Beagle

ursa · 1475917

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2130 : 07 Oktober 2008, 14:11:59
Kiki, od kje je ze tvoja psicka? Sprasujem zato, ker ima ful temno glavico  :) Smrcek je pa nekaj posebnega, vsaj meni je vsec. In super, da ste se odlocili za sterilizacijo! A ima kaj tezav z lulanjem?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2131 : 07 Oktober 2008, 14:18:34
Ribica*, kapljanje me ne moti...saj se da vse počistiti ;) Sedaj sva dve kandidatki za varuško, in pri katerikoli že bo, glavno da ne bo sama -  to je najbolj pomembno :) Se tipkamo preko maila ;)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2132 : 07 Oktober 2008, 14:21:28
joj kaj ste se zapeli za to slabo pigmentacijo. Vidi se že od daleč in res ni treba biti ne vem kakšen genij, da jo opaziš. Da je takšna obarvanost pri veliki večini pasem nezaželena je jasno. Glede na to, da je psička sterilizirana in glede na to, da napaka prav v ničemer ne vpliva na zdravje in uporabnost psice, pa je povsem nepomembna. Celo popravi se še lahko do določene mere, glede na to, da je psička stara šele pol leta. Reči, da je pes zaradi tega grd je ne samo netaktno ampak tudi ni res. Glede na to, da nikjer v standardu ni omenjena kot diskvalifikacijska napaka, bi po vsej verjetnosti lahko dobila tudi vzrejno dovoljenje - če nima še kakšnih večjih napak. Bi bilo pač treba izbrati samca z izrazito dobrim pigmentom in to je vse.

Mimogrede, sama sem iz legla 7 psic izbrala edino, ki ob oddaji še ni imela zaključene pigmentacije. Sicer se je potem lepo naredila, prav lahko pa se tudi ne bi. Ampak meni všečnih lastnostih prav te psice, se mi je zdela slabša pigmentiranost zanemarljiva.


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2133 : 07 Oktober 2008, 21:11:33
nisem užaljena, res pa je da so mi vzrejniki rekli da bo še počrnel ko sm jo dobila, sej je počrnel, ampak še vedno so vmes roza lise.
men se zdi zlo lepa, in me res ne moti. pač je mal šekasta:) itak je že tko posebna.
drugače kupila sem jo v Pivki, živimo pa zraven Domžal:)
drugače pa Kiki prekipeva od zdravja in mi je sam veterinar rekel da je zlo lepa beaglica,
in da nosek je pač mal drugačen:)



Ferry

  • Gost
Odgovori #2134 : 08 Oktober 2008, 08:26:05
Joj, kako so vsi pametni, svetovljanski, dobrosrčni in nasploh se radi vtikajo v vsako življenje, pogovor in vse ostalo, pa kljub temu da se jih to zelo malo tiče oz. da se jim ne sanja o tej pasmi.

Jaz predlagam, da začnemo vsepovprek hvaliti, absolutno nobene konstruktivne kritike, komentarja, izpostavljanja problemov in nevarnosti pri nakupih, pa absolutno veliko le dobrih besed, tudi če gre za slabe stvari, napake, slabe poteze, slabe rejce, ....

Oh, kako bo svet lepši. Itak pa vidim, da konstruktvni pogovori tukaj nimajo prostora, ker obrodi samo zgražanje nepoznavalcev - same Marije Terezije, se bomo pač pogovarjali o rožicah, sončku, ..., tako kot je življenje, samo lepo, brez problemov, svinjarije in napak. Skratka čudovito!

LP




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2135 : 08 Oktober 2008, 12:28:01
Marija Terezija je bila ena izmed najsposobnejših voditeljic sploh. Hvala za kompliment.
Kiki, ali imaš kakšno bolj novo  sliko od psičke, zdi se mi, da so se svetla območja že zelo zmanjšala. Daj poglej ji v gobček in povej kakšne barve ima nebo oz ustno sluznico. To je veliko boljši pokazatelj pigmenta kot sam nos. Imam občutek, da se bo še popravila. Ali ima presvetle tudi oči? (na sliki se zdi da ne) Če bi hotela pariti tako psico, bi dejansko morala izbrati plemenjaka z povsem črnim nebom (ne samo smrčkom). Ne glede na to, če bi se pigment kasneje celo sklenil. Ker pa je psička že sterilizirana, je pa poudarjanje napake (ki je glede na novejšo sliko samo še napakica) povsem brezpredmetno.


