Beagle

ursa · 1475938

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2640 : 06 Maj 2009, 23:24:17
Pri nas je Luna vcasih sama tudi po 8-9 ur, ce smo pac na faksu/v sluzbi tako dolgo - pa ji ni nic hudega, itak spi.

Mukica, po eni strani se mi zdi prikolica malo brezveze, glede na ceno in na to, da Luni tako ali tako najbrz ne bi bila vsec. S tem se tolazim  :) Je pa mal prehuda kupit samo za poskusit in po moznosti se kaj preurejat. Bomo ze nekako.

Rolam pa po Ljubljani - po plocnikih, itak je vecinoma zraven trava, enkrat smo sli pa do Mosteca, od tam naprej pa po kolesarski stezi po gozdu do Rozne doline, tam spet ob travniku do Tivolija, cez Tivoli in potem po Celovski nazaj domov (edino tu je pretezno samo asfalt).

Imamo pa v planu kolesarsko stezo od Kranjske Gore pa do Martuljka, ampak kot receno, bom jaz mogla bit na rolerjih, pa tudi pretirano dolgo ne bomo, ker tamali ne bo zdrzal nekih hudih tur (jaz pa tudi ne).

Sicer pa smo mi Luno dobili med poletnimi pocitnicami, ko sem bila jaz itak doma, pa bili smo doma en teden, pa smo sli ze za 14 dni na morje, tako da je imela kar nekaj sprememb okolja. Ampak ni bilo sile, prvo leto je bilo najlazje na morju.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


hesta

  • Gost
Odgovori #2641 : 11 Maj 2009, 18:43:12
Komaj čakam sobote, kdor se mi še ni oglasil in potrdil prihoda, naj to do srede stori, da vsaj malo vem koliko vas pride.
Danes sem šele pospravila in oprala stvari od malčkov, je tako vse nekam prazno in mirno.Je pa Eka presrečna, saj je zdaj spet v središču pozornosti s svojimi vragolijami.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2642 : 14 Maj 2009, 12:45:00
A za v soboto je kot vsakič začetek okoli 11? Pa verjetno že spet ne bomo dobili navodil, kaj nej kaj prinesemo  ;)

Mi že komaj čakamo.



hesta

  • Gost
Odgovori #2643 : 14 Maj 2009, 15:16:11
Terry!Ja, kot ponavadi, za enkrat se je "pofočkalo" 34 psov.Tudi jaz komaj čakam, upam, da ne bo preveč dežja, sicer pa ni važno, saj imamo tudi streho.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2644 : 14 Maj 2009, 15:54:42
Naša prisotnst je vprašljiva, jaz sem na bolniški (strogo mirovanje), jutri imam kontrolo v kliničnem centru  :'( :'( :'(. Hesta te pokličem.


Aja, danes sta šla Mak in Marko na sprehod oz. bolj na travnike se podit. Je Makec najdu zajčka in ga spodu - taprav lovc naš mulc  8)

Beagli so zakon!


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2645 : 14 Maj 2009, 16:29:06
Uau, 34 beaglov!! :o To pa bo veselo! Se že veselim, Žana bi se pa še bolj, če bi vedela, da jo kmalu čaka eno veselo divjanje :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2646 : 14 Maj 2009, 17:16:39
Samo še konji vam manjkajo ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


hesta

  • Gost
Odgovori #2647 : 14 Maj 2009, 17:23:04
Žana, ta številka je od srede, pa se še pojavljajo zainteresirani, tako, da jih bo verjetno še več.
Andreja!Mogoče bodo prihodnjič tudi konji, saj ima kar nekaj lastnikov tudi konje, le teren bomo morali zamenjat.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2648 : 14 Maj 2009, 17:31:26
Vas bo ko Rusov torej  :P

Uživajte!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


hesta

  • Gost
Odgovori #2649 : 14 Maj 2009, 21:10:15
Hvala, Andreja.Malo mi je žal, ker nisem spet organizirala srečelova, kot predlani, ko smo iskupiček namenili mojemu sokrajanu, ki ga je hudo prizadela takratna ujma.Pa drugič, saj je vedno vsaka pomoč dobrodošla.

LP



arčibald

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2650 : 15 Maj 2009, 09:18:24
ne vem zaka skrivnostna tančica razloga smrti emota?skor vsi uporabniki sprašujejo kaj je bilo potem pa tišina pri odgovoru. človeku se potem zazdi vse skup mal tako tako. imam izkušnje s patologijo psov in emo ima že na sliki vidne težave kar se lepo vidi po očeh.

ne mislim se vmešavat v vaše zadeve sam nekateri ljubitelji živali želijo tega čdovitega psa počlovečiti.

kar pa se tiče vzgoje dragi beagle fani pa ste far far away od kake vzgoje. od besede vzgoje še črka "v" toliko samo v opomin.

itak pa je že dovolj da se amo mimo pelješ teh srečanj in vidiš kako so eni lastniki teh psov živčni tu mislim predvsem ženski spol.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2651 : 15 Maj 2009, 09:40:57
Arčibald, ojoj!  Tisti, ki morajo vedeti o smrti Emmota, že vejo, na tak način pa zagotovo ne boš izvedel, niti ni potrebno, da vsi izvejo. Pa prav nič se ne vidi kakšnih težav na očeh. Halo?????!!!!!!!

