Beagle

ursa · 1475894

Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1740 : 01 Avgust 2008, 08:53:56
@Ferry - ja saj lepo je dobiti realno oceno za svojega psa in zato me tudi to zanima, če se treba kaj prijaviti or. najaviti temu gospodu sodniku oz. kako vse to poteka??? mogoče mi lahko kaj pomagaš, kot vidiš zaenkrat nič kaj dosti ne vem o tem  ???

@larra- mi še nismo bili na morju z našim ampak tudi nameravamo iti vsaj za par dni...Mislim pa dokler ji zagotoviš senco in zadosti vode ter seveda postajanke na poti,  ne bi smelo biti problema sploh pa če se rada vozi oz nima nič proti vožnji.

lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1741 : 01 Avgust 2008, 09:30:23
Aristotele,

seveda se moraš prijaviti in tudi plačati, vendar je za mladičke ceneje 25€ in mladiče mora biti star 4 mesece oz. več, manj ne sme biti. Res se ti izplača da greš, pa mogoče potem še enkrat ko bo star 1 leto, takrat pa bodo vidne vse napake, če jih bo kaj imel.

Evo, ti pošiljam link, če pa še kaj ne boš vedela pa vprašaj.

http://kinoloska-zveza.si/dokumenti/razstave-sodniki/CACTrbovlje-sod.pdf

Lp



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1742 : 01 Avgust 2008, 09:35:45
hm ja Aristotle je šele tri mesece pa en teden tak, da bo potrebno še malo počakati. Vseeno hvala in verjetno te še bom zasipali s kakšnimi vprašanji glede tega ko bo čas za to.

hvala in lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1743 : 01 Avgust 2008, 09:38:24
Aristotle,

potem bo dovolj star, razstava je 31.08.2008 in če je tisti dan star točno 4 mesece ali več, potem se lahko prijaviš.

Lp




Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1744 : 01 Avgust 2008, 09:39:59
uh moja napaka zdaj sem lih preračunavala in bo konc avgusta dopolnil 4 mesece tak, da je potem možno da ga prijavim. No pol se pa bomo verjetno vidli tam  ;D



Ferry

  • Gost
Odgovori #1745 : 01 Avgust 2008, 09:56:18
Ja, žal nas ne bo tam, sem napisala že zgoraj v postu, smo nameravali, ampak je naš drugi štirinožec - Ferrijev "bratec", zbolel in smo odpovedali, boš pa srečala hesto in ti bo še ona lahko razložila veliko stvari.

LP



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1746 : 01 Avgust 2008, 10:32:53
aja škoda upam, da bo vse v redu s ta drugim štirinožcem, kar je seveda najbolj pomembno. Hvala za vse!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1747 : 01 Avgust 2008, 10:46:09
Aristotle,pa ne pozabite prej kužka cepiti proti steklini.
LP Tjaša



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1748 : 01 Avgust 2008, 11:00:35
ja steklina ja...pri veterinarju so rekli kao, da bi ga naj cepila pri 6 mesecih. no če bom pa ga želela prijaviti pol pa bom ga morala cepiti kar v naslednjih dneh, ker piše v prijavnici, da vsaj 1 mesec more preteči po vakcinaciji za udeležitev. hm ???



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1749 : 01 Avgust 2008, 11:08:25
Ja res,ker v zakonu piše da je cepljenje proti steklini obvezno za vse pse starejše od treh mesecev.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #1750 : 01 Avgust 2008, 16:08:17
Jaz verjetno bom  v Trbovljah , oba dneva.Ocena v razredu mladičev v bistvu ne pomeni nič, vendar je za nadaljevanje razstavne poti nujno potrebno, da se malcek čimprej nauči ring dresure., kar je pri g. Štefiku zelo pomembno.Torej, skrajni čas, da psa začnete postavljati, pravilno voditi na povodcu, ter učiti lepo pokazati zobe,kar koristi tudi v druge namene, ne le za razstavo.
Ferry!jaz mislim, da se bo Nahid že pozdravil do takrat.Drugače bom pa zelo vesela, če se boste prijavili na CACIB Lendava 2009.Pripelji ga kaj, da se bo malo zdivjal skupaj s hčerko.
Z-jevčki so pravi debelajski, enim se že pigmentirajo smrčki.Scotty je zelo nesrečen, ker ne more k njim, od firbca ga bo še pobralo.



