Beagle

ursa · 1475916

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1470 : 15 Junij 2008, 21:48:18
Luna je pa danes cista koma. Je spala od 17:30 do 18:50, pa ponavadi ze okrog 18h zacne tezit za vecerjo - pa ji jo dam in gre do 19h ponavadi nazaj spat, ko greva ven. Zjutraj je pa spala z mano do nekaj cez enajst itd. .. ma skoz je spala danes!

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1471 : 15 Junij 2008, 22:28:19


Aha, torej je bil Mak tisti, ki se je še vedno igral z Žano, ko se drugim ni več dalo :)  Potem je pa Don tisti ,ki je tudi zelo temen in ima rdečo ovratnico, zadaj na hrbtu pa ima med črno dlako en majhen bel flek, tako kot Žana. Zanimivo!  Joj, pa Dona je tako zrasla, na prejšnjem srečanju je bila še plašna pupika, zdaj pa je že prava dama. Lepo, da sta prišli tudi Luna in Ribica. Je bila Luna tudi zelo igriva. Valja se pa tako tudi Žana, po kakšni smrdljivi stvari ponavadi ali pa kar tako ::)
Frodo je bil luštkan, se je ves čas držal svoje lastnice, ampak ga je vseeno zelo zanimalo vse dogajanje okoli njega :)  V glavnem, naši beaglčki so res super in takole na kupu jih je prav čudovito videti.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1472 : 16 Junij 2008, 07:02:57
Makec je bil res poln energije. Ko smo se peljali tja, sva zgoraj na cesti malo ustavila, da je videl biglčke ki so že veselo skakljali. Pol je začel pa jokat cvilit, skakat vse je bilo, pomoje je mislil da gremo naprej in ga je kar panika zagrabila  :o

Beagli so zakon!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1473 : 16 Junij 2008, 21:11:41
živijoo ;D mene pa zanima če kdo ve kje bi našla kakšna legla rodovniških beaglov..?
Prosim naj kdo sporoči...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1474 : 17 Junij 2008, 03:00:47
Na strani od KZS si ze pogledala? A tole temo si ze kaj prebrala? Je bilo ene tri-pet strani nazaj spet samo o tem pisano.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1475 : 17 Junij 2008, 10:13:42
Larra!
Pozanimaj se rajši v tujini, ne tu v Sloveniji. Pri nas so v večini mešanci. Res si preberi ta forum, če se le da v celoti pa boš videla zakaj. Veselo na delo!
Srečno!



hesta

  • Gost
Odgovori #1476 : 18 Junij 2008, 08:11:31
Larra!Vem za leglo, za keterega smo svetovali tudi Sasat naj počaka nanj, vendar bi morala preverit če že nimajo vse oddano.Vsi ravno niso mešanci, kot navaja Sasat, ki nima pojma o beaglovski sceni v SLO iz določenih psaren pa so res napol mešanci, kar je razvidno iz dokumentov.Mene res ne zanima več kakšni beagli hodijo tukaj na svet, saj za laike in naivneže je itak vse dobro, le da je poceni.Če želiš res nekam spodobnega beagla me kontaktiraš lahko na ZS.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1477 : 18 Junij 2008, 10:36:21
Draga Hesta, lepo vas prosim, da prenehate z žaljenjem, ker verjetno nimate nič od tega in nimate pojma kdo sem in tudi moj karakter vam je neznan.. Mogoče ste res poznavalec beaglov, vaša srčna kultura pa je na psu. Vse kar sem napisala sem izvedela iz vaših postov, pa še vi prerberite malo nazaj in ne bodite tako površni v branju.
Vse te vaše negativne izjave izhajajo iz poizkusa manipulativega reklamiranja in konkuriranja pri vaših poslih v vaši psarni. Da vsem solite pamet, kateri ne kupijo pri vas oz. pri vaših kompanjonih res ni zdrava konkurenca, predvsem ne na tak našin. Verjamem, da so vaši psi res dobri in kvalitetni in, da se trudite, ne ga pa tako biksat!
 Ko sem želela, da mi pri nakupu psa pomagate, ste me najprej prav grdo odpravili. Sprijaznila sem se, da pač od vas ne bom dobila nobenih  pametnih informacij in sem sama poiskala leglo. Ko pa sem to dala na forum, ste me pa z užitkom pobruhali. Ja , res, hvala lepa.
 Pa srečno še naprej pri oglaševanju!
P.S. Ni res, da vas ne briga več, pa še kako vas briga in vedno vas bo, kakor mene. Jezni smo pa vsi, ki imamo radi naše pse!!!



