Beagle

ursa · 1476543

Zarja

  • Gost
Odgovori #2220 : 20 November 2008, 09:10:43
wow, fino  :)  lahko bi se naši avtobusarji zgledovali po tem  ::)



Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2221 : 20 November 2008, 13:59:40
Pozdravljeni,
Ker je bilo govora o piškotih in podobno, imam eno vprašanje glede prehranjevanje. Namreč Aristotle zadnje čase noče jesti hrane, ki mu jo dajem. Na primer, ko pa pridemo k moji mami, ki tudi imamo psa pa poje vse njene brikete, čeprav vem, če bi mu enake dala doma ne bi nikoli pojedel. Nekak se mi zdi, da me totalno ima za norca. Na začetku je še jedel brikete in v bistvu vse kar sem mu dala zdaj pa skoraj nič. Bojim se tudi, da ne dobi zadosti hranljivih snovi kar je zelo pomembno pri njegovi starosti. Drugače mu dajem Science plan brikete in konzerve ampak ker noče nič jest sem poskusila še druge izdelke ampak nič. Najraje od vseh ima Pedigree. To zadnje čase poje brez problema. Prosim, če mi lahko kaj svetujete oz. predlagete kakšno hrano drugega proizvajalca, ki bi bila dobra in ki bi mu hkrati teknila. Hvala in lep pozdrav iz Prekmurja!



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2222 : 20 November 2008, 14:15:06
Mislim, da te Aristotle malo zafrkava - ko je konkurenca za hrano, poje. Ce konkurence ni, pa pocaka, ce bo dobil kaj boljsega. Daj mu hrano ob uri, ko ima obrok, ce ne poje v 15 minutah, jo odmakni in mu jo ponudi za naslednji obrok. Mene je moja isto zafrkavala, ko je bila mladicek, pa mi je veterinar rekel, da se noben pes ni umrl zaradi izbircnosti pri hrani. No, to vse seveda velja samo v primeru, ce si preprican, da je pes zdrav in da nejescost ni simptom. Mi smo problem sicer resili tako, da smo jo zaceli ucit goro trikcev in vecino hrane zdaj porabimo pri delu, se vedno pa vsake toliko dobi obrok iz posode.

Dobrih hran je na trziscu veliko, lahko si preberes temo o hranah na pesjanarju, debate so odprte o vecini hran pri nas. Vsakemu psu ustreza kaj drugega, ni neke univerzalne formule, ki bi ustrezala vsem. Med boljsimi so npr. (za moje pojme) Satisfaction, TechniCal, Arden Grange, Canidae, Dog Club Elite, Forza10 ... za malo bolj aktivne pa Orijen in Taste of the Wild, pa se ogrooooomno drugih znamk je. Pedigree sigurno ni na seznamu kvalitetnih hran, ga pa psi jejo, ker ima veliko dodanih soli, kar je dobro za okus, ni pa zdravo. Jaz sem iz teh pasjih hran ze doktorirala :)



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2223 : 20 November 2008, 17:02:54
Se strinjam s Xsaro. Hrana, ki jo prodajajo v trgovinah (Tuš, Marcator,...) vsebuje veliko soli, in drugih dodatkov, zato jo psi radi jedo. Meni je veterinar rekel, da bi bilo boljše, če bi mu dajala kruh namočen v vodo kot pa to hrano. Tudi pri nas je štrajkal pri hrani, poskusili smo veliko kvalitetnih briketov pa je vse jedel z muko oz. jih ni jedel. potem sva pa bila enkrat pri mojem ateku na obisku, kjer imajo novofundlanca, ki je brikete Canidae. Ari je kar padel v njegovo skledo, in od takrat mu kupujem Canidae. Še vedno počaka do večera, če bo slučajno dobil kaj boljšega. In ko se vsi navečerjamo, in revež ne dobi nič, plane na brikete in jih poje.