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1751 : 01 Avgust 2008, 20:44:46
Hesta je napisala: V Srbiji so beagli še najbolj podobni mešancem, zato glede izjav G.Novakove raje ostanem brez komentarja.Večinoma jih privlečejo(cela legla)iz slovaških, madžarskih farm in potem naredijo rodovnike,,,brez veze.

Hesta - ob taki izjavi gospe Novak sem tudi jaz ostala čisto brez komentarja.


Čaw,

najprej hvala za odgovor.  Stvar je sicer taka, da sem čisto tako slišala, ko se je znanec pogovarjal po telefonu z Barbko Novak (podprecednica KD Hrušica), če bi ona vedela za kake vzreditelje beaglov pri nas. In iz pogovora je bilo slišati, da ali ni vedela ali, da jih ni, vedela pa je, da se jih da dobiti v Srbiji. Tako, da ne vem, kaj in kako sedaj stvar stoji.

L.P.P. Špela

Costa - pa si ti prepričana, da si tvojega znanca (očeta tvojega fanta) prav razumela, ko se je z gospo Novak pogovarjal po telefonu? Predlagam ti, da ga še enkrat povprašaš o vsebini pogovora, potem pa zaključke napišeš na forum.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


VZ

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1752 : 02 Avgust 2008, 21:16:42
Pozdravljeni!

Ker sem bil opozorjen, da se je tu odzvijala debata o mojem telefonskem pogovoru z go. Novak, se čutim dolžnega dati nekaj pojasnil v vezi le-tega, saj (če sem tudi sam pravilno obveščen) naj bi se na obzorju izven tega foruma že pojavljal vihar neosnovanih ter neutemeljenih obtožb ter logičnih posledic.

Najprej naj se zahvalim Costi za poizkus njene dobronamerne pomoči, ki se zaradi ene majhne nerodnosti in slabo razumljenega dela dialoga pretvarja v svoje nasprotje (no, samo od sebe se ponavadi ne dogaja nič). Nekateri, ki smo (bili) dlje časa aktivno prisotni v kinologiji, smo tega že navajeni. To je žalostno dejstvo, od katerega nima prav nihče nikakršne koristi, prej škodo. Tudi tisti, ki viharje najraje povzročajo. Vprašanje je le, če se tega zavedajo.

Zdaj pa k pojasnilu: ker je med ljudmi, s katerimi prihajam tako ali drugače v stik, splošno znano, da sem bil dolgo časa aktiven v kinologiji, se velikokrat name obračajo z nasveti glede nakupa psa take ali drugačne pasme.  Še posebej, če človeka kolikor toliko dobro poznam in se mi kot  bodoči lastnik zdi primeren, mi ni težko mu pomagati, vendar le in izključno z zbiranjem informacij, posredovanjem lastnih izkušenj in do vzpostavitve prvega stika z vzrediteljem. Potem to postane stvar, ki se tiče izključno njiju dveh (naj vse tiste, ki so nagnjeni k iskanju "globljega pomena" besed, malo razočaram:  ta pomoč je zastonj).  Podobno se je zgodilo tudi sedaj, ko sem šel na "lov" za informacijami v imenu enega svojih poslovnih in osebnih kolegov oz. kooperantov. Ker ne poznam dobro niti pasme, niti kdo vse v Sloveniji se ukvarja z vzrejo beaglov, sem se za informacije (predvsem glede vzrediteljev) obrnil na nekoga, ki mu zaupam. Konkretno je to bila Barbka. V najinem telefonskem pogovoru Srbija ni bila omenjena niti enkrat, tako z moje, kot z njene strani. Zato gre pri tukajšnji objavi zgolj za nenamerno dezinformacijo v smislu nudenja pomoči.

Glede na te, kot tudi druge okoliščine pa se nameravam v tem primeru (če ne tudi možnih bodočih) od tovrstne pomoči distancirati.

lp,

VZ



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #1753 : 02 Avgust 2008, 22:14:13
Čaw,

najprej bi rada pojasnila moje nič slabega misleče nespametno dejanje. S tem, da sem se javila v temi, sem hotela biti samo v pomoč. Sem pač človek, ki rad priskoči na pomoč in me je to že kar nekajkrat pošteno udarilo in tega ne bom več počela. Narobe je bilo to, da sem šla in na svoje roke brez vednosti vpletenih in svoje nevednosti in neizkušenosti začela poizvedovati stvari, ki se me praktično ne tičejo. Ampak, taka sem. Priznam, da je bila to velika napaka in še narobe interpretirano.

