Beagle

ursa · 1475840

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2700 : 18 Maj 2009, 21:35:42
Zana, poslji mi mail na ZS, ga nimam.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2701 : 19 Maj 2009, 22:56:25
Aja Oto, lahko ze posljem novi dve slikci? Lahko pa posljem vse naenkrat, samo bodo pomanjsane in ne bodo primerne za razvijanje.

Hesta, tole so tisti 4 beagli iz Skotske, o katerih sem ti govorila na pikniku: http://dughallmorbeagles.blogspot.com/

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2702 : 20 Maj 2009, 14:04:44
Full lepe slikce iz piknika. Vsi ste zelo luštni:)
Upam, da se bova z aristotelom drugič tudi lahko pridružila.

lp



haza888

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2703 : 20 Maj 2009, 14:50:35
rad bi za nekaj informacij nekaj casa se ze pripravljam na nakup na beagla in me zanima ce mogoce ve kdo za kake beaglčke?ce ve mi prosim naj javi..



Wuf

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #2704 : 20 Maj 2009, 15:22:09
haza888 Na kinološki zvezi imajo podatke o leglih, kot je bilo že napisano večkrat svetujem ti da prebereš temo o beaglih za nazaj.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2705 : 20 Maj 2009, 23:36:12
Haza, ene par strani nazaj (ne dosti, max. 10) je ena forumovka oglasevala svoje mladice. Sicer pa najbolje, da poklices na KZS in se tam pozanimas za legla.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2706 : 21 Maj 2009, 10:56:38
Upam, da bo delovalo... par slikc s piknika za sline cedit

http://www.moj-album.com/vstopnica/g9cx4ignh_/

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


haza888

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #2707 : 21 Maj 2009, 13:12:15
nekaj bi vas še vprašal..večina vas ima beagle z rodovniki ali ima kdo brez rodovnika?tnx



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2708 : 21 Maj 2009, 14:12:40
nekaj bi vas še vprašal..večina vas ima beagle z rodovniki ali ima kdo brez rodovnika?tnx

mislim,da bi bilo dobro, če si prebereš vse strani tega foruma, da ne bomo spet po nepotrebnem premlevali pomoje že milijontič.  ;)

Beagli so zakon!


hesta

  • Gost
Odgovori #2709 : 21 Maj 2009, 14:27:50
haza888!Res najbolje, da prebereš to, kar ti svetuje Tina.Sami se odločite a hočete beagla ali mešanca, ker beagle brez rodovnika ne obstaja.Če želiš kaj dobrega se mi javi na ZS, pa te kontaktiram s kako priznano psarno iz tujine, če pa želiš kaj slabšega, jih je pa v SLO kot listja in trave.
Aristotle!Škoda, ker ste bili odsotni in se niste mogli udeležit piknika, pa drugič, definitivno pa se vidimo na CACIB Lendava.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2710 : 22 Maj 2009, 09:14:00
hesta: ste v nedeljo slučajno doma? Gašperjev nečak ima rojstni dan pa bomo na vašem koncu.

V kinologu sem malo pogledala prijavljena legla za ta mesec. Madona jih je! Pa vedno ista imena ...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2711 : 22 Maj 2009, 10:25:11
nekateri čakamo ja  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #2712 : 22 Maj 2009, 12:52:24
Xsara, ta vikend je CACIB Varaždin in nas ni doma.Skoraj noben vikend nas ni, saj so v tem času razstave vsepovsod, smo pa tudi v pričakovanju nove psičke.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2713 : 22 Maj 2009, 19:38:42
oziroma, se je žal izkazalo da ni breja, ko so šli na ultrazvok ; toliko o pokvarjenem dnevu  :(

tako da sem sedaj v dilemi ali naj počakam na naslednje leglo (paritev imajo avgusta) ali pa naj poiščem drugo leglo glede na infomacije iz kinologa. Ker so mi ta prvega priporočali in tudi sam imam zelo pozitiven vtis, za ostale pa ne vem nič

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


hesta

  • Gost
Odgovori #2714 : 22 Maj 2009, 20:46:00
počakaj na boljše čase,Davor



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2715 : 22 Maj 2009, 22:53:36
Saj avgust ni tako daleč. za dobra legla je treba velikokrat počakati in se izplača, če so res dobra.



mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2716 : 24 Maj 2009, 10:23:37
Ojla!

Davor čisto razumem tvoje razočaranje, ko se nečesa tako veseliš in komaj čakaš, potem pa taka novica. Stisni zobe, bo potem toliko lepše.

