Beagle

ursa · 1477167

saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1170 : 09 April 2008, 13:10:25
Saonaion,

ko bo prešaltal na stene, ti bomo pa mi svetovali, katera fugirna masa je najboljša za določeno dimenzijo luknje ;).

Lp


joj...joj...jo..ferry, ne klič hudiča >:D,

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1171 : 09 April 2008, 14:06:14
saonaion, kar se tice hrane (vceraj sem studirala spodnji forum o hrani, ker sem iskala piskote in koliko sveze hrane nadomesti en obrok briketov), baje da je proplan po nekih raziskavah na "bad" listi in po tisti listi sodec je tudi Hills zanic.  :-\ Jaz res ne vem vec kaj je sploh se ok in kaj ne. Luni ene palcke s cokolado od Almo Nature ne odgovarjajo, takrat ko je imela glivice, in sem ji dala to za jest, je bilo se slabse. Tako da Luna zdaj ze od enega leta dalje je Hills - prej je imela ovco in riz, zdaj ima pa light piscanca - oboje ima enako rada in oboje ji odgovarja. Po Nature's best od Science plana (Hillsa?) je pa imela ful vetrove in smo jo na naso zeljo skenslali, ker je bilo malo nevzdrzno  ::) 

Piskotov se ne bom pekla danes, ker nisem se nasla polnoznate moke  :( Bom cez vikend, potem pa lahko Xsara degustira, ce so ok  ;)

Ja bojda naj bi bil ocka Boksi, iz Litije. To je vse kar vem. Pa slikco imam. Starost in to sem pa ze vse pozabila, tiste maile od takrat sem pa zbrisala. Tole slikco imam jaz njegovo (no, pa se eno z mladicki):

http://photos1.blogger.com/blogger/4830/920/1600/boksi.jpg

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #1172 : 09 April 2008, 14:16:53
Ribica, to je definitivno Luks(Boksi) sem, res razočarana, da lastnika dopuščata kaj takega.Star je 6 let.
Mali Emmo je pa pravi termitek, no nič novega.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1173 : 09 April 2008, 14:40:27
Potem je najbrz tudi psicka Juta toliko stara, se mi zdi, da je imela 2-3 leta, ko je kotila (njeno prvo in edino leglo, potem so jo sterilizirali, se mi zdi).

Zanimivo.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #1174 : 09 April 2008, 16:43:07
Saonaion,

saj tudi pri nas ni tako kritično ;), je pa res kot si napisal, to je kazen, ker greš npr. brez njega iz stanovanja oz. se mu ne posvetiš, tako, kot si on želi. Vaš malček je to res podedoval po očetu :'(. Ko se njemu zazdi, da te mora kaznovati, bo to pač storil, kakorkoli že, čeprav dobro ve, da tega ne sme - te beagli so res "prefrigane" živalice.

Mi smo sedaj prišli že tako daleč, da zgleda Ferriju uspe nekako "našuntati", svojega večjega kompanjona (ki se po svojem karakterju ne zmeni za prav nič), da mu pomaga kaj zanimivega ukrasti s pulta oz. omare (Ferry pač ni bil obdarjen s tako velikostjo, da bi to lahko storil) in ko pač to ukradeno zadevico dobi Ferry, jo poje (če je za pojest) oz. jo veselo "uniči". Res, prav zanimivo - mi imamo sedaj doma "partners in crime", kdo pa je pobudnik se pa dobro ve ;).

Lp



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1175 : 10 April 2008, 18:06:58
Živjo vsi!
Smo tričlanska družina in zelo si želimo mladičko Beagla. Morda kdo ve za kako leglo? ;D



Ferry

  • Gost
Odgovori #1176 : 11 April 2008, 07:24:52
Sasat,

1.000 krat je bilo že zastavljeno to vprašanje na tem forumu. Beri nazaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #1177 : 11 April 2008, 08:13:15
Sasat!
Ja vemo, ja, za veliko legel, vprašanje pa je kakega beagla bi radi imeli.Ferry ti je dal zelo pameten nasvet.



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1178 : 11 April 2008, 18:30:41
saj mu lahko odgovorite tudi z linki psarn, kjer se trudijo vzrejati ''taprave'' beagle oz. po standardu..pa če jih v sloveniji trenutno ni, pa iz katerih drugih držav..

Ferry, tisočkrat je bilo to vprašanje zastavljeno tudi po drugih temah na tem forumu..pa so poznavalci oz udeleženci foruma tisočkrat odgovorili z enako vljudnostjo na vprašanje..


