Beagle

ursa · 1475874

Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2160 : 13 Oktober 2008, 21:06:19
no, jaz sicer poznam nekaj nesrecnezev, ki so placali kazen za spuscenega psa v tivoliju, je pa to res bolj izjema kot pravilo. za ta varnostni pas mi je pa en policaj rekel, da po zakonu ni dovolj, ker mora biti pes locen (ce bi prislo do nesrece bi lahko resevalci odklonili resevanje, ce bi se bali za svojo varnost, ker pes ni locen). zato po zakonu naceloma samo boks ali mreza - ampak tudi tega se res ne drzijo (no, mogoce na kaksni meji, drugace pa ne). jaz sem ga nekaj casa uporabljala (je bilo meni s strani prodajalke tudi receno, da je po zakonu dovolj varnostni pas), ampak sem zaradi varnosti raje preklopila na boks tudi za krajse razdalje.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2161 : 13 Oktober 2008, 22:09:49
Tu pri nas je precej šlamparije, tudi na domačem dvorišču, v Italiji je pa druga pesem. Sestra živi tam in imela je enega majhnega( bolj mešanca kot jaz :P) ( je šel med angelčke pri 19. letih, letos :'(), ki ni bil dosti večji od muce. Plačala je kar visoko kazen, ker je psa prevažala na zadnjem sedežu. Obvezna je uporaba mreže ali boksa.
Odi se veselo in zadovoljno vozi v plastičnem boksu na zadnjem sedežu. Vse skupaj  izgleda pa precej odštekano. :D

Vse dobro! :)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2162 : 13 Oktober 2008, 23:16:47
Ja kolikor sem jaz brala v zakonu, so te tri moznosti navedene. Zdaj sem itak ta star boks dala v avto od mojga, ker ma koncno vecjega, v nasih dveh avtomobil se pa pes itak vozi vedno samo v boksu (drugje niti ne pustijo, hehe).

Zdaj vsakic tlacit ta velik boks v twingota, samo od nas do Tivolija, mi pa ni. Tko da bom za to razdaljo kupila najverjetneje pas. V tanovem avtu od A. je pa in boks in mreza, tako da je dvojna zascita. Za daljse razdalje pa tko vedno vzamem boks s sabo (kar ni samo po LJ).

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2163 : 13 Oktober 2008, 23:19:21
A res, Xsara? Ker mi dostikrat srecamo policaje na konjih ali pa kar tako, pa se nikoli niso nikogar ustavili, pa tudi nas ne, pa sem imela Luno spusceno (no, samo sem jo prijela, da ne bi konjem pod noge letela). Jo pa itak ne spustim, ce je prevec ljudi in predvsem otrok.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2164 : 14 Oktober 2008, 11:06:40
No pa da se še malo jaz javim iz vzhodnega dela Slovenije. Na srečo oz. na nesrečo za ene smo se preselili v najbolj vzhodno vas v Sloveniji in, kot si lahko zamislite nimamo problemov glede spuščanja psov. Gozdov je veliko, travnikov tudi, polj pa še več tko, da si Aristotle zmeraj najde ta pravi plac za znoret...Zaenkrat ga zmeraj spustim ko greva na sprehode in ko teče pred mano se zmeraj ozre nazaj, če sem še na vidiku. Ko me več ne vidi pa se ustavi in me lepo čaka. Malo mi je vse skupaj sumljivo, ker je precej divjadi na okoli in Aristotle se lih preveč ne zmeni za njih.

Drugače pa je dobil novo prijateljico nemško ovčarko Saro, ki je ostala pri hiši v katero smo se vselili. Bom jiva poslikala skupaj, ker sta full smešna.

Med drugim je Aristotle začel z malo šolo ampak sva zaradi bolezni že zaostala dva krat. Moram pa povedati, da je eden najbolj nagajivih kužkov v šoli. Zmeraj ko učiteljica hoče pokazati primer neprimernega vedenja si sposodi Aristotela in pred vso skupino lepo razlaga kako to ni prav in ono ni prav. :-[

Glede prevažanja pa mi zaenkrat nimamo prav nič, kar je katastrofalno. Pas sem mu sicer naročila prejšnji teden tako, da bo imel vsaj to. V kratkem bo pa moral dobiti tudi boks. Sicer s policaji zaenkrat nismo imeli nobenih nevšečnosti ampak imam občutek, da slej ko prej bo priletela kakšna kazen.

