Beagle

ursa · 1475845

cupa

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1830 : 23 Avgust 2008, 09:08:09
lep dan jaz se zelo zanimam za beagle kje je kaksno leglo v sloveniji ali je sploh kaksno prosim za odgovor hvala ;D



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1831 : 23 Avgust 2008, 12:52:56
tudi mi pridemo v nedeljo v Trbovlje. sem ravno gledala statistiko - samo en beagle. Pri bostoncih je ista žalost - smo edini  ::)

hesta, da vidiš kako mučimo tvojega mladiča





lp



cupa

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #1832 : 23 Avgust 2008, 14:14:41
hvala za odgovor zal se zanmamo za samcka ampaknaslednjo leto ko bo nonvo leglo se bom pozanimal pa se eno vprasanje ali so to rodovniski psi ?? ;D








Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1833 : 23 Avgust 2008, 14:42:16
pa se eno vprasanje ali so to rodovniski psi ?? ;D








tu se ne ponujajo mešanci  ;)

Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1834 : 23 Avgust 2008, 16:35:56
. Naš je kot "Hooover", ko pridemo iz stanovanja se "sesanje začne in se ne konča dokler se ne vrnemo v stanovanje ;).

LP

Hehe, jaz pa pravim, da je Luna Electrolux.  :P Smo zadnjic kupili nov sesalec - electroluxa - in je Luna takoj zgrizla eno vrecko, ko ji je pa mami vrecko vzela (ko je opazila, da nekaj grize na svoji blazini), se je pa nad sesalec spravila. JE dpbila konkurenco  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1835 : 23 Avgust 2008, 17:52:09
Hehe res so kot sesalci ja ;)
No mi smo pa ravno iz pesjanarskega piknika in naša malčica je dobila kar dobro šolo socializacije saj se ne boji več psov :o ;D
Zelo sem ponosna nanjo čeprav če nebi prišli takoj taprvi da je postopoma spoznavala pse bi bilo čisto drugače...tako da sem zares zadovolna :)
Smo prišli ravno domov in še vedno spi kot ubita čeprav je že tam spala kar nekaj časa, tako da bo za danes pomojem kar mir.
Lp. Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1836 : 23 Avgust 2008, 21:35:15
Zdravo.

Malo z zamudo, pa vseeno, meni je pa zelo simpatičen letošnji zmagovalec Westminstra, Uno.
Upam, da mi bo uspelo dodati slikco.



Kate

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1837 : 24 Avgust 2008, 12:47:58
Pozdravljeni!

Sama sem se tudi odločila,da mi čas polepša beagle,vendar pri iskanju nimam sreče :( povsod kamor pokličem so že oddani ali pa so nerodovniški in po vrtoglavi ceni (400€ za nerodovniškega se mi zdi malo preveč) :-\. Zelo bi bila vesela, če bi mi lahko kakorkoli pomagali. Če kdo ve kje so kaka legla ali pa kje bodo, naj mi prosim sporoči. :)



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #1838 : 24 Avgust 2008, 13:46:25
Kate svetujem ti da najprej preberes tole temo o beaglih pa ti bo kar hitro jasno kje lahko dobis pravega beagla.



Kate

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1839 : 24 Avgust 2008, 15:19:08
Wuf hvala,sem prebrala :)

Ravno včeraj sem klicala eno gospo, ki naj bi imela rodovniške beagle in je cena zanj 900 € :o  poleg tega se je pogovarjala zelo osorno pa tudi slike mi "kao" ne more poslati.
Je ta cena običajna? :-\



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1840 : 24 Avgust 2008, 18:05:37
Je ta cena običajna? :-\


Ja!  ::)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1841 : 24 Avgust 2008, 21:46:28
Kate! Psa ne izbiraš na podlagi slike, temveč greš gledat leglo. In cena 900 € ne pomeni nič, saj kupuješ živo bitje oziroma novega družinskega člana in prijatelja, ki bo ob tebi lahko tudi 15 let. Če izbiraš poceni psa, greš lahko v zavetišče in ga dobiš, za nerodovniške beagle pa je še 400 € preveč, ker naj jih ne bi sploh "vzrejali" in vsak pravi ljubitelj živali take zaslužkarske reje ne podpira. Če bi jaz imela leglo in bi se nekdo zanimal za mladiča ter bi se začudil glede cene, mu ne bi prodala psa tudi, če bi se kasneje za to odločil. Jaz sem se takrat zaradi Žane odrekla kakšnim drugim nakupom, kar pa je bilo v primerjavi z njo popolnoma nepomembno. Zdaj imam  zdravo in zadovoljno psičko, ki je v veliko veselje meni in vsakemu, ki jo spozna.

