Beagle

ursa · 1476215

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2760 : 21 Junij 2009, 09:49:39
Hesta, vceraj ga je ze pripeljala domov. Pes nima rodovnika, najbrz ga pa tudi prejsnji nima.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2761 : 21 Junij 2009, 12:58:09
Jap tale sodobni, ekstremni kpitalizem kuri možgane. Psi so čisto preveč dostopni-pa ne mislim s tem nujno cenovno-lahko za psa računš borih 50€ pa bodo šli potencialni lastniki skozi tanko rešeto, z dobro razlago kako se pride do mladičev in pogodbo etc...Da že v osnovi, pri oglasu ostanejo samo resni interesenti, ki se zavedajo kaj je to pes, konkretno beagel.

Ko bodo krepko udarili po žepu preprodajalce, namerno produciranje nerodovniških psov in pa neprimerne paritve, s tem mislim take kazni, da jim ne pomaga, če prešvercajo 5 avtov in jih prodajo. KO se bo prepovedlo prodajat mešance (ampak dovoljeno ODDAJAT) potem bodo stvari bistveno boljše. Samo ko bi vlada bila taka in to uvidela, da je to resen problem pri nas!

Na švedskem z nerodovniškimi psi ravno zaradi tega nimajo problemov. In hkrati s tem z zapuščenimi psi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sssončnica

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #2762 : 22 Junij 2009, 13:44:02
Sem začetnica ??? in imam vprašanje za tiste, ki poznate pasmo, ali pa ste pozorno spremljali vašega psa od mladička, do.... In sicer, ali mladiček ohrani svojo barvo, kot jo ima pri 5 tednih, ali se kaj spremeni? Mladički, ki sem ji videla ta vikend, so namreč skoraj povsem črni, z nekaj belimi lisami, rjave ni bilo videti. Bodo takšni tudi ko odrastejo, torej dvobarvni, povečini črni, ali kako?
hvala in lp. ;D



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2763 : 22 Junij 2009, 15:09:59
sssončnica, vsi mladički so takšni, rjavi postanejo kasneje. Obarva se jim glava, tačke, hrbet in rep...obstajajo tudi dvobarvni beagli, ti pa nimajo črne barve-  samo belo in rjavo. Upam, da sem pomagala :)

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Titan

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #2764 : 22 Junij 2009, 20:32:47
Kakor je meni znano bi pri petih tednih že skoraj mogli imeti končno barvo, nisem pa čisto prepričan. Drugače pa obstajajo tudi črno-beli, samo ni jih prav veliko..



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2765 : 22 Junij 2009, 20:45:44
Hojla! Po mali odsotnosti se zopet malo oglašam na forumu. Ja odraščanje je pa res vrag, našo Ajo so začeli dajati zobje in je vsa nervozna in zoprna če stalno nekaj ne gloda in grize.Spredaj je že izgubila vse male zobke tako spodaj kot zgoraj dlesni pa ji tudi že rdečijo okoli kočnikov tako da bodo tudi ti kmalu preč in upam da bo nehala trpeti .Drugače je pa živahna da jo včasih komaj krotimo da nam ne zraste čez glavo sploh na sprehodih ko je na povodcu. Z muco sta se pa tudi lepo ujeli tako da se mačka ne kuja več in vsa zadeva kar funkcionira.Glede na to da bo očitno treba na večerni sprehod vas vse skupaj lepo pozdravljam.



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2766 : 23 Junij 2009, 09:29:32
Pri 5 tednih nimajo take barve kot odrasli. Kot je že napisano, ratajo kasneje bolj rjavi. Tudi naša dvobarvna Xsara je imela do enega leta črno na hrbtu, potem pa se je porazgubila.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2767 : 23 Junij 2009, 15:22:31
Tudi pri nas pri petih mesecih še ni imel tako izrazite rjave barve.

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #2768 : 23 Junij 2009, 15:36:26
Pri petih tednih nikakor ni končna barva , še mnogo kasneje se barva spremeni, tudi pri letu in pol. nikoli pa ne sme biti na nobenem delu jetrno rdeče barve, konica repa pa mora biti od vsega začetka bela.Na kvaliteto psa barva nikakor ne vpliva, mnogo pomembnejše so druge stvari.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2769 : 23 Junij 2009, 21:19:23
Žana je bila dolgo zelo temna, še zdaj je ena najtemnejših iz Brakade, do enega leta se ji je barva nekako ustalila, smo pa še veliko kasneje opazili kakšno spremembo, predvsem iz črne v rjavo, na zadnjem delu hrbta in pri vratu se je v črno še do drugega leta mešala rjava barva. Se pa kmalu vidi, približno kakšne barve bo odrasel pes. Zelo temna je bila v leglu tudi Žaja, vendar pa je imela že kmalu rjava ušesa, Žana pa še vedno črna, čeprav sta bili sicer obe zelo temni, danes pa je Žaja precej svetla proti Žani.

