Beagle

ursa · 1476109

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1530 : 01 Julij 2008, 11:40:15
Ja, smo pozorni na ose in cebele, sicer muhe lovi in pokonca itak samo doma. Zunaj ji ne pustim.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #1531 : 01 Julij 2008, 12:17:11
Andreja!Seveda se vse da, če imaš voljo, vendar vsaka pasma ni za začetnike.Beagle imam najdalj časa od vseh tu pri nas in mislim, da vem kakšen pes je to ,v prisrčni zunanjosti ni vse, kar ljudi tako privlači na tej pasmi.

Larra!to, da so psice bolj poslušne še zdaleč ne drži o kinologiji se seveda s prakso največ naučiš, vendar moraš najprej dozoreti kot osebnost, tebi pa manjka še nekaj let, če že prebereš svoje poste nazaj to lahko ugotoviš.Na tak način kot ga imaš glede rezervacij in iskanje mladiča, se to prav gotovo ne dela.Kjerkoli boš psa pač kupila, ti svetujem, da preveriš vse o njegovem izvoru in rejcu(če sploh kaj ve o pasmi, katere mladičke pač ima), če se sama ne spoznaš vzemi na ogled legla človeka ki mu stvari niso neznanka.To ti svetujem, da bi dobila OK mladička, s katerim boš lahko uživala čim več let in skupaj z njim odrasla.Brez zamere, povem vsakemu, kar mislim.

Saonaion!Kako kaj mulc?A ste že na novem povodcu in ovratnici.Če bo vse po sreči se vidimo še ta mesec.Ko sta ka skopala sta imela verjetno polno kad zemlje, saj je tukaj skupaj z ostalimi neizmerno užival v "rudarskih"delih.Mi kar nekaj manjka, ko ga ni.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1532 : 02 Julij 2008, 08:47:41
No, tudi mi smo si ogledali malega "lumpka", kako je veselo kradel iz mize ;). Pravi mali "tatič" :D!

Očka Ferry ga žal ni uspel videti, ker pse zaradi vročine, raje puščava doma, upam pa, da se vidimo na pikniku in da bo prišel tudi kakšen Ferrijev potomec.

Larra! Tako kot sta napisala hesta in saonaion, psa se tako pač ne kupuje, kot sedaj delaš ti, resen, pameten kupec si nabere kupico informacij, izbere najboljšega vzreditelja in pač, da pride na vrsto čaka, pa če je to leto, dve leti. Nakup takoj in zdaj, je neumen nakup. Za dobre pse iz dobrih psarn, se po večini, čaka na psa, leto in več.

LP



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1533 : 02 Julij 2008, 15:55:53
 ;D Hesta:
Mali je rabil 3 dni, da je po moje prišel k seb od divjanja in VERJETNO žalosti za svojimi kolegi, drugače je super, verjamem da ti manjka...
Nov povodec še ni prišel, ga pa pričakujem...
Skopali....sploh ga še nismo, ker si še nisem nabavil  :P :P neoprenske obleke :P :P da ga spravim pod tuš ( ja, z banjo bi bilo veliko lažje...ampak tudi to ga čaka...

 :)Ferry...zgodba o mizi in šarkljiu mi je poznana :o, veš, tega doma še ni storil, lump, mi je zaradi njega nerodno..
Piknik....vsekakor, full nama je žal bilo da se nisva tega udeležila..

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1534 : 02 Julij 2008, 22:12:21
Saonaion, jaz Luno ful lazje stusiram v tus kabini kot v banji - v banji sem jo po celi lovila pa na rob mi je skakala itd in je bilo vse morko. Res pa je, da imamo tus kabino ta visoko in jo lazje kontroliram, pa tudi ce s pravimi tacami stopi na rob, jo se vedno lahko kolikor toliko normalno stusiram.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1535 : 02 Julij 2008, 22:54:18
Moj Odi pa kar sam zavije v kopalnico, ko prideva z daljšega sprehoda in stopi v tuš kabino in čaka, da ga stuširam.Pa tega ne storim kar vsakič, ko si on to zaželi, da mu ne uničim ph-ja dlake, razen v primeru, ko je resnično pacek. Je pa tako simpatičen, da bi mu kar najraje vsakič izpolnila željo.



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1536 : 02 Julij 2008, 23:21:48
Saonaion, jaz Luno ful lazje stusiram v tus kabini kot v banji - v banji sem jo po celi lovila pa na rob mi je skakala itd in je bilo vse morko. Res pa je, da imamo tus kabino ta visoko in jo lazje kontroliram, pa tudi ce s pravimi tacami stopi na rob, jo se vedno lahko kolikor toliko normalno stusiram.