Hesta! Me veseli, da so malčki v redu in razposajeni. Komaj čakam, da jih vidim. Žana je bila na morju spet oblegana, največ od otrok. Res jo veliko lkudi opazi, pa še ona se tako prikupno vede, da osvoji vsako srce.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1842 : 24 Avgust 2008, 22:00:52
Živjo :)
Ja tudi jaz sem že opazila da se tudi iz avtomobilov vsak zagleda v našo :D
To je včasih prav smešno opazovat in vsak ki pride mimo ooo lej tegaa...joj :)
Danes sva bili z mojo Boni prvič na vlaku in se je kar dobro obnesla ;D ;D
Na začetku je začekla malo jokcat ko pa smo speljali pa se je samo vlegla v naročje in zaspala ;D
Seveda pa ni zmanjkalo vprašanj neki gospe, ki je sedela blizu mene in me je spraševala veliko v zvezi s to pasmo...zdela se mi je zelo tista prava lastica...čeprav nima namena psa kupovad je spraševala tako karakterno in to kar drugi nikoli ne vrpašajo ;D
Tudi jaz priznam da se za karakter nisem posebej zanimala ker na to takrat žal nisem bila toliko opozorjena :-\ :-[ ampak sem na srečo izbrala pravo, ki mi popolnoma ustreza ;D
Lp, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1843 : 25 Avgust 2008, 00:12:45
O ***, a 400€ so nerodovniski? Je pa cena lepo zrasla v teh treh letih.  >:( Pri toliko forumih in neskoncnih debatah o beaglih.

Danes sem v Tivoliju spet srecala eno Hoochevo kuziko - skoraj 3 mesece staro, iz Trzica.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1844 : 25 Avgust 2008, 09:10:09
Živjo, a ta beaglica je prav iz tržiča?
Ker moja je sedaj stara 3 mesece in je bilo pomojem edino leglo takrat od hoocha tko da je moroče od boni sestrca sam nisem ziher...pomoje tja ni šla nobena :-\ ???
Ribica a pa je bila bolj temna al svetla? Ker boni je bila najbolj svetla v leglu ostali so zelo temni...

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1845 : 25 Avgust 2008, 13:30:22
Kupili so jo v Trzicu, srecala sem ga v Tivoliju v Ljubljani. Je pa bolj temna, kupili pri nekem lovcu. Ime ji je pa Niki, ce sem prav slisala.

Bom pa danes videla Barta - je sosolka kupila mladicka, se nic ne vem ne kje ne kdaj, ampak najbrz da pred kratkim.  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Kate

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1846 : 25 Avgust 2008, 14:25:09
Kate! Psa ne izbiraš na podlagi slike, temveč greš gledat leglo. In cena 900 € ne pomeni nič, saj kupuješ živo bitje oziroma novega družinskega člana in prijatelja, ki bo ob tebi lahko tudi 15 let. Če izbiraš poceni psa, greš lahko v zavetišče in ga dobiš, za nerodovniške beagle pa je še 400 € preveč, ker naj jih ne bi sploh "vzrejali" in vsak pravi ljubitelj živali take zaslužkarske reje ne podpira. Če bi jaz imela leglo in bi se nekdo zanimal za mladiča ter bi se začudil glede cene, mu ne bi prodala psa tudi, če bi se kasneje za to odločil. Jaz sem se takrat zaradi Žane odrekla kakšnim drugim nakupom, kar pa je bilo v primerjavi z njo popolnoma nepomembno. Zdaj imam  zdravo in zadovoljno psičko, ki je v veliko veselje meni in vsakemu, ki jo spozna.

Hesta! Me veseli, da so malčki v redu in razposajeni. Komaj čakam, da jih vidim. Žana je bila na morju spet oblegana, največ od otrok. Res jo veliko lkudi opazi, pa še ona se tako prikupno vede, da osvoji vsako srce.

