Beagle

ursa · 1475816

sissi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2460 : 09 April 2009, 20:11:57
Vsekakor sem vam hvaležna za vsakega kužka, ki ste mu pomagali. Toda vedno ni tako kot se zdi. V tem primeru prav gotovo ne. Arf je imel srečo, 24 ur na dan je bil s svojo lastnico. Sicer je že dolgo, kar ga ni, ampak dobro se spomnim, da je lastnica lepila obvestila, spomnim se, da je enega kužata šla gledat, pa žal ni bil pravi. Tudi oglas je dala na radio. Radio Krka prav gotovo, če še na katrega ne bom trdila, ker se ne spomnim. Morda ga res ni iskala po internetu, ampak ne moremo od vsakega človeka pričakovati, da mu je internet blizu. Pa vendar ni zaradi tega imela svojega kužka prav nič manj rada!!! Naredila je vse, kar se je spomnila.

Toda tudi meni se postavljajo vprašanja. Kuža je čipiran, redno je bil cepljen, tako zaščitna cepljenja kot tudi proti steklini. Menim, da bi najditeljica veliko lažje našla lastnico, kot pa obratno. Odkriti lastnika čipiranega in tetoviranega psa pač ne bi smelo biti težko delo. Se morda motim? Če je bil kuža redno cepljen in navajen družbe drugih živali, bi bilo morda dobro pomisliti, da je bival v urejenih razmerah.

Glede srečanja pa tole: ne vem kako se bo kuža odzval, bil je mlad, mislim da mlajši kot leto dni. In sedaj je poteklo 10 mesecev. Imam srečo, da še nikoli nisem bila tako dolgo brez svojih psičk.

Tu pa sta še dve sliki, ki bosta verjetno vso zadevo dodatno razjasnili.

Pa lep pozdrav,                 Andreja




hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #2461 : 09 April 2009, 21:19:16
Se bosta že dogovorili brez moje in tvoje pomoči.

Sicer si pa sama prijavljena na tem forumu od leta 2007  ( Eva pa od danes) in če si tako dobra kolegica, zakaj pa nisi že takrat tule nalimala slike in napisala, da se išče psa? Če si vedela, da Eva ne sodeluje na forumih bi verjetno ne imela nič proti, da se objavi še kje drugje.



lp


sissi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2462 : 09 April 2009, 21:22:59
Res sem prijavljena že dolgo časa, vendar foruma ne spremljam in tudi meni se ni utrnilo, da bi iskala tu. Sicer pa iščem tisti prispevek iz julija, ko naj bi pisalu o Arfu tu gor, pa še nisem našla.
Gospa še ni poklicala, tako da se žal še ne moremo nič dogovoriti. Čakamo, težko a potrpežljivo.

lp  Andreja



icey

  • *
    • Prispevkov: 253
    • Točke: 0
Odgovori #2463 : 10 April 2009, 13:41:05
Tale bigelček se je pa iskal na mojpes.net, že kar nekaj časa nazaj:

Oglas oddal: ewchyka (584 ogledov) 
iščem: izgubil se je beagle
v okolici novega mesta (prečna, češča vas) se je izgubil leto dni star psiček pasme beagle. je zelo prijazen in sliši na ime Arf. v ušesu ima tetovirno številko in tudi mikročip. če ga kdo opazi izgubljeno tavati okoli ali v družbi novih lastnikov naj mi prosim sporoči na teleon 031550000. hvala, eva

http://www.mojpes.net/modules/oglasi/index.php?pa=viewannonces&lid=5247

Očitno ste se res prenaglili. Lahko smo zadovoljni, da se je vendarle izkazalo, da je imel skrbno lastnico. Želim si, da bi se takole rešila vsaka taka zgodba in pravih zavrženčkov sploh ne bi bilo.

Lep pozdrav vsem



hovakaj

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 264
    • Točke: 0
Odgovori #2464 : 10 April 2009, 14:34:12
Icey, veliko obiskovalcev pesjanarja NE bere mojpes.net-a. Jaz sem že ena takih. Zakaj, o tem raje ne bi.

