Beagle

ursa · 1475885

Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2970 : 06 Oktober 2009, 19:21:25
Ja, Žana tudi dvigne tačko, če ji gre sneg med blazinice, oziroma se ji  sneg sprime v trde kepice na dlaki med blazinicami in verjamem, da jo moti. Doma smo tačke samo spirali z vodo. Smo jo na spiranje navadili že od majhnega, ker smo jo dobili konec decembra in mogoče tudi malo zato prav zares obožuje sneg. So se pa Žani enkrat precej osušile in razpokale blazinice od soli in smo ji potem mazali, ampak si je vse polizala dol, ovratnika ji pa nismo dali, smo potem le bolj pazili kam gremo na sprehod, pa je bilo v redu. Za nogavičke ne vem, ampak meni osebno se zdi vsakršno oblačenje psa čisto mimo, če res ne gre za kakšno ekstremno zdravstveno stanje.
Glede vonja se mi pa res zdi, da beagli ne smrdijo, razen, če niso bili zares dolgo skopani oziroma vsaj obrisani z brisačo ali če se niso kje povaljali - takrat jih je pa treba itak takoj skopat, ker ni za zdržat ;) Tudi, ko so mokri ni take sile, da bi zares smrdeli, kot je to pri nekaterih dolgodlakih psih in tudi kratkodlakih.
Oprsnica je potuha pri vlečenju povodca in se odsvetuje ter otežuje učenje hoje zraven (čeprav o tej temi rajš ne bi, ker Žani nič ne pomaga, če vidi psa), zatezne pa uporabljajo veliko v pasjih šolah pri B izpitih.
Ribica* Hm, nagobčnik? Če si predstavljam Žano, se mi zdi mission impossible, sicer pa hrana dela čudeže :)



ace

  • Gost
Odgovori #2971 : 06 Oktober 2009, 22:04:00
 :)wiwi :)hvala obema za odgovore!
Bom tokrat malo bolj dosledna z vzgojo mojih domačih. Da mi ne bodo preveč futrali psa etc. Komaj že čakam. :) Kar razganja me... Sem pa danes po dolgem času spet videla beagla v Lj. Šmenta so srčkani. (In preden spet kdo reče - še ena ki si je izbrala psa samo po izgledu- to ni ravno res. Deloma pa je XD. Sem se fajn pozanimala o karakterju preden sem se dejansko odločila zanj). Tako da...
 :orazganja me :D



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2972 : 07 Oktober 2009, 20:41:29
ace tudi jaz sem bila polna pričakovanja preden sem dobila Žano in ko sem jo obiskovala do 9 tedna sem komaj čakala, da jo odpeljem domov. Še danes se spomnim trenutka, ko sem jo prvič držala v naročju- res je bil poseben trenutek in ko je prišla domov.... in zdaj mi je v veliko veselje vsak dan sproti že skoraj tri leta. Ja, glede futranja je pa treba res pazit, ker se hitro zredijo. Se pa da marsikaj dosežt na račun hrane, midve se ravno zdaj učiva nov trik, da hodi skozi noge in hitro zakapira s pomočjo hrane. Sem mislila, da ne bo šlo, ker je stara  že skoraj tri leta, je pa res, da hitreje izgubi pozornost, kot pri enem letu, no saj mladički imajo pa sploh nizko koncentracijo, tako da najbrž kasneje ni prepozno za učenje, ko pes malo dozori. Sicer mi je malo žal, da kaj več ne zna, ker tisto kar sem jo naučila, je res hitro zakapirala. Žanin repertoar znanja je zaenkrat sedi, prostor, tačko, obe tački, preval  (ta je še najbolj simpatičen ;D)in sedaj skozi noge. Bi se dalo najbrž kaj več, da o poslušnosti sploh ne govorimo ::) Tudi jaz sem deloma izbrala beagla zaradi videza, predvsem pa zaradi karakterja, saj so res prijazni in praviloma neagresivni psi, ki pa imajo svoje pomanjkljivosti, ki jih mora vsak lastnik poznati in upoštevati.
ace, želim vam veselo pričakovanje še naprej, pa saj bo hitro minilo in bo pikica kmalu v vašem domu :)



ace

  • Gost
Odgovori #2973 : 07 Oktober 2009, 21:23:17
Moja bejba je trenutno stara točno 1 teden, tako da je še ne morem vidt, jo grem pa pogledat ob prvi priliki!  :) Je pa super vedt, da vas vaši kužati še kar razveseljujejo tudi po "dolgih" letih.
Sem ravno danes spet videla enega beagla kako leta od grma do grma :) . Sploh ne morem verjet, da dejansko zdaj vsak dan vidim enega beagla (morm potrkat no) ki tišči svoj nosek h tlom. Prej pa 2 ali 3 odkar pomnim.  ::) Katastrofa!
Žana... najlepša hvala za vaše želje :)
Če ma pa še kdo kak nasvet... pa kar z besedo na dan. Se nam branla ;D



