Beagle

ursa · 1475831

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1260 : 23 April 2008, 15:07:27
Ful so se temni  :) Se mi zdi, da so bili v Luninem leglu ze bolj svetli takle cas. Je pa res, da je samo ena bolj temna oz. da prevladuje crna barva, dva sta tako ali tako dvobarvna, Luna pa ima itak celo glavo svetlo.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Cita

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1261 : 23 April 2008, 16:33:11
ja te so mal bolj temni, ja sj sm prebrav da tm 8 do 9 tednov sj js bom itak dubu k bo mele ene 8 tedno pa 3 al pa 4 dni tko da to je itak ze skor 9    ;D



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1262 : 23 April 2008, 17:05:15
mi smo bili ta vikend v logarski dolini pa smo tudi videli eno beaglico, zal na ketni pred hiso:



Xsara se je skoraj zadavila, tako je vlekla k njej  ::)



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1263 : 24 April 2008, 10:22:29
Hej, če je ta psička stara šest tednov ima pa slabo pigmentacijo.Njen smrček je še vedno šekast,ko bi že moral biti čisto črn.
LP Tjaša



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1264 : 24 April 2008, 11:23:05
evo se par slikc  :) zdej so stari 6 tednov tko da ga dobim cez 2 tedna tko da komi cakam ! na eni sliki je ta psicka k jo js dobim druga slika je pa ena skupinska sam da so na uni mal mlajsi bli se  8)  aja pa se enkrat hvala za odgovore ribica pa xsara ...

corteki mejhni, kje je že tisti čas ko je bil še Makec takšen pobalinček  ;D

Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1265 : 24 April 2008, 13:06:02
Xsara, a je za vikend kaka tekma? Da se ne bodo piskoti pokvarili (sem videla na blogu za sprehod ..)  ;)


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1266 : 24 April 2008, 18:49:40
Xsara, a je za vikend kaka tekma? Da se ne bodo piskoti pokvarili (sem videla na blogu za sprehod ..)  ;)



seveda - ta vikend je Gornja Radgona. imava pa jutri RO na Iliriji, ce imata cas se lahko dobimo na PSTju pred tecajem.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1267 : 24 April 2008, 18:58:57
Kdaj, kdaj?  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1268 : 24 April 2008, 22:24:13
tecaj se nama zacne ob 19h, tako da kaksno urico ali dve prej - odvisno, kako dolgo bi bili na sprehodu (in ali sprehod vkljucuje tudi kavo)  ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1269 : 24 April 2008, 23:15:51
Hmmm ... ti posljem sms, ko se uskladiva z A. Tale ura je sicer cist izven rednih sprehodov, ampak mi pride prav, ker grem zvecer ven, pa da je pes zmatran, da ne tezijo doma  8) Sej ne bo dezja jutri, ne?

Posvet je ze minil  ;D Tako da prepuscam tebi izbiro, s kavo ali brez, jaz je itak ne pijem. Ce ne boste spet kje po potoku rile, packe  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1270 : 26 April 2008, 13:15:04
KAm ste se pa vsi poskrili?

Midve sva ravno dobro doma, smo bili s Seno dve uri v Tivoliju. Sta se celo malo igrale med sabo, potem je pa Asa Luni kremplje postrigla in lep pristrigla. Cel kozmeticni salon kar pred Colnarno  :)  Sta pa Sena in Luna skupaj pojedle en loncek smetane, ki jo Luna vedno dobi "na kavi". Sta bili ful lustni, po gobckih cisto umazani  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #1271 : 27 April 2008, 11:59:47
Belča, vsaj en mesec se psici ne pozna brejost, mi jih hranimo zadnje tri tedne s hrano za breje psice., prej pa povsem normalno.
Ribica, šrav imaš.ZAKON VARSTVU ŽIVALI nam narekuje, da gredo mladiči od doma pri 9 tednih, na žalost pa to razen mene (pri beaglih) nihče ne upošteva, veliko jih dajo stran že pri 6 tednih, necepljene, neočiščene parazitov, čisto nesocializirane..... seveda to je za mnoge predrago in se je malčkov treba čimprej znebit.Bo potrebna res kaka prijava na inšpekcijo, prej ne bo miiru.
Tisti gospod iz Logarske je en taprav tiček, ja.Izkušnje z njim ima Tina.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1272 : 27 April 2008, 16:46:13
Živjo!
Pri odhodu rodovniškega psa od "vzreditelja", novi lastnik psa dobi tudi knjižico v kateri je zapisano oz. nalepljeno katera cepiva je pes dobil in ostalo, kar spada zraven.Vse to mora opraviti vetirinar. Ali je možno, da se te stvari tudi ponareja?
Lep dan!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1273 : 27 April 2008, 18:18:57
Ne vem ce ponarejajo, vsekakor pa krsijo zakon, ce oddajo maldice pred 9. tednov, pa tudi ce je "samo par dni" prej. Mi smo Luno dobili pri tocno 10. tednih, bili so cepljeni, razglisteni, Luna je imela se antibiotik, ker so se kuzki med igro mal bokj grobo igrali in jo je nekdo ugrinil nad oko al nekaj pa so jo peljali k vetu. Ob odhodu domov je dobila hrano za dva dni, igarcko, en rjuho (da je disalo po leglu), knjizico s cepljenji in to mazilo. Pa niso rodovniski psi. Tako da je vsaj v tem pogledu bilo za njih poskrbljeno ocitno mnogo bolje, kot poskrbijo tisti "tako zelo resni vzreditelji rodovniskih psov", ki za psa racunajo krepko vec (ce ze ze gre okrog denarja).