Ferry

  • Gost
Odgovori #1478 : 18 Junij 2008, 11:47:40
Predraga sasat,

tudi ti žališ in pljuvaš po ljudeh in ne samo mi, kot tukaj razlagaš. Najhujše od vsega pa je, da pljuvaš po edinem strokovnjaku za beagle v Sloveniji. Torej amater je napadel profesionalca - razlog njegova nevednost in zatiskanje oči oz. bolečina ob dejstvu, ki je nam vsem dolgoletnim poznavalcem znano.

Ko sem želela, da mi pri nakupu psa pomagate, ste me najprej prav grdo odpravili. Sprijaznila sem se, da pač od vas ne bom dobila nobenih  pametnih informacij in sem sama poiskala leglo. Ko pa sem to dala na forum, ste me pa z užitkom pobruhali. Ja , res, hvala lepa.

No tale izjava je pa več kot smešna! Sasat, a si že pozabila, kako je bilo, no ti bom napisala (glede na to, da ne bereš foruma za nazaj).

10.4. si se pojavila na temu forumu, s klasičnim vprašanjem (ki je bilo na forumu postavljeno že 1000x), radi bi beagla, kje naj ga kupimo? Torej, reakcija forumašev je bila različna, vsi pa so se povečini strinjali, da si preberi za nazaj. TO, DA TI NIHČE ŽELEL POMAGATI - JE VEČ KOT NESRAMNA IZJAVA, do tistih, ki so ti (Ribica, andreja, ...).

No. 14.4. ste kužka že kupili, kot rečeno, ste se odločili v 4 dneh, tako neumno človek še kolesa ali TV ne kupi, pa je le stvar. In iz tega se lepo vidi, da ste psa kupovali zelo hitro in ni bilo časa za pridobivanje pomembnih informacij (ki pa se mimogrede ne dobijo samo na forumu, ampak tudi po razstavah doma in v tujini, knjigah, internetnih straneh vzrediteljev, itd), seveda pa je za to potreben čas, meseci in ne par dni.

Torej pri takih neumnih potezah, 1000 pametnih nasvetov ne pomaga (teh 1000 pametnih nasvetov je napisanih na tem forumu, aja, sem pozabila, da ne bereš za nazaj oz. ni bilo časa)! Zato ti svetujem, da ne žališ ljudi na tem forumu, ki takih neumnosti ne delajo in jih ne odobravajo!

LP



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1479 : 18 Junij 2008, 14:41:21
Draga Ferry,sem pričakovala tale odgovor in profesionalci, pa naj bo to izjava amaterja, so še vedno manipulativni oglaševalci svojih psarn. In oglasiš se ravno ti in vedno še v imenu drugih,mislim, no..., ki si bila prva , ki si mi prav grdo in nekulturno odgovorila. Kar sr tiče žalitev si pa prva na stopničkah!



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1480 : 18 Junij 2008, 15:08:36
Odija nismo kupili 14. 4. ampak 13. 4. smo šli na ogled. Svetovali so mi naj pogledam na kzs in sem, kjer sem dobila podatke, ki sem jih potrebovala. Kupili smo ga pa 5.5., ko je dopolnil 9 tednov.
Za psa smo se odločali 2 leti, kot sem že napisala, prebrala sem tudi nekaj literature, izkušnje pa tudi imam-13 let sem imela koker španielko- z rodovnikom in oceno 5. Takrat sem se učila iz nule, ma zdaj znanje samo še nadgrajujem in nisem čisti laik.  Kupili ga nismo kot stvar in Ferry nehaj s takimi odurnimi izjavami!
Ker je naš življenski standard precej visok, nam ni bilo važno, koliko denarja želijo za psa. Dali smo,kolikor so želeli, če bi želeli več bi dali več.
Z Odijem pa ne mislim početi nič drugega, kot ga imeti rada in ga šolati ter uživati življenje z njim.
O vzreij pa nimam pojma in se tudi ne mislim ukvarjati z njo in ni bil to moj namen nikoli.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1481 : 18 Junij 2008, 15:48:36
Hesta... ali mi lahko daš kak kontakt za tisto leglo ki si mi ga svetovala.
Zanima pa me tudi malo o aligitiyu...če se katera ukvarja z njim saj mene to zelo zanima in če bom kupila beagla se bom s tem sigurno začela ukvarjati. :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #1482 : 18 Junij 2008, 15:56:06
Sasat!Ne smeši sama sebe, svetovali smo ti, za leglo 15.5. in tudi kje je.Vidim da imaš zelo kratko "lajtngo", da ne vidiš, da za naše mladiče ni nikoli nobene reklame, ti lahko povem, da so brez kakršnega koli propagiranja že leto naprej vsi kolikor jih pride na svet oddani in to naprej preverjenim ljudem- toliko v vednost.Ne briga nas tvoj visok življenski standard oziroma tvoj visok položaj, vemo le, da si bila s svojimi vprašanji dotalno nesmiselna, ker si potem letela k prvemu, ki je takrat imel leglo(precej slaba izbira), za tujino ali kar smo ti svetovali, pa niti pomislila nisi.Glavno, da imaš rada svojega psa, povem pa naj še to, da se običajno lastniki plemenjakov ne ukvarjajo z vzrejo.Če bodo tebe zanimali in te zanimajo SLO beagli nič narobe, mene sigurno ne-30 let se aktivno ukvarjam s kinologijo in vem kaj me še zanima in kaj ne, kar sem tudi že večkrat omenila.Če pa želim Larri svetovati kam naj gre po psa na ZS, to ne pomeni ponujanje svojih psov , ker so zadnji, ki se bodo skotili in imeli SLO rodovnike že vsi oddani, še premalo jih bo za vse, ki čakajo nanje.Iz mojih postov pa nikakor ne izžareva nobeno žaljenje, ali pa sploh ne pojmuješ besede žalitev.S tem je moja diskusija s tabo končana.

