Beagle

ursa · 1476135

Ferry

  • Gost
Odgovori #1680 : 24 Julij 2008, 13:49:49
Tina81,

pravilno razmišljaš, no pa saj si sama na rokah čutila kako je, če nimaš prave ovratnice.

Kar se pa tiče beaglov, ja je pa res grozno stanje, mešančki z rodovniki, tako kot si rekla!

Ne sekiraj se zaradi klopa, lahko se mu bo ognojilo in šlo ven, tako kot pri človeku ali pa bo odmrlo, vseeno svetujem, da mu daš nekaj za klope, mi smo našega cepili proti boreliji, klopi pa prenašajo še eno bolezen, ki se začne na e... (ne vem zdaj točno) in je tudi zelo nevarna, pa svetujejo 1x letno pregled krvi. Tukaj na tem forumu piše o tem bolezni, preberi si.

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1681 : 24 Julij 2008, 13:53:55
Prebrala,

bolezni se reče erlihija, preberite si v rubriki zdravje na tem forumu!

Lp



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1682 : 24 Julij 2008, 14:35:31
Vsak, ki  ve da njegov beagle ni po standardu, bi moral imeti vsaj tolki vesti, da ga nebi paril in produciral nove in nove pse, ki niso podbni beaglom.
Zato pa je toliko mešančkov, in potem se vrtimo v začaranemu krogu.

ljudjem  gre dan danes še samo za denar, ne pa za dobro pasme.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1683 : 24 Julij 2008, 14:58:17
Tina81, tudi pri nas smo imeli to smolo, da je ostala glava od klopa noter. Sem vprašala veterinarja, in je rekel da to ni nič hudega...tako da brez skrbi. Glava se posuši in odpade sama. Malo bodi pozorna, če bo okrog postalo rdeče ali zagnojeno. Drugače pa mi je rekel, da lahko tudi malo z alkoholom razkužimo.

Lp

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #1684 : 24 Julij 2008, 15:51:43
Wuf!Popolnoma se strinjam s tabo.Od kod pa je tvoj pes in kdo si ti?Lahko mi sporočiš tudi na ZS.Zelo me navdušuje, da se je našel še nekdo s pravim razmišlanjem,
Tvoja psička me precej spominja na njeno prababico ,  ki ni bila nekaj zelo beaglo podobnega.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1685 : 24 Julij 2008, 21:06:38
ja Ferry to vem da moram pazit za klope...
Wuf hvala za nasvete in tudi ostali seveda... ;D Bom kupila ovratnico (najlonsko seveda) ;D ;D
Nekaj me še zanima...to za klope obstajajo tudi neke ampule al kaj že in pri kateri starosti jo lahko dam psu...
a to lahko že kukr mladičku al je to kej s starostjo omejen...?
Še slika malčkov & mamice :P;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ferry

  • Gost
Odgovori #1686 : 25 Julij 2008, 09:01:47
Tvoja psička me precej spominja na njeno prababico ,  ki ni bila nekaj zelo beaglo podobnega.

Hesta, to si najbrž napisala Larri in ne Wuf?

LP



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1687 : 25 Julij 2008, 10:10:49
Ferry...drugač je čist pravilno oblikovana prav tako mama in oče...(oče je hooch) tako da prosim da nebi začenjali spet s kakšnim tipičnim vašim kreganjem da je moja psička "mešanec" ker ni... Če pa že je so potem tudi vaši..kot pravite ane ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1688 : 25 Julij 2008, 10:27:10
Larra! Vse lepo in prav, ampak tukaj na forumu sprašuješ stvari, ki bi ti jih moral dober vzreditelj že zdavnaj povedati. Jaz vem, da sem od heste dobila kup pomembnih informacij, ki so prav prišle, čeprav je Žana moj drugi pes in sem imela že prej psičko 15 let. Bil je tudi zelo dober občutek, ko je Žana za domov dobila odejico, ki je dišala po leglu, nekaj hrane, ki jo je v leglu jedla (ima isto hrano še zdaj), igračko ter celo svojo prvo ovratnico in povodec. Vzrediteljica organizira tudi srečanja z našimi psi, je na voljo za vsa vprašanja in nudi tudi varstvo "svojih" potomcev.
Forum je res namenjen izmenjavanju informacij, vendar se mora bodoči lastnik psa, sploh beagla o večini stvari pozanimati že veliko preden dobi psa in ne tik pred tem oziroma šele potem, ko ga dobi. Za prvega psa zna biti beagle kar naporen in se seveda tudi potem ko ga dobiš poraja cel kup vprašanj. In vsi delamo napake.