Kakorkoli že, po dolgih 10 mesecih se je premaknilo, kuža se je našel, oziroma našla se je lastnica  :) kako se bosta pogledala ob ponovnem snidenju....... upam da bo vse ok.

lp


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2465 : 10 April 2009, 21:17:29
Na mojpes.net tudi jaz ne hodim, sem pa zato povsod drugod.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2466 : 11 April 2009, 14:30:01
Ari je bil danes ob osmi uri kastriran. Trenutno še spančka, ker je še vedno omotičen pa tudi zelo težko hodi...upam, da bo jutri že boljši, ker je takooo bogi za videt :'( Ko so ga prinesli iz operacijske sem bila ves čas ob njem, tako da ni bilo nobene panike ko se je zbudil. Veterinar je rekel, da se karakterno ne spremenijo zaradi kastracije, temveč zaradi debelosti. Veliko psov se potem zredi, in zato postanejo leni in se jim nič ne da. Če pa bomo obdržali to telesno težo, se ne bo spremenil. Edino malo manj bo vohal in tulil, ko bo blizu kakšna goneča psička. Hvala bogu ni vedel kaj ga čaka, zato je bil do injekcije čisto razigran...sem bila pa jaz zato živčna za oba. Ali mogoče kdo ve kako je potem, ko se kastrirani kužki družijo z nekastriranimi...sem slišala, da nekastrirani naskakujejo kastrirane? 

Takole bogi izgledamo danes



A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2467 : 11 April 2009, 22:21:46
Hrano je treba prilagodit kastriranemu psu, ker ima počasnejšo prebavo (ali nekaj takega). Vglavnem zredi se samo, če ti to dpustiš ni nobeno pravilo, da se bo res zredil, če je kastriran. Če boste pazili se ne bo.



hesta

  • Gost
Odgovori #2468 : 14 April 2009, 08:06:37
sissi!Živo nakladanje tole o iskanju pogrešanega psa.Če bi ga res tako iskali, bi ga našli najmanj v enem tednu.Veliko bolje bi bilo, če bi pes ostal pri najditeljici, ki mu je ponudila topel dom in vso oskrbo, ter ga rešila klateštva.Kolikor vem, so na zelo grd način prišli po psa, namesto besed hvala in koliko smo vam dolžni - grožnje in psovke.A so to ljudje???Sigurna sem, da se bo ta kuža v zelo kratkem času spet klatil okoli, takrat bom osebno poskrbela, da ga ne bodo dobili nazaj.
Ker vem, da bodo tole prebrali, jim svetujem, da vprašajo v zavetišče Gmajnice, koliko stane dnevna oskrba psa pri njih in to pomnožijo z dnevi, ko so oni "iskali in pogrešal"svojega psa.Vsota bi bila taka, da bi z njo lahko kupili nekaj kompletnih legel psov.Toliko v vednost, drugače pa je škoda zgubljati besed za njih, ker to zame niso ljudje.Vsaka žival ima več spoštovanja in dostojanstva.

Sara!Upam, da bo mali že okreval do srečanja in se vidimo.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2469 : 14 April 2009, 09:05:03
Sara, prepričana sem, da bo Ari kmalu boljši. Sicer s kastracijo nimam izkušenj, ampak Xsara je po sterilizaciji še bolj igriva, zredila se pa definitivno ni (zdaj poje še več kot prej, pa je še vedno suha kot prekla). Malo so bogi po narkozi, ampak gre tako hitro na boljše, da ne moreš verjet! Fino ga prečohaj še v našem imenu pa hitro okrevanje ;)



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2470 : 14 April 2009, 19:05:50
Ari vsem sporoča, da je z njim že vse ok :o Moram priznat da sem zelo presenečena nad tem, kako hitro je okreval. V soboto je bil res bogi, potem je pa počasi postajal stari Ari. Ravnokar sem prišla s sprehoda in ugotavljam da se hormoni kljub kastraciji niso umirili :) saj ga nismo dali zato kastrirat, pa vendar nekateri govorijo kako se njihovi psi umirijo. Pri nas nas je ravno obratno - še več energije ima, to mi sploh ne gre v glavo :) Voha kot nor, še vedno vleče ko vidi kakšno psičko, ni sprememb v obnašanju... Z mami smo se hecale, da so mogoče opravili kakšen drug poseg in ne kastracije ;D Jaz sem vesela, da je še vedno moj stari nagajiv Ari, ki prekipeva od energije in kar gleda kaj bi ušpičil :) Če pride kdo na obisk, se pa uleže in dvigne tačko, da pokaže kaj smo mu storili :) In če ga vprašaš kje je bogi, dvigne tačko in se smili sam sebi.

