Beagle

ursa · 1475893

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1860 : 26 Avgust 2008, 11:26:25
za unota, torej kuzka, ki je zmagal na westminstru (in ki je meni by the way res res zelo lep) sem pa brala, da je koncal usposabljanje za pet therapy in ga zdaj ne bodo vec razstavljali, ampak bo pomagal starejsim. lepo!



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1861 : 26 Avgust 2008, 11:39:32
se enkrat uno z najbolj slavnim beaglom na svetu :)




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1862 : 26 Avgust 2008, 11:54:35
Snoopy je beagel?  :o

Tega pa nisem vedla...  :-[

Tale Uno (prevod: eden ali ena) je pa res enkraten :)  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1863 : 26 Avgust 2008, 11:55:39
Še kar zanimivo, da je Snoopy Beagle! Pa čeprav je črno bel  ???



Ferry

  • Gost
Odgovori #1864 : 26 Avgust 2008, 11:58:10
Aristotle,

beagle je trobarven ali dvobarven, dovoljene barve pa so bela, rjava in črna, obstajajo beagli, ki so popolnoma beli in imajo le kakšno črno ali pa rjavo pikico.

LP



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1865 : 26 Avgust 2008, 12:00:02
ja saj vem, da obstaja več barv ampak prav črno belega še nisem zasledila, mogoče enkrat na internetu pa tisti ne vem če je lih bil ta prav Beagle.



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1866 : 26 Avgust 2008, 12:01:41
verjetno glih zaradi tega večina ljudi ne misli, da bi Snoopy lahko bil Beagle. jaz sem kar en lep čas prepričevala očeta, da je snoopy res beagle hehe
lp



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1867 : 26 Avgust 2008, 12:05:07
še enkrat bi prosila za pomoč. Ribica mi je enkrat že pomagala pri kopiranju slik iz mojabum.com (kar zadaj vem) ampak zadnjič ko sem prilepila slike na forum so bile ful majhne čeprav jih nisem nič zmanjšala. vidim, da imate vsi večje formate. Če je kdo pri volji, da mi pove najlepša hvala že v naprej.



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #1868 : 26 Avgust 2008, 12:12:48
še enkrat bi prosila za pomoč. Ribica mi je enkrat že pomagala pri kopiranju slik iz mojabum.com (kar zadaj vem) ampak zadnjič ko sem prilepila slike na forum so bile ful majhne čeprav jih nisem nič zmanjšala. vidim, da imate vsi večje formate. Če je kdo pri volji, da mi pove najlepša hvala že v naprej.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1869 : 26 Avgust 2008, 12:19:49
ja, snoopy je beagle, skice pa sta navdihnila Schulzova kuzka iz otrostva (Snooky in Spike). tako pise tudi na uradni spletni strani in na wikipediji. je bil pa dokler je hodil po stirih bolj ocitno podoben beaglu.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1870 : 26 Avgust 2008, 14:18:58
Na slikco v moj-album moras kliknit, da ti jo odpre - ne smes kopirat URL-ja od predogleda - zato so bile majhne.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1871 : 26 Avgust 2008, 14:24:18
Larra, Booch je ja. Iz Ljubljane je.

Itak da je luskan zdaj, ko je mladicek, kaj bo, pa nihce ne ve. Se pa zdi tudi meni zelo podoben Hoochu.


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #1872 : 26 Avgust 2008, 14:29:57
Ko gledaš Snoopijeve risanke ti je dokaj hitro jasno, da je to beagle, vsaj po obnašanju in ne toliko po zgledu, je pa res kot je napisala Xara, če bi hodil po štirih, bi bil bolj beagle. Mene osebno najbolj prepriča najbolj značilna lastnost Snoopija in sicer ležanje na hrbtu na vrhu strehe, če bi imel naš Ferry svojo pasjo utico, bi bil pomoje res sposoben takole spati, glede na to, da vedno spi na hrbtu :D.

LP



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1873 : 26 Avgust 2008, 14:36:57
ja, po karakterju je pa res cisto pravi - lumpek, pozeruscek, ampak z velikim srcem. tudi xsara zelo rada spi na hrbtu, samo se ponavadi pokrije s kovtrom. ne vem, kako ji ni vroce. celo poletje jo ze naganjam v senco, ampak ne, ona bi v najhujsi vrocini lezala na razbeljenem asfaltu. jo pokrijes z mrzlo brisaco, pa je totalno uzaljena. to ljubezen do sonca ima cisto po mami.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1874 : 26 Avgust 2008, 14:40:31
No še nekaj na tole,

za unota, torej kuzka, ki je zmagal na westminstru (in ki je meni by the way res res zelo lep) sem pa brala, da je koncal usposabljanje za pet therapy in ga zdaj ne bodo vec razstavljali, ampak bo pomagal starejsim. lepo!

sem poizkušala najti eno normalno sliko Uno-ta, da bi lahko videla njegov rep, vendar ta ne obstaja (ali pa jo ne najdem), je le še ena, kjer se mi zdi, enako kot pri tej sliki zgoraj, da je rep debel tako kot moja roka - veliko predebel.

