Beagle

ursa · 1475938

Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2520 : 19 April 2009, 20:39:35

Demi kolikor smo plačali za brakadine mulce je naš problem in ne drzni si več me po forumu blatiti,da sem prisiljena opevati nekoga in da sem morala za to še drago plačati!!!!
Ja pa še nekaj najboljši so brakadini mulci. Ne samo da so kvalitetno čisto leglo. Imajo tudi zelo dobro in izkušeno vzrediteljico,zato so zelo zelo dobro vzgojeni mulci,z vso nego in skrbnostjo,ki jo potrebujejo v svojih prvih tednih življenja. Brakadinega mulca pripelješ domov z vso podporo in pomočjo,ter dobrimi nasveti,ki ti jih svetuje ga.Neva.





bravo !!!!!

Hesta super da jih pride še več na piknik ;D. Danes je Makec cel dan preležal nič se mu ni ljubilo. Tako, da sem ga morala kar zvlečti iz kavča, da sva šla malo na spust  8).

Midva sva hvalabogu dobila Brakadinega mulca in sva srečna ker se je tako razpletlo. beagla nama je takrat ponujal nek šalabajzer skoraj zastonj, iz štajerskega konca  >:(.

Beagli so zakon!


hesta

  • Gost
Odgovori #2521 : 20 April 2009, 10:14:02
Tina, bliža se telesna ocena, ne pozabite!



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2522 : 20 April 2009, 10:38:10
Joj hesta, sem te še mislila klicat pa sem pozabila - mi smo bili v Radgoni istočasno na tekmi (na drugi strani sejma). Škoda da smo se falili!



hesta

  • Gost
Odgovori #2523 : 20 April 2009, 13:20:48
Sem mislila, da bom lahko prišla kaj pogledat, pa sem ves čas delala, do konca razstave, potem smo se pa hitro pobrali domov, ker je Matjaž doma pazil na malčke.Škoda, da nisi prišla, bi lahko v živo videla enega zelo lepega samca(je tudi zmagal saj si je edino on, zaslužil  oceno odlično in vse kar spada zraven, od vseh predstavljenih psov, vključno z našo Hesto)Žal ga ni bilo v katalogu, da bi videla kateri vzreji pripada, sem pa danes že izvedela kdo je njegova vzrediteljica, seveda- ena najboljših na češkem, njeni psi so iz zelo priznanih ameriških linij.Res lep samec, ni kaj.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2524 : 20 April 2009, 14:03:04
Mislim, da sem ga mogoče celo videla, ker smo parkirali skupaj z enimi Čehi, ki so imeli kar nekaj beaglov in so rekli, da grejo razstavljat. Eden je bil dvobarven in do zdaj najbolj podoben Xsari, kar sem jih kdaj videla! Vsi pa so bili zelo majhni in izredno prijazni - žal njihovi ljudje niso znali niti malo angleško, tako da se nismo nič pogovarjali, so imeli pa na avtu napisano ime psarne ... sweet nekaj. Govorimo o istih Čehih?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2525 : 20 April 2009, 14:05:20
Xsara,mislim da so tapravi.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #2526 : 20 April 2009, 14:25:35
Ja, veliko so jih imeli, na veliko žalost je dober samo ta samec, ki so ga kupili pri Alice, drugi so bili bolj klavrni, mogoče imajo še kaj dobrega doma, bom stopila z njimi v kontakt in se pozanimala.



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #2527 : 20 April 2009, 23:27:57
Tudi jst sem videla tega psa, ime mu Troy v lasti ga ima psarna Amore Soprafino Beagles.. Njegova lasnica je Dana.
Vsega skupaj pa naj bi imela pet psov, katere je imela tudi s seboj.



hesta

  • Gost
Odgovori #2528 : 21 April 2009, 07:13:27
Ja vem, sem se pozanimala že vse, tudi od kod in katerih linij ima psica.Dober je le samec, psice pa še pri nas najdeš boljše.Ena lepa je na primorskem,pa ne vem če bodo kaj parili, ker so že dvakrat imeli smolo.Če te zanima, bo eno predvidoma dobro leglo v Pragi, oziroma so se mladiči tedni verjetno že skotili, v sedmem mesecu pa prihajajo sem vzreditelji iz Finske, ki imajo zelo kvalitetne pse, v jeseni pa načrtujejo leglo.Samico in samca bo možno videti.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2529 : 21 April 2009, 08:46:27
Tina, bliža se telesna ocena, ne pozabite!