Mucika, obrok smo že zmanjšali da se ne bi preveč zredil - tako so nam svetovali veterinarji. Redno ga bomo tehtali, da bomo nadzorovali njegovo težo.

Hesta, na srečanje sigurno pridemo. Sicer bomo tisti teden v Moravskih toplicah, vendar bova šla en dan prej domov, da bo lahko užival s pasjimi prijatelji ;D Se že vsi veselimo!

Xsara hvala! Očitno je pri nas podobno kot pri Xsari...tudi Ari ima ogromno energije, tako da so bile moje skrbi odveč. :)

Lep pozdravček vsem od naju ;)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #2471 : 15 April 2009, 09:54:14
Pred kratkim sem napisala, da se v Splitu pričakuje kvalitetno leglo beaglov.Kliče me ogromno ljudi, ki so to prebrli, zato sporočam, da so vsi mladički prodani.Vem za nekaj legel v tujini.



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2472 : 16 April 2009, 10:59:04

Pozdravljeni!

Sem nova na forumu. Rada malo pregledam mnenja in novice o beaglih. Moram napisati, da je v Sloveniji kar nekaj beaglov z vzrejnimi dovoljenji, v letošnjem letu kar nekaj legel. Mi imamo beaglico, ki ima narejen PNZ, telesno oceno in vzrejno dovoljenje, pričakujemo leglo 20.04. Komaj čakamo, saj je to naše prvo leglo. Smo pa pred dnevi pripeljali iz Češke beagla, starega 2 meseca, starši šampinjoni, "razstavni" psi.... ni da ni. Bomo videli kakšen bo sin! Ha ha.
Sicer pa nimamo beagle v stanovanju, so v pesjaku, mož jih uporablja tudi za lov, saj je to njihov namen.
Vse objavljene slikce beaglov so krasne - mislim psički !

lp

naš novi član družine



hesta

  • Gost
Odgovori #2473 : 16 April 2009, 14:17:51
Predvidevam, da je vaša psica Besi Lipovška, sigurno je dobra delovna psica, verjetno je dobila tudi odlično oceno zunanjosti, o kateri pa raje ne bi komentirala.Ja res je ogromno beaglov v SLO z vzrejnim dovoljenjem, polovica ga žal ne zasluži.Sem član češkega beagle kluba in njihovega kluba goničev, poznam precej lastnikov in psaren tam, pa me zanima čigave vzreje je vaš malček, tam je res nekaj izrednih vzrediteljev z zelo kvalitetnimi , uvoženimi beagli saj se grejo vzrejo precej drugače, kot pri nas.



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2474 : 16 April 2009, 15:36:24
Ja, res je Besi Lipovška. Kar mirno komentirajte, kar želite oz. vas moti!


UŽIVAJTE!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2475 : 16 April 2009, 15:43:20
Ari vsem sporoča, da je z njim že vse ok :o Moram priznat da sem zelo presenečena nad tem, kako hitro je okreval. V soboto je bil res bogi, potem je pa počasi postajal stari Ari. Ravnokar sem prišla s sprehoda in ugotavljam da se hormoni kljub kastraciji niso umirili :) saj ga nismo dali zato kastrirat, pa vendar nekateri govorijo kako se njihovi psi umirijo. Pri nas nas je ravno obratno - še več energije ima, to mi sploh ne gre v glavo :) Voha kot nor, še vedno vleče ko vidi kakšno psičko, ni sprememb v obnašanju... Z mami smo se hecale, da so mogoče opravili kakšen drug poseg in ne kastracije ;D Jaz sem vesela, da je še vedno moj stari nagajiv Ari, ki prekipeva od energije in kar gleda kaj bi ušpičil :) Če pride kdo na obisk, se pa uleže in dvigne tačko, da pokaže kaj smo mu storili :) In če ga vprašaš kje je bogi, dvigne tačko in se smili sam sebi.

