Beagle

ursa · 1475974

sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1410 : 03 Junij 2008, 15:29:45
Živjo!
Tako rada vsak dan preberem ta forum. Prav vsak dan pa se čudim tem vašim spisom. Najbolj odštekana mi je Ferry, ki se razburi prav za vsako figico. >:( Najsimpatičnejša pa je Ribica. ;) Kakršen gospodar, tak pes!!!!! Zelo drži, sigurno!
Naš Odi je tako prijazen kuža, pozitiven, družaben, igriv, zdrav, scerkljan, skratka enkraten. V nedeljo je dopolnil 3 mesece. :D
Prav zaradi tega, ker se tako pametno in odgovorno vtikamo v naravo in njene zakonitosti, procese, gre vse v malo...! :P
Sem prepričana, da se strinjate. ::)
Žana, iskrene čestitke, veliko lepih dni!



Ferry

  • Gost
Odgovori #1411 : 03 Junij 2008, 16:21:58
Sasat,

ja res smo že bolj zagrenjeni kot ne (mislim mene in hesto), pač z razlogom. Žal je naš Ferry, absolutno neagresiven kužek, čeprav je lovec, pa zajčkom samo liže in umiva kot bi mu bili mladički. Po tvojem komentarju bi moral potem pomoje biti Ferry bolj na nivoju pitbula za borbe, ali kako???

Zagrenjenost in tako obnašanje pa je izključno zaradi vsesplošnega slovenskega množičnega štepanja nekvalitetnih beaglov oz. legel beaglov in po kar nekaj letih, ti pač tega postane dovolj, ker vidiš, da živali nimajo le ljubitelji, ampak so tudi drugi dejavniki, ki pa večinoma prevladajo ljubezen in vse ostalo in glede na to da smo na forumu za beagle, naj bi tu sodelovali "ljubitelji" beaglov, vendar ni čisto tako in to je dovolj kot pošten razlog za razburjanje, a ne? Če škodi pasmi, pač zasluži kritiko, vsaj od ljudi, ki jim je pasma pri srcu.

 
Prav zaradi tega, ker se tako pametno in odgovorno vtikamo v naravo in njene zakonitosti, procese, gre vse v malo...! :P
Sem prepričana, da se strinjate. ::)

Glede na to bom pa rekla takole, psi že dolgi niso del narave (bili so ko so bili volkovi), žal pa jih je človek spremenil v domače živalice in s tem je spremenil genetiko in mu odvzel veliko naravnih lastnosti, ki jih je kot volk imel. Torej? Tukaj ima narava dosti malo zraven, žal. In tako razmišljanje je pripeljalo že do veliko mrtvih skotenih ali po kotenju umrlih beaglov, ravno tako je umrlo veliko psic. Danes omeni enemu od pravih vzrediteljev (tu sedaj ne govoriva o rejcih), da naj prepustijo kotitev in po kotitvi vse naravi, pa mislim, da ne boš ravno dobro sprejeta.

Samo namig:Tudi človek (konec koncev je tudi človek del narave) je včasih rojeval v jamah, poljih, gozdovih - posledica razvoja pa je prinesla to, da danes tega ne delamo in rezultat je izredno malo smrti dojenčkov in mamic in ti bi to zdej vse nazaj?????????????? Dejmo, mal realnosti v oči pogledat!

LP



mava

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Naša princeska
Odgovori #1412 : 03 Junij 2008, 16:55:11
belča ali so že vsi mladički oddani? :o



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1413 : 03 Junij 2008, 18:12:16
Ferry, res se zabavam, ko berem tvoje poste. Super si!
A si pozitivna?