Naša Žana ga zadnje čase malo sračka ::) Se je zdaj že trikrat zjutraj polulala na tla oziroma na tepih, preden smo jo peljali ven, pa je bilo zelo zgodaj in je šla zvečer pozno lulat. Ni videti, da bi bila kaj prehlajena ali kako drugače bolna. Dobiva pa zadnji teden antibiotik v obliki kapljic v uho, ker je imela vnetega, ampak mislim, da to ne bi smelo vplivati na lulanje, ko je samo lokalni antibiotik. Je pa imela zadnje čase navado zelo zgodaj zjutraj (beri ponoči ob 4h, 5h) cviliti, ker je hotla že jest (ni bilo cviljenje za ven, ker je stala pred  shrambo in hotla vrata odpret, ker ve da imamo tam brikete) in sva jo šla ene parkrat okregat naj gre nazaj spat, pa je bilo  potem mir do zjutraj, zdaj sem jo pa tudi kregala in enkrat tudi ignorirala, pa se je parkrat polulala. Zgleda kot da to počne zanalašč. Potem je nisva kregala, ko sva našla lužico, ker ne verjamem v tisto foro z gobcom v lužo pa kregat. Ima kdo kakšno idejo? Je to le zbujanje pozornosti ali maščevanje, ker ne dobi hrane takrat, ko hoče?  ::)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2770 : 23 Junij 2009, 23:28:15
Od antibiotika sigurno ni, ker pol bi nam Luna vsak mesec lulala. A ima kdo kak nasvet, kako preprecit stalna vnetja uses? Ni pa od hrane.

Luna ima tudi ideje o zajtrkovanju med 5-6.30 zjutraj, ampak to nadleguje mami in ocija, mene si ne upa, ker pac ne bo efekta. Ce sva same, potem pride tezit okog 6.30 ali kasneje - potem pa lahko spi tudi do 11h ali pa 12h, ko se zadnje case koncno spraviva ven. On pa sedi na postelji, cvili in ju s taco praska, ce ji ne ugodita.

Tudi pri Luni sem opazila, da se je ze krepko po enem letu crna barva malenkostno obarvala v rjavo. Sicer sem pa koncno odkrila zadovoljivo pasjo prikolico za na kolo, ampak se odlocam, ce bom kupila ali ne .. ker ob kolesu pac ne bo tekla (ker je nevarno za vse), samo na sprehod jo je pa vseeno treba peljat, pa cetudi mi tri ure kolesarimo in se ona vozi z nami. Ce bi sploh hotela it not, jasno.

Ja, pa glavo od klopa ima v kozi ze vec kot 10 dni in ji je danes veterinarka, ko sva sli po kapljice za usesa, hotela z iglo predret, ker ji je zacela koza rast cez klopa in niti slucajno ni pustila. Pa sem jo jaz drzala za tri tace in vrat tiscala dol, prakticno cela sem na njej lezala, 4. taco je drzala veterinarka, pa nisva uspele.  :-\ Upam, da se ne bo prevec gnojilo in da tega klopa koncno spravimo ven.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2771 : 24 Junij 2009, 06:48:37
Ribica,probaj večkrat očistiti uhlja.Ker če ima vsak mesec vnetje to nikakor ni normalno,še posebej,če je ob tem vedno na antibiotikih.Tudi naša Berry ima večje probleme z uhlji,tako,da ji jih moram očistiti vsaj 2x tedensko,ker se ji nabira preveč ušesnega masla.Nima pa zaradi tega pogosto vnetij.Ostali z uhlji nimajo problemov,jim jih pa 1x tedensko obvezno očistim.
LP Tjaša



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2772 : 24 Junij 2009, 09:26:44
Jaz pa sumim, da imamo sindrom zlomljenega repa :-\ Kar sem prebrala, točno ustreza njenim simptomom - s to izjemo, da ga včasih zunaj med hojo malo dvigne, ali pa v zelo razburljivi igri s tamalo. Takoj ko se ustavi, je pa rep spet dol. Poleg tega je precej nerazpoložena. Rep je pri korenu par cm raven, potem pa visi dol, kot bi bil prelomljen. Ampak očitno zlomljen ni, ker ga občasno dvigne in ker na otip ne boli. Sigurno tudi ni razpoloženjsko, ker ga dol drži tudi med jedjo in ko pomaha z njim (maha bolj z ritjo kot z repom).