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2974 : 08 Oktober 2009, 16:27:31
Aja, samo mimogrede- na 100. strani smo že!  ;D



Ancka Pomarancka

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #2975 : 08 Oktober 2009, 18:12:45
A svoje beagle kaj spuščate na sprehodih? Vas ni nič strah, da bi "ujeli sled" in bi jo odkurili v neznano za nekaj ur?



mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2976 : 08 Oktober 2009, 19:34:13
Ojla!
Danes sem gledala katalog od Neckermanna al Quelleta, kjer že prodajajo novoletno okrasje. Potem sem razmišljala, kam bova midva dala smrekco v novem stanovanju... in pomislila, kaj zna beagle narest smrekci in okraskom... Imate kake tovrstne vragolije na zalogi?

LP
K.

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2977 : 08 Oktober 2009, 21:29:13
Mukica, kaj zna bigl naredit božičnemu drevescu zaenkrat še ne vem (ima pa me da bi probali ) lahko pa ti napopam sličice kaj muca naredi jelki v petih sekundah (razsuje jo  v prafaktorje ) najbolje se mi zdi da bi jo odnesla tista ki bi visela izpod stropa .

LP vsem skupaj



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #2978 : 08 Oktober 2009, 21:43:43
No, no moj muc je jelko vedno samo vohal, pa je star 7 let tko da. ;) itak je večinoma odvisno kako so vzgojeni, tako psi kot mačke. Če pa imaš ravno takrat mladička je pa seveda bolj varno imeti mini smrečico za na mizo. ;)



Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2979 : 08 Oktober 2009, 22:10:16
Mucica ,mačkon ki nam je delal družbo pred to muco je trinajst let pod smrečico samo poležaval tako da smo se zafrkavali da imamo Jezuščka brez jaslic, ta punca je bila pa takrat stara, vsaj zdi se mi, okoli sedem mesecev in je bila živ vragec je pa res da se je zraven nje naš takrat že precej v letih labrador Oto opazno pomladil in dobil precej nove energije in sta si potem delala družbo še dobre štiri leta.