Zarja

  • Gost
Odgovori #1414 : 03 Junij 2008, 23:40:26
pozitivna na kaj?  ::)


 jaz tudi z veseljem berem Ferry-jine poste, ker večinoma povzame tudi moje misli in misli večine ljudi tukaj. In je ena redkih, ki še ima voljo za debato s tabo in tebi-podobnimi. In če smo že pri tem, to je tema o PASMI beagle in problemi te PASME se pač tukaj odprto diskutirajo. Nekateri se na to malo bolj spoznajo, nekateri se pač ne. In pravzaprav mi je smešno prav to, kako se spravljate nanjo in poskušate ovreči njeno pisanje - kaj če bi malo premislili o tem in videli, da glede na to, da se bolj spozna na take stvari kot vi, da mogoče pa je le kaj na tem? Ampak za nekatere je očitno težko priznat, da se pa mogoče motijo in še kar naprej gonijo svoje ... sem te zdaj užalila? ja, v jok pa na drevo, no ...  ::)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1415 : 03 Junij 2008, 23:49:45
Meni so sli vcasih tudi nekateri na zivce, pa jih zdaj cisto rada berem. Pac, ko si nekaj casa prisoten na tej sceni, vidis, kdo cveka traparije, kdo pa ima kaj pojma. Jaz sem nekje vmes  ;)

Se eno vprasanje ... Luna ima kar naprej vneta usesa. In Luna zelo zelo rada plava. In ko plava, ji gre direkt vsa voda v usesa, po novem tudi potaplja glavo pod vodo (danes spet, ko je pobirala palico). Kaj lahko naredim, razen brisanja uses takoj po kopanju, kar pa ne pomaga kaj dosti? Kopanja ji ravno ne bi prepovedala, ker v tem uziva (in se shladi itd.).  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1416 : 04 Junij 2008, 05:24:21
po mojem brisanje uses pac nujno, kot si ze povedala. pazi da ni prevec pregreta, ko gre v vodo (in da voda ni premrzla), da ni z mokrimi usesi (ali v koncni fazi suhimi) na nobenem prepihu. poleg tega ji usesa vsake toliko ocisti s clorexidermom - pri tem pazi. jaz sem bila recimo pri Xsari prevec nezna in so se ji vseeno vnela usesa, potem mi je pa veterinarka pokazala, s kaksno jakostjo je treba zmasirat, da se usesno maslo res raztopi. ne vidim razloga, da bi ji prepovedala kopanje, ce v njem uziva (ti kar zavidam - jaz si tudi strasansko zelim plavat s Xsaro, pa pac ne mara), razen ce je pes pregret, voda pa zelo mrzla - v tem primeru pa pac malo bolj pazi, da jo ne zagrabi kaksen krc.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1417 : 04 Junij 2008, 22:24:47
Clorexyderm ji zliva mami vsak teden in fajn zmasira - so tudi nam pokazali, da je treba se nizje od uhlja, ce ne ni efekta (ko je imela ful vneta usesa en teden - nazadnje). Ce je treba, ji damo pa se kapljice.

Saj Luna z mano tudi noce plavat, ona gre samo sama en krog in to je to. No, mogoce bo letos kaj drugace, ceprav dvomim. Ne mara pa iz morja prinasat igrac, ker popije zraven malo vode in je cisto zgrozena  ;D Potem se povoha ne vec zogice nekaj casa, dokler ne pozabi  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1418 : 05 Junij 2008, 06:43:52
Ribica,pa so tvoji Luni že kdaj vzeli bris iz ušes?Jaz sem namreč imela non stop probleme z vnetji pri naši Berry.Še najhujše je bilo potem,ko je bila breja.Na koncu ni več nič pomagalo,uhlja pa sta bila že razžrta z notranje strani.Pa sem ji vzela brise in poslala na fakulteto v preiskavo.Rezultati so bili porazni.Staknila je okužbo z Pseudomonasi in Proteusi.Po tem mi je bilo hitro jasno,zakaj noben antibiotik,ki sem ji ga dajala ni prijel.Sem dobila prave kapljice in sedaj imamo že lep čas mir.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #1419 : 05 Junij 2008, 09:55:26
Tudi veterinarji imajo izgleda sedaj neke nove študije....?Tisti vzrejno tetovirni referent....?
Sasat izgleda strokovnjak na področju z napol mešancem ki mu v rodovniku piše beagle?