Ah, saj čiščenje po sprehodu sploh ni problem, tudi sam zavije direkt v kopalnico in ga potem s tako posebno brisačo ( torka se ji reče) očedimo ne glede na to al je moker ali suh.
Sicer pa mi je pri tej pasmi všeč to da svinjarija kar sama pade dol. Kopali smo ga do sedaj samo 1x pa še to zato, ker je na blžnjem travniku iskal nafto in je "torka" odpovedala.
V tuš kabino tudi sam rad gre, ampak ne na tuširanje, vodo pije in ko smo to opazli da počne jo po vsakem tuširanju čist operemo da ostane tista voda ki je na dnu čista ( brez kakšne milnice). Tuširanje je pa bila dogodivščina zase....jaz v kratkih hlačah z Emmotom :'( v kabini , totalno me je popraskal po nogah, zunaj pa ta boljš polovica v pripravljenosti z brisačo...komedija na m2....no, če že stuširan ni bil 100% je bila pa kopalnica polna smeha....pa vode tudi!!! :o

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1537 : 02 Julij 2008, 23:28:40
Ah, jaz imam pa kar borbe. Jo moram zvlect ali pa odnest v kopalnico, ravno prejsnji teden sem skupaj z Luno se dva tepiha vlekla za sabo. Potem v tus kabini se pa vda v usodo. Kopanje s psom (enkrat in nikoli vec) pa ne koristi, si ti bolj moker kot pes, pa se ves spraskan.

Jaz sem Luno kar pogosto tusirala, s samponom pa redko. Sploh kadar je ful umazana iz sprehoda, potem brisaca ne koristi, ker vse nasvinjas ... tus pa lepo odplakne pa je.

Jaz imam zdaj eno brisaco iz mikrofibre al cesa, kao ful vpojna, pa je fajn, sam ful se dolgo susi (jo moras zmocit). Imam pa se eno rumeno krpo, ki je pa prav za en drek, je pretrda in sploh ne mores obrisat psa, edino dlake grejo super dol z njo (iz nje pa pac ne ... )

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1538 : 04 Julij 2008, 13:25:40
Ojla,
Sem Aristotle Pharlap Sun Neptun in sem na novo na forumu. Sem star dobra dva meseca in najraje grizem! Kličejo me mali grizoč  ::) Pa še ena slikca.





simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1539 : 04 Julij 2008, 13:45:17
Pozdravljen, v šoli imam Jamine Sun Neptun. Drži pesti zanjo, ker gre danes na izpit ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1540 : 04 Julij 2008, 14:51:24
Hello,
no pol pa lepo držim pesti! maš kakšno slikco?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1541 : 06 Julij 2008, 17:40:20
Evo  Mini, ki je uspešno naredila b-bh z 93 točkami.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1542 : 06 Julij 2008, 22:45:05
simi čestitke :) Bravo Mini :o


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1543 : 06 Julij 2008, 23:04:29
Mi smo bili pa tri dni v Bohinju, kjer je Žana lahko uživala na vrtu in v jezeru, seveda z nami vred :)  In danes smo pri jezeru srečali dva beagla. Eni so bili tujci, eden pa je bil samček Cer, zelo lep in skoraj enako star kot Žana, pa ne vem od kod, nisem spraševala. Zdel se mi je edino malo presuh, ker so se mu videla rebra. Potem pa smo na Bledu videli še 4 beagle skupaj, pa sta bila dva od teh malo nenavadna, tako da... Skratka, invazija beaglov ;D

Spodaj pa Žana in Cer. Mi je zanimivo, ker je tudi tako temen kot Žana, je malo takih.









simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1544 : 06 Julij 2008, 23:07:29
simi čestitke :) Bravo Mini :o

Hvala za čestitke. Zaslužita si ju pa kar oba beagla, ki sta celo v paru delala in naredila b-Bh. Oba sta imela čez 90 točk, pa ne šenkanih ;)

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1545 : 06 Julij 2008, 23:09:54

 Mi je zanimivo, ker je tudi tako temen kot Žana, je malo takih.




http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1546 : 06 Julij 2008, 23:17:23
Mislim, da sem Mini srečala na razstavi na Hrušici?  Kdo pa je drugi beagle?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1547 : 06 Julij 2008, 23:30:36
Hvala za čestitke. Zaslužita si ju pa kar oba beagla, ki sta celo v paru delala in naredila b-Bh. Oba sta imela čez 90 točk, pa ne šenkanih ;)
Potem pa čestitke tudi ta drugemu beaglu :o


h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #1548 : 07 Julij 2008, 01:05:24
Čestistam. !!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1549 : 07 Julij 2008, 23:44:07
Ste vsi ze na dopustih? Xsaro in Seno sem videla v soboti na tekmi, ostalih pa skoraj ni za brati  :-\

Se lahko pohvalim, da nama je v soboto uspelo odteci 2. tek v agilityju (jumping) koncno brez diskvalifikacije (do zdaj sva se vedno v obeh tekih diskvalificirale) in to povsem brez napak - sva bili edini brez kazenskih tock. No, agility pa ni sel tako gladko, ampak nisem bila kaj dosti razocarana, glede na to, kolikokrat sva bili letos sploh na treningu. Zdaj je itak poletje in pocitnice, konec avgusta je pa tekma v Selcah.