Ko sem napisala, da je gospa Barbka omenila oz., da je bilo v pogovoru omenjena Srbija, kot prvo s tem nisem mislila nič slabega. Ampak seveda ljudem vedno paše, ko jim nekdo nehote vrže kost za glodati oz. povod, da se o nekom grdo piše in govori. Po obrazložitvi telefonskega pogovora, sem izvedela, da sem narobe slišala besedo Slovenija – jest sem slišala Srbija. In, ker nisem vešča o stanju psov v tej državi, je prišlo do tega kar je. Če ste povezali napisano o zadevi s preprodajanjem, je to zraslo na vašem zelniku in ne mojemu. Ko je hesta napisala, da je glede gospe Barbke brez komentarja, nisem bila prepričana ali zaradi tega, kar sem napisala in je bilo narobe razumljeno in bom pač še enkrat razložila, da ne bi slučajno prišlo do tega, kar potem je.

Tako, da preklicujem svojo izjavo: v telefonskem pogovoru ni bilo omenjene države Srbije!!!! Ge. Novakovi se ISKRENO OPRAVIČUJEM za nastalo situacijo in morebitne nevšečnosti.

Tega »biznisa« se ne grem več. Na napakah se učimo pa čeprav na grd način. Pošteno me je vse skupaj prestrašilo in predvsem izučilo,

L.P.P. Špela     



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #1754 : 02 Avgust 2008, 22:26:29
VZ in Costa, hvala za razlago.

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


hesta

  • Gost
Odgovori #1755 : 03 Avgust 2008, 19:04:00
Saj je vse OK, le čudno se mi je zdelo da bi G.Novakova svetovala nakup beagla v Srbiji, zato sem tudi napisala, kar sem.Če je bil kdo kakorkoli prizadet, se opravičujem.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1756 : 03 Avgust 2008, 19:27:38
Uf, koliko napisanega, pa smo bili na počitnicah le dober teden :)
Hesta! Super imena, všeč mi je, da je ena punčka Zana, podobno kot Žana :) Ker pred kotitivijo nisem uspela priti na obisk, komaj čakam, da pridem potem, ko bodo malčki cepljeni. Smo na vezi.

Ko sem bila v tujini in je bila Žana v varstvu je našla sicer pospravljene brikete in se je malo nažrčkala ;D Zdaj je že smešno, ker ni bilo hudega, le bruhala je. Vseeno je bila pri veterinarju, pa je bilo vse ok. V glavnem, ja, trmasti so teli beagli in največji požeruhi.  Žana kljub strogim prepovedim "fehtanja" za hrano in kraje hrane, vseeno ves čas preži na kakšno našo nepazljivost, da bi se kje našlo kaj za pod zob. In ko je zasačena pri tem početju, se naredi najbolj ubogo na svetu. Je pa res dobro, da vsakemu pusti vzeti iz gobca, če kaj vzame kar ne sme, sploh na sprehodu je to koristno, če pobere kakšne smeti in ji potem lahko vzamem. No, zdaj je že nekaj časa tudi tako, da kar sama izpusti, ko ji rečem ne. Je pa res, da ko je bila majhna, je pobirala vse mogoče po tleh, zdaj pa tega skoraj ne počne več.

Lp vsem



ŠPENE

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #1757 : 04 Avgust 2008, 01:30:20
Pozdravljeni ponosni lastniki beaglov :-[

Tudi sam imam rodovniškega beagla, starega skoraj 4mesece ;) Je pravi cuker :p Je pa s Psarne Lipovška (oče Hooch mama Brina).