Raje sem brez komentarjev, le Zarjo vabim na srečanje, če nimaš prevoza, ga bomo našli.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1420 : 05 Junij 2008, 10:04:34
Nimam se za strokovnjaka :-[, daleč od tega. Rada se učim, Ferry mi pri tem veliko pomaga, čeprav je zajedljiva, pa nič zato, saj me neizmerno zabava. :D
Naš mešanec je pa super. 8)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 05 Junij 2008, 11:27:26
Ribica,pa so tvoji Luni že kdaj vzeli bris iz ušes?Jaz sem namreč imela non stop probleme z vnetji pri naši Berry.Še najhujše je bilo potem,ko je bila breja.Na koncu ni več nič pomagalo,uhlja pa sta bila že razžrta z notranje strani.Pa sem ji vzela brise in poslala na fakulteto v preiskavo.Rezultati so bili porazni.Staknila je okužbo z Pseudomonasi in Proteusi.Po tem mi je bilo hitro jasno,zakaj noben antibiotik,ki sem ji ga dajala ni prijel.Sem dobila prave kapljice in sedaj imamo že lep čas mir.
LP Tjaša

Ne, se nikoli.  :-\ Luni zaenkrat kapljice pomagajo, ampak ji dam ce je res ze nuja, da ji ne dajem za brezveze, za vsak ko pa z glavo otresa pa res ne gremo k veterinarju.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1422 : 05 Junij 2008, 15:26:17
Tudi Ari je imel včasih kar naprej vneta ušesa. Veterinar je vzel bris, potem je pa dobil antibiotike. Velikokrat so vneta ušesa povezana z različnimi alergijami. Pri nas je bila kriva hrana, natančneje je bil kriv piščanec. Zadnjič mi je zunaj pojedel kurjo kost, in naslednji dan je imel čisto rdeča ušesa. :( Ribica*, verjetno bi bilo res najboljše da Luni vzamejo bris - boste vsaj vedeli za kaj gre. Clorexyderm je za čiščenje ušeskov in preprečevanje vnetij, ko pa so ušeska enkrat že vneta pa Clorexyderm ne more pozdraviti vnetja. Vsaj tako je meni rekel veterinar. Sem imela Clorexyderm tekočino in gel, ker sem mislila da mu bom s tem pomagala, vendar je poteboval antibiotike.

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ferry

  • Gost
Odgovori #1423 : 05 Junij 2008, 16:18:40
Sasat,

Nimam se za strokovnjaka :-[, daleč od tega. Rada se učim, Ferry mi pri tem veliko pomaga, čeprav je zajedljiva, pa nič zato, saj me neizmerno zabava. :D
Naš mešanec je pa super. 8)

Se popolnoma strinjam s tabo in upam, da zaradi tega, ker smo velikokrat v "resnih" debatah, ta forum ni mrtev, ampak izredno popularen! ;)

Sicer zakaj pa naj bi kakršnakoli debata, o čemerkoli, škodila??? Tako kot si rekla, to je izmenjavanje informacij in iz tega se človek izredno veliko nauči in to je želja vseh na forumu.

LP



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1424 : 07 Junij 2008, 14:44:17
Oj! Glede srečanja na Hrušici - kdaj se začne?

Lp vsem



hesta

  • Gost
Odgovori #1425 : 08 Junij 2008, 15:44:07
Žana!Srečanje bo od 11.ure dalje.
Včeraj sem po sedmih letih srečala od Belčine mame sestro.Nazadne sem ju videla pri vzreditelju v leglu, ko jima je bilo kakih 7 tednov.Takrat ni bilo skoraj nobene zelo opazne razlike.Sedaj, ko sta odrasli, že skoraj veteranki, pa je razlika očitna.Ta, ki sem jo srečala včeraj v Goriških Brdih je živa slika svojega očeta.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1426 : 08 Junij 2008, 20:02:26
Naš dopust je čisto prehitro minil  :-\ Bilo je enkratno, najboljši termin za na morje - je toplo, ampak ni prevroče, ponoči se da spati, kopat se tudi da in se gužve ni neizmerne....bilo je res super!

Glede piknika - saj hesta ne bo problem, če pride tudi Frodo? Upamo lahko samo da ga naši beagli ne bodo napadli kot so Nahida  ;) Pa a je potrebno kaj prinesti? ne more biti vedno vse na vaju....Pijača, hrana, sladkarije??? Drugače pa držimo pesti za lepo vreme - sonček in da ne bo preveč vroče  :o

Pa še nekaj slikc...