Ferry!Se požvižgam na vse skupaj, saj veš od prepametnega do norca je samo en korak, zato se res ne sekiram kaj pišejo taki o meni, pa izgleda tudi o tebi.



hesta

  • Gost
Odgovori #1483 : 18 Junij 2008, 16:05:09
Larra!Glede agilittija ti bo največ lahko svetovala Xsara, Terry, Bistra, Ribica, Marsovc in še morda kdo, ki se s tem ukvarja.Definitivno pa so beagli za ta šport zelo primerni, pa tudi uspešni.Bom danes zvečer poklicala gospoda(ni moj pajdaš da ne bo spet kdo kaj govoričil, da propagiram svoje pajdaše)Ko sem bila še zapisničar pri VK sem ga spoznala tam in mi je njegova psička takoj stopila v oči,ker je bila edina takrat prisotna res tipičen beagle, oće je Hooch, paritvena kombinacija OK.Ti sporočim.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1484 : 18 Junij 2008, 16:11:09
Larra: pri nas je kar nekaj beaglov v agilityju, med drugim tudi moja Xsara in Luna od Ribice. Tako da ce te karkoli zanima, ti kar vprasaj. Svetujem pa, da se s kuzkom, ko ga bos dobila, vpises v kaksen tecaj, kjer bos pri seznanjanju z ovirami in sportom samim imela pomoc (mislim, da je clanstvo v klubu itak obvezno, ce bos hodila na tekme). Sicer pa je zdaj sezona tekem, tako da lahko prides tudi kaksno soboto malo pogledat. Koledar tekem si lahko ogledas na www.agility-slo.com



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1485 : 18 Junij 2008, 18:02:48
Aha super  ;D sej zadnjič sem gledala posvetke od xsare kako izvaja trikce..
Bila sem zelooo navdušena  :)
ja drugače bi pa res kdaj prišla pogledat kakšno tekmo in malo pobožat vaše beaglčke  8)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1486 : 18 Junij 2008, 18:06:24
Zanima me pa še nekaj pomembnega!
Psa imava namen kupiti s fantom... ampak jaz bi ga rada uporabljala za aligity on pa za lov saj je lovec ;D
ali je to za psa kaj narobe da ga uporabljaš za več stvari...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1487 : 18 Junij 2008, 18:08:19
Sasat, z vsem spoštovanjem me zanima samo nekaj, glede na vaš življenski standard in pojem da vam denar ni problem, zakaj potem niste šli po rodovniškega Beagla v tujino, ali ga pa kupili tukaj v SLO od ljudi ki se s tem profesionalno ukvarjajo? kolikor vem je namigov bilo zelo veliko , kje iskat?
Na srečo je moje izkušnja ki sem jo dobil tukaj na forumu zelo pozitivna, z upoštevanjem vseh nasvetov ki so bili zmeraj dobronamerni od vseh udeležencev foruma, in hvala bogu kupil Emmota pri Nevi, katera mi je do sedaj zmeraj stala ob strani z nasveti in pripombami brez dlake na jeziku - to pri njej cenim najbolj, direktnost in profesionalnost ki je na prvem mestu!!
Emmo je trenutno pri njej, saj odhajamo na dopust in je zaenkrat še naš mulc premajhen za vožnjo z letalom ( predvsem mislim tu na stres) in sem že danes dobil pošten feedback od nje, ki je na mestu in se ga sam dobro zavedam...in najpomembnejše tudi bolj kot ne pričakovan.
Včasih smo lastniki naših kužkov od silne ljubezni do njih malce zasleplenji, se ti ne zdi ?, Ne vidimo očitnih napak, problemov v naši vzgoji, ki nam lahko kasneje prinesejo ali povzročijo še večje tegobe in verjemi, da ocena človeka ki se spozna na svoje delo in ga opravlja z ljubeznijo nekaj šteje in ni nujno žaljenje.
Ne obtoži me takoj , da Nevo branim zaradi nakupa pri njej....prav tako bi branil in stopil na tvojo stran tudi tebe če bi imela za svoje trditve argumente, kar pa sam a veš da niso najbolj na trdih temeljih, poglej malo svoje poste za nazaj, jaz sem jih... ;)

