Beagle

ursa · 1475840

hesta

  • Gost
Odgovori #2490 : 17 April 2009, 11:52:13
Evie 87!Ne gre za nobeno varovanje osebnih podatkov, ker jih vsak lahko dobi na zvezi, ali na veterini, prav zato, da se lahko napoti najditelje izgubljenih psov k lastnikom, pa da se najde take, ki povzročajo kakršnokoli škodo....Tisto o desetmesečnem iskanju..ne naklladajte.Najditeljico predstavljate tako, kot bi vam psa ukradla, lahko vas je sram.
Ribica! Psice, ki imajo prav dobro oceno???Jih je bore malo,upajmo, da bo v kratkem prišlo do sprememb.Rečeno je.Starih ocen verjetno ne bo niihče popravljal, tako, da boš še nekaj let zasledila na prijavah paritev I/I.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2491 : 17 April 2009, 11:58:42
Po besedah predsednika vzrejne komisije za goniče naj bi se na njihovi spletni strani kmalu pojavil seznam plemenk in plemenjakov,ki imajo vzrejno dovoljenje z slikami ter vsemi podatki.Pa se bo dalo hitro oceniti in videti,kdo si oceno zasluži in kdo ne.Že leta se na vzrejnih pregledih vsak posamezen plemenjak ali plemenka slikajo za arhiv vzrejne komisije.Mislim,da bomo hitro dobili vpogled v stanje kvalitete pri nas.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #2492 : 17 April 2009, 13:57:24
Tako je rečeno,ja, zato pravim, da se nam obetajo boljši časi, čeprav se po slikah ne da preceniti pomembnih stvari, ne bo tudi slik in podatkov tistih, ki imajo ocene pridobljene po drugih poteh, če se bodo res pregledovali potomci(tudi tisti, ki so vse stvari naredili po neuradnih poteh)in se ugotovile napake, se bo to upoštevalo za naprej.Jaz srčno upam, da bo tako in, da se stvar enkrat začne končno začne odvijjati, kot je treba.Seveda je vsak začetek težak, stvar pa otežujejo še ljudje(užaljenci, ki se javljajo tudi na tem forumu), ki mislijo, da je njihov pes najlepši in brez napak.Nekateri te stvari počnejo zavestno, drugi res ne poznajo standardov, anatomije, genetike..., (takim ni za zamerit, saj so običajno pripravljeni sprejeti kak pameten nasvet )pa naj bo to za katerokoli pasmo.Lojze, upajmo, da bo res kakor rečeno!



demi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2493 : 17 April 2009, 17:28:56
Hesta, zakaj ti ne zaračunajo foruma, za reklamo tvojih psov in potem tudi višjo ceno. Mogoče bi se dalo o tem razpravljati. Ali pa odpri svoj forum pod naslovom Hesta. Mogoče bi pa tisti, ki so kupili pse pri tebi prestavili na tvoj forum, saj morajo opevati tvoje pse, ki so jih drago plačali. Ne pravim, da so vsi beagli OK, vendar kot ti pišeš imaš samo najboljše pse. Pa mislim, da ni tako. Vednar reklama mora biti. Ali ne? Človek po tem kaj bere misli, da mora samo kupiti psa pri tebi. Koliko psov pa si že prodala ti po Sloveniji, ali se ne sprašuješ, da si tudi sama kriva, da se čistokrvnost ne obnavja? In ne napadaj vsakega, ki ni kupil pri tebi psa, ker to ni lepo. Veliko je dobrih vzrediteljev, ki imajo lepe pse in jih priznava tudi Kinološko društvo Slovenije, ne pa ti in še tvoji kupci, ki mislijo, da imajo najlepše pse. Pusti vsakemu svoje mnenje in nehaj, ker si že kot stara plošča. Glede izgubljenega kužka in blatenja prave lastnice, pa lastnico pozivam, da urgira in zahteva javno opravčilo ljudi, ki so jo postavili v slabo luč. Prosim uredništvo Pesjanar, da Hesto opozori, da je forum za vse ljudi, ne pa da  vsakega, ki ni kupil njenega psa oblati lalstnika in vzreditelja. Vem, da imaš lahko svoje mnenje, vendar na tem forumu velja samo njeno. Preberite in boste videli koliko jih je šlo stran samo zaradi nje.
Vsem ljudem, ki niste kupili pri njej psička in en lep pozdrav in pojdite na druge forume, kjer so bolj prijazni ljudje in ne gledajo samo na dobičkonost. Ž



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2494 : 17 April 2009, 17:38:08
Hesta, zakaj ti ne zaračunajo foruma, za reklamo tvojih psov in potem tudi višjo ceno. Mogoče bi se dalo o tem razpravljati. Ali pa odpri svoj forum pod naslovom Hesta. Mogoče bi pa tisti, ki so kupili pse pri tebi prestavili na tvoj forum, saj morajo opevati tvoje pse, ki so jih drago plačali. Ne pravim, da so vsi beagli OK, vendar kot ti pišeš imaš samo najboljše pse. Pa mislim, da ni tako. Vednar reklama mora biti. Ali ne? Človek po tem kaj bere misli, da mora samo kupiti psa pri tebi. Koliko psov pa si že prodala ti po Sloveniji, ali se ne sprašuješ, da si tudi sama kriva, da se čistokrvnost ne obnavja? In ne napadaj vsakega, ki ni kupil pri tebi psa, ker to ni lepo. Veliko je dobrih vzrediteljev, ki imajo lepe pse in jih priznava tudi Kinološko društvo Slovenije, ne pa ti in še tvoji kupci, ki mislijo, da imajo najlepše pse. Pusti vsakemu svoje mnenje in nehaj, ker si že kot stara plošča. Glede izgubljenega kužka in blatenja prave lastnice, pa lastnico pozivam, da urgira in zahteva javno opravčilo ljudi, ki so jo postavili v slabo luč. Prosim uredništvo Pesjanar, da Hesto opozori, da je forum za vse ljudi, ne pa da  vsakega, ki ni kupil njenega psa oblati lalstnika in vzreditelja. Vem, da imaš lahko svoje mnenje, vendar na tem forumu velja samo njeno. Preberite in boste videli koliko jih je šlo stran samo zaradi nje.
Vsem ljudem, ki niste kupili pri njej psička in en lep pozdrav in pojdite na druge forume, kjer so bolj prijazni ljudje in ne gledajo samo na dobičkonost. Ž

ne razburjaj se po nepotrebnem, da si ne boš kaj naredila  :P

Beagli so zakon!


