Beagle

ursa · 1475877

LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2550 : 25 April 2009, 20:57:02
Pa kaj ni prav dobro še dovoljeno za paritev? Če se ne motim, je.  A piše, da ima vzrejno prepoved? Malo se mi svita, pred dvemi leti sem pisala zapisnike na telesni oceni, sicer za terierje, pa vem, da se je čisto spodaj na formular napisalo, če ni dovoljena vzreja: vzrejna prepoved. Morda je pa le vse ok! ;)

lp



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2551 : 25 April 2009, 21:08:31
Citiraj
To ne pomeni, da vsak beagle to dela, ampak oni so radi v družbi in rabijo človeka da se

Bil danes pri vzreditelju, imajo luštno brejo beaglico z rodovnikom seveda in leglo pričakujejo čez mesec dni pa moram rečt , da nimam več dvomov  :P

Je pa zanimivo, da imajo beaglico v pesjaku kjer se  po mojem vtisu dobro počuti (ponoči in kadar jih ni doma) v hišo pa drugače nima vstopa (zaradi dlake in alergij) ter tud izredno urejen vrt brez tankovsih grabnov :P
Glede , da vas jih ima večina v stanovanju me je to kar malo presenetilo in mislim da, si bomo tudi omisili pesjak le stvar vstopa v hišo (pač bivalni prostori, spodnje nastropje ni tak problem) je trenutno stvar dileme, vendar dvomi da bodo tukaj restrikcije kadar smo doma.
tudi glasna ni, pač zalaja kadar je kaj novo nato pa ponavadi se s tem crklja :P
In pa pobegnila tud je (v sosednje  močvirje seveda :D), se pa sicer pes vrne vedno (problem je seveda cesta in potencialna kraja zaradi tega se pač človek ne more zanašati na to) ;

nekje junija torej  8)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2552 : 26 April 2009, 22:45:50
Malo pazi, če bodo imeli tudi mladiče zunaj, kar ne bo dobro, ker ne bodo odraščali v družbi ljudi in v tej smeri ne bodo kaj porida socializirani. Pa ne bodo navajeni na vsakdanje zvoke, pa situacije...¸nevem, jaz si  sploh ne predstavljam, da bi imel odgovoren vzreditelj zunaj psico z mladiči, ponavadi jih imajo tako šteparji.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2553 : 27 April 2009, 09:44:26
mladiče imajo seveda v hiši, sklepajoč po prejšnjem leglu; do vzreditelja sem prišel po priporočilih članov KD MB tako da me ne skrbi , vsekakor pa več povem  ko bo tako daleč ;D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2554 : 27 April 2009, 12:33:56
Zakaj pa imajo potem med letom psa zunaj? Saj, ko je tista dva meseca not s tamalimi so najbrš tudi alergije ane? ???



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2555 : 27 April 2009, 13:19:39
ker pes spušča dlako skozi vso leto? tudi mladiče nimajo spuščene v vse hišne prostore kar je popolnoma razumljivo, vsekakor pa imajo ogromno pozornosti že zaradi kroga družine v katerih jih vzgajajo (otroci, druge živali..etc). Tudi z  psičko so izredno dosti ukvarjajo, kar je razvidno dokaj hitro že po njeni maniri :)
Lastniki psov prejšnjega legla  so zadovoljni, nekateri jih imajo v stanovanju drugi ne pa ni nobenih težav do sedaj. Pač stvar kako psa navadiš glede oz. kako se odločiš, kar pa ne pomeni da se s tem nudi psu manj, saj v vsakem  primeru potrebuje vso pozornost in potrebno socializacijo.
Ter navsezadnje gre za lovskega psa, torej sklepam da je pasma že v osnovi bila vezana na svoje krdelo , si namreč težko predstavljam da imajo lovci te navihance kar po stanovanjih :D

No, pesjak bo imela, že zaradi tega da ima svoj prostor  poskušali jo bomo navaditi na njega, lahko pa bo tudi v hiši, pač kje se bolje počuti   

 


