Beagle

ursa · 1475874

Ferry

  • Gost
Odgovori #1560 : 10 Julij 2008, 10:38:44
Terry,

saj ni nujno, da je bikolorček, lahko da ima kakšno pikico tudi črno (se slabi vidi), tako, da potem ni nič čudnega, da je smrček črn, to je zelo zaželjeno, da je črn.

Ja drži ga pa izredno grdo, tako, da kar malo čudno izgleda.

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #1561 : 10 Julij 2008, 15:47:08
Terry!V kolikor je kaj črne dlake na beaglu spada med trobarvne, kar je izgleda tudi ta na sliki.Črn smrček pa je zaželjen, je pa lahko tudi usnjat pri dvobarvnih.Od naših L-jevcev je bila ena psička čisto bela, le masko je imela rjavo, tako da jo je nekdo,ki je sodnik in se ima za velikega poznavalca(v resnici en bumbar,ki si je sedaj tudi omislil beaglico in revo še nedoraslo paril- vsa potrebna dovoljenja itak narejena na domu)celo proglasil za mladega istrskega goniča.(v kolikor bi vsaj malo poznal standard, ne bi dajal takih izjav).

Ribica!Naša bodoča mama je OK, v dobri kondiciji, vendar se bojim, da bo premalo malčkov za vse, ki čakajo nanje.

Emmo- jutri te obiščem.



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1562 : 10 Julij 2008, 19:11:59
Haj!

Hesta, v julijski reviji Moj pes je slikca Žive,ki leži v naročju moje nečakinje. Verjetno je slikca iz lanske razstave Cac Trbovlje.

Lep pozdrav,
Karmen



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1563 : 10 Julij 2008, 20:21:09
Terry!V kolikor je kaj črne dlake na beaglu spada med trobarvne, kar je izgleda tudi ta na sliki.Črn smrček pa je zaželjen, je pa lahko tudi usnjat pri dvobarvnih.Od naših L-jevcev je bila ena psička čisto bela, le masko je imela rjavo, tako da jo je nekdo,ki je sodnik in se ima za velikega poznavalca(v resnici en bumbar,ki si je sedaj tudi omislil beaglico in revo še nedoraslo paril- vsa potrebna dovoljenja itak narejena na domu)celo proglasil za mladega istrskega goniča.(v kolikor bi vsaj malo poznal standard, ne bi dajal takih izjav).

Ribica!Naša bodoča mama je OK, v dobri kondiciji, vendar se bojim, da bo premalo malčkov za vse, ki čakajo nanje.

Emmo- jutri te obiščem.

Emmo že komaj čaka....pridi!!!

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


hesta

  • Gost
Odgovori #1564 : 10 Julij 2008, 20:43:31
Carmen6 !Spravi mi revijo, da vidim ob priliki.Jutri grem končno malo na potep po vaših krajih in še malo naprej, ker imam varstvo za pse.Vračam se v nedeljo, pa se slišimo kaj.Še tri tedne imam "frej" potem bo pa spet veselo pri nas.
Ferry!kako je bilo kaj na svetovni razstavi?



ChEeSe

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1565 : 10 Julij 2008, 23:00:34
Živjo!
Postala sem ponosna lastnica beagla =)
Včeraj popoldne sta me ati in mami presenetila in ga pripeljala domov.
Šokirana sem bla ful =) poklicala sta me iz vrta in rekla naj jima pomagam vrečke iz trgovine nest v hišo. In ko sem odprla vrata od avta je bila tale kepica noter. Zavpila sem in se zjokala od sreče tako sem si ga želela. Super je. Pravi živc in pravi cartljivc =)
Zelo rad ima moje japonke, kar sem mu pa tudi že dala vedeti da jih ne sme grist =) je pa smešno to ker ima tiste pasje igračke dve  ena ko cvili in eno vrvico tko za vlečt ampak za žvečit mu je pa vse drugo bolj zanimivo =)
pa če prav mu te igračke najbolj ponujam.Kakšen nasvet mogoče? =)
Je čistokrven samo videla sta papirje samo sta se odločila, da ga kupita brez in vse jutri ga peljemo še na zadnje ceplenje (2x je že bil). Njegovo ime ki mu ga je nadel vzreditelj je Mac (izgovorjava Mek) samo je rekel da če želimo lahko spremenimo in ker si je moj bratec močno želel da bi bil Snoopy je to tudi postal =)
Bogega Snoopya je danes tako utrudil da se je čisto utrujen zleknil na odejo v garaži.
Včeraj ni nič cvilil ponoči, danes pa je malo krizice.
Prilagam tudi eno njegovo sliko od njegovega današnjega popoldanskega spanca in še ene par ko si je ogledoval novi teren