Hesta, kako kaj bodoca "mamica"?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1550 : 08 Julij 2008, 09:03:40
Mislim, da sem Mini srečala na razstavi na Hrušici?  Kdo pa je drugi beagle?


Ja, res si jo srečala. Tam je zaključila mladinca.
Drugi je pa Chivas.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1551 : 08 Julij 2008, 13:13:16
Simi, a imate vi solo v Tivoliju? Se mi zdi, da smo bili mi tisti motec faktor prejsnji teden, ko smo malo zmotili dva beagla  :-[ Samo se ne spomnem, kater dan je bil, vem samo, da je bilo zvecer.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1552 : 08 Julij 2008, 13:47:52
Mi imamo poligon v Črnučah, smo pa zelo velikokrat v Tivoliju, ker imamo zelo velik povdarek na urbanem okolju. Smo pa bili v četrtek pred izpiti tudi v Tivoliju in se spomnim ja, da sem na koncu, ko smo se imeli še zadnja vprašanja za naslendji dan in smo bili na travi, videli en par z beaglom. Samo priznam, da več si pa nisem zapomnila, ker ko imam skupino gledam njih in ne okolice.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1553 : 08 Julij 2008, 15:21:21
Ja ja, to smo bili mi. Midva sva gledala Chivasa in se drugo beaglico, pa potem raje nismo vec motili in smo odsli domov.  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1554 : 09 Julij 2008, 12:56:26
simi, najprej čestitke mini...kok je pa stara mini?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1555 : 09 Julij 2008, 13:40:18
Hvala za čestitke. Mini je stara 16 mesecev. Sem pa ravno prej delala statistiko in že trije beagli, ki so se šolali pri meni so dobili na izpitu b-bh čez 90 točk.
Zato lahko rečem, da se da z vstrajnostjo in doslednostjo beagla zelo lepo vzgojit in izšolat, zato vsi lastniki mladičkov čim prej v šolo. Ker pri vašo pasmi je še huje popravljat napake, ki nastanejo zaradi nedoslednosti in nepravilne vzgoje.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1556 : 09 Julij 2008, 20:36:45
Sem slučajno naletela na slikice zmagovalce iz avstrijske razstave v Welsu. Na stopničkah med mladimi je bil tale beagle - mi je zelo smešno obarvan - sem mislila da "nestandardne" barve ne posegajo po dobrih rezultatih. škoda da ni boljša slika, kjer bi se lepše videla njegova glava

Durtik tergy


Ta je bil pa drugi v 6.grupi - Absoultely spotless Talia


lp



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1557 : 09 Julij 2008, 22:06:20
Oooo madonca kok je bel!  :o Nisem vidla še tok belega Beagla.


Ferry

  • Gost
Odgovori #1558 : 10 Julij 2008, 07:32:34
Terry,

Sem slučajno naletela na slikice zmagovalce iz avstrijske razstave v Welsu. Na stopničkah med mladimi je bil tale beagle - mi je zelo smešno obarvan - sem mislila da "nestandardne" barve ne posegajo po dobrih rezultatih. škoda da ni boljša slika, kjer bi se lepše videla njegova glava

To je odvisno od tega, v kateri državi kužka razstavljaš. Npr. ravno Avstrija ima izredno veliko bicolorjev oz. so bicolorji enako oz. lahko tudi bolj prilubljeni kot tricolorji, ravnotako je na Češkem. No vse kar je južno od Avstrije, pa vlada staromodno mišljenje, da je trobarvni beagle, pravi beagle. Žal še vedno prevelikokrat doživljamo komentarje, joj, kako je lušten, samo škoda, ker je take barve. Da ne govorim o lovcih, ki so hodili za paritev k našemu Ferriju. Padali so komentarji, ja saj je lep, samo škoda ker je bicolor, potem bodo pa še mladički taki, potem jih moram pa ceneje prodati itd. Žal smo še pošteno zadaj za Evropo!

Sicer pa ta beagelček ni tako nenavaden, obstajajo še bolj beli oz. čisto beli le z eno malo pikico barve na telesu, tudi takih je že izredno veliko. Pri beaglu je vse dovoljeno, razen ne sme imeti barve dlake obarvane jeterno in to je to.

Lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1559 : 10 Julij 2008, 07:36:09
sem še nekaj opazila pri temu bicolorju - da ima črn smrček, al je samo tako temen. A je sploh možno, da ima bicolor čisto črn smrček?

Drugače mi je pa pomoje najprej padu v oči zaradi hecne poze, ker ima tako raztegnjen vrat. me prov zanima kakšen zgleda lepo postavljen.