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2556 : 27 April 2009, 14:02:37
ker pes spušča dlako skozi vso leto? tudi mladiče nimajo spuščene v vse hišne prostore kar je popolnoma razumljivo, vsekakor pa imajo ogromno pozornosti že zaradi kroga družine v katerih jih vzgajajo (otroci, druge živali..etc). Tudi z  psičko so izredno dosti ukvarjajo, kar je razvidno dokaj hitro že po njeni maniri :)
Lastniki psov prejšnjega legla  so zadovoljni, nekateri jih imajo v stanovanju drugi ne pa ni nobenih težav do sedaj. Pač stvar kako psa navadiš glede oz. kako se odločiš, kar pa ne pomeni da se s tem nudi psu manj, saj v vsakem  primeru potrebuje vso pozornost in potrebno socializacijo.
Ter navsezadnje gre za lovskega psa, torej sklepam da je pasma že v osnovi bila vezana na svoje krdelo , si namreč težko predstavljam da imajo lovci te navihance kar po stanovanjih :D

No, pesjak bo imela, že zaradi tega da ima svoj prostor  poskušali jo bomo navaditi na njega, lahko pa bo tudi v hiši, pač kje se bolje počuti   

 



Naš ma tut pesjak, vendar je aktualen največ 2 uri na dan  8), pozimi ga sploh ne dajem v pesjak. Drugače pa ko pride iz norenja in mu je ful vroče gre kar sam noter da ma mir in da se shladi. Pol nas pa sam pokliče ko ima dovolj  :). Mi ga mamo kar v bajti je kot družinski član in mora vse pofirbcat in bog ne daj da se kaj kuha brez da je on zraven  :o.

Beagli so zakon!


hesta

  • Gost
Odgovori #2557 : 27 April 2009, 17:56:33
Lenča!Ja Mak je iz Brakade, bolje da s svojimi bednimi opazkami ne potrjuješ svoje praznine.Nikoli ni nihče rekel, da morajo naši psi imeti vsi odlično oceno, tudi on bi jo imel nedvomno, če bi jo ocenjeval isti sodnik kot vašo psico, ker razen višine nima nobenih bistvenih napak, prerasel pa je tudi nedavno in to sigurno zaradi hrane.Če bi naredili res enkrat eno tapravo revizijo, bi bilo potrebno popraviti ogromno ocen in to na dol.Isti, dan je bila namerjena 11mesecov stara psica precej manj kot meri v resnici, povrhu vsega ima špičast gobec, pol prekratka ušesa, pretankih okončin....pa je odlična,sploh prekrasna...te telesne ocene itak ne pomenijo nič, velja ocena večih renomiranih sodnikov,tujcev, ki ne ocenjujejo človeka, ampak psa.Ko imaš eno lepo zbirko takih ocen, potem imaš res eno realno oceno, ne pa ena takale telesna ocena in nič drugega.Če bi izkoriščala svoja poznansva, bi bilo lahko veliko ocen napisanih, brez  da se psa sploh vidi, kar tako lepo ob vrčku pira in vsi bi bili odlični.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2558 : 28 April 2009, 11:39:15
Moja veliko laja, predvsem, ko gre mimo okna kak pes, glasni otroci ali kdorkoli ze, ki ji ni vsec. Laja, ko kaj hoce od nas, laja, ko se igra ... Skopala je tri luknje v steno, ko je bila doma, sicer nekih vecjih unicenj ni bilo (razen cevljev in polnilcev za gsm).

Zunaj je ne bi imela niti slucajno, razen, ce bi imeli vrt, pa da bi bila spuscena na vrtu - ampak skoz pod nadzorom. V pesjak je ne bi dajala - spet, tako kot je napisala Tina, se mi zdi cisto ok. Luknje pa se vedno rada koplje, pa bo stara 4 leta.

