Beagle

ursa · 1475934

flower

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2880 : 13 Avgust 2009, 14:42:02
Zivjo se enkrat vsem...

Takole pa zgleda King Basil pri osmih tednih  ;D

http://www.thurnmuehle.at/thurnmuehle/deutsch/welpen/k_wurf/basil.html 

Lp



uvalda

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2881 : 17 Avgust 2009, 14:22:37
hojla!

s fantom se odločava za nakup beagla!oba imava nekaj izkušenj s kužki, pa bi se vseeno rada pametno odločila pri izbiri pasme!se zavedava da naju bo kuža spremljal naslednjih 15 let in da je to precej velika odgovornost prosim za kakeršenkoli pametn nasvet, izkušnjo karkoli...

hvala



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2882 : 17 Avgust 2009, 17:20:14
Ali kdo od vas pozna kako ok psarno mopsev oz. kako leglo psov z rodovniki? Iscejo prijatelji, ker so se skoraj nategnili danes v Medvodah.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2883 : 17 Avgust 2009, 18:57:06
Smo ze dobili info, vseeno hvala  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2884 : 17 Avgust 2009, 19:52:22
Živjo,

Predlagam to kar je bilo predlagano že večkrat na tem forumu, in sicer, da si vzameta čas in prebereta ta forum od 1. strani dalje.

Resda je precej težko branje, ker je veliko kreganja, vendar dobita tudi veliko uporabnih informacij.

Ko se bosta prebijala skozi vse napisane vrstice se bosta spoznala s karakterjem in potrebami te pasme.
Osebno se še ne čutim na mestu, da bi vama dal kak bolj konkreten nasvet saj imamo beagla šele 2 tedna. 

lp,
h4x

hojla!

s fantom se odločava za nakup beagla!oba imava nekaj izkušenj s kužki, pa bi se vseeno rada pametno odločila pri izbiri pasme!se zavedava da naju bo kuža spremljal naslednjih 15 let in da je to precej velika odgovornost prosim za kakeršenkoli pametn nasvet, izkušnjo karkoli...

hvala

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2885 : 17 Avgust 2009, 21:40:49
Našel sem še eno zanimivo povezavo glede Beaglov -> http://www.beagleadvice.org.uk/index.htm

Predvsem zanimiva podstran je pa tale -> http://www.beagleadvice.org.uk/where_to_buy_beagle_puppies.htm

lp, h4x


http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2886 : 17 Avgust 2009, 23:37:16
Tale spletna stran je res fajn.

Tale stavek mi je vsec: the man with the lead in his hand and no dog in sight owns a Beagle  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2887 : 18 Avgust 2009, 08:40:40
Živijo

Pred kratkim sem imela zelo neprijetno izkušnjo z otroci in našim Makcem  >:(. Upam samo, da ne bodo postali lastniki kakšnega biglčka.


Mi smo drugače super, Makec neizmerno uživa ko se zvečer shladi in ga greva  spustit na travnike. Moram pa rečti da je postal moja budilka, saj me začne klicat točno takrat ko moram vstati za v službo  ;D (ne rabim si budilke nastavljat - a ni fajn  :o )

@Hesta a je predvideno kako srečanje za jesen?


Beagli so zakon!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2888 : 18 Avgust 2009, 12:09:03
Tina, kaj pa je bilo? Luna ne mara otrok od zastrupitve dalje, samo poznane in cisto majhne ... veliko so jo izzivali na balkonu, ampak s cim so se ji tako zamerili, pa ne vem cisto. Mogoce so preglasni zanjo, kaj pa vem, ker takrat se je ful bala glasnejsih zvokov.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2889 : 18 Avgust 2009, 14:20:57
Pozdravljeni,

Aristotle je precej navdušen nad otroci, čeprav ko je bil še majheh in smo šli na obisk h kolegom, ki imajo tri otroke in se je najstarejša začela kričat, je kar odbežal proč in ustrašen gledal kaj se dogaja. No zdaj se je očitno navadil na kričanje in vlačanje in vse drugo tako, da zaenkrat nimamo problemov.
Tudi durgače, ko smo na sprehodu ali kje zunaj in srečamo otroke bi kar vsakega najraši polizal in je že takoj razpoložen za igro..

