Beagle

ursa · 1476280

Ferry

  • Gost
Odgovori #1710 : 29 Julij 2008, 13:58:58
Čestitamo mladi družinici!!!!

LP




sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1711 : 29 Julij 2008, 14:44:04
Čestitke!!!  Mene tudi zanima če je kakšen dvobarvni? :)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ferry

  • Gost
Odgovori #1712 : 29 Julij 2008, 15:06:09
Ja, ena punčka je dvobarvna.

LP



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1713 : 29 Julij 2008, 15:25:50
Čestitke novemu podmladku  :) Lahko bi bil edino fantek dvobarven  ;)



hesta

  • Gost
Odgovori #1714 : 29 Julij 2008, 15:38:51
Ja, Zoya je dvobarvna, Hesta je pridna mama, lepo skrbi za njih, samo pri hrani je začela nekaj izsiljevat.Zelo pa sem navdušena nad Eko , upam da še kaj bo iz nje.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1715 : 29 Julij 2008, 16:22:36
Juhu Z-jevčki so tu!!!!!!! Čestitam!  8)

Beagli so zakon!


Maychika

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1716 : 29 Julij 2008, 19:41:41
Čestitke mladi družinici tudi v mojem imenu.. S fantom ena izmed zainteresiranih kupcev teh malih mladičkev in prav komaj čakava, da jih bova lahko prišla pogledat.

Zanima me pa kako je malim beaglom ime.

Lp



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1717 : 29 Julij 2008, 21:54:51
Čestitke in veliko veselja z Z-jevčki ;D



bistra

  • *
    • Prispevkov: 87
    • Točke: 0
  • BISTRA
Odgovori #1718 : 29 Julij 2008, 22:07:16
Čestitke in veliko užitkov mladi družinici :)

lp.Lara, Bistra, Billy in Brina


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #1719 : 30 Julij 2008, 09:10:09
Vsem Z-jevčkom želim vse najlepše, čestitke Hesti!



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1720 : 30 Julij 2008, 09:55:15
Čestitam...in veliko zadovoljstva z malimi Z-jevčki ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #1721 : 30 Julij 2008, 22:00:23
Čaw,

čestitke tudi od mene, imam pa vprašanje: od znanca znanec se zanima za beagla pa sem se odločila, da malo prebrskam po tem forumu za pasmo. Lahko dobim kak kontakt (e-mail, internet stran,... ) prosim ?

L.P.P. Špela



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1722 : 31 Julij 2008, 06:56:36
Costa,večinoma vzreditelji beaglov nimajo internetnih strani,tako da je najboljše,da pogledaš spletno stran od KZS,kjer je pod sekcijo vzrejne komisije-vzrejna komisija za goniče tudi seznam vseh prijavljenih legel v letošnjem letu.Tam so tudi telefonske številke.Aja,pa povej znancu naj si prej 5x prebere standard,da ne bo kupil glih "netipičnega"beagla.Na žalost se to dogaja pri nas tudi z rodovniškimi.
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #1723 : 31 Julij 2008, 08:19:10
Costa,

svetujem ti, da se hesti javiš na e-mail in jo povprašaš, ona je edina v Sloveniji, ki je vzreditelj beaglov, ostali so rejci kvazi beaglov. Seveda pa se mora tvoj znanec zavedati, da ona vsakega lastnika preveri ali je primeren za beagla ali ne, ker ne želi, da bi njeni psički romali v neprave roke (zvedaj se da je beagle zahtevna pasma, ki se odsvetuje začetnikov). Tisto, kar je objavljenega na KZS je samo sranje, razen seveda hestinega legla.

Lp



hesta

  • Gost
Odgovori #1724 : 31 Julij 2008, 09:41:39
Hvala vsem za čestitke.Zey, Zoya(dvobarvna),Zana, Zara in Zita so čili in zdravi, pravi požeruhi, Hesta pa pridna mama.

Danes si preberite Novice, kjer lahko vidite novo KZS v kateri bo tudi stanovanje predsednika, oziroma direktorja.Tam lahko vidite kake svinjarije se dogajajo, da glede sodnikov, vzreje in ostalih stvareh ne govorim, bi bilo pa nujno potrebno, da ljudje to izvejo.

Včeraj je hotel pri nas pariti človek beaglico, ki je bil napoten k Camelotu, tam seveda ni nič bilo(pes ne skoči, tam so umetne paritve, kar v VK ni navedeno in ljudem tega ne povejo, da nebi govorili kako je ta pes naredil PNZ in delovni izpit), vsekakor sem jih zavrnila, ko sem izvedela izvr psice, čeprav so bili ljudje že na poti, brez da psico sploh vidim, vem, da ni niti malo v tipu standarda, kje je bila spočeta pa tudi vem, čeprav je v rodovniku napisan kar samec, ki sploh ne obstaja.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1725 : 31 Julij 2008, 10:09:20
Hesta kakšno slikco prilepi da vidimo mulčke  ;D.