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2136 : 08 Oktober 2008, 14:13:56
hej ja mam sliko, sej ni več tolk roza, sam pač ne bo čis črn

to je slika k se je kregala z mano:). in se je mal nagubala.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2137 : 08 Oktober 2008, 16:17:10
Hehee pa res ni več tako roza, ampak meni je bila tudi prej všeč :P
Kiki nameravaš s psičko kaj trenirati...? Kakšen agility,...?
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2138 : 08 Oktober 2008, 17:53:37
am jah trenutno sva v mali šoli:) pa smo probali malo agility pa se je kr obneslo. sam še vedno je problem da kr gre po svoje al pa da ima napad grizenja
bomo vidli. :)
še tvoje slikce?



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2139 : 08 Oktober 2008, 18:53:06
A moje? ;D (oz. od Boni :))
Moram jih prvo s telefona naložit na računalnik pa mi kabel ne prime...bom probala če mi bo ratal...od digitalca sm ga pa tud zgubla ;D
Lepo to da bosta probale tud agility mi2 bova tudi ;D
Mi tudi v mali šoli malo tko probavamo..čez tunelčk..pa ga boni obožuje :) samo gugalnice se pa boji... :-\
Najprej smo probali samo na dilo...pa je šla samo s prvima dvema nogama...potem pa še drugič čez gugalnico pa je blo isto...samo malo s prvima nogama... ;D
Saj bo...za to je še čas :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2140 : 08 Oktober 2008, 22:50:19
Da mal prekinem spet zacetke kreganja in vmesavanje vseh mogocih z eno slikco ali dvema  ;)





Če koga zanima razplet razgovora (ki je bil res dolg in izčrpen  :P ) - Luno bosta pazili Barbara in Xsara, če pa kaj pride vmes, pa bo Luna uživala v Arijevi družbi  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2141 : 09 Oktober 2008, 00:46:12
Xsara se prav veseli druzbe, samo par stvari po stanovanju mora skrit, da ji slucajno kdo ne ukrade (mora pocakat, da grem jaz kaj ven, ker tudi jaz ne smem vedet, kam skrije).

By the way - a so vsi taki paranoiki ali samo moja punca? Ker ona tako panicno skriva, da je ze res smesna. Namece kovtre in po moznosti kaksne cevlje gor, ali pa v kot in vse igrace cez namece, potem pa koplje in prav jezno/navelicano godrnja. In ce vidi, da jo gledas, se razjezi, odkoplje in odnese drugam, ker ziher ji bom jaz napol poglodano kozico ukradla. Al jo pa pac poje do konca, ziher je ziher.

Se bolj smesna je pa na vadbiscu. Jaz ji dam na tekmi med prvim in drugim tekom vedno kozico za glodat, ampak vcasih si je pol pusti. In potem v ponedeljek na treningu, ko so drugi psi okoli boksa, prav panicno zacne glodat, da ne bo kaksen border slucajno odprl njenega boksa in ji cesa ukradel.

