Beagle

ursa · 1475940

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2580 : 29 April 2009, 13:59:48
V tej temi je bilo že dostikrat govora o stvareh, ki te zanimajo in ki si jih naštela. Pobrskaj malo nazaj ali pa preprosto začni sama pogovor, ki te zanima. ;)

Glede norm - za to obstaja pasemski standard, kjer vse piše belo na črnem. Najdeš ga na spletni strani mednarodne kinološke zveze, kjer so standardi za vse pasme: http://www.fci.be/

Sicer je bilo pa tudi o tem že veliko govora.

Najbolje je, da vprašaš, kar te zanima. Ne moreš pričakovati, da bodo drugi kar vedeli, kaj bi ti želela prebrati. ;)




Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2581 : 29 April 2009, 15:24:01
O trikcih, o agilityju, o smrcanju, o hrani, o igracah in ne vem cem vsem smo ze stokrat napisali. Pa ti se enkrat, ce bi to rada brala.

Trikcev je ne ucim, zna bolj malo. Agility trenirava zelo nevestno, letos sva bili na parkurju natanko 20 minut. Smrci itak, v spanju tudi laja, cmoka in vse ostalo. Hranim jo s Hillsom, trenutno z ovco, sicer je imela piscanca light. Igrace - vse kar piska ali spusca kak drugacen zvok, frizbiji iz blaga in plisaste igrace in teniske zogice so super. A bo ok?  :)

Na izletu pa ze dolgo nismo bili, zdaj nam pa vreme preprecuje.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2582 : 30 April 2009, 12:20:53
Danes pa B-jevčki prazunejo tri leta!  :-* Čist prehitr gre čas!  ::)



Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #2583 : 30 April 2009, 12:27:21
Oooooooo, vse najboljše, Benko! Bodi še naprej priden, glasen poba  :P, pa naj te Eva in Frodo danes fajn razvajata ;D . Tvoj najboljši prijatelj  >:D Sambo ti pošilja en veeelik nasmešek.  ;)



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2584 : 30 April 2009, 13:01:46
B-jevčki vse najboljše!!!  :-* :-* :-*

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2585 : 30 April 2009, 14:08:54
Pozdravljeni,

Najprej iskreno sožalje Emotu!!! Bogi Emo.

Dva dni nazaj pa je naš Aristotle praznoval prvi rojstni dan. Dobil je torto iz mletega mesa in eno palčko  namesto svečke. Bom prilepila par slikic naslednjič, ker sem trenutno v službi.

Drugače pa kaj naj povem...Aristotle smrči kot zmešan in kot je ribica rekla spušča vse polno drugih glasov, trikcev pozna kar nekaj ampak ker mi nismo ne vem kako dosledni in jih ne obnavljamo jih tudi sproti pozablja:P Z agilitijem še ni bilo nič in po vsej verjetnosti tudi ne bo. Obožuje dolge sprehode, ribnike, jezera, ribe, druge pse (od ta najmanjših do ta največjih), otroke (čist je nor na dojenčke) in seveda hrano ampak ne njegovo :) Hranimo ga z Orijen, najprej smo ga z Hillsom ampak sem malo preiskusila še drugo hrano tako, da je zdaj na Orijen-u.
O igračah rajši ne bi, ker vsako igračo v nekaj minutah demolira tako, da igrače raje pustimo...
Laja ampak niti ne preveč. Prej kot laja bi rekla, da se pogovarja z nami še posebej ko mu nekaj ne paše. Laja ko kaj zavoha in ko začne kopati. Ko je sam ne vem glih kaj dela, ker smo na vasi nimamo problemi s sosedi. Glede uničevanja pa ja glih za njegov rojstni dan se pravi dva dni nazaj mi je pregrizel polnilec za laptop kar mi je bilo zelo nenavadno, ker ga je imel zmeraj pred nosom in nikoli nič. Drugače pa je uničil kar nekaj copat, skoraj v vsakem kosu oblačila imam nekaj luknjic aja pa še mojo kreditno kartico je prežvečil.

Hm kaj še lahko dodam????...

Bom še kaj dodala kasneje ko prilepim slikce. grem zdaj domov ker itak nobenga ni v pisarni. se slišimo kasneje.

lep pozdrav iz lendave



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2586 : 30 April 2009, 14:14:51
Vse najboljše B-jevčki!!! :) :) :)    Pozabila sem že, da so B-jevčki le pol leta starejši od Ž-jevčkev (no, saj imajo različno mamico), Žana bo namreč tudi letos stara 3 leta, ampak oktobra.