In ne vem zakaj bi bil kdo živčen na naših tradicionalnih srečanjih, tam se imamo super in smo sproščeni vsi, tako lastniki psov kot psi.




Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2652 : 15 Maj 2009, 10:09:56
Zanimivo, a ti si pa skrit v grmovju in to gledas, al kako?  ;)


It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #2653 : 15 Maj 2009, 10:58:23
ne vem zaka skrivnostna tančica razloga smrti emota?skor vsi uporabniki sprašujejo kaj je bilo potem pa tišina pri odgovoru. človeku se potem zazdi vse skup mal tako tako. imam izkušnje s patologijo psov in emo ima že na sliki vidne težave kar se lepo vidi po očeh.

ne mislim se vmešavat v vaše zadeve sam nekateri ljubitelji živali želijo tega čdovitega psa počlovečiti.

kar pa se tiče vzgoje dragi beagle fani pa ste far far away od kake vzgoje. od besede vzgoje še črka "v" toliko samo v opomin.

itak pa je že dovolj da se amo mimo pelješ teh srečanj in vidiš kako so eni lastniki teh psov živčni tu mislim predvsem ženski spol.

Arčibald...najprej, če si se že oglasil z komentarjem , vsaj pravilno napiši ime psa ...Emmo je bil.
Kot drugo pa ....svaka čast, da po sliki ugotoviš da je bilo s psom nekaj narobe, to uspeva tebi glede na sliko, kar tvojim stanovskim kolegom ( trdiš da imaš izkušnje z patologijo - torej predvidevam da si iz "foha) ni uspevalo v živo z vsemi dodatki. Hm, lepo te prosim.
I tako kot ti je povedala Žana, tisti ki je hotel zvedet je zvedel  -ni pa nič zavito v skrivnost ker ni nobene potrebe po tem.
Kako pa lastniki psov svoje pse vzgajamo - pa je čisto naša stvar - TVOJA pač ne.
In ja....stopi iz grmovja in koga od nas odkrito kaj vprašaj.

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2654 : 15 Maj 2009, 11:00:24
Sonce na žalost sije na vse enako .



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2655 : 15 Maj 2009, 11:17:45
saonaion,mogoče se pa gospod poklicno ukvarja z iridodiagnostiko. ;)
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #2656 : 15 Maj 2009, 11:42:18
Arčibald- a ti si tisti ki se nepovabljeno klatiš okoli potem pa daješ dezinformacije, glede ugotavljanja psihičnih stanj žensk na naših srečanjih in Emmotove smrti si popolnoma brcnil v temo, torej si popolen laik,verjetno s kakšno šenkano diplomo, rezultati obdukcije so na kliniki in še zadnjič ponavljam Emmo ni bil bolan, kakor trdiš ti, ki si zame totalna ničla.Če se že voziš okoli našega srečanja in že iz avta vidiš živčnost prisotnih in bolezenska stanja psov in ljudi, pa se ustavi in se predstavi, ko si tak strokovnjak, da nas kaj podučiš, vsaj kulturo imej, če že pameti nimaš.
Izgleda vse to počneš iz žlehtnobe in zavisti.
Za nas je vsak komentar, nasvet ali graja sprejemljiv, če je resničen, kar pa tveziš ti , pa je popolna laž oziroma tvoje neznanje.Če misliš, da nas boš s svojim blebetanjem skregal, ali koga pdvrnil od udeležbe piknika se kuho motiš.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2657 : 15 Maj 2009, 16:45:30
Živjo!
Arčibald, verjetno se je Emmo ravnokar zbudil, ko je bila posneta tista slika. A imaš psa? Taki so ko se prebudijo.

Pa kaj je bilo z Emmom, je imel nesrečo? Ubogi kuža, jaz sem tako jokala. Sploh si ne predstavljam bolečine ob tako nenadni smrti. Že, ko je umrla naša kokerka, je bilo hudo, hudo..., pa smo to pričakovali, saj je bila bolna.

Lepo srečanje želim vsem in lepo vreme!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2658 : 15 Maj 2009, 19:56:00
Ne želijo govoriti o vzroku smrti Emma. Tako da, so vprašanja odveč. Enim pač ni do tega, meni sicer ni problem povedat zakaj sem kako žival peljala uspavat in da mi je pes ubil hrčka etc...Drugim pa očitno ni do tega.

Je pa kar razumljivo, da ljudi zanima, če se že objavi, da je umrl, potem navadno vsi sprašujemo zakaj-sploh če se gre za mlado žival in ni nikjer debate o kaki poškodbi, nesreči...Še največkrat pa tisti, ki napišejo žalostinko o poginuli živali pripišejo zakaj se je to zgodilo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #2659 : 15 Maj 2009, 20:08:03
Ne želijo govoriti o vzroku smrti Emma. Tako da, so vprašanja odveč. Enim pač ni do tega, meni sicer ni problem povedat zakaj sem kako žival peljala uspavat in da mi je pes ubil hrčka etc...Drugim pa očitno ni do tega.