Žana je zadnjič ukradla pol žemlje z mize, pa smo jo pravi čas zasačili in je bila tako kregana, da jo je takoj izpustila iz gobčka in potem pol ure ni prišla izpod mize, kjer se je kujala :)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1689 : 25 Julij 2008, 11:47:13
Žana...tudi mi bomo dobili hrano in jo bomo vrjetno to tudi naprej dajali...
Za odejico pa to tud če dobimo ali ne mam jst to že vse nabavleno...tako da ni problema...
Tudi mi bomo imeli srečanja in ves čas bomo v stiku...
Za informacije sem se jaz še vse pozanimala in tudi vem veliko ampak vseeno vprašam tudi vas saj pravijo "več glav več ve"...pa tudi vsak ima drugačno izkušnjo...tako da rada tudi vprašam druge čeprav za to že imam informacijo ampak ima tudi kdo drug kak pameten nasvet...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #1690 : 25 Julij 2008, 12:50:55
Ferry!
Seveda sem to napisala Larri.Ti dobro veš kaka je njena babica, jaz pa poznam se dve generaciji nazaj, zato sem to tudi napisala.Mama od te psičke, je edina od potomcev te linije, ki je OK, vendar pa Larra očitno noče doumeti, da gre večinoma genov daleč nazaj.Paritvena kombinacija s Hoochem ni prava, kar smo tudi Belči svetovali.Me res prav malo briga, saj tako dete ne ve kaj blebeta.
Danes smo pri nas bogatejši za eno hiperaktivno žvalco.Takoj danes se bodo pričele učne ure, čeprav menim, da Eki to ne bo preveč všeč.Se bo pač morala navaditi, ni kaj.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1691 : 25 Julij 2008, 13:09:47


Danes smo pri nas bogatejši za eno hiperaktivno žvalco.Takoj danes se bodo pričele učne ure, čeprav menim, da Eki to ne bo preveč všeč.Se bo pač morala navaditi, ni kaj.

Kakšno živalco pa? ::)




Ne razumem, zakaj tvojega nasveta ni upoštevala  ???, saj ve da si najboljša v teh vodah.

Beagli so zakon!


Ferry

  • Gost
Odgovori #1692 : 25 Julij 2008, 13:51:26
Tina81,

Ne razumem, zakaj tvojega nasveta ni upoštevala  ???, saj ve da si najboljša v teh vodah.

Zato, ker se večina laikov, ki se pojavi na forumu spravi na hesto, ki s svojimi komentarji le hoče dobro tej pasmi, večina ljudi pa jo vzame za nesramnico, fovšeritnico, nastrojenko, nevoščljivko itd. Zato pa je tolko kvazi beaglov v Sloveniji, če bi 1% bodočih kupcev, ki se pojavijo na tem forumu poslušal hesto, bi veliko manj mazačev prišlo do denarja od prodaje svojih kvazi beaglov. Malo nas je tukaj, ki vemo za vse svinjarije v tej beaglovski Sloveniji, vendar nam nihče ne verjame, mi smo le umazanci, ki znamo pljuvati po drugih in nič drugega. Ampak smo se že sprijaznili, da se proti "vetru ne da scat".

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #1693 : 25 Julij 2008, 15:16:14
Tina 81! Nazaj smo vzeli psičko iz zadnjega legla- še en dokaz, da vsak človek ni primeren lastnik za beagla.Saj se ji ni nič kaj slabo godilo, le niso bili kos njeni živahnosti in hiperaktivnosti, skesani so priznali, da je pametnejša od njih.No, zdaj je spet pri nas in naučila se bo nazaj vseh manir, ki so potrebne za vsakdanje življenje.V jeseni se bo definitivno pojavila že na kaki razstavi, saj sem zelo zadovoljna z njenim izgledom,V začetku septembra pa jo bomo že začeli navajati na njeno delo v gozdu.Sem prav vesela, da sem dobila v svoj že malce ostarel trop nekaj novega, navihanega, skratka nekaj da lahko rečem, da se bo spet dogajalo- razstave, šola, PNZ...
Itak jo pa lahko prideta pogledat dokler se ne skotijo malčki, potem pa, saj veš, šele ko bodo oni cepljeni.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1694 : 25 Julij 2008, 18:45:46
Ja bova  z veseljem prišla pogledat navihanko, se slišimo! Ja če ni šlo je bolje da je pri tebi.

