Beagle

ursa · 1476231

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1770 : 04 Avgust 2008, 23:33:05
Saj nobenega psa ali vsaj večino ne bo poznala, ko jo boš veozila na sprehod ane, torej jo boš vsakič dvigala?
Ja hropla seveda, če je pa bokser :D (kako bi pa ti dihala, če bi imela potlačen smrček ;)).



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1771 : 05 Avgust 2008, 11:12:17
Heh mucika ja vrjetno bi ravnotako sopla... ;D
No danes pa greva z Boni v Šk. Loko k Lari in Bistri in si greva potem še ogledat bistrin trening agilitya  ;D ;D :o Komaj čakam :)



Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #1772 : 05 Avgust 2008, 11:23:39
Larra!Preden greš s psom na raztaviščni prostor mora biti  pes cepljen proti steklini(tudi če nisi razstavljalec)preberi si veterinarska določila, ki so na vsaki prijavnici.

Carmen!Ja, definitivno se vidimo v Trbovljah, verjetno bom imela malo časa, po koncu ocenjevanja, saj veš.Tam bom itak oba dneva.Akaj vidiš Eccota?Njegova sestra je zdaj pri nas in je prava lepotica(34 cm).Upam , da pridete pogledat Z- jevčke preden bodo šli od doma, Živa pa bo lahko norela z ostalimi.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1773 : 05 Avgust 2008, 11:25:41
Ja,

moram potrditi, da je Eka prava lepotica s čudežnimi 34 cm pri skoraj 7 mesecih. Mislim, da je taka velikost definitivno dobrodošla v Sloveniji, kjer je večina psic nad dovoljeno mejo 40cm.

LP



hesta

  • Gost
Odgovori #1774 : 05 Avgust 2008, 11:43:17
Ferry, polnih 7,5.Predvidevam, da bo njena končna višina tam 35, maksimalno 36 cm.



ŠPENE

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #1775 : 05 Avgust 2008, 12:00:16
Larra, moj Benny tut ko mu vrzem karkoli laufa do tja potem pa meter pred igracko SKOČI na njo  :D :D kako smesno zgleda :D

Kolca pa tudi dostkrat ja:)

Odpisi mi na privat, da se vidimo danes :)

Lp



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1776 : 05 Avgust 2008, 13:17:23
Hesta to zaradi cepljenja me je že včeraj opozorila belča ko sva govorili po telefonu...tako da sem se odločila da zaenkrat ne bom prišla mogoče pa pridem samo tako pogledat brez boni seveda ;D
Špene ti pišem na ZS  ;)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1777 : 06 Avgust 2008, 19:35:49
Ja, tudi jaz na eno razstavo v Ljubljani nisem mogla imet Žane s sabo, ker takrat še ni bila cepljena.

 Te dni šibamo na morje, bo šla zdaj tudi Žana zraven, ker zadnjič ni mogla it, ker smo šli z letalom. No, sem pa videla ravno na letališču, da so eni imeli dva psa v takem velikem boksu za na letalo. Ampak meni se to zdi kar malo mučno za pse, ko jih vendar dajo v prtljažni prostor letala, ne vem kako se tam kaj počutijo. Jaz Žane ne bi dala tja, bi me preveč skrbelo. Sicer pa je bilo tam, kjer smo bili itak prevroče za psa. Zdaj se mi zdi pri nas prav mrzlo :)

Lepo se imejte, kjerkoli že boste, mi smo najraje ob vodi, pa naj bo jezero, reka ali morje - Žana ima vse troje zelo rada :)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1778 : 07 Avgust 2008, 10:20:06
Žana, uzivajte na morju!

Midve sva bili pa danes ze pridni, sva sle na agility, zdaj bova sle pa se s Seno na sprehod. Jutri in v soboto pa se nam obetajo izleti v hribe, upam, da bo lepo vreme.

