Beagle

ursa · 1475928

Ferry

  • Gost
Odgovori #1650 : 17 Julij 2008, 12:26:08
No, vidiš, smo že trije in še več nas je, beagle rabi pasjo družbo in to je nekaj najlepšega, kar mu lahko podariš!!

Tudi od Saonaiona malček je pri hesti neizmerno užival, ker je pač imel pasjo družbo in ta je najboljša!! Spomnim se kakšne probleme je imela hesta, da ga je ločila od družbe in ga pripeljala v hišo, da smo si ga lahko v miru ogledali!

LP



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1651 : 17 Julij 2008, 12:47:30
No, vidiš, smo že trije in še več nas je, beagle rabi pasjo družbo in to je nekaj najlepšega, kar mu lahko podariš!!

Tudi od Saonaiona malček je pri hesti neizmerno užival, ker je pač imel pasjo družbo in ta je najboljša!! Spomnim se kakšne probleme je imela hesta, da ga je ločila od družbe in ga pripeljala v hišo, da smo si ga lahko v miru ogledali!

LP

tudi jaz se strinjam!

Se spomnim ko smo šli na zadnje srečanje v Hrušico kako je reagiral Mak ko je bil on v avtu in je zagledal beagle ki se igrajo na poligonu. To je lajal, cvilil, jokal, smrkal, tiste nedolžne učke je naredil,....

Tudi midva razmišljava da bi Makcu pripeljala še eno pasjo družbo. Jaz sem rekla da bi imela še enega beagla  ;D. Bomo videli kaj poreče desc  ::)

Beagli so zakon!


Ferry

  • Gost
Odgovori #1652 : 17 Julij 2008, 13:56:09
Ja, še en beagelček, je najboljše kar lahko narediš, problem je le, če ti zmoreš. ;) No, pri nas smo se odločili, da vzamemo čisti kontrast, da nam bo lažje!  ::) Če pa bi izbiral Ferry, pa bi bil to definitivno beagle, no hočem rečti beaglica :o.

No to zmoreš besedico, mislim predvsem v smislu, dlake, energije, vztrajnosti, obsedenosti s hrano, ..., potem je to vse krat 2. :-[

LP



bistra

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
  • BISTRA
Odgovori #1653 : 17 Julij 2008, 15:10:45
Tukaj pa še nekaj slikic iz včerajšnjega sprehoda:










lp.

lp.Lara, Bistra, Billy in Brina


hesta

  • Gost
Odgovori #1654 : 18 Julij 2008, 07:33:58
Aristotle!Jaz našim malčkom, že preden gredo od doma, vsak k svojemu novemu lastniku, NE DOVOLIM grizenja rok, nog in pohištva.Kdor se še naprej drži tega, nima problemov, tisti, ki delajo po svoje pa so dosmrtni sužnji svojega štirinožca.Imamo primer že odrasle psičke, ki doma pogrize vse živo, ko pa pride k nam na počitnice pa dobro ve kaj sme in kaj ne.Podoben primer je tudi mlad samček, kiz menoj hodi lepo poleg, svoje gospodarje pa vleče ko mula.Psu je treba takoj od malega pokazati kdo je gospodar- brez popuščanja .
Predvidevam, da vaš kuža(poznam psarno) prihaja od tam, kjer imajo večje število psov in se vzreditelji ne ukvarjajo z vsakim mladičem posebaj, zato boste imeli malo več težav, zato se ne igrajte z njim tako, da vas bo spotoma grizel, zaposlite ga z igračami.



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1655 : 18 Julij 2008, 08:34:55
@hesta...zdaj je itak v redu, ker je fant z njim in se ful z njim okvarja in se mi celo zdi, da je včeraj dosti manj grizel kot prej in počasi kapira kaj lahko in kaj ne. No pol bomo pa tudi šli še po eno par igrač, čeprav jih ima že celo goro. ;D
hvala hesta
lp
aja pa še nekaj..glede na to, da poznate psarno kakšno je pa vaše mnenje glede psarne? ker smo se pred nakupom veliko dogovarjali in pogovarjali ali bo vse ok.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1656 : 18 Julij 2008, 10:49:24
To, da ima goro igrač iz trgovine ne bo spremenilo nič ;)

Znjim se igrajte tako, da bo grizel igračko ne vaših rok. Super igrače so pa tudi stare nogavice ali krpe. Pri nas se vse ponuca  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1657 : 18 Julij 2008, 15:42:09
Tudi Ari je kot mladiček grizel vse kar mu je prišlo pod gobček...potem smo ga pa z vztrajnostjo tega odvadili. Včasih je še malo nagajiv, in ukrade kakšen par nogavic, vendar jih ne grize...pač ukrade da vzbudi pozornost. In če se ne zmenimo zanj, zaspi z nogavico gobcu :)