Včeraj je imel Makec zelo pestro popoldne, še zdaj spi kot ubit ::). Najprej sva šla na sprehod dolg cca 3 km, pol sva ga peljala še na travnike tam smo bili dobri 2 uri. Ko smo se vrnili domov se je ulegel v svojo košaro in zaspal, sem ga božala in budila pa je začel godrnjat  :o, se vlegel na hrbet in zasmrčal   :o

Beagli so zakon!


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #1726 : 31 Julij 2008, 10:22:11
Čaw,

najprej hvala za odgovor.  Stvar je sicer taka, da sem čisto tako slišala, ko se je znanec pogovarjal po telefonu z Barbko Novak (podprecednica KD Hrušica), če bi ona vedela za kake vzreditelje beaglov pri nas. In iz pogovora je bilo slišati, da ali ni vedela ali, da jih ni, vedela pa je, da se jih da dobiti v Srbiji. Tako, da ne vem, kaj in kako sedaj stvar stoji.

Kar se nakupa tiče, pa vemo in jest in ta znanec (od fanta oče, ki se je tudi sam ukvarjal z vzrejo ameriških kokrov), kako in kaj je treba biti pozoren pri nakupu psa, da se psa ne kupuje pri preprodajalcih,... Tudi to vem, da pravi vzreditelji ponavadi izbirajo sami, komu bodo psa prodali in ne obratno. Tako je bilo tudi pri meni. Ko sem jest kupovala ND, mi vzrediteljica najboljših ND pri nas Slavi Porš ne bi nikoli prodala svojega mladiča, če ne bi poznala od fanta očeta.

Kje pa ste ostali kupili svoje Beagle, če ni skrivnost ?

Hvala še enkrat za vse informacije,

L.P.P. Špela



Ferry

  • Gost
Odgovori #1727 : 31 Julij 2008, 10:44:43
Costa,

IZOGIBAJ SE SRBIJE!!! Mi smo bili večkrat tam in stanje beaglov je tam je dosti slabše kot pri nas, čeprav tudi pri nas pada na enak nivo. Ko so videli našega Ferrija, je bilo tako, kot da bi bil druge pasme in so me spraševali če je pa to nova vrsta beagla - razstavni beagle, da tak pa že ne more delati v lovišču, ker je tako masiven itd. Skratka tam se zavedaj, da pravega beagla ni, je pa vsesplošna praksa, da se kupujejo mešančki, ki so podbni beaglom na Madžarskem in se potem v Srbiji legalizirajo in dobijo rodovnike. Tam nihče za psa ne da več kot 100€ in tak je tudi rezultat. Sama špičasta in skrivljena ščeneta, ki krepko presegajo mejo 40cm.

Moj beagle je iz Nemčije in res sem imela srečo, ker je eden poslednjih primerkov masivnega, angleškega beagla, enega lepotca ima še hesta iz Češke, ostalo pa je groza, razen seveda nadmladek hestine vzreje.

LP



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1728 : 31 Julij 2008, 11:24:11


Kje pa ste ostali kupili svoje Beagle, če ni skrivnost ?

Hvala še enkrat za vse informacije,

L.P.P. Špela

Midva sva ga kupila pri Hesti  8)

Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1729 : 31 Julij 2008, 11:41:06
Moja je kupljena v Murski Soboti, leglo brez rodovnika, starsa ga imata, ocka je iz Hestine vzreje. Ampak ne bi vec tako kupovala, bi se malo bolj poglobila v nakup in defenitivno vzela beagla z rodovnikom  iz pravilne paritvene kombinacije. Za nasvete bi pa vprasala Hesto  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1730 : 31 Julij 2008, 12:46:21
Moj Aristotle je pa iz Slovaške. Glede na to, da nisem ne vem kakšen ekspert Beaglov tudi ne vem kako kvalitetna je psarna od katere sem kupila Aristotla. Ampak lahko povem, da sem bila zadovoljna z vzrediteljco in z njenim pristopom do njenih kužkov. Drugače ima pa še nekdo iz foruma beagla iz te psarne. Mislim, da je Hesta enkrat tudi omenila, da pozna psarno in sem jo tudi vprašala kakšno je njeno mnenje vendar nisem dobila odgovora.

lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1731 : 31 Julij 2008, 12:57:16
Aristotele,

jaz sicer ne vem iz katere psarne je tvoj kužek, je pa res OK, če so nate napravili tako dober vtis. Škoda je le, da se pri majhnem psičku nikoli ne vidi v kaj bo zrastel. Tudi naš Ferry je ko je odrastel, pridobil nekaj minusov, ampak pri tem nič ne moreš.