LP vsem skupaj



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2980 : 09 Oktober 2009, 00:06:11
Ja itak ima tudi vsaka žival svoj karakter, beagli so pa večkrat nepredvidljivi. Žana smrekce sploh ne šmirgla, pa bi mislila, da jo bo. Nasploh že zelo dolgo ni ničesar uničila, če pa najde kje kaj kar samo diši po hrani, pa hoče pridt do tistega in potem tudi lahko kaj strga. Zadnjič je bila na pultu mal preveč spredaj vrečka, v kateri je bil prej kruh, pa je bila vrečka na sto koščov strgana, ko smo prišli domov, kruha pa ni dobila, ker ga ni bilo več notri, smo ga dali v skrinjo, to je morala bit razočarana, pa tko se je matrala ;D
Ancka Pomarancka - glede spuščanja: jaz jo spuščam, tam, kjer po mojem laičnem mnenju ni toliko nevarnosti, da bo kje kakšne zajec ali pa da vsaj ni ceste blizu, ampak nikoli ne veš, če bo beagle zavohal sled, bo vsekakor šel za njo, pa ne glede kako je vzgojen, takrat še tako dober odpoklic ne pomaga. Se pa da preden začne tečt v mseri sledi, še psa zamotit in preusmerit, če še ujameš zadnji trenutek, preden jo popiha. Mi naredimo ful galamo, jo na glas kličemo, pa z vrečko od priboljškov šumimo, pa kakšen nanana, pomaga ::) in tako je že večkrat nazaj prišla, ko je sicer že zavohala sled, enkrat celo, ko je pred njo stekel zajec. Najbolj problem je, ko se dela mrak oziroma kasenje, takrat živali pridejo na plano. Če pa bi hotel, da beagle ne bi nikoli ušel, ga pa ne bi smel nikoli ampak prav nikoli spustiti, to se pa meni zdi preveč kruto. Meni je dejansko v treh letih ušla enkrat in to v Tivoliju, kjer se je pravzaprav izgubila in so me poklicali, ker ima številko na ovratnici, je pa pri Čolnarni jedla nekaj po tleh čist skulirana ::) Takrat sem se najbolj bala, da bi šla ven iz Tivolija v mesto in na cesto, tisto je pa kriza.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2981 : 09 Oktober 2009, 17:27:48
Živjo =) Glede jelke.. Boni je, če ni bila samo sekundo po nadzorom z gobčkom narahlo staknila bunkico dol in jo skrila pod kavč =) Nikoli ni nobene zbila. Sem jo enkrat prav gledala na skrivaj...najprej je preverila če jo kdo opazuje nato pa hitro vzela najbližjo bunkico in jo zakotalila z gobčkom pod kavč =) :D
Kaj vse se spomnijo... :)
Drugače pa glede spuščanja...jaz jo imam na sprehodih večina časa na flexiju ali pa na 10m povodcu, ki ga vleče za seboj in je "spuščena" (če bi prišla na sled jo lahko hitro ujameš.. :) ). Meni je ušla ene 2x in to obakrat v koruzo in je enkrat prignala ven zajčka drugič pa srnico.. ::)  :) Sedaj je v bližini koruze zmeraj privezana, spuščam jo pa samo tam, kjer vem da ne bo ušla.. :)
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2982 : 10 Oktober 2009, 09:20:29
Naj bi bilo tole "spuščanje" s povodcem, ki se vleče po tleh, še posebej nevarno, ker, če psa ne ujamemo in zbeži s povodcem, se lahko kam zatakne, ovije, v najhujšem primeru zadavi ali obesi, pa beagle, ki bi sicer prišel na isto mesto nazaj s katerega je ušel, v tem primeru ne bi mogel priti nazaj, ker bi bil recimo ovit s povodcem okoli kakega drevesa. Poznam primer, ko se je nek manjši pes, sicer ni bil beagle obesil čez prepad, ker je skočil dol s poti, povodec, ki se je zataknil pa ga je zategnil in pes je vlekel v nasprotno smer ter se zadušil, našli so ga v precej klavrnem stanju :'(



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2983 : 10 Oktober 2009, 10:58:48
zatezna ovratnica (ne pripeta na zateg, ampak obe rinki skupaj) se uporablja v šoli (B-Bh) zato, ker je obvezna na izpitu in je fino, da se pes na njo prej navadi. Jaz imam oprsnice za obe, čeprav imam Xsaro večino časa na ovratnici, Tani pa na oprsnici. Xsaro dam na oprsnico predvsem, ko gremo v hribe, če je treba na kakem odseku psa pripet se mi zdi bolj varno, če bi ji spodrsnilo na oprsnici kot na ovratnici. Tani imam pa skos na oprsnici, ker ima tako drobčkan vrat in ne maram, da jo karkoli zateguje okoli vratu, se mi zdi da jo moti veliko bolj kot oprsnica. Slednja pri gibanju definitivno ne moti, no vsaj moja mala se po mojem kar v redu giba z njo, Xsare pa v hribih tudi ne moti niti najmanj - samo psu mora biti prav, pa je vse kul ;)