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2495 : 17 April 2009, 17:43:24
Ja, naj takoj povem, da je moja Žana iz Brakade in po standardu ni popolna, zame pa seveda je. Meni so itak všeč vsi psi, pasemski, mešančki itd. Ampak! Kar hoče povedati Hesta (pa je očitno eni nočejo in nočejo razumet), da se tukaj ne govori o vsesplošni brezpogojni ljubezni do psov vseh pasem in nepasem, ampak je govora o vzreji, ki se je pa res ne more lotiti prav vsak, ki bi rad imel  mladičke, da si bo popestril življenje, pa saj bodo itak luškani kot so vsi mladički!!! Ojoj! Če bi se šli tako in ne bi bili nekje še vedno odgovorni vzreditelji na svetu ne bi bilo več mogoče ločiti pasem psov in bi bili vsi luškani mešančki. Seveda jih imamo vsi radi kakršnekoli pač so, ampak pri vzreji to ni smisel. Moja Žana ni bila na nobeni razstavi in ji po nesreči manjka en prst na nogi, pa jo imamo najrajši na svetu in nikoli ne bi kupila psa brez preverjenega rodovnika, razen, če bi šla v zavetišče po mešančka, tisto pa je že druga zgodba.
In ja, videla sem ze veliko nerodovniških lepih beaglov in tudi 'grdih' rodovniških, ampak je bilo število čudnih beaglov sumljivih porekel preveliko,da bi se še naprej lahko hecali iz vzreje te pasme. Poznam tudi eno psičko iz psarne Lipovška in je precej nenavadnega videza za beagla, kljub moji laičnosti je to že na daleč očitno.
Večkrat sem že srečala kakšnega beagla, ki je bil precej čuden z dolgim gobcem, ušesi do tal, čudnim trupom itd. pa so nekateri lastniki vseeno vztrajali kako zelo je podoben Žani, nekateri pa so bili začudeni kako drugačen je od nje, oziroma so trdili, da nima rodovnika, ker lastniki niso dali papirjev delat, da sicer pa bi ga lahko imel. Joj, takih pogovorov sploh več ne prenesem!
Aja in demi, na večini forumov se najde pri določeni temi peščica ljudi, ki nekako vzame forum za svojega in nemalokrat jih druži tudi osebno poznanstvo in se nekako zoža krog tistih, ki kar tako uletavajo gor brez interne podlage. To se dogaja še na kuharskih forumih, pa se ne bo na pasjih, ko gre za živa bitja, ki so naši družinski člani! :)



demi

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #2496 : 17 April 2009, 18:03:55
To potem ni forum o beaglih nasploh ampak o hestinih beaglih. Sploh se ne razburjam Tina, ker se mi smilite in se ob vaših pisanjih nasmejim.



Zarja

  • Gost
Odgovori #2497 : 17 April 2009, 19:11:30
Jaz se pa nasmejim ob izjavi "vsak pes je za svojega lastnika najboljši in najlepši". Valda da je! Tudi otrok je (upam vsaj) za svoje starše najlepši in najboljši, pa nismo vsi znanstveniki oz. manekenke in manekeni.

Gre se za to, da se z vzrejo ne more ukvarjat kar vsak, kateremu se zdi njegov pes najlepši, sploh pa pes, ki ni po standardu nima kej delat v vzreji. Vsaj za moje pojme. Nekaj manjših napakic se da popravit z izbiro ustreznega samca, ampak za to je treba prebrat par knjig o genetiki, preučit rodovnik svoje psice in potencialnih samcev, ugotovit morebitne dedne bolezni, pogledat širšo familijo, kakšne mladiče dajejo, itd. itd. TOLIKO stvari je za preučit (seveda če je tvoj cilj imeti mladičke, ki so po standardu - torej SO res predstavniki beaglov ne pa nek mizeren približek), da me res iskreno razjezi ko slišim/vidim kako se ljudje spuščajo v to .. "Enkrat v življenju bo imela mladiče, potem jo pa steriliziramo" ali pa "Tok je lepa, če ima že rodovnik pa lahko imamo mladičke, da dobimo nazaj mal denarja, ki smo ga dali zanjo" ... oz. karkoliže se plete ljudem po glavah, jaz lahko o tem samo ugibam.