Dlako pa spuscajo celo leto, ja, samo zakaj je pa pes lahko tista dva meseca v hisi, sicer pa ne, mi pa ne gre v racun. Ampak ok, se ne bom spuscala dalje.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2559 : 28 April 2009, 12:09:38
Ponavadi je tako, da če je kdo pri hiši res alergičen na pasjo dlako, potem psa nimajo, ne pa da je zato zunaj. Da je pes v pesjaku, so ponavadi drugi razlogi. Res je da beagli puščajo ogromno dlake in da se, sploh če jih je več skupaj, čisto dobro počutijo v pesjaku, pod pogojem, da se z njimi potem kdo veliko ukvarja, ne da so prepuščeni sami sebi cel dan. Ponavadi pa je s temi psi v pesjakih tako, da so potem kar tam cel dan, njihov sprehod  izgleda pa tako, da jih spustijo na vrt za opravljanje potrebe in to je to ali kar je še huje jih spustijo malo po vasi, če je to na deželi, da se zlaufajo. Poznam par takih primerov osebno, za ostale ne bom sodila. Meni osebno se beagle ne zdi pes za v pesjak, razen če živi v krdelu.
Se pa res malo razvadijo. Mojo Žano je včeraj zvečer, ko smo sedeli zunaj na terasi zeblo in je hotela v naročje, dobesedno tresla se je, pa smo skoraj maja ::)
Ne vem zakaj lovci ne bi imeli psov po stanovanjih. Če beagle nima psov s katerimi bi bil v krdelu, potem za krdelo vzame družino v kateri je in seveda hoče biti glavni, kar mu je treba preprečevat, kolikor nam uspe ::) Pes, ki je sam v pesjaku, se pa meni osebno smili, sploh beagle, ki tako zelo rabi družbo, pasjo ali človeško. Saj ni treba, da je zato, ker je v hiši na postelji ali na kavču, če komu to ne paše, beaglu je fajn, že samo če čuti da je nekdo zraven. Pri nas zdaj na postelji ni (ko je bila majhna,se je sama zbasala ponoči na posteljo), na kavču pa obvezno in najraje pod deko :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #2560 : 28 April 2009, 12:26:57
zanimivo v tejle temi ::)... a ni bila zelena nit te teme kvaliteta vzrediteljev? ;D Kvalifikacije in diskvalifikacije vzrediteljev.... kdo že koga oglašuje?
Pa kaj ni prav dobro še dovoljeno za paritev? Če se ne motim, je.  A piše, da ima vzrejno prepoved? Malo se mi svita, pred dvemi leti sem pisala zapisnike na telesni oceni, sicer za terierje, pa vem, da se je čisto spodaj na formular napisalo, če ni dovoljena vzreja: vzrejna prepoved. Morda je pa le vse ok! ;)

lp
Smola res!

Tako je čudovit!  ::)Mi smo zelo pazili pri psaci, da nam nebi ušla, naš vzreditelj nas je opozoril, da če jih preveč hranš z briketi (sploh predolgo z briketi za mladiče) se zna zgodit, da bo prevelik. Panika je bla popolna, mož sploh ni pustil, da bi se z njo igrali otroci. Sedaj pri tem psičku, ki sva ga pripeljala iz Češke pa še bolj! Bomo pa crklali naše punce, imamo namreč 5 psičk, starih 1 teden.  ;D

LP

 :D
Tina!

Res škoda, pa tako lep je!  :( A ni on s psarne Brakada!? In zakaj ni dobil ocene?

:D :D

Včasih pač ne morem biti tiho ;D

zanimivo, da resen vzreditelj sprašuje, če ni dovolj pravdobra ocena ::)

NE NI ! Če se gremo kvaliteto potem je edino merilo,  odlična ocena( pri parih različnih sodnikih ;) nepoznanih ), Drugo merilo  za kvalitetno vzrejo pri delovnih pasmah so še odlični delovni rezultati!



Lojalana in nelojalna konkurenca :o
... ali zgolj pod*ebavanje in deskriditiranje boljših  od sebe.
Tudi to je zrcalo prodajalca. ;) A ne lenča?

.......Zgolj v razmislek  predno se na javnem forumu  objavljajo svoje veleumnosti
p.s. veliko ljudi, ki razmišlja o tej pasmi bere temo , kljub  temu da ne sodelujejo v temi. ;) In veliko jih na podlagi  strokovno- utemeljenih napisanih postov tudi izbere vzreditelja. ;)

 spet zgolj v vednost, predno se nekateri  dvignete in obtožite reklamiranja.

Star pregover pravi  ;)" za dobrim konjem se prah dviga , za slabim drek ostaja"




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2561 : 28 April 2009, 13:13:02
Aja, pa vem za psico, ki je dobila oceno odlično, pa je že popolnemu laiku na daleč jasno, da je zelo zelo daleč od standarda, saj ima nekaj tako očitnih napak, da je ta ocena prav smešna in žaljiva za ostale, ki bi si odlično zaslužili, pa je niso dobili ali pa so jo, pa je med njimi in to psico ogromna razlika. In izvedela sem po ovinkih, da bo ta psica zdaj v kratkem imela mladiče. O groza! In potem bodo vsi, ki bodo kupovali mladiče mislila kako super bodo, ker ima psica oceno odlično. Joj! O njej smo na tem forumu že govorili in se je lastnik umaknil s foruma, takoj, ko so mu pravi vzreditelji povedali nekaj resnice. Tipičen primer primitivnega razmišljanja: pa dajmo imet enkrat mladiče, ko bodo pa tako ljubki! Groza!