Aja, tole z otroci. Ja, Žana se jih razveseli skoraj isto kot drugih psov, pa so lahko čisto tuji otroci, mojih nečakov je pa psloh vesela. In zelo nežna je do majhnih otrok in všeč ni je ker jih ne liže vsepovsod po obrazu, ker se otroci tega ustrašijo, ampak jih previdno voha in preverja, če je kdo za igro ::) oziroma divjanje v krogih, kar je kar njena domena. Pa se včasih res najde kakšen pes ali otrok, ki potem z njo dirka v krogih :)



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2587 : 30 April 2009, 15:20:00
Vse najboljše tudi tebi Aristotle :-* :-* :-*

Ari tudi velikokrat smrči, sploh kadar spi na hrbtu (to pa skoraj vedno) :D Velikokrat se mu zraven tudi sanja, in takrat maha z repom, renči, cvili...odvisno kaj se mu sanja. Aristotle, naj te potolažim glede kreditne kartice...Ari je enkrat pojedel 60 eur. Denar je padel iz hlač, on je pa seveda nor na vse kar je papirnatega, in je prav z veseljem pojedel. Ari ima sicer otroke rad, vendar je imel precej slabih izkušenj z njimi. Pri nas na igrišču je nekaj zelo nevzgojenih otrok, ki se ne znajo lepo vesti niti do ljudi kaj šele do živali. In sedaj je Ari bolj previden do tujih otrok, zato se raje umakne. Ko pa vidi, da je vse ok in da mu ne bodo nič naredili, se pride pa crkljat. :)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


slide

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2588 : 30 April 2009, 19:11:42
zdravo vsem.
sem zelooo velik ljubitelj pasme beagle.nacrtujemo nakup beagla.in sicer me zanima nekaj stvari:
-kje je kaksna delujoca psarna
-a je kaksna delujoca zraven novega mesta in okolice
-priblizna cena beagle ter kje bi ga lahkp dobil za najmanjso ceno.
veliko sem bral o beaglih in je pes skoraj v celoti za mene.doma imamo zeloo veliko prostora takoj zraven hise je gozd za sprehode,rekreacijo,...
prosil bi da mi nekdo odgovori na zastevljena vprasanja.vnaprej se vam zahvaljujem
Lep pozdrav



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2589 : 30 April 2009, 19:50:55
Vse najboljse B-jevcki!

Slide, za legla poglej na KZS. Najceneje ga bos dobil pri steperjih in ne kvalitetnih leglih. Ne sparaj pri nakupu, se ti potem vse za nazaj mascuje, pa se podpiras nepravilno vzrejo.

Pobrskaj malo za nazaj, je bilo vsaj ene 5x na dolgo in siroko povedano kako in zakaj v katero psarno in zakaj ne po psa kar ka taprvemu (in najcenejsemu). Sploh, ce bi rad imel beagla in ne nek priblizek.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2590 : 30 April 2009, 22:04:11
zdravo vsem.
sem zelooo velik ljubitelj pasme beagle.nacrtujemo nakup beagla.in sicer me zanima nekaj stvari:
-kje je kaksna delujoca psarna
-a je kaksna delujoca zraven novega mesta in okolice
-priblizna cena beagle ter kje bi ga lahkp dobil za najmanjso ceno.
veliko sem bral o beaglih in je pes skoraj v celoti za mene.doma imamo zeloo veliko prostora takoj zraven hise je gozd za sprehode,rekreacijo,...
prosil bi da mi nekdo odgovori na zastevljena vprasanja.vnaprej se vam zahvaljujem
Lep pozdrav

za poceni denar boš dobil mešanca z špičastim gobčkom brez rodovnika (ali pa tudi z rodovnikom) ne pa beagla in o tem je bilo napisanega že veliko  :)

Beagli so zakon!


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2591 : 30 April 2009, 22:04:58
B jevčki vse najboljše  :o

Beagli so zakon!


slide

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2592 : 30 April 2009, 23:35:33
hvala za odgovore sam se vedn mi niste odgovoril, kje je kaksna delujoca psarna...LP



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2593 : 30 April 2009, 23:57:05
Ti je že ribica odgovorila, da pokliči na KZS. Sicer pa mislim, da boš moral kar v tujino pogledat, ker v Sloveniji zdaj bolj ni za kupovat beagla.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2594 : 01 Maj 2009, 10:36:03
Ce ti napisem, kje je kaka delujoca psarna (in le-ta najbrz ze ima vse mladicke oddane), se bodo nekateri spet pritozevali, da je to forum samo za dolocene ljudi  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


slide

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2595 : 01 Maj 2009, 11:52:16
Ce ti napisem, kje je kaka delujoca psarna (in le-ta najbrz ze ima vse mladicke oddane), se bodo nekateri spet pritozevali, da je to forum samo za dolocene ljudi  ::)
ti kr napisi :D...da bom vsaj znau kje bom iskau :D...LP