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2984 : 10 Oktober 2009, 12:34:43
Žana..jaz tega povodca ne uporabljam v gozdu ampak večinoma na travniku, ravno iz tega razloga ;)
V gozdu jo imam na flexiju (če grem na sprehod) ali pa je spuščena in brez ovratnice (če "jagamo"..). Najbolj uporaben mi je 10m povodec, če jo hočem fino zmatrat in da ji mečem palice in če je to že malo v mraku na travnik pridejo tudi kakšne živali in če bi slučajno stekla za njimi jo lahko pravočasno ujamem..
Seveda pa s tem povodcem tudi vadiva odpoklic vsake toliko časa ko "pozabi" kaj to je..  :)
Drugače je pa sedaj že zelo pridna, sploh na poligonu me zelo uboga ampak zunaj je pa samo 50% tega  ::) ;) Beagli pač...  :)
Zanima me, če je kdo od vas šel delati lovsko osnovno šolo... Kako to zgleda?
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #2985 : 10 Oktober 2009, 12:54:41
Larra- no, potem imata pa v redu sistem. Za odpoklic sem že od večih slišala, da imajo take dolge povodce in da je super za učit. Moja mami je imela večkrat Žano tako "spuščeno" z navadnim, kratkim povodcem in sem ji komaj dopovedala, da je to nevarno, njej se je namreč zdelo, da naj bi tako bilo manj možnosti, da bo ušla ::), pa sem ji rekla, da, če zavoha sled, bo ušla v vsakem primeru in ne pomaga, če vleče povodec za sabo. Nasploh je težko dat beagla komu za čuvat, ker jim je treba preveč stvari razložit, k sreči imam jaz prijateljico, ki obvlada zadevo in ji zaupam, no pa mami tudi zdaj zelo pazi kje jo spušča ali pa jo raje sploh ne, kadar jo čuva. Sicer pa jo dam v varstvo, če je res nujno, sicer pa gledamo, da gre zraven, kadar se le da.
Letos, ko sva šla sama na jadranje, je nisva vzela s sabo, ker ne vem kako bi bilo na jadrnici. Saj vidim, da imajo kužke takole po barkah, samo če zares jadraš, pes nekako nima kje bit, lahko pade v vodo, v podpalubju je pa tudi težko, da bi bil, če je jadrnica dosti nagnjena. Kot vem, hodijo lastniki Bena in Frodota na jadranje, pa me v bistvu res zanima, kako se obnese to s kužki na palubi, pa da ni potem samo motoriranje, ker to pa nima smisla.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2986 : 12 Oktober 2009, 03:15:00
Pri nas je jelka ze tri leta nezanimiva. Prvo leto je nismo imeli, sem imela samo jaz majhno v sobi in to okraseno z okraski iz slanega testa, pa je bilo vse ok, je ne zanima - pa bi jo lahko dosegla. Sicer gre pod veliko jelko v dnevni sobi po kaksno igraco, ampak ji tega takrat pac ne pustim, ji jo jaz poberem ven.

Spuscanje - spustim jo samo na travniku tu blizu nas, ce se igra s kakim psom in v Tacnu na poljih, ce greva dopoldne, ko ni nikjer nikogar in imam s seboj priboljske in kliker. Obcasno jo spustim se ce smo kje s Seno, ampak nam je nazadnje usla v momemntu, ko sem jo spustila. Sicer je prisla po treh gromozanskih krogih sredi TNP-ja nazaj, ampak vseeno. Najdlje je ni bilo 15 minut, enkrat smo se pa pol ure "lovili" po gozdu. Sicer sem ze dvakrat bila zraven, ko je beaglica usla, ampak ne hvala, ne bi sprobala na lastni kozi.  ;)

Fleksija pa ne uporabljam vec, odkar so mi tu gor svetovali, da za odvajanje od vlecenja le-ta absolutno ni primeren. Pa sploh jo na krajsem povodcu (mislim, da ima 120 cm) mnogo lazje nadziram - tako pri skakanju v ljudi/pse, kot pri pobiranju svinjarije iz tal. Sploh pa je Luna na fleksiju rada skakala po celi poti - ce smo hodili po desni, je ona sigurno po levi in podobno - enkrat se je v Tivoliju en kolesar skoraj prevrnil cez strik, ker smo bili mi na eni strani, pes pa na drugi.

Sicer pa je Luni trenutno najbolj zanimiva zogica, v katero se da brikete in imam tako vsaj 5 minut miru, da se sama zaposli. Ne vem pa kam se nam je izgubila ena druga zoga na isti sistem, ima boljsi labirint notri in se zaposli za vec casa ... ce le ne uide pod omaro ali kavc in je potrebno pomagat  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aristotle

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #2987 : 12 Oktober 2009, 08:40:23
Pozdravljeni beaglaši,

No glede smreke ne vem kaj naj povem, ker še sploh nismo preizkusili. Namreč lani smreke s fantom nisva postavljala, ker sva se lih na novo preselila, letos bomo pa videli kako bo. Mogoče bova eno majhno vseeno postavila.

Pred dnevi nama je pred avto skočil majhen bel zajček. Očitno je bil od nekoga, ker je imel na sebi strgano oprsnico. Malce sva povprašala naokoli če kdo pogreša zajčka ampak nobenega odziva tako, da je sedaj pri nama. Lahko si pa mislite, da Aristotle čist nori. Čaka pa čaka pred vrati in pol ko odpreva vrata tam kjer je zajec se na vso sili zažene noter. Glede na to, da je lovski pes menite, da bi se ga dalo naučit postat bolj toleranten do zajca????