Mucika, obrok smo že zmanjšali da se ne bi preveč zredil - tako so nam svetovali veterinarji. Redno ga bomo tehtali, da bomo nadzorovali njegovo težo.

Hesta, na srečanje sigurno pridemo. Sicer bomo tisti teden v Moravskih toplicah, vendar bova šla en dan prej domov, da bo lahko užival s pasjimi prijatelji ;D Se že vsi veselimo!

Xsara hvala! Očitno je pri nas podobno kot pri Xsari...tudi Ari ima ogromno energije, tako da so bile moje skrbi odveč. :)

Lep pozdravček vsem od naju ;)


Po kastraciji traja par tednov, preden se hormoni umirijo in pes izgubi spolni nagon, kar pa ne pomeni, da potem ne bo prav nič več živahen.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2476 : 16 April 2009, 16:47:04
kalsang, hvala za odgovor! Se mi je zdelo, da se to ne more kar čez noč končati, ampak da bo nekaj časa trajalo da se malo umiri. Bomo videli kaj bo prinesel čas...

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #2477 : 16 April 2009, 17:09:10
Lenča, o teh psih je bilo že veliko povedanega, zato ne bi spet odpirala te teme.Zelo je pohvalno, da ste pripeljali samčka iz tujine(če bi še parili zunaj, kot vam je bilo svetovano, bi bilo pa sploh super), saj se bodo s pametno načrtovano vzrejo mnoge stvari sčasoma izboljšale.Samec, s katerim ste parili, bo naslednih Hoocha, kakor je videti (nihče spet ne gleda če so paritvene kombinacije ustrezne) in spet bo vse po starem, nobenega napredka.Ni važno le nesorodstvo v rodovniku, potrebno je gledati tudi na druge stvari.
Upam, da bodo ljudje pripeljali čimveč psov iz tujine in da bo končno vzrejna komisija začela delati tako, kot ima v mislih predsednik komisije.Če mu bo stvar uspelo izpeljat, mu že v naprej iskreno čestitam.
Če mislite, da UŽIVAM v tem, da imam svoje mnenje o določenih rejcih, ste v hudi zmoti, povem pa vsakomur kar vidim.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #2478 : 16 April 2009, 17:14:43
Zdej je recesija, je treba šparat ne pa širt :o. Gorenjka si pa tega ne razumeš hesta ;) :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


hesta

  • Gost
Odgovori #2479 : 16 April 2009, 20:27:50
O, Damayanti, za pametne stvari ni recesije, za take stvari nikoli ne "šparam", zdaj smo našo malo prijavili na precej drage razstave po Evropi, bomo dobili vsaj relativno pravo oceno, če drugega ne.Če boš kaj pri času, se pojavi na našem srečanju, bo majhna žurka še za mojo okroglo letnico, sicer pa lahko prideš pogledat naše razgrajače A-jevčke preden gredo od doma, da se ti malo povrne spomin na dedove beagle.



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2480 : 16 April 2009, 23:29:20
ja, ja.... sem se zaletela in se prijavila na ta "luškan" forum...... Sem si vzela čas in prebrala skoraj vse strani. Moj povzetek: BOG NE DAJ, DA BEAGLE NI IZ PSARNE BRAKADA! Tako da lahko rečem samo: naj se pod forum Beagle napiše: beagle Brakada in prijatelji. Saj mi vsi ostali vendar nimamo beaglov, imamo neke mešance.... s podarjeno oceno.... Cil, Bili in še nekateri! Vsa čast vam! Morda bo pa nekoč tudi gospa Nevenka razumela, da je vsakemu  lastniku njegov pes najlepši in največji ponos, tako kot ti je lastni otrok! Moje razočaranje je popolno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2481 : 16 April 2009, 23:33:02
AJA!  UŽIVAJTE ŠE NAPREJ!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2482 : 16 April 2009, 23:37:05
Mojo je tudi "skritizirala", pa kaj pol, se pac spozna na vse skupaj. Nic ne recem, da nisem bila uzaljena, ampak moras sprejet tudi kritiko, a ne?

Samo oprosti, Lenca, to kar se zdaj sprehaja naokrog in naj bi bili beagli - se jaz, kot laik, vem, da to pac ni to.