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2596 : 01 Maj 2009, 12:46:18
Ce prebres zadnje tri strani tega foruma bos sam nasel odgovor  ;)

Tista, ki se je pritozevala nad kvazi reklamo celo sama oglasuje gor svoje leglo  :P

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


slide

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2597 : 01 Maj 2009, 15:49:57
zanima me. kje ste vi nabavili psa...a je biu sploh iz slovenije? :)



slide

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #2598 : 01 Maj 2009, 16:04:40
kaj pa pravite na te pse? :)
izbrisan oglas
drugo na najdem hehehe
LP



NomenEstOmen

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2599 : 01 Maj 2009, 16:15:00
bodi resen no...
poglej ZS



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2600 : 01 Maj 2009, 17:29:09

Beagli so zakon!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2601 : 01 Maj 2009, 17:37:29
Besede v sliki:   


 

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #2602 : 01 Maj 2009, 18:06:22
kaj pa pravite na te pse? :)
http://www.bolha.com/oglas382891094/pasemski-beagle-mladicke-prodamo-cistokrvni-tribarvni
drugo na najdem hehehe
LP

najprej, resen vzreditelj ne bo psa prodajal na Bolhi...sploh pa Beaglov ne. ( pa nočem delat krivice drugim pasmam ki se pojavljajo v oglasnikih).
Drugo pa...se mi zdi, da psa kupuješ po trenutnem navdihu, ker ti je pač všeč in cart in oh in sploh, pa verjetno ga ima sosedova Urša...je tako?
Beagle pač ni pudelj ali pa nemški ovčar ( pes "Off & On" ) je vse prej kot lahko obvladljiva pasma, je pa tudi družinski član v pravem pomenu besede.
Nebom ti trosil pluse in minuse, nebom ti govoril kaj in kako...to boš moral sam oddelati, domača naloga pač nebo lahka...ti pa priporočam dober razmislek. Jaz sem sam sabo razčistil pred nakupom, tudi ostali družinski člani so ( vsi smo bili aktivni ob našem Emmotu :( ) in absolutno bo naslednji ( joj joj kako kruto se tole sliši) kuža ki bo pri nas Beagle, o tem sploh ni dvoma. Primarno mesto bo pač imel Beagle. Ampak po vsej verjetnosti glede na razvoj dogodkov naprej v bodočnost bo imel družbo na štirih tačkah, kakšno...še ne vem.

Ob tvojih vprašanjih (oprosti če se motim) dobim asociacijo na nekega drugega uporabnika tega foruma ( vsi vemo o kom govorim) no, on svojega Beagla ni mel več kot 8 mesecev......nato ga je oddajal, prodajal...itd ( bog ve kako je z psom sedaj)  BTW ima kdo kakšne informacije??

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2603 : 01 Maj 2009, 19:01:50
saonaion, mogoče misliš od Špeneta?
Benny, kolikor jaz vem je sedaj pri drugih lastnikih, pri družini z otroki, z velikim vrtom... :) Baje se ima zelo fino, več pa nevem :-\ Bi ga pa zelo rada še kdaj videla, ampak nevem če se bo to kdaj zgodilo... :-\ ::)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #2604 : 01 Maj 2009, 19:04:11
saonaion, mogoče misliš od Špeneta?
Benny, kolikor jaz vem je sedaj pri drugih lastnikih, pri družini z otroki, z velikim vrtom... :) Baje se ima zelo fino, več pa nevem :-\ Bi ga pa zelo rada še kdaj videla, ampak nevem če se bo to kdaj zgodilo... :-\ ::)
LP

Ja, Špeneta sem mislil....čuden patron.
In zelo me veseli da je z malčkom uredu, da je preskrbljen....da uživa.
Vsaj to!!

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2605 : 01 Maj 2009, 20:01:56
Slide kaj zdaj... V na drugem forumu trobiš o poceni RW...tukaj pa beaglu. Pasmi sta si kot noč in dan!
http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=64&t=266&start=945

Špene je res čuden patron, ker sem mu prvi dan pisala za psa, z vsem opisem kaj bi ga pri nas čakalo in kakšne imamo namene (šolanje, RO, agi, preizkušnje...) + da bi bil z mamo v službi in malodane povsod z nami... Ko pa sem pripisala, da za psa ne mislim plačati več kot za cepljenje (pač simbolični €) ker se stroški s psom šele začnejo in tudi pes po resnici povedani nima uau rodovnika...pa nisem dočakala niti odgovora, nič. Potem se je odločil da psa ne bo prodal, ampak oddal...odgovora pa še kar ni bilo....Tisti štajerski Ben je pa poniknil oziroma njegovi lastniki.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2606 : 01 Maj 2009, 21:45:20
Hm, en moj post manjka.