Plavalca...




In še bratska ljubezen


Lp
Eva



Ferry

  • Gost
Odgovori #1427 : 08 Junij 2008, 20:10:25
Eva,

normalno, da lahko pride tudi Frodo, če pa bo kakšna reakcija od beaglov, bo pa smo malo tuljenja in lajanja, potem bo pa vse OK, tako, kot je bilo pri Nahidu. Ti kar pripelji malo žabico ;).

Ja, bi bilo pa dobro, če se zmenimo, kdo kaj prinese, da ne bomo vsi istih stvari nosili.

Misim, da mora to pa hesta povedati.

Upam, da bo sonček!!!

Drugače je pa res lepo videti, kako tvoja kužka rada plavata :o, no pri nas ni tako, Ferry je šel sam v vodo samo takrat, ko sva bila midva oba v vodi in ko še ni bilo Nahida, ker se je bal, da ga zapuščava in bo ostal sam, sedaj pa ima na obali Nahida in se sploh več ne zmeni za naju in gre v vodo samo do komolčkov :'(.

Lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1428 : 08 Junij 2008, 20:13:27
No glede plavanja. Ben sploh ne bi plaval...gre v vodo do koder doseže tla - do popka, pa tudi če smo vsi v vodi. Pol laja in nas kliče nazaj  :D Na tej slikci je "prisilno" mogel v malo globljo vodo, tako da je plaval vsega skupaj ne vem če dva metra.  :P Tamal je pa večji navdušenec nad plavanjem...

Ko pa se pogovarjamo o tacanju po lužah pa je stvar ravno obratna  ::)

Se vidimo v soboto...

lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1429 : 08 Junij 2008, 21:03:44
Lepe slikce!

Buddy (bostoncek) tudi rad plava, Luna pa itak.

Danes mi je spet usla v njen wellnes (blatna luza v Tivoliju) in je bila umazana se po ovratnici  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1430 : 08 Junij 2008, 21:47:07
Eva kere lepe fotkeee!!  :o Mali je pa res zrastu spet!  :o Benko je pa itaq faca  :-* :-*

Upam, da se kmal vidimo kej  ::)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1431 : 10 Junij 2008, 18:06:29
v soboto smo torej zmenjeni ob 11h? mi bomo prisli na zacetku za kaksno urico, potem pa se bojim, da bomo morali it, ker grem jaz v italijo (razen ce bosta gasper in xsara ostala in se vrnila z aso in seno). se pa ze zelo veselim srecanja, bo lustno!



hesta

  • Gost
Odgovori #1432 : 11 Junij 2008, 09:43:27
Tudi jaz že komaj čakam soboto,
Eva, seveda mali naj obvezno pride, drugače pa kot običajno, vsak naj prinese kako malenkost, ne veliko.Za jest bo med drugim tudi divjačinki golaž, žar, pa tudi za vegetarjance bo poskrbljeno.
Vsekakor pa prinesite s seboj zvrhan koš dobre volje.Vabljene so tudi Ribica, Zarja in Sara, če se nam bodo pridružile je pa njihova odločitev.
SE VIDIMO!!!



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1433 : 11 Junij 2008, 10:57:21
Hesta, lepo pozdravljena!

Kot sem že napisala je naš Odi zelo fajn kuža. Hitro se uči , je zdrav, vesel,scerkljan, trmast...
Vas bi pa prav lepo prosila, da mi malo bolj natančno obrazložite vaše mnenje, da je naš kuža mešanec, saj resnično zaupam v vašo presojo in strokovnost.

Lepe dneve vam želim, tudi vsem ostalim!



Ferry

  • Gost
Odgovori #1434 : 11 Junij 2008, 11:08:37
Sasat,

najbrž se spomniš dobronamernih nasvetov, ko ste kupovali beagelčka. Ti nasveti so bili dani z namenom in so vedno dani z namenom, da se preprečuje podpora "rejcem", ki beagle delajo iz mešancev, za kar ima hesta tudi dokaze. To, da večina slovenskih beaglov izhaja iz mešanca (brez sledljivosti porekla oz. brez rodovnika), to pomeni, da so nečiste krvi - "mešanci", ki s seboj nosijo kup nepravilnosti, kar se tudi po večini hitro opazi na odraslemu kužku. Na žalost pa je v naši kinologiji toliko svinjarije, da se take poneverbe in nečistosti ne sankcionirajo od uradnih oseb.