Ne bomo pozabili - to soboto je. Moram se pozanimati ob kateri uri se začne, saj v lovski reviji nič ne piše glede ure   :).

Beagli so zakon!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2530 : 21 April 2009, 09:17:40
Baje je v tej temi premalo slikic ;)









Hvala Iztok Noč za slikice!



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2531 : 21 April 2009, 09:33:37
Hehehe, leteči beagle!  ;D

Kot slonček Jumbo s temi ušeski...  :-*



hesta

  • Gost
Odgovori #2532 : 21 April 2009, 11:55:28
Tina, mislim, da se začne ob 8.uri.
Xara!Kako je bilo na tekmi?Nekaj mi je prišlo na ušesa, da dvoranske tekme v železnikih ne bo več.A je to res?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2533 : 21 April 2009, 12:18:54
Hesta, sem pokukala na spletno stran od Amore Soprafino psarne. Res je Troy najlepši.

Tako za firbec, kakšna se ti pa zdi njihova psica Barbie - Bellina Biondina Amore Soprafino? Meni kot nestrokovnjaku se mi zdi od njihovih psic še najlepša, pa me zanima tvoje mnenje.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2534 : 21 April 2009, 12:40:46
Nisem čist ziher samo se mi zdi, da sem jih jaz srečala lani v Brnu - par strani nazaj sem prilepila tudi slikce.  ::)

Beagli so zakon!


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2535 : 21 April 2009, 12:47:20
Nisem čist ziher samo se mi zdi, da sem jih jaz srečala lani v Brnu - par strani nazaj sem prilepila tudi slikce.  ::)

http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,717.1800.html

Beagli so zakon!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2536 : 21 April 2009, 14:14:24
Hesta, sem pokukala na spletno stran od Amore Soprafino psarne. Res je Troy najlepši.

Tako za firbec, kakšna se ti pa zdi njihova psica Barbie - Bellina Biondina Amore Soprafino? Meni kot nestrokovnjaku se mi zdi od njihovih psic še najlepša, pa me zanima tvoje mnenje.

To je ta moja "mini Xsara", ja - po izrazu na obrazu ji je ful podobna.

hesta, šlo nam je kar OK, sploh glede na zelo dolgo Xsarino bolniško in glede na to, da sva zdaj v trojki - oba teka brez napak in skupno 5. mesto, v nedeljo pa na Rally tekmi 161 točk od 170 in 4. mesto. Na splošno zelo uspešen vikend, sem kar zadovoljna. Ta vikend smo pa v soboto v Ajdovščini na agilityju, v nedeljo pa v Italiji na preizkusu pašnih zasnov za tamalo.



hesta

  • Gost
Odgovori #2537 : 22 April 2009, 14:30:21
Xara, čestitke-
Kalsang, Troy je res lep in tudi dobrih krvnih linij.Z njegovo vzrediteljico sva kolegici.Troy je zelo podoben svojemu očetu, enkrat sem hotela pariti z njim našo Ello, pa je bil od doma - v Ameriki, kjer je tisti čas naredil ameriški šampionat.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2538 : 22 April 2009, 19:32:42
Meni je vizualno najbolj vsec Tina, pa tale Troy ima res res lepo glavo.  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #2539 : 23 April 2009, 10:12:42
Kalsang, meni osebno njihova psica ni všeč nobena, saj sem si jih ogledala v živo, tudi zase nebi vzela nobenega mladiča, dokler ne bi videla že nekaj odraslih psov, četudi bo oče Troy, ker se ne ve kaj bodo mladiči potegnili po katerem staršu.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2540 : 23 April 2009, 13:51:32
Hvala za odgovor! Ja, v živo zna biti marsikaj popolnoma drugače.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2541 : 25 April 2009, 02:03:22
vidim, da je kar nekaj ljubiteljev beaglov aktivnih tukaj, tudi sam sem se po dolgem iskanju pasme zame zaustavil pri tej zverci, me pa skrbi to, da naj bi šlo za izredno glasnega psa,vsaj po večini karakteristikah. Vsak pes z lajanjem poudari nek namen tole je jasno, vendar stalno tuljenje in lajanje brez razloga ni ravno zaželjeno doma, sploh ker sosedi imajo mešančka , ki ju mora poslušati vso naselje (jasno to ni krivda psa ampak lastnika saj se z njimi  pravilno ne ukvarjajo). Nemara so tudi odstopanja od psa do psa, pa vendar me zanima če so vaši beagli glasni ? in ali je možno tole z vzgojo tudi omejiti
Uničevanje. Pač vsaka žival pusti svoj pečat v hiši, stanovanju pa vendar ne bodo navdušeni če mi štema luknje v stene :D. Se zavedam, da gre za lovskega psa, torej bo bilo potrebno tudi vrt zavarovati, po drugi strani se tudi poudarja da so tudi hišni psi ob družini, torej ne izstopajo toliko po storjeni škodi ?