Verjetno nisem edini in to tudi večkrat povem, da želim da se ta forum začne razvijati v neki drugi bolj pozitivni smeri, ker če bomo tako nadaljevali bo vseh 50 strani postalo popolno neuporabnih, kar je škoda.

Lepo se imejte!! :)

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1488 : 18 Junij 2008, 18:31:24
Larra: sicer ne poznam nikogar, ki bi z beaglom hodil na lov in delal agility, poznam pa taksne primere pri drugih pasmah in tam se jim cisto dobro obnese. Je pa, seveda, potrebno zelo veliko delat. Naceloma so beagli zelo podkupljivi, ker imajo radi hrano, ne drzijo pa dolgo koncentracije, ne marajo pogostih ponavljanj in so zelo trmasti, poleg tega jih nosek velikokrat premami, kar zna biti pri solanju in pasjih sportih zelo motece. To so vsaj moje izkusnje, ampak mislim, da za vecino beagleckov to kar velja. Tako da, ce imata s fantom veliko potrpljenja in sta dovolj vztrajna, naceloma ne vidim problema. Xsaro je zdaj, ko je ze malo "narejena" kar se solanja tice, izredno lahko nauciti nekaj novega, ker pokapira zelo hitro. Jo je pa se vedno vcasih tezko zmotivirat. Na agilityju niti ne, ker ga ima zelo rada, ampak vseeno na treningih veliko nagrajujem. Poslusnost zna pa delati strasansko lepo, so pa tudi dnevi, ko me noce niti pogledat in takrat se moram kar potruditi za njeno pozornost. O lovu ti pa mogoce lahko vec svetuje hesta, jaz res ne vem veliko.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1489 : 19 Junij 2008, 02:09:10
Mislim, da Bistra hodi na lov, z Laro pa trenirata tudi agility - zdaj enkrat gresta na tekmo.

Midve se po skoraj enoletni pavzi koncno prikotaliva na tekmo 5.7.  :-[ Upam, da bova vsaj obe pritekli do cilja, da ne bo treba gospodicne spet deportirat predcasno iz parkurja.

Imam eno fino fotko od Lune, se je sama pokrila z zaveso  ;) Ampak nimam casa niti nalozit, itak skoraj nic ne spim .. vceraj sem bila pokonci do 4-ih, danes grem sicer malo prej spat. Cez vikend bom imela pa malo vec casa, ce bo kolikor toliko suho zunaj, ne bi bilo slabo it malo povadit gumo, gugalnico in cone ...

Sicer pa v agilityju tekmuje tudi Inka Napotnikova (na tekmah v LJ .. ) in zagrebcanka Lucy, se mi zdi (a je, Xsara?)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1490 : 19 Junij 2008, 02:14:35
Ja, mala šola je bila sploh nekaj posebnega pri nama  :( Prvo tretjino sem že skoraj obupala, ker ta pes ni nič delal, nič poslušal, samo vohal, vohal, vohal ... v pasjih šolah pa sploh vseee diši, ker komu pade hrenovka, drugemu sir, tretjemu piškot itd. Potem je bila nekaj časa med najbolj pridnimi, potem pa en mesec nismo hodili - je imela porezano taco, pa gastritis pa slabo vreme je bilo in oci ni hotel it, jaz pa nisem mogla.