Se strinjam, da ne izbiraš psa na podlagi slike, ampak sem jo za sliko prosila, ker sem iz Maribora pa da bi vsaj videla predno se peljem tako daleč. 900 € za 15 let res ni veliko, ampak sem študentka in je veliko, če moraš naenkrat dat 900 €. Me je pač zanimalo, če je takšna cena običajna. Bi verjetno bila pripravljena dati 900 € zanj, ker mi je pasma res pri srcu, ampak, če se nekdo s teboj že po telefonu meni osorno in niti malo prijazno, me mine, da bi sploh šla tja >:( Rada bi dobila svojega kužija od osebe, ki bo prijazna in mi bo dala še kakšen nasvet, predvsem pa da ji bo v veselje, da je kuža našel dom. Ne pa od nekoga, ki se ne zna niti lepo pogovarjat. ;)



Ferry

  • Gost
Odgovori #1847 : 25 Avgust 2008, 15:02:28
Kate,

cena 900€ je prej nizka, kot pa previsoka, saj beagli v tujini presegajo ceno 1000€. Lahko ti le povem, da je ona edini vzreditelj beaglov v Sloveniji (na tem forumu sodeluje kot hesta) in ima izredno veliko izkušenj z beagli in samo od nje boš dobila največ uporabnih nasvetov, pomoči, ..., ker je res dobra ženska. Moraš pa razumeti, da včasih deluje izredno osorno, saj ji že krepko presedajo kupci, ki jim je mar le za ceno in ne za kvaliteto, kar pa je v Sloveniji vsesplošna praksa. Zavedaj pa se, da tudi ona izbira kupce in psa ne bo dala komurkoli, ampak mora biti človek ustrezen, da ima lahko njenega beagla in zato zahteva resnost, osebni obisk, skratka ona želi spoznati vsakega kupca do potankosti, zato da njen kuža ne bo romal v napačne roke. Ona je tudi edina, ki v Sloveniji za svoje beagelčke priredi 2 piknika letno, da svoje lepotce opazuje in nikoli ne dovoli, da bi izgubila stik z lastniki svojih beagelčkov. Preberi si ta forum in spoznala boš kar nekaj njenih lepotcev, ki se pojavljajo na tem forumu.

Lp



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1848 : 25 Avgust 2008, 15:56:38
No, saj pes ni za vsakogar, še posebej ne beagle. Jaz nisem potrebovala nobene slike, da sem si šla ogledat leglo, uro in pol vožnje daleč. Za beagla sem se odločila že prej in sem samo iskala dobro psarno. Ko sem zvedela za hesto in jo spoznala, si pravzaprav nisem šla ogledat legla, ampak sem si šla psičko že izbrat in rezervirat in to le na podlagi osebnega srečanja z vzrediteljico in nekaj telefonskih pogovorov, v katerih sva se pogovorili o ključnih zadevah.  Zato sem imela tudi prednost izbire, ker sem želela trobarvno temno psičko in jo tudi dobila. Če bi si šla ogledat leglo in potem doma še razmišljala, bi bili vsi mladički že zdavnaj rezervirani. Tako pa sem že prej dobro preštudirala pasmo in tudi glede denarja, ki je bil potreben za nakup. Če pa se nekomu v tej majhni Sloveniji zdi predaleč na drug konec, ko gre v bistvu za novega družinskega člana, je pa vprašljivo, če bo ta lahko dober lastnik, mnogi hodijo po pse v tujino. Še vedno ostanejo preprodajalci za prvim vogalom, se ni treba nikamor voziz, pa še 'poceni' so >:(



Kate

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1849 : 25 Avgust 2008, 16:28:05
No, saj pes ni za vsakogar, še posebej ne beagle. Jaz nisem potrebovala nobene slike, da sem si šla ogledat leglo, uro in pol vožnje daleč. Za beagla sem se odločila že prej in sem samo iskala dobro psarno. Ko sem zvedela za hesto in jo spoznala, si pravzaprav nisem šla ogledat legla, ampak sem si šla psičko že izbrat in rezervirat in to le na podlagi osebnega srečanja z vzrediteljico in nekaj telefonskih pogovorov, v katerih sva se pogovorili o ključnih zadevah.  Zato sem imela tudi prednost izbire, ker sem želela trobarvno temno psičko in jo tudi dobila. Če bi si šla ogledat leglo in potem doma še razmišljala, bi bili vsi mladički že zdavnaj rezervirani. Tako pa sem že prej dobro preštudirala pasmo in tudi glede denarja, ki je bil potreben za nakup. Če pa se nekomu v tej majhni Sloveniji zdi predaleč na drug konec, ko gre v bistvu za novega družinskega člana, je pa vprašljivo, če bo ta lahko dober lastnik, mnogi hodijo po pse v tujino. Še vedno ostanejo preprodajalci za prvim vogalom, se ni treba nikamor voziz, pa še 'poceni' so >:(

