Beagle

ursa · 1476081

Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3060 : 17 November 2009, 09:54:40
h4xko,to kar si videl na filmih je samo v primeru,ko pse razstavljajo profiji ali pa vzreditelji z dolgo kilometrino.Pa še to na razstavah visokega nivoja ala Crufts,Westminster ali pa Prvak Prvakov.Na veliki večini razstav je pa norišnica.In če v vse to padeš,ne da bi te vzreditelj tvojega psa na to pripravil,se ti zna zgoditi,da se ti razstave zamerijo.Ampak,krst sta z Ronnyjem prestala,naslednjič bo že boljše. ;) Samo ne obupat.
LP Tjaša



hesta

  • Gost
Odgovori #3061 : 17 November 2009, 10:12:02
Lojze!Ni vsak vzreditelj tak kot tista peščica, ki jih poznaš(da se briga za mladiče od rojstva do smrti), Rony je sicer uvožen, od slovenskih šteparjev pa itak nobeden ne hodi po razstavah , samo dvakrat sem videla gospoda- oba sodnika, prvemu, ki je le sodnik za delo ni za zamerit predstavitve svoje psice v ringu(lahko bi pa vedel, da je le-ta za vzrejno prepoved!), drugi pa je gospod, ki sodi večino lovskih pasem, v kinologiji prek 50let, pa se še zdaj ne ve kaj je to razstava - žalostno.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #3062 : 17 November 2009, 11:43:39
hesta,to mi je vse dobro znano in vem,da ni veliko takih,sploh pa ne pri nas in to pri lovskih psih.Nas je na našo prvo razstavo spremljal vzreditelj-hvala bogu!Prav tako nam je pomagal pri naših prvih učnih urah razstavljanja.Res je,da če imaš psa iz tujine je to nekoliko težje.A naučiti se je treba v vsakem primeru.
LP Tjaša



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3063 : 17 November 2009, 19:47:16
Oj Ribica!

Ja mi tudi nimamo nic v planu. Tako, da smo na razpolago  :D

se slišimo kaj, ne?  ;)

Ja, proti koncu tedna .. pred petkom itak najbrz ne bom kaj dosti vedela. Vreme je zaenkrat fajn napovedano.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3064 : 19 November 2009, 23:47:58
Zivjo,

flower & h4xko: v soboto dopoldne bi imele z Luno cas tam med 10. in 11. enkrat ... lahko PST ali Golovec (tisti travnik pred gozdom in nad cerkvijo), v Tivoliju zna bit dosti otrok, kar pa pomeni, da ne morem spustit Lune ... ce imate cas. Lahko pa seveda se kdo drug pride! Meni je sicer kar se spuscanja tice najbolj fajn Tacen, ker je malo sprehajalcev  :) In na eni strani breg, na drugi pa voda.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3065 : 20 November 2009, 07:10:06
Hoj.
Nam je za lokacijo in čas načeloma vseeno, saj nimamo nobenih večjih planov za ta vikend.
Sicer pa, če bo takšno vreme (beri: megla) kot je bilo včeraj oz. je zdajle zunaj, naših beaglov sploh ne bomo videli ;). Včeraj se je megla v LJ dvignila okoli 11.45.




http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3066 : 20 November 2009, 08:07:54
Ja, imas prav  ::) Sicer lahko tudi popoldne, samo okrog 16.30 moram jaz biti za Bezigradom. Tako da ce ni 15.30 prezgodaj zaradi kosila, lahko tudi takrat  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


flower

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #3067 : 20 November 2009, 08:48:57
Nam je tudi cool...se pravi v soboto ob 15.30....hmmm,   kraj pa je še neznan  ;)


se vidimo  :P



friga

  • *
    • Prispevkov: 1.395
    • Točke: 0
  • Mix Luna & BC Vicky.
Odgovori #3068 : 20 November 2009, 09:11:25
O super,biglčkasto srečanje :o Midve se vam rade volje pridruživa(moja je mešanka z beaglom-Luna),če bi lahko :)
Ampak ta vikend ne moreva :(  Ko boste imeli naslednjič tako mini srečanje,pa prideva ;D Če vam bo seveda prav. :-[