Pa imam beaglico, ki ni iz Brakade, je od nekoga takega, ki brez preudarka štepa mladiče (verjetno še danes) in se mi gabi da smo bili tako naivni. Ampak kaj smo pa vedeli, to je bilo konec koncev že več kot 10 let nazaj. In smešno se mi zdi, da ljudje še vedno pse kupujejo tako. Smešno, res. Ob vseh informacijah, ki jih lahko dobijo v revijah, časopisih, televiziji, radiu in koneckoncev na internetu. Vzame manj kot minuto, da poiščemo neko informacijo na internetu.
Zavedam se, da imamo neznansko srečo, da je naša psica pri 11ih letih še vedno zdrava in živahna, ker njena genetska zasnova res NI zavidanja vredna, prav tako niti slučajno ni po standardu, ampak je (kot smo že ugotovili) zame najlepša in najboljša.
Če bi se za beagla odločali danes bi brez pomisleka šla k nekomu, ki se na pasmo spozna, se z vzrejo ukvarja res tako kot bi se moralo, pa me briga za tistih par 100 evrov gor ali dol. In to JE hesta, me ne bo nihče drugače prepričal.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2498 : 17 April 2009, 19:24:40
To potem ni forum o beaglih nasploh ampak o hestinih beaglih. Sploh se ne razburjam Tina, ker se mi smilite in se ob vaših pisanjih nasmejim.

Demi jaz se ti ne rabim smiliti, ker mi nič ne manjka  ;) . To kar si začela ti, je bilo že milijonkrat prežvečeno jaz nevem zakaj bi moralo biti še enkrat.

Dobrodošla v svetu Beaglov - najlepših kužkov na svetu (vsaj zame  ;D).

Beagli so zakon!


sissi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2499 : 17 April 2009, 19:34:49
Da IN TO JE HESTA!

Ne gre le za to, da oglašuje le svoje pse. Meša se tudi v druge zadeve. Sodi, kakšen lastnik je kdo; ocenjuje kdo je dober pasji lastnik po tem, kako se je znašel ko je psa iskal ... in še bi lahko naštevala.
Od take strokovnjakinje kot se predstavlja Hesta, bi človek pričakoval bolj premišljeno obsodbo. Le kako Hesta tako zanesljivo ve, da je Eva Arfa slabo iskala in le kako ve, da ga je najditeljica res želela vrniti? Jaz namreč tega občutka nisem dobila.

Hesta, verjetno imaš res lepe pse. Razmisli pa o svojem značaju, morali, vsesplošni razgledanosti, občuteku za pravičnost in komunikaciji.

Sedaj pa pluvajte, se kregajte ali karkoli. Napisala sem le svoje mnenje. Forum zapuščam, saj tu ne najdem ničesar pozitivnega, ničesar lepega. Bolje kot brati ta forum je oditi s psički na sprehod.

Lep pozdrav,          Andreja

V naslednjem postu bom za slovo objavila še "videnje" druge strani ob izginotju našega Arfa. Ustvarite si svoje mnenje in če koga razjezi, povodec v roke in na sprehod.


 



sissi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2500 : 17 April 2009, 19:37:43
To je pismo, ki sem ga pod "zasebno" pred dnevi poslala ga. "Hovakaj"


Rada bi ti še jaz opisala svoje občutke, svoje videnje celotne zadeve. Morda bom nekoliko dolga, toda zdi se mi prav, da veš, kako čuti druga stran. Ko boš prebrala ta sestavek te prosim, da se postaviš v Evino kožo ali pa si zamisliš, da je na mestu Arfa tvoja ljubljena Alessa in morda nas boš celo razumela.

Arf se je res izgubil. Prav gotovo je to Evina napaka, saj bi moral biti vedno pod nadzorom, če ne bi šlo drugače, bi moral biti vedno na vrvici. Dekle se je pač zanašalo na to, da je vedno ležal pred hišo, saj se je z njim ogromno ukvarjala in hodila na dolge sprehode, zato je bil doma vedno nekoliko utrujen in je zadovoljno ležal pred hišo.

Arf je imel nekaj sreče v svoji veliki nesreči. Nesrečo v tem, ker ga je Eva iskala, zelo iskala, kakor je vedela in znala, pa ga ni našla. Res bi jaz morda naredila še nekoliko več, toda jaz sem mnogo starejša in imam skoraj 30 let izkušenj s kužki. Marsikaj sem doživela, marsikaj prebrala, marsikaj slišala. Kljub temu sem prepričana, da je Eva naredila veliko in da se je potrudila.

Arf je imel tudi kanček sreče, našla sta se z gospo, ki je zanj lepo skrbela. Temu ne oporekam. Toda v njegovi sreči je bila tudi nesreča, da ga gospa očitno že od samega začetka ni želela vrniti. Arf se je sicer navadil na nov dom, toda nekje ga je iskalo in za njim jokalo 21 letno dekle.

Zakaj mislim, da ga gospa ni želela vrniti?
1. Zato, ker si ti sama napisala, da se bo kuža težko znova privadil majhnega stanovanja. To mi daje vedeti, da ste preverili kje smo doma, najverjetneje ste se celo zapeljali mimo in tako ugotovili, da živimo v bloku. Toda resnica je drugačna. Eva je na Mirni stalno prijavljena, začasno bivališče pa ima drugje, ker živi s fantom, Arfom in muco na starejši kmetiji.
2. Gospa je Arfa, takoj ko ga je našla odpeljala k veterinarju in dobila Evine podatke - tako je povedala sama. Ni nas poiskala, ni kontaktirala. Lahko bi napisala dopisnico in jo vrgla v poštni nabiralnik in zadeva bi bila rešena. Lahko bi psa odpeljala v zavetišče. Ukvarjaš se s psi in prepričana sem, da dobro veš, da čipiranega in tetoviranega psa NE BI uspavali. Poiskali bi nas, ali pa bi se Arfova slika našla na internetu v katerem izmed zavetišč. Najdene pse v zavetiščih smo namreč redno spremljali, še dolgo časa po Arfovem izginotju.
3. Zato, ker sedaj, ko se je pojavila želja po prepisu psa in rodovniku, se je vse naredilo na temu, da bi se pridobila informacija kako do rodovnika. Najraje brez vedenja lastnice, a to na srečo ne gre.  In ker ne gre, si ti sama napisala: "Kam se je preselila, pa je sedaj drugo vprašanje, ki mu zaenkrat nihče ne ve odgovora. Ampak, bomo nekako poskušali tudi to "zvrtat"  ::)ni vrag."