Aristotle!Jaz našim malčkom, že preden gredo od doma, vsak k svojemu novemu lastniku, NE DOVOLIM grizenja rok, nog in pohištva.Kdor se še naprej drži tega, nima problemov, tisti, ki delajo po svoje pa so dosmrtni sužnji svojega štirinožca.Imamo primer že odrasle psičke, ki doma pogrize vse živo, ko pa pride k nam na počitnice pa dobro ve kaj sme in kaj ne.Podoben primer je tudi mlad samček, kiz menoj hodi lepo poleg, svoje gospodarje pa vleče ko mula.Psu je treba takoj od malega pokazati kdo je gospodar- brez popuščanja .
Predvidevam, da vaš kuža(poznam psarno) prihaja od tam, kjer imajo večje število psov in se vzreditelji ne ukvarjajo z vsakim mladičem posebaj, zato boste imeli malo več težav, zato se ne igrajte z njim tako, da vas bo spotoma grizel, zaposlite ga z igračami.

hesta, se popolnoma strinjam s tem. Pri nas doma je mama tista, ki mu vse dovoli in on to pridno izkorišča. Ko si gospod zaželi piškot, gre pred omaro in laja vanjo. Mama seveda takoj priteče in mu da piškot. Pri meni je stvar malo drugačna...sicer poskusi in zalaja v omaro, potem pa mu rečem da piškotka ne bo dobil, in gre stran. Točno ve, pri komu bo kaj dosegel in pri komu ne. In takšne napake ponavadi delamo že od samega začetka, odpravljati jih je pa precej težko.

Drugače se pa z Arijem vsak dan hladiva z lubenico. Ne morem verjeti kako je nor nanjo, kar trese se od veselja ko jo vidi :o Ali imajo tudi vaši beagli tako radi zelenjavo in sadje? Zadnjič sem imela v eni roki papriko, v drugi roki pa košček salame...uganite za kaj se je odločil - za papriko :o In salame sploh ni hotel pojesti, ampak je še prosil za papriko.  :)

Pa še en dokaz, kako je nor na velike palice :D


Lep pozdravček vsem od naju :)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1658 : 21 Julij 2008, 13:09:55
Sara! Tole z lubenico moram pa poskusit pri Žani, zaenkrat vem, da ima rada nektarine, banane in jabolka, pa tudi korenje. Čeprav mislim, da salame ne bi zamenjala za kako sadje ali zelenjavo, čeprav ji kaj dosti drugega kot brikete ne dajem, razen tistih žvečilnih palčk zaradi zob. Je pa sigurno zdravo, če pes kdaj pa kdaj dobi kak košček sadja ali zelenjave za pohrustat, bolje kakor razne salame.

Aja, glede grizenja. Žana je tudi hotla grist roke, a je bila vedno okregana. Pa grizla in zgrizla je tudi še kaj drugega. Zdaj pa že toliko časa tega ne počne, da sem že čisto pozabila, da je bilo kdaj tako. Zdaj je glede tega pridna. Tudi, če je kdaj malo sama kje, kjer ni navajena, je pridna in večinoma spi.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1659 : 21 Julij 2008, 17:43:38
Tudi jaz ga hranim večinoma z briketi, enkrat na teden pa mu skuham polento - jo ima zelo rad.  Pa seveda sadje in zelenjava, ki je v normalnih količinah sigurno zdrava.

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ferry

  • Gost
Odgovori #1660 : 23 Julij 2008, 10:54:36
No, po dolgem času sem spet malo preletela bolho in groza, kaj človek vidi tam, res nakup beagla preko bolhe je definitivno denar v roke mučiteljem živali.

Upam, da čim več ljudi bere ta forum in naj se izogibajo takim nakupom, dober vzreditelj ne oglašuje na bolhi!!!!!!





Vas tole na kaj spominja???

Mene na rejo prašičev!!!

In to so kao rodovniški beagli, res žalostno!! Pa zavedajte se, da te slike so veliko lepše kot je resnica, tudi ko pride kupec je vse čisto, v resnici pa se valjajo v svojih kakcih, drekcih, res kot prašiči. Pa kaj je to v koritu, izgleda kot olupki, no kot sem rekla, kot prašički. Edina tolažba mi je (čeprav slaba), da niso od našega Ferrija!

Lp



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1661 : 23 Julij 2008, 11:41:38
ciao,

res sama žalost glede teh oglasov...preden sem kupila svojega sem tudi naletela na oglase z bolhe ampak hvala bogu sem tolk prebirala na forumih, da sem se temu zavajanju izognila.