Aja Oto, kako kaj mali vragec? Nič nisem mogla prit mimo, trenutno mi udarec v hrbet (poškodba na delu) ne dopušča nobenega sklanjanja in nenadnih premikov, tako da nisem primerna za igro z mladički  :'( Ampak bo kmalu bolje in se kaj oglasim.

Bodite v redu in lepo nedeljo še naprej!

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2717 : 24 Maj 2009, 11:28:15
Vsem, ki sem obljubila slike .. bomo poslali, nas ni bilo doma vceraj, pa sicer imam kar precej guzvo s stvarmi za faks, pa tamal si je v nedeljo glavo razbil, tako da je bil doma cel teden in se je bilo treba z njim ukvarjat  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2718 : 24 Maj 2009, 15:45:49
Mukica čim prej si pocajtaj hrbet potlej se pa le oglasi da boš videla kako je naš angelček zrastel. Drugače je pa vsak dan hujši gavner . Tast je moral ograditi ves zelenjavni vrt,rože in lani posajena jabolka ker se je Aja odločila da bo zadeve malo presadila po svoje. Tako da imamo kar pestro in nam ni dolgčas .

Pozdrav vsem skupaj!
                                                                                                                                                                                 
             



mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2719 : 24 Maj 2009, 18:32:09
Hvala Aja Oto!
Zgleda da so beagli v večini psi s smislom za vrtnarjenje in floro  ;D In da so tako luštkani, da jim tega ni zameriti  ;D
Takoj ko bom pri sebi pridem pogledat gavnarko.

LP

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2720 : 27 Maj 2009, 12:31:59
No, da delim z vami eno beagle anekdoto ::) Naša preljuba Žankica je včeraj, ko sva bila v kinu, prevrnila smetnjak v kuhinji (težak, kovinski) in se lotila vsebine. K sreči notri ni bilo nič takega kar bi ji lahko škodilo, nekaj tune, sicer pa večinoma papir. Smo pa popoldne stresli v koš nekaj sladkorja, ki ga je potem raznesla p oceli kuhinji, najbrž tudi lizala,ke rje bil dobesedno zalepljen na tla in je bilo treba vse poribati in pomiti tla ::) No, ja, Žana je vsa nedolžna spala v svoji košari, ko sva prišla, v kuhinji pam totalna zmešnjava. Se pa na prikupit in je kar hodila ves čas potem okoli nog, ko smo jo ignorirali ::)



hesta

  • Gost
Odgovori #2721 : 27 Maj 2009, 13:15:06
Žana, še ena potrditev, da jabolko ne pade daleč od drevesa.Danes je bila na obisku malčica Ajša, lepo sta se igrale z ljubosumnico Eko(ki po novem leži v grifonovi postelci- ki je 3krat premajhna zanjo), dokler mali niso popustile baterije in je začela cmizit in iskat stari kotiček , da oddrema eno kitico.
Najprej je raziskala vse in iskala ostale tri, ter začudeno gledala, ker jih ni bilo.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2722 : 29 Maj 2009, 09:26:10
Spet bom izpostavila nekaj zaradi česar se bom samo razburila, spremenilo se pa najbrž ne bo nič. Pa bi vseeno rada vedela za vaše mnenje.

Na bolhi je že nekaj časa oglas za "beagle" mladiče od nekega preprodajalca najbrž, saj sem potem kliknila vsi oglasi tega prodajalca in mi je vrglo ven kar 18 zadetkov!!!
Ima oglase za 18 različnih pasem mladičev in pri vseh je enako besedilo oglasa!!! in sicer:
 Mladički,
Zelo lepi, odličnih staršev, polni energije, igrivi malo pa tudi nagajivi, primerni tudi za v stanovanje, saj ne puščajo dlake ter nimajo izrazitega vonja. Se že navajajo na čistočo. Cepljeni, z mikročipom, potnim listom ter veterinarskim certifikatom, prav tako pa so že drugič dobili sredstvo proti notranjim zajedavcem.