Lp

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1779 : 07 Avgust 2008, 10:33:06
Vrjetno se psi nepocutijo prav dobro v posebnem prostoru na letalo, je pa vse odvisno kako dolg jelet. Naj bi bil ta prostor sicer klimatiziran in pes ni zraven prtljage. Zraven sebe na letalu pa lahko imas psa do 8 kg.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1780 : 07 Avgust 2008, 12:30:16
Vrjetno se psi nepocutijo prav dobro v posebnem prostoru na letalo, je pa vse odvisno kako dolg jelet. Naj bi bil ta prostor sicer klimatiziran in pes ni zraven prtljage. Zraven sebe na letalu pa lahko imas psa do 8 kg.

Ojoj si sploh ne predstavljam mojega Makca v posebnem prostoru v letalu, letos greva v Egipt in je 4 ure leta do tja, pomoje bi čisto ponorel  :(. Najbolj srečen je doma, pa še kakšno ušpiči, predvsem tašči  :P.

Včeraj sem ga morala okopati, je skočil v eno blatno lužo. Zaprla sva se v tuš kabino pol sem bila pa jaz bolj mokra kot Mak. Nevem zakaj na začetku takooooooo joka, pol mu pa začne ugajat in se umiri. 8)

Beagli so zakon!


Ferry

  • Gost
Odgovori #1781 : 07 Avgust 2008, 13:18:07
Mislim, da če je pes navajen na bivanje v boksu, je čisto vseeno kje je, v avtu ali v avionu, oboje se premika. Npr. naš Ferry je navajen na dolge poti z avtom in v boksu mirno spi, mislim, da bi bilo čisto enako tudi v letalu. Normalno pa je, da je na letalu za živali dobro poskrbljeno (klimatizacija).

LP



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1782 : 07 Avgust 2008, 14:31:11
Ja kar se tiče naše Boni je tudi zelooo pridna v avtu,... Če jo imam v naročju ali če kjer koli leži ali na tleh v avtu ali na zicu ali v boxu oz. kletki takoj zaspi! Tako da še nikoli nismo imeli problemov do sedaj...
Sedaj če kam grem oz to bo danes prvič...jo navajam na terasi ima lepo zunaj kletko...vse tako narejeno da ne more nič uničiti ali se poškodovat...ima senco skoraj celo teraso vode na pretek...igrače povsod tako da se ima prav fino..
Navajam jo tako da skoz dlje povečujem odsotnost seveda jo skoz kontroliram le da me ona ne vidi... ;D In čisto nič ne joka... lepo spančka malo se igra in vse ;D
Seveda je ta namen če moramo hotro kam skočt in je ne moremo vzeti s seboj...kot naprimer danes ko gremo k frizerju... ali pa za v kakšno trgovino ali kaj podobnega... Kje pa ste vi puščali spička samega ko ste bili odsotni...?
Jaz jo bom raje pustila na balkonu saj se sicer bolje počuti zunaj kot v hiši pa še nič ne more uničiti...v hiši bi morala biti zaprta v kletki tukaj pa ima na voljo celo teraso...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1783 : 07 Avgust 2008, 15:27:07
Luna ima v casu nase odsotnosti na voljo celo stanovanje. Itak spi ali na moji postelji ali pa v svoji kosari v kuhinji. Ko je bila majhna, smo pac pospravili vse potencialno zanimive predmete, pa je vseeno kaj uspela unicit. Sedaj spi na moji postelji z mojimi plisastimi igracami in jih pusti na miru. Vcasih kakega odnese iz moje sobe v dnevno sobo ali pa na hodnik - je ne kregam, jo samo vprasam, ce jih je peljala na sprehod - me itak tako zalostno pogleda in povesi usesa, da ve, da ni najbolj ok.

Jaz tudi Lune ne bi dala na letalo .. kako je pa ropotanjem motorjev v tem prostoru?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #1784 : 07 Avgust 2008, 16:25:45
Slučajno kdo pozna beaglico Šono?