tuki je pančkal na sončeku


tuki nevem kk mi je ratalo da je glih v moj telefon pogledu


tale je pa najbolj smešna =) nevem kako da mu je pasalo v takšnem položaju počivat =)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1566 : 10 Julij 2008, 23:10:36
Fuuull je srčkan  ;D heeh škoda ker niste rodovniškega ampak saj to ni tako pomembno  :)
ju3 prilepi še kakšno sliko ;D
                                                                   lp, larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #1567 : 10 Julij 2008, 23:20:49
Živjo!
Postala sem ponosna lastnica beagla =)
Včeraj popoldne sta me ati in mami presenetila in ga pripeljala domov.
Šokirana sem bla ful =) poklicala sta me iz vrta in rekla naj jima pomagam vrečke iz trgovine nest v hišo. In ko sem odprla vrata od avta je bila tale kepica noter. Zavpila sem in se zjokala od sreče tako sem si ga želela. Super je. Pravi živc in pravi cartljivc =)
Zelo rad ima moje japonke, kar sem mu pa tudi že dala vedeti da jih ne sme grist =) je pa smešno to ker ima tiste pasje igračke dve  ena ko cvili in eno vrvico tko za vlečt ampak za žvečit mu je pa vse drugo bolj zanimivo =)
pa če prav mu te igračke najbolj ponujam.Kakšen nasvet mogoče? =)
Je čistokrven samo videla sta papirje samo sta se odločila, da ga kupita brez in vse jutri ga peljemo še na zadnje ceplenje (2x je že bil). Njegovo ime ki mu ga je nadel vzreditelj je Mac (izgovorjava Mek) samo je rekel da če želimo lahko spremenimo in ker si je moj bratec močno želel da bi bil Snoopy je to tudi postal =)
Bogega Snoopya je danes tako utrudil da se je čisto utrujen zleknil na odejo v garaži.
Včeraj ni nič cvilil ponoči, danes pa je malo krizice.
Prilagam tudi eno njegovo sliko od njegovega današnjega popoldanskega spanca in še ene par ko si je ogledoval novi teren



tuki je pančkal na sončeku


tuki nevem kk mi je ratalo da je glih v moj telefon pogledu


tale je pa najbolj smešna =) nevem kako da mu je pasalo v takšnem položaju počivat =)



Manjši popravek. Postala si lastnica mešančka, ki je bolj ali manj podoben beaglu.
Hkrati ste postali pa še eni, ki jih šteparji tako ali drugače nate***jo!     ::)



Fuuull je srčkan  ;D heeh škoda ker niste rodovniškega ampak saj to ni tako pomembno  :)
ju3 prilepi še kakšno sliko ;D
                                                                   lp, larra


Ja, pa je!
To je zelo pomembno!   >:(


Ampak očitno nima smisla........    :-\



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1568 : 10 Julij 2008, 23:38:59
meni pa ne deluje preveč beaglu podoben  :-\



ChEeSe

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1569 : 11 Julij 2008, 00:11:25
nevem zaka tisti ko mate psa s papirji kuplene oz rodovniške ste tk občutlivi če se kdo odloči da ga bo kupi brez.
nam je pokazu oz atiju pa mami vse papirje je rodovniški ampak sta se odločila da ga kupita brez zato ker žal pač nista imela pri sebi toliko denarja a je to zločin če si eni ne mormo prvošit rodovniškega?
GLIH TAKO JE PES IN ŽIVAL Z OBČUTKI IN GLIH TAKO JE VREDEN LJUBEZNI!!!!!!!!!!
sem brala prejšne komentarje in sem se odločala a naj napišem da pač smo ga kupli brez rodovnika čeprav bi ga lahko z ker ste par ljudi tako popljuvali.
če ste že lastniki beagla in to rodovniškega še ne pomeni da ste nevem kolk letni ekspert za to pasmo pa tut če ste že dali 2 ali pa 3 črez.
Mi je prav žal samo tako mišljenje kot je to da če ni rodovniški ni vreden piškavega oreha bla bla...
se vidi da sovražite če pes nima rodovnika ali je mešanček še posebi pa če je kupljen v zavetišču

no naš je čistokrvni vidla sta mati in oče rodovnik vendar sta ga odklonila ker bi potem bila cena malo višja videla sta mamo in očeta od mojga cukerčka in tudi ni bil pripeljan iz zavetišča.