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1179 : 11 April 2008, 20:00:18
Pozdravljeni! :)
Radi bi imeli psičko, vsaj tako dobro, kot vi vsi ljubitelji Beaglov.
Zelo radi hodimo na dooolge sprehode v naravo. Živimo v Idriji.
Po dolgem in globokem premisleku, smo se resno odločili, da bi v našo družino toplo sprejeli še eno članico. Ime ji bo STELA.
Lepo vas prosimo za pomoč.
Hvala. Lep pozdrav, Saša, Ana, Simon. :)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1180 : 11 April 2008, 21:26:12
sasat!
Beagli so vsekakor fantastični psi, ki prinesejo v življenje veliko veselja, pa tudi odgovornosti in sprememb. Zato podpiram vašo odločitev. Se pa splača tudi malo dlje počakati na pravega mladička. Z raznimi nerodnovniškimi oziroma pogojno rodovniškimi (ki sicer imajo rodovnik, pa so iz neprimernih kombinacij) je lahko precej težav, ne samo z videzom, zdravjem, temveč tudi značajem. Seveda je poleg prave izbire vzreditelja in potem mladička malo odvisno tudi od sreče, predvsem pa veliko od pravilne vzgoje.V zadnjem času so se beagli precej namnožili, videvam jih precej. Jih je pa precej takih, ki so nenavadni po videzu. Glede na to, da imam leto in pol staro beaglico, ki ima vsaj zame popolni karakter in je zame najlepša na svetu, bi se še enkrat odločila za isto pasmo in isto vzrediteljico.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1181 : 12 April 2008, 15:15:06
 :)Žana, hvala za vzpodbudne besede. zelo smo veseli, da si zadovoljna s svojo geaglico in želimo vama vse dobro.

 :)Pa še vsi ljubitelji Beaglov!

Pobrskala sem po internetni strani KZS in dobila kar precej legel o katerih pa prav nič ne vem. Ker želimo zares pravo beaglico, vas prosim za mnenje. Mogoče poznate vzreditelje : Sonja Žitnik, pes Carmelot von Fede, ocena l/l in Vili Vižintin, psička Besa iz Dobrče, ocena l/ll. Anton Navodnik, pes Nil Triumfrex, ocena l/l in Alojz Komprej, psička Gala Napotnikova, ocena l/ll.
Hvala.
Lep dan, Saša.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1182 : 13 April 2008, 00:09:22
A ni bilo o Camelotu ze govora ravno na zadnjih parih straneh, da je lep beagle? A jaz prav zastopim tele ocene, da psicki nimata najboljse?  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #1183 : 13 April 2008, 07:53:17
Agility loving girl,

Ferry, tisočkrat je bilo to vprašanje zastavljeno tudi po drugih temah na tem forumu..pa so poznavalci oz udeleženci foruma tisočkrat odgovorili z enako vljudnostjo na vprašanje..

Kam pa potem v življenju prideš, če ponavljaš 1000 eno stvar, nikamor!

Človek, ki ga pač nekaj zanima, prebere o tej zadevi vse kar je mogoče (s tem mislim tudi vse strani foruma za nazaj) in potem ko sprašuje, sprašuje pametna vprašanja.

LP



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1184 : 13 April 2008, 09:02:18
Včasih je dobro kako stvar tudi ponovit  ::)

Take in podobne načelnosti koristijo samo sebi. Če je treba je pač treba kako stvar ponovit na normalen način tudi 100x in če se prime samo pri enemu, SE JE SPLAČALO!!!

Ta problematika se ne more rešit samo sd "preberi od začetka" in "sej smo že povedali". Žal, tako je. Malo fleksibilnosti s strani ljudi, ki stav poznajo bolje od drugih, še nikoli ni škodila.

Tako je na vseh področjih, ne mislit da ste izjeme  :P


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1185 : 13 April 2008, 09:04:25
In kot je rekla agility loving girl, vsaj linki psaren nebi smeli biti problem, ali pa samo stran, kjer so že navedene povezave. Niso vsi spretni z netom...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1186 : 13 April 2008, 10:41:02
Mislim, da vecina psarn beaglov pri nas nima svoje spletne strani, tako da so linki problem. Po mojem je najbolje it vzreditelje kar osebno pogledat, da vidis starse, kako imajo kuzke, kako skrbijo za njih, pa se kaj povprasas, potem se pa odlocis. Slovenija je, na sreco, dovolj majhna, da je to brez tezav izvedljivo. Tako se boste najlazje pravilno odlocili - to je pac moje mnenje.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1187 : 13 April 2008, 11:23:55
Pa saj nobena psarna sploh nima spletne strani ali pac? Jaz poznam samo Hoochevo spletno stran, kjer pa ne pise nic o morebitnih mladicih. Drugega pa se nisem nasla  ???