Nekaj bi pa rada vprašala in sicer ali bo v bližnji prihodnosti kakšno srečanje beaglov? Namreč prerada bi videle še kakšne Beagle, ker tu jih ni kaj dosti. V Murski sem jih vidla eno par ampak so tudi bili vprašljivi Beagli.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2165 : 14 Oktober 2008, 13:06:32

Nekaj bi pa rada vprašala in sicer ali bo v bližnji prihodnosti kakšno srečanje beaglov? Namreč prerada bi videle še kakšne Beagle, ker tu jih ni kaj dosti. V Murski sem jih vidla eno par ampak so tudi bili vprašljivi Beagli.


Ojla

A si v Murski? No pol se lahko kdaj zmenimo, da se kje dobimo ko bom šla domov (jaz sem drugače cca 12 km iz Murske doma), pa da se biglčka mal poigrata.


Beagli so zakon!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2166 : 14 Oktober 2008, 13:56:38
Hi,

jep sem iz Murske amapak sem se preselila v bližino Lendave. Vsekakor pa se lahko dobiva, ko boš v bližini. Samo mi javi in upam, da bom takrat tu, ker zadnje čase se počutim kot kakšen nomad. lep pozdrav



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2167 : 14 Oktober 2008, 20:04:06
Mene bi bolj kot kazen skrbela varnost psa, pa tudi sebe. kaj, če pes recimo sedi na zadnjih sedežih ali pa je v boksu na zadnjih sedežih in če se zgodi nesreča to prileti v tvoj hrbet...pes pri veliki hitrosti ni več težak 20 kg ampak 200 in si potem prestavljaš, da ti to prileti..se ne bo dobro končalo ne zanj, ne zate.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2168 : 14 Oktober 2008, 21:58:19
Mucika, vse to vem in vem tudi, kako je s kilazo psa ali pa otroka pri doloceni hitrosti.

V vse avtomobile pa boks zal ne gre v avto - v twingota ga pac ne spravis, ker to ni civava. Tako da ali ga das na prvi sovoznikov sedez ali pa za sovoznikovega.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2169 : 14 Oktober 2008, 22:04:26
A v prtljažnik ali pa za sovoznikovega na tla tudi ne gre?



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2170 : 14 Oktober 2008, 22:38:02
A v prtljažnik ali pa za sovoznikovega na tla tudi ne gre?

Ne in se enkrat ne. Ce dam boks na zadnji sedez je 3/4 boksa na sedezu, 1/4 ga pa dol gleda, ampak se ga fiksira s sprednjim sedezem. Spredaj pa potem tudi pride od naslonjala sedeza do armature. Prtljaznik je pa zagotovo premajhen.  :-\

No ja, za na daljse voznje itak ni vec twingo, je nekaj precej vecjega, tam ima pa cel prtljaznik zase. Danes si je ze uspela boks odpret in je sedela zraven njega - na parkiriscu, ne med voznjo  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2171 : 14 Oktober 2008, 22:53:50
No vsaj, če se na zadnjem zicu, da tako zagozdit, da stoji, potem je še kar ok, pa če je samo za krajše razdalje. Jo bi pa jaz raje dajala na zadnji zic tako kot si rekla, kot na sprednjega, ker tam imaš tak slab občutek, da lahko vsak trenutek ven zleti..no vsaj jaz bi ga imela.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2172 : 15 Oktober 2008, 00:21:52
Tako natovorjeni (na zadnjem zicu) smo sli letos na morje, pa ni bilo nobene panike. No, edino jaz nisem imela prostora za noge, hehe. Luna pa se itak rada vozi v boksu, se raje pa gleda ven skozi okno, samo to ji pa ne pustim oz. zelo zelo redko in na res kratki razdalji.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2173 : 15 Oktober 2008, 10:43:15
Sigurno nas vse najbolj skrbi za varnost psa in vsak se po svojih najboljših močeh in možnistih, ki jih ima trudi za to. Vsaj vsi mi, ki sledimo forumu. Če nimaš karavana, mislim, da je najboljša rešitev, da box zagozdiš na zadnji sedež sovoznika. Pri trčenju je pa vedno loterija, kakšne so lahko posledice.
Odi se vedno pelje v boxu. Tu ni druge izbire ??? za Odija.

Vse dobro!