@uvalda: no glede na to, da sem še sama zelena na beagelski sceni lahko povem, da je Beagle  ena polna vreča energije...No meni se vsaj zdi, da našega ne moremo zlaufat do konca. Gremo na dolg sperhod, kjer ga itak spustim in vedno laufa kar nekaj metrov pred nami in sem ter tja, nazaj naprej itd.potem se še lahko gremo kopat, kjer skoraj nonstop plava za igračko in , ko si misliš "ja zdaj pa ima verjetno zadosti"...ma kje...še ena dolga runda divjanja...

glede hrane na primer pa niti ni tako požrešen. Se mi zdi, da smo go z vsemi priboljški in kaj še vem s čim nafutrali in zdaj ga sploh več hrana ne zanima razen seveda tisto kar jemo mi. Ko jemo pa mora zmeraj biti zraven in čaka da kaj pade na tla.
Sicer pa mislim, da ima preveč kil...no vsi, ki jih srečamo mi govorijo da je predebel. Ima pa 17 kg!

hm kaj še naj povem...Aja, če boste imeli psa na dvorišlu, vrtu itd. definitivno prečekirat ograjo in jo naštimat tako, da ne more nikakor ven in ja še tam bo verjetno najdel kakšen izhod. No saj pri nas je tako...Priporočam, da obiščete malo šolo, kjer se bo naučil odpoklica in poslušnosti nasploh ter socializacije. Naš je bil samo smo zaradi takšnih in onih razlogov morali prekiniti šolo...no zdaj jeseni bo pa šel še enkrat.

Zdaj mi pa več nič na pamet ne pade...še mogoče kasneje kaj...

LP





Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2890 : 18 Avgust 2009, 16:24:25
Boni ima zelo rada otroke...in tudi vse jim pusti =) Tudi majhnim kužkom, jo vlečejo za ustnico, veke, ušesa (itak :D), ona pa samo potrpežljivo stoji in čaka =)
Sem razmišljala da bi jo izšolala za terapevtko ;) ::)
Drugače je pa Boni danes prvič stekla za zajčkom in začela gonit...ampak je po 3 minutah prišla nazaj, ker je bilo prevroče in je bila že prej čisto zmatrana, saj smo že 1h hodili... =) Bila je tako utrujena, da se je ulegla na tla in se ni več premaknila, zato sem jo morala nositi kakšen kilometer, da je vsaj malo prišla k sebi... :-\
Še slika, ko sem jo nosila... :D

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2891 : 18 Avgust 2009, 23:52:11
Aristotle, teza je pomojem odvisna tudi od same konstitucije psa in od velikosti. Ker Luni se teza giblje od dobrih 14 pa do 16,5 - sam pri 16 kg je bila res bajsika, zdaj jih ima pa nekje 14,5 in je prav lustna .. mogoce ima kaj vec, ampak se ne sekiram - ni presuha in ni predebela.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2892 : 19 Avgust 2009, 08:19:49
Žvijo,
@Ribica - ja verjetno je res odvisno od konstitucije psa...No meni osebno se ne zdi, da je predebel ampak skoraj vsi ki ga vidijo pa rečejo, da je bajsek. Ta teden itak gremo na cepljenje pa ga bomo stehtali in videli točno koliko kg ima.

Včeraj je s fantom spet bil na ribičiji ampak na žalost nista dočakala nobene ribe...Danes po šihtu pa nas čaka kopanje in norenje z Arisovo prijateljico Nemško ovčarko...

lep dan vsem



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2893 : 19 Avgust 2009, 09:34:00
Xsara ima otroke zelo rada, po mojem zato, ker imajo velikokrat sladke roke od kakšnih sladkarij :D kadar imamo predstavitve po vrtcih, jo brez težav peljem v gručo otrok, vsi jo lahko božajo od spredaj in od zadaj in zraven kričijo, pa samo miga z repkom in tala lupčke naokrog, nič ne rata nervozna.

Je pa odkar imamo Tani precej zaščitniška do tamale pred drugimi psi. Ne pusti, da bi se ji kdo približal, ne da bi ga ona prej prevohala in odobrila. Dokler je pes daleč laja, ko se približa ga gre pa s sklonjeno glavo in mahajočim repkom prevohat. Ko ga celega prevoha, je ok in se mu umakne, da gre povohat še Tani. Edino polarnih pasem se res boji, in več kot sem se trudila, da bi imela z njimi pozitivne izkušnje, slabše je, zato se jim raje izognem (razen tistih, ki jih pozna že dolgo).



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2894 : 19 Avgust 2009, 11:17:15
Tina, kaj pa je bilo? Luna ne mara otrok od zastrupitve dalje, samo poznane in cisto majhne ... veliko so jo izzivali na balkonu, ampak s cim so se ji tako zamerili, pa ne vem cisto. Mogoce so preglasni zanjo, kaj pa vem, ker takrat se je ful bala glasnejsih zvokov.