No, ko greva midva s fantom na sprehod se pravi v gozd oz. ob gozdu v glavnem v naravo ga imava zmeraj spuščenega. Že eno parkrat je zavohal neko sled in tudi pobrisal za par minut ampak se je še vedno vrnil, ko zdaj po novem uporabljava piščalko.

Zdaj ko sva v šoli pa imava ovratnico na zateg drugače ko smo v naravi mu najraje vse dol vzamem da se ne bi kje v gozdu zataknil. Tko za vsak dan pa ima navadno najlonsko ovratnico. Flexija bolj malo uporabljamo, so mi bolj praktični tisti povodci, ki se lahko dajo okrog pasu oz. na ramo in ga še lahko lepo privežeš itd...

Aja je mogoče kdo šel na razstavo v Bratislavo??? Midva sva mislila it pogledat ampak ni bilo nič od tega.




tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2988 : 14 Oktober 2009, 11:59:05
Lep pozdrav vsem skupaj!  :)

S punco sva se odločila, da še midva predstaviva najino psičko z imenom Asta.
Odločila sva se, da jo pokaževa še vam ljubteljem beaglov na forumu, kateri nama bo všeč.
Veseli naju, da je toliko ljubiteljev te pasme in kolikor sva pregledala forum, sva opazila, da je veliko tem namenjenih tudi druženju in srečanju.
No da vam malo opiševa najino psičko :)
17. oktobra 2009 bo stara 5 mesecev in je že prava navihanka. :). Aste, se preprosto z besedami ne da opisati, poveva lahko to, da je izredno ljubka, radovedna, prijazna, skratka, psička, ki rada poležava na sončku, se crklja, najrajši pa je na potepu v naravi in gozdu.
Kmalu pa dodava še nekaj slikic.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #2989 : 15 Oktober 2009, 19:13:36
Dobrodošla, tinandrej!!
Veliko veselja z vašo psičko!



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2990 : 17 Oktober 2009, 10:58:26
Lep pozdrav vsem skupaj ;D

Danes ko pa ima najina psička Asta 5 mesecev, vam pa predstavljava slike od takrat ko je bila Asta še čisto majhen dojenček in do danes, ko je že velika punčka ;D

Asta še čisto majhna, skupaj z bratcom in sestrico in seveda mamico: iiii ;D



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2991 : 17 Oktober 2009, 11:21:20
Drugi obisk: Asta (na sredini slike) stara okrog tri tedene v toplem domačem objemu bratca in sestrice  :)




tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2992 : 17 Oktober 2009, 11:26:33
Asata, ko smo je pripeljali domov; poležavanje na sončku je njena največja strast :)




tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2993 : 17 Oktober 2009, 11:30:34
Še ena slikica, ko je bila Asta doma kak teden, kje drugje kot pa na sončku :)



flower

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2994 : 17 Oktober 2009, 11:38:21
zivjo tinandrej!

Zelo luškano kužiko imata :-))) Veliko veselja se naprej...
Iz kje pa sta? Bi se lahko kje dobili...Midva s fantom imava tudi beaglečka starega 4 mesece in se nisva imela srečo srečati še kakšnega :-( pa čeprav vsi govorijo, da jih je vedno več v sloveniji :-)




tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2995 : 17 Oktober 2009, 11:39:56
Na obisk k Asti pa je pričel tudi očka :)



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2996 : 17 Oktober 2009, 11:44:53
Asta je kar pridno odraščala in tukaj je ena priložnostna slika, ko je bila stara tam nekje 3 mesece



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #2997 : 17 Oktober 2009, 11:51:59
zivjo tinandrej!

Zelo luškano kužiko imata :-))) Veliko veselja se naprej...
Iz kje pa sta? Bi se lahko kje dobili...Midva s fantom imava tudi beaglečka starega 4 mesece in se nisva imela srečo srečati še kakšnega :-( pa čeprav vsi govorijo, da jih je vedno več v sloveniji :-)



Živjo

Ja z veseljem se bi lahko kdaj dobili ni problema :) :)

Midva z okolice Mengša, iz kje pa sta vidva?

lp tinandrej



flower

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2998 : 17 Oktober 2009, 12:21:44
oj...

Midva pa iz most - ljubljana :-)))

uuuuu, to bi bilo super :-))) midva sva za. :-)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2999 : 17 Oktober 2009, 21:06:39
Flower, a ti po LJ hodis z zaprtimi ocmi?  :-\

tinandrej, od kje pa je psicka oz. kdo je ocka? Lustna zgleda in ocka lep zgleda na fotki  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]