        Mali bi bil zelo zelo vesel druženja z ostalimi beagli, kajti tukaj jih zelo malo vidim :( Zanima me, je kakšen lastnik beagla tukaj iz Ljubljane (mi smo z Bežigrada BS3), kateremu bi se moj BENNY kdaj lahko pridružil veselemu skakanju in igranju?  :P

Lp (vpisal sem ga v malo šolo in sicer v KD Krim, tecaj se zacne sredi ali konec avgusta) wiii komaj cakam :P



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1758 : 04 Avgust 2008, 08:43:13
Včeraj smo se odpravili na izlet na Blegoš. Ari je užival kot že dolgo ne... kravam smo se letos izognili, ker so bile lansko leto čisto nore, ko so videle Arija :D

Pa še nekaj slikic








Tisti, ki boste na Trboveljski razstavi, upam da se kaj srečamo, ker bova prišla z Arijem malo pogledat kužke ;)

Lp

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1759 : 04 Avgust 2008, 08:50:14
Pozdravljeni,
upam, da ste vsi preživeli prav lep in vroč vikend z vašimi Beagli. Glede razstave sem malce vse skupaj pretuhtala in se z Aristotlom ne bova udeležila, ker sem si preveč lahkomiselno domišljala da bo to izvedljivo. Mislim, da bo treba še kar precej delat z njim preden bova lahko kam šla hehe. Drugače bova pa verjetno šla pogledat razstavo in bom poskušala odnest nekaj koristnih informacij.

lp



ŠPENE

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #1760 : 04 Avgust 2008, 09:54:39
O kateri razstavi to govorimo?

Z BENNYem bi prišla malo pogledat ;)



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1761 : 04 Avgust 2008, 10:38:12
ŠPENE govora je o rastavi v Trbovljah konec avgusta 30.8.08 in 31.8.08



hesta

  • Gost
Odgovori #1762 : 04 Avgust 2008, 15:53:50
Žana!Tamali so super, še bolj pa sem zadovoljna z Eko.Mislim, da je psička, ki si jo res lahko samo želiš.Ja, ko bo mimo "karantena" se pa vidimo. drugače pa se bojo Z-jevčki že udeležili jesenskega srečanja.

Aristotle!Razstavo si je res najbolj pametno najprej ogledati in psička malo pripraviti nanjo, če vam bo sploh všeč, jih bo pa itek še na pretek.Največ beaglov lahko vidite poringih na tujih razstavah in specialkah.V desetih letih, je bilo največ beaglov na slovenski razstavi prijavljenih 19, kar je zelo malo na število primerkov te pasme pri nas(v zadnjh dveh letih najbolj komercialna pasma).



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1763 : 04 Avgust 2008, 16:03:28
Živjo... ;D
No na razstavo bomo upam da tudi mi prišli...bom toliko priganjala doma... :)
drugače pa imam eno zelo resno vprašanje!!
Kaj naj naredim... danes sva šli jaz in moja bivša sošolka na sprehod v gozd. Boni je bila seveda spuščena saj tako ali tako hodi malo manj kot med mojimi nogami (jo moram zelo pohvalit je pridna ;D) in kar naenkrat izza ovinka lepo prikoraka boxserka (samička) zelo prijazna... seveda privezana in z lastnikom... ampak psička zgleda zelo strašno :-\ in boni sem jaz lepo prijela v naročje ampak jo je bilo tako strah da se je revica tresla in polulala... :(
Kaj naj naredim,...??? Ker drugače je ni strah psou....no ko ga prvič vidi in dokler ga ne povoha jo malce je ampak potem pa je prav pogumna...ampak še nikoli pa ni naredila tega da bi se polulala ??? A je to lahko kaj narobe?
Lp, Lara & Boni

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


ŠPENE

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #1764 : 04 Avgust 2008, 19:06:26
Boš vidla kako bojo noreli jutri/pojutrišnjem z BENNYjem  :o :o



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1765 : 04 Avgust 2008, 20:44:22
Larra, če je drug pes, v tem primeru boxerka prijazen in povrhu vsega še privezan jaz ne vidim potrebe zakaj bi jo dvigala. Mogoče se je psice ustrašila, ti pa si jo hitro dvignila v naročje in jo božala in jo tolažila kar pa ne smeš delati saj bo pes razumel to početje kot pravilno in bo še naprej to delala. Lepo jo pusti na tleh, če ji ne bo do bližnjega srečanja se ji bo že sama izognila ampak jo bo tako najbrš premagala radovednost in bo sama pristopila h psički. zdaj moraš samo poskrbeti, da ne bo prišlo do kakšni srečanj s kakšnim agresivnim psom kar bi ji utegnilo pustiti posledice. uživajta teh nekaj mesecev ali pa rajši dni, ko je psička še lahko spuščena saj bo kmalu postala gluha za odpoklic, sploh v gozdu. >:D :) (sicer se potem to seveda popravi s šolanjem, da me ne boš narobe razumela ;)).



