Beagle

ursa · 1476135

kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3090 : 26 November 2009, 10:20:20
verjetno je sama pojedla. :(.



sasat

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Odi
Odgovori #3091 : 26 November 2009, 11:27:20
Kiki,
moje iskreno sožalje! :'(



vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3092 : 28 November 2009, 14:55:59
iskreno sožalje tudi z moje strani!!  :'(


No jaz pa sem nova na forumu ker z velikim veseljem pričakujemo našega malega Beagla, ki pride domov 15.12. Včeraj smo bili na ogledu ter si izbrali fantka z imenom AS =) posteljica, igrače, priboljški ga že čakajo rabimo samo še njega! =)

Slikce:

http://www.shrani.si/f/1k/oV/XLMUrL9/dsc00985.jpg

http://www.shrani.si/f/W/BY/AIAXOii/dsc00986.jpg



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3093 : 28 November 2009, 16:06:31
Kakšna srčkana glavica.. :-*
Je rodovniški, iz kje pa je?? :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


hesta

  • Gost
Odgovori #3094 : 28 November 2009, 18:12:45
vsaka mala glavica je srčkana, ko bo odrasla bo pa precej drugačna.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3095 : 28 November 2009, 22:00:37
vsaka mala glavica je srčkana, ko bo odrasla bo pa precej drugačna.

Brez skrbi vem kako to gre.. ;) ;)
Zanimivo mi je pobarvan po glavi, tko malo drugače kot ostali.. (te ki sem jih do sedaj videla,.. ;) ).

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3096 : 28 November 2009, 22:20:25
Rodovniška sta njegova starša on pa ni. Ampak zame ni to ovira. Važno da je zdrava luškana kepica. =)



vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3097 : 28 November 2009, 22:32:59
Rodovniška sta njegova starša on pa ni. Ampak zame ni to ovira. Važno da je zdrava luškana kepica. =)

Se opravičujem. Oče ni rodovniški. Samo mama je.  ;D



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #3098 : 28 November 2009, 23:33:20
Rodovniška sta njegova starša on pa ni. Ampak zame ni to ovira. Važno da je zdrava luškana kepica. =)

Zaenkrat je še zdrava kepica ja...



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #3099 : 29 November 2009, 00:36:14
Oče ni rodovniški. Samo mama je.  ;D

Jaz zadnje čase same nerodovniške beagle oz. "kao beagle" srečujem  >:(
In približno polovica je dobesedno podivjanih in skrbniki ne vedo točno kaj bi z njimi  :(

Zanimivo je to,da marsikdo pri beaglih rad pozabi,da gre za lovskega psa. Mene je pol znancev debelo gledalo,ko sem obelodanila,da kupujem ptičarja, pri beaglih pa se redko kdo upiči v to,da so lovci.




hesta

  • Gost
Odgovori #3100 : 29 November 2009, 09:39:53
roy2!čestitam, končno nekdo, ki hodi po svetu z odprtimi očmi in zdravo pametjo, torej loči mešance od pasemskih psov, pa tudi "približke", kateri sicer imajo rodovnik - v SLO jih je iz dneva v dan več in to po zaslugi šteparjev.
Predvidevam, da je tisti mladič tam nekje iz Šentjurja ali okolice; njegovo zdravstveno stanje iz slike ne more biti razvidno, vidi pa se, da je te mešance nekdo poimenoval  beagle, saj je to trenutno najbolje prodajana pasma pri nas.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3101 : 29 November 2009, 10:44:16
Se opravičujem. Oče ni rodovniški. Samo mama je.  ;D

 :-\ :-\

Se ne spoznam na pasmo najbolje, niti na stanje psov te pasme v SLO. Imamo kakšnega (vestnega) vzreditelja beaglov pri nas? Ali ste vsi kupovali v tujini (oz. pri lovcih)?
Mi je res žal za to pasmo, če se res dogaja z beaglom to kar praviš ..:
.. saj je to trenutno najbolje prodajana pasma pri nas.
potem se bo najbrž zgodilo podobno kot pri španjelih.. res žalostno.. :( :(

Mi smo imeli eno v ulici, ne spomnim se ali je bila rodovniška ali ne (mislim, da je rekla, da je) in je bla noro luštna. Z mojo psičko sta se pa tudi super ujeli, ker sta obe tako živahni in igrivi. :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3102 : 29 November 2009, 11:22:07
potem gre pa naš "mešanec" v temo mešanci. Joooj ljudje.  ;D Adijooo.



kiki*

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #3103 : 29 November 2009, 12:02:25
Hvala vsem. Zaenkrat se doma še navajamo da ni nobene kepice. Ampak se odločamo da bomo mogoče naslednje leto kupili novega beaglčka isto psičko, ker nam je ta res zlezla pod kožo.