Mi smo bili danes v Bohinju, Luna se je spet kopala. Mi je Xsara omenila, ce ni voda premzrla se za kopat. Ne vem, Luna gre v vodo sama, nikoli na silo, in danes je spet tako vlekla, da je bila cisto nemogoca. Se je kar tresla, dokler ni do vode prisla, se odpela sem jo komaj, je ze plavala. A je res lahko kaj narobe?  :-\ Je pa tudi mali (3,5 L) hodil po vodi in ga bojda ni nic zeblo, tako da neka ledena voda najbrz ni. Bom zvecer nalepla kako fotko.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #1274 : 27 April 2008, 18:24:27
en Xsarin video iz agilitya je v njeni temi!

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1275 : 27 April 2008, 20:48:17
Živjo!
Ne vem prav točno, zakaj se psi ne smejo oddajati pred 9. tednom starosti. Zakona nisem brala. V knjigi Vaš pes pa je avtor zapisal, da so psički primerni, da zapustijo leglo pri 6. do 7. tednih. Piše pa tudi, da je psiček v 8. tednu v obdobju strahu.
 Toliko različnih informacij dobivam, da sem že čisto "zmešana", ker bi resnično rada pred prihodom psička bila karseda dobro pripravljena, tako psihično, kot tudi materialno ( posode, povodci, najboljša  hrana, ovratnice, box, igrače in dosti teoretičnega znanja), pa čeprav ni to naš prvi pes. 6 let nazaj nam je poginila  čistokrvna koker španijelka pri 13. letih.
Ker se bliža prihod našega Odija,sem neizmerno vesela, pa me včasih malo vščipne v trebuhu- trema. Vzela si bom teden dni dopusta, da se bo čimbolje in najhitreje privadil na novo okolje in svoje družinske člane.
Lep dan!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1276 : 27 April 2008, 21:56:32
Sosedi na ulici so pri 7. tednih dobili mesancka - med dolgodlakim (saj ne vem, ce ta obstaja?) in kratkodlakim ovcarjem, pa je bilo ful prezgodaj. To je se tak mali medvedek se in je absolutno se premajhen, da bi ga dali stran od mame. Kdo pa je napisal knjigo Vaš pes - tuj ali slovenski avtor in koliko je stara? Sem že zadnjič iskala zakon, da bi ga prilepila, pa ga nisem našla.

Hrane pa se ne kupuj, preden dobite psicka, pocakaj da vidis, s cim ga hranijo v leglu, ker ni priporocljivo menjat hrane - pa se postopoma moras novo uvajat, samo jaz je nikoli nisem, pa smo tudi zamenjali ene 4 vrste hrane do enega leta, pa ni bilo nikoli tezav.

Igrace pa le imejte pripravljene - kako vrv za vlecenje (cisti zobke), kaj piskajocega itd. Pa pospravite cevlje in polnilce za gsm!

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1277 : 27 April 2008, 23:09:49

Mislim, da poznam knjigo Vaš pes in je že kar precej starega datuma, zato so lahko informacije v njej že zastarele. Mladičke se odda pri 9 - ih tednih iz čisto preprostega razloga - da gredo v nov dom primerno socializirani, lahko bi rekli "čustveno" dovolj zreli, da se lažje prilagodijo novim razmeram. Tako se lahko izognemo marsikaterim vedenjsklim težavam v prihodnosti. Jaz sem Žano dobila pri 9-ih tednih in se mi zdi, da je bilo tako ravno prav. Že prvo noč je razen par sekund jokcanja, spala v svoji košari in bila pridna. Sem pa imela prej 15 let psičko priltikavega pinča, ki sem jo dobila pri manj kot 7-ih tednih in je jokala ponoči več kot en teden. Bila pa je tudi sama v leglu in je verjetno tudi to vplivalo na marsikaj. Verjetno je spet odvisno od pasme in posameznega psa, načeloma se mi pa zdi ta doba 9-ih tednov najbolj ustrezna. O tem bi znala več povedati hesta, ki ima s tem veliko izkušenj.
Se je pa pred prihodom mladička res potrebno temeljito pripraviti. Jaz sem namreč že ob prvem ogledu legla, ko so bili stariokoli enega tedna izvedela o vrsti hrane, ki jo bodo dobili v leglu in še kup drugih informacij.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1278 : 28 April 2008, 07:25:34
Sasat,

dober vzreditelj, te bo zasul s pomembnmi in potrebnimi informacijami in kužki, ki gredo od doma pred 9-timi tedni so kužki, ki jih je vzredil mazač in nič drugega. Ponarejanje cepljenja - ni problema, nalepkice dobi od pretečenih cepiv, pač za malenkostno plačilo.

