Beagle

ursa · 1475839

Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1920 : 31 Avgust 2008, 16:30:07
Danes sem jo malo pregledovala, še posebej po trebuščku, kjer ima belo dlako, pa nisem nič opazila, ampak še včeraj sem opazila eno. To zihr ni zaključena zgodba ;)  Praska se pa danes nič več. Hm, bomo vidl, če pa še kaj opazim, bo pa treba še kakšno metodo uporabit. Sicer pa hvala vsem za nasvete, to res prav pride, ker ma vsak drugačne izkušnje.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1921 : 01 September 2008, 06:51:50
Ferry,čestitke za štengice na razstavi!
LP Tjaša



Ferry

  • Gost
Odgovori #1922 : 01 September 2008, 07:37:02
Hvala Lojze,

Tale Štefik je res dober sodnik in nam je kar malo čez prste pogledal, ker naš Ferry nosi malo preveč "prtljage" s seboj (tam nekje 1,5 kg - sigurno), sicer uspešno delamo na tem - je šlo že 0,5 kg dol, vendar bo še veliko dela.

Drugače pa je bila zvezda beaglov Eka - je v ringu pokazala tako profesionalen handling, pa ima šele 8 mesecev in seveda je ravno zaradi svojega handlinga krepko zasenčila svojega brata in tudi pošteno zaslužila vstop v BIS, a ga žal ni sodil Štefik, čene bi prišla tudi na stopničke 100%.

Pogešali smo vas, no pa sigurno se bomo srečali enkrat, nekje, a ne?

Lp



odi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1923 : 01 September 2008, 16:12:48
Pozdravljeni ljubitelji beaglov.
Sem čisto novi navdušenec nad to pasmo. Nad psi se sicer navdušujem že od ranega otroštva vendar nikoli ni prišlo do neke prave odločitve za nakup kužka. Najprej so bili proti starši, kasneje sem se pa tudi sam bal prevzeti odgovornost za živo bitje.
Sedaj, ko imam tudi sam otroke pa mislim, da sem toliko odgovoren, da si končno uresničim skrito željo. Pa še otroka sta čisto navdušena nad to idejo. Sej kateri otrok pa ni.   :)
Tako se mi sedaj poraja vsepolno vprašanj.
Glede značaja pasme sem si nekaj že prebral na forumu, sem pa nekje slišal, da v leglu ne dobijo vsi kužki rodovnika in me sedaj zanima, če je to res. Ker, če je, bi želel imeti takega kužka. Na žalost nimam časa niti želje (še), da bi hodil na razstave. Vsekakor ga bom pa izšolal.
Verjetno se tole čudno sliši pa vseeno. Glede na to kar sem do sedaj slišal in izvedel, sem se tako odločil. Nakup je, konec koncev, pogojen tudi zaradi financ. Koliko pa beagel sploh stane?
Kot vidite sem čisti začetnik in bi še najraje videl, če bi se lahko dobil z nekom, ki ima beagla in je iz Ljubljane, da bi mi malo razložil, kakšni so prvi dnevi, tedni, z mladičem, kako izgleda vsakdan, kaj vse tak kuža potrebuje, koliko je z vsem tem povezanih stroško ipd. Skratka rad bi izvedel kar največ, da kasneje ne bi imela s kužkom težav.

Že v naprej hvala za nasvete in pripombe.

Lp, Sebastijan



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1924 : 01 September 2008, 16:31:28
Vsi psi ki se skotijo v prijavljenem leglu staršev, ki imajo vzrejno dovolenje, imajo rodovnik. Brez rodovnika so samo mešanci, ki pa so praviloma zastonj, oz. bi morali biti. ::)

Ostalo bodo pa povedali vodniki beaglov.

Sicer je pa cena malček višje napisana. Predlagam, da se prebereš celotno temo, ker je marsikaj lepo napisano in se splača prebrat. To je mimimum kar lahko narediš ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1925 : 01 September 2008, 16:33:53
Aja še to:

Če vsak mesec daš na stran toliko denarja kot bi ga potreboval za psa, če bi ga imel, prideš v enem letu ali manj na cifro, kolikor stane beagel (se pravi z rodovnikom).

In treba je znat počakat. Vztrajnost je najpomembnejša lastnost, ki jo moraš imet če hočeš imeti bilokaterega psa.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


odi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1926 : 01 September 2008, 16:45:02
Prebiral sem že in bom še. O tem ni dvoma saj se vedno lahko kaj novega naučim.  :)
Kar se pa tiče čakanja pa tudi ni panike, ker čakam že kar nekaj let. In če počakam še malo me tudi ne bo kap. Sicer sem pa tako ali tako rekel, da se moram dobro podučiti in pripraviti predno pripeljemo novega člana domov.  :)



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1927 : 01 September 2008, 16:51:36
Pozdravljen Odi.