hesta

  • Gost
Odgovori #3104 : 29 November 2009, 12:49:16
neezek!
Žal je tako in nič ne kaže, da se bo kaj izboljšalo - nasprotno (sklepam po tem, kar em videla na vzrejnem, pa tega ni bilo malo).Je pa res, da so se ljudje začeli osveščati in tisti, ki jim je kaj do pasme ne kupujejo več psov pri "šteparjih".

vesna 81!
Prav si se odločila, da sodeluješ na forumu pod drugo rubriko, ko bi bilo le več takih!



hesta

  • Gost
Odgovori #3105 : 29 November 2009, 12:51:08
se opravičujem, namenjeno je bilo Vesni 18.



hesta

  • Gost
Odgovori #3106 : 29 November 2009, 14:32:28
A mi morda lahko kdo pojasni, od kdaj se pri dobrih treh tednih starosti lahko uspešno opravi prvi vzrejni pregled?Kaj res spravljajo
na svet mladiče ljudje , ki "klatijo" take bedarije?? Predlagala bi jim tudi, naj prečitajo ZAKON O VARSTVU ŽIVALI, da bodo vedeli pri kateri staroti grejo mladički lahko od hiše!!!(oglas na Bolhi)



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3107 : 29 November 2009, 16:27:12
hesta hvala za odgovor. :)

A mi morda lahko kdo pojasni, od kdaj se pri dobrih treh tednih starosti lahko uspešno opravi prvi vzrejni pregled?Kaj res spravljajo
na svet mladiče ljudje , ki "klatijo" take bedarije?? Predlagala bi jim tudi, naj prečitajo ZAKON O VARSTVU ŽIVALI, da bodo vedeli pri kateri staroti grejo mladički lahko od hiše!!!(oglas na Bolhi)

!?!?!?!  :-X :-X

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #3108 : 29 November 2009, 17:22:29
vesna 18! Večini ljudi ni pomemben rodovnik psa, zato da se bo z njim šopiril ali hodil na razstave. Jaz imam rodovniško beaglico s katero ne hodim na razstave in bi tudi lahko rekla, ah saj je vseeno, če je samo mama ali samo oče rodovniški ali pa nobeden, saj jo bomo itak imeli radi. Seveda, jaz in še marsikdo drug bi imel rad vsakega psa, pa če bi ga pobral z ulice in bi bil desetkrat mešanec. Gre za to, da z nakupom nerodovnišekga psa SPODBUJAŠ REPRODUKCIJO MEŠANCEV!!! Pogosto je to množična reprodukcija, kjer imajo psice vsako leto mladiče ali celo dvakrat na leto, za katere lastniki ne poskrbijo dovolj dobro in jih oddajajo prej kot je to dobro za mladiča (pred 9 tednom noben pes ne bi smel od psice). To so neki kvazi "vzreditelji", ki si tega imena seveda ne zaslužijo, ki nimajo pojma o psih na splošno kaj šele o določeni pasmi, o pravilni in načrtni vzreji, genetiki in še čem. S tem ko kupiš takega psa, spodbujaš tudi polnjenje zavetišč, kjer pristane veliko število takih načrtovanih ali nenačrtovanih mešancev.
Kar se pa same pasme beagle tiče je pa tako. Če bi bilo vsem vseeno ali je samo mama rodovniška ali samo oče ali karkoli že, potem pasma beagle že zdavnaj ne bi več obstajala. Prav tako ne bi več obstajale druge pasme in bi bila dolga zgodovina pasemske vzreje popolnoma zaman.
In tvoj mladiček je res mešanček, kar se žal vidi že na prvi pogled. Verjamem, da bo ljubljen in da bo luštkan, ampak v tem ni poanta. Te vzreditelje, pri katerih si ga kupila, je pa lahko sram, da se grejo neko kvazi vzrejo "beaglov" in s tem kvarijo ugled in čistost pasme.
Saj se mi res ne da vsakič nekaj pisat, ampak, prepogosto se tukaj gor na forumu znajde kak naiven, ponavadi mlad kupec "beagla", ki mu je čisto vseeno, da nima rodovnika, ker itak ne bo hodil na razstave. JOOOJ!!! :-\  In dovolj imam zapisov, da imajo mladička, ki je rodovniški, ampak nima papirjev ali pa, da je čistokrven, ampak nima rodovnika. Dragi, bodoči kupci. Odprite že enkrat oči!!!