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3069 : 20 November 2009, 09:45:22
Nam je tudi cool...se pravi v soboto ob 15.30....hmmm,   kraj pa je še neznan  ;)


se vidimo  :P

Sele zdaj vidim, da sem narobe uro napisala  ::) A lahko ob 14.30-15h? Meni je najbolj fajn Tacen (se parkira pri veslacih in se gre pes do polj... ki so prazna), se pa prilagodim  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3070 : 20 November 2009, 09:46:11
O super,biglčkasto srečanje :o Midve se vam rade volje pridruživa(moja je mešanka z beaglom-Luna),če bi lahko :)
Ampak ta vikend ne moreva :(  Ko boste imeli naslednjič tako mini srečanje,pa prideva ;D Če vam bo seveda prav. :-[

Meni je prav  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3071 : 20 November 2009, 10:29:43
The more the merrier  :)
Kar se nas tiče, lokacija/čas nista ovira.
Se vidimo ju3.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3072 : 20 November 2009, 11:17:34
Škoda k punca do 5ih dela ju3, drugač bi tudi midva enkrat z veseljem prišla z asto :)

A ma kdo v nedeljo popoldne kej časa za kakšno srečanje, "flower" mi smo se enkrat že neki meni :)l?!



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3073 : 20 November 2009, 21:05:37
Potem pa 14.30 v Tacnu pri Skok sportu  :) Lune itak ni za zgresit, moj gsm pa posljem v PM za vsak slucaj.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3074 : 21 November 2009, 22:06:17






Nam je bilo fajn! H4xk0 - sporoci prosim mail, imamo par fotk Aleksandre in Lune  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3075 : 21 November 2009, 22:57:39




Hojla... res je bilo fajn. Kopiram Ribico pri prikazovanju slik. Mail pošljem po PM.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3076 : 21 November 2009, 23:09:34
Vse fotke so tudi fajn! Midva sva jih mogla kar precej zbrisat, ker niso bile ostre  :) Tale program je meni najbolj fajn za fotke dajat na net, ker jih lahko vec naenkrat in je bistveno hitreje - pa se pomanjsa jih sproti  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #3077 : 22 November 2009, 10:14:44
Ojla

Lepe slikce  :)

Mak je že od ranega jutra z tastom na lovu. Pomoje se mu dogaja 100 na uro  :o


Beagli so zakon!


hesta

  • Gost
Odgovori #3078 : 23 November 2009, 18:33:08
Tina, res je Mak uživa, da bolj ne more.Malokateremu beaglu je dano, da je čez dan na jagi, zvečer pa  smukne pod gospodarjevo odejo in srečen sanja sanje pravičnega.Če sta še kaj po terenu, pa se lahko še vidimo preden dobite dojenčka.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3079 : 23 November 2009, 20:22:29
Živjo Hesta,

Sem premišljeval o tem ocenjevanju v predringu in se strinjam, da je prav, da se dela tako. Če ne drugega, da se vse skupaj hitreje odvija. Kot sem napisal na blogu, nisem opravil domače naloge in se nisem dovolj podučil o poteku razstave in BOS.
 
Zmotilo me je predvsem to, da je gospod po mikrofonu okoli 15h povedal, da bo čez 10 min na vrsti Junior handling (v nadaljevanju JH) in nato BOS mladičev. Dejansko je bilo tako, da je bil najprej JH v kategoriji 8-12 let, nato od 13-18 let, nato superfinale JH. Midva sva bila v predringu že ob 15:15. Nato že ves v pričakovanju, da greva v defile, gospod napove senior handling (SH), takoj za tem še SH nad 50 let in ponovno superfinale SH. In midva ponovno v pričakovanju, da greva v defile, nakar prideta v defile dve maldenki, ki sta izvajali točko "plesanje s psom".

Nekje pred začetkom plesa je prišla sodnica in pričela z ocenjevanjem. Verjetno je bila v predringu že prej, vendar je iz množice obiskovalcev, ki so se sprehajali po predrignu  ??? , verjetno nisem opazil.

Nekje ob 16.15 smo bili šele v defileju, kar pomeni, da sva v predringu čakala skoraj 1h. Če bi v programu pisalo, da so na sporedu vse te točke, bi se v predringu narisala nekje med 15:50 in 16:00, tako sva pa čakala na prepihu skoraj 1h. Nekateri mladički so v predringu, verjetno zaradi treme in predolgega čakanja, opravili svoje potrebe.