Lepo , da si se navdušil nad to pasmo, saj to so res krasni kužki. Vseeno pa ti svetujem, da si prebereš tale forum od začetka, ker je bilo že veliko povedanega.Vsekakor pa vsi kužki v leglu dobijo rodovnik in rodovnik ni pomemben samo zato, da lahko hodiš na razstave.Cena je omenjena eno ali dve strani nazaj, kakšni so pa potem stroški je pa nepredvidljivo, ker če je kuža zdrav jih ni veliko, če pa zboli ali se poškoduje se pa lahko močno povečajo.In na vse je treba biti pripravljen.

Ferry, Eka je res lepotička,da je malo takšnih! :o
LP



hesta

  • Gost
Odgovori #1928 : 01 September 2008, 17:07:56
no koncno sem uspela prebrati teh nekaj novih strani-imam pokvarjen svoj racunalnik, pa tudi nimam casa, res mi grejo na nerve taki kot je tale Kate, pa po telefonu psi ne prodajajo, lprav tako ne po slikah, sicer pa skoda besed za take, ki kupujejo psa glede na hinavske rejce, ki iskalcu psa skoraj zlezejo pod kozo, da se le znebijo svojih mladicev.Danes sem zvedela spet za enega revcka, ki je bil kupljen v Zvircah pri bedaku, prisel pa je se k vecjim norcem in je ves cas prepuscen samemu sebi, veckrat se potika po naselju, verjetno bo lastnike kar treba prijaviti, rejcu pa itak ni mar zanj, od trenutka, ko je zapustil-ves glistav njegovo dvorisce.
Larra, novega lastnika bo dobila se Zana, vendar takega, ki jo bo vreden, ne kogarkoli.Odpovedali so jo zaradi naravne nesrece, kar je popolnoma razumljivo, vendar jo v takih razmerah ne morejo imeti.
Dobili smo ze ogromno ponudb, tudi Kate bi jo vzela za 600 evrov, cetudi ni le eno uro voznje do nas, vendar dokler ne pride pravi, tak, ki bo vsec nam, bo punca nasa, en kuza vec pri hisi, pa res ni problem.
KARMEN, se opravicujem, na razstavi res nisem imela casa, pa se oglasite kaj in pridite pogledat malcke.



hesta

  • Gost
Odgovori #1929 : 01 September 2008, 17:16:23
Odi, lahko me poklices, pa ti povem vse kar moras vedeti o beaglu, ce ga zelis imeti in kaksen beagle sploh mora biti, kje so psi z dvomljivimi rodovniki in podobno.Vidim, da si razumna oseba, zato se kadarkoli za nasvet lahko obrnes name, ce bos zelel, te povabimo tudi na srecanje.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1930 : 01 September 2008, 17:37:59
Čestitke za vse včerajšnje uspehe!

Mi je pa res grozno za Žano in njene lastnike  :( :(

lp
Eva



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1931 : 01 September 2008, 19:09:07
Hesta, ni problema, saj si imela delo.Rade volje bi se oglasili, pa nas vedno za čas baše, upam, da se vidimo vsaj na srečanju.A že kaj veš kdaj bo?
Prilagam še eno slikco Žive in njene male prijateljice Fige

LP



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1932 : 01 September 2008, 22:00:45
Carmen6, ali lahko slikaž tole živo od zgoraj navzdol da vidim njene flekce ker so pomojem zelo podobni Boni... ;D
No da povem...danes sva bili z boni prvič v mali šoliii :o :) Boni se psov (tujih) več ne boji prav nasprotno kar sili vanje in se hoče igrati mi je tak zganala da sem jo mogla ene 15 min met kar v rokah da sem kaj slišala kaj je gospa govorila... :) V petek začnemo z vajami ju3 pa imamo še 2urno predavanje...
Nekaj me zanima...kako naj psa naučim da "pove" da mora vem lulat ali kakat...
Veliko psov praska ali pa cvili pred vrati naša pa nič..
Aja drugače pa sva bili zopet pridni in že znava zopet nov trikec... "prosi" res je smešna ker ima sprednje tačke kar čisto stegnjene in ne pokrčene :D
Pa še nekaj...ko vidi da imam priboljšek bi ona delala kar vse naenkrat...vsede se mi daje tačke in vse pa ji sploh nič ne ukažem... ??? :)

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1933 : 02 September 2008, 00:22:18
Meni Luna "praska po vratih" mogoce enkrat na dva meseca, ko hoce ven. Sicer je pa sitna ko drek ali pa vlece za hlace. Tako da nic ne "pove", kdaj jo lulat in kakat.