Tudi Xsara je zadnjih nekaj dni zelo zgodaj začela fehtarit za zajtrk, očitno je neko obdobje ekstremne lakote ;D



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2773 : 24 Junij 2009, 11:50:16
Lojze, ma saj vec ali manj cistimo pogosto, vcasih pa tudi pozabim. Dobiva Aurizon. A bi mogla dobit se kak ekstra antibiotik? Ker to mi je vceraj mami tezila, da zakaj je dobila spet samo kapljice.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2774 : 24 Junij 2009, 12:12:31
Ribica,Aurizona ne dajaj prepogosto,ker je zelo močen.Z njim narediš kuro 7 dni ali pa 14 dni,če se ti zdi,da po 7 dnevni terapiji še ni dobro.Drugače pa bi jaz rajši naredila bris sluhovodov,da bi enkrat za vselej vedela kaj ima v uhljih.Možno je,da ima tudi glivice ali pa kaj drugega,na kar pa Aurizon ne prime.
LP Tjaša



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2775 : 24 Junij 2009, 19:17:13
Za te glivice sem lani vprasala v Mestnem Logu, pa je rekla tista veterinarka, da tega nima. Nic, tole kuro z Aurizonom se damo cez, potem pa pac 2x tedensko samo tekocino. Ker kdaj pa kdaj je vmes samo enkrat ali dvakrat dobila tale aurizon, ko ni bilo tako hudo. Ker mi je res brezveze za vsako vnetje hodit k veterinarju.  :-\

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2776 : 24 Junij 2009, 19:33:16
Ribica*, če ima sindrom zlomljenega repa ni nič hudega. Nekaj časa traja, da gre rep nazaj v prvotno stanje. Mi smo morali k veterinarju, ker je imel hude bolečine...to je v redkih primerih, naš je imel smolo. Ali vaju je dobil kakšen naliv, ali pa se je mogoče kopala v kakšni mrzli vodi? Ponavadi je to vzrok. Upam, da bo kmalu veselo migala z repkom in ga spet ponosno nosila pokonci!!! Počohaj jo še malo zame :)

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2777 : 25 Junij 2009, 00:46:01
Xsara, če ima sindrom zlomljenega repa ni nič hudega. Nekaj časa traja, da gre rep nazaj v prvotno stanje. Mi smo morali k veterinarju, ker je imel hude bolečine...to je v redkih primerih, naš je imel smolo. Ali vaju je dobil kakšen naliv, ali pa se je mogoče kopala v kakšni mrzli vodi? Ponavadi je to vzrok. Upam, da bo kmalu veselo migala z repkom in ga spet ponosno nosila pokonci!!! Počohaj jo še malo zame :)

Lp, Sara

 ;)

Prej sem uspela Luni malo zbezat tistega klopa .. ima kdo kako idejo, kako naj ga ven dobim? Ga pa ne vidim cisto dobro, kje se skriva ta smotana glava. Sem razkuzila sivanko in njeno kozo in ji malo predrla, je bila cisto mirna, pri veterinarju pa takega hudica zganjala.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2778 : 25 Junij 2009, 00:49:23
Ne Ribica*, Xsara ima tezave z repkom. In ja, smo imeli tekmo v nalivu, sicer smo jo imeli vecinoma na suhem, ampak vmes je morala tect in lulat, tako da je bila kar premocena. Smo jo obrisali in dali spet na suho, ampak ocitno ni pomagalo :-\ Hvala za lepe zelje, upam da bo res kmalu okrevala. Ariju pa vracamo cohanje za useskom ;)



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #2779 : 25 Junij 2009, 10:18:31
joj, namesto Xsara sem napisala Ribica*...se opravičujem :) Upam da bo čimprej vse dobro z njo!! :-* :-* :-*