Z ostalimi "negativnimi "lastnostmi pasme  lahko delam: samovolja , pozrešnost, gre za nosom,,, saj jih odtehta vse pozitivno, sem pa dobil občutek ob branju različnih virov , da gre v povprečju za težavno pasmo? kar je po svoje presenetljivo glede na priljubljenost in razširjenost le teh v tujini. Jasno , 15 let ali več koliko zdrav pes lahko živi že v osnovi pomeni izredno dolgoročno odgovornost in sem ob izbiri toliko bolj previden, zato je vsak nasvet dobrodošel  :D
Ne morem ravno trdi ,da sem izkušen lastnik psov, bom se verjetno naučil več jest kot pa ta  :P vsekakor pa sem pripravljen vložiti potrebno energijo in potrpljenje, če se le da z psom delati. 


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2542 : 25 April 2009, 08:09:23
Živjo Davor!

Glede lajanja je pri nas tako; laja za skoraj vsako stvar, ne morem reči da laja za brezveze - pač se beagli radi pogovarjajo in vse povedo. Glede lajanja smo se na forumu že pogovarjali, in smo ugotovili, da nekateri lajajo manj, drugi več...tiste, ki jih srečujem jaz tudi veliko lajajo. Ari spada med beagle, ki veliko lajajo - mislim, da je to težko zatreti, ker je to pač v njih - to so lovski psi, ki s svojim laježem opozarjajo da so nekaj našli oz. zavohali. Ari ima za vsako stvar svoj ton glasu, tako da točno vemo kaj misli s svojim laježem - ali je vesel, ali je kdo prišel, ali ga je strah, ali je zavohal hrano, ko se peljemo v njegov najljubši park laja celo pot do tja, ker se tako zelo veseli (ko gremo pa domov je pa tiho),... Pri nas smo lajanje vzeli v zakup, in k sreči tudi naši sosedje. Še dobro, da ga imajo vsi radi... on je pa itak tako prikupen kuža, ki ima vse rad, tako da mu potem oprostijo ;D To so seveda moje izkušnje, in to ne pomeni da se sedaj cel dan dere...ampak če ga primerjam z ostalimi pasmami s katerimi se družimo, pa je med najglasnejšimi. Njegovo lajanje je njegov razpoznavni znak, in vsak takoj ve da je on - tudi če ga ne vidi. In potem pride kdo mimo s svojim kužkom in reče "Smo slišali Arija, pa smo šli hitro ven, da se bodo naši kužki malo igrali"  :D

Glede uničevanja pa tako. Vsak mladiček uničuje stvari, ne samo beagle. In vsakega psa je treba naučiti da pač tega ne sme. Beagle ima rad družbo, in takrat ko se dolgočasi zna narediti tudi kakšno škodo. Če se ne motim je ravno Ferry govorila o tem...ko je bil sam doma, je kopal luknjo v steno. To ne pomeni, da vsak beagle to dela, ampak oni so radi v družbi in rabijo človeka da se z njim ukvarja. Dobro je, da ta njegov nagon usmerimo v druge stvari. Pri nas ni uničil veliko stvari, razen nekaj parov copat (mislim, da je to čisto normalno). Sem pa ugotovila, da včasih ko mu je dolgčas kar gleda kaj bo ušpičil. To gre za čisto nedolžne stvari, samo da vzbudi pozornost. Npr. nekaj ukrade, da ga potem lahko loviš :) Beagle je zelo pameten in trmast pes, in včasih moraš biti zelo vztrajen da mu kaj dopoveš. Enkrat smo bili na obisku pri mojem ateku, hišo imajo ograjeno ker imajo tudi sami psa. No, mi smo pekli in se smejali, kar naenkrat pa sem videla Arija, ki je bil že na ulici. Nikakor nismo mogli ugotoviti kje je pobegnil...očitno je preskočil ograjo.