Drugace ji je pa ful vsec, ce jo borderji pasejo  ::) Absolutno je prepricana, da puzijo okoli nje zato, ker ji hocejo vzet igracko, ampak ne morejo. Tako smo vsi zadovoljni - bordercki dobijo ovcko, Xsara pa na tak nacin ful vzljubi vsako igraco. Ker ce jo vsi tako gledajo in skacejo okoli nje, mora bit igraca ocitno zanimiva ;)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2142 : 09 Oktober 2008, 14:33:17
Xsara, tud naša Boni skriva kožo povsod, da je le nebi našl... ;D Včerej zvečer jo je zakopala v moj kovtr, pol sm jo jst uzela vn pa ji rekla da to ne sme delat jo je šla pa k mami pa atiju zakopat pod kovtr :D
Aja...še zmeraj mi ni uspel naložit slikc ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2143 : 09 Oktober 2008, 15:10:45
Luna tudi skriva kostke, pasji cips in podobno. Samo palcke iz koze iz Müllerja pojé takoj, ko ji jo das. Tiste male kostke iz bele koze pa kakor kdaj, odvisno, kaj jo pici. Potem pa privlece vse to iz svojih skrivalisc in po moznosti dve stvari hkrati pozre. Pa ce jo gledas, kako zakopava, odnese drugam, ja. Zakopava pa samo v kovtre v spalnici (naredi celo zmesnjavo in mati nori potem, hehe), ali pa v moj in sestrin kovter, vcasih pa tudi v svojo kosaro pod blazino. Potem pa hoce vzet ven pa praska po kosari in ji moramo mi ven vzet. Pa tudi v njenega Rudolfa je ze poskusala kaj zakopat. Ni da ni. Ja, pa v tisto vreco za sedet zakopava  :) Saj moram imet kak posnetek tega projekta na fotoaparatu oz. nekej na racunalniku, na gsmju imam iz kavca.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2144 : 09 Oktober 2008, 21:00:33
Žana tudi večkrat kaj zakoplje vsepovsod po stanovanju, sploh zadnje čase, ko ji ni za nobeno kost, kar mi ni preveč všeč, ker vem, da je dobro za zobe, če veliko grize.  Najbolj smešno pa mi je, ko na sprehodu najde kakšno dolgo palico in jo ponosno nosi celo pot, potem pa nekje skoplje eno majceno luknjo in jo hoče tja zakopat. No, nekak ne gre in je potem vidno nejevoljna in palico petkrat prestavi, potem pa kar nameče kaj gor, da zgleda kao zakopano ::)

Aja, Ribica*. Zakaj pa ima Luna težave z lulanjem oz. kapljanjem? A je to posledica sterillizacije ali kaj drugega? Meni so rekli, da lahko pri psici po sterilizaciji pride do prehodnega uhajanja vode, ampak da se da z nekimi kapljicami pozdravit. No, zdaj je že dolgo od Žanine sterilizacije, pa ni bilo teh težav.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2145 : 09 Oktober 2008, 23:32:22
Lahko je posledica sterilizacije (ceprav so kao rekli, da na ta nacin, kot je ona sterilizirana, se misica mehurja ne bi smela "posedat" oz. nekaj takega), nekaj je pri izsiljevanju, nekaj pa od bogve cesa. Smo imeli kapljice Propalyn, je bilo malo boljse, ampak takrat tudi ni bilo tako hudo. Ampak na navodilih pise (le v angleskih, v slo ne!), da tega ne smes dajat, ce so tezave psihicnega izvora. Na nekatere pse ucinkuje tudi tako, da so ful depresivni in podobno. Saj so nam rekli, da naj prinesemo vzorec urina, samo to je vedno pozno popoldne oz. proti veceru, ko pridemo vecinoma vsi domov in potem pes tezi za hrano in kaj vem kaj se vse - takrat pa veterinar ne dela. Na morju npr., ko je bila samo z mano in fantom in tamalim, je lulala res ful samo prvi dan, potem pa mogoce kako kapljico sem in tja dvakrat. Pa obvezno doma "kaplja" po stanovanju, ko mami pomije  >:(

A vasi beagli nosijo palice normalno na sredini? Ker Luna palico VEDNO prime na enem koncu in gre potem postrani mimo avtomobilov ali ozkih prehodov, da lahko nese palico in ji ene parkat iz gobca pade. Namest da bi na sredini lepo prijela (to samo pomotoma)  ::) Potem se ji pa ful domov mudi in praska po vhodnih vratih, ce ne odklepam dovolj hitro. Pa sva tako zmenjeni, da mora palico pustit pred stanovanjem, ker sicer bi jo zgrizla na kavcu  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2146 : 10 Oktober 2008, 22:57:58
Ribica, ja to tud Boni tko nosi palice ;D Sem misnla da ma to sam ona tko posebno tehniko :P ;) Pa seveda najrajš ma palice 3x večje od nje da jo komaj vleče in to ji je največji užitek ;D
Pa ponavadi jo tako ponosno nese da se ji včasih kar smejem, tako smešna je ;D :D
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2147 : 11 Oktober 2008, 09:54:52
Larra, tudi Ari ima rad ogromne palice, tako da jih potem komaj vlači za sabo :o Očitno je to strast beaglov.