Vsak kuža rabi pozornost ampak beagli to odločno pokažejo  8) in tega se marsikdo ne zaveda ali pa ne ve ko zbira kužka.


Večkrat sem že doživela ko so videli Makca da so začeli z "iiii kako je luštkan" ali pa "mi bi ga tudi kupili je prav srčkan, kje se pa kupijo" mislim folk govori isto kot bi kupovali mleko v trgovini in ko omenim še ceno pa "oh a se ne da nič bolj poceni zrihtati" pa take fore. Včasih pridem iz sprehoda čist besna na butasti folk ki nima pojma.


Šibava z Makcem na sprehod ga že čaka njegov prijatelj Medo  8)

Beagli so zakon!


Zarja

  • Gost
Odgovori #1695 : 25 Julij 2008, 19:54:30
Za odejico pa to tud če dobimo ali ne mam jst to že vse nabavleno...tako da ni problema...

Marsikaj me je zmotilo, ampak se bom samo na tole "spravila", ker bi tole res lahko vedela, če si se kao pozanimala o vsem ... "fora" odejice je v tem, da na njej ostane vonj mame, bratcev in sestric, da ima mladič ob prihodu v nov dom s seboj nekaj "starega" in znanega ..  in tega se ne dobi v trgovini. Pa še marsičesa ne.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1696 : 25 Julij 2008, 23:06:08
Zarja...brez skrbi tudi za to bo poskrbljeno...
ko ga bomo šli iskat bomo s seboj nesli odejico in jo tam pustili nekaj časa tako da se bo zavzela vonjev...
Za psičko pa bo tudi zelo dobro poskrbljeno...z njo bom 24 ur na dan tako da...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #1697 : 26 Julij 2008, 07:58:02
odejica in ikaka igrača naj bi bila malčku že znana,to pa pomeni, da se ne da to tja tisti moment(verjetno ne boste nekaj dni tam), ko se gre psa iskat.Naši malčki imajo vsak svojo igračo že od dneva, ko začnejo kobacati naokoli,teden dni preden gredo od doma pa dobi tudi vsak svojo ovratnico in povodec in se naučijo tudi čemu to služi.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1698 : 26 Julij 2008, 08:35:04
Se strinjam z hesto in Zarjo. Odejica jim mora biti znana že od prej. Tudi pri Aski je bilo tako. So lastniki Askine mame dekco razrezali kjer so prej ležali mama in mladički in vsak je dobil en del le te ob odhodu v novi dom.

lp


hesta

  • Gost
Odgovori #1699 : 26 Julij 2008, 17:05:15
Larra!Malo pomisli in se ne smeši s takimi izjavami:in tudi vem veliko, ali, je čisto pravilno oblikovana itd..Čeprav te osebno ne poznam, ti povem da ne veš nič(vzrediteljica tvoje psičke tudi ne veliko) saj je to očitno iz tvojega pisanja.Pojdi enkrat na kako specialko(v tujino, seveda) tam boš pa videla kaj pomeni pravilno oblikovan beagle, pa še tam težko, kajti v 30 letih še nisem srečala psa brez napak, kakor tudi ne človeka.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1700 : 27 Julij 2008, 00:10:07
Vidim, da je bilo spet "zabavno" v teh 10-ih dneh, kar me ni bilo. Slikic pa ne bom nic lepila, ker me kar mine, ko berem Larrine veleume. Mislim, se moja Luna, ki nima rodovnika, je ob odhodu iz legla dobila odejico, igracko in hrano (to smo sicer zamenjali). Na povodec in ovratnico smo jo "privezali" ze na poti domov in je takoj sprejela brez problema. Pa tudi fleksi sem po nasvetu iz foruma zamenjala za 1,2m dolg povodec in je neprimerno boljse - pes je obvladljiv tudi takrat, ko kaj zavoha ali pa "znori". Ovratnice ima pa najlonske, kovinske mi niso vsec.