Sicer pa mladicka peljes lulta 10-15 min po obroku in po intenzivni igri, to pa najbrz ves, da ko voha po tleh in se vrti v krogu, da ga kakat.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ferry

  • Gost
Odgovori #1934 : 02 September 2008, 08:12:20
Ja hesta,

žalostno, da je pojavlja vedno več zlorabljenih beaglov >:(, sicer pa ni nič čudno, saj je rejec tega ubožčka, največji pacač, mazač in svnijakar, kar jih obstaja v Slovenji, še zloglasni preprodajalec Ma... je pravljica proti temu mučitelju. In najbolj žalostno je, da mu je čisto vseeno, kaj se dogaja z njegovimi psi in v kakšne roke jih da, v glavnem, da se jih znebi (in to za 600€, psi pa so mešančki in to z rodovnikom). Najbolj pa me jezi, da je glavnemu naskakovalcu - beaglu s poreklom iz Anglije, čisto vseeno, kateremu mazaču naskoči psico in kako potem te kužki končajo, res žalostna zgodba in dejstvo, da je tem ljudem le do denarja in nič do živih bitij. Najbolj zanimivo pa je, da se je ta lastnik tega plemenjaka, glavnega skakča v Sloveniji, pojavil še na tem forumu in se hinavsko razburjal, kakšen ljubitelj živali je in kako se njegovemu beaglečku lepo dogaja!!!! Prosim no, če naskakuje psice največjih mučiteljev, to ne pomeni nič drugega kot, pahniti majhne bubice, ki bodo padle ven v največjo bedo in trpljenje čez celo življenje!! GROZA, koliko pretvarjanja in laži je na tem svetu!! >:( >:( >:(

Ta ubogi kužek je otroček, skoten 9.5.08 in oddan veliko premlad, zaglistan, necepljen, kot darilo razvajenemu "pamžu". Baje, da gliste še sedaj lezejo iz njega, GROZNOOO!!! Kuža je pristal na ketni, brez vode, hrane, če pa ga spustijo pa leta po cestah in išče "srečo" med kolesi avtomobilov. Lasniki? Jim ni mar, pomoje bi radi videli, da se ga znebijo na tak način- saj veš ni nobenih stroškov več.

LP



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1935 : 02 September 2008, 08:26:11
Larra: sorry, naceloma se ne maram vmesavat, ampak kaj pa ce bi psicko naucila, naj se ne zaganja v druge pse in da je pozorna na tebe? drugace bos imela pri solanju veliko tezav, ostali kuzki v tvoji skupini pa tudi. to je osnova za vse nadaljnje solanje, brez pozornosti ne gre.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1936 : 02 September 2008, 09:56:57
terry! Verjetno si mislila Zano in ne Žano :). Ker z mojo Žano je vse v redu :)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1937 : 02 September 2008, 10:29:07
pa reees.  :o pa fora da še nisem imela v glavi tvoje bejbe, ampak eno drugo ž-jevko. Si mi kar polepšala dan  ::)



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1938 : 02 September 2008, 10:42:52
jaz sem pa mislila, da terry misli zaradi bolh  :o res sem trapasta ;D



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1939 : 02 September 2008, 16:42:46
Xsara...Boni je drugače zelo pridna ampak se je hotela igrat ampak je nisem spustila k psom, ki so stali okoli naja ker sta se takoj začela igrati mi pa smo poslušali gospo, ki je govorila in tako nebi nič slišali...drugače se pa kar tako ne zaganja...
Lp

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


odi

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1940 : 02 September 2008, 17:04:11
Odi, lahko me poklices, pa ti povem vse kar moras vedeti o beaglu, ce ga zelis imeti in kaksen beagle sploh mora biti, kje so psi z dvomljivimi rodovniki in podobno.Vidim, da si razumna oseba, zato se kadarkoli za nasvet lahko obrnes name, ce bos zelel, te povabimo tudi na srecanje.

Super, se že veselim. Vsekakor pokličem.   :o
Se pa z veseljem tudi udeležim srečanje. Seveda, če me boste hoteli.   ;D



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1941 : 02 September 2008, 17:06:51
Se spomnim, da nam v mali šoli niso pustili, da bi se psi igrali med seboj ravno zaradi vzpostavljanja pozornosti psa na lastnika. No, takrat je bilo to učinkovito, iatk je bila pozorna bolj na koščke hrenovk v mojem žepu kot name ;D Zdaj pa Žana vedno vleče k vsakemu psu. Jo pa res skoraj k vsakemu pustim in sem sama kriva, da je tako. Pa saj načeloma mi ni problem, je fajn, če se kužki spoznavajo, samo včasih potem ne pridemo nikamor na sprehodu ::)



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1942 : 02 September 2008, 17:26:41
Larra,nimam nobene slike pri roki, da bi bila slikana od zgoraj.Se pa tudi od strani kar dobro vidi.
Tu je bila stara dobre štiri mesece.