Ribica*, Ari tudi nikoli ne prime palice na sredini, vedno na koncu. In potem vsi bežimo, ker nas je že nekajkrat udaril z njo. :D :D

Pa še dokaz v sliki ;)

Pri takšnem prizoru mi je kar slabo, ker se bojim da si bo kaj naredil


Pa še ena z vejo :D


Potem pa sledi tole - počitek:o


Če kdo rabi pomagača za kakšne veje na kup spravljat, pokličite Arija :)


A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #2148 : 11 Oktober 2008, 10:21:49
Tu je  itak moto, bolj kot si nesramen, več naj bi znal.  ::)

So vedno 2 načina za povedat, zato dej se skulirat in napiši po človeško!  :-X


Nebi rada ponovno začela prepira :-\ ampak to kar je napisala andreja JE ČISTO res ;) ;)

PS:meni je ta pigment tokkkkkkkkkk lep (ne čist temen in ne čist svetel :P) si beagla vsaj zapomneš-če bi srečala takšnega psa bi si ga zapomnnila :D)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2149 : 11 Oktober 2008, 22:27:26
Seveda, napake so za to, da si psa lazje zapomnes  ???

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2150 : 12 Oktober 2008, 09:32:59
Imam pa vprašanje, kakšen obesek mu naj dam na ovratnico da ga ne bo zgubil. Problem je v tem da jih je zgubil že več kot 10, poizkusila sem že vse mogoče, pa se nobeden ni obnesel  :-\
 Pri nas je drugače kar  pestro, Makec je že navsezgodaj šel na lov. 8)

Beagli so zakon!


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2151 : 12 Oktober 2008, 19:19:19
v našem naselju imamo novega člana - beagla..no vsaj vleče na beagla..lastnica pa je spet ena frajla, ki so jo ''nategnili''..
jo vprašam ali je rodovniški, reče ja je..potem pa vprašam malo bolj konkretno če ima rodovnik, pa reče da ni vpisan not..( ??? )

ajaa ker E-jučk je bil na agility tekmi v trbovljah..? meni je bil takoo všeč...


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2152 : 13 Oktober 2008, 08:51:20
Mojega Odija imam neizmerno rada, ne glede na to, da smo ga šli kupit k tistim Zvirčanom. Konec koncev je to najbolj pomembno, da skrbiš za svojo živalco, kot za svoje otroke in jo imaš brezpogojno rad.
Na podlagi vseh informacij in prerekanj na tem forumu, v zahvalo Ferryju in Hesti, ki sta mi pomagali do razsvetljenja, da se mora pasmo ohraniti kar se da čisto, bi lahko rekla, da sta ubrali pravo pot, pa čeprav je precej trnova. Da se pa psičko pari dvakrat na leto, to je pa res strašno in absolutno za obsojati rejce, če se to res dogaja.
Odi ima rodovnik, ker sem želela rodovniškega beagla, in verjetno sem naredila napako, da sem šla k njim - mati Brina iz Dobrče, oče Carmelot vom Federek. Praoče po očetovi strani pa je Lucky Lines vom Igelweg pa me zanima, če je to Hestin Lucky, pa že v naprej  opravičilo, če ni.
Skratka najvažnejša je ljubezen, tu se vse začne...
Rožice pa rastejo in se kažejo pa naj jih vidimo ali ne, kakor tudi plevel.
Lep dan vsem!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2153 : 13 Oktober 2008, 12:20:19
sasat ti bom kar jaz odgovorila,ker je Hesta trenutno brez računalnika.Ne,ta pes ni Hestin samec,njenemu je rodovniško ime Lucky Boy Bliskavica.Carmelotova linija izvira iz Avstrije.
LP Tjaša