Veseli bi bili, ko bi to "zvrtali" 10 mesecev prej. Resnično veseli in lahko ti zagotovim, da bi gospa v tem primeru dobila lepo nagrado.

Torej, ko se je pojavila želja po rodovniku, se je v to "vrtanje" vložilo ogromno truda. Kar z dveh strani smo bili obveščeni, da je kužek živ in zdrav in da živi nekje v okolici Novega mesta. Ena od teh dveh strani, je internet, druga pa očetov sodelavec, ki mu je dal neko telefonsko številko. Žal ne vem kdo je bil na drugi strani, le to, da to ni bila številka najditeljice, ampak se je na drugi strani oglasila neka gospa Andreja. Zakaj je bil potreben ta ovinek? Moje mnenje je, da zato, da se prekrije kje naš kuža živi.

Po tem telefonskem pogovoru, ko naj bi gospa najditeljica dobila telefonsko številko, smo morali še čakati in čakati. Zraven vsega smo brali na internetu, kako je Eva zavrgla psa ..... Mirila sem Evo in njenega očeta in jima govorila, saj bo poklicala. Ne, gospa ni poklicala. Sama veš, da si vsak dan napisala, danes popoldan bo poklicala. Toda klica ni bilo. Včeraj zvečer zadeve nisem mogla več miriti. Nekaj neprespanih noči, s telefonom povsod, še na WC, Eva je imela drisko ... to je rezultat čakanja na klic in to je naredilo svoje. Eva je včeraj prišla domov na Mirno, ker je upala, da boste poklicali vsaj njo, vsaj sedaj, ko je bil na forumu objavljen njen oglas s tel. številko in ste lahko videli, da je psa resnično iskala. Doma pač nima signala oz. je ta zelo slab.

Ker se ni kljub obljubam nič zgodilo na strani najditeljice, sta Eva in njen oče morala vzeti zadevo v svoje roke. Posvet na policiji, veterinarski kliniki, kinološki zvezi in veterinarski inšpekciji. Zaradi tega, ker sem čutila, da zadeve ne bo več moč mirno peljati, sem ti včeraj zvečer napisala sporočilo. Ker ni bilo odgovora, stvar pa je bila resna, sem te zjutraj tudi poklicala.

Zadeva se je končala kot se je. Zdaj ko berem poste na forumu za nazaj lahko rečem le tole. Najprej se je iskal rodovnik, ko pa je postalo jasno, da je pes zaželjen, se je začelo pa o odškodnini. Vprašam te zakaj? Zato, ker si je psa protipravno prilastila? Zatajitev - je rekel policist - 208 čl.; Leto dni zapora.

Po telefonu si mi rekla, da ni njena dolžnost, da nas išče. Sedaj ti povem, da je. Dolžnost vsakega najditelja vsake stvari je, da poišče lastnika ali pa zadevo primerno prijavi. Torej zavetišče ali policija. Vsekakor si najdene stvari nihče NE SME KAR PRILASTITI!!!

Povedala bi ti še to, da Evin oče ni robantil okrog hiše. Govoril je mirno, vendar hladno in preudarno, kar se po vsem tem ni za čuditi. Tudi on je prizadet, tudi on ima srce. Gospo Julito je vprašal koliko časa se ukvarja s psi, pa mu je odgovorila, da več kot je on star, več kot 50 let. Ne vem, če je bil to ravno pravi trenutek, da se gospa norčuje. Predno smo odšli je starejša gospa želela imeti odškodnino. Po vsem tem, on o odškodnini seveda ni več razmišljal. Rekel je: "Veseli bodite, da nismo prišli s policijo in zahvalite se gospe Tanji, da se je zadeva rešila tako kot se je." Pri odhodu pa je rekel tudi hvala in adijo.

Lahko ti povem, da bi gospa, v kolikor bi poklicala prvi ali vsaj drugi dan, prav gotovo dobila nagrado. Ne takšno, kot pred 10 meseci, vendar bi pokrili vsaj stroške. Tudi na to, da ostane kuža čez praznike še pri njej, sem Evo pregovorila. Težko, a vendarle. Toda gospa jo je raje pustila v nemilosti, čakanju. Ali se ni znala postaviti v njeno kožo ali pa ni razumela Evine ljubezni do Arfa!

In če je gospa imela Arfa renično rada - potem ji je lahko nagrada ljubezen, ki ji jo je Arf izkazoval vseh 10 mesecev. Nagrada ji je potem tudi to, kar sem prihranila, da ti napišem čisto na koncu.

Arf je Evo spoznal po nekaj trenutkih. Prišel je k njej ko je počepnila na tja, povohal svoj stari povodec in jo začel lizati po obrazu, pokazal je prvo veselje. Ko smo prišli domov, mu nekaj minut ni bilo še vse jasno. Z nosom je vohljal po zraku in se obračal v vse smeri. Pri sosedih je lajal njegov stari prijatelj. Imela sem občutek, kot da se želi spomniti, kdo je že to. Po petih minutah, je skočil k Evi, zadovoljno cvilil, opletal s celim telesom in jo lizal, lizal po obrazu. Polizal ji je vse solze sreče, ki so ji tekle v potokih. Medtem ko smo na vrtu spili kavico je na obisk prišel tudi stari prijatelj - starejši mešanček. Gospoda sta se lepo pozdravila, prelulala ves vrt in s kremplji pokosila skoraj vso travo. Imela sem občutek, da Arf nikoli ni bil odsoten. Ne resnično ni bil. V Evinem srcu, nikoli.