Kar se tice grizenja .. jaz pustim Luni, da me grize, kadar se tako igrava. Ce me po nesreci ugrizne med igro, je ponavadi ne prekinjam. Ce pa ima kakrsnekoli ideje o grizenju izven igre, pa je seveda prepoved.

Beagle v pesjaku - se miljontic - NE. Moja Luna spi pod kovtrom tudi pri +30°C (da je nam vroce za crknit, ker zeli ona tako spat) in se stiska k nam tudi, ko je vroce. Zdaj je na morju ves cas spala nalimana med naju ali pa pod rjuho ali pa na mojem povstru. Sama je bila le ene parkat po 15 min oz. enkrat pol ure v avtu (je dezevalo), ko smo sli v trgovino, in je tulila, kot bi jo iz koze dajali ali pa se kaj hujsega.

Smo na morju slisali seveda miljon komentarjev "Lej, tega bi pa jaz imel/a", pa je fant vedno komentiral sam pri sebi, da najbrz ne vedo, kako ziv je ta pes. Srecali smo tudi eno "beaglico". Ne vem od kje je, niti ne vem, ali sta bili dekleti Hrvatici ali Slovenki, ker sta enkrat govorili tako, drugic tako.

Sem pa na morju srecala tudi lustno zlato prinasalko, kupljeno v KD Mislinja oz. nekaj podobnega, ki je stara 2,5 leti in ima raka in so ji veterinarji napovedali se mesec ali dva zivljenja, vsi vet. pregledi zaradi tega pa so stali ze 1000€.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1701 : 27 Julij 2008, 00:24:46
Se to sem pozabila - lubenica. Luna jo ima ful rada, ampak ji je ne dajem veliko, absolutno pa ne zvecer. Ko je bila mladicek, smo ji zvecer dali malo lubenice (zgleda da prevec) in je sredi noci mogla it ven lulat (in kot zanalsc je tisto noc lilo kot iz skafa na morju, oci nas je vse preklel  :P ).

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1702 : 27 Julij 2008, 12:01:33
Ribica*, tudi našega Arija po lubenici hitreje tišči lulat...mi imamo to srečo, da gre ponoči lulat na pasji wc (ki ga ima še od takrat ko je bil mladiček). Na ta wc smo ga navajali že od majhnega, da nam ne bi kot mladiček lulal po celem stanovanju. In še sedaj, (sicer je to zelo poredko) gre ponoči kdaj lulat, če je seveda sila  :)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1703 : 27 Julij 2008, 12:23:59
Kako pa zgleda pasji wc? No, saj ne, da bi Luno zdaj nanj navajala, ampak me cisto tako zanima  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1704 : 27 Julij 2008, 13:46:27
V bistvu zgleda kot velik pladenj, na katerega daš pleničko. Te pleničke so res super, ker ni nobenega vonja pa tudi zelo vpojne so . Imenuje se puppy trainer, imajo ga v dveh velikostih. Zame je to zelo pametna zadeva, sploh za tiste, ki imajo kužke v stanovanjih, da jim ne lujajo vsepovsod.




V enem paketu je 30 pleničk


Drugače pa tudi jaz ne vem, zakaj se ljudje odločajo za beagle, če jih hočejo imeti v pesjaku ??? ??? Kot je že rekla Ribica*...beagli so zelo radi na toplem, tudi pri nas poleti spi pod oddejo, in najbolj srečen je ko se lahko h komu stisne in zaspi. Ponavadi se močno stisne k meni pod oddejo, globoko vzdihne in zaspi :) Zadnjič sem se peljala proti Trbovljam, in me je kar zmrazilo, ko sem videla pred neko hišo beagla, ki je bil privezan na ketni  >:( To je zelo družabna pasma, ki potrebuje veliko ampak res veliko pozornosti. Če primerjam našega prejšnega psa in Arija, je razlika zelo velika. Če mu ne nameniš dovolj pozornosti, ti to zelo očitno pokaže in pove .    Tam kjer sem doma je veliko blokov, in vsi so čisto nori na Arija-predvsem zaradi njegove prijaznosti in simpatičnosti. Vsak dan, ko greva iz sprehoda me vleče tja, kjer se ponavadi zbirajo stanovalci. Najprej gre pozdraviti starejše gospe, da ga počohajo...potem mu katera prinese vodo in kakšen piškot(ja, tako ga razvajajo), potem pa gre otrokom krasti žogice in z njimi igra hokej :) Na koncu pa se uleže k sosedovi mački na travo in skupaj opazujeta okolico :) S tem sem želela povedati, da je to pasma, ki mora biti med ljudmi in drugimi živimi bitji (vsaj naš je z vsemi prijazen in sprejme vse...tudi zajce:o), saj se tako tudi najbolje počuti.