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #2154 : 13 Oktober 2008, 14:03:11
Imam pa vprašanje, kakšen obesek mu naj dam na ovratnico da ga ne bo zgubil. Problem je v tem da jih je zgubil že več kot 10, poizkusila sem že vse mogoče, pa se nobeden ni obnesel  :-\
 Pri nas je drugače kar  pestro, Makec je že navsezgodaj šel na lov. 8)

Poskusiš lahko s kovinskimi, ki imajo zelo močen karabin ali pa takšno zanko, ki jo potem skupaj stisneš in je močna (ne zvije se). Mi imamo takšno kostko že dobra 3 leta. ;)

Meni so bili beaglčki vedno zanimivi. ;) Super pse imate.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2155 : 13 Oktober 2008, 15:55:13
Živjo, tud meni se je zdelo da ima Boni v rodovniku neki lucky...in sem šla pogledat in je od boni pradedek hestin samec :)
Aja da še povem..v soboto sva šli z Boni v Litijo, ker smo imeli srečanje legla...tamali so se imeli super in mama jih je seveda takoj spet vzela za "svoje" in jih hotela hitro odpeljati na potep ;D Seveda smo to takoj preprečili ;)
Imeli smo se zeloo super, a so bili le 4-je mladički :) Slik pa nažalost jaz nimam... :-\
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2156 : 13 Oktober 2008, 16:18:03
Larra, verjetno je super občutek, ko vidiš bratce in sestrice od Boni...potem jih lahko primerjaš in vidiš koliko so si podobni med sabo. Jaz bi tudi rada vsaj enkrat videla sestrici od Arija v živo, on pa tudi verjetno :D

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2157 : 13 Oktober 2008, 16:20:27
Na facebooku sem nasla stran od beaglov iz Juzne Afrike:

http://www.beagles.co.za/index.html

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2158 : 13 Oktober 2008, 18:15:21
Sara res je super ja ;D :)
Veliki so bili sicer skoraj vsi enako...ampak meni se je boni zdela malo bolj debela in približno 1 cm večja (od samičk) ampak je to lahko tudi zaradi barve da se mi zako zdi... ;D :-\
Drugače je bila pa spet taglavna in je morala seveda vse imeti pod nadzorom :P
Res škoda, ker se ni zbralo celo leglo saj bi res uživali ;D
Drugače je pa mamica zjutraj se odpravila na potep...(šla je za turisti), potem so jo šli iskat, in ko je prišla domov, so jo čakali 4-je "zoprni" mulčki :D ;D
Ko je stopila iz avta je samo debelo gledala in nič ji ni bilo jasno od kje toliko otročičkov ;D
Ko pa jih je povohala in oni njo pa so začeli noreti in se sploh niso ustavili :)
Aja...bila sem pa v soboto tudi v Ljubljani (ko sem čakala na vlak za Litijo) in sva šli s prijateljico malo v tivoli da je boni malo letala :) Čudno da nismo srečali nobenega beagla (nažalost :-\), saj jih je po ljubljani veliko...me je pa zelo presenetilo da so v tivoliju vsi psi spuščeni ??? Res mi je blo čudno saj je to sredi ljubljane in zakon je da so psi na vrvicah...(jaz sem seveda imela privezano :)).
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2159 : 13 Oktober 2008, 20:38:57
Nekje jih je pac fino spustit, da se zlaufajo. Sredi LJ nam je to pac ena redkih tako velikih zelenih povrsin. Policaji pa itak nobenega ne kaznujejo, pa so dostikrat tam. Se mi zdi, da za pse itak noben zakon v SLo ne velja. Ne za zascito, ne proti prekrskarjem. Nama tudi niso policaji nic rekli, da pes ne sme sedet meni pod nogami med voznjo, pa je v zakonu, da mora pes ALI biti za mrezo v prtljazniku ALI biti v boksu ALI pa biti pripet s pasjim varnostnim pasom (na oprsnici, seveda).

Mene bolj kot spusceni psi motijo nepobrani dreki povsod kjer je mozno.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]