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3109 : 29 November 2009, 19:25:27
No zdaj bom pa še jaz nekaj povedla :).
Sama imam dama dva nerodovniška psa (labladorko in bernardinca) in sem osbno z njimi zelo zadovoljna (moram pa reči da imam z bernardincem en kup težav).Tudi če bi imela rodovnik jih ne bi imela nič bolj rada.Ampak zadj vam povem nekaj več.Če bomo kdaj imeli še enega psa bo ta rodovniški ali pa iz zavetišča.S TEM KO KUPISTE "PASEMSKEGA" PSA BREZ RODOVNIKA POTPIRATE PREPRODAJALCE!.Zame lahko psa kupiš (ali posvojiš) samo pri vzrediteljih ali v zavetišču.Res da ko smo mi kupovali naše pse se nam ni zdelo nič narobe kupiti "pasemskega" psa brez rodovnika,a sem zdaj moje mišljenje popolnoma obrnila :D.Še posebej ko kupuješ pasmo kot je beagel moreš zelo paziti na izbiro vzreditelja psa,saj jih je veliko uvoženih.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #3110 : 29 November 2009, 19:41:04
Kupiti mešanca pomeni kupiti nekaj, za kar ne veš v kaj bo zrastlo. Ti prideš tja in vidiš mamo, ki je beagl in potem ti nalagajo kako je tudi oče krasen predstavnik pasme (po možnosti nabijajo o tem kako je evropski šampijon,..) in ti kažejo neke slike.. (kot, da jih je težko vzet iz neta). Imajo pa nerodovniške mladiče.. To pomeni, da je oče lahko tudi koker španjel, in bodo mladiči dolgodlaki (kljub temu, da si kupila "beagla"), bodo imeli smešno obarvanost in bodo popolnoma zmešani po karakterju. Žal se to dogaja in psi pristajajo v zavetiščih, ker ljudje niso sposobni delati s tako norim "ščenetom", ki potrebuje zahtevne treninge, da postane prijeten ljubljenček. Seveda, se veliko ljudi raje odloči, da ga zavržejo, ker se s svojim problemom ne znajo soočiti.. žal je tako.
Seveda se strinjam z obema, ne samo, da gre za uničevanje pasme, gre tudi za krutost do psice, ki v veliko primerov koti 2x letno in to postane rutina za več let (dokler pač še lahko zdrži..). Mladički niso cepljeni, razgliteni, po možnosti še s kakšno boleznijo, živijo v nemogočih pogojih..  :-\ In vsak nakup podpre tega šteparja, da se to splača in da na ta račun služi. Če ni povpraševanja potem tudi ponudba vpade, in to je cilj vseh nas ki tukaj pišemo.. da zmanjšamo povpraševanje po takih mladičih. Ne zato, da bi več služili na račun rodovnikov (da ne bo kdo razumel narobe) ampak zato, ker gre pri rodovniških leglih za zavestne vzreditelje, ki svoje pse dajo pregledati za bolezni, pazljivo izberejo linije in poskušajo vzrediti pse kot piše v standardu in knjigah o psih in pasmah.

Pa še bi lahko pisala in pisala.. never ending story..  :-X

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3111 : 29 November 2009, 20:12:37
Nezzek se popolnoma strinjam s tabo :P ;D :) :P :P

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3112 : 29 November 2009, 21:50:48
Ljubezen do psa oz. "mi ga bomo vseeno imeli radi" pa res nima veze z rodovnikom.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


vesna18

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #3113 : 29 November 2009, 22:39:18
No lepo da ste mi razložile kako gre in me ne napadate samo s tem, kako bo bolan ker nima rodovnika in je 1000% pripeljan z madžarske ali češke tisti so pa itaq obsojeni na smrt... Res nikoli nisem niti pomislila na to da res s tem podpiram "lažne vzreditelje" beaglov. Vseeno sem se odločila da ga vzamem ker je že zdaj tudi prepozno (je že rezerviran). Bom pa več pozornosti namenila temu, da bo res cepljen ter razgliščen (kar je lastnik rekel da je) ker dobi tudi potni list. Poanta pa je v tem da si beagla zelo želim, vendar še hodim v šolo, štipendije nimam, prav tako moj fant, in si nemorema privoščiti rodovniškega. Bom pa v prihodnosti upam, postala lastnica še enega Beagla, z rodovnikom. 



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3114 : 30 November 2009, 08:58:06
No lepo da ste mi razložile kako gre in me ne napadate samo s tem, kako bo bolan ker nima rodovnika in je 1000% pripeljan z madžarske ali češke tisti so pa itaq obsojeni na smrt... Res nikoli nisem niti pomislila na to da res s tem podpiram "lažne vzreditelje" beaglov. Vseeno sem se odločila da ga vzamem ker je že zdaj tudi prepozno (je že rezerviran). Bom pa več pozornosti namenila temu, da bo res cepljen ter razgliščen (kar je lastnik rekel da je) ker dobi tudi potni list. Poanta pa je v tem da si beagla zelo želim, vendar še hodim v šolo, štipendije nimam, prav tako moj fant, in si nemorema privoščiti rodovniškega. Bom pa v prihodnosti upam, postala lastnica še enega Beagla, z rodovnikom. 