Skratka. Organizacijo pasjih razstav sem si predstavljal malo bolj na nivoju. No ja.. za pričakovanja sem si sam kriv (filmi/revije/dokumentarci/slike). Saj veste kako pravijo. Če ne pričakuješ ne moreš biti razočaran  :-[.

Sem pa kljub vsemu zelo ponosen na našega Ronny-ja, saj je bil ves čas zelo potrpežljiv, čeprav že rahlo naveličan vsega skupaj.


Ne morem mimo tega posta.. :)
Spominja me name, ko sem začela z dog handlingom (v defileju sem se prvič prikazala z bavarcem) in sem na ljubljanski razstavi vsa zmedena tekala sem in tja brez da bi kaj razumela.. :D Ampak po nekaj "kilometrine" se vse navadi in zdaj sem jaz tista, ki pomaga drugim (ali vsaj poskuša pomaat, oz. ponudi pomoč ;) ) pri razstavljanju.
Najbrž je pa vse zgoraj napisano iz Vrtojbe, kjer sem bila že 3x ter vedno razočarana. Začelo se je že pri prijavnicah, potem še na sami razstavi grozen občutek.. meni ni všeč ampak ker se razstav redno udeležujem je tudi Vrtojba vsako leto na spisku.. tudi, če ni najboljša.. :P
Tako kot sem rekla, veliko razstav je treba dat skozi preden se vsega tega navadiš.. pa vedno je fino izbirat sodnike, če vsaj malo poznaš kdo kako sodi (čeprav začetniki ravno ne vejo vedno kako je to..  :-[ ).

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #3080 : 24 November 2009, 12:47:58
Tina, res je Mak uživa, da bolj ne more.Malokateremu beaglu je dano, da je čez dan na jagi, zvečer pa  smukne pod gospodarjevo odejo in srečen sanja sanje pravičnega.Če sta še kaj po terenu, pa se lahko še vidimo preden dobite dojenčka.

Živijo

Ja Makec je res srečnež  8). Se mi pa malce toži po najinih doooolgih skupnih sprehodih,  saj bo kmalu pomlad in bo vse po starem. Mislim da nas bo dojenček malo prehitel, ker smo ravno v fazi "odpiranja"  :)in da se bo zgodilo te dni ;D. Bova pa vsekakor sporočila, ko bomo dobili novega družinskega člana  ;D

Beagli so zakon!


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3081 : 25 November 2009, 12:55:43
No pa da se še tukej poslovim od svoje komaj leto in pol stare kiki, ki je nažalost učeri zapustila moj svet </3.
Največji sonček si bila v mojem svetu!



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3082 : 25 November 2009, 13:38:22
Iskreno sožalje :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Mogoče zdaj ni primeren čas za to,ampak bom vseno vprašala.Kaj pa je bilo narobe s tvojim sončkom? :'( :'(

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3083 : 25 November 2009, 14:19:49
zastrupitev.



NoXika

  • *
    • Prispevkov: 379
    • Točke: 0
  • Beware....this dog is not vegeterian.
Odgovori #3084 : 25 November 2009, 14:48:43
sožalje tudi z moje strani.  :'(  Si ne predstavljam da bi zdej zgubila mojega sončka.  :-\  :'(

Parking for Siberian husky owners only! Violators will freeze to death!


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3085 : 25 November 2009, 15:42:54
Iskreno sožalje :'(

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #3086 : 25 November 2009, 16:47:23
Žalostno



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3087 : 25 November 2009, 17:27:36
zastrupitev.

Morda ves s cim? Je sama pojedla oz. je bila nacrtno zastrupljena?

Tega je mene najbolj strah ... enkrat se je Luni ze uspelo zmazat, kaj bi bilo lahko naslednjic, pa raje ne razmisljam.   :(

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #3088 : 25 November 2009, 19:23:37
Iskreno sožalje tudi z naše strani. :'(

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3089 : 25 November 2009, 21:10:13
Iskreno sožalje tudi od mene. Ja, zastrupitve se tudi jaz zelo bojim, ker Žana pobira vse sorte po tleh, čeprav jo zelo pazim, pa ji vseeno uspe kaj pojest.