Lp, Ivana


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1785 : 07 Avgust 2008, 17:56:46
Tale Šona je že večkrat pobrisala od doma. Je iz Mednega. Številka v ušesu pa je 234, bi bilo mogoče dobro obvestit vzreditelja o tem, da je psica prebežnik in naj malo spremlja zadevo. Hesta se ti kaj sanja kdo bi bil vzreditelj?
Takole so jo iskali že prvič http://195.178.118.137/viewtopic.php?t=2744

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1786 : 08 Avgust 2008, 08:34:29
Ojla,
Pri nas Aristotle še ni bil nič kaj dosti sam saj nas je polna hiša ampak v kratkem se bova s fantom preselila in bo tam verjetno kar nekaj jutranjih ur preživel sam. Sicer bo imel na voljo cel vikend plus vrt tako, da mu verjetno ne bo dolgčas.

Pa še nekaj slikic...če bo šlo...ni mi lih jasno kako kopirati iz moj-album.cm


http://www.moj-album.com/uredi/zizay/13112625/?os=13112558



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1787 : 08 Avgust 2008, 08:36:27
ok ni šlo potem bom pa dala slikce v priponke...
lp



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1788 : 08 Avgust 2008, 09:11:25
Aristotle - ko kopiras iz moj album, gre takole. Ce uporabljas Mozillo: desni klik na sliko (odprto, ne tisti mali preodgled) in kliknes Kopiraj mesto slike. Potem tukaj v postu kliknes ikonco s sliko in ti nalepi [ img ] [/ img] (samo da brez presledkov) in med ta dva oglata oklepaja prilepis URL naslov. Ce uporabljas Explorer, potem moras pa z desnim klikom kliknit na lastnosti/properties in tam skopiral celoten URL naslov.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1789 : 08 Avgust 2008, 09:34:23
@ribica- najlepša hvala za pomoč. Bom še enkrat poskusila prilepit slikco, da vidim če mi bo uspelo  ???



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1790 : 08 Avgust 2008, 09:36:07
no pa še ena...



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1791 : 08 Avgust 2008, 09:46:31
pa še ena nočna...to bo pa zdaj to.
lp



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1792 : 08 Avgust 2008, 12:11:29
Tale Šona je že večkrat pobrisala od doma. Je iz Mednega. Številka v ušesu pa je 234, bi bilo mogoče dobro obvestit vzreditelja o tem, da je psica prebežnik in naj malo spremlja zadevo. Hesta se ti kaj sanja kdo bi bil vzreditelj?
Takole so jo iskali že prvič http://195.178.118.137/viewtopic.php?t=2744



Šona, ni vec iz Mednega, ker so se lastniki preselili. Zal ne vem kje trenutno prebiva, predvidevam da v Ljubljani. Njena lastnica pa je Lara.
Je prijazna mala pozresnica, ki veckrat sama odluta ... enkrat tudi k nam.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1793 : 08 Avgust 2008, 12:53:16
Res, je žalostno slišati, da se lastniki sploh ne sekirajo, kaj vse se lahko zgodi njihovemu kužku, ki brez kontrole tava okoli. Že en sam pobeg je lahko usoden in če imaš tako srečo, da kužka dobiš živega in zdravega nazaj, se to NEBI SMELO PONOVITI!! In res je žalostno, kako poslušaš, spet je ušel, večkrat smo ga že iskali.

Beagle je pasma, ki absolutno sodi na vrvico oz. v ograjen prostor in če mu lastnik tega ne zagotovi je ABSOLUTNO NEPRIMEREN ZA LASTNIKA BEAGLA. Mu je najbrž čisto veeno, če ga zbije avto, če ga ustreli lovec, če ga kdo ukrade, .... In te lastniki Šone so res sramotni primer popolnoma neprimernih lastnikov. Me zanima če bi svojega otroka tudi brez nadzora spuščali po cestah, gozdovih, .... GROZAAAA!