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #2562 : 28 April 2009, 16:54:54
Prosim dragi forumovci, oprostite nama, ampak najino neizmerno bolečino morava deliti z vami, lažje nama nebo, vsaj nekaj časa, ampak trenutno se nama para srce....

Emmo, naša žabica, naš sonček, naš cuker....naš najlepši in najpametnejši Emmo,
naj ti bo v pasjih nebesih lepo,razveseljuj angele tako kot si naju, pokaži jim da si tudi ti zaslužiš biti angelček.
Zmeraj te bova imela rada in zmeraj boš v najinih srcih, predvsem pa boš z nama za vedno. Pustil si nama neizbrisen pečat.
Počivaj v miru in ko na nebu se bo zvezda utrnila bova vedela .......

                                                                 


Emmo, the most crazy Beagle on the net.


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2563 : 28 April 2009, 17:04:36
saonaion, moje sožalje  :'( :'( :'( Kaj pa je bilo narobe?? Držite se!!!

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2564 : 28 April 2009, 17:04:54
Moje sožalje



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2565 : 28 April 2009, 17:12:38
Saonaion!
Moje sožalje!



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2566 : 28 April 2009, 17:32:55
Sožalje tudi iz najine strani  :'( :'( :'( :'( :'(

Beagli so zakon!


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #2567 : 28 April 2009, 17:52:35
Sožalje tudi z najine strani.... :'(

My best friend is a westie


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2568 : 28 April 2009, 17:59:41
Moje sozelje :'( in da bo cas cimhitreje vsaj priblizno zakrpal rane :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2569 : 28 April 2009, 18:09:52
Sožalje.  :(


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2570 : 28 April 2009, 19:25:03
Sožalje  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2571 : 28 April 2009, 19:51:27
Moje iskreno sožalje. Joj, saj je ravno dobro začel uživati pasje radosti. Kaj hudega pa se mu je zgodilo?



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2572 : 28 April 2009, 21:05:56
Sožalje :'(


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2573 : 28 April 2009, 21:11:03
Sožalje :'(



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #2574 : 28 April 2009, 21:41:17

Iskrene sožalje tudi od nas..



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #2575 : 28 April 2009, 22:15:48
sožalje :( kaj se je zgodilo? =/



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2576 : 29 April 2009, 00:35:09
Sočustvujem ,vem kako vam je lani novembra sem po 15 letih sreče moral pokopati svojega labradorca .



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2577 : 29 April 2009, 00:41:58
Ojej, zalostno. Kaj je bilo narobe z Emmotom?

Iskreno sozalje se od nas. :'(

http://www.indigo.org/rainbowbridge_ver2.html

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2578 : 29 April 2009, 07:17:47
Tudi z naše strani iskreno sožalje :'( :'(



Bigijenajlepši

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2579 : 29 April 2009, 13:46:57
Sožalje močno.
Ma kaj ni bil Emmo še mlad kužek?

In res sem na tem forumu želela prebrat več dogodivščin z beaglom pa nič od tega...samo kreganje kdo je boljši!!??..Poanta tega je....?????

Nič o trikcih, nič o smrčanju, nič o prehranjevanju, nič o izletih...nič slik, pa tako rada bi vedla kako živite z njimi, kakšne tekme date skozi, katero hrano imajo najraje, katero igračo obožujejo, kakšen trikec je najtežji za njih, če tudi vaš vleče svojo dekico po stanovanju, kateri sesalec je dovolj močen za njihovo dlako in kolikokrat na mesec čistite pralni stroj in že če se kregate o ocenah, lahko bi še sem napisali kake so norme, da vem kam moj spada....

booo

Ta forum je za.....kaj??
Zgleda, da sem preozko usmerjena, ne razumem.

Kaj pozna kdo forum kjer bi se lahko pogovarjala o preprostih beaglskih rečeh???

Hvala in brez zamere in ne me kregat prosim zaradi tega. Samo vprašam...

In se globoko opravičujem, ker motim tišino za Emmota. Še enkrat, sožalje zanj.

lp