No evo, ce v google vtipkas psarna in beagle, je prvi zadetek psarna Halicanum: http://www.geocities.com/halicanum/slo_kennel.html

To pa menda zna vsak narest, ki zna uporabljat net  ???

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1188 : 13 April 2008, 11:25:38
Nihče je nima?  :o
Niti v tujini?  :(

To je pa škoda za današnji čas...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1189 : 13 April 2008, 11:44:49
V tujini jih imajo, ampak je zelo pametno it pogledat, kaksno je resnicno stanje, preden se odlocis za kuzka iz dolocene psarne - ali pa vprasati koga, ki ima mladica od tam. Na internetu vsaka psarna lahko izgleda super. Pri nas pa mislim, da res nimajo svojih spletnih strani - vsaj jaz jih ne poznam.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1190 : 13 April 2008, 11:52:40
No, in tu nastopite vi, ki jih poznate... če...  ;)

Pol so tudi vzreditelji, ki so povezani med sabo, s podobno vizijo ali ciljem vzreje, z nekim standardom, ki jih povezuje...

Vse to zveš, če si v "krogu" sigurno več kot eno leto in to, če visiš na netu in "težiš". Vsi tega ne znajo ali ne zmorejo pa zaradi tega niso nič slabši morebitni lastnilki...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1191 : 13 April 2008, 18:54:42
andreja, ce bi vsak pred nakupom res prebral vse tele strani na forumu, bi marsikaj izvedel. Jaz jih tudi nisem, ker se mi po pravici povedano, ni ljubilo, in imam psa brez rodovnika. Zdaj mi je vse jasno, ker sem prebrala vse, in se v kaj takega vec ne bi spuscala. Pa ceprav sem po 3-eh letih zvedela, da je  ''ocka'' mojega psa iz Brakade, kar pomeni, da je ok, za mamo pa nimam pojma.

Jaz sem prej poiskala samo tuje pasme. AMpak se enkrat - linke si lahko vsak sam poisce! Jaz ji lahko nalepim kvecjemu dve strani od beaglov iz Nemcije in to je to. Pa od dveh iz Tokia.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


cina.si

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1192 : 13 April 2008, 19:05:02
Ribica: pejt brat forum nazaj... o vsem se piše, od prepirov s hoochom do slik nasih psov... odkrito povedano meni se ne bi dalo med vsem tem balastom izbirat kje kaj piše o leglih. najbolj enostavno je da postavis vprašanje n upaš da boš naletel na razumevanje ljudi, ki bojo pripravljeni pomagat. zato nehimo ze spet onesnazevat forum z nekimi balastom in se nej na taka vprašanja odgovarja z uporabnimi odgovori. konec koncev forum ni baza podatkov ampak klepet!  :-[



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1193 : 13 April 2008, 19:13:44
Ribica: pejt brat forum nazaj... o vsem se piše, od prepirov s hoochom do slik nasih psov... odkrito povedano meni se ne bi dalo med vsem tem balastom izbirat kje kaj piše o leglih. najbolj enostavno je da postavis vprašanje n upaš da boš naletel na razumevanje ljudi, ki bojo pripravljeni pomagat. zato nehimo ze spet onesnazevat forum z nekimi balastom in se nej na taka vprašanja odgovarja z uporabnimi odgovori. konec koncev forum ni baza podatkov ampak klepet!  :-[

men se pa zdi da je postavljanje istih vprašanj in odgovori nanje - nabiranje balasta...
Kdor pač nima potrpljenja prebrat teh "jadnih" 40 strani....hm....kako bo šele pri potrpljenju z Beaglom...
Tudi jaz sem se pred nakupom obrnil na forum z podobnim vprašanjem....dobil popolnoma isti odgovor....in "Verjeli ali ne" sem ponosen lastnik Beagla ...in NI mi bilo težko vse prebrat, dočim, zvedel sem še marsikaj koristnega zraven, kar mi danes ŠE KAKO PRAV PRIDE