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1705 : 27 Julij 2008, 21:17:40
Živjo...jaz vam pa sporočam da smo našo boni že pripeljali domov :) :)
Celo pot je spala v odejici...ki jo je dobila zraven...dobila pa je tudi njeno najljubšo igračko (kokoš :)) in 1 kg hrane. Tako da je vse kot mora biti :)
Ko smo prišli domov je najprej vse prevohala nato pa pojedla kosilo...
sedaj pa smrči v svojem boxu v moji sobi ;D ;D
Ribica...to da naj bi bila v koči sem omenila...ker sta mi mami in ati zatrjevala da pes ne bo v hiši ampak smo se potem pomenili in se odločili da bo ves čas v hiši.. ;D ;D
Pesjak bomo sicer ravnotako naredili z dvoprostorno in izolirano kočo...ampak bo namenjen temu...da bo notri samo dopoldan ko bova jaz in brat v šoli...ati pa je tako ali tako doma saj imamo doma firmo..in je bolje da je zunaj v pesjaku in jo vsake toliko časa spusti ven saj je ne more ves čas kontrolirati v hiši...
Bo pa brez skrbi ves čas med ljudmi še posebno ponoči v moji postelji ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1706 : 27 Julij 2008, 22:15:10
Živjo...jaz vam pa sporočam da smo našo boni že pripeljali domov :) :)
Celo pot je spala v odejici...ki jo je dobila zraven...dobila pa je tudi njeno najljubšo igračko (kokoš :)) in 1 kg hrane. Tako da je vse kot mora biti :)
Ko smo prišli domov je najprej vse prevohala nato pa pojedla kosilo...
sedaj pa smrči v svojem boxu v moji sobi ;D ;D
Ribica...to da naj bi bila v koči sem omenila...ker sta mi mami in ati zatrjevala da pes ne bo v hiši ampak smo se potem pomenili in se odločili da bo ves čas v hiši.. ;D ;D
Pesjak bomo sicer ravnotako naredili z dvoprostorno in izolirano kočo...ampak bo namenjen temu...da bo notri samo dopoldan ko bova jaz in brat v šoli...ati pa je tako ali tako doma saj imamo doma firmo..in je bolje da je zunaj v pesjaku in jo vsake toliko časa spusti ven saj je ne more ves čas kontrolirati v hiši...
Bo pa brez skrbi ves čas med ljudmi še posebno ponoči v moji postelji ;)


Jaz sem mela Makca tudi pri sebi v postelji zdaj ko je pa že malo večji pa sploh noče več k nama, mislim da mu je prevroče. Aja pa dlake mu ful izpadajo tako da je to po eni strani še boljše.

Danes smo meli pravo veselico, v dnevni sobi imava nizko klubsko mizico in je lih prav velika da se cel splazi pod njo pol pa noče ven. In ko sem ga hotela spravit izpod mizice je kar znorel jaz nevem kaj ga je pičilo ???. Samo sem mu takoj pokazala kdo nosi hlače tako da se je celo popoldan kujal name  :-[, sploh me ni pogledal.


Beagli so zakon!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1707 : 28 Julij 2008, 22:15:27
Živjo...ewo jst bom pa prilimala slikce z današnjega sprehoda z beaglico Bistro :) ;D
Imeli smo se prav super in obedve sta se nanoreli in Boni spi kot ubita  :P ;D






No takole pa zdajle spi tukaj zravem v moji postelji... :P


Lahko noč!

                                                                             

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #1708 : 29 Julij 2008, 13:09:11
Bistra je prava lepotička, včeraj je dobila enega sicer po letih mlajšega brata in štiri sestre, torej Z-jevčki so prišli na svet!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1709 : 29 Julij 2008, 13:13:24
O, cestitke! A je kak dvobarvni?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]