Je pa kar razumljivo, da ljudi zanima, če se že objavi, da je umrl, potem navadno vsi sprašujemo zakaj-sploh če se gre za mlado žival in ni nikjer debate o kaki poškodbi, nesreči...Še največkrat pa tisti, ki napišejo žalostinko o poginuli živali pripišejo zakaj se je to zgodilo.

Čara, saj ni problem povedat, dejstvo je da smo do pred enega tedna nazaj čakali na poročilo z obdukcije (vmes so pa še prazniki bili) in se je zadeva zavlekla.
Da Emmota ni več je bilo objavljeno samo z namenom da ljudje s katerimi smo vspostavili prek foruma kontak zvedo in tisti tudi že vedo zakaj ga ni več. In da odgrnem to famo ki ni bila ustvarjena nalašč.
Emmo je očitno nekje zunaj ko nismo bili pozorni požrl neko plastično zadevo ( vsi vemo da je beaglom uničevanje v krvi), no večina tega se je prebavla, očitno pa konček le tega ne in je ostal v trebuhu nato pa prešel v črevo kjer mu ga je perforiralo, nevemo kdaj se je to zgodilo niti nevemo kako dolgo je reveža to mučilo (ta delček veterinar hrani in iščemo čas da gremo pogledat. Niti rentgen niti ultrazvok pa tega nista pokazala. Zato pazite, sploh na sprehodih, kaj vam vaše žverce glodajo in požirajo. Zatezna ovratnica, povodec na kratko....ćimprej to naučit in obvladat.

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2660 : 15 Maj 2009, 20:26:57
O sranje :'(.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2661 : 15 Maj 2009, 21:04:14
Mi smo ravnokar prišli iz Moravskih toplic, in jutri pridemo na srečanje :) Super, da bo toliko beaglčkov na kupu :o

saonaion, žal beagli res dajo v gobec vse mogoče in to je velikokrat lahko usodno :'( Jaz se še vedno borim s tem, pa je bil decembra star tri leta. Res mi je hudo, da ste morali doživeti takšno tragedijo!

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2662 : 16 Maj 2009, 11:46:20
Joj, tega je mene tako strah. Ker naša Bina požre vse od A do Ž in ne moreš preprečit vedno. In tudi plastiko požre.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Rot

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2663 : 16 Maj 2009, 12:24:48
Pozdrav,

zanima me, če je v Slo trenutno kakšno leglo Beaglov-rodovniških oz.bližnji okolici in če, katere predlagate, ker imate verjetno dosti izkušenj o vzrediteljih.

Hvala in lep pozdrav,

Vasja
i



ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2664 : 16 Maj 2009, 17:26:37

Pravkar smo iz beagl piknika. Bilo je zanimivo in nepozabno!!!!!

Arčibald o kakšni živčnosti ni bilo ne duha ne sluha,tako da ne vem v katerem grmovju ti tičiš!!!!!!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2665 : 16 Maj 2009, 20:27:48
Zgleda, da so posekali okolisko grmovje  :P

Luna je ze skopana, tisti slepci niso ravno meni najljubse zivali, se prej se je pa skopala v Bohinjskem jezeru.  :)

Slik pa se nisem prelozila. Hesta, javim potem na ZS podatke, zdaj moram it ven, ker je Luna sitna ze 15 min.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2666 : 16 Maj 2009, 20:30:32
Evo,tudi mi smo doma in oba cucka posteno zmatrana. ;) upam samo da bodo A-jevcki oprostili frodicu - sej drugace ima dobrga srcka :p .
Vse je bilo super videti in se priporocam za kaksne fotke!
Lp eva



saonaion

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
Odgovori #2667 : 16 Maj 2009, 20:54:35
No, tudi mi smo že doma. Veselje vas je bilo spoznat, resnično ( končno so Cyber vzdevki dobili tudi sliko in ton :o) ) upam in oproščam se vsem , če sva bila malo tečna z Emmotovo zgodbo ( je še tolk sveže vse skupaj), kljub temu pa piknik ni bil sol na rano ampak prav osvežujoče doživetje.
Moram pa povedat da se mi je en kuža posebej vsedel v srce, tak čist majhen lump ki je bil danes zelo...hm, hm erotično razpoložen ;D. Uganete?

Lep pozdrav vsem!!

Emmo, the most crazy Beagle on the net.


ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2668 : 16 Maj 2009, 21:08:06

Terry Frodu ni kaj oprostiti,on je en čist fejs kuža!!



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2669 : 16 Maj 2009, 21:17:32
Biglska family je res zakon! :* tud mi mamo ocitno crno ovco,ki je treba kdaj skozi prste pogledat. ;)
saonaion: brezveze opravicevat se. Super vaju je bilo spoznat - skoda da se nismo ze prej ;)