Zaradi tega ker si pa ti rekel/rekla da ni kul pa da je pomembno pa nevem ka vse še si samo užalila mene in mojega Snoopya in se sprašujem če imajo taki ljudje pse zaradi rodovnikov da se lahka kao španajo da je čistokrvn al zaradi ljubezni?

Veliko ljudi kupi čistokrvne pse in veliko takih je brez papirjev ke se odločijo da zarad enga papirja kjer je potrdilo o čistokrvnosti pač ne bojo plačvali več.

Poleg tega gre jutri k veterinarju tap a je EKSPERT ZA PSE IN OSTALE ŽIVALI in bom njega vprašala ali je to mešanček ali je čistokrvnež.


Eni ljudje ste res brez srca...


čeprav je brez rodovnika je čistokrven in pravtako vreden ljubezni!!!!!!!!!!



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1570 : 11 Julij 2008, 03:25:24
Nisem ekspert za beagle, razen tega, da se stopim ob njihovih očkah in večkrat pregledam slikce šnoflic in se opravičujem, ker padam v temo... dolgčas dela svoje :)

ChEeSe, mislim, da nihče tukaj na forumu, ki ima rodovniškega psa (katere koli pasme) ni občutljiv in vzvišen niti nihče ni psu pribil računa in papirjev na čelo, da se bo ja na daleč  videlo da na vrvici sprehaja nek "statusni simbol". Rodovnik je vse prej kot pa nek standard in hvalisanje, je garancija za pasmo, ki si si jo želel, garancija za zdravje.. in tisti, ki res ljubi svojo pasmo, ki mu pasma kot taka nekaj pomeni ji sigurno ne bo škodil na tak način, da podpira švercerje. In tudi še nisem zasledila lastnika rodovniške psa, ki bi mi pri čohanju izjavil, veste, to je pa rodovnišk NO, pri kvazi čistokrvnih pa vedno povdarijo : naš je pa čistokrven, veste  :-X Kot bi iskali potrditev za svoje besede. Očitno tudi tukaj velja, da dobro blago se samo hvali  :P

Rodovniški pes se ne prodaja z papirji ali brez. Ali jih ima ali jih nima. Videti papirje od mame in očeta ne pomeni nič, če nimata vzrejnega dovoljenja. Zakaj ga nimata? Verjetno zato, ker ga zaradi kakšne hibe nista opravila. Verjemi, nekdo, ki je v vzrejo vložil trud in konec koncev tudi kar nekaj € ne bo prodajal psa po želji kupca -  z papirji ali brez. Niti ne bo tipi topi psa in psice paril in potenciral nerodovniška legla, če lahko pari z papirji in konec koncev mladiče proda za več denarja - zanalašč tako, da boste tisti, ki gledate vse skozi denar mogoče razumeli. To počnejo samo švercerji z naprintanimi rodovniki, ki jim po domače rečeno visi dol, bo pa tiste naprintane papirje prodal z drugim psom, še boljše, bo šlo manj barve v printerju  ::) In kaj naj "vzreditelj" počne z originalnim rodovnikom iz kzs, ki pripada samo temu psu in je zanj tudi plačal? In tisti list papirja je vreden par drobižkov... in tako bi tudi bilo, če bi bil rodovnik samo list papirja je pa marsikaj več. In po tej logiki, če predpostavimo da je šlo vse ostalo po "regelcih", samo papirji so bili po želji bi bil pes cenejši koliko.. 20 evrov? Pa je res tako? >:D

Glede finance..nista imela pri sebi? Psa se ne kupuje iz danes na jutri..pes je velika investicija, tako na začetku kot tudi potem naslednjih 10+ let.  Strinjam se, da so cene rodovniških  psov marsikdaj visoke in si jih vsak ne more privoščit iz danes na jutri. V takem primeru imaš 3 opcije: 1. če je res želja po določeni pasmi tako velika in boš pač šparal kolikor časa bo potrebno in si uresničil sanje. 2. boš šel po psa v zavetišče je posvojil eno ubogo pasjo dušo, 3., če so pa finance tak problem in niti nisi pripravljen malo "stisniti" se boš pa psu odpovedal. Pes pač ni mp3 predvajalnik, ki ga vržeš v predal ko se ga naveličaš ali pa nimaš denarja za popravilo.