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1766 : 04 Avgust 2008, 22:02:02

Hesta, iskrene čestitke za mladino :).Sem bila nekaj dni brez računalnika in sem zamudila Z jevčke.Malo smo bili na morju, tako da se je Živa naplavala in spoznala nekaj novih pasjih prijateljčkov.
Kar se tiče trboveljske razstave, pa pridemo seveda na ogled in tam se zagotovo srečamo in kakšno rečemo.Upam, da bo Figa zraven, jo moraš videt :o.
Lp



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1767 : 04 Avgust 2008, 22:20:51
Mucika...jaz sem jo v naročje vzela že preden sem videla da je privezana ker je prihajala izza ovinka...
No prijazna je ampak je silila vanjo da bi jo prevohala ona pa se tega zelo boji če psa ne pozna poleg tega pa je bila še zelo grozna :-\
Psa ne poznam...zato pa sem jo prijela v roke da ji nebi kaj naredila...
Aja da še to povem..kar se tiče tega da je spuščena..skupaj sva 24 ur na dan ponoči in podnevi in je psička zelo navezana name...in mi jo sploh ni treba klicati in sama teče za mano ;D Ko pa sem jo dala na povodec se je pa gospodična vlegla v prvi šopek travice in si vrjetno mislila zdaj se pa tega ne grem več nesi me ali pa odveži ;D ;D Včasih dela res smešne stvari...sploh pa je smešna ko teče ker ima prav posebno tehniko ko se igra.. ;D Kar malo skaklja, ko pa ji vržem igračko se pa plazi do nje potem pa skoči nanjo ;D Pravi srček :)
Aja...pa velikokrat se ji kovca :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1768 : 04 Avgust 2008, 22:32:53
Če se je tebi zdela psica grozna je tudi tvoja najbrš začutila tvoj strah in si mislila, da ne bo vredu. Sem pa prepričana, da ji ne bi nič naredila, ker boxerji so taka pasma, ki so bolj otročji, se zelo radi igrajo, ampak niso agresivni. Seveda so tudi izjeme, ampak si sama rekla, da je bila skulirana.
Kar se tiče povodca jo boš morala slej ko prej navaditi nanj, najprej ji ga pa samo pripni na ovratnico in ji ga pusti, da ga za sabo vleče, potem, ko se bo na to navadila ga boš šele ti prijela. Kar se tiče poslušnosti, se pa oglasi čez nekaj mesecev pa bomo potem videli kaj bo. ;) Ti pa svetujem čimprejšen obisk male šole.
Aja pa še to sem hotla rečt, da če si jo v naročje prijela še preden je tvoja sploh dobro videla tisto psico ji sploh nisi dala možnosti, da bi jo povohala. :-\ Če to delaš pri vsakem psu (da jo dvigneš v naročje), potem ni čudno da jo je strah psov. v taki starosti mora biti  mladiček deležen kar se da veliko socializacije, ker je to najpomembnejše obdobje za vnaprej in rajši zdaj delaj na tem, da se ne bo potem bala psov, potem bo pa težje odpraviti.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1769 : 04 Avgust 2008, 23:29:58
Živjo mucika...kot sem rekla psice nisem poznala zato sem jo tudi vzela v naročje!
Na podovec sem jo navadila že takoj drugi dan in ga je čisto lepo sprejela amapak ker tam že kar dobro pozna teren saj se tam sprehajava vsak dan sem jo imela spuščeno... drgače greva pa seveda tudi v malo šolo takoj ko bo prost termin! In seveda komaj čakam da se tudi sama naučim kaj novega in da bo psička poslušna da bova začeli kakšne trikce... za začetek seveda lažje.. ;D
Aja...ko si rekla da ni imela možnosti da bi jo povohala...ko je prišla blizu sem lepo počepnila in ji dala možnost da psičko povoha ampak ker je psica tako čudno sopla in ne vem meni je bila grozna se je zgleda prestrašila in se polulala...
Ampak postimo to je že mimo in moja Boni že prav sladko spančka tukaj zraven ;D
Še slikce kako sta včeraj uživali boni in madžarska vizla ajka :)






Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)