Edino kar lahko narediš pred nakupom je, da skušaš najti najboljšo psarno, da vidiš očeta in mamo na lastne oči in seveda rodovnik, ki ga s pomočjo poznavalcev pasme skrbno preučiš. Seveda pa ni vse v poznavanju standarda beagla na pamet, znati moraš tudi ta standard projecirati na kužka samega. Kolikokrat je bilo že slišati od ljudi, da poznajo standard in potem se zgroziš, ko vidiš na na povodcu peljejo vse prej kot pa beagla. Največ se naučiš od človeka, ki zna gledati beagla in to je nedvomno hesta, ona ti tudi samo na pogled takoj oceni višino in res je taka, to sem pri njej že večkrat doživela, zadane do cm natančno. In tudi vse napake katere opazi na beaglu so resnične, čeprav si veliko lastnikov zatiska oči, ampak tako pač je, jaz sem se z napakami mojega kužka sprijaznila in cenim njeno odkritost, da mi jih je pokazala in me naučila kako gledati beagla, da te napake sedaj vidim tudi jaz.

LP



hesta

  • Gost
Odgovori #1732 : 31 Julij 2008, 13:49:43
V Srbiji so beagli še najbolj podobni mešancem, zato glede izjav G.Novakove raje ostanem brez komentarja.Večinoma jih privlečejo(cela legla)iz slovaških, madžarskih farm in potem naredijo rodovnike,,,brez veze.



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1733 : 31 Julij 2008, 13:52:45
ja verjetno je res težko oceniti v kaj bo mladiček zrasel. Mislim, da bi bilo fajn malce obiskat Hesto :) in videt kaj bo ona rekla. me prav zanima.

jst sem itak videla oba mamo in očeta in oče se mi je zdel no vsaj po mojem kar seveda ni nobeno merilo full lepo izoblikovan Beagle. kakorkoli že bomo videli v kaj bo Aristotle zrasel.

lp



hesta

  • Gost
Odgovori #1734 : 31 Julij 2008, 14:10:02
Aristote! Psarna iz katere izhaja nima ne vem kakih uspehov, je pa boljša, kot vsi ti fabrikanti v SLO.Tista psička, ki je še v SLO, je res zaključila mladinki šampionat, to pa mislim, da je tudi vseV konkurenci, bo pogorela.Njena realna ocena je zelo slaba prav dobro.Sem si jo dobro ogledala.



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1735 : 31 Julij 2008, 14:39:17
No jst itak nimam namena našega razstavljat ali kakorkoli tekmovat, ker to tudi ni bil moj namen ampak bi vseeno rada, da bi ga nekdo ocenil tako informativno.
hvala hesta

lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1736 : 31 Julij 2008, 14:53:34
Aristotle,

ni panike, če bo priložnost se sigurno lahko zmenita s hesto in ti bo podala realno oceno. Največ pa narediš zase in za pasmo, če se na tem kar ti bo hesta povedala naučiš in to ti je dobra osnova za naprej. Tudi nas je hesta spljuvala, ampak dejstva so dejstva, ima napake in res ni najlepši primerek beagla in to sprejemamo. Najslabše je če se kuha neka zamera in celo življenje živiš v svojem prepričanju, da imaš super beagla, ko pa prideš med strokovnjake pa letijo nate same kritike, to se ti kaj hitro zgodi na razstavi, če seveda sodi pravi sodnik.

Dober sodnik za beagle bo v avgustu na CAC Trbovlje (Štefan Štefik) in tisti, ki hoče preveriti kvaliteto svojega beagelčka naj gre k njemu, ker bo dobil pravilno oceno. Žal se mi razstave ne bomo udeležili, kljub temu, da smo planirali, ker je vmes prišla bolezen našega drugega štirinožca in sedaj je njegovo zdravje na prvem mestu.

LP



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #1737 : 31 Julij 2008, 16:16:00
Čaw,

Hesta, ali g. Novakovo poznate ali ste ostali brez komentarja zaradi tega, kar sem napisala ? G. Novak kolikor jest vem, ni ravno strikovnjak za Beagle ampak vseeno pa verjamem, da pozna kakšnega vzreditelja ali pa prijatelja vzreditelja,... Ej, saj ne bodo šli kar na vrat na nos samo zaradi tega, ker je gospa rekla, da so vzreditelji v Srbiji pa kar iskati mladička!! Seveda se bodo pa razgledali, pozanimali, raziskali,... Več glav več ve,

L.P.P. Špela



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1738 : 31 Julij 2008, 22:20:43
Živjo...mene pa zanima kdaj je priporočljivo iti s mladički na morje..
no malo čudno sem napisala... mislim ali je kaj narobe da bi šli za par dni z našo psičko na morje... a je to kaj narobe ker je še tok mejhna...
vožnjo drugač prenaša dobr...nikol ji ni slabo pa nč...
Kdaj ste šli vi s svojimi prvič na morje...?
Saj ni nujno da jo vzamem sabo...jo lahko tud doma merkajo...ampak jast bi jo rada vzela sabo...
Lp, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1739 : 01 Avgust 2008, 00:49:16
Mi smo dobili psa pri 10-ih tednih in cez en teden smo sli na morje - se pravi pri njenih 11-ih tednih. Ni bilo nobenih tezav, edino ponoci je bilo zanjo prevroce in smo jo zavijali v mokre plenice, ce je bila kriza. Sicer smo jo pa imeli v senci in kolikor je sama zelela bit na soncu, plavat pa ni hotela.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]