Čutiš se užaljeno..zaradi tega, ker ti je nekdo rekel, da imaš doma mešančka ??? Si mogoče pomislila kako močno si ti užalila ljudi, ki se trudijo za pasmo, vanjo vlagajo svoj čas, svoj trud, živijo in dihajo z pasmo, ki jo posedujejo in nenazadnje vlagajo svoj denar, da bi pasma ostala taka kot je, bi se mogoče izboljšala... in bi se vzrejali tipični predstavniki svoje pasme? Pa da smo si na jasnem, ne poznam osebno nobenega lastnika beagla, še manj vzreditelja..In konec koncev tudi ljudi, ki se trudijo zatreti mrežo preprodajalcev in jim takšni kot si ti oz. tvoji starši dajejo samo nov zalet, da jim posel čim bolj cveti? Verjetno ne..ker je bilo potrebno kupiti psa.. takoj zdaj, ta trenutek in točno tu - ker je pač cenejši. Iskreno upam, v dobro psa, da ne boste razlike v ceni (oz. še več) pustili pri veterinarju. Ali v najslabšem primeru bo pes pristal na cesti, ker ni izpolnil vaših pričakovanj in je zrastel na velikost goniča... recimo.

Strinjam se z tem, da je vsak pes, ki je na tem svetu bodisi naj oh in sploh rodovniški pes ali pa navaden mešanček vreden vse ljubezni in pozornosti tega sveta. In tudi prav bi bilo, da bi jo vsak dobil. Nažalost pa ni tako. Ker si jo kot živo bitje zasluži in ni sam kriv, da je na svetu. Ne zdi se mi pa prav, da se trguje z takimi bogi pasjimi dušicami, se jih izrablja ter trpinči za dosego nekih višjih ciljev - denarja, ter zagotoviti naivnim kupcem čimhitreje in najceneje kvazi čistokrvnega psa. Nikoli nisem obsojala nobenega psa, niti mislim, da noben ne obsoja tvojega Snoopya..močno pa obsojam ljudi, ki psa kupujejo za prvim vogalom ter ljudi, ki takšne pse producirajo. Povpraševanje rodi ponudbo.

Tvoj snoopy je verjetno pristal v dobrih rokah..kaj se je zgodilo z ostalimi mladički? So tudi dočakali dober dom? Ali bo klada po glavi zadostovala, ker se jih pač ni dalo prodati, pa tudi malo so kihali?!? Včasih je potrebno pogledati malo širše in ne misliti, da z tem, ker ti za svojega psa skrbiš vredu je pa problem rešen...

Veš ko kupuješ avto in hočeš ferrarija se verjetno ne boš zadovoljiv z škodo z ferrari znakom. In kvazi čistokrvni psi so ravno to. Imajo neko kvazi "nalepko"..mašina pa ne štima najbolj.

Kar se pa tiče veterinarja.. on je zadolžen za potrditev zdravstvenega stanje ne določanja čistosti krvi, ampak največ kar ti lahko reče je to, da je podoben beaglu, da je pa to res se pa ne da dokazati, ker manjka bistvena stvar - rodovnik. Glej, tvoj snoopy oz. vsak pes brez rodovnika je po klasifikaciji mešanec. Tudi veterinar, če ne živi 100 let za leseno žlico ti bo v potni list moral napisati mešanec, takšna so pravila, ker pač ne moreš z ničemer dokazati, da to ni. Boš tam tudi ven padla? Mislim da ne. Ker on predstavlja le neko "avtoriteto", mi ostlali smo pa nadavni naduvani bebci  ::) Sprijazni se, da so te po domače povedano nategnili, poglej dejstvom v oči, nauči se kaj iz tega in ne ponavljaj napak ter za svojega Snoopya poskrbi po najboljših močeh in ga imej rada. In iskreno upam, da zaradi silne ljubezni do psa ter prepričanosti v njegovo čistost ne bo čez kakšno leto zaslediti še par majčkenih snoopitov :-[