Žal, pa mene angleški beagli že dolgo ne impresionirajo, ker močno dvomim v nihovo "vizuelno" kvaliteto, kot tudi zdravstveno kvaliteto, baje, da je v Angliji oboje že pošteno na psu in pri tem beaglu se mi zdi, kot, da mu je nekdo od lisice rep na rit nataknil, res poštena napaka za pasmo beagle (razen če slike res tako varajo, vendar dvomim, da je temu tako).

Je pa na enem od drugih forumov članek od BBC, kako so angleški psi že izrojeni in ko vidiš to, se ti pa vse skupaj zagabi. Baje, da imajo Cavalir King Charles španjeli v angliji že tako slabo genetiko, da imajo prevelike možgane oz. pretesno lobanjo, posledice, ki jih vidiš v videu so grozne. In če se pojavljajo beagli z lisičjimi repi in celo zmagajo, kaj bo sledilo??!?!?!?!?!

Drugače pa definitivno lepa gesta lastnikov Uno-ta, tukaj nimam kaj komentirati.

Lp



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1875 : 26 Avgust 2008, 15:03:10

Na youtube je več filmčkov in slik od Unota. In res ima tak lisičji rep, sicer pa je zelo lep in obvlada zadeve :)

Tale naslov spodaj je en filmček, kjer se zelo dobro vidi rep.


http://www.youtube.com/watch?v=k_g16va-xug





Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1876 : 26 Avgust 2008, 15:08:25
noben pes ni popoln, vsak ima kaksno napako. meni se se vseeno zdi zelo lep samcek, ceprav seveda ni popoln. plecna visina samcka 38cm je pa tudi super.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1877 : 26 Avgust 2008, 15:37:43
No, saj pravim, da je zelo lep, le rep je malo nenavaden. Pa zelo simpatično se obnaša ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1878 : 26 Avgust 2008, 16:09:54
Rep je res malo cuden ja. Pa se nekaj me zanima - a so usesa ok, ker meni zgledajo ful dolga na uni fotki s Snoopyjem  :)

Jaz sem ravno danes nasla na posti nalepke s Snoopyjem (in jih jasno kupila), na morju sem nasla pa take za na okno  :P

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1879 : 26 Avgust 2008, 16:14:02
aja, se nekaj me zanima - a ni tako, da se 12 tednov starega mladicka hrani se vedno 3x dnevno? In da pes lahko poleg briketov (kvalitetnih, jasno) dobi kdaj tudi kuhano zelenjavo in meso (seveda vse brez soli in zacimb)?

Pa se nekaj me je presenetilo - sosolki je bilo od gospe, ki je imela leglo, receno tudi, da pes absolutno in nikakor ne sme jest hrenovk - ampak vsaj pri nas v pasji soli so rekli, da naj imamo nekaj, kar fajn disi, da bodo kuzki bolj delali - sir, hrenovke, razne salame itd. In kolikor vem, se hrenovk in tega tudi dosti ljudi posluzuje (jaz sem se tudi, seveda).

Larra, kako pa ti hranis?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1880 : 26 Avgust 2008, 17:42:10
Še ena slikca Unota



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1881 : 26 Avgust 2008, 17:45:43
Tule so pa še ušeski