Mak je otroka lepo sprejel. Pol ga ja je pa en začel vlečti s flexijem, drug pa mu je tisto čopko metal in ko je hotel stečt da bi jo pobral ga je ta drugi kar nazaj potegnil da je padel >:( >:( >:( >:(, to je samo ena od prigod ki sta jih ušpičila. Meni so vse kocine pokonc šle tako da je pol moj vzel fleksi in rekel da se tako ne dela. Sej pravim upam da ne bojo postali lastniki biglčka ker za take je samo kaki rotveiler...... >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Beagli so zakon!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #2895 : 19 Avgust 2009, 11:24:27
Mak je otroka lepo sprejel. Pol ga ja je pa en začel vlečti s flexijem, drug pa mu je tisto čopko metal in ko je hotel stečt da bi jo pobral ga je ta drugi kar nazaj potegnil da je padel >:( >:( >:( >:(, to je samo ena od prigod ki sta jih ušpičila. Meni so vse kocine pokonc šle tako da je pol moj vzel fleksi in rekel da se tako ne dela. Sej pravim upam da ne bojo postali lastniki biglčka ker za take je samo kaki rotveiler...... >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Malo se zamisli nad svojim zadnjim stavkom!
Predvsem pa:
Mak je otroka lepo sprejel
  • Pol ga ja je pa en začel vlečti s flexijem
  • drug pa mu je tisto čopko metal in ko je hotel stečt da bi jo pobral ga je ta drugi kar nazaj potegnil da je padel
  • to je samo ena od prigod ki sta jih ušpičila

Kaj pa tvoja odgovornost za tvojega psa????? Zakaj pa si dopustila, da je bila to samo ENA OD PRIGOD? ??? >:(
Kot kaže ti je zelo malo za tvojega psa in si ti ne zaslužiš da si lastnik beagla, pa ne samo beagla, ampak kar vsakega psa?!?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2896 : 19 Avgust 2009, 11:27:28
Hey,

@Xsara- ja zanimiv je ta zaščitniški instinkt ali karkoli že je. Moja prijateljica ima že kakšnih štiri leta iz zavetišča pripeljano terierko s katero se je Aristotle dokaj razumel. Malce ji je šlo na živce, ko jo je začel grickat pa vlačit za dlako ampak ok. No zdaj pa ima prijateljica še Nemško Dogo in je Biba(terierka) tudi postala full zaščitniška. Drugače pa se Airstotle full šteka z drugimi psi kakršne koli pasme so. Edino zdaj, ko se druži z nemško dogo mi je malce čuden, ker zgleda kot da mu ni jasno zakaj je Prince (ND) tako velik ampak hkrati še tako mlad. Nekak konfuzno gleda na vse to in je zadržan do njega. V bistvu se noče igrati z njim a z drugimi psi pa takoj začne divjati. Tako, da ne vem kaj je razlog za to.

Verjetno mi je na šihtu kar dolgčas zadnje čase ker se kar dosti oglašam. :P

lp



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2897 : 19 Avgust 2009, 11:54:50
Xsara se pri velikih in živahnih psih boji, da jo bojo poteptali, ko norijo okoli. Bi se rada igrala z njimi, ampak čim začnejo preveč noret, se vrže v prostor vsakič ko kdo steče proti njej. Mogoče tudi Aristotla to skrbi pri nemški dogi.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2898 : 19 Avgust 2009, 12:44:38
Malo se zamisli nad svojim zadnjim stavkom!
Predvsem pa:
Mak je otroka lepo sprejel
  • Pol ga ja je pa en začel vlečti s flexijem
  • drug pa mu je tisto čopko metal in ko je hotel stečt da bi jo pobral ga je ta drugi kar nazaj potegnil da je padel
  • to je samo ena od prigod ki sta jih ušpičila

Kaj pa tvoja odgovornost za tvojega psa????? Zakaj pa si dopustila, da je bila to samo ENA OD PRIGOD? ??? >:(
Kot kaže ti je zelo malo za tvojega psa in si ti ne zaslužiš da si lastnik beagla, pa ne samo beagla, ampak kar vsakega psa?!?

4 članska družina se je najavila da bo prišla psa pogledat. Kupili bi ga naj zaradi otrok  ??? - ne najinega ampak pač enega bigla iz nevem kje. Midva sva jih prvič videla kje so zvedeli za gsm št nimam pojma. Hotela sva samo dobro (dobrota je sirota) in Makca pokazala, nisva vedela da so otroci tako vzgojeni kot so.  V prihodnje se na take klice nebova več odzvala, kako že pravijo osel gre samo enkrat na led.