Je pa zdaj veliko bolj poslušna, tako kot mi je vedno govorila Aša, da premalo zaupam v psa. Mogoce res ... ampak zdaj je zunaj pridna, je spuščna, doma pa kakor kdaj. Zaenkrat z uknijenjem nenehnega futranja s piškoti ni večjih težav, samo nekaterim doma se še vedno ne da nič dopovedat, ji pa palčke za zvečit dajejo.

Xsara, kako vama gre pa s Seno na agilityju? Na pikniku skoraj nisem mogla verjet, da se je Sena toliko casa igrala in tekla z ostalimi .. glede na izkusnje iz Tivolija.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #1491 : 19 Junij 2008, 07:07:36
Sasat,

kot sem že večkrat omenila, je namen tega foruma pogovor o beagelčkih in to da imate vi visok življenski standard, sodi v popolnoma drugo rubriko npr. bahanje oz. kdo ima več itd.

Na tem forumu govorimo o dosežkih naših kužkov in ne o tem, koliko ima kdo od nas pod palcem, a ne? Ko pa bo tvoj Odi npr. tekmoval v agilitiju, kot Xsara, Ribica, ..., ali bo zmagal na lepotni razstavi, lovski tekmi, potem pa je več kot primerno, da to objavljaš na forumu.

Na tvoje izkušnje in dolgo iskanje beagla, pa lahko le rečem "nekateri se pač nikoli nič ne naučijo".

LP



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1492 : 19 Junij 2008, 08:11:12
Ribica: Sena dela zelo dobro, danes imava trening in komaj cakam - zdaj nama je dvakrat odpadlo zaradi vremena in IABC-ja. Mislim, da bova jeseni debitirali na tekmah. Slalom se mora se naucit pa morava it probat gumo na Ilirijo, ker je v Sneberjah nimamo. Sicer je pa zelo vodljiva, lepo vlece naprej in je skratka izredno pridna. Je pa ze Asa rekla, da je postala ful bolj igriva odkar dela agility, pa meni se zdi tudi bolj samozavestna, tako da sem zelo vesela za njo.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1493 : 19 Junij 2008, 11:08:05
Hesta, ...
[Ker je naš življenski standard precej visok, nam ni bilo važno, koliko denarja želijo za psa. Dali smo,kolikor so želeli, če bi želeli več bi dali več.

Ta stavek ni bil namenjen hvaljenju, temveč temu, da zavrnem trditve, da na mi je šlo samo za nabavo" poceni" psa.

Zbogom!



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1494 : 19 Junij 2008, 16:54:27
xsara mene pa zanima kdaj imate kakšno tekmo v naklem...ker bi zelo rada prišla gledat ;D ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1495 : 19 Junij 2008, 19:48:02
Spet se malo javljam, danes je Makec užival v družbi leto in pol stare labradorke. Je bil prav mičken proti njej ampak sta se takoj ujela  ;D. Igrala sta se s palico in lovila da je bilo veselje  8). Zdaj ga grem pa na hranit ker je začel razgrajat  ;D

Beagli so zakon!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1496 : 19 Junij 2008, 23:32:51
larra: v naklem je zadnja tekma za DP, torej mislim da konec oktobra. pred poletnimi pocitnicami so pa se ljubljana, murska sobota, domzale, spet ljubljana in portoroz.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1497 : 20 Junij 2008, 01:21:47
Larra, na agility-slo.net imas koledar prireditev, pa tam poglej za tocne datume.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #1498 : 20 Junij 2008, 09:53:47
Oh, sasat, ko pa dialog postane bolj zanimiv, se pa poslavljaš ;).

No, mi smo se odločili, da si ogladamo svetovno razstavo v Stockholmu :o :o :o, tako, da me prav pošteno že zanima, kakšna je tendenca pri  beaglih (sicer nisem 100%, če bomo ostali še v nedeljo, ko so beagli, ampak upam da, predvsem zaradi želje, spoznati dobre vzreditelje iz celega sveta).

Če bomo v nedeljo tam, obljubim kakšno slikico lepotcev.

LP



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1499 : 20 Junij 2008, 20:26:21
Živjo...
jaz sem iz kranja in mi je seveda najbližje priti do nakla...
ali bi se lahko zmenili, da pridete enkrat v naklo malo trenirat ali pa samo tako da bi se jaz izvedela kaj več o beaglih... ;D
lepo prosim če je katera pripravljena in ima čas naj sporočii ;) hvalaaaa ;D ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)