Nič ni prepozno. Rezervacijo lahko prekličeš. Če so ti šteparji kolikor toliko normalni ljudje (čeprav kar se tiče mene itak niso, ker delajo kar delajo) bodo razumeli, da psa pač ne vzameš. Prosim premisli še malo! In glede na to, da ne veš kaj kupuješ se prav komot zgodi, da boš pri veterinarju pustila več denarja kot bi pa odštela za rodovniškega psa. In pri vsakem psu moraš računati na nepredvidene veterinarske stroške in glede na to, da praviš da nimaš veliko denarja premisli tudi kaj boš naredila, če tvoj kuža kaj zboli ali se poškoduje. Boš imela denar za zdravljenje?
Prosim ne vzemi tega kot napad, ampak samo kot dobronameren nasvet!

LP Gaja



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #3115 : 30 November 2009, 13:12:42
No lepo da ste mi razložile kako gre in me ne napadate samo s tem, kako bo bolan ker nima rodovnika in je 1000% pripeljan z madžarske ali češke tisti so pa itaq obsojeni na smrt... Res nikoli nisem niti pomislila na to da res s tem podpiram "lažne vzreditelje" beaglov. Vseeno sem se odločila da ga vzamem ker je že zdaj tudi prepozno (je že rezerviran). Bom pa več pozornosti namenila temu, da bo res cepljen ter razgliščen (kar je lastnik rekel da je) ker dobi tudi potni list. Poanta pa je v tem da si beagla zelo želim, vendar še hodim v šolo, štipendije nimam, prav tako moj fant, in si nemorema privoščiti rodovniškega. Bom pa v prihodnosti upam, postala lastnica še enega Beagla, z rodovnikom. 

Potni list dobi vsak pes ob čipiranju. Od leta 2003 (se mi zdi, nisem sigurna), pa morajo biti čipirani po zakoni vsi psi - rodvoniški, "čistokrvni", mešančki, iz zavetišča itd.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3116 : 30 November 2009, 13:18:34
Gaja naj e tebi nekaj razložim.
Ona se je v psa že nekako "zaljubila" in sem sigurna da ga ne bo dala nazaj::).Čeprav je res da s tem podpira nerodovnišk vzrejo,sa tudi jaz preprost ne bi moral upreti akemu luštnemu obrazku.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #3117 : 30 November 2009, 13:35:26
Gaja naj e tebi nekaj razložim.
Ona se je v psa že nekako "zaljubila" in sem sigurna da ga ne bo dala nazaj::).Čeprav je res da s tem podpira nerodovnišk vzrejo,sa tudi jaz preprost ne bi moral upreti akemu luštnemu obrazku.

Mi ni treba nič razlagat, ker vem kako je...mladički so itak vsi luškani za pojest. Ampak, če že ni prišla na forum po nasvet preden je rezervirala psa ima še vedno čas, da premisli o svojem dejanju in odpove rezervacijo.

Itak pa vsak dela kot hoče, ampak če bomo z našimi litanijami vsaj enemu odprli oči je pa tudi nekaj  ;)



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3118 : 30 November 2009, 13:52:00
Živjo!

Tud midva sva proti "šteparjem", ki se jim gre izključno samo za zaslužkarstvo, tko da od kar sva lastika najine male Aste, malo bolj spremljava to pasmo in opažava, da je število beaglov pri nas res naraslo.

Vendar se nekako kar na oko vidi kateri je "rodovniški" in kateri ni, vsaj midva se še nisva zmotila glede tega. Ko se recimo srečava s kakšnim lastnikom, debata dostikrat nanese tudi okrog rodovnika in skrbi me naslednje: če je kužek že rodovniški in čistokrven in od ne vem kakšnih "super duper" staršev je pa tako "spitan" da se ti kar smili.  :-\
Mislim, da nekateri lastniki, kot tudi bodoči lastniki o tej pasmi premalo vejo, kajti beagle je lovski pes, ki potrebuje prostor in gibanje. Dobesedno tako je, potrebuje dolge sprehode v naravo, potrebujei družbo, skratka to je pes ki ima polno energije, ki mu jo ne zmanjka. In nikoli se ne bom sprijaznil s tem, da imajo nekateri beagle za hišne kužke, ki je navajen vsake pol ure dobiti prigrizek, in ki komaj naredi tistih par korakov stran od hiše.
Mislim da tudi s tem beagli izgubljajo svoj čar!

lp T&A



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #3119 : 30 November 2009, 14:13:51
Če sem prav razumela si otel reči da tudi vzrediteljji ne skrbijo najblje za svoje pse.No povem vam da res obstajao tudi taki vzreditelji (psi ki imajo rodovnik) ki jim gre samo za denar,a je teh dosti manj kot pa vzrediteljev k njihov psi nimajo raodovnika :o

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!