Kljub vsemu pa ti želim vse dobro, veselega in predvsem zdravega in razposajenega mladiča. Izgleda prav simpatičen psiček na fotkah  ;)

Očitno mi je bilo res dolgčas :D


Ferry

  • Gost
Odgovori #1571 : 11 Julij 2008, 06:36:38
ChEeSe,

ali se hočeš sprijazniti ali ne, tvoj pes je mešanček in ne BEAGLE!!! Pa lahko razpredaš po tem forumu kakor veš in znaš, nima rodovnika, nima porekla, torej je mešanček in tega ne moreš spremeniti.

Na prvi pogled pa tako kot je napisal dog4ever, tvoj pes je izredno slab približek beagla in z odraščanjem se bodo njegove nepravilnosti še bolj pokazale.

Z Nelly se popolnoma strinjam in žalostno je, da danes (kljub močnim protireklamam in kupu dostopnih informacij) ljudje še vedno podpirajo mazače in "švercerje", ki ti za malo denarja podtaknejo pokvarjeno robo. RES ŽALOSTNO! Zato pa je vedno več teh svinjakarjev! >:( >:(

LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1572 : 11 Julij 2008, 06:48:46
Ja kaj hočemo,večina ljudi za večino pasem,ki jo hočejo imeti doma sploh ne ve,kako naj bi določena pasma izgledala.Beagle je "trendi"pes in na račun tega  bi ga ogromno ljudi rado imelo s tem,da si tudi pod razno ne predstavljajo kakšen naj bi bil.V kratkem pričakujem,da se bo javil nekdo,ki bo imel "Beagla",ki bo imel resasto dlako. :P Svašta.
Kar se pa rodovnikov tiče,ljudje se ločimo od šimpanzov tudi po tem,da imamo rodovnik(rojstni list)na katerem so napisani naši predniki.Drugače bi bili lahko vsi ena velika srečna šimpanzja družina.Interesantno pa je,da ti vsak grozno zameri,če mu rečeš,da je opica.
LP Tjaša



ChEeSe

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1573 : 11 Julij 2008, 07:31:37
ja vredu mam pač mešanca
NISM SI GA SAMA KUPLA MISLA SEM SI GA PA MISLA SEM KLICAT NA KINOLOŠKO DRUŠTVO ČE BI IMELI KAKŠNEGA VZREDITELJA ZA PRIPOROČIT STA ŠLA PAČ STARŠA TO DELAT NA LASTNO PEST NI NAS TREBA ZDEJ OBSOJAT
sej grem dol s tega foruma moje komentarje prosim če zbrišete da vam ne bo treba mojga "kvazi mešančka" gledat

še vedno je vreden ljubezni pa še vedno je moj


nasvidenje


p.s: prav sem mela vas bi kap če bi ugotovili da mate mešančka boh nedi ko ste taki high society rabite met sam čistokrvne pa rodovniške pa boh nedi iz zavetišča..


lepo pozdravljeni



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1574 : 11 Julij 2008, 07:36:59
Kje si pa te neumnosti pobrala? ::)

Vse to imamo: rodovniške in mešance, ki so seveda iz zavetišča in ne kupljeni za masten denar.

Sicer tisti, ki gledate samo na denar ko kupujete psa. A se zavedate koliko stane njegovo kvalitetno vzdrževanje če ni 100%  zdrav pa še takrat se nabere.  :-\

Ali rodovniškega ali pa iz zavetišča! Samo tako, se bo omilila grozna situacija pri psih v Sloveniji...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1575 : 11 Julij 2008, 07:46:03
ja vredu mam pač mešanca
NISM SI GA SAMA KUPLA MISLA SEM SI GA PA MISLA SEM KLICAT NA KINOLOŠKO DRUŠTVO ČE BI IMELI KAKŠNEGA VZREDITELJA ZA PRIPOROČIT STA ŠLA PAČ STARŠA TO DELAT NA LASTNO PEST NI NAS TREBA ZDEJ OBSOJAT
sej grem dol s tega foruma moje komentarje prosim če zbrišete da vam ne bo treba mojga "kvazi mešančka" gledat

še vedno je vreden ljubezni pa še vedno je moj


nasvidenje


p.s: prav sem mela vas bi kap če bi ugotovili da mate mešančka boh nedi ko ste taki high society rabite met sam čistokrvne pa rodovniške pa boh nedi iz zavetišča..


lepo pozdravljeni



Lej, je pač tko kot je. Glavno da ga imaš rada in da boš lepo skrbela zanj. Pa da boš  čim več lepih trenutkov preživela z njim - so zelo trmasti  ;D.