Lp



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1279 : 28 April 2008, 10:03:02
Mi smo se vceraj potepali po Kamniski Bistrici, Xsara se v hribih obnasa zelo lepo, tako da jo bomo se veckrat peljali.









Vec slikic pa na Xsarinem blogu  ;)



hesta

  • Gost
Odgovori #1280 : 28 April 2008, 11:30:49
V knjigah piše marsikaj, kar je že sto let za leseno žlico.Imamo ZAKON in treba ga je upoštevati.Če pravilno daješ pasto proti zajedalcem je kura končana v 8 tednih, nato sledi ceplenje, mladiči naj bi se tetovirali ne prej kot v 7 tednu starosti.Knjižice o cepljenju se lahko kupijo.En "fabrikant", še z licenco po vrhu pa raje prodaja pse nekaj deset evrov ceneje in ne da niti knjižice, niti cepiva, ker je to pač predrago in izguba časa, no pri večih leglih naenkrat si to eni privoščijo.Poznam pa tudi osebo, ki mladiče kar sama tetovira.V SLO je vse mogoče.



Aba

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1281 : 28 April 2008, 15:42:24
Živjo. Tukaj sem nova, torej en lep pozdrav vsem.
Sama sem lastnica 2 mesečnega rodovniškega beagle-a po imenu Aba.

Prebrala sem celotno temo + zadnji pogovor o tem koliko mora biti star mladiček.
Lahko da v zakonu piše da mora biti star 9 tednov, vendar v skoraj vseh knjigah piše 8 tednov, v nekaterih celo 7 kar je absolutno prezgodaj. Mnogo ljudi prebere knjige zakonov pa ne, zato tudi med ljudemi velja prepričanje da mora biti mladiček star 8 tednov. Res pa je da bi morali vzreditelji ki jim je vsaj malo do svojih psov upoštevati zakon. Ker pa je teh ljudi premalo nastajajo problemi.... Glede ljudi ki pa samo služijo s tem (ne bom rekla da so vzreditelji) pa nimam komentarja  >:(

to je samo moje mnenje  ;)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1282 : 28 April 2008, 17:44:24
Oj! No, boks smo nabavili in Žana se pridno vozi v njem. Prvič ni hotela it noter, pa smo jo malo podkupili s priboljški :)
Zdaj se nič ne pritožuje, čeprav se vidi, da ji ni preveč všeč, se dela zelo ubogo - ubogi pogled ima itak že natreniran ::)
Včeraj je na vrtu pozirala med narcisami, rožica med rožicami :) Slikce sledijo.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1283 : 28 April 2008, 23:38:24
Da se še jaz malo pohvalim s fotkami, če jih že dva dni obljubljam  ::)


Sena in Luna

Plavalka Luna:



Pa še igranje po dirkanju s palico:



It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1284 : 29 April 2008, 10:08:21
Tema kdaj je najboljše, da gre mladiček od doma je zelo dobro prekomentirana na več mestih tudi na tem forumu in na kratko:
zelo je odvisno od pasme in z njo povezanega razvoja. Za nekatere prej - 7 teden (prej ne) ali po 9tem tednu. Povprečno pa je po sedmim tednom in do devetega (desetega) tedna odobje strahu, kar pomeni, da je v tem času oddaja mladiča najbolj stresna.
Zakon gor ali dol.
Pol so pa še drugi dejavniki...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1285 : 29 April 2008, 12:17:50
Jaz sem Luno dobila staro tocno 10 tednov, pa je prvo noc zajokala mogoce dvakrat, sem jo mal pocohala in to je bilo to. Vse naslednje noci smo pa prespali brez problemov, jokala ni nic, doma se je takoj "udomacila", svojo kosaro vzela za svojo itd. Na zacetku se je edino bala kuzkov, pa je to hitro preslo v pretirano pogumnost, zdaj ima pa itak svoje finte.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aba

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1286 : 29 April 2008, 12:40:03
Jaz sem Abo dobila pri 8tednih in se moram pohvalit da ni bilo nobenih težav. Takoj ko je prišla v hišo jo je prevohala se udomačila v košari. Jokala je samo ene 2x prvi dan  ko je iskala svoje bratce in sestrice. Vse ostalo je slo do sedaj brez problemov  :)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1287 : 29 April 2008, 13:50:44
Obljubljene slikce pozerke med narcisami in kar tako na vrtu  :)














terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1288 : 30 April 2008, 20:27:04
Danes so praznovali svoj drugi rojstni dan B-jevčki  :o Vse najboljše sestrici Bistri in bratu Boču!  :-*

Lp



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1289 : 30 April 2008, 20:30:46
Vse najboljše tudi od naju! :-* :-* :-*

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/