Sedaj ko to pišem Arfi spi. Eva mi je napisala, da ima slučajno na postelji tisto Playboy posteljnino, na kateri je že slikan in ki sem jo objavila na internetu. Trenutno imajo novo težavo. Evin fant je namreč ostal brez postelje   


Lep pozdrav in  še enkrat, resnično hvala v našem imenu. Želimo ti veliko lepih, srečnih trenutnkov s tvojimi ljubljenčki.           
                                        Andreja



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #2501 : 17 April 2009, 19:38:09
Jaz se pa nasmejim ob izjavi "vsak pes je za svojega lastnika najboljši in najlepši". Valda da je! Tudi otrok je (upam vsaj) za svoje starše najlepši in najboljši, pa nismo vsi znanstveniki oz. manekenke in manekeni.

Gre se za to, da se z vzrejo ne more ukvarjat kar vsak, kateremu se zdi njegov pes najlepši, sploh pa pes, ki ni po standardu nima kej delat v vzreji. Vsaj za moje pojme. Nekaj manjših napakic se da popravit z izbiro ustreznega samca, ampak za to je treba prebrat par knjig o genetiki, preučit rodovnik svoje psice in potencialnih samcev, ugotovit morebitne dedne bolezni, pogledat širšo familijo, kakšne mladiče dajejo, itd. itd. TOLIKO stvari je za preučit (seveda če je tvoj cilj imeti mladičke, ki so po standardu - torej SO res predstavniki beaglov ne pa nek mizeren približek), da me res iskreno razjezi ko slišim/vidim kako se ljudje spuščajo v to .. "Enkrat v življenju bo imela mladiče, potem jo pa steriliziramo" ali pa "Tok je lepa, če ima že rodovnik pa lahko imamo mladičke, da dobimo nazaj mal denarja, ki smo ga dali zanjo" ... oz. karkoliže se plete ljudem po glavah, jaz lahko o tem samo ugibam.


Ne bi mogla bolj strinjati :)
pa sploh nimam bigla! Niti ga nikoli ne bi imela, ker  vem kaj bigl je. Gonič!  

Tudi kot stranski opazovalec tele teme se mi ne zdi da hesta ( s katero   se poznava zgolj na videz ;)) reklamira svojo psarno. Zagovarja pa kvalitetno in pravilno vzrejo.
Kar ji dam pa največji plus!

najbolj smešno  mi je pa ko v tej temi berem, take ki so par mesecev lastniki bigla in so pojedli vso pamet  celega sveta, po vrhu vsega pa še obtožajo  vse po vprek,  ki ne pihajo v njihov rog.
Da ne omenim še spotoma , da če klikneš na statistiko njihovih postov jih najdeš itak samo v temi bigl ::).
In,  še to ... spotoma.... forum ni samo tema bigl , ampak precej bolj obsežen ;) o sami vzreji in kvalitetni vzreji je tekla že prenekatera debata. Prav tako so potekale debate o šalabajzerstvu v lovski kinogiji. In mnogo mnogo tem je bilo na temo genetike ;)





kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2502 : 17 April 2009, 23:03:45
Moja psicka ni iz Brakade, sploh ni iz nobene psarne, nobene vzreje. Pa vseeno sodelujem na tem forumu. In lahko recem, da je moja psicka v 70% bolj podobna beaglu po standardu, kot so mladicki, ki so lani preplavili Slovenijo.

Pa se druzim tako z lastniki Brakadinih kuzkov (z dvojimi smo vsi prijatelji in se druzimo tudi sicer, ne le s psi), pa kadar srecamo Mika (od Hoocha), se tudi pogovarjamo itd., pa Ari tudi ni iz Brakade, pa ga tudi smatramo za prijatelja in tako naprej. Pa vem, da ce bom se kdaj kupovala beagla, se bom obrnila na hesto - ze ce priporoci dobre psarne v tujini, bo naredila veliko. Meni tudi vsi njeni psi niso vizualno vsec, pa kaj - vsak ima svoj okus.

Ampak resnica boli, to pa vem.

Sicer pa tele litanije o izginotju - mislim, da vsak mladostnik (tale Eva je eno leto starejsa kot jaz), bi prvo sel iskat psa na internet oz lepit oglase. Ko je pozimi usla Sena, je bilo obvestilo na treh forumih takoj naslednje jutro, s slikco, dvema kontaktnima stevilkama, na vseh radiih v LJ je bilo, lepili so plakate in predvsem psicko iskali. Je pa tudi res, da bi jaz, ce bi psa nasla, naredila enako - radii, plakati, internet.

Sicer pa tudi meni govorijo, da kako je pa Luna lepa in ce je se mlada/mladic, ko srecamo kake "beagle".

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2503 : 18 April 2009, 10:18:59
Dej Ribica, ne nakladaj!

Čas bi bil, da se malo spametuješ, saj s svojimi izjavami dobesedno rineš v ... določeni osebi. Ker, tako kot mi vsi, nimaš pojma o beaglih!

Hvala vsem za ZS!




ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2504 : 18 April 2009, 10:44:01

Lenča ti se malo umiri.Kaj pa je narobe z nami če se strinjamo in podpiramo Hesto.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2505 : 18 April 2009, 11:17:51
No, moja Žana je teden nazaj ušla v Tivoliju. Prvič. Smo bili pri čolnarni, kjer so jo vsi božali in smo ji kupili še kepico vanilijevega sladoleda, potem pa smo šli počasi nazaj do prakirišča. Vmes sem jo na travi spustila, ker me ni skrbelo, da bi ušla, ker nismo bili v gozdu. Ves čas sem jo imela na očeh in hodila je ves čas blizu naju. Potem pa sva šla mimo enega grma in sem mislila, da je ostala za grmom in kaj vohala. Ko pa sem pogledala na drugo stran grma, je ni bilo več. Kot zmešana sva jo klicala, tekala sem in tja, spraševala vse mimoidoče, če so jo videli in se v glavnem drla po celem Tivoliju. Vsem, ki sva jih srečala, sva tudi povedala, da ima na ovratnici značko z mojo telefonsko številko. Iskali smo jo že dobro uro, ko so poklicale na mojo številko tri punce, ki sva jih srečala kake pol ure nazaj in povedale, da so našle Žano. Bila je pri čolnarni, kjer smo bili prej na sladoledu in je veselo po tleh pobirala drobtine od enega korneta ::) Sva jo že prej iskala pri čolnarni tako, da je zgleda bila vmes še kje drugje. No bila sem presrečna, ker me je bilo že pošteno strah.
V glavnem, vmes, ko sva jo iskala, sem že razmišljala kako jo bova iskala celo noč in kako se bom naslednji dan zmenila v službi, da me ne bo (pa imam tako službo, da to težko naredim), ampak vem, da ne bi mogla delat nič drugega kot iskat Žano. In definitivno bi se vedelo po vsaj dveh forumih in po celi Ljubljani in še kje bi dala plakate. No, še sreča, da to ni bilo potrebno. Me je pa vmes prešinilo, da bi jo lahko kdo vzel, ker je itak vsa prikupna in gre k vsakemu človeku.


Pred leti sva s prijateljico blizu Sorice našli enega jack russell terierja, ki je taval po gozdu in kar skočil potem k nama v avto, ko sva imeli odprta vrata. Najprej sva čakali, če se bo od kod prikazal lastnik psa, pa ni bilo žive duše nikjer. Pes ni imel ovratnice, niti številke v ušesu. Pomislili sva na čip in ker je bilo že pozno zvečer, je prijateljica poklicala znanko, ki je veterinarka v Ljubljani. Tako, smo šli pozno zvečer v Ljubljano, da smo pogledali čip in res našli ime lastnika. Klicali smo jih, pa se ni nihče oglasil. Psa smo obdržali čez noč. Zjutraj je veterinarka spet klicala in jih dobila. Rekli so, da so ga cel dan pogrešali in iskali, potem pa šli spat. Bil je kar daleč od doma. Zdi se mi pa nenavadno, da so cel dan iskali psa, potem pa od 22h naprej niso imeli telefona pri sebi, klicali smo pa na stacionarnega in na mobitel. Jaz vem, da kot prvo ne bi mogla spat, kot drugo, bi pa imela telefon ob sebi. Verjamem pa, da marsikdo ne bi pomislim in peljal psu preverit čip, mnogi še vejo ne da to obstaja. In, če bi psa midve kar obdržale, bi ga težko kdo našel.




Evie87

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2506 : 18 April 2009, 11:59:05
Hesta, če bi si vzela čas in podrobno prebrala vse poste na forumu, prisluhnila kdaj še drugi strani, mogoče bi potem tudi ti spregledala, da je očitno, da gospa Arfa ni želela vrniti. Ampak pustimo to, meni je vseeno za tvoje mnenje in tvoje obsodbe. Verjamem, da se spoznaš na beagle, vendar "fali" še marsikaj drugega. Kot zgleda so zate nekaj vredni samo tisti ljudje, ki pojejo hvale tvojim psom in ti, kot je rekla LENČA, rinejo v ..... Ostali pa si kaj več kot kritike in žaljivke že ne zaslužimo. Žalostno.

In, če bi psa midve kar obdržale, bi ga težko kdo našel.

Verjetno res.

LP, Eva



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2507 : 18 April 2009, 12:42:48
Žana!

Če bi se, namesto da se na tem forumu ocenjuje zunanjost posameznih beaglov,napisalo tudi kaj več o naravi tega psa, bi bil namen tega foruma dosežen. (da ne bo skakanja po nepotrebnem - nekaj malega je bilo napisanega) Gospa Hester  je resnično velika strokovnjakinja za beagle, kakor mi je znano jih uporablja tudi za lov (če nimam napačne informacije!)

Za te pse je značilno (ker so goniči) da so potepuhi, ki se pa vedno vrnejo. Zakaj se je tvoj pes vrnil točno nazaj k čolnarni!? Ker je vedel kje si nazadnje bila z njim. Naša psička jo je pri starosti 6 mesecev prvič potegnila. V gozdu je zavohala lisico in jo več kot eno uro gonila. Slišalo se je samo lajanje po celi gori. Takrat sem jo prvič slišala lajati. Pustila sva ji njeno dekico in tam naju je počakala.

Sedaj smo se pa teh njenih pogonov že navadili in vedno (z možem namreč veliko prehodiva) pride za nama.

Zaradi tega nagona je prav gotovo pobegnil tudi Evin pes, morda mu je celo bilo preprečeno priti domov. Saj jih njihova prijaznost in požrešnost lahko pripelje tudi v napačne roke.

Zato vzreditelji gledajo v katere roke bodo psa oddali in v kakšnem okolju bo živel. Ta pes rabi veliko prostora in gibanja, še bolj pa so veseli, če se bo dejansko uporabljal kot gonič.

Lep pasji pozdrav!