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2780 : 25 Junij 2009, 14:07:43
moja Asya je že v par dnevih scufala svojo ovratnico iz blaga, bo potrebno kaj bolj pametnega vzet nemara iz usnja?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2781 : 25 Junij 2009, 22:47:25
Lahko poiskusiš Davor ,mogoče bo pa zdržala par ur dlje od blaga .Če je enkrat lekcijo osvojila ga ni boga ki jo bo ustavil ,Poiskusi z tanko verižico oblečeno v usnje tam se ji bo mogoče ustavilo . Naša Aja je zadnji teden odkar menja zobke postala pravi stroj za mletje copatov omar ,stolov ,obleke oziroma vsega kar se zamisli tako da imamo že skoraj vse trde površine ali oglodane ali premazane z kisom ki jo vsaj malo odbija .Upamo samo da bo ta etapa kmalu minila in bo boljše ,sicer pa C est la vie. Vse pride in mine .Vsem skupaj en lep pozdrav !

Peljite svoje psičke na sprehod v gmajno, jurčki rastejo .



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2782 : 26 Junij 2009, 08:03:11
bojda alu folija pomaga bol kot kis ta jim ne diši  :D koliko pa je stara Aja?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2783 : 26 Junij 2009, 08:18:46
moja Asya je že v par dnevih scufala svojo ovratnico iz blaga, bo potrebno kaj bolj pametnega vzet nemara iz usnja?

Scufala ker jo je zgrizla?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2784 : 26 Junij 2009, 09:21:58
Hojla , naša punca obožuje cufanje alu folije tako da z tem nebi dosegel nič drugega kot smeti in bog ne daj še kakšne probleme z
aradi požrte folije .Kot sem napisal da menja zobke je potem stara slabe štiri mesece.Hestini spomladanski  A- jevčki.
LP



mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2785 : 26 Junij 2009, 16:45:18
Ojla Aja Oto in ostali seveda!
A malo še kar drži obdobje? Js sem lih pocelila vse rane od igre z njo, hehe.
No, sama vem kako je ko ti rastejo zobe, sem žvečila kos gume ko so mi izraščali modrostni, tko da... sočustvujem z njo... in z vami, ki imate uničene stvari doma.
Brala sem da pomaga škropljenje z vodo (+ lkapljica ali dve imoninega soka) v trenutku ko grize poleg vas jo NASKRIVAJ popršite. Ni neprijetno, nehumano in ne ve da ne prihaja od vas. Kaj menite o tem?
Sicer pa ostane da stisnejo skupaj zobe vsaj lastniki in potrpijo, če jih že mladiči ne morejo ;)

Lep sončen dan po dolgem času!

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2786 : 27 Junij 2009, 10:15:48
Ko zobe zamenjajo, je malo boljse. Luna je tudi imela "grizli" obdobje, no, pa saj ga ima vsak pes.

Mi smo bili vceraj v Avstriji, nismo kupili prikolice, ker so imeli preveliko, se enkrat v Graz se nam pa ne ljubi vozit, pa malo butasto se mi tudi zdi, da smo ze vceraj zastonj hodili gor. Smo se pa ustavili se pri Žaji, sta se z Luno nanoreli in naigrali.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2787 : 27 Junij 2009, 20:25:19
Cel dan mi forum ni delal  :-\

Vse najboljse Sena, Xsara in ostali S-jevcki za 5. rojstni dan!

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2788 : 27 Junij 2009, 22:51:04
HA HA Ribica ta forum se pa včasih res obnaša kakor en trmast beagle,ne da se prepričati in pika .Mukica če so se ti bojne praske zacelile lahko prideš po nove, prihodnji teden imamo dopust tako da samo sporoči kdaj se oglasiš da bomo tisti dan doma ,

LP vsem skupaj !




Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2789 : 29 Junij 2009, 09:17:13
Cel dan mi forum ni delal  :-\

Vse najboljse Sena, Xsara in ostali S-jevcki za 5. rojstni dan!

Hvala, Ribica! Xsara je rojstni dan prezivela na tekmi, v nedeljo pa smo povabili njene pasje prijatelje. Vsi razen nje so se igrali na vrtu, slavljenka pa je raje strazila kuhinjo in Gasperja, ki je delal pasjo torto ::) Letos mu je ocitno dobro uspela, ker so jo zmazali kot za stavo. Dobili so tudi malo pasjega piva, ki smo ga dobili kot promocijsko darilo (je iz govedine, seveda brez alkohola, ima pa mehurcke). Imela je zelo lepo zabavo. Po njej smo bili vsi zelo utrujeni in smo kar popadali v posteljo, razen Tani, ki je se nekaj casa skakljala naokoli in piskala z igrackami, potem pa je tudi nje zmanjkalo :D