Vesela sem, da gre Xsari na bolje...še vedno držimo pesti zanjo! :-*

Ribica*, si bom naredila zalogo, ker je cena veliko bolj ugodna kot v Zooticu - hvala, ker si povedala! :)




A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2224 : 21 November 2008, 20:36:29
Tole s štrajkanjem s hrano se je dogajalo tudi nama ampak se ne dogaja več ;D
Sem lepo uzela hrano po 15-h min in jo dala za naslednji obrok...kmalu je začela jesti in kmalu jih potem še namakati ni bilo treba... :) :)

No pa da se še malo pohvalim, saj se lahko ker sem danes zelo ponosna na Boni, saj sva končali malo šolo in sva bili od več kot 30-ih tečajnikov 4 najboljši, ampak pred nama so bili sami zlati prinašalci in labradorci, tako da sva bili zelo pridni :P :) Naju je tudi zelo pohvalila in povedala da je beagle ena težavnejših pasem za šolanje in da sem se zelo potrudila :-[ :)
Dobili sva tule prelepo diplomco, ki gre seveda na steno... ;D
3 marca se nama začne tečaj agility-a potem jeseni drugo leto pa greva še na osnovno šolanje, tako da bo skoz nekaj za počet ;) ;)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2225 : 23 November 2008, 19:25:58
Larra! Boni je res pridna, kar tako naprej! Žani ne bi škodilo še malo šolanja, se včasih obnaša kot šestmesečni mladiček :)
Kar se tiče izbirčnosti pri hrani, je imela tudi Žana eno tako obdobje. Ampak to je bilo, ko sem ji vmes nekaj časa dajala Pro plan brikete. Nekaj časa so ji bile dobre, potem pa se je uprla in jih ni hotla jest, šele potem, ko je videla,da drugega ne bo. Zdaj sva že dolgo spet nazaj na Satisfaction in to ji zgleda najbolj paše. Pa še po Pro planu je imela potem prhljaj na dlaki, ki je po dobrem tednu dni na Satisfactionu izginil. Pedigree bi seveda tudi jedla in konzerve tud, ampak ji ne dajem, ker se mi ne zdi v redu. Dejansko se mi zdi, da se šozna na dlaki, če dobiva preveč kakšnih drugih priboljškov. Tisti piškotkiu v obliki živalic so pa zakon. Za na sprehod juh imam lahko kar tako v žepu, ker lepo dišijo in ne umažejo ničesar, če imam sabo brikete ali kaj drugega pa jih moram imeti v vrečki.
Baje bo kmalu sneg in že vem, da bo Žana uživala, prav obožuje valjanje  in divjanje po snegu. Pa komaj čakam, da se bomo šli kam sankat in bo Žana lahko zraven tekla.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2226 : 23 November 2008, 23:05:30
Mi smo bili danes na Krvavcu in je bila Luna ful vesela. Vceraj je bila pa pri Xsari v varstvu in se je morala imet zelo super, ker danes ze cel dan spi  :) Zjutraj bi brez problema spala se veliko dlje, ce ne bi jaz vstala.

Jaz Luno hranim s Hillsom, light briketi (piscanec) in ni nobenih tezav. Edino zdaj jih dva dni noce jest brez riza, ampak se bo tudi tega morala navadit. Kot mladicek je bila pa grozna, kar se tega tice. Sem jo hranila po zlici, da je jedla - pa je imela zelenjavo na briketih, pa jih ni jedla. Ima pa se vedno dva obroka, oba iz sklede, vmes pa nesteto piskotov, ki jih itak ne stejem vec. Se bo pac spet poznalo, ko bo cas dopustov in ne bo vseh doma :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2227 : 24 November 2008, 16:59:19
No, tuki na Gorenjskem imamo že kar precej snega in Žana je že norela kot zmešana, morm nujno en filmček enkrat posnet, ker je res zabavno kaj vse počne na snegu :)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2228 : 24 November 2008, 19:42:43
Heh ja prav zabavno je gledati kako psi uživajo v snegu ;D
Boni je sicer videla sneg že včeraj pred mano, ko je šla v hribe z atijem in mami in je čisto navdušena nad njim :D :o
Danes sva šli na en velik travnik z bratom in jo spustila ša je letala gor in dol kot zmešana :D ;)
Posnela sem tudi dva filmčka...če bi ga znala spravit na net bi pa prilepla ;) ;)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2229 : 24 November 2008, 20:01:03
Mi smo včeraj tako uživali na Veliki Planini: Klik. Danes pa je pri nas več snega kot ga je bilo včeraj gor :)

Xsara je veliko boljša, se pa ful dolgočasi. Najbolj je vesela, ko ji pustimo, da malo teče. Par slikic od včeraj je še v Xsarini temi na forumu, več pa na Blogu.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2230 : 25 November 2008, 16:10:25
Luna ima tudi ful rada sneg - tole je se iz Krvavca, vceraj se ni dalo kaj dosti slikat, ker je skoz snezilo na objektiv in so bile slabe slike.