 



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2508 : 18 April 2009, 13:21:04
Ko vam bo pa psa pocil lovec ali pa povozil avto, boste pa jokali, da ste zanj super skrbeli, samo za sekundo ste ga spustili izpred oci, ker pes itak ni nikoli nikamor sel ::)



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2509 : 18 April 2009, 13:55:39
Ha, ha !!!
Kot sem pričakovala! Pa saj nimate pojma o lovski etiki! Mislite, da se kar strelja, al kaj!!??? Zakaj pa mislite, da lovci uporabljajo te pse???!!!! Vi najbrž za v stanovanje in sprehode po okolici Ljubljane



ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2510 : 18 April 2009, 14:41:34
 

Lenča kaj pa je narobe, če imaš beagla za družinskega psa in v stanovanju?



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2511 : 18 April 2009, 20:28:55


Lenča kaj pa je narobe, če imaš beagla za družinskega psa in v stanovanju?


Nič, nič, saj to beaglom paše! 



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2512 : 18 April 2009, 21:55:11
Ha, ha !!!
Kot sem pričakovala! Pa saj nimate pojma o lovski etiki! Mislite, da se kar strelja, al kaj!!??? Zakaj pa mislite, da lovci uporabljajo te pse???!!!! Vi najbrž za v stanovanje in sprehode po okolici Ljubljane


Mi ga imamo v hiši, (nimam srca da bi ga zaprla v pesjak kjer bi bil sam) redno gre na lov pa tudi na sprehod. Nevem kaj je tu spornega  ???

Beagli so zakon!


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2513 : 19 April 2009, 00:14:52
Ja, vedno me je strah, da bo ušla in se ji bo kaj zgodilo, sploh po poškodbi. Žana ni še nikoli ušla, enkrat je prišla na eno sled sredi travnika in začela šibati, pa smo jo še priklicali nazaj, pri nas najbolj vžge na na na, ker ve, da dobi potem piškotek :) Pa presneto dobro premislim, kje jo bom spustila, nimam pa srca, da bi jo imela vedno na vrvici, čerpav v mestu vedno in v kakem gozdu tudi. Zadnjič, ko sem jo spustila v Tivoliju sem jo skoz klicala in dajala piškotke, pa palico sva ji metala, pa nosila jo je, ob takih aktivnostih je zelo pozorna na nas in ne gre daleč, kaj se je zadnjič zgodilo, ne vem. Ušla pa ni izpred čolnarne, ampak je bilo to že kake pol ure po tem, ko smo od tam odšli. mislim, da je šla tja, ker je tam po tleh vedno kaka hrana.
In ja, vem, da vsakič tvegam, ko jo spustim in bi me bilo groza, če bi se ji kaj zgodilo, ampak res dobro pretehtamo kje jo spustimo.
Je pa pri nas absolutno notri in se v svoji košari sama pokrije z dekico :)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2514 : 19 April 2009, 08:07:17
Ha, ha !!!
Kot sem pričakovala! Pa saj nimate pojma o lovski etiki! Mislite, da se kar strelja, al kaj!!??? Zakaj pa mislite, da lovci uporabljajo te pse???!!!! Vi najbrž za v stanovanje in sprehode po okolici Ljubljane


Lenca ne bi bilo ne prvic ne zadnjic, da bi lovec ustrelil psa, ki bi gonil divjad. Lahko se pa tolazis s tem, da ne, in upas, da bo tvoj pes vedno prisel nazaj..kajti samo 1× je zanjo lahko usodno,,



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2515 : 19 April 2009, 12:32:15
Lenca, nikomur ne lezem v rit, ker nisem dolzna nikomur lesti v rit. Imam pac svoje mnenje in celotnega niti ne bom pisala sem gor, ker se nikogar ne tice, ce jaz tako presodim.

In zakaj bi mogli VSI beagle uporabljat za lovske pse? Da bi potem vehementni lovci se naprej producirali kvazi beagle? In zakaj imajo te lovske psicke legla dvakrat letno, ce ne zaradi denarne koristi, ce pa je (menda) tako, da mora bit med legli vsaj ena gonitev, psicke se pa (baje) gonijo dvakrat letno?

Nasemu psu ne manjka prav nic in dam roko v ogenj, da se mu godi veliko boljse kot kakemu v pesjaku, pa ce se ti in tvoji lovski prijatelji na trepalnice postavitve. Spuscena je pa samo tam, kjer ni ljudi, ni otrok (ker se jih boji - slabe izkusnje!!!), kjer ni divjadi, kjer ni ceste, kjer... Sicer pa niti ne vem, zakaj ti to razlagam, ker se ne rabim nikomur zagovarjat.

Zame je beagle pes, ki je najraje v druzbi svojega krdela, pa ce so to ljudje, so to pac ljudje in oprosti, jaz psa ven ne bi dala niti slucajno, ker potem ga raje nimam. Nas pes je najbolj vesel z nami na kavcu ali v postelji, ko se lahko stisne k nam in ko ga crkljamo. Nagon ima pa se vedno, pa ceprav ga nismo nikoli spodbujali, temvec prej zatirali.

Zanimivo, da je potrebno nekatere beagle ucit sledenja. Zakaj ze, ce so pa vsi tako uspesni in gonici in ne vem kaj se vse. Najbrz bo kaj narobe pri paritveni kombinaciji, a ne.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #2516 : 19 April 2009, 14:45:00
Demi, Sissi,Eve...res v vaših glavah zija taka praznina.....?Se raje ne poglabjlam v vaše bedne obtožbe, pišite, kar hočete, me sploh ne gane.
V vednost, le to, da nisem objavila še nobene reklame za svoje pse, pa tudi nikomur ni ukazano, naj naše pse propagira.Nikoli nisem napisala, da so edino naši psi dobri, ker vsakemu tudi povem, kaj je na njih dobrega in kaj ni, kakšna je njihova cena, gre pa gre pa itak vsem v nos, še bolj pa to, da so še preden se skotijo vsi oddani.Da ne bo koga od folšarije razgnalo!Koliko pa vložite v svoje pse??? Tisti par evrov za telesno oceno in vzrejni pregled, to je pa tudi vse.
Kdor se želi kaj pogovarjati res o beaglih, se lahko na ZS, bom zelo vesela, saj na forumu pod naslovom beagle ni drugega kot same zdrahe, na račun takih, ki jih boli, če jim se pove, kar jim pripada.

