar strinjal , da je Emmo nedolžen...življenska doba koša je bila pač prekratka....a ne?

Sicer pa "malček - če lahko to sploh še rečem" napreduje.....lahko je nežen "kot gosji puh" ali pa grob kot "Kombajn" - glavno orodje njegove grobosti so še vedno naše roke in tudi moj palec na nogi ( po novem) ter njegovi špičasti zobje...

Meril v plečno višino ga še nisem, ker to živo srebro noče namiru stat in misli da je treba tudi meter malo pogrist...težek je uhaaaa 7kg (men se zdi mooče preveč), po štengah ga že komaj nosimo in mislim,da bo to moral počasi pač sam opravit (vem, da ni priporočljivo, samo kaj naj!)hvala bogu jih ni veliko - stopnic mislim.
Pravkar sva prišla s sprehoda po gozdu....in ko sva šla mimo sveže zorane njive se je frajer zapodil točno na sredino in kopal ko zmešan in mi ni jasno kje je na tako ogromni njivi našel kost ter jo veselo glodal še preden sem mu jo uspel "spipat" iz ust. Ah ta naš sesalec, kar groza me je ko greva ven ...ker non stop gledam kaj bo imel v ustih in RESNO razmišljam o nagobčniku....

Drugače pa se lepo razvija, pri hrani tudi ni nekih problemov, zamenjali smo Satisfaction (ker je pri nas ni za dobiti) z AlmoNature in Proplan ( to dvoje ima doma na preizkušnji, obe mu odgovarjata , mislim pa da mu PROPLAN - lamb&rice nekako bolj paše), seveda je najbolj srečen kuža na svetu ko zraven v skledo pade še kakšna sardinica ( brez kože in kosti in olja - se razume).

v glavnem sonček  :o in hudiček >:( obeenem...je ta naš Emmo..


Emmo, the most crazy Beagle on the net.