LP



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1943 : 02 September 2008, 21:26:29
Žana...kako bo na "pravi uri" še ne vem ker smo imeli to kao uvodno uro ko so se eni še vpisali in tako...Vrjetno tudi nam nebodo dovolili da se igrajo med uro...no saj to je logično ;D
Carmen super se vidijo lise iz te strani je kar podobna boni sploh v glavo...ampak ima ona več rjave ob črnih lisah in se že kar močno barva :) Ko smo jo dobili so bile večina lis črnih in so sedaj že močno rjave kot glava ;D
Samo zakaj pa se glava obarva prej kot pa lise po telesu? Tega nerazumem...
Aja pa kaj naj raje dajem koščke hrenavke ali pasje salame za nagrado?
Lp

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1944 : 03 September 2008, 13:09:57
Žana je malo šolo predelala na hrenovkah ali trdem siru (ki sicer ni najboljši za pse), zdaj pa vžge tudi že košček prepečenca, zelo rada pa ima tiste male pasje piškotke v obliki mini kosti. Je pa potrebno hrenovko razrezat na res čisto majhne koščke, sicer je v eni uri male šole hitro lahko preveč, pa še doma je treba vadit. Kot nagrada deluje tudi igranje z igračo, da ni nujno vedno hrana, ampak pri nas to ponavadi ne vžge  ::)



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1945 : 03 September 2008, 16:28:08
Tudi Ari je malo šolo naredil ob salamci in sirčku. Na začetku so bili briketi ok, potem je bilo pa treba nekaj bolj dobrega prinesti s sabo. Velikokrat sem ga zmotivirala z igračko, ker smo ga že od malega navajali na to, včasih pa je bilo potrebno poseči po hrani.

Mi smo bili pa v soboto na Menini planini, in tukaj je nekaj slikic. Mislim, da ima Ari za nekaj časa dovolj vsiljivih krav in konjev :)

Ena pozerska


Otožen pogled na kravice ;D


Moj veliki brat Bruno :)


Lp, Sara in Ari

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1946 : 03 September 2008, 17:43:23
Žana tud mi2 sva se z Boni naučili prvi "ukaz" sedi z igračko...
Ampak nažalost drugih ne morem ker se takoj zažene v igračko ker pade čisto v igro ;D
Bom probala kaj ji bolj ustreza...zdaj tudi pada že na brikete kar prej ni niti podrazno...zdaj že postaja malo požrešna in mormo malo paziti na hrano :D ;D
No saj do petka imam še čas se odločiti kakšno nagrado bom imela sicer je pa pomojem vseeno pomojem bo palila na vse ;) :P
Lp

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1947 : 03 September 2008, 20:48:49
Eh, moja Luna ni izbircna, ona dela za kakrsnokoli hrano, brikete itak poje v eni minuti.  :-\ Samo ona mi precej v roko skace in hoce zret (ne samo jest) in potem je ucenje kakih novih trikov science fiction. Mi je Asa povedala, kako naj jo naucim preval, pa se do prostora komaj prideva. Ah ja ...

Sara, ti mi pa vedno delas skomine po Menini planini in ostalih planinah tam okrog z vajinimi fotkami.  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #1948 : 03 September 2008, 21:21:07
Eh, moja Luna ni izbircna, ona dela za kakrsnokoli hrano, brikete itak poje v eni minuti.  :-\ Samo ona mi precej v roko skace in hoce zret (ne samo jest) in potem je ucenje kakih novih trikov science fiction. Mi je Asa povedala, kako naj jo naucim preval, pa se do prostora komaj prideva. Ah ja ...

Sara, ti mi pa vedno delas skomine po Menini planini in ostalih planinah tam okrog z vajinimi fotkami.  :)

Ej, če je meni požrešnemu mačku uspelo naučiti precej trikcev, boš pa sigurno tudi tebi ratalo. ;)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #1949 : 03 September 2008, 21:50:30
Ribica, tudi pri nas je tako in zato sem vsa pogrižena in popraskana po rokah ker hoče priti do hrane itd...in skače...pa vse bi rada naenkrat naredila...ampak ko pa vstanem pa jo gledam iz zgoraj navzdol pa kar hitro na roti pade saj ve da drugače ne bo nič dobila... :D ;D
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)