Če bi imela možnost bi tej Lari povedala par lepih stvari, neodgovornost pa taka.

Lp



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1794 : 08 Avgust 2008, 18:57:30
Ja to je tudi meni zelo nejasno kako so lastniki tako nevestni...
Če jim je že tolikokrat pobegnila bi jo lahko vsaj malo bolj "varovali"...
Ferry s tabo se popolnoma strinjam...beagle je pes za na vrvico čeprav z Boni še nimam problemov ampak sem to videla pri tistem ki je tudi zataval k nam... Ko sva šla s fantom do vode sem ga spustila za 5 min pa čeprav je samo vohljal okoli naju sem se še vedno bala da jo nebi kam "švignil" in sem ga raje pripela na flexi tako da je lahko letal...
Aristotle krasne slikce ;) ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #1795 : 08 Avgust 2008, 19:35:27
To, da se lastniki ne sekirajo, ne bi rekla, ker je bilo v celi vasi obsedeno stanje. Šona je verjetno usla pod vrati ograjenega vrta. Vrata imajo spodaj tako malo prostora, da sploh ne vem kako se je splazila skozi. >:D Ne vem pa, ali je po tem neljubem dogodku se begala.
Ivana, zakaj sprasujes po njej, jo mogoce spet pogresajo?



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #1796 : 08 Avgust 2008, 22:17:40
Včeraj so jo našli in tudi vrnili lastnikom. Če že drugega ne bi bilo fino vse pse opremit z obeski s telefonsko in pa javit veterianrju spremembo telefona.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #1797 : 09 Avgust 2008, 16:37:01
No, mene pa že dolg niste vidli..(razen svetlih in zelo prijetnih izjem ;D), no , pa naj mal poziram:

[/URL]
[/img]

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1798 : 09 Avgust 2008, 22:58:01
Živjo živjo ;D Evo se še mi2 malo javiva  :)
No mi smo imeli pa danes zelooo naporen dan !  :D
Naša lepotička z svilnato belo dlako je imela danes sprehod po kravjem pašniku in se je sredi pašnika začela valjati po frišnem kravjem drekcu ;D ;D Tako zelo sem je bila vesela da sem začela kar kričati od veselja ;D :o Saj se hecam...če povem po pravici bi me skoraj kap!! Haah... Čeprav jo razumem saj je njej to početje zelo všeč saj je vsem lovskim psom... ;D...ampak pomojem da se bo sedaj vsaj nekaj časa temu izogibala saj bo v bližini krav izklučno na povodcu in tudi umivanje ji ni bilo ravno všeč seveda...saj sem spirala njen najljubši parfum iz njene prelepe dlakice ;D ;D
Seveda smo se vsi dodobra nasmejali ampak meni se je to še najmanj zdelo smešno saj sem vedela kaj me čaka ko pridem domov ;D :) Ampak nič hudega sva hitro poštimali in sedaj je spet snežno bela :) :) Hvala bogu :P
Kakšno slikco še pripopam ampak seveda ne umazane...saj je sploh nisem imela časa slikat ampak sva oddrveli takoj pod tuš ;D
Lp, Lara in Boni ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1799 : 10 Avgust 2008, 00:03:20
Luna je pa danes imela krasen dan. Dopoldne sva se s fantom odpravila na Veliko planino in je Luna seveda sla z nama - tudi z gondolo. Gor smo se sprehajali 4 ure, Lunči je bila pa moja odlicna vlecnica v hrib (naj bi bil lahkoten vzpon, ja). Kravje dreke je malo degustriala, ko sva pogledala stran, bliznje srecanje s kravo smo skoraj imeli, naslednjic sva bila pa vsak na eni strani, da ji ne bi kaka krava kaj naredila. Potem smo plezali po skalah se okrog izvira Kamniske Bistrice, zvecer je pa seveda, kot po navadi, "padel" sprehod v Tivoliju. Slikce bodo na blogu jutri zvecer.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]