Imam pa eno vprašanje in sicer sem bila pri veterinarju prejšnji teden k so ga cepili in celega pregledali in je veterinarka rekla kao da je vse ok. ampak naš aristotle se full čoha in čoha in ne vem od česa bi to lahko bilo. Mislila sem si, da je mogoče od tega ker hodi in se valja v kar visoki travi in kdo ve kaj vse tam pobere.

lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1662 : 23 Julij 2008, 11:56:22
Na bolhi se vse živo najde in tudi kje drugje :( Tudi preko foto natečajev pošiljajo slikce mladičkov in jih tako reklamirajo in poizkušajo prodati :(.


Ferry

  • Gost
Odgovori #1663 : 23 Julij 2008, 12:42:50
Aristotle,

pametno si razmišljala, zato pa je bil tvoj nakup razumen, pameten!

Kar se pa tiče praskanja in glede na to, da ima beagle malo dlakice, poglej, kakšna je koža, če je rdeča in razdražena, je možno, da gre za alergijo. Preveri tudi, če kaj ne leze po njem in tam kjer leži. Hrana je lahko vir alergije, lahko pa je tudi kaj drugega. Z alergijami je pa tako, kot pri ljudeh, ker je lahko veliko dejavnikov, ki lahko povzročajo alergijo, boš morala postopoma z odstranjevanjem posameznih dejavnikov preizkušati, na kaj je alergičen. Svetujem ti, da prvo probaš z zamenjavo hrane!

Lp



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1664 : 23 Julij 2008, 13:21:23
Ferry,

v bistvu sem ga še včeraj celega pregledala in nisem nič zasledila tudi koža ni rdečkasta razen na trebuščku je kdaj pa kdaj rozast. takoj, ko pridem domov bom pa še enkrat preverila, če res kaj ne lazi po njem. Hvala ferry in še lep dan naprej!

 



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1665 : 23 Julij 2008, 13:35:05
Mene pa zanima s čim hranite vaše beagle? Meni so priporočili Acano, vendar je v sloveniji ni za dobit.



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1666 : 23 Julij 2008, 14:23:15
jst mojga hranim z hill's science plan, čeprav ga nima preveč kaj rad. bolj obožuje tiste stvari, ki jih jemo mi. Meni je hill's predlagala kolegica, ki meni, da je ta hrana dokaj zdrava. zdaj pa ne vem, če bo to držalo ali ne.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1667 : 23 Julij 2008, 14:54:44
Jaz ga hranim s Canidae - Lamb and rice, ker je alergičen na piščanca, ta pa je prisoten skoraj povsod. To so do sedaj edini briketi, ki jih poje z veseljem in se jih ne naveliča.

Aristotle, tudi mi smo imeli podoben primer s praskanjem, potem je začel grizti tačko in imel vneta ušesa. Bila je alergija, zato bodite pozorni na takšna znamenja. Ari je bil tako bogi, ker smo imeli brikete s piščancem, potem so pa ugotovili da je alergičen na piščanca.

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ferry

  • Gost
Odgovori #1668 : 23 Julij 2008, 15:15:45
Ja,

večinoma je alergija na hrano, če seveda niso kakšni zajedalci. Mi smo ga do sedaj hranili z NuroChoice pa gre žal iz prodaje, tako, da sedaj uporabljamo Almo Nature, ne vem pa kakšne so uradne ocene te hrane.

Lp



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1669 : 23 Julij 2008, 17:44:42
Živjo,
tudi mene zanima s čim naj hranim psičko, ki jo dobim v soboto.. ;D komaj čakam ;D ;D
deveda da ne bo kdo mislil da je od kakšnih prodajalcev kot ste omenjali tam zgoraj res grozno... :( :'(
Psička bo seveda rodovniška in dobrega porekla ;D
Am...zadnjič sem omenila da naj bi bil pri nas zunaj v pesjaku (koča bi bila dvoprostorna in izolirana)...ampak bo pomojem kar v hiši jeej ;D
Zanima me s čim ste hranili vaše mladičke...naj hranim z isto hrano kot vzrediteljica...? IN kaj ste uporabljali za vaše mladičke najprej...ali je bolje da imam ovratnico (najlonsko) ali naj imam oprsnico...?
Hvala za odgovore;)
Aja pa še ena slikca iz gleda legla...moja psička stara 7 tednov ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


h3x0r

  • *
    • Prispevkov: 62
    • Točke: 0
Odgovori #1670 : 23 Julij 2008, 17:53:06
Ta vrsta psičkov je meni najbolj všeč ..
So taki bolj kokolasti in to je to.
Všeč mi so tudi ker moj prvi pes je bil tovrstne pasme.