Lasten pes je pa tako ali tako vsem najlepsi, samo to se ne pomeni, da je po standardu.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2483 : 16 April 2009, 23:47:56
Lej Ribica!
"Dol mi visi" kaj si hesta misli o naši psički! Jezi me to, da je poln kritik, obtožb in sovraštva. Res.
Upam, da me razumeš!



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2484 : 16 April 2009, 23:52:55
Forum mislim....
Pričakovala sem prijazen forum, slike, izkušnje,....

Najbolje, da grem na forum o mešančkih  ;)

nočko



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2485 : 17 April 2009, 08:31:11
Kdo pa je oče teh mladičkov?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2486 : 17 April 2009, 08:53:11

Lenča kaj se pol sploh prijavljaš na ta forum,če vidiš da ni za tebe in se z njim sama sebe jeziš.



hesta

  • Gost
Odgovori #2487 : 17 April 2009, 08:59:24
Spet en začetnik, ki vse ve,udriha samo po negativnih stvareh, ko ga človek po drugi strani pohvali, tega seveda noče niti upoštevat.Lenča, morda boste kdaj spregledali, saj sem prepričana, da bi s pomočjo nasvetov ljudi, ki se na stvar spoznajo(ne mislim sebe)lahko vzrejali dobre pse.Izgleda pa, da spadate v isti koš kot vsi tisti, ki jih navajate.Škoda, mi pa bomo UŽIVALI še naprej, foruma pa ne bomo zakupili, da bo nosil naš naslov,nikoli tudi nihče ne napiše kar ni res, nihče ne izraža nobenega sovraštva, kritiziramo tisto kar je za kritizirat, pohval in pametnih nasvetov pa samovšečneži itak ne upoštevajo, naj vam še naprej "dol visi" saj niti ne veste kaj mislim o vaši psici(na njej so namreč tudi nekatere zelo dobre stvari)pa itak nima smisla razlagat, škoda vašega samčka, ki bi bil lahko v ponos slovenskim beaglom, izgleda pa da bo le "nova številka" za reprodukcijo.



Evie87

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2488 : 17 April 2009, 09:29:54
LENČA ne sekiraj se ;) O meni je bilo govora, da sem psa zavrgla in ga nihče ni nikoli iskal. Povrhu vsega sem bila na forumu objavljena z imenom, priimkom in naslovom, ker gospe Nevenki Omejec, varovanje osebnih podatkov ni prišlo na pamet. Naj povem še to, da je gospa najditeljica od samega začetka vedela čigav je pes, ampak me je bilo menda nemogoče najti >:D Po desetih mesecih, ko je najditeljica želela rodovnik, pa le ni bilo tako nemogoče. In še to, Hesta, po Arfa nismo prišli z grožnjami in psovkami. Ne bo potrebno osebno poskrbeti, da psa ne dobim nazaj, ker do česa takega ne bo prišlo. Tako da ti kar lepo poskrbi za svoje najboljše pse >:D Toliko o tem, da nihče nikoli ne napiše kar ni res.

Arf se počuti vredu, ne kaže znakov da bi kogarkoli ali karkoli pogrešal. Obnaša se kot da teh mesecev sploh ne bi bilo.

LP



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2489 : 17 April 2009, 11:06:33
No ja, tole iskanje psa je meni malo cudno, ampak se ne bom vmesavala v to, da ne bo se kdo mene "napadal".

Jaz slikc sem gor vec ali manj niti ne lepim, iz taksnih in drugacnih razlogov, so pa na Luninem blogu. In enako ima Xsara svoj blog, pa Ari itd.

Pa HB, da tale forum sploh obstaja, da lahko clovek dobi vsaj malo bolj realno sliko, kaj se z beagli dogaja. Lani je bilo 21 legel, ene 5 mladickov sem lani srecala samo v Tivoliju, pa mi je bil vsec morda eden. In vsakega, katerega sem vprasala, od kje je .. je bil skoraj od vseh ocka Hooch. Pa glede na to, kar pravi hesta, kako se podeljujejo telesne ocene, me res zanima, kako zgleda psica v Slo, ki ima oceno prav dobro. Ker najbrz ni kaj dosti beaglu podobna, na seznamu prijavljenih legel KZS so pa napisane tudi tel. ocene.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]