Tole je pa delala, ko je imela sneg med blazinicami:


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2231 : 25 November 2008, 20:31:34
Ribica- Ful lepe slikce! Jaz sem danes Žano mal snemala, ko se je valjala po snegu in zakopavala glavo v sneg, samo ni bilo sonca in potem ne izpade dobro. Bo treba nekam v hribe po sonce :)  Pa sanke vidim, da ste mel sabo. Super, komaj čakam na kakšno sankanje!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2232 : 28 November 2008, 13:14:48
A, torej Luna ni edina, ki zakoplje celo glavo v sneg  ;) Vceraj smo se ustavili na Zelenici, ko smo sli cez Ljublej v AUT in je bilo spet eno samo norenje in veselje - ko smo se sankali, je tekla za nami in ce sem jaz pocakala na vrhu, je pritekla se k meni in gor in dol - cist se ji je zmesal  :) Potem jo je pa moj hotel dat v avto, jaz sem se sla pa s tamalim se enkrat spustit, in je kar naenkrat Luna pridirkala okrog ovinka do mene - je pojedla piskot iz boksa in mu usla ven  ::) Slike pa najbrz niso nic posebnega, ker je bila senca, pa se navaden fotoaparat smo meli s sabo, ne tega zrcalno-refleksnega.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2233 : 02 December 2008, 07:26:00
Tudi mi uživamo na snegu - oz. ne vsi člani. Benčuhu je svetovno, Frodo pa ni bil najbolj navdušen nad zmrznjenim snegom. dokler je bil pa mehek, sta se pa preganjala kot dva zmešanca.  8)

še dve fotki - zaradi bednega vremena, nista najlepši





Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2234 : 02 December 2008, 09:27:09
Po enem tednu ležanja v postelji in ždenja v kopalnici sem končno prišla k sebi...najprej najlepša hvala za nasvete glede prehrane. Zandje dva dni sem bila zelo presenečana, ker je Aristotle celo pojedel vse kar je dobil in to tudi brikete. Sem pa sigurna, da bo slej ko prej spet štrajkal....
Snega na žalost na tem koncu ni bilo tako, da bo Airstotle še moral malce počakati.
Lepe zasnežene slikce...mi smo tudi tako čakali, da bo sneg pa nič od tega.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2235 : 02 December 2008, 20:43:55
A, torej Luna ni edina, ki zakoplje celo glavo v sneg  ;)

A to misliš?



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2236 : 03 December 2008, 20:31:45
Ja, samo da Luna vtakne se usesa v sneg  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


demi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2237 : 17 December 2008, 13:45:48
Lep deževni dan!
Prebiram vašo pošto o teh prekrasnih kužkih. Tudi mi smo se odločili, da ga želimo imeti. Smo preko kinološkega društva dobili vzreditelja in smo že kontaktirali in si rezervirali enega. Kužki se bodo povrgli predvidoma januarja, tako, da ga dobimo spomladi( koliko so stari, ko odidejo in kakšne so vaše izkušnje?)  Odločili smo se, da bi imeli psičko. Zdaj na forumu vidim, da ste že eni stari mački in bi želela z vami deliti vaše izkušnje. Kaj nam svetujete pri prvi izbiri in pri nadalnjem vključevanju v naši družini. Prosim, če mi lahko svetujete in če morda obstaja tudi knjiga o beglih. Še to me zanima, ali se imena zbirajo še tudi po letih(prva črka) in če kaj je naslednje leto. Prosim, vas, če imate kdo kakšne napotke, bi jih bila zelo vesela. Zelo so mi všeč tudi vaša srečanja in so zelo lepe fotografije. Upam, da bomo tudi mi lahko kmalu prilepili kakšno slikico našega novega družinskega člana.
Hvala za prijaznost!



Titan

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #2238 : 18 December 2008, 23:04:34
Čestitke! Upam, da ste se dobro pozanimali o pasmi :)

Mladički naj bi odšli nekje med 8 in 10 tedni, vse kar je prej oz. kasneje pa je po moje neodgovorno od vzreditelja. Nekje pri petih oz. šestih tednih oddajajo mladiče le tisti "vzreditelji", ki vzrejajo le za denar, saj tako prišparajo marsikater evro, zato se ne pustit zavest.

Knjig je pa en kup, katera je prava pa odvisno od osebnih preferenc. Nekje pretiravajo v vseh pogledih, nekje so dokaj realni. Vsak ima pač svoj pogled na pse :) Malo poguglaj, se hitro kaj najde. Jaz sem čisto na začetku prebral Beagles for Dummies, ker sem jo slučajno dobil online, pa je kar v redu.