Lepo, da je z Bennyjem vse ok. Larra, a ima Bonijina mama ze nove mladice?

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #2607 : 01 Maj 2009, 21:52:30
Slide kaj zdaj... V na drugem forumu trobiš o poceni RW...tukaj pa beaglu. Pasmi sta si kot noč in dan!
http://www.mojpes.com/forum3/viewtopic.php?f=64&t=266&start=945

Špene je res čuden patron, ker sem mu prvi dan pisala za psa, z vsem opisem kaj bi ga pri nas čakalo in kakšne imamo namene (šolanje, RO, agi, preizkušnje...) + da bi bil z mamo v službi in malodane povsod z nami... Ko pa sem pripisala, da za psa ne mislim plačati več kot za cepljenje (pač simbolični €) ker se stroški s psom šele začnejo in tudi pes po resnici povedani nima uau rodovnika...pa nisem dočakala niti odgovora, nič. Potem se je odločil da psa ne bo prodal, ampak oddal...odgovora pa še kar ni bilo....Tisti štajerski Ben je pa poniknil oziroma njegovi lastniki.

Žal ne razumem kaj vse ne tlači to zemljo.
Pa folk ni normalen, men je zelo žal ker govorita jeza in žalost iz mene ...ampak ta SLIDE ni vredn da ga pes poščije ...pa kaj pi**** ti m***** misliš da je pes kos pohištva igrače itd...A si ti normalen al kaj   enkrat tako drugič tako enkrat Beagle drugič RW...kaj bo naslednjič...pekinizer....važ n da ima nizko ceno...in zaradi te nizke cene ko se ga bo gospod naveličal bo pes pristal na cesti ali pitaj boga klje zapuščen...Pa ne se hecat s takimi. Srečo imaš da je tole cyber svet ker v RL bi ostal brez zob...
IN VEŠ KAJ.....UPAM DA TI NOBEDEN NEBO PRODAL BILO KAKŠNO ŽIVO BITJE.  

Oprostite ostali forumovci ampak tole je bilo močnejše od mene....nemorem pomagat.

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2608 : 01 Maj 2009, 23:00:37
takšni izbruhi  ne koristijo nikomur kvečjemu nasprotno, namesto da se bi človeka razumno prepričalo zakaj pasma ali eventualno pes ni primere zanj se usaja kar se mimogrede počne zadnjih 80 strani te teme. Očitno ste nekateri pozabili čemu služi sploh forum kot portal informacij, človek bo kupil psa po vsej verjetnosti kar na bolhi sedaj če še tako skačete od jeze pred računalom in grozite. Lahko pa se to omeji z ozaveščanjem ljudi saj dejansko je mnogo le teh , ki enostavno nima dovolj informacij o pasmi, pogojih in nakupo (ja četudi ste nekateri še tako svetohlinski za psa je potrebno plačati in vsak normalen človek bo iskal tudi kajseda zmerno ceno ).
Mi je jasno da marsikdo vzame vsebino tukajle osebno ampak s tem dejansko povzročate škodo, saj je ta tema vir za mnoge potencialne lastnike beaglov

In ne , odgovori v smislu "o tem se je že govorilo" (v 80 stranski temi) ter " v Sloveniji je itak beagle nespametno kupiti" ne pripomorejo, kvečjemu človeka odvrnejo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2609 : 01 Maj 2009, 23:14:58
Davor. Vse lepo in prav, ampak nakup živega bitja za 10-15 let je še vedno tako resna stvar, da lahko tukaj opravičeno obsojamo vsakogar, ki ne gre prebrat niti 1 strani te 80 stranske teme in začne z vprašanjem po načelu, kje bi lahko čim bližje, čim hitreje in čim ceneje kupil psa!!!
 
In ja, taki bodo vedno, ki bodo psa kupili na bolhi oziroma pri sumljivih kupcih, za simbolično ceno. Takega, ki sam nima motivacije se pozanimat o živem bitju, ki bo z njim precej dolgo časa, ga tudi tukaj nima smisla na kakšen posebno lep način prepričevat v nasprotno. In tak pes potem pogosto postane žrtve podajanja sem in tja, ko impulzivni lastnik ugotovi, da pa ni dobro premislil.

Sem šla prav gledat tele šušmarje na bolho in videla, da tam nekdo prodaja 10 tednov starega beagla (no, mešanca z beaglom seveda), zaradi pomanjkanja časa!!!!?????? Kaj, a je v enem tednu ugotovil, da nima časa zanj??? Ga je kupil kar po trenutnem navdihu ali ker ga je pač dobil poceni, potem pa ugotovil, da mladički potrebujejo čas za nego in vzgojo??? Nimam več besed....