Zvečer bom dala slikce iz včerajšnjega sprehoda, Makec se je igral žirafo, rudarja in še kaj - na travniku je naredil tako luknjo da sva jo z Maretom komaj poravnala nazaj  :o

Beagli so zakon!


ChEeSe

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1576 : 11 Julij 2008, 08:10:54
a ste mogoč poštudirali tudi da tudi za vzreditelje stane morajo plačati to da dobijo papirje za svoje beagle in zato stane več če je s papirji da se njemu povrne.
pa šla sta ga že prej enkrat gledat k njemu in ju je predvčerajšnjim klical da naj pohitita če ga mislita da drugi so že šli da je ta zadnji.

se opravičujem če sem koga užalila. mene je pač zabolelo ko ste me takoj napadli.
se ne sekiram tut če je mešanček moj je in ga imam rada.
in sploh nevem zaka so me vaše besede prizadele (sem pač bol občutljive narave če kdo hoče čez mojga psa govoirt in se takoj zjokam)

moj snoopy je moj snoopy in pri meni mu bo prav lepo



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1577 : 11 Julij 2008, 08:20:22
a ste mogoč poštudirali tudi da tudi za vzreditelje stane morajo plačati to da dobijo papirje za svoje beagle in zato stane več če je s papirji da se njemu povrne.
pa šla sta ga že prej enkrat gledat k njemu in ju je predvčerajšnjim klical da naj pohitita če ga mislita da drugi so že šli da je ta zadnji.


Pri katerem vzreditelju ste ga pa dobili? :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ChEeSe

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1578 : 11 Julij 2008, 10:31:46
v Mislinju. Nevem kak se reče, ko nisem bila zraven.
Psica njegova se pravi mama je pokazal papirje je čistokrvna. Mami moja ga je pa prej zarad te diskusije pač da je moj pes mešanček klicala in ji je dal številko od lastnika psa s katerim sta imela to leglo in je od sodnika iz Slovenj Gradca in je rekel gospod da ga lahko pridemo pogledat in papirje, pa še čist po naključju ga moja mama pozna.

Malo prejle sma pa prišla od veterinarja je šel se cepit proti steklini in proti pasji kugi. To mu je še edino manjkalo. Bil je zelo priden in miren in ostali psički in muce ga sploh niso motili.
Zdaj se je pa tako utrudil da je malo šel počivat v našo garažo na svojo odejico =)



ChEeSe

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1579 : 11 Julij 2008, 10:34:07

Zvečer bom dala slikce iz včerajšnjega sprehoda, Makec se je igral žirafo, rudarja in še kaj - na travniku je naredil tako luknjo da sva jo z Maretom komaj poravnala nazaj  :o

ja naš se tudi gre rudarja po našem travniku =)
kopa ko zmešan. Nič drugega potem ne obstaja več =)



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1580 : 11 Julij 2008, 10:53:39
Noben pravi vzreditelj (poudarjam noben) ne bi prodajal mladička brez rodovnika. On proda mladička za polno ceno. Če pa ceno zniža, da pa vseeno zraven rodovnik!!!
In vas je čisto po domače rečeno pošteno nategnu. To so res stare pravljice (jah, če ne vzamete rodovnika, bo pa ceneje ::)). In ker je rodovnik samo za razstave in vzrejo (kaooooooooo ::) ::) ::) ::)), seveda vzamejo ljudje brez rodovnika.

kako se pa piše ta gospod, ki vam je prodal tega mešančka?