Glede imena bi pa pomoje vzreditelj to že moral vedeti, vsaj logično se mi zdi da bi. Kar vprašaj, na sploh ga veliko sprašuj. Če mu kakšna vprašanja ne bodo všeč ali pa se ti zdi da bi na njih preprosto moral vedet odgovor, pa ga ne, se malo zamisli.. Seveda pa verjamem, da ste se že konkretno pozanimali in vse štima :)

lp



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2239 : 19 December 2008, 11:19:35
Čestitam, Demi!
Dobrodošla. Odločili ste se za super pasmo. To so naši pozitivci, ki ti ob vsakem pogledu povedo, da te obožujejo.
Ali je to vaš prvi kuža? Sa ne,da so tako zahtevni, kot nekateri trdijo, nekaj izkušenj pa je le dobro da imaš. Skoraj obvezno mora v šolo.
Želim ti vse lepo in veliko veselja z vašo nagajivko!



demi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2240 : 19 December 2008, 16:07:23
Hvala za spodbudne besede. Kar požiram vaša pisanja o teh psih in so mi vedno bolj všeč. Imeli smo že mini pinča in glede na njegov karakter je bil zelo zahteven. Bil je zelo popadljiv do psov in se ni bal nobenega psa. Takrat, ko smo ga imeli še ni bilo toliko šol za pse, pri nas mislim, da je kar dobra šola. Glede imena me pa zanima, katera črka je v letu 2009, mislim, da C. Vzreditelja še nisem vprašala, ker se še niso povrgli. Povrgli se bodo konec januarja. In ne bi rada bila preveč vsiljiva. Upam, da nam bo vse steklo kot si želimo. Vsi komaj čakamo novega družinskega člana (najbolj otroci). O pasmi sem že kar nekaj prebrala in mi je karakterno všeč, saj ti da tudi neki iziv. Veliko ljudi jamra nad njimi, vendar samo takšni, ki imajo druge vrste in potem začne hvaliti svojo. Tisti pa, ki jih imajo pa povejo kar pozitivno o njih. Nekaj me še zanima, kako je z barvo psa, brala sem na forumu, da dobijo kasneje barve, ki so značilne za njih in da je to povezano tudi, če mladiču pogledaš nebo v gobcu (barva neba). Imam prav?  Prebrala sem, da je zelo prijazen in ima rad otroke. Vem, da veliko piše o njih, vendar se mi zdi, da če nekdo deli izkušnje s teboj je veliko boljše, saj ti tudi svetuje.
P.S. Titan in Sasat hvala za spodbudne besede in za lepo dobrodošlico. Sasat, ali je na sliki tvoj pes (Odi). Zelo mi je všeč in koliko je star?



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2241 : 19 December 2008, 17:27:39
Sasat, moram pripomniti na tvoj stavek o prvem psu...tudi meni so govorili da "ne smem" imeto beagla kot prvega psa pa ga vseeno imam in mi ni nič žal da ga imam...
Ni nič manj vzgojena, kot pa tisti psi, kateri so imeli lastniki tudi po 5 psov prej...ravno nasprotno, mislim da je ena najbolj pridnih psov, vsaj v mali šoli je bilo tako ;D ;)  Res pa je da sem celo življenje (ker sem na vse načine hotela imeti psa saj sem obsedena z njimi) prebirala od člankov, do raznih knjig itd... pa še vedno izvem kaj novega ko se kaj pogovarjamo... ;D Hočem povedati, da če se imaš namen s psom ukvarjat in ubrati pravo pot kako ga vzgojiti (pri beaglu je to doslednost, da te ne zavedejo mamljivi učki :P ;)). Pa to kar je spraševala Demi...o črki imena...pomojem da to ni več tako da je ena črka določena za leto ampak se vzreditelj za črko odloči sam... :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2242 : 19 December 2008, 17:34:06
Opsa...pozabla napisat še o barvi... ;D Če te kaj več zanima o opisu (zumanjosti) beagla tudi barva si poglej v standart, ki je točno določen za posamezno pasmo...
Glede barve pa tako...sklepam da si o pigmentu na nebu v ustih brala par strani nazaj ampak to ni povezano z barvo dlake, ampak se je šlo za pigment na nosku, ker neka psička ni imela obarvanega celega noska, če se prav spomnim :-\ ;)
Da se mu dlaka šele pozneje dokončno obarva tudi drži ampak delno... :) Moji psički se je črna barva kasneje obarvala v rjavo, ampka črna je seveda še zmeraj ostala... :) :) Če te pa še kaj zanima pa kar vprašaj ;D ;) Pa lepo da sodeluješ na forumu in upam da ko dobite psička, prilepiš čimveč slik ;D :P
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