Glede požrešnosti imajo verjetno probleme vsi lastniki beaglov, v to ni dvoma :D Če boste od majhnega vztrajali pri svojem, se da tudi to zelo omejiti. Pri nas smo naredili napako, ker smo mu dajali od mize ko je bil majhen. Potem smo morali to napako odpraviti, ko je bil starejši, to je pa seveda težje. Ampak, če si vztrajen se vse da ;)

Drugače pa so to čudoviti psi, in meni (kljub njegovem lajanju :)) ni žal, da sem se odločila zanj! Nasprotno, dobila sem najboljšega prijatelja, s katerim sem preživela že veliko čudovitih trenutkov, in upam da jih bova še veliko.  :)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2543 : 25 April 2009, 08:45:33
Najin Makec je šel danes na telesno oceno  8). Jaz sem v službi  >:(, tako da nisem mogla iti zraven.  Včeraj sem mu malo postrigla konico repa - to je bilo veselje  :o

A mogoče kdo ve kako dolgo približno traja ocenjevanje?

Beagli so zakon!


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2544 : 25 April 2009, 10:28:49
Najin Makec je šel danes na telesno oceno  8). Jaz sem v službi  >:(, tako da nisem mogla iti zraven.  Včeraj sem mu malo postrigla konico repa - to je bilo veselje  :o

A mogoče kdo ve kako dolgo približno traja ocenjevanje?

v tem biglovskem svetu žal ni pravice, ostalo si lahko samo mislite - škoda.

Naš mulc bo raje izvrsten lovec  ;D  ;D 8) :)

Beagli so zakon!


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2545 : 25 April 2009, 14:11:01
Tina81. Ne sekiraj se, meni osebno je Mak eden lepših, tako zaradi barvne kombinacije (pri beaglih mi je všeč več črne izrazite barve) kot postave, glavo pa ima sploh lepo. Seveda, moje laično mnenje za oceno nič ne velja, ampak saj veste veš kaj sem mislila ;)


Davor. Žana laja skoraj vedno kadar vidi psa h kateremu ne more iti ali pa doma kadar je pozorna na kakšen zvok od zunaj, ampak to ni prav pogosto, tako da ne bi rekla, da z lajanjem moti sosede, pa smo v bloku. Vsaj nihče se še nikoli ni pritožil ali imel kakršnokoli pripombo. Uničila je kar nekaj stvari, ko je bila majhna, večinoma pa je bila naša krivda, ker njej zanimivih predmetov nismo pospravili. Tega zdaj ne počne nikoli. Tam nekje do enega leta je zelo rada kopala luknje na vrtu, tako da smo imeli v Bohinju pri stari mami na vrtu polno lukenj. Vendar je tudi s tem početjem nehala že dolgo nazaj, zdaj je stara dve leti in pol. Ni pa nič manj živahna in požrešna kot prej. Potrebuje veliko gibanja in stalno fehtari za hrano. Zaradi njene živahnosti me ljudje kar naprej sprašujejo, če je mladiček.
Sicer pa se s svojim nedolžnim pogledom odkupi za vse lumparije ::)



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2546 : 25 April 2009, 17:07:47
Tina!

Res škoda, pa tako lep je!  :( A ni on s psarne Brakada!? In zakaj ni dobil ocene?



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2547 : 25 April 2009, 17:53:20
Tina!

Res škoda, pa tako lep je!  :( A ni on s psarne Brakada!? In zakaj ni dobil ocene?

Ojla Lenča

Je iz Brakade ja  ::), mah nevem kaj so delali me žal ni bilo zraven tako, da po tem kar sem slišala sem zelo razočarana :-\, po drugi strani ga ima tast za lov in je odličen lovec ;D.

Majčken naj bi bil prevelik zato je bolje da je dobil malo slabšo oceno in ga ne bomo parili . Kaj čmo tako pač je  ;D, naš mulc je zaprisežen lovc  ;D


Beagli so zakon!


LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2548 : 25 April 2009, 20:25:38
Smola res!

Tako je čudovit!  ::)Mi smo zelo pazili pri psaci, da nam nebi ušla, naš vzreditelj nas je opozoril, da če jih preveč hranš z briketi (sploh predolgo z briketi za mladiče) se zna zgodit, da bo prevelik. Panika je bla popolna, mož sploh ni pustil, da bi se z njo igrali otroci. Sedaj pri tem psičku, ki sva ga pripeljala iz Češke pa še bolj! Bomo pa crklali naše punce, imamo namreč 5 psičk, starih 1 teden.  ;D

LP



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2549 : 25 April 2009, 20:27:03
Škrat je bil:  psaci   .... psici