Ne vem kdo si ti, da si upaš sodit, če bom dober lastnik ali ne. Sploh mi pa ni jasno zakaj ti gre tak v nos, da sem vprašala če je to običajna cena >:( Prebrala sem že vse možne stvari o tej pasmi, ampak mi denar vseeno "ne raste na drevesu" kot očitno tebi. Mimogrede..si grem po psičko, ki je uro in pol vožnje od mene ;)



Kate

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1850 : 25 Avgust 2008, 16:32:38
Kate,

cena 900€ je prej nizka, kot pa previsoka, saj beagli v tujini presegajo ceno 1000€. Lahko ti le povem, da je ona edini vzreditelj beaglov v Sloveniji (na tem forumu sodeluje kot hesta) in ima izredno veliko izkušenj z beagli in samo od nje boš dobila največ uporabnih nasvetov, pomoči, ..., ker je res dobra ženska. Moraš pa razumeti, da včasih deluje izredno osorno, saj ji že krepko presedajo kupci, ki jim je mar le za ceno in ne za kvaliteto, kar pa je v Sloveniji vsesplošna praksa. Zavedaj pa se, da tudi ona izbira kupce in psa ne bo dala komurkoli, ampak mora biti človek ustrezen, da ima lahko njenega beagla in zato zahteva resnost, osebni obisk, skratka ona želi spoznati vsakega kupca do potankosti, zato da njen kuža ne bo romal v napačne roke. Ona je tudi edina, ki v Sloveniji za svoje beagelčke priredi 2 piknika letno, da svoje lepotce opazuje in nikoli ne dovoli, da bi izgubila stik z lastniki svojih beagelčkov. Preberi si ta forum in spoznala boš kar nekaj njenih lepotcev, ki se pojavljajo na tem forumu.

Lp


Mogoče je najboljša, ampak me je res zmotil njen odnos. Če bi meni šlo samo za ceno bi kupila nerodovniškega beagla za 400 € in pomožnosti še od kakšnega preprodajalca. Raje dam več pa vem od kod in da je kuža zdrav. Da ma pa lepe kužeke pa sploh ne dvomim ;)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1851 : 25 Avgust 2008, 21:09:10
Običajna cena ali ne. Taka cena pač je in pika!!! In ja, še vedno trdim, da se nekdo, ki se je resno odločil za psa, ne sprašuje o razdalji in ceni, ki ga loči od psa. In ni treba biti bogataš, da lahko vzdržuješ psa, je pa zelo fino, da ne daš zadnjega centa za nakup psa, ker ga potem potrebuješ še kar nekaj za vse kar pes rabi in tudi prevoz je fino, da ni ovira.
In tudi meni ne bi bil všeč kupec, ki bi se začudil nad ceno ali bi mu bila razdalja do psarne problem, bi raje počakala na nekoga bolj odločnega.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1852 : 25 Avgust 2008, 21:34:54
Tegale knedlcka sem pa jaz danes spoznala  ::)



Od Bele in Hoocha, Larra - od tvoje Boni bratec.

Res je cuker in je ful lajal na Luno in norel po vrtu  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1853 : 25 Avgust 2008, 21:47:29
Oooo kok je leppp :o ;D To je pa Ben anede ;D
JOj je že zrastu ;D
Boni je res manjša :) :)
Ej ribica iz kje pa je drugač on...ker si nisem za vse zapomnila :D
Če maš še kšno sliko nalimaj ;)
Lp, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #1854 : 26 Avgust 2008, 07:17:06
Ne vem kdo si ti, da si upaš sodit, če bom dober lastnik ali ne. Sploh mi pa ni jasno zakaj ti gre tak v nos, da sem vprašala če je to običajna cena >:( Prebrala sem že vse možne stvari o tej pasmi, ampak mi denar vseeno "ne raste na drevesu" kot očitno tebi. Mimogrede..si grem po psičko, ki je uro in pol vožnje od mene ;)

Here we go again! Vedno ista pesem.