demi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2243 : 19 December 2008, 22:22:11
Ja, mislim, da je šlo za smrček. Po slikah beaglov, vidim, da imajo zelo različne barve po obsegu. Pa je vsak po svoje lep in se mi zdi zanimivo, saj je potem vsak drugačen od drugega in je potem to tudi nekaj posebnega. Nam je tako vseeno, ker mislim, da bo potem tako najlepši za nas, pa kakšne barve bodo prevladovale. Ali to z začetnimi črkami res ni več po letih? Nisem nikjer tega zasledila. Lepo je malo poklepetati, saj si dopisuješ z ljudmi, ki imajo radi živali. Upam, da bom čim prej lahko prilepila slikico. Joj, kje je še to. Bomo morali zdržati. Lahko pa vi kakšno prilepite od svojih, da jih vidim in napišete kaj od njih.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2244 : 19 December 2008, 23:52:03
No, bom jaz prilepila eno sliko v njenem novem košku :P
Drugače pa ja, po barvi se zelo razlikujejo :) Moja psička je svetlejša (prevladuje bela) imamo pa tudi beagle kjer prevladuje črna ;D
Ampak meni je Boni takoj padla v oči, že takoj ko sem videla slike, saj je bila najsvetlejša ;), na srečo sem zadela tudi karakter in to čisto isti kakor jaz :) ;)
Imamo se lepo, vsak dan ušpiči kaj novega....tako da se kar pripravite na grizenje, tudi ukrade kakšno stvar naprimen nogavice, potem pa jih skrije itd. :)
Komaj pa čakam na marec, ko se nama začne tečaj agility-a :o :)...

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2245 : 20 December 2008, 00:38:03
Črke imen niso več po letnicah, določi jo vzreditelj. Vsi psi v enem leglu morajo imeti ime na isto črko, ime se ne sme ponoviti. V tujini pa imajo ponekod po letnici, pač odvisno.

Kar se vzgoje tiče, se tudi meni zdi najbolj pomembna doslednost. Beagli so zelo pametni, jih je pa kar težko motivirat. Na srečo so večinoma vsaj požrešni dovolj, da bi za hrano naredili karkoli. Radi se tudi potepajo, zato je treba pazit, da se jim to prepreči in zelo veliko delat na odpoklicu. So pa zelo prijazni do otrok in drugih živali. Imajo ogromno energije in rabijo veliko gibanja, če se ne gibajo dovolj se hitro zredijo (sploh glede na to, kako požrešni so). Puščajo ogromno dlake, ki jo je težko spravit ven. Radi jejo po tleh in se valjajo po svinjariji. In so kar se mene tiče absolutno super kužki, duhoviti, simpatični in ravno prav nagajivi, da jih je pravi užitek imeti v svoji bližini. Ampak ja, nujna je dosledna vzgoja, drugače ti hitro prerastejo čez glavo.



demi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2246 : 20 December 2008, 11:17:55
Larra, Boni je zelo lepa.Koliko pa je stara in kje ste jo dobili? Xsara, hvala za pojasnilo glede začetnik črk. Torej,ali vzreditelj že določi imena, ali imaš ti možnost?



hesta

  • Gost
Odgovori #2247 : 20 December 2008, 14:57:24
E-jevčki iz Brakade, danes imate rojstni dan, želim vam vse najboljše, pa se vidimo kaj.

demi!
Pri nakupu beagla je še najmanjšo vlogo igra barva, pri nakupu v SLO se raje pozanimaj o bolj pomembnih stvareh, predvsem izvoru(vsaj nekaj generacij nazaj)in ostalih stvareh, ki so pomembne za pasmo.O pasmi ti bo največ povedal nekdo, ki jo dobro pozna,kinološko društvo, kjer praviš, da si prek njega našla rejca(ne vem katero društvo to je, saj jih je pri nas veliko) ni pravi naslov za iskanje mladiča.



demi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2248 : 20 December 2008, 15:27:32
Naslov sem dobila pri Kinološkem društvu Slovenija. Poslali so mi 4 vzreditelje in sem enega izmed njih poklicala. Mislim, da tam ne bi prijavljali legla tisti, ki nimajo standardov. Upam, da se ne motim.  :-[



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2249 : 20 December 2008, 22:35:13
Najbrš misliš Kinološko zvezo Slovenije?