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1882 : 26 Avgust 2008, 18:50:54
aha, vidim, da je cisto od fotke odvisno, da ma cista ok useska  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1883 : 26 Avgust 2008, 21:04:49
Živjo, ja rep ima res mal čuden tale Uno sam drgač mij je pa toook lep.. ;D (ker ni tok črn) :P
Ribica jaz hranim z hill'som tudi tvoja sošolka vrjetno saj imajo to hrano že skoz,...Najprej sem imela tiste mini zdaj pa imam z jagnjetino in rižem ker ji bolj odgovarjajo ampak ji jih malce namočim v vodo ker jih raje poje ker včasih sploh noče tok jest.
Zdaj ji že kakšne 4 dni dajem 2x na dan...in sej pač tisti vmesni obrok dala na polovico k vsakemu...
Včasih ji primešam malo konzervice zraven (če je pridna :P) pa če kaj tako dobrega od kosila ostane...no ravno veliko ji ne dajemo od tega ampak zadnjič sem ji dala malo jetrc (seveda brez začimb, kuhane) in jih je kar požrla :)
Morm pa našo lepotično zeloo pohvalit... :) stara je komaj 3 mesece in znava že kar 4 trikce ;) Sedi, prostor, tačka, mrtu (uleže se na bok in dela mrtvo :P)
Zadnjega sva se naučili šele danes tako da še ni čisto izpopolnjen ;D
Sva pa danes v kranju (središču) srečali eno beaglico staro 2 meseca pripeljano iz hrvaške...mala je res cukerček in z boni sta se tako igrali da ju sploh nisem mogla slikati...bom prilepila kar mi je ratalo ;D
Lp, Larra

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #1884 : 26 Avgust 2008, 21:42:45
Baje, da imajo Cavalir King Charles španjeli v angliji že tako slabo genetiko, da imajo prevelike možgane oz. pretesno lobanjo, posledice, ki jih vidiš v videu so grozne.

malo off, saj se ne tiče beaglov, pa vendar: na žalost se to ne dogaja samo v Angliji..tudi moja slovaška psička ima te težave..k sreči (še) ni tako hudo, vseeno pa kaže kar nekaj znakov te bolezni..(siringomyelia)

na žalost bodo pasme s takim vzrejanjem kmalu postopoma izumrle..zaradi nas, ljudi >:(


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1885 : 26 Avgust 2008, 22:03:29
Aja...ferry...na tej sliki tako smešno gleda drugače v živjo je veliko lepši! (sem ga videla na lastne oči)...
Vse je odvisno od slike in je vrjetno lih tako ujet v trenutku...bom dala kakšno drugo sliko...(ko sem šla gledat leglo) ;D

IN slika pomojem da 1 dan prej preden je šel v novi dom...pravi lepotec  ;D (na desni strani na prostoru)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1886 : 26 Avgust 2008, 22:08:12

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1887 : 26 Avgust 2008, 23:22:56
Ja, daje mu Hills ja, itak ga je sele vceraj dobila, ampak meni ne gre v racun hranjenje mladicka samo 2x dnevno. Mi smo jo hranili 3x dnevno do skoraj 6. meseca  :-\ In v leglu so bili hranjeni 3x dnevno.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1888 : 27 Avgust 2008, 00:23:18
Celo 4 x na dan je priporočljivo za mladičke, kasneje pa postopoma 3 x in potem 2 x ali enkrat. Jaz Žano še vedno hranim 2 x dnevno in jo bom kar tako naprej, se mi zdi da ji ustreza. Dobi pač dnevno dozo v dveh delih.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1889 : 27 Avgust 2008, 06:43:21
Ja Larra,

seveda imaš prav, vse je odvisno od fotke, najbolj realno oceno lahko narediš, če kužka vidiš v živo.

Carmen6,

no lepo slikico si najdla, tu mi je veliko bolj všeč, mogoče res malo predebel rep, ampak tukaj izgleda kar OK. Ušeska so OK.

Kar se pa tiče hrane, pa brez problema večkrat na dan, lahko tudi odrasli psi, le da je dnevna doza pravilna, kar se pa tiče hrenovke, pa je vse skupaj pretiravanje. Normalno, da lahko poje kakšno hrenovko, samo pretiravati se pa ne sme, ker je začinjena, soljena.

malo off, saj se ne tiče beaglov, pa vendar: na žalost se to ne dogaja samo v Angliji..tudi moja slovaška psička ima te težave..k sreči (še) ni tako hudo, vseeno pa kaže kar nekaj znakov te bolezni..(siringomyelia)

na žalost bodo pasme s takim vzrejanjem kmalu postopoma izumrle..zaradi nas, ljudi >:(

s tem se pa popolnoma strinjam, preveč nam je ljudem le do denarja in slave in premalo nam pomenijo živa bitja. Žal je tako.

Tudi beagli, ki naj bi bili ena najbolj zdravih pasem je čisto izrojena, pojavlja se displazija kolkov (žal pri nas slikanje ni obvezno), zato se samo sprašujem koliko je pri nas psov s to boleznijo, izvrženi komolci, vnetja oči, da ne govorim o zobeh in o klešastem ugrizu, alergijah, ...., pa še največja žalost, da ne znajo niti goniti več, čeprav je gonič.

Lp