Resno me zanima, če je tak način očitne preprodaje dovoljen oziroma kaj se da naredit, ker to je pa že prav smešno. Torej, se da kaj narediti ali pač ne?



hesta

  • Gost
Odgovori #2723 : 29 Maj 2009, 12:03:13
Žana!Na žalost, to je Slovenija, kjer je vse mogoče in je dovoljeno, česar ne bi smelo biti.
Precej močna je tale- ne puščajo dlake...2x sredstvo proti zajedalcem, naši ga dobijo 4x preden so sploh prvič cepljeni...;certifikat?ja en pametnjakovič mi je objasnil(tam je kupil psa, z vsemi možnimi boleznimi, bolhami in tudi notranjimi zajedalci)da to itak več velja kot rodovnik , mi pa si z našimi lahko obrišemo r.., ker je to itak samo koček papirja, certifikat- pravi in edini verodostojen dokument o čistopasemskem psu.No,ja naj uživa v svojem prepričanju in naj polni blagajne veterin(mimogrede- na to osebo sem naletela na telesni oceni in je šel zelo jezen domov, ker njegovega "beagla" nismo sprejeli na oceno, z grožno, seveda.Minilo je že dve leti, o njegovi grožnji pa ne duha, ne sluha).



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2724 : 29 Maj 2009, 12:28:48
Žana...tale takole oglašuje s točno takim "pripisom" že zelo dolgo...tole sem jaz na bolhi brala že takrat ko mi je beagle ratal všeč in sem malo brskala o njem se pravi že več kot pred enim letom...
Jaz res ne razumem teh ljudi... ::) :-\ Lahko si samo predstavljam njihove "pesjake" kakšni so, ker ne vrjamem da so narejeni sploh iz mreže...kaj da bi imel vsak pes še svojo kočo :-\ ??? :-X
Če kdo ve kje se ta človek nahaja bi lahko tja poslali kakšno inšpekcijo... :-\

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #2725 : 30 Maj 2009, 10:26:29
To ni nobena skrivnost, kje se ti ljudje(ni en sam)nahajajo, velikokrat so bile tam že razne pristojne inšpekcije, pa se ni nič zgodilo,obstajajo veze in poznanstva, itak se pa v SLO vse lahko zrihta tudi na druge načine.Ti preprodajalci bodo imeli na račun naivnih ljudi vedno več "kšefta", ne prodajajo samo psov, tam se dobi vsakršna žival, po naročilu, na žalost eden izmed večjih preprodajalcev v SLO(ima uradno registrirano firmo)oskrbuje z raznimi živalmi tudi verigo zelo znanih zoo trgovin.



hesta

  • Gost
Odgovori #2726 : 30 Maj 2009, 12:05:17
Še en vpadljiv oglas za beagle na bolhi - mladiči naj bi se šele skotili, če je na sliki mama teh mladičev, res ne vem kako so dobili vzrejno dovoljenje, bom prav preverila na VK, kajti to kar je na sliki ni beagle, pa čeprav je nemškega porekla(kot je navedeno), še en tipičen dokaz da so dovoljene stvari, ki se ne bi smele dogajati, ne vem kakšen pogled na pasmo ima lastnik plemenjaka, ki je privolil na tako parjenje- groza.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2727 : 30 Maj 2009, 12:07:13
To ni nobena skrivnost, kje se ti ljudje(ni en sam)nahajajo, velikokrat so bile tam že razne pristojne inšpekcije, pa se ni nič zgodilo,obstajajo veze in poznanstva, itak se pa v SLO vse lahko zrihta tudi na druge načine.Ti preprodajalci bodo imeli na račun naivnih ljudi vedno več "kšefta", ne prodajajo samo psov, tam se dobi vsakršna žival, po naročilu, na žalost eden izmed večjih preprodajalcev v SLO(ima uradno registrirano firmo)oskrbuje z raznimi živalmi tudi verigo zelo znanih zoo trgovin.

Počasi se premika tudi pri nas... Se splača pogledat še kakšno temo ;)

Prvi koraki...
http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,8205.0.html

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


hesta

  • Gost
Odgovori #2728 : 30 Maj 2009, 13:06:23
Če je to res, kar je bilo navedeno, vsaka čast, tistemu inšpektorju, ki je izdal tako izvržbo.Morali bi pa udarit tudi po tistih, tavelkih, ki to delajo pol na račun, pol pa na šverc - Aro in podobni, jih je veliko.



sissi

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2729 : 30 Maj 2009, 13:40:45
Vsem, ki ste, bolj ali manj naklonjeno, pred dobrim mesecem, sledili zgodbi o "zavrženem" in ponovno najdenem beaglu Arfu sporočam veselo novico:

Arf je zopet v dobri kondiciji, zato je danes pri sodniku Zdravku Kosmaču na telesnem ocenjevanju dobil oceno odlično. Jeseni pa ga čaka še PNZ.


Lep pozdrav,             Andreja