Zato pa mi pravi ljubitelji beaglov, vsakemu novincu, skušamo odsvetovati tak nakup (ki ni čisto nič drugačen, kot nakup psa pri zloglasnemu Matoši v Celju), vendar večinoma brez uspeha, ker je vsakemu samo do nizke cene psa in do ničesar dugega. Tako, kot ste to dokazali vi, ki se pač kupili "mešančka z rodovnikom". Pač jaz pravim "za malo denarja malo muzike"!

Danes kvaliteten rodovniški pes  v Sloveniji, pa naj bo katere koli pasme, ne pade več pod 900 €, večina jih sedaj dosega že 1500 € in več. Torej, polovična cena, polovico beagla.

LP



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1435 : 11 Junij 2008, 22:42:40
O, hvala za vabilo! Glede udelezbe pa se nisem prepricana, ker se moram ucit - bom videla, koliko bom pridna ta dva dneva, pa se morda oglasimo za kako uro.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #1436 : 12 Junij 2008, 11:40:15
Sasat!
Glede teh zadev je bilo prav na teh straneh napisano ogromno, povedali smo vam tudi da preberite vse  in svetovali kje kupiti , vsega nimam namena več ponavljati, vsekakor pa so pri meni dokumenti, ki bodo na ogled reviziji, če se bomo odločili in jo zahtevali.Jaz se v SLO ne nameravam več ukvarjati z goniči, ker je vse skupaj ena sama svinjarija , pohlep in denar, strokovnosti pa nobene.Psica, ki je bila v tujini že na telesni oceni izvržena iz vzreje,zaradi določenih napak, je pri nas takoj dobila vse in brezvesten rejec jo je paril še s samcem, ki je ravno tak, sedaj pa prodaja mladiče 1. klase, še in še je takih in drugačnih dogodkov, za katere me sloh ne briga več(razen v primeru revizije).Svojo kinološko pot bom aktivno nadaljevala izven  naše meje, kjer so stvari malo bolj pošlihtane.Seveda pa bodo tukaj ostala naša srečanja in druženje na razstavah in pri nas doma.
Ribica!Kakor želiš in koliko ti bo dopuščal čas.
Ferry!Konec julija pričakujemo naše zadnje malčke s SLO rodovnikom in bodo tudi že prišli na kostanjev piknik oktobra.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1437 : 12 Junij 2008, 11:54:47
Hesta,

Psica, ki je bila v tujini že na telesni oceni izvržena iz vzreje,zaradi določenih napak, je pri nas takoj dobila vse in brezvesten rejec jo je paril še s samcem,

Pozabila si napisat da je psica dobila oceno I./I., najboljšo kar jih obstaja.

Ravno se je na drugem forumu pojavil novopečeni lastnik enega od slovenskih beaglov in že ima težave z zdravjem, tako, da smo hitro izvedeli, da pač ta rejec za mladičke popolnoma nič ne poskrbi (kot večina rejcev beaglov v sloveniji) in da so imeli vsi mladički tako napihnjene trebuhe, da jim jih je kar razganjalo od glist. GROZZZAAA!! In potem ljudje še podpirajo take "špocarje", ko jim dajejo denar za mladičke. Svinjarija!  >:( >:(

Res, hesta, se podpišem pod tvoj post. Vem, da bo šlo tvoje zadnje leglo v dobre in predvsem pametne roke, tako, kot vsi tvoji kužki do sedaj!

Lp



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1438 : 12 Junij 2008, 15:00:33
Hesta, kot sem že napisala, komaj čakam, da daste papirje v revizijo.
Ferry, kakšne zdravstvene težave pa ima tisti prej omenjen kuža?
Lep pozdrav



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1439 : 12 Junij 2008, 19:49:31
Sorry, Ferry, vem kakšne težave ima kuža, malo sem se zabrala.