Ne vem zakaj bi si mi odpirali svoj forum, odprite si vi svojega, ali se ne oglašajte tu, če vas vse tako moti.Če bi objavila kaj žaljivega, ali kar ni za v javnost, bi moderator to verjetno opazil in izbrisal.No, naj povem - nima našega psa in nismo ga podkupili za kako reklamo, da tega ne stori, je pa sigurno zelo razgledan in razsoden človek.

Lep pozdrav in majhen predlog- ustanovite klub zdraharjev in folšljivcev, članstvo bo verjetno veliko, še prej pa se naučite samokritike.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2517 : 19 April 2009, 14:58:36
Najprej naj povem, da beagle forum redno spremljam, čeprav sama nimam beagla. So mi pa zelo simpatična pasma, tudi kot inštruktorica sem imela opravka z njimi. Sem vzrediteljica druge pasme, o kateri tudi še zdaleč ne vem vsega, ampak drznem si pa reči, da imam oči in ušesa, ter da gledam, primerjam, kdaj preberem tudi kakšen pasemski standard, mi je še kar jasno, kakšen papir je rodovnik in čemu služi, predvsem pa to, da je vzreja zelo odgovorno početje, saj samovoljno spravljaš na svet živa bitja, ki so lahko fizično, zdravstveno, značajsko in pasemsko popolnoma OK ali ne, glede na vzrediteljevo razgledanost in prizadevnost (oziroma omejenost in lenobo).

Vsaka pasma ima standard. Za vsako pasmo obstaja na internetu ogromno fotografij, najdejo se tudi standardi, opremljeni s fotografijami, s katerih je takoj razvidno, kaj je OK in kaj ne. Toda, da bi to videl, moraš za sekundo pozabiti na fore v smislu "joj kakšen luškan kuži iiiiiiiiii", pa tudi na "eh, men je pa naš še najlepši, čeprav ni tak", če se seveda želiš česa naučiti in predvsem če želiš vzrejati.

To ni taka strašna umetnost, da ne bi nekdo, ki ne živi z določeno pasmo, z branjem standarda, opazovanjem psov v živo in na slikah ter s pogovori, branjem o pasmi kmalu razbral, kaj so glavne pasemske značilnost, katere določen pes mora imeti kot dostojen predstavnik pasme.

Na tem forumu in drugje je en kup slik primernih in manj primernih predstavnikov posameznih pasem, pasemski standardi so dostopni vsem, nenazadnje imate pred očmi tudi svojega psa. Berite, glejte, primerjajte in se učite!

Predvsem pa, bodite odgovorni! Svojega psa imate lahko še vedno neizmerno radi, pa čeprav si boste mogoče morali priznati, da nima tistih nujnih pasemskih karakteristik, potrebnih za kvalitetno vzrejo. Svet se zaradi tega ne bo podrl, vaš pes bo še vedno vam ljub (upam) iz istih razlogov kot prej, mogoče pa se bo malo načel vaš ego, ampak tega pa itak nikoli ni škoda.

lp



ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2518 : 19 April 2009, 20:05:30
Hesta, zakaj ti ne zaračunajo foruma, za reklamo tvojih psov in potem tudi višjo ceno. Mogoče bi se dalo o tem razpravljati. Ali pa odpri svoj forum pod naslovom Hesta. Mogoče bi pa tisti, ki so kupili pse pri tebi prestavili na tvoj forum, saj morajo opevati tvoje pse, ki so jih drago plačali.


Demi kolikor smo plačali za brakadine mulce je naš problem in ne drzni si več me po forumu blatiti,da sem prisiljena opevati nekoga in da sem morala za to še drago plačati!!!!
Ja pa še nekaj najboljši so brakadini mulci. Ne samo da so kvalitetno čisto leglo. Imajo tudi zelo dobro in izkušeno vzrediteljico,zato so zelo zelo dobro vzgojeni mulci,z vso nego in skrbnostjo,ki jo potrebujejo v svojih prvih tednih življenja. Brakadinega mulca pripelješ domov z vso podporo in pomočjo,ter dobrimi nasveti,ki ti jih svetuje ga.Neva.






hesta

  • Gost
Odgovori #2519 : 19 April 2009, 20:13:32
Kasang!Najlepša hvala za tole, kar si povedalaUpam, da  bo sčasoma, kdo s takšnimi nasveti(glede katerekoli pasme)začel na stvari gledati z drugačnimi očmi in ne na vsako kritiko gledati kot žalitev.
Ribica! tudi meni niso naši psi vsi včeč , vsakemu tudi povem kaj je na posamezniku slabega in kaj dobrega, ljudje, ki jih imajo se tega zavedajo in jih ne forsirajo naprej(čeprav je mala šala pridobiti, kar bi rabili), za nekaj psov iz moje vzreje(samcev)pa sem sama prosila za vzrejno prepoved, pa ni zaradi tega nobenega sovraštva in napadanja.
Včeraj sem videla v Radgoni kar nekaj lepih beaglov(med sprehajaci), nisem imela časa stopiti v kontakt z njimi, ker sem delala.
Nekaj novih boste spoznali na srečanju, niso naše vzreje, imajo pa jih ljudje s katerimi se o pasmi lahko normalno pogovarjaš in z njimi izmenjuješ izkušnje.Vsako leto bo več takih, vsaj upam.