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


cina.si

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1194 : 13 April 2008, 19:37:19
saonaion: postavil sem se v vlogo nekoga, ki zeli le informacijo o leglih. a je res tako tezko nekomu, ki mogoče zna odgovorit napisat ´´mladičke lahko dobite tam pa tam pa tam´´. al je bolj človeško s klicaji poudarit preberi si nazaj :D na starem forumu sem tudi jaz prebiral forum za nazaj, ko sem že imel beagla, in odkrito povedano kej novega nisem izvedel, kar sem ze vedel, ker sem informacije o pasmi zbiral kaksno leto. Ostalo se pa itak preko prakse naučiš. In primerjat branje foruma s potrpljenjem vzgoje beagla ni na mestu  ;) Na koncu je pa na nas, da ljudem predstavimo kakšna pasma so beagli. Ne gre tuki za dokazovanje mojega stališča, ampak bodmo odprti do potencialnih lastnikov, ki si zelijo informacij. A mar kakšno hude konstruktivne debate kvarijo s tem vprašanjem  ;D

p.s. mejmo se radi  :o 



belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1195 : 13 April 2008, 19:39:44
ojla!

ja verjetno je res uporabno brat kaj za nazaj, če lahko, sej kaj je balast že na prvi pogled videš, pa tist preskočiš. drugač pa nobenem ne škodi, če je kaj napisano dvakrat al pa še večkrat.

drugače pa pri nas vse lepo poteka, Beli se že pozna na širini, čeprav je šele dobra dva tedna breja.
če bi pa slučajno koga zanimalo naše leglo pa naj piše.

lep pozdravček vsem beaglovcem (dvo in štirinožnim)



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1196 : 13 April 2008, 19:48:55
Poglej...
Z mojim odgovorom nisem imel namen začeti kakeršnegakoli prepira, še manj mi je do kakšne konstruktivne debate v tem kontekstu, toda takšna oz podobna vprašanja se pojavljajo dnevno....bi bilo smiselno na njih odgovarjati ??, v kaj bi se forum spremenil???
Sicer je to tema o Beaglih in ne njihovih vzrediteljih - potem bi bilo smiselno odpreti podforum "Vzreditelji Beaglov" kjer bi se informacije o leglih osveževale glede na prostor in čas....
Si opazil koliko "neumnih" vprašanj je že postavljeno v smislu -Kje kupiti Beagla?
Ne dvomim, da so med njimi tudi zaupanja vredni in pošteni, resni potencialni lastniki, ampak takšni bi tudi lahko drugače postavili vprašanje tako kot ...npr. zelo dober primer je uporabnica "sasat" zelo , zelo slab pa "mali baucek".

Predvsem mi je pa v interesu da je ta forum o Beaglih namenjen njim samim, vzgoji, problemih in dobrih stvareh, slikah naših malih "bogov"...se strinjaš?

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


hesta

  • Gost
Odgovori #1197 : 13 April 2008, 20:01:18
Belča!Si pa res za hece, po dveh tednih sploh še ni sigurno, da je psica breja, ne pa da bi se poznalo na telesu.
Ja, vse tiste prijave paritev so nam znane.Samec ni nikjer problem(razen Nil Triiumf), so pa psice bolj čudne.Od Carmelota še ni odraslih mladičev, da bi videli kako izgledajo.Kar je Roških, iz Dobrče itd, je pa itak že vse komentirano.Če želite res OK beagla in ne gledate na ceno, vam damo lahko kak kontakt iz priznanih psaren v tujini.SASAT, res dobrega beagla na naslovih, ki ste jih našla žal ni.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1198 : 13 April 2008, 20:25:56
obstaja velika moznost, da bodo tekmo v Zeleznikih prestavili za en teden (zaradi razstave v Umagu, se mi zdi), tako da bomo verjetno lahko prisli na srecanje. Pa da se se malo povazim: Xsarcika je bila vceraj zelo pridna in je bila 1. v svoji kategoriji. Je dobila kuncjo hrenovko in bozanje cel preostanek dneva :)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1199 : 13 April 2008, 20:27:43
Dragi cina.si, ne bos verjel, sem na temle forumu ze od ene 8. podstrani, tako da sem z vsem na tekocem  ;) Prebrala sem pa vse za nazaj tudi na mojpes.netu, ker sem iskala kaj vse sem napisala o Luni. In sem nasla podatke o tezi za 4 mesece in 6 mesecev in se vse ostalo  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]