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2174 : 15 Oktober 2008, 10:45:30
AH, saj se rad vozi v boxu, le malo manj vidi naš firbec!



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2175 : 15 Oktober 2008, 15:18:10
Tudi sama sem imela prej twingota, in vem da ni nobenega prostora - sploh pa v prtljažniku ne. Sedaj imamo karavana, in sedaj je v prtljažniku. Sem najprej mislila, da mu ne bo všeč, zdaj pa ves važen sedi zadaj in gleda skozi okno :D

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2176 : 15 Oktober 2008, 16:29:07
Ja saj oci ima karavana in tam je boks lepo v prtljazniku, moj ima pa zdaj tudi nov avto, in je pes v boksu in se mreza je napeta med zadnjo klopjo (P. partner). V Cliota boks spravim v prtljaznik, v twingota pa ne. Joj, tole se zdaj bere kot da imamo neskoncen vozni park .. sta dva od tega sluzbena avtomobila  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2177 : 15 Oktober 2008, 19:37:53
Ja, ja, je kar projekt tole prevažanje beaglov, ki navsezadnje niso tako majhni psi. Jaz sem prav zato ob menjavi avta mislila na Žano in kupila karavana in se gospodična že od maja vozi zadaj v boksu, pa še fino je, ker sama lahko skoči v prtljažnik in gre v boks, jaz ga samo še zaprem (mogoče bi tudi to lahko počasi že Žana sama opravila)  ;) Drugače karavana za svoje potrebe ne bi potrebovala, sem ga v bistvu res najbolj zaradi Žane kupila. Je varno, pa še zdi se mi, da je fajn zračno zadaj, ker je bolj odprt prostor v prtljažniku. Pa res ima rada boks, ker ve, da takrat nekam gremo, če mora noter. Na morju je pa pred šotorom brez problema v boksu tudi spala.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2178 : 18 Oktober 2008, 14:52:16
Luno ponavadi komaj spravim iz boksa v avtu, v njega gre sicer tezje. Sicer ga imam pa za kazen, kadar ni pridna  ;) Vecinoma je uspesna ze samo "groznja", da bo sla v hisko.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2179 : 19 Oktober 2008, 13:47:31
Juhuhu, naslednjo soboto je pa že beagle piknik! :) Kdo kaj pride? Komaj čakam, da spet vidim cel trop beaglov, kako se podijo in igrajo. Žana vem, da bo neskončno uživala.
Ribica, a z Luno prideta?



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2180 : 19 Oktober 2008, 15:59:41
kje je piknik? kaj to smo vsi povableni k mamo beagle?



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2181 : 19 Oktober 2008, 17:24:54
kiki* Ne, niso vsi povabljeni, to je piknik v organizaciji vzrediteljice psarne, od koder je moja Žana in še mnogo drugih navihancev.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2182 : 20 Oktober 2008, 10:15:24
Juhuhu, naslednjo soboto je pa že beagle piknik! :) Kdo kaj pride? Komaj čakam, da spet vidim cel trop beaglov, kako se podijo in igrajo. Žana vem, da bo neskončno uživala.
Ribica, a z Luno prideta?

Ojla

Mi z Makcem pridemo! Se že veselim  ;D

Beagli so zakon!


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2183 : 20 Oktober 2008, 12:35:47
Midva z benom tudi prideva!!! če pa bova vzela s sabo še malega brata, bomo pa še videli!  ;)



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2184 : 20 Oktober 2008, 13:28:51
aja ok:) hehe. fajn se mejte.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2185 : 24 Oktober 2008, 07:53:08
Danes imajo Ž-jevčki 2. rojstni dan!!! :o  Žani sem že zjutraj voščila, ostalim Ž-jevčkem pa prav tako želim VSE NAJBOLJŠE!!! :)



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2186 : 24 Oktober 2008, 14:23:36
Dragi Ž-jevčki,
vsem želim vse lepo in dobro, pa neskončno srečnih dni! :-*



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2187 : 24 Oktober 2008, 15:55:26
Žana in ostali Ž-jevčki vse najboljše :-* :-* :-*

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2188 : 24 Oktober 2008, 16:49:12
Vse najboljše tudi od nass ;D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2189 : 25 Oktober 2008, 19:44:29
Nekaj utrinkov iz danajšnjega piknika, imeli smo se super  8)




Bratca: Mak & Moon































Beagli so zakon!