Najprej  sprašuje kje je kakšno leglo, pol ji daš par vprašanj no nato znori začne p!"%it in gre po kužka čisto drugam . Where is the point, če ne upoštevaš kar ti svetujejo? Takih primerov je bilo na tem forumu že najmanj 5 in če bi si prebrala nekaj strani nazaj bi vse zvedela.

Tudi meni je bilo težko ko sem iskala beagla zase ampak s takimi vprašanji pa res nisem morila in da pol še koga nap!"%ila, pa kaj je z vami folk (tisti ki iščete beagle) >:(

Beagli so zakon!


Ferry

  • Gost
Odgovori #1855 : 26 Avgust 2008, 07:34:04
Kate,

meni je hesta omenila, da jo je nekdo po sms spraševal, če kužka da za 600€, ker on/ona pa ne rabi tako vrhunskega rodovnika. Ni nič čudnega, da se hesta potem na vsako neprimerno vprašanje tako odzove, ker ljudje sprašujejo take bedarije.

Vsi kužki, ki se skotijo v enem leglu imajo isti rodovnik in ona tega ne more kar malo na roke spreminjat oz. enemu dati rodovnik, enemu ga pa vzeti - mislim sploh ne morem verjeti, da so ljudje še vedno tako zabiti. To bi bilo enako, če bi jaz kupovala Marcedeza, pa nebi imela dovolj denarja pa bi prodajalca vprašala, če mi ga da kaj ceneje, če na prometno dovoljenje napiše Fiat.

Ah ljudje, treba bo malo literaturo prebrat, se lotiti zbiranja informacij, preden se sploh odločiš za nakup ČESARKOLI (hladilnika, avta, ... , psa, ...).

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1856 : 26 Avgust 2008, 07:41:12
Kate,

še nakaj na tole, čeprav nisem imela namena, ker je itak "useless".

Ne vem kdo si ti, da si upaš sodit, če bom dober lastnik ali ne. Sploh mi pa ni jasno zakaj ti gre tak v nos, da sem vprašala če je to običajna cena >:( Prebrala sem že vse možne stvari o tej pasmi, ampak mi denar vseeno "ne raste na drevesu" kot očitno tebi. Mimogrede..si grem po psičko, ki je uro in pol vožnje od mene ;)

Za takole izjavo, si upam trditi, da boš slab lastnik, ker se ti vse vrti okoli denarja in očitno ti je vse kar si prebrala spuhtelo iz glave ali pa ne dojemaš strvari, ki so napisane. Torej če šparaš že pri nakupu, kaj bo šele potem, ko boš kupovala hrano, veterinarske storitve, pasjo opremo, .... Žalostno res, kaj se dogaja v tej Sloveniji. Se mogoče zavedaš, da če ti pes jutri zboli, da boš za veterinarja lahko odštela veliko več kot bo kupnina za tvojega kvazi beaglčka. Aja sej verjetno "ker ti denar ne raste na drevesu", ga sploh ne boš zdravila, mah, sej je škoda vseh besed.

Edino kar lahko rečem je, še en neumen kupec, hesta je imela prav, ko je bila osorna.

Lp



Ferry

  • Gost
Odgovori #1857 : 26 Avgust 2008, 07:46:45
Carmen6,

Zdravo.

Malo z zamudo, pa vseeno, meni je pa zelo simpatičen letošnji zmagovalec Westminstra, Uno.
Upam, da mi bo uspelo dodati slikco.



načeloma izgleda kar OK, vendar pa me blazno moti rep izgleda kot od enega prinašalca, veliko preveč košat, to pa ne sme biti.

LP



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1858 : 26 Avgust 2008, 10:15:32
Opala ribica...zmotila sem se... ;D :-[
Tistmule beaglčku je ime Booch in ne Ben :P Sem malo pomešala ;D
Tale bo ful lep...vsaj meni je če bi izbirala samčka bi šel sigurno tale z mano :D ;)
Lp, Lara

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ferry

  • Gost
Odgovori #1859 : 26 Avgust 2008, 11:00:08
Larra,

kuža je še absolutno premlad, da bi človek lahko sodil, kakšen bo odrasel pes. Lahko le omenim, da je glava preslaba, veliko preveč podobna očetu, premalo nežnih potez, ki se znajo na starost še bolj poudariti in nakoncu bo bolj rottweiler, kot pa beagle. Pogej kužka na spodnji sliki, tak mora biti obrazek, pa je to odrasel pes, tako, da se lahko le vprašamo, kakšen bo pri tej starosti Booch.

LP