Sedaj lahko pa samo še upate, da ne bo zrasel kakšnih 10 cm višje kot je pa dovoljena višina... :P

Sedaj grem pa svojemu rodovniškemu psu na čelo prilimat rodovnik in na sprehod.
Aja, mešanček bo ostal doma; ker z njim se ne morem važit in hvalit  ::)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1581 : 11 Julij 2008, 11:11:18
Koliko ste pa ga plačali?



ChEeSe

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #1582 : 11 Julij 2008, 11:20:53
nočeta mi ati pa mami povedat ker sem ga dobila od njiju za darilo ker si ga že par let želim.

Ti ga kr pel zarad mene. Men se sam ne zdi fer da me obsojate zato ko pač nima papirjev in je možno da je mešanček pa ka je pač TOŽTE ME!
Js ga mam še vedno rada.
Uživite js pa grem s tega foruma.
Prijavla sem se pa sam s tem namenom ker sem mislila da bi mi lahko dali par nasvetov če bi kdaj kaj potrebovala pa vidim da iz tega ne bo nič.

Lepo se imejte še naprej



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1583 : 11 Julij 2008, 11:36:18
Prijavla sem se pa sam s tem namenom ker sem mislila da bi mi lahko dali par nasvetov če bi kdaj kaj potrebovala pa vidim da iz tega ne bo nič.


Kar vprašaj kaj te zanima, rade volje ti vsi tukaj odgovorimo.  ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1584 : 11 Julij 2008, 11:44:49
 Nihče te nikamor ne preganja.
hočejo ti samo povedat, da so tvojega očija in mamico  okradli za denar. Ker so jima   prodali psa brez papirjev. taki psi imajo ceno pokritja stroškov cepljenja. ( zato - vprašanja kje ste ga kupili in koliko je bil)

To je tako kot, če bi šel tvoj očka kupit audija  brez prometnega dovoljenja. Nikoli ga ne bi mogel registrirat a ne? plačal bi ga  recimo 30.000 eur vreden je pa toliko kot en  drug  odpisan avto na Dinosu.

A na tak  način sedaj razumeš?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ferry

  • Gost
Odgovori #1585 : 11 Julij 2008, 11:45:53
Ja, ja KD Mislinja, vsem znano, nategovalci od nategovalcev.

Od njih prihajajo take pravljice, kot jih slišimo, da je kuža z rodovnikom, pa pokažejo en papir in s komentarjem, da je cenejši brez, prepričajo nevedneže. Navaden NATEG!

Oni so tudi eni izmed tistih, ki trdijo, da je certifikat (knjižica o cepljenju), še več kot rodovnik in ostale smešnice. Skratka vsak dinar takim barabam je voda na njihov mlin in zato se bodo še vedno takim pras... rojevali mali mešančki, ki bodo romali v nevedne roke, njim pa denar v žep. ENKRATNO!!

Edina stvar, ki si jo močno želim, da bo ta tvoj pesek zdrav in da bo normalno doživel svoja leta! Pa dobro skrbi zanj!!

Upam, da ta forum bere veliko ljudi in ŠE ENKRAT NE NASEDAJTE TEM MAZAČEM (veliko je bilo o njih rečenega že na TV, v časopisih itd., oni so čisto enaki kot gospod Matoša iz Celja).

LP



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1586 : 11 Julij 2008, 11:55:46
Ojej, ojej. Kolk si pa ti stara? 11, 12? NIHCE te ne bo tozil, ker imas nerodovniskega psa - ki je zelo svoh podoben beaglu, sorry - te pa komot obsojamo, ker ste psa vzeli pri KD Mislinja. Kaj sta sla tvoja dva samo malo na sprehod tja, ali kaj? Ce si ti tako vesca forumov in si si tako blazno zelela psa, bi na VSEH pasjih straneh naletela, da NIKAR ne kupuj psa pri KD Mislinja in pri Ara d.o.o. - pri g. Matosi v Celju.

Moj pes tudi nima rodovnika, starsa ga imata. Papirjev nisem videla, zakaj nima ocka vzrejnega dovoljenja sem pa zvedela sele dva meseca nazaj od. gospe heste - ocka od moje Lune je iz njene vzreje, ampak je previsok. Zakaj mama nima vzrejnega dovoljenja, se mi ne sanja. Ker so za kvazi vzrediteljico "izginile" vse sledi in se mi ne javi vec na e-mail ali sms.