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1671 : 23 Julij 2008, 19:37:41
Larra, mislim da je bolje da uporabljaš ovratnico.
Kakšno hrano pa hrani ta vzreditelj, in kaj ti je svetoval? Če boš menjala hrano jo menjaj postopoma, ne kar naenkrat.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1672 : 23 Julij 2008, 20:50:35
Wuf, vem da je treba hrano menjati postopoma...
Zdajle se točno ne spomnim na pamet katero krano ima...ker sem zadnjič na ogledu samo tako informativno vprašala kakšno hrano daje...to jo bom še zdajle v kratkem poklicala katero firmo daje da nabavim...
Samo glede ovratnice...pomojem se hitreje navadi na oprsnico (no saj vrjetno bom tako ali tako kupila oboje...)... ker moja sošolka je lansko leto dobila bernskega planšarja...in ko sva jo poskušali dati na povodec in se je zelo upirala.. :-\ zato se pa bojim da bo pri meni isto...
A je bolje da jo na povodec začnem navajati v hiši ali je bolje zunaj...
In mi imamo zelo blizu gozd kamor bi jo tudi vozila na sprehode...spodaj pa teče reka in je prav fina potka do tja in lepo za kopanje...
kako pa naj psa navajam na vodo...postopoma? vem da silit je ne smem kot delajo eni da psa kar vržejo noter in potem plavajo...to se mladički lahko zelo prestrašijo.. :(
Ali mi lahko tudi kdo svetuje pri kateri starosti naj ji pustim plavati da se ne prehladi ali kaj...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1673 : 23 Julij 2008, 20:54:41
Še malo slikic moje princeske ;D ;D


tukaj pa je s svojim bratcom ;D

Lep dan še naprej in tudi vi pripopajte kakšno sliko ;) ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1674 : 23 Julij 2008, 21:58:46
Priporočam ti da nabaviš ovratnico, ker je boljša za razvoj hrbtenice in je manjša možnost da se nauči vleči.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1675 : 23 Julij 2008, 22:34:33
Aha okey ;)
Saj to sem že brala v eni temi...samo vidim da ima veliko mladičkov vseeno oprsnice tako da samo vprašam ane ;D
Wuf prilepi kakšno sliko...ali drugi saj ni važno.. ;D ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1676 : 23 Julij 2008, 22:56:40
Evo dve slikci



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1677 : 24 Julij 2008, 07:01:01
Običajno je navada,da ko gre mladič iz legla mu da vzreditelj s seboj tudi nekaj hrane,s katero je bil hranjen pri njemu.Vsaj pri nas je bilo tako.Vsi naši mladički so odšli iz legla z paketom hrane,z novimi lastniki pa smo se dogovorili kako in koliko jih naj hranijo.Vsak je za  popotnico dobil tudi ovratnico in povodec,igračko, ter odejico,ki jim jih je prinesla "botrica"Hesta.
Mladega psa navajajte na ovratnico,oprsnica je samo za pse,ki obvladajo poslušnost.Kar se mene osebno tiče je oprsnica samo za sledenje,za druge stvari jo sploh ne uporabljam.Poleg tega mi na psu nekako bedasto deluje.Za moj okus našim psom še najbolj pašejo tanke kovinske zatezne ovratnice,ki pa jih imajo na sebi samo ko gremo od hiše.Res pa je,da mladičem kovinskih ovratnic ne dajemo,ti imajo do enega leta starosti najlonske ovratnice.
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #1678 : 24 Julij 2008, 07:18:13
Larra,

kar se tiče oprsnice, poslušaj Wuf in Lojzeta, imata prav, preč z oprsnico!

Pa glede na to, da si ob gozdu, pazi, veliko klopov je okuženih in izredno hitro lahko kuža stakne kakšno bolezen!

LP



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1679 : 24 Julij 2008, 13:41:03
Jaz sem tudi poizkusila z oprsnico - to lih ni za mojega Makca, ko je zavohal kaj mamljivega me je s tisto oprsnico in fleksijem vred potegnil za sabo. Pusti oprsnico  in ga navadi na ovratnico. Jz ga peljem na sprehod z povodcem (orenk povodcem) in ketnico. Navadil se je hoditi zraven mene pa še žuljev nimam kot prej - beagli so zelo žilavi - močni.

Pri nas sem jih vidla že 4 samo so po mojem mnenju mal mešančki - čudna ušeska pa špičasti gobčki :-\. Je včeraj pristopila k meni in Makcu ena gospa pa je bila čist navdušena in da bo ona pa zdaj tut kupila beagle ker je tko luštkan. Pa sem ji rekla da ni vse v lepoti kužka  >:D, pa je kar vztrajala :o.

Včeraj sem mu našla klopa pri ušesku pa se bojim da je glava noter ostala :( ker je mala bulica. A lahko to kar z oljem namažem, ali samo odmre ????



Beagli so zakon!