Ti ne moreš vedeti kaki lastnik bigla sem ker me, naju ne poznaš  :)


Beagli so zakon!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2899 : 19 Avgust 2009, 12:51:21
Ja mogoče ga to skrbi...ne vem...upam, da danes pripelje prijateljica ta malega, da se še malce bolj spoznata...Prilepim še par fotk, ko pridemo domov.

lp

zarja



hesta

  • Gost
Odgovori #2900 : 19 Avgust 2009, 15:58:27
Uvalda, beagla si poišči v tujini!



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2901 : 19 Avgust 2009, 16:51:07
tudi po mojem iz tujine, samo glede na nasvete na tisti strani (ki je drugače zelo OK) če bosta psa pripeljala iz tujine, možno da rodovnik dobita naknadno (export rodovnik pač dlje časa traja, da ga vzreditelj dobi). Načeloma se ob plačilu kupnine dobi pogodbo, v kateri med drugim piše, v kolikšnem roku se vzreditelj zavezuje, da bo poslal rodovnik.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2902 : 19 Avgust 2009, 17:30:16
tudi po mojem iz tujine, samo glede na nasvete na tisti strani (ki je drugače zelo OK) če bosta psa pripeljala iz tujine, možno da rodovnik dobita naknadno (export rodovnik pač dlje časa traja, da ga vzreditelj dobi). Načeloma se ob plačilu kupnine dobi pogodbo, v kateri med drugim piše, v kolikšnem roku se vzreditelj zavezuje, da bo poslal rodovnik.

xSara... res je. Mi smo dobili pogodbo, kjer piše, da rodovnik dobimo naknadno, sicer pa ni bilo zapisano v kolikšnem času. Cca. 4 tedne naj bi se čakalo, tako da ga pričakujemo čez približno 2 tedna.
lp, h4x

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2903 : 19 Avgust 2009, 17:39:41
Ja, čas je odvisen predvsem od države uvoza ozr. od tega, koliko časa jim tam traja, da naredijo eksportni rodovnik. V pogodbi za mojo Tani je vzrediteljica napisala rok 12 mesecev, ampak sem ga dobila že po dobrih 2 mesecih. Pa Francozi niti niso najpočasnejši.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2904 : 20 Avgust 2009, 08:58:04
Samo tile mladiči od beaglov so pa res magnet.
Folk je že tako nadležen, da smo ga začeli sprehajati po drugi poti kot smo bili navajeni. Zdaj hodimo ven skozi stranski vhod, ker drugače sploh ne pridemo do travnika  :-[.

Se pozna, da se končujejo šolske počitnice, ker so lokalni parki polni otrok in staršev, tako da se je že kar težko prebiti mimo njih ;).

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2905 : 20 Avgust 2009, 09:53:34
Mi smo Luno dobili, ko so prisle na dan afere v Krki in Plivi .. in smo sli z 11 tednov staro na morje, na Pag. Vsake 5 metrov smo se ustavljali, ce jo lahko pobozajo, kolk je lepa in ce je to tista iz televizije  ::)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2906 : 20 Avgust 2009, 14:05:12
Ali mi kdo zavarovanega svojega Beagla?
Raziskujem pogoje za zavarovanje različnih zavarovalnic in me zanima, če ima kdo že kakšne izkušnje s tem.

lp,
h4x

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2907 : 20 Avgust 2009, 14:29:36
Živjo

Ja pri nas je isto...kamor koli gremo je Aristotle atrakcija in res včasih postane vse malce nadležno.
Glede zavarovanja pa res ne vem kako je.

No k nam pa je včeraj zašel nek mladi mešanček. Ker živim točno pri meji je po moje prišel tam nekje iz Madžarske. Tak, da kopanje smo nadomestili z divjanjem in norenjem.

lp

zarja



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2908 : 20 Avgust 2009, 22:50:32
haxk0, jaz se nisem kaj posebno poglabljala v tale zavarovanja, ker mi niso cisto jasna .. ampak menda naj bi premija za 6-letno stafordko prisla 200€ in se nekaj. Kar se meni ne zdi smiselno, ker naceloma zdrav pes letno ne zapravi toliko pri vetu, cepljenja pa tako niso vsteta v to, ce se prav spomin. Ampak ne bom trdila, da je to tocno tako, ker sem bolj povrsno brala po forumih.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


ANTARESS

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #2909 : 25 Avgust 2009, 16:11:50

Žvjo!

Naša Ajša je bila danes sterilizirana. Vsa je še boga od narkoze in nesrečna zaradi ovratnika.
Upam, da bo čim prej polna energije in dovzetna za nove vragolije.
Potrebuje samo našo bližino in lepo počiva.