In mi smo za naso Luno ze ogromno denarja pustili pri veterinarju. K sreci je moja Luna zelo zelo podobna beaglu, vsaj v primerjavi s tistim, kar lahko dan danes srecas samo po ulicah Ljubljane. Vem, da je previsoka in da njen rep ni dovolj raven, ga nosi ukrivljeno. Za vse ostale "napake" pa zal ne vem, ker sem laik, in tudi po standardu mi ni vse cisto jasno.

In ko se odlocas za psa, ne gres po kruh v trgovino (pa se tam se vcasih dlje odlocas, kot kaze), ampak se prej vsaj malo pozanimas. In ce sta tvoja starsa "nevedna", bi jima te azdeve lahko razlozila ti. In psa se ne da kupit s papirji ali brez, ce jih pes ima, razen, ce je to preprodajalec, tako kot so v KD Mislinja.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1587 : 11 Julij 2008, 11:58:21
Se to sem pozabila dodat - katerikoli naslednji pasemski pes, ki ga bom kupila, bo imel rodovnik. Ce bo predrag, ce ga ne bo za dobit - potem bom imela mesancka iz zavetisca. Ampak vem in priznam, da smo mi pred tremi leti naredili napako, ki je ne zelim in nocem nikoli vec ponoviti! Ali bo pes imel rodovnik ali pa ne - pa ni to nobena high society, ampak zagotovilo, da si dejansko kupil pasemskega psa (da ne omenjam, da imajo pri nas nazalost rodovnike tudi malo "mutantski" beagli, kot jim jaz pravim - in na vzrejnem pregledu kljub ocitnim hibam dobijo oceno odlicno).

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1588 : 11 Julij 2008, 12:14:01
Pozdravljeni!

Na tem forumu vas redno berem nikoli pa se nisem, kaj napisala do sedaj.
Najbolj me je zmotilo kako lahko psa kupiš brez, da bi prej prebral kakšno literaturo, bil na vezi z vzrediteljem, ki ti bi dal korsitne napotke ne samo ob odhodu iz legla marveč tudi kasneje.
Vedno več Beaglov srečujem v Sloveniji, ki si nekako nezaslužijo niti B od beagla. Od tega da so preveliki, imajo prekratka ušesa, tanke noge, špičast gobec,....
Teli prepordajalci pa niso vredni niti besede nevem kako lahko človeka prepričajo v takšne neumnosti, vsak ki se poda v nek nakup bi se moral prej prepričat, kako stvari stojijo. Psi niso zavitek čokolade, ki ga pač kupiš v trgovini. Pri nakupo avtomobila se vsak prej pozanima o nakupu, nevem zakaj se tudi pri psih ne. Psa se ne kupi samo za dve leti marveč za dolgo obdobje.
Glede teh veterinarskih potrdil itd. veterinar lahko samo potrdi da je pes "zdrav" ne  more pa soditi o njegovi lepoti in pravilnostih. Ker pač se s tem neukvarja jih nevzreja.
Pri sodnikih pa je že kristalno jasno kako je, ocene so šenkane. Na lastne oči sem videla pri sodniku beaglico, ki ima opravljeno vzrejno dovoljenje in so jo tudi že parili. Mladiči imajo rodvoniki. Sama pa izgleda tako da ni omembe vredno. Velikost nekje 42cm, tribarvna smrček ni obravan popolnoma črno, ušes kratka,.....in še bi se dalo naštevat.

S tem postom nisem imela namen žaliti nobenega, ki ima nerodovniškega Beagla. Želela sem samo izraziti svoje mnenje, in počasi mi je že dovolj, ko srečujem ljudi ki zatrjujejo da so njihovi psi čistokrvni beagli. Neoklicujem se za nikakršno blazno poznavalko beaglov, sem v tem šele začetnik.

Tebi ChEeSe pa želim da boš uživala s psom in da bo zdrav.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1589 : 11 Julij 2008, 12:15:38
Jaz samo nekaj ne razumem.....

Po televizije se vlači take preprodajalce, po časopisih , po vseh možnih forumih
 ja pa se še najdejo taki ki tam kupijo psa z tako blesavim izgovorom , kot je to da zato nima rodovnika, da so zmanjšali stroček za leglo.

bolj blesavega izgovora  res niso mogli dobit al kaj


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.